Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 386

Thread: Playoffs 2014

  1. #1
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1

    Playoffs 2014

    Mi se pare mie sau Curry is a bit of a punk ?
    L-a undercut pe DeAndre Jordan si dupa aia mai tirziu a incercat sa-l coteasca de citeva ori. Parea sa vrea sa-l provoace. Babyface is turning into a bit of an asshole.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #2
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    a bit of a punk
    a bit of an asshole
    how about a byte? la gabaritul lui babyface un bit nici nu se distinge

    mie garnett mi s-a parut un big asshole azi, insa nu e nimic nou in asta, true.
    .
    nothing to see here. move along!

  3. #3
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Mi se pare mie sau Curry is a bit of a punk ?
    L-a undercut pe DeAndre Jordan si dupa aia mai tirziu a incercat sa-l coteasca de citeva ori. Parea sa vrea sa-l provoace. Babyface is turning into a bit of an asshole.
    Si mie mi s-a parut, but come on, un pic de atitudine, chiar si ea negativa, nu strica. It's the playoffs baby.

    O sa fie o serie foarte entertaining. In schimb nu prea is entuziasmat de celelalte.. poate ca-s curios de Portland cum o sa se miste si de Wizards.

    Pacers de data asta, chiar daca au 1st seed in East o sa aiba un traseu greu (mai greu decat Heat si mai greu decat anul trecut) pana in finala zic eu. Hawks nu va fi asa de usor de batut si cel mai probabil o sa joace cu Bulls in round 2. Ambele echipe antrenate foarte bine. Daca o echipa non-contender e periculoasa in playoff, atunci echipa antrenata bine e clar cea mai periculoasa. Si Pacers n-are deloc good matchup against Hawks si nici against Bulls.

    Heat vs Nets in 2nd round? Don't know..daca asta o sa fie seria, nu cred ca vor mai avea problemele din sezonul regulat in fata lor.

  4. #4
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca Clippers - Warriors va fi seria cea mai interesanta.
    In rest .... kinda meh.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #5
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Inadvertently my ass.
    Griffin a stiut exact ce face cind a aruncat apa pe fanul Warriors care aplauda cind Griffin a fost eliminat.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #6
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Well, there goes my Clippers in 4 prediction.
    I should learn never to bet on the fucking Clippers.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #7
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Inadvertently my ass.
    Griffin a stiut exact ce face cind a aruncat apa pe fanul Warriors care aplauda cind Griffin a fost eliminat.
    Asa mi s-a parut si mie.

    Anyway, sper sa mearga Warriors si Portland mai departe. Nu vreau sa-l vad pe CP3 cum plange dupa fiecare decizie, si nici free-throw fest-ul din Houston nu ma incanta...

  8. #8
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Mie mi s-a intrerupt Hawks @ Pacers cu 5 min ramase in q4.
    Dar se pare ca Hawks inca-s up 10 cu 1 min ramas.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  9. #9
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Cum ziceam, n-au viata deloc usoara Indiana cu Hawks.

    Hawks era de departe a 3-a echipa din Est daca nu-l pierdeau pe Horford.

  10. #10
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    ce zici tu nu prea are relevanta... asa poti abera si daca ai zice despre Bulls ca erau de departe campioni in 2014 daca ii aveau pe rose si deng
    si dupa cum vezi, si pacers pareau sa fie de departe echipa 1 din East insa acu par sa fie a 8-a... let the playoffs bring us some more!
    .
    nothing to see here. move along!

  11. #11
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Ce zic eu are o foarte mare relevanta, Hawks is underrated big time, sau ma rog au fost tot sezonul, absolut toata lumea i-a subestimat, inclusiv eu. Daca si fara Horford (plus alte mari probleme cu accidentarile tot sezonul) au prins playoff, e drept, intr-o conferinta slaba, atunci is mega periculosi, au antrenor bun, joaca bine, they're dangerous sa faca un upset. E la fel ca si cu Bulls, nicio sansa nu li se dadea fara Deng si Rose, se vorbea de tanking dupa trade-ul lui Deng si acum au culoar de a prinde chiar finala. De ce? Pentru ca e o echipa antrenata excelent, like Hawks.

    Eu n-am zis "daca si cu parca" despre playoff, n-am zis "daca" il aveau pe Horford ii scoteau pe Indiana sau castigau finala NBA sau mai stiu eu ce. N-am pomenit nimic despre playoff legat de "daca". Pana sa-l piarda pe Horford erau pe 3 in Est, si probabil isi pastrau pozitia, that's all.

  12. #12
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    bine ca Bulls i au evitat pe Nets

  13. #13
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Mavs le-au pus ceva probleme la Spurs, dar s-au inecat la mal. Spurs a contat parca un pic prea mult pe Parker si Duncan, iar lui Mavs le-a lipsit aproape de tot Nowitzki ( care a jucat, dar foarte modest )

  14. #14
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    LeBron pare sa fie in forma azi, putem bate, dar trebuie sa fim mai atenit in aparare
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  15. #15
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Si eu cred ca Clippers - Warriors va fi seria cea mai interesanta.
    In rest .... kinda meh.
    Eu mă aștept ca și MEM-OKC să fie o serie bună în vest, iar în est doar IND-ATL mă atrage.

  16. #16
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    LOL, schema ofensiva a lui Portland se numeste: "Find Harden".
    Cine e "aparat" de Harden primeste mingea. Si chiar si acum Harden joaca lazy D si mai mult se ocupa cu "swiping at the ball" in loc sa-si miste picioarele si sa incerce sa stea in fata jucatorului ofensiv.

    E penibil Harden on D. Superstar my ass. In momentul asta e unul dintre cei mai overrated jucatori din liga, si la Rockets a avut noroc ca a avut mereu un C bun defensiv in spatele lui. De fapt si la OKC la fel.

    Ar fi tare daca ar lua Blazers g1. Ma asteptam ca toate seriile sa fie cistigate relativ usor de echipele cu HCA (mai putin Nets - Raptors unde ma asteptam sa cistige Nets), insa vad ca pina acum s-au cistigat mai multe meciuri in deplasare decit acasa.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #17
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blu3red View Post
    Ce zic eu are o foarte mare relevanta, Hawks is underrated big time, sau ma rog au fost tot sezonul, absolut toata lumea i-a subestimat, inclusiv eu.
    inca tot nu iti inteleg argumentul pro relevanta. folosind aceeasi analogie, pacers au fost overrated big time, sa-nteleg? doar pentru ca au pierdut 1st game? uita-te ca in 4 serii s-a pierdut deja hca-ul... totul e irelevant in playoffs, absolut tot ce ai vazut in sezon nu mai conteaza acum. nimic!
    .
    nothing to see here. move along!

  18. #18
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Ar fi tare daca ar lua Blazers g1.
    you've got it, chief!
    .
    nothing to see here. move along!

  19. #19
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Hawks is underrated pentru ca in Est toata lumea a vorbit de Knicks, Nets si 3-peat sezonul asta. Nobody gave a fuck for the Hawks.

    Upsetul asta nu e o surpriza decat pentru cei care nu au vazut un meci de NBA de la All Star Break sau fanboysii/experti care au dat finala Pacers-Heat de la inceputul anului, si refuza sa conceapa ca realitatea e cu totul alta la ora actuala.

    in alta ordine de idei, Jefferson's injury was a major buzzkill. Heat ar fi castigat oricum probabil dar ar fi fost fain de vazut pana unde ii puteau intinde.

  20. #20
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by caseta View Post

    Ar fi tare daca ar lua Blazers g1. Ma asteptam ca toate seriile sa fie cistigate relativ usor de echipele cu HCA (mai putin Nets - Raptors unde ma asteptam sa cistige Nets), insa vad ca pina acum s-au cistigat mai multe meciuri in deplasare decit acasa.

    Hai ca au luat . Sper sa ii scoata.
    Aldridge a avut career night. A fost imens.

  21. #21
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    haha nu imi vine sa cred! pana acum in 6 serii s-a cedat hca-ul doar heat si spurs mai sunt cu hca. deocamdata...
    .
    nothing to see here. move along!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •