Page 4 of 67 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1396

Thread: NBA Playoffs 2010

  1. #64
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    ce enervant e varejao asta; sunt curios cum il privesc fanii cavs.....
    io nu-s fan cavs per se, dar il apreciez foarte mult pe varejao.
    nu pt flopping, insa face o circa de chestii - the small things.
    sets picks, cuts hard to the basket, dives for balls, boxes out, plays D and rebounds. chiar acum are 14 reb. dar ca sa vezi asta trebuie sa te uiti dincolo de flopping si sa te uiti si dupa altceva intr-un meci decit dunking si, eventual, spectacular blocks.
    ca sa nu mai zic ca e good team-mate. nu se plinge (cel putin pina acum n-am auzit sa faca scandal sau sa se plinga sau ceva), isi stie rolul si nu prea l-am vazut sa si-l depaseasca.

    am mai zis-o si o repet: e al 2-lea cel mai bun de la cavs dupa lebron.

    PS: arbitrajul e f slab

    ***edit***
    to prove my point, varejao a avut 3 cuts la rind la cos: dunk, pasa interceptata, fault (din care varejao a avut 2 FT)
    uitati-va dupa asta. la bulls daca nu patrunde rose (si o data pe Q miller), nimeni nu face cuts catre cos. la cavs varejao cuts constantly.
    ofensiva nu inseamna sa stai sa te uiti la ala cu mingea. set a pick, cut, move your ass, ca n-ai platit bilet la cinema.
    Last edited by caseta; 18th April 2010 at 00:15.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #65
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    e al 2-lea cel mai bun de la cavs dupa lebron.
    in opinia ta care e 1st and 2nd la bulls

  3. #66
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    esti fan lebron si tii cu cavs(mai mult decat cu bulls).....asa ca pot sa te consider un fan cavs.
    eu chiar nu ma uit dupa dunks....si alte chestii d-astea, dar atitudinea lui e foarte enervanta. e de apreciat pentru lucrurile "marunte" pe care le face, dar tocmai ca floppingul pune o umbra peste celelalte chestii si nu invers. cel putin pentru mine.


    la tine e invers probabil pentru ca esti fan cavs
    Last edited by Kobe24; 18th April 2010 at 00:20.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  4. #67
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Americanii si in timpul mecuirilor de baschet baga atatea reclame? Credeam ca doar in NFL e asa
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  5. #68
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    wow a trebuit sa astept 45 minute sa il vad pe rege cu o super faza superb and1

    Quote Originally Posted by A.k.a View Post
    Americanii si in timpul mecuirilor de baschet baga atatea reclame? Credeam ca doar in NFL e asa
    chair trebuia sa pui intrebarea asta ? sau ti'a fost lene sa te gandesti ca asta e unul din cele top 5 events of the year cand posturile TV (ABC in this case) fac milioane in pauzele alea mici de 1-2 minute
    Last edited by Jaymz; 18th April 2010 at 00:23.

  6. #69
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    in opinia ta care e 1st and 2nd la bulls
    that's easy. TOO easy.
    rose
    noah

    e easy daca intrebi care-s cei mai buni 2, dar nu e asa easy daca intrebi care din ei e #1 si care #2. si sincer, daca cineva ar argumenta ca noah e peste rose, nu stiu cu cita convingere as putea sa-l contrazic. rose e excelent in ofensiva, iar noah e excelent on D si rebounding. but offensive players usually get more love than defensive players.

    diferenta intre ei 2 si restul e ENORMA insa, spre deosebire de cavs unde lebron e mult peste varejao, dar mo williams, delonte west, Z, jamison nu-s foarte departe ca valoare de varejao.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #70
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    nu e asa easy daca intrebi care din ei e #1 si care #2
    credeam ca #1 si #2 e tot una cu 1st and 2nd insa ma bucur ca ai anticipat asta si ai zis de fapt ce ma asteptam despre noah

  8. #71
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    wow a trebuit sa astept 45 minute sa il vad pe rege cu o super faza superb and1



    chair trebuia sa pui intrebarea asta ? sau ti'a fost lene sa te gandesti ca asta e unul din cele top 5 events of the year cand posturile TV (ABC in this case) fac milioane in pauzele alea mici de 1-2 minute
    Nu am pomenit niciunde de play-off. Am intrebat in general.
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  9. #72
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    freaking cities like Atlanta in playoffs ! vad cel putin 1k locuri neocupate la level 1 si 2 ! jenant

    Quote Originally Posted by A.k.a View Post
    Nu am pomenit niciunde de play-off. Am intrebat in general.
    ok si eu am fost partial in raspunsul meu care trebuia sa fie: "da, si mai ales in playoffs"
    Last edited by Jaymz; 18th April 2010 at 00:43.

  10. #73
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    credeam ca #1 si #2 e tot una cu 1st and 2nd insa ma bucur ca ai anticipat asta si ai zis de fapt ce ma asteptam despre noah
    initial am crezut ca intrebi cu sensul "care-s primii 2?" ca poate nu l-as fi bagat pe noah in primii 2 (probabil ca mai sunt fani bulls care asteapta ca deng sa devina superstar). dupa aia mi-am zis "stai asa, ca chiar e prea usor" si am raspuns la ceea ce ai vrut tu


    referitor la hawks-bucks

    horford a inceput tare. me likes (si el e unul din aia care-mi plac )

    comentatorii habar nu au sa pronunte numele lui mbah-a-moute. unul nu stie sa zica "mbah-a-moute", celalat stie, dar ii zice luc-rashard in loc de luc-richard. sau poate pronunta cu ceea ce el crede ca e accent francez.

    si eu m-am gindit sa zic hawks-bucks 4-0, cum a zis adrian. poate trebuia sa-mi ascult instinctul.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  11. #74
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    si eu m-am gindit sa zic ... cum a zis adrian. poate trebuia sa-mi ascult instinctul.
    Quote Originally Posted by Adrian View Post
    Cavs vs Bulls 2-4
    mda. cred ca si eu ar fi trebuit sa fac asta. deci Cavs in game 1 si apoi ori 2nd ori 5th, right ?

  12. #75
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    nu te grabi
    nu stiu daca ai observat, dar lebron a intervenit doar cind bulls s-au apropiat. si cind a "intervenit" a insemnat patrundere, layup and 1.

    la nevoie o sa atace el mai mult, o sa "latre" la 1 sau 2 dintre cavs care nu-si fac treaba si nu o sa ii lase sa piarda.

    edit

    ce ma seaca avery cu obsesia lui cu shaq. asa a pierdut si finala. s-a concentrat atit pe shaq ca l-a lasat pe wade sa le haleasca inima lui mavs.
    si acum "even at his age you can not defend shaquille 1 on 1". fuck that. da, shaq a produs ceva. dar nu dublezi pe cineva pt ca a inscris 12p. mai ales cind ai alte batai de cap pe teren, namely the MVP of the league, iar in rest sunt 3p shooters.


    edit 2

    am citit pe undeva ca o sa joace rondo in seara asta si mi-am zis "ma bucur pt el, ar fi pacat sa rateze meciuri de playoffs" dupa care mi-am adus aminte ca joaca contra lui heat si m-am gindit "hmm, poate ca ar fi bine sa ia o pauza", mai ales ca cica e vorba de gripa, deci nu de vreo accidentare
    mai ales ca nu-i vad pe celtics prea bine fara rondo. IMO in mom asta e cel mai bun de la celtics.


    edit 3

    tare reclama la bud cu modalitatile de a cara berea. flock of geese, marsupial, san bernard, 6 ???? strangler, sherpa, retriever. prea tare.

    in schimb aia cu toyota sienna, tare "subtila" cu "less headaches". un fel de santaj la adresa barbatilor. which brings me to something that bothers me: daca nevasta-ta are dureri de cap la ideea de a face sex cu tine, nu ai nevoie de toyota sienna, ai nevoie de un divort. ASAP.
    Last edited by caseta; 18th April 2010 at 01:59.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #76
    Black Star nubian's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Reflection Eternal
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    woo mai e o ora si incepe meciul
    ma rog, nu prea conteaza ce se intampla in playoff-ul asta atata timp cat sezonul viitor miami castiga campionatul cu amare si lebron alaturi de wade *smiles while sucking thumb, keeps on dreaming*

  14. #77
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    nu te grabi
    nu stiu daca ai observat, dar lebron a intervenit doar cind bulls s-au apropiat. si cind a "intervenit" a insemnat patrundere, layup and 1.
    la nevoie o sa atace el mai mult, o sa "latre" la 1 sau 2 dintre cavs care nu-si fac treaba si nu o sa ii lase sa piarda.
    ah come on man ! chiar nu ai sesizat misto'ul ? doar eu am pus cavs 4-1 bulls ! sau lui adrian ii ziceai sa nu se grabeasca ?

  15. #78
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    nu eram sigur ca e o gluma.
    stai sa te uiti si la heat ?
    Now this, my friend, is gonna be fun

  16. #79
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    oh but of course fac sambata neagra azi ! sper ca nu imi primesc vreo cerere de divort ca stau 10+ ore la TV

  17. #80
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    beasley on kg, so far doing ok.

    celtics de la inceput incearca sa-i intimideze pe arbitrii. stiu ca-s acasa si vor avea benefit of the doubt si incearca sa scoata cit se poate din asta.

    JO e complet inutil, atit in ofensiva cit si in defensiva. degeaba incearca heat sa treaca ofensiva prin el.

    oh, and THAT WAS a goaltending la perkins. chiar daca nu dai faultul la wade (care a fost destul de clar)
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #81
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    e MULT mai ok arbritrajul de data asta.
    si chiar daca in sezon a fost 3-0 pentru Celtics, dupa cum arata acum match-ups, as zice ca there IS hope!

  19. #82
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    vreau o reluare cu aruncarea de 3 a lui chalmers. that's a 5 point swing right there. i'm not complaining, i'm just sayin'. e de asteptat ca celtics sa get some calls, ca doar sunt acasa, au 3 posibili future HOF si au si fost campioni recent.

    un complaint e ca arroyo passes up open shots, dupa care si beasley face acelasi lucru desi atacul era pe final. ma intreb ce voia ? open dunk ? shoot it. iar arroyo, la cum a tras in ultima vreme n-ar trebui sa ezite. sub 10 sec si ai open shot la semi, SHOOT IT.

    oricum so far heat s-au tinut dupa celtics. de vazut ce se intimpla cind wade e pe banca. atunci au heat probleme MARI. daca se tin relativ aproape pina spre final, wade can take over.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #83
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    oricum so far heat s-au tinut dupa celtics. de vazut ce se intimpla cind wade e pe banca. atunci au heat probleme MARI. daca se tin relativ aproape pina spre final, wade can take over.
    probleme mari oricum vor avea daca nu azi, singur in next games si de ce nu, in next rounds, pentru ca sunt kinda small. JO e printre putinii big guy si e useless! a ratat de 2 ori la aceeasi posesie dupa care Beasley a rupt'o efectiv de sus parca spunandu'i nervos "this is how you do it, you wuss" .. dupa care mai tarziu cade sub cosul propriu ca o vanata bleaga la patrunderea lui Perkins.
    Last edited by Jaymz; 18th April 2010 at 04:13.

  21. #84
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    din ciclul reclame idioate/pt idioti:
    "i'll add them (mobile "lines") without adding another mortgage to that (points to house)"

    if you already have a mortgage and are about to add another, a mobile phone is the last fuckin' thing you need. cu atit mai putin nu ai nevoie sa le cumperi copiilor telefoane mobile. pur si simplu nu pot intelege chestia asta (pe care o vezi atit la 'merkins cit si la romani - si, desi parca totusi mai rar, la vest-europeni) cind n-ai bani, ai datorii, si totusi continui sa arunci bani pe timpenii de care nu ai nevoie, doar pt ca-s shiny. fac pariu ca criza si tot, dupa succesul lui avatar o sa aiba astia vinzari incredibile la 3D TVs, inclusiv de la unii care s-au indatorat recent pt HD TVs.

    back to the game
    WADE !!!!
    he's back. asta imi placea la el, ca putea sa domine un meci. nici macar lebron nu domina in felul asta categoric. scoring practic la fiecare faza, rebounds, blocks.

    insa dupa aia ajunge mingea la JO. missed shot. nu e in stare sa se apere la perkins. si cind face si el ceva bun (offensive rebound) in loc sa scoata mingea inapoi, se caliceste sa arunce el si face pasi. tare-s curios daca pacaleste pe careva la vara. nici macar MLE nu i-as da. max 2-3 mil/an pe max 3 ani. ca sa nu mai zic ca vita inca se crede star.

    gimme some joel anthony. he can block shots too, dar nu are pretentii in ofensiva. si cind face o recuperare ofensiva, stie sa o scoata la PG sau wade.
    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •