Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 271

Thread: Offseason 2014

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    nu stiu de ce dar astept perioada asta mai mult decat atunci cand incepe playoff-ul / sezonul / all star game-ul / finals.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  2. #86
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    The thrill of the draft ...
    Se pare ca Wiggins/parker go 1/2 inca nu sr stie Exum 3 , Vonleh 4, Smart 5 cica ,embiid 6 (cu toate ca si celtics sunt cam panca cu el) , randle 7.
    Asta am citit eu pana acum !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  3. #87
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    oare LeBron mai face un "the decision 2.0 - I will take my talents to...." ?

  4. #88
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Embiid parea deprimat rau de tot. Reactia aia happy a fost totally fake...

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    in schimb se aude de incercarea de a urca in draft pt shabazz napier, unul din jucatorii mei favoriti de anul trecut, pe care i-am urmarit cei mai mult.

    e cam ca chalmers , cold-blooded dar cu jump shoot mai bun, in special 3p si cu mai multa minte. i can dig that

    http://i.imgur.com/9DtqOgi.gif

    bye bye chalmers ms pt big shots din finala cu okc si cateva din playoff-ul trecut dar cand esti incapabil sa progresezi, ba chiar regresezi asta se intampla

    can't wait for those 3s
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  6. #90
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Played like Amar'e and got Jabari.
    We wont be out-tanked!!!

  7. #91
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Doua concluzii dupa draft:

    1. Daca Exum se ridica la nivelul asteptarilor, Jazz au dat lovitura. (B. Roy v2.0)

    2. Nu pot sa cred ca Spurs au pus mana pe Kyle Anderson.
    We wont be out-tanked!!!

  8. #92
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Doua concluzii dupa draft:

    Daca Exum se ridica la nivelul asteptarilor, Jazz au dat lovitura. (B. Roy v2.0).
    Se zice ca ar avea potential de Penny 2.0
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  9. #93
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    http://www.youtube.com/watch?v=psP8J9FkWnA

    si dupa click aici:

    http://www.youtube.com/watch?v=kkfr3HMSPPE



    parca aveam si noi cu fan magic pe aici, fanii nu aveau cum sa aibe o reactie pozitiva cand 1 luna dai de inteles ca il iei pe exum, fanii erau hyped rau.


    exum, am mai vorbit despre el...greu sa spui ce o sa fie. tyreke evans/penny ca stil de joc, macar de ar juca cum au jucat ambii in primul an.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  11. #95
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Jason Kidd has received permission to speak with the Milwaukee Bucks.

    Kidd approached ownership with a series of demands, including the role of overseeing the Brooklyn Nets’ basketball operations department in addition to his head coaching responsibilities.

    The source said Kidd didn’t want general manager Billy King to be dismissed, but wanted to be given a title and placed above him in the organizational hierarchy.

    Sam Amick of the USA Today reports that the Bucks' front office was unaware of the franchise's interest in Kidd, which suggests it came from ownership.

    Wes Edens and Marc Lasry, the Bucks' new owners, are friends with Kidd.
    Foarte miselesc dar sper sa-l vad zburat pe Drew.
    We wont be out-tanked!!!

  12. #96
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Din FA pentru OKC :
    Imi place ideea de Alan Anderson si Jodie Meeks.
    Dar trebuie sa facem upgrade PF/C
    Si sincer nu vad pe OKC ca big spenders...
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  13. #97
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    imi spune si mie vreun expert daca tradeul facut de Bulls chiar merita?

  14. #98
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adrian View Post
    Probabil aceeasi idioti care pe vremea lockout-ului erau de partea ownerilor.

    E bizar rau cit de spalati pe creier sunt americanii (si nu imi place deloc sintagma asta, pt ca unii o folosesc in mod gresit si/sau exagerat), dar in privinta "free market", sindicate, securitate sociala si multe alte lucruri care fac societatea sa fie societate si nu o adunatura de indivizi care s-au nimerit aproximativ in aceeasi zona geografica, americanii sunt MULT in urma cam tuturor celorlalte tari civilizate.

    E uneori halucinant cum pina si aia care iau min wage pot sa fie de partea patronilor atunci cind nu e vorba de ei si patronii lor. Sunt de partea patronilor, impotriva sindicatelor, impotriva regularizarii industriilor etc si dupa aia se pling ca sunt saraci, ca trebuie sa munceasca 2 job-uri ca sa poata trai, ca respira aer poluat, maninca chimicale pe piine etc.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #99
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    imi spune si mie vreun expert daca tradeul facut de Bulls chiar merita?
    Despre ce trade vorbesti ?
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  16. #100
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Despre ce trade vorbesti ?
    I-au draftat pe Gary Harris, 2-ul ala undersized despre care multi ziceau ca s-ar potrivi la Sixers la #10 si pe unul Nurkic, 6'11 si 270 cu 16 si 19 si Nuggets l-au luat pe Korver 2, McDermott, cu 11. Au schimbat pick-urile intre ei, desi Nuggets au facut highway robbery cu trade-ul asta. Nurkic ala daca nu o sa fie putin mobil si are ceva in cap, ii ia locul lui McGee in starting line-up din prima jumate a sezonului.
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  17. #101
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    la McDermott ma refer

  18. #102
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    McDermott e shooter f bun ( a avut >40 % de 3p 0 si Bulls are nevoie de scoring. Plus e cheap pt ca e rookie.

    Pe hartie e fit perfect.

    per game stats:

    Min Pts FG FGA FG% 2Pt 2PtA 2P% 3Pt 3PtA 3P% FTM FTA FT% Off Def TOT Asts Stls Blks TOs
    33.7 26.7 9.4 17.9 52.6 6.7 11.8 56.7 2.7 6.1 44.9 5.1 5.9 86.4 1.6 5.3 7.0 1.6 0.2 0.1 1.8

    From DraftExpress.com http://www.draftexpress.com#ixzz368kEh7hx
    http://www.draftexpress.com

  19. #103
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Nu prea are relevanta 3P% in college. E decent shooter, insa majoritatea punctelor din colegiu si le-a obtinut inside impotriva unor adversari undersized.

    McDermott poate sa fie 3 chestii:
    1 - mega bust ca e cam tweener (prea scund pentru PF, prea lent pentru SF) slab pe defensiva si destul de unathletic, fapt ce-l face cu atat mai mult liability, pentru ca Bulls cred ca l-au luat ca sa joace SF.
    2 - good role player, spot up shooter, gen Korver asta daca Thibodeau il aduce macar la "decent defense & passing" si daca-l poate baga in sistem sa joace ca lumea SF.
    3 - Charles Barkley at age 50.

    Mai mult de atat (2) sincer n-are cum sa ajunga.

  20. #104
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blu3red View Post
    Nu prea are relevanta 3P% in college. E decent shooter, insa majoritatea punctelor din colegiu si le-a obtinut inside impotriva unor adversari undersized.

    McDermott poate sa fie 3 chestii:
    1 - mega bust ca e cam tweener (prea scund pentru PF, prea lent pentru SF) slab pe defensiva si destul de unathletic, fapt ce-l face cu atat mai mult liability, pentru ca Bulls cred ca l-au luat ca sa joace SF.
    2 - good role player, spot up shooter, gen Korver asta daca Thibodeau il aduce macar la "decent defense & passing" si daca-l poate baga in sistem sa joace ca lumea SF.
    3 - Charles Barkley at age 50.

    Mai mult de atat (2) sincer n-are cum sa ajunga.
    Daca Doug e doar decent shooter, atunci cine e good shooter in college ?? Procentajul ala de la 3 pct il are in conditiile in care are si 26-27 sau cate puncte pe meci a avut si era first option in ofensiva si toata lumea incerca sa il opreasca din echipa adversa.

    In rest sunt de acord cu ce zici. Prea scund pt PF si prea lent pt Sf mi se pare marea lui problema in defensiva in Nba. Dar un coach mai bun decat Thibodeau si un sistem mai bun nu stiu daca era pentru el.

  21. #105
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    imi spune si mie vreun expert daca tradeul facut de Bulls chiar merita?
    Singurii experti care ar putea sa-ti dea un raspuns cu ceva sanse sa fie corect lucreaza pt echipe deja si/sau scriu pt ESPN (ma refer la Hollinger, Pelton si altii). Astia au modele statistice care iti pot da o indicatie despre cum evolutia din NCAA se "traduce" in NBA.

    Altfel, draftul e in mare parte noroc.

    Si, mi se pare mie, se uita un factor important: oamenii se schimba.
    Evolutia unui jucator depinde la fel de mult de fizic cit depinde de mental. Sau poate chiar mai mult de mental.

    Si jucatorii astia sunt tineri cind sunt draftati, nu au personalitatea definita, pot fi influentabili, si se pot schimba in timp.

    Nu ma refer numai la faptul ca atunci cind dau de bani mai multi decit au visat vreodata si incep sa-si poata permite orice (masini, yacht-uri si, evident, tone de femei) pot sa-si schimbe prioritatile, dar conteaza enorm si in ce mediu ajung, ce GM si antrenori au si, evident, cum evolueaza propria lor fire.

    Quote Originally Posted by Nan View Post
    Prea scund pt PF si prea lent pt Sf mi se pare marea lui problema in defensiva in Nba.
    Daca e asa (nu stiu, nu stiu cum arata, nu am vazut o secunda cu el jucind), cel mai probabil nu o sa atinga "potentialul" pe care-l vad unii - bazat pe cum a jucat in colegiu. Sunt multi SF/PF tweeners care au jucat bine in colegiu, au fost draftati sus, dar au esuat lamentabil in NBA (Beasley, Derrick Williams sau cum il cheama pe ala pe care l-au draftat Wolves acum vreo 5 ani si mai sunt si altii).
    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •