Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819
Results 379 to 386 of 386

Thread: Playoffs 2014

  1. #379
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    pai daca zici ca-n sistem una si alta, ii scot, frate, din sistem ca sa vezi ciupercile mai bine. si unde ar fi mai nimerit decat la sacramento ori knicks sa te buseasa lipsa asta (2 echipe fara sistem, simt ca trebuie sa precizez).
    despre restul jucatorilor nu poti sa spui nimic, caci is "sistematizati". therefore:

    top funny shroom e clar melo. ce mare branza, mie mi se pare ca curge povestea asa de lin ca aproape te adoarme.
    westbrook imi place mult, dar e prea idiot ca sa fie un pg bun deocamdata. nu stiu cum sa o zic mai pe scurt.

    apai, cum oi fi sau nu oi fi, tot nu vad, ca yoda, fenomenul cum vine pe turnanta. god, ala da bad trip. sunt cumva gelos.
    Last edited by arpagic; 17th June 2014 at 21:14.

  2. #380
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Am vazut game 5 intr-un bar in Boston. Toata lumea era anti Heat . De cand sunt aici nu am gasit un om care sa fie fan Heat. Toata lumea ii uraste la greu. What the ?

  3. #381
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    De cand n-am mai dat pe-aici obye vad ca a devenit unul din posterii respectabili care chiar stie ce spune... Felicitari!
    Se face prea mult caz de Heat. Toata lumea a uitat ca a cruised in regular season si in playoffs, inclusive primele 2 meciuri din finala. A prins Spurs o saptamana de vis in care le-a intrat tot si acuma gata, hai sa blow up the Heat.
    Wade e singurul care a lasat-o mai moale, si chiar si el numai in finala.... in afara de alea 3 meciuri cand a jucat a jucat ca Wade din tinerete si toata lumea il lauda pe Spo ce bine l-a mentinut in forma.
    Or sa opt in toti 3, evident. Or sa se retraga cativa (Batier sigur, poate si Ray Allen) si Riley trebuie intradevar sa aduca niste tineri sa nu mai puna atat de multa presiune pe Lebron. Bosh o sa primeasca rol mai mare daca Wade o sa joace mai putin (by the way Bosh e superstar, top 5 PF in NBA si max player every day. I would kill to have him on the Bulls).
    Pacers au fost 1 trick poney, au mizat tot pe anul asta si au failed total. La anul East o sa fie mai varza decat anul asta. Pacers or sa fie mai putin buni, Rose si Bulls or sa fie pe acolo si ei doar daca il aduc pe Melo, altfel or sa fie mai slabi decat in 2011 (cand au avut cea mai buna echipa de cand s-a retras Jordan). Heat or sa defileze si la anul in regular season si daca Lebron joaca cel putin ca anul asta or sa fie No.1 in the East lejer.
    In West Spurs nu or sa mai ajunga in finala (chiar daca mai joaca Duncan si Ginobli si mai antreneaza Pops, ceea ce nu e garantat). Or sa fie mai batrani cu inca un an iar OKC si Clippers or sa fie mai experimentati/mai buni. Asa ca in finala o sa fie alt match up pentru Heat iar orice discutie de anul asta nu o sa se mai aplice.
    Asa ca take a chill pill si bucurati-va ca a pierdut Heat anul asta... dar raman the team to beat in NBA.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  4. #382
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    @Adrian: pe scurt, spui asta:

    echipa buna ramane buna chiar daca pierde. fiindca ceilalti au avut noroc.
    [au pierdut o finala, nu un meci oarecare]

    apoi ca cineva (vazut ca ceva) e bun fiindca “se omoara” pt el.
    [asta e dubios rau]

    wade e inca bun, doar ca nu rezista.
    [asa cred si eu]

    miami vrea jucatori tineri.
    [la fel cred, doar ca-mi pare mai potrivit sa spun ca vrea jucatori mai talentati]

    pacers o sa fie mai prosti la anul, pentru ca ... - aici habar nu am ce sa pun, ca-s poney?!
    [...]

    iar spurs imbatranesc, pe cand restul se maturizeaza.
    [si spurs au jucatori tineri, asa cum si lebron imbatraneste]

    @obye: comentati, va rog, aprecierea lui Adrian?

  5. #383
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Spurs ar da lovitura, daca l-ar aduce pe Batum chiar acum, cind Manu inca mai joaca. Si pe Aldrige dupa ce se va fi retras legenda #21. Atunci sa-i vad pe restul...
    Last edited by dextercioby; 19th June 2014 at 09:13.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  6. #384
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    @adrian
    De cand n-am mai dat pe-aici obye vad ca a devenit unul din posterii respectabili care chiar stie ce spune... Felicitari!
    Multumesc , apreciez.
    Se face prea mult caz de Heat. Toata lumea a uitat ca a cruised in regular season si in playoffs, inclusive primele 2 meciuri din finala. A prins Spurs o saptamana de vis in care le-a intrat tot si acuma gata, hai sa blow up the Heat.
    Wade e singurul care a lasat-o mai moale, si chiar si el numai in finala.... in afara de alea 3 meciuri cand a jucat a jucat ca Wade din tinerete si toata lumea il lauda pe Spo ce bine l-a mentinut in forma.
    Or sa opt in toti 3, evident. Or sa se retraga cativa (Batier sigur, poate si Ray Allen) si Riley trebuie intradevar sa aduca niste tineri sa nu mai puna atat de multa presiune pe Lebron. Bosh o sa primeasca rol mai mare daca Wade o sa joace mai putin
    Se face haz pentru ca erau asteptari mari ,este normal.
    Pentru Wade urmatorul pas in cariera este sa devina Manu 2.0 (sau un fel de Jamal Crawford pentru Heat)
    Agreed. O sa opt in toti 3.
    Dar ar trebui sa opt out si unul dintre sa accepte un contract mai mic.
    Daca nu, sunt curios daca au "material didactic" sa aduca alte piese din FA.

    Pacers cred ca sunt ok, dar au avut un joc usor de citit (e posibil sa fie antrenorul de vina).
    Au o vagauna mare la 1 (cu George Hill). Lance plays the PG but is chaotic at times. ( imi place Lance dar ... trebuie sa fie better defender si mai echilibrat [si in joc , si mental]). Au gresit cu Evan Turner care nu a intrat in sistem ...
    A existat conflictul ala PG cu Hibbert.

    Pe Lance l-as vedea langa Curry. E comboguard IMO.
    Daca GSW il dau pe Barnes si il muta pe Thompson la 3. Ar fi foarte versatili in backcourt.
    Curry-Lance-Thompson
    Curry-Thompson- Iggy
    Lance-Thompson-Iggy
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  7. #385
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    wade arunca slab, e greu sa spui ce va deveni mai incolo.

    ai o fixatie cu curry rigid identic ic.

    offtopic: sunt uimit ca multi comentatori nu l-au renegat pe gheorghe-din-deal.
    Last edited by arpagic; 19th June 2014 at 12:32.

  8. #386
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adrian View Post
    De cand n-am mai dat pe-aici obye vad ca a devenit unul din posterii respectabili care chiar stie ce spune... Felicitari!
    Subscriu.
    Si cred ca am mai zis-o deja de citeva ori.

    Quote Originally Posted by Adrian View Post
    Se face prea mult caz de Heat. Toata lumea a uitat ca a cruised in regular season si in playoffs, inclusive primele 2 meciuri din finala. A prins Spurs o saptamana de vis in care le-a intrat tot si acuma gata, hai sa blow up the Heat.
    Wade e singurul care a lasat-o mai moale, si chiar si el numai in finala.... in afara de alea 3 meciuri cand a jucat a jucat ca Wade din tinerete si toata lumea il lauda pe Spo ce bine l-a mentinut in forma.
    Or sa opt in toti 3, evident. Or sa se retraga cativa (Batier sigur, poate si Ray Allen) si Riley trebuie intradevar sa aduca niste tineri sa nu mai puna atat de multa presiune pe Lebron. Bosh o sa primeasca rol mai mare daca Wade o sa joace mai putin (by the way Bosh e superstar, top 5 PF in NBA si max player every day. I would kill to have him on the Bulls).
    Pacers au fost 1 trick poney, au mizat tot pe anul asta si au failed total. La anul East o sa fie mai varza decat anul asta. Pacers or sa fie mai putin buni, Rose si Bulls or sa fie pe acolo si ei doar daca il aduc pe Melo, altfel or sa fie mai slabi decat in 2011 (cand au avut cea mai buna echipa de cand s-a retras Jordan). Heat or sa defileze si la anul in regular season si daca Lebron joaca cel putin ca anul asta or sa fie No.1 in the East lejer.
    In West Spurs nu or sa mai ajunga in finala (chiar daca mai joaca Duncan si Ginobli si mai antreneaza Pops, ceea ce nu e garantat). Or sa fie mai batrani cu inca un an iar OKC si Clippers or sa fie mai experimentati/mai buni. Asa ca in finala o sa fie alt match up pentru Heat iar orice discutie de anul asta nu o sa se mai aplice.
    Asa ca take a chill pill si bucurati-va ca a pierdut Heat anul asta... dar raman the team to beat in NBA.
    Sunt in principiu de acord cu tine cam peste tot, cu mici comentarii:

    - Spoelstra trebuie sa-l menajeze si pe Lebron mai mult, sa nu mai fie rupt pe final de sezon (dar nu stiu daca e in stare de asta)

    - Wade e DONE. Poate mai poate juca 20-25 mpg, dar mai bine joaca 6th man. Intrebarea e daca ar accepta asa ceva. In plus, ceilalti ar trebui sa afle daca iar joaca Wade doar 60% din sezon, ca se pare ca anul asta nu au stiut si a fost frustrant pt ei din cauza asta.

    - Heat trebuie sa aduca ceva fresh legs, dar de unde ? Nu e ca si cum ar fi singurii care cauta jucatori tineri si buni, si altii au mai multi bani de oferit. Probabil ca se vor "intineri" tot cu veterani. Eu sper la Pau si/sau Okafor.

    - Daca toti 3 opt in, **** bani de FA. Si nu ma refer la 15-20 mil pt Melo. Nu vor avea nimic decit mini-MLE si vet's min, din cite stiu. Ideal pt Heat ar fi sa opt out si sa ia deals care incep mai jos, ca sa aiba anul asta bani de inca ceva FA.
    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •