Page 170 of 171 FirstFirst ... 70120160168169170171 LastLast
Results 3,550 to 3,570 of 3578

Thread: Tennis ***NEWS***

  1. #3550
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Si sa isi riste cariera (in cazul lui Alcaraz ma refer ) ? Cred ca adevarul e undeva la mijloc.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #3551
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,992
    Reputatie
    0
    Da, ambii au fost aproape de 100%. Altfel n-ar fi riscat.

    Lordulica nu stie de gluma. Evident Pistolarul a vrut sa para mai figura acolo.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3552
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,213
    Reputatie
    1
    Deci TAS s-a sters la cur cu dovezile alora. Baga armanii mai multi bani in buzunar decat ar fi bagat din premiile obtinute din tenis.

  4. #3553
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,386
    Reputatie
    0
    S-a renunțat atât de ușor la speța aia cu pașaportul biologic, încât stai și te întrebi câți bani au dat pentru a rezolva cazul.
    Deci a rămas cu 9 luni pentru substanța aia luata din neglijență.
    Să o vedem la treabă acum, dacă mai poate.

  5. #3554
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,493
    Reputatie
    1
    Bun rezultat.

    Evident ca probabil s-au dat niste bani dar si ce?Lumea e facuta pe astfel de lucruri ,aia cinstiti stau si se uita la aia de succes.

    Dupa decizia de ieri chiar ar trebui sa fie despagubita putin caci sta de mai mult timp decat suspendarea actuala.

  6. #3555
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Deci TAS s-a sters la cur cu dovezile alora. Baga armanii mai multi bani in buzunar decat ar fi bagat din premiile obtinute din tenis.
    Eu v-am zis ca-s dovezi circumstantiale si ca e posibil ca niste oameni normali la cap sa le-o dea peste nas dobit0cilor care au decis ce-au decis pe baza unor fantezii.

    Si s-a mai adeverit o temere de-a mea: ce se-ntampla daca e nevinovata si face tusa pe nedrept? Din 17 luni, 8 le-a facut abuziv. Cine plateste pentru asta? Ce mai zici acum, Nr. Dieci!?

    Eu doar un lucru pot sa-l zic: sper sa dea-n judecata la Haga, drepturile omului curtea aia de handicapati sportiv si intelectual simultan! Sa le ia si camasa de pe ei!
    Last edited by Johnny D; 6th March 2024 at 14:28.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #3556
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,992
    Reputatie
    0
    Am zis-o de vreo 2 ori ca sper ca sa nu rateze sezonul de zgura, si dorinta mi s-a indeplinit.

    Ba chiar are si nitel timp de pregatire si alegere propice a turneelor.

    As vrea sa inceapa cu niste ITF-uri pe zgura ca vreau sa pariez cateva case pe ea, si sa-mi mai fac cateva.

    Primul ei meci dupa aproape 2 ani nu e de ratat. Va avea ceva cota astronomica si va pierde maxim 5 game-uri.

    Apoi se vor prinde astia iar ca-i buna si-i vor da iar cote de kkt. Like one does.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #3557
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,493
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Eu v-am zis ca-s dovezi circumstantiale si ca e posibil ca niste oameni normali la cap sa le-o dea peste nas dobit0cilor care au decis ce-au decis pe baza unor fantezii.

    Si s-a mai adeverit o temere de-a mea: ce se-ntampla daca e nevinovata si face tusa pe nedrept? Din 17 luni, 8 le-a facut abuziv. Cine plateste pentru asta? Ce mai zici acum, Nr. Dieci!?

    Eu doar un lucru pot sa-l zic: sper sa dea-n judecata la Haga, drepturile omului curtea aia de handicapati sportiv si intelectual simultan! Sa le ia si camasa de pe ei!
    Zic ca a dat spaga mai mult decat scoate despagubiri din periaoda ramasa diferneta.
    Tu te porti de parca au zis ca i nevinovata.Cred ca nu ai priceput prea bine,i au micsorat suspendarea pt dopaj nu au anulat o.

  9. #3558
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,386
    Reputatie
    0
    Corect, multă lume nu înțelege chestia asta. Ea va rămâne în istorie cu suspendare pentru dopaj, chiar dacă a luat sau nu intenționat.

  10. #3559
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,213
    Reputatie
    1
    Si Andreea Raducan a ramas in istorie ca fiind dopata. A fost de condamnat? A hulito lumea sportului dupa?

  11. #3560
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Zic ca a dat spaga mai mult decat scoate despagubiri din periaoda ramasa diferneta.
    Tu te porti de parca au zis ca i nevinovata.Cred ca nu ai priceput prea bine,i au micsorat suspendarea pt dopaj nu au anulat o.
    Au anulat faza aia cu falsificarea pasaportului biologic.

    Oricum putem spune ca s-a facut dreptate !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #3561
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,493
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Si Andreea Raducan a ramas in istorie ca fiind dopata. A fost de condamnat? A hulito lumea sportului dupa?
    Nu dar a ramas fara medalie.

    Si ala a fost cel mai frumos podium din istorie cu ea,Amanar si Olaru.

  13. #3562
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,213
    Reputatie
    1
    Da, in cazul Raducan fapta a fost mai grava, pastila aia a fost data cu intentie, chiar daca din neglijenta. La Halep pana la urma s-a considerat ca a fost doar o contaminare, deci dupa lege ea e mai curata decat Raducan.

  14. #3563
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Deci TAS s-a sters la cur cu dovezile alora. Baga armanii mai multi bani in buzunar decat ar fi bagat din premiile obtinute din tenis.
    acum sa vezi Maestre cum toti cei care o denigrau pe Simo apar ca mari sustinatori si vor spune, 'v am spus eu ca Simona e nevinovata!" scarba profunds de astfel de oameni, lepre ordinare! pmdv a fost acelasi, mereu, ca Simonei i se trage de la umilinta administrata femeii barbat in finala de la wimbledon.
    mai departe mouratoglu a dus planul la bun sfarsit!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #3564
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,040
    Reputatie
    1
    Parerea mea e ca s-a dopat cinstit ... ca toata lumea
    Mai degraba decizia asta TAS este un bobarnac dat de elvetieni smecherilor aia englezi de la Sport Resolutions care isi iau elan in ultimul timp si dicteaza tot. Desi initial SR nu erau concentrati pe dopaj, ei au inteles ca isi fac reclama serioasa implicandu-se in dopaj si mai ales la vedete internationale de top, palmares de top etc ... Astfel socheaza cu decizii extrem de severe, unele chiar lipsite de fundament legal. ITA a facut apel la ei sa trateze situatia lui Halep dar cu obiectiv bine determinat. Sanctiune exemplara.
    Eh bine, TAS i-a bagat putin in * pe toti si a revenit la principiu de baza legal. Ce poti dovedi este luat in considerare, ce nu e dovedit e exclus. Nu sanctionam pe baza de acuzatii ci sanctionam dupa dovezi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #3565
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Zic ca a dat spaga mai mult decat scoate despagubiri din periaoda ramasa diferneta.
    Tu te porti de parca au zis ca i nevinovata.Cred ca nu ai priceput prea bine,i au micsorat suspendarea pt dopaj nu au anulat o.
    Ba au anulat exact ce ziceam: VINOVATIA EI perceputa din dopaj intentionat! Ca pentru asta a fost condamnata, nu pentru accident. Eu asta am zis tot timpul, c-a fost un accident, aia e cu totul alt nivel de vinovatie, nici 10% din cea despre care vorbim, pentru care a luat 4 ani. Asa ca ciocu mic, ca este exact cum am zis!

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    acum sa vezi Maestre cum toti cei care o denigrau pe Simo apar ca mari sustinatori si vor spune, 'v am spus eu ca Simona e nevinovata!" scarba profunds de astfel de oameni, lepre ordinare! pmdv a fost acelasi, mereu, ca Simonei i se trage de la umilinta administrata femeii barbat in finala de la wimbledon.
    mai departe mouratoglu a dus planul la bun sfarsit!
    Asta e enervant. Si era de anticipat daca se-ntamplau lucrurile cum era normal la curtea de la Lausanne, ceea ce s-a si intamplat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #3566
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Si Andreea Raducan a ramas in istorie ca fiind dopata. A fost de condamnat? A hulito lumea sportului dupa?
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Nu dar a ramas fara medalie.

    Si ala a fost cel mai frumos podium din istorie cu ea,Amanar si Olaru.
    Si cand te gandesti ca totul i s-a tras de la un banal Nurofen care daca nu ma insel (daca ma insel imi fac mea culpa) astazi nu se mai afla pe lista substantelor interzise.

    Si aici ar mai fi de discutat si de pus in balanta care a fost beneficiul acelei pastile de Nurofen din punct de vedere sportiv, dar in fine legea e lege si unde e lege nu e tocmeala.

    Nu a hulit-o lumea sportului dar ramane asa o pata sau sa zicem o nuanta urata cand privesti istoria sportului romanesc si cand o privesc altii... E drept ca nu mai conteaza asta astazi dar rezultatul totusi ramane.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. #3567
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,493
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Da, in cazul Raducan fapta a fost mai grava, pastila aia a fost data cu intentie, chiar daca din neglijenta. La Halep pana la urma s-a considerat ca a fost doar o contaminare, deci dupa lege ea e mai curata decat Raducan.
    Daca nu folosesti creierul deloc da asa e.

    In fapt e exact invers.

  19. #3568
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,992
    Reputatie
    0
    Serena Williams dupa suspendarea Simonei: "Opt e un numar mai bun!"

    Simona ar fi putut raspunde acum: "N-au fost 8, au fost 9... luni, dar ii multumesc pentru sustinere!"

    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #3569
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,144
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Parerea mea e ca s-a dopat cinstit ... ca toata lumea
    Mai degraba decizia asta TAS este un bobarnac dat de elvetieni smecherilor aia englezi de la Sport Resolutions care isi iau elan in ultimul timp si dicteaza tot.

    Analizand jocul ei, iti dai seama ca avea nevoie de sustinatoare....de efort desigur

    Halep nu are joc pe servicii, nu are nu stiu ce precizie sa inchida gameuri rapid, nu iesa des la fileu.

    Halep are joc maraton, cred ca vorbim la timpul trecut, Halep nu cred ca va mai reveni la forma de alta data asa cum cred
    unii prin zona.

    Inca o chestie nu imi place caracterul ei, striga la australian sa ii gaseasca solutii in timpul meciului, sa puna mana sa-si diversifice jocul nu in nici un caz, doar solutii rapide.

    A cautat o solutie minune si a gasit-o la un anumit pret. Cum spune Andrei boxerul "S-a dopat cinstit...ca toata lumea".
    Last edited by iulian_1976; 8th March 2024 at 11:12.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #3570
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,386
    Reputatie
    0

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •