View Poll Results: Pronostic

Voters
15. You may not vote on this poll
  • 1

    6 40.00%
  • X

    3 20.00%
  • 2

    6 40.00%
Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 133

Thread: Etapa 6: Otelul Galati - Rapid Bucuresti 2-0

  1. #43
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    mecla lu aia ai tai...
    Bravo Moti, reapect!
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  2. #44
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    nu te inteleg, esti la papadie ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #45
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Is pe android :-P
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  4. #46
    sport legend cataa.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    3,440
    Reputatie
    1
    egal
    Noi murim, "U" niciodata!

  5. #47
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Meci intre cele mai slabe echipe din actuala editie de campionat.
    Cred insa ca echipa de la Dunare se va impune. Mizeriile de sub pod n-au cum sa castige puncte daca nu sunt ajutati de arbitraj. Asadar, 1 solist.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Sa le luam metodic: anu' trecut (vorba vine, era mai ) s-a dus puroiul de pe Bega; anu' asta, ca tot pica 6, sa se duca hotii din Galatz, jegurile de pe Jii si clonele infecte din orasul meu,
    In cazul asta, lista e mult mai lunga; trebuie adaugate Petrolul, Astra, ASA Tg Mures, CSMS Iasi ... plus, bineinteles, Steaua si Dinamo.

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    E posibil ca asta sa fie ultimul meci. E posibil zic, in ritmul in care parasesc sobolanii,corabia.

  8. #50
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    E posibil ca asta sa fie ultimul meci. E posibil zic, in ritmul in care parasesc sobolanii,corabia.
    Te referi la cei care v-au luat campionatul mai mult decat corect. Daca se va intampla acest lucru, echipa sarmana va termina fara probleme pe ultima pozitie in aceasta editie de campionat.

    rapid CFR, 11 ani ai stat in "B"!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #51
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    In cazul asta, lista e mult mai lunga; trebuie adaugate Petrolul, Astra, ASA Tg Mures, CSMS Iasi ... plus, bineinteles, Steaua si Dinamo.
    Eu am politele mele, tu pe ale tale. Otelul, Pandurii, CSU la somn vesnic + evident steaua si dinamo.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  10. #52
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    CSU la somn vesnic
    L-au luat si pe Pufi Balgradean, il platesc cu 8000 euro/luna.
    De unde au atatia bani?
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  11. #53
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Mihai Rotaru, rosu pana in maduva oaselor. Fost ********, in relatii cu Hrebenciuc, Ponta, Olguta si alte persoane de genul.

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Eu am politele mele, tu pe ale tale.
    Nu e vorba de polite, ci de un adevar privind ... clonele.
    Toate echipele mentionate de tine, plus cele adaugate de mine, plus altele ... sunt clone.

  13. #55
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    La Iasi totusi au schimbat numele. Eu ii exceptez.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Eu nu ii exceptez pt ca sunt o echipa de la Mizil mutata la Iasi si vopsita ca o echipa studenteasca. E adevarat, nu ii zice Poli, dar tot facatura e.

  15. #57
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Conform informatiilor care curg (administratorul special Lucian Ciofoaia si-a anuntat demisia, contractul cu australienii de la Aspen Alpine a fost denuntat), Otelul nu apuca sf campionatului in Liga 1.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  16. #58
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Asta pentru ca Iasiul (primaria) a venit cu stadionul+baza din dorinta de a le oferi localnicilor o echipa, pentru ca a lor se dusese dracu'. Si la olteni s-a-ntimplat acelasi lucru: a reusit prin forte proprii Gaz Metan sa promoveze, a venit primaria din Severin cu stadionul plus baza de cantonament, imediat s-au 'vopsit' in CS Severin. Au retrogradat si au disparut, ca banii de la Gaze s-au terminat, iar primaria din Severin n-a mai vrut echipa.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    In opinia mea, a importa o echipa de la Bragadiru sau Mizil, cu tot cu locul in divizia respectiva si a o vopsi ulterior, e mult mai de cacao decat ce s-a facut la Craiova.
    La urma urmei, echipa asta a fost infiintata in urma unei rezolutii a FRF (care atribuia ORASULUI un loc in divizia 2), venita dupa decizia instantei de a considera abuziva dezafilierea din urma cu un an.
    Bineinteles, marea idiotenie tot FRF a facut-o ulterior, inscriind in aceeasi liga doua echipe cu acelasi nume, in baza ... nu stiu in ce baza.

  18. #60
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Eu singurul lucru pe care il am impotriva echipei orasului Craiova este ca se numeste CS U Craiova, ca U ala vine de la Universitatea, ca i-au convins pe cei de la universitate (care de fix 20 de ani nu mai au nici o legatura cu fenomenul) sa spuna ca echipa NOU infiintata direct in divizia B este continuitoarea echipei universitatii, cea care chipurile ar fi disparut cel mai tirziu in 1994, cind de fapt ea fusese cumparata de mogulul de omenie basista George Constantin Paunescu (+Ilinca, cel ce-a luat-o de la GCP peste citiva ani). Pentru mine e o facatura ordinara: daca echipa se numea CSM (cu M ca la Iasi de la Municipal) Craiova, nu era nici o problema. Era noua echipa a Craiovei, dupa ce echipa Universitatea Craiova fusese ajutata de toata lumea sa moara.

    P>S> Sintem off-topic aici, dar macar facem trafic pe un thread al Otelului.
    Last edited by dextercioby; 31st August 2014 at 15:35.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  19. #61
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Suntem de acord aici.

    Dar ... U sau Universitatea nu mai exista (si nu este exclusiv din cauza ei).
    Concret, instanta a mai decis si ''repunerea in toate drepturile dinaintea dezafilierii'', lucru care nu a fost aplicat de catre FRF. Per total, (Universitatea) Craiova a iesit in pierdere mare dupa toata povestea asta. Aici e problema.

  20. #62
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Cam greu sa te repuna in drepturi. Jucatorii pierduti de Mititelu fusesera revinduti de echipele ce-au profitat de dezafiliere...
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Greu, usor ... trebuia facuta sau macar inceput procesul. Exista o lista cu cotele jucatorilor (grila) si cu o suma totala. Exista si o lista cu datoriile clubului catre bugetele local si al statului plus alti terti. Incepea recuperarea debitelor de la FRF (plus eventual cluburi) concomitent cu achitarea treptata a datoriilor.
    Probabil se ajungea la insolventa (de fapt, oricum s-a ajuns) insa cu sanse mari de a se evita falimentul. Echipa ar fi participat in conditii normale la competitie, poate chiar promova ...

    Dar nu ca acum, ''suporteri'' ipocriti (sau ignoranti) a tot felul de clone, facaturi si insolventi sa arate catre Craiova si sa o numesca ''clona mizerabila pesedista''. De parca, daca era pedelista, era mai de soi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •