View Poll Results: Cine castiga Wimbledonul?

Voters
37. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    8 21.62%
  • Roger Federer

    10 27.03%
  • Andy Murray

    5 13.51%
  • Rafael Nadal

    7 18.92%
  • Stan Wawrinka

    3 8.11%
  • Kei Nishikori

    0 0%
  • Tomas Berdych

    0 0%
  • Milos Raonic

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • Grigor Dimitrov

    0 0%
  • Ivo Karlovic

    3 8.11%
  • Alt jucator

    1 2.70%
Page 52 of 52 FirstFirst ... 242505152
Results 1,072 to 1,085 of 1085

Thread: ATP GS: Wimbledon 2015

  1. #1072
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by milanezu View Post
    acum mai exista o intrebare.
    ce se intampla mai repede?
    nadal il ajunge pe federer sau nole pe nadal?
    intreaba doctorii
    beleafer

  2. #1073
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,866
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by milanezu View Post
    acum mai exista o intrebare.
    ce se intampla mai repede?
    nadal il ajunge pe federer sau nole pe nadal?
    Nadal mai greu, Djokovic iarasi greu... dar inca e posibil orice!
    Uite la Federer cel mult mai batran ca ei cum inca face finale si se bate la trofee de GS! Cel putin la Wimbledon!

    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Johnny, dacă n-ai fi tu, forumul ăsta n-are avea atîta farmec.
    Preferam sa bata Federer decat s-am io farmec!
    Era clar acolo in setul 3 cand si-a pierdut serva ca e cam gata meciul, nu poate fi gata de 2 ori si tot sa nu fie gata, daca ma-ntelegi!
    O data i-a ajuns, Djokovic nu da cu mucii in fasole de 2 ori per finala de GS!
    Last edited by Johnny D; 13th July 2015 at 07:09.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1074
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Preferam sa bata Federer decat s-am io farmec! P

  4. #1075
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,866
    Reputatie
    0
    Distrata fiinta mai esti tu, mai Dascalescule!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #1076
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Știi prea bine că asta nu ține de noroc.

    A jucat bine Federer în acest turneu dar fără să-l fi câștigat, parcă nu valorează prea mult. Deși rămâne un jucător de cel mai înalt nivel, e Federer totuși și fără slamuri ceva lipsește.
    Tine mai mult de noroc decat de stilul de joc.

  6. #1077
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Tine mai mult de noroc decat de stilul de joc.
    Daca asta vrei sa crezi

    Ce ghinion a avut Nadal ? S-a impiedicat, s-a imbolnavit, a luat un virus ceva ?
    Are cam aceleasi probleme an de an. Trebuie sa fie cel mai ghinionist tenismen din lume cred.

    Inca de la inceputul carierei se vorbea ca n-o va duce mult. S-au inselat. A dus-o mai mult decat se asteptau unii si in locul lui, as fi multumit.
    Si el stia asta si de aia din punct de vedere tehnic a evoluat mult in toti acesti ani insa fizic a fost din ce in ce mai slab (vedeti cum alerga in 2005-2008 la RG si cum a inceput sa alerge dupa).

  7. #1078
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ghinionul lui e ca e injury prone. Sunt o gramada de jucatori cel putin la fel.de defensivi, care si joaca mai multe turnee, si nu au avut atatea probleme.

  8. #1079
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    http://www.theguardian.com/sport/201...okovic-dancing

    Imi place comentariul:
    After seeing the charming hash that Williams and Djokovic made of it, this sort of ego control should really become mandatory after any important accomplishment. Won Wimbledon? Dance. Crowned as King of England? Assemble a Billy bookcase for me. Cured cancer? Great, now ride this unicycle up a wet hill in your pants.

  9. #1080
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,866
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Ghinionul lui e ca e injury prone. Sunt o gramada de jucatori cel putin la fel.de defensivi, care si joaca mai multe turnee, si nu au avut atatea probleme.
    Dar nici nu joaca atatea meciuri. Sau mai bine zis n-au jucat atatea meciuri in ultimii 12 ani si astea sapa incet/cronic in fizicul unui sportiv.
    Ar trebui sa se rezume pe zgura la MC, Madrid, Roma, RG, fara Barcelona si chiar si asa poate fi mult.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1081
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    In prezent, Nadal nu are probleme fizice. De ce sa se rezume la zgura? Problemele lui sunt la cap si asta e mai greu de reparat.
    Ar trebuie poate sa inceapa sa lucreze cu un alt antrenor, sau cu unul in plus.
    In anii trecuti revenea dupa pauze si accidentari grave si isi intra in ritm. Anul asta, dupa o apendicita si o pauza de o juma de an, e varza. Si nu fizic.

  11. #1082
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,866
    Reputatie
    0
    Nu am zis sa se rezume la zgura, ci in sezonul de zgura sa se rezume la turneele alea, eu cred ca il consuma fizic prea multa zgura.
    Poate chiar ar trebui sa renunte la Madrid sau Roma, doar daca eventual nu face mare branza la MC sau Madrid sa joace Roma, e prea mult!
    --- asta e situatia in care ar avea probleme fizice, eu unul nu m-am situat in aceasta categorie, dar daca el insusi ajunge la concluzia ca e obosit, ar trebui sa-si regandeasca sezonul de zgura, acolo isi pierde el 50% din vitalitatea unui sezon intreg, evident ca anul asta iese din discutie, e vb de anii precedenti si de ani pe viitor care le-ar semana.
    --- daca el considera ca n-are probleme fizice atunci sunt de acord cu tine, trebuie facuta o schimbare in joc/tehnic sau in abordarea jocurilor/tactic. E disperant in principiu cum da cu stanga aia afara din centru terenului cum nu facea niciodata mai inainte... eu de i-as fi antrenor atata l-as bate la cap pana mi-ar spune ce i s-a schimbat in lovitura asta in ultimii 2 ani fata de ceilalti ani, sa aducem treaba la loc, asta ar fi scopu, lovitura de stanga ofensiva s-a stricat si trebuie reparata! Cauzele pot fi numeroase de la fizic la psihic, pana si de la genunchi poate fi sau de la spate, pur si simplu din ceva motiv nu mai lasa umarul atat de jos incat sa intre suficient sub minge, sau nu mai are forta in brat sa-i dea destule rotatii mingii ca aceasta sa curbeze in aer, sa franeze practic in aer in topspin si sa cada in teren! Asta doar jucatorul o simte cel mai bine si antrenorul cand il urmareste fizic zeci de meciuri la rand, si se uita la casetele de reluare aproape doar pe lovitura de stanga atat in acesti ultimi 2 ani cat si in precedentii ani si asa sa descopere alaturi de jucator ce e de facut, daca se poate reveni la lovitura de odinioara sau nu. Daca nu, care e planu B, modificam lovitura... renuntam la a mai juca preponderent pe stanga in atac, etc, o solutie trebuie gasita si incercata! Ar fi totusi ciudat sa-l vezi pe Nadal ca joaca mereu defensiv cu stanga, si ataca doar cu reverul, dar n-ar fi 100% de aruncat ideea, reverul ii mergea bine, iar stanga defensiva e si ea la parametrii f buni!

    PS: De vina poate fi si racheta, am inteles ca si el a schimbat racheta in acest an! Poate are nevoie de mai mult timp de acomodare!
    Asta inseamna ca anu viitor ar putea fi din nou extrem de greu de batut pe zgura, doar el si antrenorul lui stiu ce e de facut, ca au datele si sunt platiti pentru asta, unul din ATP, alalalt din buzunarul celuia platit din ATP! Daca m-ar plati pe mine, intr-o luna maxim i-as face un grafic pe fiecare an ce si cum s-a schimbat la el si as face o proiectie pe 3 ani vis-a-vis de aceste modificari si potentialul care-l mai are Nadal in diferite sectiuni de joc, mi-ar trebui sa urmaresc sute de ore cu Nadal pe ultimii 10 ani de joc!
    Dar pe mine nu ma va plati niciodata, asa ca sa-si rezolve problemele cu cei pe care-i plateste!
    Last edited by Johnny D; 14th July 2015 at 12:48.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #1083
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Daca m-ar plati pe mine, intr-o luna maxim i-as face un grafic pe fiecare an ce si cum s-a schimbat la el si as face o proiectie pe 3 ani vis-a-vis de aceste modificari si potentialul care-l mai are Nadal in diferite sectiuni de joc, mi-ar trebui sa urmaresc sute de ore cu Nadal pe ultimii 10 ani de joc!
    Dar pe mine nu ma va plati niciodata, asa ca sa-si rezolve problemele cu cei pe care-i plateste!
    esti funny

  13. #1084
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    esti funny
    Novak is fanny!

  14. #1085
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,866
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    esti funny
    Apoi mai bine, ca daca ar trebui sa urmaresc sute de ore cu Nadal, cred c-as muri!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •