Page 4 of 60 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1242

Thread: Offseason 2010

  1. #64
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    Prost trade-ul pt phila dpdv financiar.Expiring-ul lui Sammy putea fii excelent la deadline cand mereu apar Gasoli/Stoudamaierii etc care vor sa plece..si pt a lua asa ceva e in primul rand nevoie de un expiring mare.

    Dpdv baschetbalistic e ok.Noce e un jucator decent iar Hawes e bunicel in ofensiva insa prezenta inside a lui Dalembert va fi f greu inlocuita.
    IMO e clar ca phila aveau 2 optiuni: sa declare aducerea lui brand catastrofala si sa mearga pe rebuilding, sau sa incerce sa salveze ce se mai poate salva. daca recunosteau ca aducerea lui brand a fost o greseala, atunci practic GM-ul trebuia sa-si faca bagajele. acum insa se ingroapa si mai rau in kkt (o miscare cunoscuta sub numele de "the isiah") pt ca gm-ul vrea sa-si pasteze jobul si/sau e prea orgolios ca sa admita ca a comis-o.

    oricum cu sau fara dalembert, cu sau fara nocioni si hawes, tot echipa de loterie sunt fara un antrenor bun si un PG cu playmaking skills.

    pt mine asta inseamna inca un an pierdut pt phila. mai ales ca acum cu multe echipe cu cap space si care vor sa fie contenders ACUM ar fi avut poate sansa sa scape de niste contracte. cine stie, poate chiar de brand.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #65
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    e hater caseta dar nu e prost.jennings nu se poate compara cu iverson decat la fizic si la freza...nu poti compara merele cu ananasul da-o incolo de treaba.desi ca evident, nici cu iverson ca the man nu se putea lua titlul.

    ps:nu ca jennings nu ar fi bun, sa nu sara maggot cu gura pe mine dar nu cred ca o sa ia mvp vreodata .sau cine stie
    hai ma, 10 pg on 45% fg e bun pt un C. Hawes e mediocru, nimic mai mult. Deja il aveti pe Jason Smith care e acelasi lucru.
    e clar ca tradeul asta pregateste un alt trade. Iggy pleaca, sau daca il drafteaza pe Favors pleaca Young
    de asemenea mai e posibilitatea sa-l foloseasca pe Hawes pt spacing sa poata juca iggy, young, turner impreuna dar asta ar fi worst shooting team
    We wont be out-tanked!!!

  3. #66
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    hai ma, 10 pg on 45% fg e bun pt un C. Hawes e mediocru, nimic mai mult. Deja il aveti pe Jason Smith care e acelasi lucru.
    e clar ca tradeul asta pregateste un alt trade. Iggy pleaca, sau daca il drafteaza pe Favors pleaca Young
    de asemenea mai e posibilitatea sa-l foloseasca pe Hawes pt spacing sa poata juca iggy, young, turner impreuna dar asta ar fi worst shooting team
    LOL, tu nu numai ca stii tot ce gandeste Gm-ul lui Bucks dar stii si ce gandeste cel de la Phila

    1.Turner is still the pick.no doubt about it
    2.de plecat iguodala nu pleaca 99%. young insa da, sunt sanse bune sa plece.peste 50% as zice.am citit ca phila il ofera oricarei echipe care il drafteaza pe Cole Aldrich-mixed feelings here, nush cate de bun e respectivul
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  4. #67
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    IMO e clar ca phila aveau 2 optiuni: sa declare aducerea lui brand catastrofala si sa mearga pe rebuilding, sau sa incerce sa salveze ce se mai poate salva. daca recunosteau ca aducerea lui brand a fost o greseala, atunci practic GM-ul trebuia sa-si faca bagajele. acum insa se ingroapa si mai rau in kkt (o miscare cunoscuta sub numele de "the isiah") pt ca gm-ul vrea sa-si pasteze jobul si/sau e prea orgolios ca sa admita ca a comis-o.

    oricum cu sau fara dalembert, cu sau fara nocioni si hawes, tot echipa de loterie sunt fara un antrenor bun si un PG cu playmaking skills.

    pt mine asta inseamna inca un an pierdut pt phila. mai ales ca acum cu multe echipe cu cap space si care vor sa fie contenders ACUM ar fi avut poate sansa sa scape de niste contracte. cine stie, poate chiar de brand.
    niste obs.
    1.doug collins, zice lumea, ca ar fii antrenor bun.de 10 ori mai bun decat E. Jordan.contractul lui Noce are team-option pt anul trei, deci e expiring vara viitoare-asta face ca trade-ul sa nu mai mai para chiar atat de rau.
    2.daca nu aveau de gand sa il pastreze pe Dalembert, trade-ul e chiar ok.Au obinut un young C care chiar daca nu a rupt gura targului, mai are timp sa fie un solid starter.
    3.no pg?aici gresesti.jrue holiday a avut vreo 8 apg in ultimele 2 luni(cand a fost titular) desi era cel mai tanar jucator din Nba.abia a implinit 20 de ani.ah, si e excelent on ball-defender
    4.overall, sunt o echipa de maxim 40-42 de victorii insa viitorul arata bine imo.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  5. #68
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Răsfoiam prin thread-urile mai vechi (Off-Season 2009) și m-am lovit de ceva interesant :

    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    The Celtics reportedly offered Rajon Rondo and Ray Allen to the Pistons for Rodney Stuckey, Richard Hamilton and Tayshaun Prince.

    League sources told Yahoo! Sports of the deal, which reportedly never made it past lower level executives as Detroit rejected the offer immediately.

    The offer was made this past weekend.

    Mă întreb cum s-o simții Dumars acum
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  6. #69
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    LOL, tu nu numai ca stii tot ce gandeste Gm-ul lui Bucks dar stii si ce gandeste cel de la Phila

    1.Turner is still the pick.no doubt about it
    2.de plecat iguodala nu pleaca 99%. young insa da, sunt sanse bune sa plece.peste 50% as zice.am citit ca phila il ofera oricarei echipe care il drafteaza pe Cole Aldrich-mixed feelings here, nush cate de bun e respectivul
    inainte sa ma iei la misto cauta si vei gasi ca doug collins il vrea pe Cousins si Ed Stefanski pe Turner.
    daca e clar ca Turner e pick-ul de ce are Cousins programat workout cu 6ers?
    We wont be out-tanked!!!

  7. #70
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    inainte sa ma iei la misto cauta si vei gasi ca doug collins il vrea pe Cousins si Ed Stefanski pe Turner.
    daca e clar ca Turner e pick-ul de ce are Cousins programat workout cu 6ers?
    1.nu poti sa stii mai multe despre 76ers decat mine, asa cum nici eu, evident, nu stiu mai multe despre Bucks decat tine
    2.Collins poa sa vrea pe cine vrea,jucatori ca Turner nu cresc prin copaci
    3.daca Phila chiar l-ar vrea pe Cousins/Favors ar putea lejel sa faca trade down cu Wolves care sunt disperati sa-l ia pe Turner
    4.pe realgm , exista un insider(si chiar e pe bune)care ne anunta mereu ce urmeaza.Toate trade-urile, toata miscarile le stim cu cateva zile inainte.Chiar si trade-ul asta, ne-a anuntat ca Sammy e aproape de Sac dar ca nu stie exact cine vine inapoi (tipul e prieten cu un nepot de-al lui Stefanski or something)-tipul ne-a asigurat ca 101% Turner este pick-ul DAR ca Phila ar da pe oricine in afara de Holiday pt Favors/Cousins (Young,Speights, future picks, poate chiar si Iguodala)
    5.toti platitorii de abonamente din Phila au fost indemnati sa isi reinoiasca season ticketurile pt ca "a true sg is finally coming to play next to Andre Iguodala"
    6.mi se pare normal cand ai #2 sa chemi la workout primii 3-4 jucatori, deci e logic ca si Cousins si Favors sa fie invitati
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  8. #71
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    ^^^ mie nu mi se pare normal sa-i inviti daca stii deja pe cine iei in situatia asta. si nici ei nu ar veni daca nu ar fi fost anuntati ca au sanse sa fie luati de phila

    si craptors au inceput sa vanda playoff tickets si s-au futut, nu poti avea incredere in chestii de astea.

    si te-ai gandit ca poate vor sa-l dea pe Iggy pt #3 si lucreaza la un astfel de trade?

    numa vii si ma iei asa deampulea fara sa te gandesti la toate posibilitatile. nici tu nu ai cum sa stii ce gandesc ei

    si tipul ala in care ai atata incredere zice ca pot da pe oricine pt cousins/favors dar tu zici ca Iggy 99% nu pleaca.... mno fain ase, si altfel?
    Last edited by Bogeyman; 18th June 2010 at 20:28.
    We wont be out-tanked!!!

  9. #72
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    ia uite, ca sa nu vezi ca nu le stii chiar pe toate, pe site-ul oficial

    http://www.nba.com/sixers/draft_turner.html#
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  10. #73
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    cousins/favors dar tu zici ca Iggy 99% nu pleaca.... mno fain ase, si altfel?
    da, ar da pe oricine, dar iggy nu pleca 99% pt ca nimeni nu accept iggy pt #3 sau #4..nu e vb doar talent wise e si vb ca rookye-ull vine cu contract mic iar Iggy are 13 milioane.un pachet young+speights+2011 first pick e probabil mai tentant decat iggy by himself..
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  11. #74
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    ^^^ mie nu mi se pare normal sa-i inviti daca stii deja pe cine iei in situatia asta. si nici ei nu ar veni daca nu ar fi fost anuntati ca au sanse sa fie luati de phila
    nu e neaparat asa. adica chiar daca esti hotarit sa iei pe careva, e bine sa fii pregatit pt vreun scenariu aiurea - daca se intimpla ceva cu ala, daca ies la iveala niste informatii noi si damaging etc.

    iar pustanii aia sunt figuranti daca refuza sa vina la un work-out. nu e cine stie ce efort sa vina la 2-3-4-5 workouts. daca le e lene sa vina la un workout, atunci cum sa fie cind o sa ai nevoie de ei 82 de meciuri pe sezon ?
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #75
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    ^corect.in plus, cand tu esti projected sa fii ales al 3-lea sau al 4-lea, ar trebui sa fii incantat ca echipa cu #2 vrea sa te vada.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  13. #76
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    ia uite, ca sa nu vezi ca nu le stii chiar pe toate, pe site-ul oficial

    http://www.nba.com/sixers/draft_turner.html#
    damn,au scos imaginea..
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  14. #77
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    no fain, si altfel?

    bine, sanatos?
    We wont be out-tanked!!!

  15. #78
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  16. #79
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Sixers sunt intre Turner si Cousins ! IT WOULD BE A WIN FOR THE NETS if they pick Cousins !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  17. #80
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Nu te agita, Phila il ia pe Turner.Cousins nu ar fi o alegere groaznica(gen Darko over Carmelo,Wade,Bosh) insa Turner nu poate fi refuzat.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  18. #81
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Cica Doug Collins este fan FAVORS (Nu am vrut sa zic Cousins... SRY) my bad...

    But the Sixers are expected to keep the second pick and use it on Turner, a 6-foot-7 junior guard. The expectation is that Washington will use the No. 1 overall pick on John Wall, the Kentucky guard.

    However, there have been reports that the Sixers have been deciding whether to select Favors, a 6-10 power forward, instead.

    ESPN.com's Chad Ford said Sixers' president and general manager Ed Stefanski is a Turner fan, while Collins is high on Favors.

    Read more: http://www.philly.com/philly/sports/...#ixzz0rUiBWsvb
    Watch sports videos you won't find anywhere else
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  19. #82
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    http://realgm.com/src_wiretap_archiv...n_free_agency/

    bosh mi se pare/parea simpatic, insa deja de o vreme am inceput sa ma intreb daca merita max, iar acum cu ce a inceput sa declare incepe sa se indrepte spre teritoriul stephon marbury - evident ca nu e acolo si ca ar mai avea mult de mers, insa nu-i auzi pe lebron sau wade zicind ca ei vor sa fie "the man". wade n-a zis absolut nimic de genul asta desi e clar ca riles il are ca target primar pe lebron si daca ii reuseste multi l-ar vedea pe lebron ca "the man" in miami.

    chiar daca prefera sa fie "the man", eu prefer sa aud de la el "i want to win". mai ales ca a fost the man si tot ce a reusit a fost sa duca o echipa in playoffs. O SINGURA DATA.

    in conditiile astea prefer ca heat sa-l ia pe lebron pe linga wade si de restul de bani: haslem, przybilla, ray ray, arroyo si ce se mai poate pt avea un supporting cast bunicel. sa-l lase pe bosh sa mearga la bulls sau knicks, si cind ii zboara heat din playoffs sa-i zica wade si lebron "good luck next season, the man"
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #83
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Cica Doug Collins este fan FAVORS (Nu am vrut sa zic Cousins... SRY) my bad...
    Eu din cate stiu e fan Cousins, si din cate am inteles Cousins a fost mult mai impresionant la work-out.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  21. #84
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    @caseta


    Bosh e pro sign'n'trade! Asa ar lua MAX DEAL ! In orice alt caz nu merita. Daca el e max , atunci Wade si Lebron trebuie sa primeasca bani de la coechipieri bonus !

    Either way:
    *Wade and Bosh Going to End Up in Miami !
    *LBJ si Amar'e la Knicks
    *JJ la Chicago
    *Ray Ray la Nets cred ca la Nets

    @Irimus

    Eu sper ca 6ers sa revina in "Prime" , dar sincer sa fiu Cousins e cel mai mare semn de intrebare din Draft. Pentru ca are "attitude problems". Eu zic ca o sa fie Bust si nu o sa fie in Top 5 Picks.

    At least this is What my Crystal Ball says:
    1)Wall -2)Turner -3)Favors -4)W.Johnson -5)Monroe -6)Cousins?
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •