Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 271

Thread: Offseason 2014

  1. #1
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1

    Offseason 2014

    Stan the Man va fi coach si president of basketball operations la Pistons.

    Sunt convins ca e excelent coach, insa nu stiu cum va fi ca GM/president.
    Sper insa ca va face treaba buna.
    Mai rau decit Dumars in ultimii 8 ani nu poate fi.

    In schimb am auzit un zvon cum ca l-ar putea aduce pe Otis Smith cu el. Sper ca nu. Sau macar sa nu-l lase pe Otis sa ia nici o decizie de capul lui.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #2
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    charlotte, din bobcats, devin hornets.

  3. #3
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Ce draft interesant. Chiar daca nu e vre-un Lebron, cred ca pot iesi multi all-stars de aici. Dante Exum e un jucator tare interesant, la fel si Smart si Embiid.
    We wont be out-tanked!!!

  4. #4
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Ce zici de Wiggins ? Oricat ma uit la el parca nu reusesc sa il vad un franchise player. Si Dante Exum mi se pare f interesant doar prin prisma faptului ca nu prea se stiu multe despre jocul lui.

  5. #5
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Legat de Exum, Kobe are doar cuvinte de lauda. El se antreneaza deja de cateva luni in LA si cred ca cei doi au stabilit o legatura, de aceea Exum prefera sa fie draftat de Lakers.
    Wiggins imi place, m-as multumi cu el la Milwaukee, dar nu cred ca va fi cel mai bun din draftul acesta. Sincer, i-as prefera pe Embiid si, desi nu multi ar fi de acord, pe Smart. Am un feeling ca Marcus Smart va deveni ceva special.
    We wont be out-tanked!!!

  6. #6
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Cui ii pasa ce zice Kobe ?
    Kobe a avut doar cuvinte de lauda si pt Mike Brown si pt D'Antoni.

    Altfel, crezi ca Smart va fi mai bun decit Joe Alexander ?
    Ca parca si de ala ai zis ca va fi ceva special.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #7
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Pai asa cui ii pasa ce zice oricine ? Parca si Lebron a avut cuvinte de lauda pt Mike Brown mai ales cand a fost numit din nou antrenor la Cavs.

    Dar in legatura cu Exum da, nu mi se pare parerea lui Kobe un argument valid.

  8. #8
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Unde credeti ca ajunge Love daca va fi traded ? Personal cred ca va incheia sezonul la T-Wolves, dar depinde si ce pick-uri vor avea Boston si Lakers, asta daca cei de la Boston sunt interesati. Knicks nu prea au ce oferi, Bulls la fel, poate GSW sa intre in ecuatie...

  9. #9
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Ce sa ofere Lakers ? Poate daca prind unul din primele 3 locuri. Dar altceva nu au de dat. Zero.

    Nu cred sa ramana la twolves. My bet e ca o sa ajunga la gsw pt un pachet cu Barnes si David Lee.

  10. #10
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    my pick e ca va ajunge la Knicks pentru Chandler, Shumpert si 1st round pick din 2018

  11. #11
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    si mie mi se pare exum extrem de interesant. de fapt, mi s-a parut inca de prin nov-dec , inainte sa zica kobe ceva de el
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  12. #12
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nan View Post
    Ce zici de Wiggins ? Oricat ma uit la el parca nu reusesc sa il vad un franchise player. Si Dante Exum mi se pare f interesant doar prin prisma faptului ca nu prea se stiu multe despre jocul lui.
    wiggins o sa fie un jucator fabulos in defensiva.
    ar putea iesi un prime vince carter cu elite defense din el, ceea ce nu ar fi rau deloc
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  13. #13
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    A 6'6" PG is allways going to be intriguing !
    *atat ca e cam raw
    *cica nu ar avea outside shoot
    *patrunde rar si cand o face are tendinta sa termine cu mana dreapta
    _________
    Nu stiu cum e defensiv ...
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  14. #14
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    wiggins o sa fie un jucator fabulos in defensiva.
    ar putea iesi un prime vince carter cu elite defense din el, ceea ce nu ar fi rau deloc
    Da de acord. Pare senzational in defensiva. Dar si Smart mi se pare excelent. Doar sa vedem exact cum se traduce asta in Nba in cativa ani.

  15. #15
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    NBA 2014 draft order : Cavs ( 1.7% chance ) , Bucks, 76ers

  16. #16
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sun View Post
    NBA 2014 draft order : Cavs ( 1.7% chance ) , Bucks, 76ers
    CAVS au intors *****u cu lopata. lol

    Cavs - wiggins
    E clar .. bucks will draft Embiid
    Sixers - Parker
    Magic - Exum
    Jazz - Randle
    Celtics - Smart
    ...
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  17. #17
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Cavs au cistigat loteria ?
    Din nou ?

    Iar strica NBA-ul orzul pe giste.
    Parca-i vad ca rateaza playoff-ul si la anu.

    Funny shit:

    1. acum citeva zile fanii Lakers erau pe cai mari, deja se vedeau cu no 1 + Kobe + Love (si deja se vedeau contenders cu "echipa" aia, ca doar nu mai ai nevoie de alti oameni sau defense sau anternor pt a prinde macar playoffs)

    2. acum au inceput iar diversi (fani Cavs, dar nu numai) sa discute despre Lebron la Cavs in vara. Pt ca e clar ca Lebron abia asteapta sa joace din nou pt o echipa condusa atit de bine cum sunt Cavs. Cine stie, poate il angajeaza din nou pe Mike Brown.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #18
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Sper ca Magic să apuce să-l drafteze pe Exum. În primul rând pentru că e promițător, înalt, iar Orlando nu are PG. În al-2-lea rând poate încetează ăștia de la Magic cu tâmpenia asta de idee cu Oladipo PG. Exum (PG) - Oladipo (SG) în backcourt ar fi chiar interesant.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  19. #19
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Cavs au cistigat loteria ?
    Din nou ?

    Iar strica NBA-ul orzul pe giste.
    Parca-i vad ca rateaza playoff-ul si la anu.

    Funny shit:

    1. acum citeva zile fanii Lakers erau pe cai mari, deja se vedeau cu no 1 + Kobe + Love (si deja se vedeau contenders cu "echipa" aia, ca doar nu mai ai nevoie de alti oameni sau defense sau anternor pt a prinde macar playoffs)

    2. acum au inceput iar diversi (fani Cavs, dar nu numai) sa discute despre Lebron la Cavs in vara. Pt ca e clar ca Lebron abia asteapta sa joace din nou pt o echipa condusa atit de bine cum sunt Cavs. Cine stie, poate il angajeaza din nou pe Mike Brown.
    Oameni tampiti. Dar cu siguranta ai fi vazut asta la absolut toate echipele din NBA. Pe orice forum al unei echipe intri o sa vezi ideei absolut nebune de cum o sa ajunga ei sa castige titlul si cum o sa vina x nr de jucatori buni la echipa lor. Sau tu ai impresia ca fanii Lakers/Bulls si nu mai stiu pe care ii tot nominalizezi tu sunt mai visatori deci prosti decat fanii Heat/Spurs etc ?

  20. #20
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    teoretic a fost loterie, NBA nu a decis ca Cavs sa iasa #1, asa a iesit. Cu toate astea e un pic ironic intr-adevar ca visul "Lebron back" sa fie still alive, chiar daca e a fucking longshot, dar macar.. acolo .. ceva ( 0 < x < 1.7% ) sanse sa existe

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by T-Mac89 View Post
    Sper ca Magic să apuce să-l drafteze pe Exum. În primul rând pentru că e promițător, înalt, iar Orlando nu are PG. În al-2-lea rând poate încetează ăștia de la Magic cu tâmpenia asta de idee cu Oladipo PG. Exum (PG) - Oladipo (SG) în backcourt ar fi chiar interesant.
    exum e combo guard, departe de calitatile unui adevarat PG, insa e altruist si ''coachable'' ceea ce e mereu un plus. il vad un MCW, fara orice forma de jump shot dar un aparator mai bun.


    combinatia exum - oladipo, insa ai dreptate este foarte interesanta si poate sa functioneze.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •