Page 42 of 45 FirstFirst ... 324041424344 ... LastLast
Results 862 to 882 of 929

Thread: Off topic

  1. #862
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Ar mai fi una. Sa devii un om normal, dar e cam greu.

  2. #863
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si Mihaidaescu, ca de la el cred ca s-a spart tot buboiul! Are omu ala un stil stresnt in el de nu-i adevarat!

    Eu zic sa-i pui pe ignore p-astia 3, si te-ai scos fara alte dureri de cap!
    Dacă e sa îmi iau credit, iau. Rahatul trebuie arătat în toată splendoarea lui și demascat. Dacă așa-numitul moderator aplica regulamentul ca în orice țară civilizata?....

  3. #864
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    delaparis a promis ca o sa stopeze jiginirile de pe Tenis, sper sa se tina de cuvant.
    Jhonny ai dreptate, o sa ii ignor.

  4. #865
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Bineînțeles ca orice om cu cap ar fi înțeles ca rahatul e ce a ieșit din buboiul spart.

  5. #866
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    http://i60.tinypic.com/6zx56e.png

    Deci ziaristii lu peshte.

    Halep scapa de adversare, ca despre ce pana lor altceva sa scrie
    Last edited by Halepova; 30th September 2014 at 15:29.

  6. #867
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    In sfarsit un articol interesant la gesepisti :

    WTA și-a pierdut încrederea în Simona Halep! "Românca nu reușește să se apropie de Serena Williams sau Maria Șarapova"

    Simona Halep și Eugenie Bouchard, două dintre jucătoarele considerate de viitor pentru tenisul mondial, au avut rezultate oscilante în ultima vreme, lucru care i-a făcut pe cei de la WTA să-și piardă încrederea în ele.

    Jurnaliștii americani de la Bleacher Report scriu că forul mondial nu se mai încrede în cele două sportive.

    "Na Li s-a retras în urmă cu puțin timp, Serena Williams a împlinit 33 de ani, iar Șarapova va face 28 în luna aprilie. Bouchard, Halep sau Kvitova cîștigă fani, însă niciuna nu reușește să se apropie de Serena sau Șarapova. Conștienți de pierderea vedetelor, cei de la WTA au hotărît să accelereze înființarea unor noi vedete și, pentru prima dată, tinerele talente sînt chemate la Turneul Campioanelor", scriu jurnaliștii americani.

    Sursa:http://www.gsp.ro/sporturi/tenis/wta...va-435478.html

    Nu titlul, fiindca titlul e chiar aiurea si imbecil, in nota ziaristilor de sport cu norma de santier.
    Ce spune in articol mi se pare interesant.
    WTA a inceput sa arunce cu WC in tinerele talente, de frica pierderii combativitatii pentru cel mai puternic turneu din WTA, adica TC.
    Serena si Sharapova nu prea au urmase de aceeasi valoare. Rising Stars ca Bouchard si Halep nu se ridica la nivelul lor.
    E o treaba de gandit si asta.
    Last edited by Halepova; 30th September 2014 at 19:43.

  7. #868
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Bineînțeles ca orice om cu cap ar fi înțeles ca rahatul e ce a ieșit din buboiul spart.
    Eu nu-nteleg de ce trebuie sa vorbesti in asa hal la adresa altor useri care nu te-au jignit cu nimic si nu o data ci insistent, repetitiv, asaltator!
    Sa se-ntoarca bunica din mormant de te-nteleg!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #869
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Da-l in pana corbului, a postat asta acum o luna. Nu are rost sa ne intereseze o aiureala postata pe un forum.
    Noi sa fim sanatosi.

  9. #870
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Io am multe principii din care unu e, daca ai pe cineva care nu te-a jignit niciodata, dar nu-ti convine de moaca lui sau de ceva ce face el, ii zici o data, maxim de 2 ori si-apoi o dai in plata Domnului, dar nici chiar asa... Io-n locu tau il bagam in p***a ma-sii ozonpertz si-mi luam bann rapid! Bine ca te abtii, nu stiu cum poti, ai crescut mult de la acel renumit MariusTr!
    Noroc ca nu e Leo p-aci ca zicea c-o faci doar de-al dracu, tu nu te poti schimba si meriti bann definitiv!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #871
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Am invatat sa nu confund jignirile din viata reala cu prostii de pe interenet.
    Adica daca ar veni careva in viata reala sa ma jigneasca, m-ar deranja si probabil s-ar alege cu o bucata sanatoasa intre ochi.
    Dar forumul e forum, e po****t cu tot felul de specimene si trebuie privit ca un spatiu po****t cu maimute, unele mai inteligente decat altele.

    E inutil sa te certi cu o maimuta

    Forumul e o treaba virtuala de pierdut vremea.

  11. #872
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    La mine e fix invers, in realitate nu ma prea intereseaza ce si cine zice, deoarece o zice raporatat la niste elemente exterioare, superificale, skin deep reports... Pe cand aici pe internet e jignita propria ta exprimare si gandire, ceea ce e mai adanc decat ceea ce se poate vedea cu ochii. Plus ca aici conteaza mai putin banii si relatiile(mai ales pe baza de rudenie) decat in realitate, daca nici aici nu suntem corecti...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #873
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Halepova View Post
    Ce ne spun noua calculele:

    "'Ana Ivanovici..."
    Ba ce ma dispera astea, DjokoviCI, IvanoviCI, Șarapova, etc. In ce limba pestelui traduc astia nume!?
    Numele de familie nu se traduc, lua-v-ar mama dracului sa va ia pe toti de jurnalisti prostalai, da prostalai rau!
    Asa se pronunta, nu se traduce, altfel o sa-ncepem toti sa scriem Cilici, Șafarjova si alte porcarii... cat de prost sa fii... vai-vai...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #874
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ba ce ma dispera astea, DjokoviCI, IvanoviCI, Șarapova, etc. In ce limba pestelui traduc astia nume!?
    Numele de familie nu se traduc, lua-v-ar mama dracului sa va ia pe toti de jurnalisti prostalai, da prostalai rau!
    Asa se pronunta, nu se traduce, altfel o sa-ncepem toti sa scriem Cilici, Șafarjova si alte porcarii... cat de prost sa fii... vai-vai...
    Aveam aceeasi problema ca si tine. Totusi, nu e gresit. Numele pe care le-ai mentionat tu mai sus, primele trei, provin din tari cu alfabet chirilic, iar transcrierea lor in alfabetul latin permite acest lucru, o adaptare la limba traducatorului, romana, in cazul de fata.

    Totusi, am vazut scris si Cilici, iar din cite stiu, poate ma insel, Croatia nu foloseste alfabetul chirilic.

  14. #875
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post

    Hmmm... complicat, nu stiu de ce trebuie sa ne complicam pentru orice rahat, eu cred ca trebuie sa-i scrii omului numele cum se scrie, in scrierea internationala, cea englezeasca. Dar in fine, multumesc pentru explicatie, ajuta mult!
    OFF-Topic
    Imi pare rau dar scierea englezeasca nu e internationala, fiecare limba are specificul ei. Daca ar fi sa urmam rationamentul tau ar trebui sa scriem Bucharest in loc de Bucuresti, Wien in loc de Viena ,si legat de asta cei mai amuzanti mi se pare italienii care zic Monaco di Bavaria cand se refera la Munchen.

  15. #876
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Nu omule, e vb de limbajul international! Evident ca fiecare tara isi spune numelor proprii pe limba ei, problema apare cand numele respectiv trebuie tradus in alta limba, d.p. meu d.v. limba aia ar trebui sa fie engleza, asa toti am observa un nume propriu mult mai usor indiferent de limba in care se vorbeste, mai putin in limba sa naturala.
    Pana la urma fiecare face ce vrea, eu fac asa cum am zis, mi se pare cel mai elegant.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #877
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu omule, e vb de limbajul international! Evident ca fiecare tara isi spune numelor proprii pe limba ei, problema apare cand numele respectiv trebuie tradus in alta limba, d.p. meu d.v. limba aia ar trebui sa fie engleza, asa toti am observa un nume propriu mult mai usor indiferent de limba in care se vorbeste, mai putin in limba sa naturala.
    Pana la urma fiecare face ce vrea, eu fac asa cum am zis, mi se pare cel mai elegant.
    Fix aici ti-am aratat:
    Munchen are o denumire in Limba Germana, una in cea internationala si italienii zic Monaco di Bavaria, si exemple sunt mult (vezi denumirea Elvetiei)
    Acum zici ca fiecare face cum vrea dar mai sus te-ai luat de unul care "nu a pupat sfanta limba internationala engleza"

  17. #878
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    rusa este o limba fonetica = Șarapova este f corect.se scrie Шарапова

    la alte nume proprii este dorit sa se pastreze numele lor.
    Numele de orase si tari nu.

  18. #879
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...e53e433ba5bf52

    Ilie Nastase e un nimeni pentru mine de azi

  19. #880
    sport legend quebec's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    EGGD + LROP
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Caro a terminat maratonul de la NY in 3:26

    http://a.disquscdn.com/get?url=http%...Xg&w=800&h=401

  20. #881
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...e53e433ba5bf52

    Ilie Nastase e un nimeni pentru mine de azi
    Pai ala tine cu Steaua, ce te-astepti de la el?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #882
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai ala tine cu Steaua, ce te-astepti de la el?
    aha.... ai dreptate nu ai la ce sa te astepti de la-el

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •