Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 364

Thread: Offseason 2013

  1. #22
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Dwight Howard wrapped his interview session by indicating that the most memorable moment from the 12-13 season with the Lakers was when he was pranked by his teammates in the preseason to run out of the tunnel by himself.
    Ăsta a fost cel mai memorabil lucru pentru Howard din tot sezonul proaspăt încheiat ...

    http://woah-men.com/wp-content/uploa.../seriously.gif

    http://www.businessinsider.com/image...-angry-gif.gif
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  2. #23
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    are you serious ?

  3. #24
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Pai restul au fost amintiri neplacute pe care probabil ca deja incearca sa le uite.
    Sa recapitulam:

    - a revenit dupa o accidentare grava mai repede decit trebuia
    - ca urmare a fost departe de ce era de obicei
    - Kobe l-a tratat ca si cum ar fi fost Rodman "recuperezi si joci D, vedem mai incolo daca primesti si mingea"
    - ca bonus, dupa 5 meciuri, antrenorul care voia sa instituie o ofensiva "egalitara" e dat afara si vine un antrenor pt care post-up ar putea sa fie un concept din hockey
    - practic e fortat sa joace intr-un sistem complet opus a ceea ce avea in Orlando, unde mingea trecea pe la el si avea shooters to space the floor
    - din cauza ca nu a jucat asa cum era obisnuit, a ajuns whipping boy pt fani, mai ales pt fanboii lui Kobe, care cautau un tap ispasitor pt cum evoluau Lakers, ca doar nu puteau da vina pe Kobe
    - Nash, care ar fi trebuit sa fie playmaker si sa mai distribuie mingea, a fost lovit mai tot sezonul si brusc a inceput sa-si arate virsta
    - echipa a avut o tona de accidentari, care au contribuit la unul dintre cele mai underachieving sezoane din istoria ligii
    - cind sperau ca vor fi cit de cit sanatosi pt playoffs, Kobe s-a rupt si dupa aia Nash din nou


    - concluzia finala: sezonul a fost un dezastru, un epic failure, mai ales cind inainte de sezon erau vazuti de multi ca favoriti sa joace finala, sau oricum pe 2nd in the west, dupa okc.

    - in timp ce Dwight juca desi uneori nu isi simtea picioarele si era criticat non stop si considerat vinovat pt toate failures lui Lakers, un former MVP e medically cleared de 2 luni, se antreneaza la full speed cu echipa, insa nu joaca pt ca "nu e pregatit mental" si aproape nimeni nu-l critica, ba chiar majoritatea ii cauta scuze


    Dupa toate astea, ce crezi ca vrea Dwight sa tina minte din sezonul asta ?

    PS: Dwight e un copil intr-un corp enorm. He loves to have fun. Asta e cine e el si nu se va schimba. Asta nu inseamna ca nu e hard worker. Si lui Lebron i se reprosa ca ride mereu si se amuza cu coechipierii. Sigur, Lebron e mult mai matur decit Dwight (si a fost matur inca de la inceput). Nu treaba asta il impiedica sa cistige, ci faptul ca nu a avut o echipa suficient de buna pina acum. Cu o echipa bine construita in jurul lui (presupunind ca poate reveni cit de cit aproape de unde era inainte de accidentare) poate cistiga, no doubt about it.
    Last edited by caseta; 1st May 2013 at 21:06.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  4. #25
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    ^ Rose e criticat in draci pentru " I'm not ready", doar ca nu insisti sa cauti link-urile si torentele de discutii pe tema asta. Rose o sa fie fucked cand o sa revina, indiferent de situatie.

    La modul serios, crezi ca Rockets cu Howard ar avea vreo sansa in urmatorii 4-5 ani la titlu? Cei mai multi, destinatia asta o vehiculeaza pentru la vara, ca alternativa la LA. Bine, ca mai e si Dallas, dar nu cred ca ar trage sa se duca acolo, desi e big market. Si Houston e un market bunicel, desi nu e LA, dar macar scapa de presiune. Mai fac rost Rockets in vara si de Millsap ( care nu o sa fie nesimtit ca Josh sa ceara 60 de milioane pe patru ani) si.... si...
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  5. #26
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Nu cred ca LA il va scapa pe Howard, mai ales acum dupa accidentarea lui Kobe. Iar situatia cred ca ii va conveni si lui, va fi the main guy, cel putin pana se intoarce Kobe.

  6. #27
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Silmar22 View Post
    ^ Rose e criticat in draci pentru " I'm not ready", doar ca nu insisti sa cauti link-urile si torentele de discutii pe tema asta. Rose o sa fie fucked cand o sa revina, indiferent de situatie.

    La modul serios, crezi ca Rockets cu Howard ar avea vreo sansa in urmatorii 4-5 ani la titlu? Cei mai multi, destinatia asta o vehiculeaza pentru la vara, ca alternativa la LA. Bine, ca mai e si Dallas, dar nu cred ca ar trage sa se duca acolo, desi e big market. Si Houston e un market bunicel, desi nu e LA, dar macar scapa de presiune. Mai fac rost Rockets in vara si de Millsap ( care nu o sa fie nesimtit ca Josh sa ceara 60 de milioane pe patru ani) si.... si...
    1. Tu ai o obsesie cu Rockets ))
    Ar fi buni cu Dwight, mai ales daca ar lua ceva pe Asik (care ar deveni redundant)
    Sanse ar avea la titlu daca ar mai aduce ceva piese si un coach competent.
    Insa ...

    2. Dwight nu pleaca de la Lakers. Sunt prea multi bani, spotlight etc. Nu pleaca starurile DIN LA, pleaca CATRE LA. N-a plecat Kobe dupa ce a zis "get your Bulls jersey, fellas".

    E drept ca s-au schimbat un pic lucrurile, insa nu ma astept sa fie chiar asa de rau. INCA. Daca Dwight pleaca, ar fi un semn extrem de rau pt Lakers. Daca nu mai sunt in stare sa atraga stars, sunt fucked.

    Singurul exemplu care-mi vine in minte de star plecat din LA cind era cit de cit in his prime e Shaq, dar aia a fost o situatie speciala, pt ca s-a luat in gura cu celalalt star, care era mai tinar si mai motivat.

    Acum Kobe e prea batrin ca sa-l poata da afara pe Dwight. Daca incepe si face scandal rau de tot (ceea ce ma indoiesc), cred ca se trezeste amnestied.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #28
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Pai restul au fost amintiri neplacute pe care probabil ca deja incearca sa le uite.

    [...]

    Dupa toate astea, ce crezi ca vrea Dwight sa tina minte din sezonul asta ?
    Putea totuși să puncteze ceva cu tentă baschetbalistică, cum ar fi primul pas pe teren cu lakers jersey on (laker pride) etc. Nu cred că interesează pe nimeni de prankurile lui puerile, vorba aia, ain't nobody got time for that.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  8. #29
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Boylan gone

    Bucks target Stan Van Gundy, Kelvin Sampson as coaching candidates

    As the Milwaukee Bucks start the process of hiring a new head coach, Stan Van Gundy has emerged as the franchise's top target, league sources told Yahoo! Sports.
    We wont be out-tanked!!!

  9. #30
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    - practic e fortat sa joace intr-un sistem complet opus a ceea ce avea in Orlando, unde mingea trecea pe la el si avea shooters to space the floor
    - din cauza ca nu a jucat asa cum era obisnuit, a ajuns whipping boy pt fani, mai ales pt fanboii lui Kobe, care cautau un tap ispasitor pt cum evoluau Lakers, ca doar nu puteau da vina pe Kobe
    whipping boy???
    o sa ajunga asa cand o sa plece...pana atunci toti cei care nu vor tanking il vor inapoi.
    cati fani kobe au dat vina pe howard?? 1 la 1000? pai asa gasesc o gramada de "fanboi" pentru fiecare jucator
    dupa ce ca esti hater(si cu toate astea tot tu te plangi de haters....ceea ce mi se pare o dovada de ipocrizie...)...mai dai si informatii false(poate in mod intentionat false)....ca de aia nici nu am mai stat sa raspund la marele tau post...

    gasesti un post amarat pe vreun forum uitat de lume...sau facut de niste retarzi necopti la cap care habar n-au de nimic...si incepi cu "fanboi"....kobe aia ...kobe cealalta."daca e asa....pai kobe e un mare rahat de om".
    pai daca ar sa cred ca e adevarat tot ce vad(si doar ce imi convine mie) asa cum faci tu....atunci toti jucatorii ar fi niste rahati de oameni si jucatori.
    si dupa aia te miri de ce dispare lumea de pe forum....

    majoritatea au dat vina pe jim buss si d'antoni. restu...pe toti jucatorii
    eu sunt pe forumurile fanilor Lakers....si nu au aparut discutii....cine e de vina? kobe sau howard?

    sunt unii....care apara FO pana la capat(implicit si pe antrenor)...iar ceilalti...dau vina pe FO si pe antrenor.
    primu grup daca dau vina pe jucatori dau vina pe toti jucatorii...ca sunt batrani...ca sunt puturosi, ca se accidenteaza des bla bla...

    la howard problema e cu semnatu...
    daca nu semneaza atunci o sa sara lumea cu gura pe el. nu ca nu ar fi jucat... nu l-a acuzat nimeni ca nu ar da 100% sau ca nu ii pasa. toti sunt constienti ca accidentarea aia l-a afectat...si spre sfarsit...au realizat ca o sa revina la ce a fost inainte

    au mai fost chestii impotriva lui howard cand mai declara ceva aiurea....dar nu l-au pus ca tap ispasitor pentru dezastru.

    jim vs jeanie
    d'antoni vs phil
    jim vs phil
    jim,d;antoni vs jucatori.

    astea sunt discutiile, nu vesnica ta obsesie cu kobe.

    tot te lauzi intr-una cu previziunile tale....pai cand e vorba de kobe procentaju tau scade dramatic....si asta ar trebui sa iti dea de gandit.
    numai 2 chestii imi vin cap:
    1. de cand ai intrat pe forum tot zici ca in 1-2 ani...gata cu kobe...si uite ca au trecut vreo 8
    2. ca nu are ce cauta la olimpiada din 2008(asta cred ca e cea mai mare bazaconie)...pe motiv ca a pierdut finala...dar altii care nici nu au prins playoffu au ce cauta. acum poti sa revezi finala aia cu spania(daca nu o tii minte)

    si a3-a in mare tau post...ca o sa devina kobe un cancer in vestiar daca nu revine la 100%.
    afla acum...ca daca kobe nu mai e macar la 80% se retrage dupa un an. a zis-o de atatea ori....ca nu sta sa se tarasca prin liga...sa ajunga ca altii sa nu poata sa dea nici 20ppg

    sigur ca au fost mai multe....dar nu imi vin in cap...si nu sunt atat de idiot incat sa caut.

    procentaju probabil ca e sub 10%

    banuiesc ca asa se intampla cand nu am ce face la munca. nu am ce face si raspund pe forum probabil ca mi-e prea somn si tre sa fac ceva ca sa raman treaz
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  10. #31
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    gasesti un post amarat pe vreun forum uitat de lume...sau facut de niste retarzi necopti la cap care habar n-au de nimic...si incepi cu "fanboi"....kobe aia ...kobe cealalta."daca e asa....pai kobe e un mare rahat de om".
    pai daca ar sa cred ca e adevarat tot ce vad(si doar ce imi convine mie) asa cum faci tu....atunci toti jucatorii ar fi niste rahati de oameni si jucatori.
    si dupa aia te miri de ce dispare lumea de pe forum....
    O sa iti raspund scurt doar la partea asta: ce am vazut, am vazut pe general board-ul de pe realgm, ca n-am timp sa citesc prea multe forumuri zilele astea.

    Recunosc ca acolo uneori pare ca se stringe scursura si-s tone de posturi retarde, dar sunt si unii care stiu ce vorbesc (mai rari, pe aia ii caut). Insa acolo am vazut muuuulti care-l luau la greu la pewla pe dwight. Si tin minte ca si prin media am vazut articole care il criticau. daca tii minte, am si postat cind SVG i-a luat apararea, si nu ii lua SVG apararea asa, degeaba, daca nu era atacat/acuzat de fani si/sau presa.

    Inca o treaba:

    Stiu ca tu ai dat vina pe d'antoni (partial de acord) si jim buss (complet de acord), insa sa nu-mi zici ca Kobe a facut vreun efort sa il ajute pe Dwight sa se integreze mai repede. Nu si-a schimbat deloc stilul, l-a tratat ca pe Bynum (or worse).

    Stiu ca nu o sa iti placa comparatia, dar ma uit la sacrificiile facute de cam toti de la Heat pt a cistiga un titlu, si daca compar cu ce (nu) a facut Kobe e o mare diferenta. Si de aia il consider si pe el vinovat de esecul senzational al lui Lakers.

    Si daca nu-ti place comparatia cu Heat, how about Boston in 2008 ?
    Pierce era un chucker si selfish, insa si-a schimbat stilul cind au venit Garnett si Ray Allen.


    Si daca tot am inceput:

    * cind am zis eu ca in 1-2 ani gata cu Kobe ? Nu tin minte asta - poate cu exceptia sezonului ala cind zicea ca nu poate sa faca antrenamente din cauza accidentarii la genunchi. Si daca nu gasea treaba aia in Germania, probabil ca nu ar mai fi putut juca.

    Am zis asta de mai multe ori de Iverson - si am gresit. Dar pe linga ca a rezistat mai mult decit credeam, Iverson a avut si noroc ca s-au schimbat regulile si asta i-a mai dat 2-3-4 ani de cariera in plus.

    * nu mai tin minte treaba cu olimpiada, poate ca am zis-o. Nu l-am vazut niciodata ca bun team-player. Si nici n-o sa-l vad vreodata probabil. Cu Kobe e "win or lose my way".

    * cit despre retrageri, au mai fost si altii care au zis ca se retrag cind "sunt doar la fel de bun ca David Robinson", si au stat ani buni dupa aia in liga. Cum se spune, atletii de top sunt ultimii care afla ca nu mai sunt la fel de buni ca inainte. Vom vedea ce face Kobe.

    PS: Pt cineva ca tine care apreciaza asa mult echipe ca Spurs, care plimba mingea si joaca team ball, e surprinzator cit te aprinzi cind vine vorba de Kobe. Probabil ca daca Kobe ar intra acum in liga nu ti-ar placea deloc.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  11. #32
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    vesnica ta obsesie cu kobe
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    te aprinzi cind vine vorba de Kobe
    why don't you two and Kobe get a room and have some threesome about it?

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    ce am vazut, am vazut pe general board-ul de pe realgm, ca n-am timp sa citesc prea multe forumuri zilele astea. Recunosc ca acolo uneori pare ca se stringe scursura si-s tone de posturi retarde, dar sunt si unii care stiu ce vorbesc (mai rari, pe aia ii caut).
    eu nu citesc in viata mea de pe realgm or anything else but ols insa nu inteleg o chestie: de ce aveti voi nevoie sa cititi pe alte forumuri inainte sa postati aici? news sunt news, inteleg, si alea sunt utile insa sa citesti parerea altuia si sa te folosesti de ea ca fiind ideea ta, pe un alt forum, mi se pare aiurea. daca vezi o tona de meciuri si citesti news nu e suficient sa iti formezi o parere personala despre un topic? chiar e necesar sa stii ce zice "lumea"? I don't give a shit about that, only facts!
    .
    nothing to see here. move along!

  12. #33
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    you got it all wrong. eu am citit realgm si am folosit ce am citit acolo nu ca fiind parerea mea (pt ca parerea mea mi-o formez singur), ci ca parerea (generica) a fanilor lakers. something kobe24 took exception to.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. 3rd May 2013, 08:17

  14. #34
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Heads continue to roll:

    Boylan out (what a surprise .... NOT):
    http://espn.go.com/nba/story/_/id/92...-boylan-return

    http://basketball.realgm.com/wiretap...-Hire-Saunders
    Sincer, nu prea am mare incredere in Saunders.
    Impresia mea e ca pestele de la cap se-mpute, in cazul de fata de la owner (Taylor). Asa ca nu o sa am incredere in vreunul dintre GM's pe care ii angajeaza el.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #35
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    http://espn.go.com/los-angeles/nba/s...siness-auction

    Da fuck ?
    Really ?

    A source told ESPN that Kobe Bryant offered to pay his mother up $250,000 toward a home she wanted.

    She refused, saying she wanted $450,000. When Kobe Bryant turned her down, the source said that unbeknownst to Kobe Bryant she struck a deal to get the $450,000 advanced through the auction company.

    The source said Kobe Bryant was unaware that his memorabilia was being auctioned until hours before the auction company released the news of the sale.

    Sources close to Kobe Bryant confirmed to ESPNLosAngeles.com that before learning about the auction through news reports, the Lakers star has given his parents "millions of dollars in financial assistance" throughout his 17-year career.

    Bryant's parents decided to sell his high school memorabilia without his consent in order to purchase an additional home, sources said. Bryant offered to buy a house for his parents, but they wanted a larger one. a larger one.
    Nu stiu citi bani le-a dat Kobe overall. As zice ca 200k nu e asa mult cind nevestei i-a luat inel de nu stiu cite milioane, dar daca parintii sunt leaches care cer si cer si cer si cer, la un moment dat trebuie sa le zici NU.

    Si tinind cont ca e vorba de o a 2-a casa, nu de ceva absolut necesar, si ca ma-sa face treaba asta cu licitatia fara sa ii zica (o mizerie, o chestie infecta), tind sa-i dau dreptate lui Kobe. Si dupa o faza din asta, nu le-as mai da NIMIC.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  16. #36
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1

  17. #37
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Alta chestie pe care voiam sa o zic mai demult:
    http://basketball.realgm.com/wiretap...Lawrence-Frank

    JVG practic il critica rau de tot pe Dumars. Si e absolut meritat. Dumars a facut treaba buna pina in 2007. De atunci s-a dus totul la vale. A avut o eroare colosala si in 2003, cind putea sa ia unul din Melo, Bosh sau Wade si l-a luat pe Milicic. Insa pt ca a luat titlul in 2004, Dumars a devenit oarescum intangibil.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #38
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Cine voteaza MVP-ul, 6th, COY etc. ?

  19. #39
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Marc Gasol Fails To Land On All-Defensive First Team After Winning DPOY
    Because, fuck logic!
    We wont be out-tanked!!!

  20. #40
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Because DPOY e votat de presa, defensive teams de coaches.
    That's why.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #41
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Ownership representatives from the league's 30 teams met Wednesday for nearly four hours and ultimately voted to reject the Kings' proposed move to Seattle, backing last month's unanimous recommendation from a relocation committee to keep the team in Sacramento. NBA commissioner David Stern confirmed the vote in Sacramento's favor was 22-8.
    http://espn.go.com/nba/story/_/id/92...ngs-sacramento
    seattle si-a luat-o urat.

  22. #42
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    e o oferta foarte tentanta anul asta pentru cei ce primesc 1st pick.


    noel era clar cel mai bun jucator din draft pana sa se rupa acum cateva luni. acum o echipa ( sau defapt orice echipa primeste prima selectie in afara de 1-2 echipe care chiar isi propun lucrui marete in 14 ) il pot lua, ca el oricum sta pana cel putin ianuarie si sa fie iar la coada clasamentului la sfarsit si dupa poate nimeresc pe wiggins sau macar parker.


    concret o sugi 2 ani si s-ar putea sa ai viitorul asigurat, bine asta daca nu esti un jeg de franchise.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •