Page 4 of 29 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 593

Thread: yahoo! fantasy basketball 2008-2009

  1. #64
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    pai caseta..eu propun sa existe 4-5 keeper.ideea e ca ar trebui sa stim inainte de draft daca jucam cu keeper. ex:daca e sa jucam doar un sezon prefer sa-l iau pe iverson de ex decat pe oj mayo..dar daca ne gandim sa jucam 4-5 sezoane..e altceva
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  2. #65
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    pai caseta..eu propun sa existe 4-5 keeper.ideea e ca ar trebui sa stim inainte de draft daca jucam cu keeper. ex:daca e sa jucam doar un sezon prefer sa-l iau pe iverson de ex decat pe oj mayo..dar daca ne gandim sa jucam 4-5 sezoane..e altceva
    stiu ca am pus citiva, dar HABAR NU AM CITI. si nu gasesc de unde sa schimb setarea ... daca gasiti voi, pls let me know.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #66
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Pai la settings vad ca nu apare, dar pe prima pagina a fantasy apare clar ca se poate cu keeperi la ligile gratuite, deci trebuie sa se poata cumva. Oricum, asta va fi abia la anul, atunci ne alegem keeperii. Pina atunci nu trebuie decit sa ne hotarim noi exact ce si cum.

  4. #67
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    ce se intampla cand e gata liga? ne trimite organizatorul un mesaj?

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    da

  6. #69
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    Pai la settings vad ca nu apare, dar pe prima pagina a fantasy apare clar ca se poate cu keeperi la ligile gratuite, deci trebuie sa se poata cumva. Oricum, asta va fi abia la anul, atunci ne alegem keeperii. Pina atunci nu trebuie decit sa ne hotarim noi exact ce si cum.
    ba trebuie sa ne batem capul.trebuie sa stim exact cati keeperi folosim.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  7. #70
    incepator danicret's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Scuze ca ma bag pe aici, dar dak mai sunt doritori mai sunt 2 locuri libere in liga noastra...

    ID Liga 64952
    Password: oradea

    Mersic si distractie in noul sezon...

  8. #71
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    ba trebuie sa ne batem capul.trebuie sa stim exact cati keeperi folosim.
    cred ca am pus 7 sau 8
    Now this, my friend, is gonna be fun

  9. #72
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    nu e prea mult 7? Practic draftul de anul viitor va fi almost useless ...
    Si legat de keepers, shtie cineva ce se intimpla daca vor fi unii care nu mai participa?
    Mai ales daca avem 7 keepers, practic sezonul viitor nu va mai fi un jucator cit de cit de ales, si daca cineva renuntza, brusc apar pe piatza 6-7 jucatori de top care nu ii putem impartzi echitabil ...

  10. #73
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    nu e prea mult 7? Practic draftul de anul viitor va fi almost useless ...
    de acord.e exagerat! 4, maxim 5!
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    4 zic eu

  12. #75
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Cred ca 7 keeperi inseamna maxim 7, nu fix 7. Si la fleaflicker.com, pt fotbal american, avem cu keeperi, dar nu trebuie sa ti-i alegi pe toti. Tii mai putini, ai mai multe pickuri in draft. In mod normal e la fel si la yahoo, caz in care propun sa raminem cu 7. Cine nu vrea atitita, nu pastreaza atitia

  13. #76
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    totushi, e foarte putzin probabil sa renuntzi la primele 3-4 picks - daca l-am luat pe garnett in runda 1, nu are sens sa renuntz la el, pentru ca sanse mici sa iau pe cineva mai bun. Majoritatea vor decide sa pastreze toate pickurile. Practic singurul motiv pentru care ai renuntza la un pick din primele 6 runde ar fi cei 2-3 rookies care au sanse sa aiba productzie consistenta si maxim 10-20 jucatori care poate fac un salt masiv din runda a 8-a si mai jos pina in runda a 5-a (cum ar fi moon sau calderon de la raptors).

    Nu shtiu daca merita sistemul asta - mi se par multe dezavantaje si nu prea vad beneficiile. In mod sigur vor fi unii care ishi vor asuma riscuri mari gen Bynum in runda 1 si Oden si Beasley in runda a 2 in ideea ca anul viitor vor trage foloasele, si la fel de sigur o mare parte din riscuri or sa dea rateu, si vom avea multzi concurentzi cu sanse minime si anul asta si anul viitor care probabil vor abandona liga mult inainte de final ...

  14. #77
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    totushi, e foarte putzin probabil sa renuntzi la primele 3-4 picks - daca l-am luat pe garnett in runda 1, nu are sens sa renuntz la el, pentru ca sanse mici sa iau pe cineva mai bun. Majoritatea vor decide sa pastreze toate pickurile. Practic singurul motiv pentru care ai renuntza la un pick din primele 6 runde ar fi cei 2-3 rookies care au sanse sa aiba productzie consistenta si maxim 10-20 jucatori care poate fac un salt masiv din runda a 8-a si mai jos pina in runda a 5-a (cum ar fi moon sau calderon de la raptors).

    Nu shtiu daca merita sistemul asta - mi se par multe dezavantaje si nu prea vad beneficiile. In mod sigur vor fi unii care ishi vor asuma riscuri mari gen Bynum in runda 1 si Oden si Beasley in runda a 2 in ideea ca anul viitor vor trage foloasele, si la fel de sigur o mare parte din riscuri or sa dea rateu, si vom avea multzi concurentzi cu sanse minime si anul asta si anul viitor care probabil vor abandona liga mult inainte de final ...
    daca o abandoneaza anu asta nu vor mai avea ocazia sa o abandoneze anul viitor.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #78
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Fratilor, unde gasesc si eu care e treaba cu "Keeper" ? Habar n-am despre ce e vorba !

  16. #79
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    daca o abandoneaza anu asta nu vor mai avea ocazia sa o abandoneze anul viitor.
    pai de anul viitor ziceam si eu, in plus de cei care vor abandona anul asta.
    Si mai un risc e ca pe final, sa fie tradeuri care nu le potzi refuza gen oden pentru chris bosh - daca omu crede ca oden va avea un sezon 2009 monstru, cum potzi sa nu aprobi trade-ul, chit ca probabil va rupe balantza in sezonul 2008.

  17. #80
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    Si mai un risc e ca pe final, sa fie tradeuri care nu le potzi refuza gen oden pentru chris bosh - daca omu crede ca oden va avea un sezon 2009 monstru, cum potzi sa nu aprobi trade-ul, chit ca probabil va rupe balantza in sezonul 2008.
    N-am nimic cu trade-urile de genul asta, la urma urmei fac parte din joc, asa e si in realitate Ai prefera ca aceia iesiti din cursa pentru playoff sa renunte de tot la echipa? Nu mai bine sa ramina in joc, si sa-si pregateasca terenul pt sezonul viitor? Am fost pina acum in multe ligi de fotbal american, baseball si baschet, si, fara indoiala, cele mai interesante ligi au fost cele cu keeperi, tocmai pt ca nu ramii fara jumatate din useri la mijlocul sezonului.

  18. #81
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    N-am nimic cu trade-urile de genul asta, la urma urmei fac parte din joc, asa e si in realitate Ai prefera ca aceia iesiti din cursa pentru playoff sa renunte de tot la echipa? Nu mai bine sa ramina in joc, si sa-si pregateasca terenul pt sezonul viitor? Am fost pina acum in multe ligi de fotbal american, baseball si baschet, si, fara indoiala, cele mai interesante ligi au fost cele cu keeperi, tocmai pt ca nu ramii fara jumatate din useri la mijlocul sezonului.
    stai linistit ca nu se aproba trade-uri suspicioase. nu de alta, dar daca tragi tare un sezon, nu ti-ar placea ca pe final ala de pe locul 2 sa faca un trade cu unu care nu mai are sanse si pt ca se stiu, sa ii dea aluia de pe locul 2 vreo 2-3 staruri pe 2-3 ciurucuri de jucatori.

    daca faci un bynum pt duncan, ok. un dirk pt al jefferson, iar e ok. dar un garnett pt deandre jordan WILL get rejected.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #82
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    imi pare rau sa va anunt dar eu nu o sa particip anul acesta.am stiut ca draftul e la ora 10.nu stiu cand s-a tinut draftul dar eu nu am stiut.distractie placuta tututror.daca vreti dau drop la toti jucatorii.eu astazi am fost plecat pana seara tarziu..m-am grabit sa ajung sa fiu la 10 cand colo ma trezesc cu rasho nesterovic si martel webster...
    Last edited by Irimus; 26th October 2008 at 22:49.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  20. #83
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    dupa cum ti-am zis si pe yahoo, s-a postat pe OLS si au fost vreo 10 oameni care au stiut. chestia cu "nu am stiut" mi se pare o scuza slaba ... un fel de "mi-a mincat ciinele tema". daca ai uitat sau pur si simplu nu ai putut sa ajungi, ai putea macar sa joci si sa iti pregatesti echipa pt sezonul viitor (trades pt future).

    sa le dai drop alora nu e in nici un caz o idee buna. si sa renunti la joc la 10 min dupa ce s-a terminat draftul .... e ca si cum daca miine i s-ar accidenta cuiva primul jucator ales ar renunta. si e cu atit mai de kkt cu cit tu ai fost ala care a cerut cel mai tare rotiserie. eu as fi preferat h2h dar uite ca jucam rotiserie ....
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #84
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Am fost plecat la 150 de km de casa in ultimele 2 zile si nu am avut acces deloc la net. Am ajuns acuma seara la 21:40 grabindu-ma sa prind un draft care stiam ca e la 22..nu trebuie sa-mi ti tu mie lectii de morala.Iar legat de jucat nu o sa joc pt ca echipa aia nu are nici o legatura cu ce as fii ales eu, nu ma reprezinta deloc.Succes tutor
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •