View Poll Results: Pronostic

Voters
10. You may not vote on this poll
  • 1

    4 40.00%
  • X

    4 40.00%
  • 2

    2 20.00%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 96 of 96

Thread: Etapa 6: Petrolul - CFR Cluj 1-2

  1. #85
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    dar la un meci in care o echipa implicata direct in lupta pentru campionat este martelata de niste arbitri inconstienti ar trebui sa vezi niste evidente
    A fost la fel ca Steaua-ceahlaul, cartonase unul dupa altul "acoperite de regulament" dar care in mod normal nu trebuiau date.

    Cred ca Vama a implementat "picatura chinezeasca". Are cativa arbitrii care cand or sa prinda meciuri ale Stelei sau petrolul, or sa dea cartonas dupa cartonas. Se poate da galben pentru absolut orice, de exemplu ai faultat de doua ori intr-un meci: "faulturi repetate".

    Uite asa o sa ajungem in retur sa avem jucatori cu 7 sau peste 7 galbene care vor primi suspendare la orice galben primit. Eu cred ca asta e scopul.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  2. #86
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    la meciuri gen u cluj- gaz metan n-o sa vezi rahaturi gen arbitraj pro-steaua.
    dar la un meci in care o echipa implicata direct in lupta pentru campionat este martelata de niste arbitri inconstienti ar trebui sa vezi niste evidente...
    apropos,daca astelistul cu tendinte suicidale care a arbitrat meciul l-a eliminat pe geraldo pentru un hent (mai mult involuntar) nu avea cum sa nu-l elimine si pe clujeanul care a facut hent in careu ...plus penalty-ul de rigoare...
    asa ca ,nu ne lua pe noi cu texte cum ca arbitrul e retard...
    In principiu ai dreptate cu adaugarea ca la Geraldo hentul nu a fost chiar asa de nevinovat. Mie mi s-a parut ca a miscat mana intentionat ca s-a schimbe traiectoria mingii mai ales ca mingea l-a depasit. Nu mi se pare chiar totuna ca iti trage unu in mana care era lipita de corp dealtfel sau de nervi dai cu mana sa lovesti mingea (asa pe la spate sa nu se vada)...ia mai vezi odata. Sau poate nu vorbim de aceleasi lucruri.

    Oricum esti de acord ca la fautul din careu a fost 11 m in prima repriza ? Sau trebuia sa fie Cadu sa se dea 11 m ? Sau trebuia sa il loveasca pe fata cu crampoanele ?

    Una peste alta, Petrolul a fost prea slaba in prima repriza si CFR peste asteptari. In repriza a 2-a Ptrolul si-a mai revenit dar a jucat si la intimidare...cum a mai facut dealtfel contra CFR-lui in trecut. Poate mai tineti minte acel 1-1 cu CFR in 10...sau 9 nu mai retin exact.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  3. #87
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TZEFERU View Post
    In principiu ai dreptate cu adaugarea ca la Geraldo hentul nu a fost chiar asa de nevinovat. Mie mi s-a parut ca a miscat mana intentionat ca s-a schimbe traiectoria mingii mai ales ca mingea l-a depasit. Nu mi se pare chiar totuna ca iti trage unu in mana care era lipita de corp dealtfel sau de nervi dai cu mana sa lovesti mingea (asa pe la spate sa nu se vada)...ia mai vezi odata. Sau poate nu vorbim de aceleasi lucruri.

    Oricum esti de acord ca la fautul din careu a fost 11 m in prima repriza ? Sau trebuia sa fie Cadu sa se dea 11 m ? Sau trebuia sa il loveasca pe fata cu crampoanele ?

    Una peste alta, Petrolul a fost prea slaba in prima repriza si CFR peste asteptari. In repriza a 2-a Ptrolul si-a mai revenit dar a jucat si la intimidare...cum a mai facut dealtfel contra CFR-lui in trecut. Poate mai tineti minte acel 1-1 cu CFR in 10...sau 9 nu mai retin exact.
    eu nu contest faptul ca cefereul s-a miscat foarte bine (mai ales daca e sa comparam cu modul in care s-a prezentat in partida cu steaua )...
    de asemenea ,n-am pus niciun moment problema ca coltescu (cacofonie intentionata si inevitabila) ar fi fost influentat de clujeni...
    la cum am vazut eu faza din careul vostru,jucatorul clujean nu are mana lipita de corp,iar mingea vine de la o distanta considerabila (eu zic ca cel putin 10 m)...daca in privinta gestului reflex al lui geraldo s-ar putea sa ai dreptate,nu acelasi lucru il pot spune despre faza din careul vostru...la cum am vazut-o eu ,jucatorul clujean nu are mana lipita de corp,iar mingea vine de la o distanta considerabila (eu zic ca cel putin 10 m) asa ca nu putem vorbi de lipsa de intentie...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  4. #88
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    CFR isi reanunta candidatura pt titlu!?
    Vesti proaste pt Steaua!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #89
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    A fost la fel ca Steaua-ceahlaul, cartonase unul dupa altul "acoperite de regulament" dar care in mod normal nu trebuiau date.

    Cred ca Vama a implementat "picatura chinezeasca". Are cativa arbitrii care cand or sa prinda meciuri ale Stelei sau petrolul, or sa dea cartonas dupa cartonas. Se poate da galben pentru absolut orice, de exemplu ai faultat de doua ori intr-un meci: "faulturi repetate".

    Uite asa o sa ajungem in retur sa avem jucatori cu 7 sau peste 7 galbene care vor primi suspendare la orice galben primit. Eu cred ca asta e scopul.
    atat filip ,cat si chipciu au luat meritat cele doua cartonase galbene ...
    nu zic ca coltescu (cacofonie intentionata si inevitabila ) n-are acoperire regulamentara pentru eliminarile lui teixeira si geraldo.zic doar ca ,putea sa fie mai istet si sa se arate mai putin bucuros de prilejurile ivite pentru a-i elimina pe "ploiesteni"... sunt absolut convin ca un arbitru neutru din toate punctele de vedere nu l-ar fi eliminat pe teixeira la respectiva lovitura libera...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  6. #90
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Petrolul a fost scoasa din joc 5-6 etape, voit sau nu, suficient ca sa piarda puncte decisive.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbeşte

  7. #91
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    CFR isi reanunta candidatura pt titlu!?
    Vesti proaste pt Steaua!
    Hai sa fim seriosi...
    Ma gandeam ca astra si petrolul se bat la titlu anul asta, dar dupa revenirea lui Rusescu, m-am razgandit.
    Chiar si cu Galca antrenor, echipa o sa-l tarasca dupa ea.

    petrolul locul 3
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  8. #92
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    CFR isi reanunta candidatura pt titlu!?
    Vesti proaste pt Steaua!
    pe dreaq , este unul dintre anii in care cefereul sta de doua ori capra cu steluta...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  9. #93
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    pe dreaq , este unul dintre anii in care cefereul sta de doua ori capra cu steluta...
    Tu vorbesti serios?

    CFR nu a mai batut pe Steaua din 2005.

    Chiar daca CFR a luat 3 campionate, chiar daca ii ajutau arbitrii, Steaua pe teren a fost mai buna.
    Bineinteles ca-i batem tur/retur si anul asta. A luat cineva in considerare alta alternativa?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  10. #94
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    pe dreaq , este unul dintre anii in care cefereul sta de doua ori capra cu steluta...
    CFR mereu sta capra in meciurile directe, si in rarele ocazii cand nu sta e executata de arbitrii, dar asta n-o impiedica sa i-o traga pe la spate Stelei in stilu-i binecunoscut marii noastre campioane, insa deloc placut cand altii ii fac ei ce ea ne face tuturor cu exceptia CFR-ului!

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Chiar daca CFR a luat 3 campionate, chiar daca ii ajutau arbitrii, Steaua pe teren a fost mai buna.
    Duma secolului! Duba tu esti sau l-ai virusat si pe asta de s-a transformat in tine!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #95
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Duma secolului! Duba tu esti sau l-ai virusat si pe asta de s-a transformat in tine!?
    Nu a existat sezon in care sa aiba CFR parcurs mai lung in Europa decat Steaua.
    Iar in meciurile directe nu ne-au mai batut de 9 ani de zile

    Pentru mine asta ar putea insemna ca Steaua a fost mai buna pe teren, cel putin in meciurile directe
    Tu ce crezi?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  12. #96
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    1. FC Petrolul vs. FC CFR 1907 CLUJ – incidente, eliminari – In baza art. 82.P, modificat si completat, raportat la art. 83.2.d si 83.4 din RD se sanctioneaza clubul FC Petrolul Ploiesti cu masura interzicerii spectatorilor in sectoarele 601, 205 si 206 pentru 2 (doua) jocuri si o penalitate sportiva de 20.000 lei; In baza art. 63.1.f.g + 63.2.1. si 63.2.2, coroborat cu art. 65.a se sanctioneaza jucatorul De Andrade Teixeira Filipe (FC Petrolul) cu suspendare pentru 3 jocuri si o penalitate sportiva de 5.000 lei; In baza art. 63.1.g + 63.2.1 se sanctioneaza jucatorul Geraldo Alves (FC Petrolul) cu suspendare pentru 1 joc si o penalitate de 740 lei;

    http://www.lpf.ro/presa/decizii-comi...3-09-2014.html

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •