Page 32 of 38 FirstFirst ... 223031323334 ... LastLast
Results 652 to 672 of 786

Thread: Diverse 2014

  1. #652
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Sincer, chiar nu ma surprind evenimentele. Si as vrea sa stiu totusi ce eforturi a facut FRG sa-i tina pe B&B la lot?! Au lansat ei cumva ceva campanie sa aduca copii la gimnastica? Pana la urma sala de gimnastica promisa in Bucuresti acum nu stiu cati ani s-a construit? Nu, dar au in plan sa-l aduca inapoi pe Forminte....

    Nu vreau sa fiu pesimist dar pare a fi inceputul sfarsitului.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  2. #653
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Chestia asta cu intentia de a il aduce pe Forminte la lotul de senioare este o speculatie sau aveti voi ceva informatii clare?
    Mie se pare o nebunie sa se strice echilibrul atins acum cu acesti noi antrenori, ma refer la sotii Moldovan si la Dl Sandu. Indiferent de rezultatele de la aceste mondiale cind fie vorba intre noi in afara de Larisa nu vad cine ar avea sanse la vreo medalie, acesti noi coordinatori, antrenori sau cum vreti sa le spuneti trebuie sa duca echipa la Rio.

  3. #654
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Chestia asta cu intentia de a il aduce pe Forminte la lotul de senioare este o speculatie sau aveti voi ceva informatii clare?
    Mie se pare o nebunie sa se strice echilibrul atins acum cu acesti noi antrenori, ma refer la sotii Moldovan si la Dl Sandu. Indiferent de rezultatele de la aceste mondiale cind fie vorba intre noi in afara de Larisa nu vad cine ar avea sanse la vreo medalie, acesti noi coordinatori, antrenori sau cum vreti sa le spuneti trebuie sa duca echipa la Rio.
    Eu sper din toata inima ca sunt speculatii.
    Din cate am vazut la nationale, dl Bellu e in continuare implicat in pregatirea fetelor si sper sa ramana asa cel putin pana la Rio.
    Eu am o intrebare vizavi de Ioana Nicoara, despre care stiam ca a migrat spre aerobica si acum e rezerva si pleaca la Mondiale. Stie cineva care e nivelul ei?

  4. #655
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Iulia, de putin timp o vad in pozele cu fetele de la Izvorani. Probabil dupa accidentarea Dianei si-au dat seama ca suntem in buda la paralele si avem nevoie de orice gimnasta disponibila insa nu vad cum ar putea avea un paralel competitiv dupa o pauza din asta daca nici fetele care au fost zi de zi in sala nu au reusit sa creasca semnificativ la acest aparat si sa aiba toate macar cerinta de la coborare.

  5. #656
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Chestia asta cu intentia de a il aduce pe Forminte la lotul de senioare este o speculatie sau aveti voi ceva informatii clare?
    Mie se pare o nebunie sa se strice echilibrul atins acum cu acesti noi antrenori, ma refer la sotii Moldovan si la Dl Sandu. Indiferent de rezultatele de la aceste mondiale cind fie vorba intre noi in afara de Larisa nu vad cine ar avea sanse la vreo medalie, acesti noi coordinatori, antrenori sau cum vreti sa le spuneti trebuie sa duca echipa la Rio.
    O sansa are si Andreea Munteanu si ii doresc asta din tot sufletul,ce frumos ar arata podiumul de la barna cu o dubla romaneasca!

    In ceea ce priveste antrenorii,nu vreau sub nici o forma sa aud de Forminte la lot,a fost,si-a dat masura valorii si a (in)competentei,sa lase fetele in pace,ele lucreaza de mult timp cu actuala echipa,pare ca se inteleg asa ca nu vad de ce ar trebui tulburate apele.

  6. #657
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    nu m-ar mira daca Glasgow 2015 ar intra in dificultati financiare daca devin independenti.

  7. #658

  8. #659
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    nu m-ar mira daca Glasgow 2015 ar intra in dificultati financiare daca devin independenti.
    Back on track. lira a crescut la loc si uk merge inainte together. Glasgow 2015.

  9. #660
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Bravo lor, ma intrebam ce-o mai face Dana. pare mai hotarita decit Ana.
    Romanian Olympians join YMCA gymnastics coaching staff
    http://www.darientimes.com/35467/rom...oaching-staff/

  10. #661
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  11. #662
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Octavian Belu si Mariana Bitang au suportat prea mult. Slava Domnului ca inca macar sunt implicati in proiectul "tara, tara vrem campioane".

    https://www.facebook.com/video.php?v...type=2&theater
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  12. #663
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Buna,daaaa d-na Bitang are dreptate...totusi...cred ca decizia lor este corecta
    trebuie sa recladim de la baza gimnastica....prin selectie si aducerea in sala a copiilor nu numai talentati dar care sa aiba aptitudini si forta necesara pentru a putea ajunge...campioni. Daca a spus ca in acest moment in sala nu se mai pot face multe lucruri....pentru a creste nivelul si a ajunge la D......mari care sa-ti permita sa emiti pretentii la medalii.....inseamna ca ...asa este..
    Mult succes sa le dorim..in aceasta campanie de ....cautare,testare...pregatire si sa asteptam cu incredere....2020...
    Succes!!

  13. #664
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Pentru ca se apropie plecarea in China, haideti sa ii incurajam pe toti gimnastii nostri, pe toti antrenorii, pe cei din colectivul medical si, de ce nu, si pe cei care raman acasa, dar care au contribuit la constituirea echipelor!

    Fangymnastics a inceput deja Sper ca toate incurajarile noastre sa ajunga la ei toti inainte de plecare.

    http://fangymnastics.com/2014/09/23/...te-de-plecare/

    Hai, Romania ! Tare, ca merge !

  14. #665
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Pentru ca se apropie plecarea in China, haideti sa ii incurajam pe toti gimnastii nostri, pe toti antrenorii, pe cei din colectivul medical si, de ce nu, si pe cei care raman acasa, dar care au contribuit la constituirea echipelor!

    Hai, Romania ! Tare, ca merge !
    FFFFFoarte frumoase cuvintele tale!!!
    Nu mai este nimic de adaugat...deci Succes tuturor!

  15. #666
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Succes dragilor, sa va iasa totul cum va doriti si sa va intoarceti multumiti si bucurosi; si sanatosi!

  16. #667
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Da frumos articol Cristina, ce ar mai fi de spus, succes si sa va intoarceti calificati si cu medalii binenteles

  17. #668
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Ia uitati, dragilor, ce debiteaza nenea Stoica.

    http://www.agerpres.ro/sport/2014/09...midei-12-58-11

    Avem asa de multi antrenori gata sa-i inlocuiasca pe BB, incat nu face fata. Hai sa vedem daca ghicim corect:

    Eu zic ca vor avea de ales intre Faraminte, Formitel si un mojic. Care dintre astia trei? Of, nici nu stiu cum or sa poata alege. Atata maretie, atata inteligenta din partea celor de pe lista. Nu mai spunem de rezultatele impresionante. Imi dau lacrimile de mandrie patriotica.Mi-e si mila de bietii federalisti. Probabil si-au muncit mult singurul neuron viu sa scoata asa lista.

  18. #669
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Hmm,in primul rand ma deranjeaza ca au fost nominalizati doar trei sportivi cu sanse la finale,pai cum asa,cu ce incredere mai pleaca ei de-acasa cand seful federatiei le spune ca nu au sanse?
    Apoi,cica apele sunt linistite,atunci de ce le mai tulburati,domnule Stoica?Lasati fetele si antrenorii in pace,cu domnul Sandu si Moldovenii au lucrat(plus ceilalti de la Izvorani) asa ca lasati-i in pace,nu veniti cu presiuni (cel putin trei variante,auzi acolo!).
    Daca se intoarce F eu imi dau demisia din postura de fan

  19. #670
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Atata drama nici Valentina Rodionenko sau Irina Viner impreuna nu fac. Sunt ingrijorat la ce se va intampla dupa mondiale.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  20. #671
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Mult succes fetelor si baietilor nostri, indiferent de spun altii sa credeti in sansa voastra pana la capat! Tare, stiu ca se poate!
    Si Cristina f frumos articolul, cred ca ai exprimat cum nu se poate mai bine si gandurile,incurajarile si sperantele noastre
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  21. #672
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •