Page 17 of 35 FirstFirst ... 7151617181927 ... LastLast
Results 337 to 357 of 718

Thread: Diverse 2015

  1. #337
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Ce s-a intimplat cu Stefania? Este si ea accidentata sau revine dupa o accidentare?
    Acelasi lucru ma intreb si eu... si ar mai fi si Paula + fetele noi de la lot. Ana stiu ca e accidentata/operata la cot.

  2. #338
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    În campania petrom lansata pt sustinerea fetelor la ce am vazut o de ex pe silvia zarzu dar nu pe stefi. Nu mai stiu daca era si paula. Sper sa nu se fi retras...

  3. #339
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si eu sper sa nu se fi retras nimeni. Era o poza cu toate senioarele si erau toate acolo.
    Nu inteleg de ce promovarea asta cu suntemcuvoi este doar pt fetele de la Europene, Larisa si Silvia. Adica as fi inteles sa fi fost fetele pt Europene si sa zicem Larisa, dar ce se intampla cu restul fetelor? De ce e doar Silviuta in pozele de promovare mereu?
    sper sa fie doar o intamplare.
    Una peste alta, abia astept saptamana viitoare sa le vedem pe fete in actiune!!! Cannot wait!
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  4. #340
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  5. #341
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Probabil si Silvia a fost in carti pt euro, ma bucur sa o vad zambareata si sa stiu ca lucreaza avand in vedere ca anul trecut a fost mai mult accidentata.

    Si eu sper ca Paula si Stefi sunt bine si ca in viitor o sa avem si filmuelete cu ele si cu Ana, Dora si Ema...si de ce nu si cu junioarele care se bat pt FOTE

  6. #342
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    cine si-a permis sa mute postul meu sa faca bine sa-l intoarca. partea principala este nivelul scazut al // cum am vazut in competitii si s-a discutat AICI. Restul postului era doar o exemplificare.

  7. #343
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  8. #344
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Laura Jurca este o fata constanta pe 4 aparate. Inca un copil, dar va creste valoric, asa cred. Are o saritura care la junori reprezinta un varf de valoare, are un yurchenko cu doua suruburi, are un paralel competititiv

    Cum poti sa spui ca 13.150 e paralel competititiv? Competitiv pentru campionatul african?

  9. #345
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Am vazut ca nici macar sotii Moldovan nu merg la europene. Antrenorii care se vor deplasa alaturi de gimnaste sunt Lucian Sandu, Ioan Coroiu, Adela Popa. Pe de o parte cred ca e bine ca se incearca implicarea tuturor...

  10. #346
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    vad ca mutantul de posturi nu a binevoit.

    multumesc lui silivasfan care a demonstrat ca de fapt posturile apartin aici.

    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Deci si eschimosii reusesc // de ne lasa cu ochii in soare. ei de unde naiba au bani? M’rcy Matsunami the most exciting thing to happen to NCAA gymnastics. She competed a toe-on Counter Kim at the Cal Regional. last week. no video afaik.

    si ca sa stim despre ce vorbim https://www.youtube.com/watch?v=1pX_SwcyRf0
    Quote Originally Posted by silivasfan1234 View Post
    Am zis si mai demult, in gimnastica romaneasca, nu se vrea ori nu se poate invatarea de elemente care nu au mai fost executate pana acum de gimnaste romance, sau au fost executate foarte rar, exista o reticenta spre diversificarea gamei de elemente .Un prim motiv ar fi teama de accidentari, un alt motiv ar fi si lipsa dotarilor in salile de gimnastica.
    si ca raspuns lui silivasfan:
    lipsa dotarilor oare nu e valabila si intr-un gym eschimos?

    New:
    cum poate Belu sa o ia pe aratura asa de serios spunind ca // lui jurca de 13.150 e competitiv.? poate ca sfirsitul vine mai repede decit ne asteptam noi.
    Last edited by mihaidascalescu; 10th April 2015 at 14:58.

  11. #347
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Am vazut ca nici macar sotii Moldovan nu merg la europene. Antrenorii care se vor deplasa alaturi de gimnaste sunt Lucian Sandu, Ioan Coroiu, Adela Popa. Pe de o parte cred ca e bine ca se incearca implicarea tuturor...
    Ma intristeaza putin lispa doamnei Moldovan din delegatie, mie Lulu Moldovan imi inspira caldura si optimism si cred ca asta le ajuta pe fete la barna.

  12. #348
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Si canal de youtube - https://www.youtube.com/channel/UCJB...bGq2sOA/videos

    Ma bucura sa vad ca au parte si fetele noatre de promovare, chiar cred ca federatia neglijeaza aspectul asta si e pacat.

  13. #349
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Putem incepe thread pentru europene?
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  14. #350
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    In perioada 1-3 Mai are loc World Challenge Cup in Sao Paolo, Brazilia. Abia astept sa vad cum se va prezenta micuta Flavia si chinezoaicele. Sigur televiziunea braziliana va transmite competitia in direct.

  15. #351
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Doamna Moldovan a confirmat intr-un interviu pentru The Couch Gymnast ca gimnastele noastre vor participa la o competie in Italia la sfarsitul lunii mai. In urmatoarele articole sunt mai multe informatii despre aceasta competitie;
    Iordache va participa:
    http://www.realeginnastica.it/?q=node/4372
    http://sportorino.com/4-nazioni-ginnastica-artistica/

    Doar ma intreb daca nu cumva va merge si ea la jocurile Europene. Si inca sunt putin suparat ca nu a mers la campionatele Europene

    Si Mustafina va participa:
    https://www.facebook.com/ginnastican...type=1&theater
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  16. #352
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    La jocurile europene sunt doar concursuri individuale sau/si pe echipe?

  17. #353
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Multa bafta fetitelor care concureaza azi la Onesti!

  18. #354
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  19. #355
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Cine stie poate-i semn bun?

    La peste 11 luni de la demararea licitației pentru noua Sala Polivalentă a Capitalei, se părea că, în sfîrșit, avem un cîștigător și construcția va începe.

    Pentru a doua oară, Primăria a anunțat că firma Strabag are cea mai bună ofertă în detrimentul celor de la Astaldi. Nu mai trebuia decît să se semneze contractul.

    Lovitură de teatru însă! Pe 20 martie, Astaldi a depus o contestație la CNSC și totul s-a blocat. "Aici e mîna lui Oprescu. El i-a învățat să facă asta! Că doar e firma de casă a Primăriei.

    Oricum, e clar acum! Campionatele Europene de gimnastică din aprilie 2017 nu se vor putea ține la București!", au comentat neoficial surse de la Strabag.

  20. #356
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Cine stie poate-i semn bun?

    La peste 11 luni de la demararea licitației pentru noua Sala Polivalentă a Capitalei, se părea că, în sfîrșit, avem un cîștigător și construcția va începe.

    Pentru a doua oară, Primăria a anunțat că firma Strabag are cea mai bună ofertă în detrimentul celor de la Astaldi. Nu mai trebuia decît să se semneze contractul.

    Lovitură de teatru însă! Pe 20 martie, Astaldi a depus o contestație la CNSC și totul s-a blocat. "Aici e mîna lui Oprescu. El i-a învățat să facă asta! Că doar e firma de casă a Primăriei.

    Oricum, e clar acum! Campionatele Europene de gimnastică din aprilie 2017 nu se vor putea ține la București!", au comentat neoficial surse de la Strabag.
    Sunt sigura ca chestia asta a facut din ziua de ieri una fericita pentru tine

  21. #357
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •