View Poll Results: Pronostic

Voters
12. You may not vote on this poll
  • 1

    7 58.33%
  • x

    0 0%
  • 2

    5 41.67%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 59 of 59

Thread: Etapa 34: Viitorul Constanta - Ceahlaul Piatra Neamt 1-0

  1. #43
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Are dreptate Regele cand spune ca fotbalul este sport de masa. Majoritatea punctelor Viitorului au fost obtinute cu mare greutate, numai dupa ce ospatarii au golit masa de farfurii si sticle goale
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  2. #44
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Cu cât rămâne mai mult echipa Viitorul în Liga I, cu atât va deveni mai antipatică pt microbiștii din România! Și împreună cu ea, și Regele!
    Asta din cauza unor frustratei, in special din presa, care insinueaza numai tampenii.

    Despre "blaturile" Viitorului s-au scris romane intregi, desi nimeni nu poate explica cum naiba reuseste Hagi sa faca blat si cu Steaua si cu dinamo si cu Ceahlaul si cu Petrolu. Practic face blaturi cu toata Liga 1, daca isi incordeaza muschii sezonul urmator castiga titlul la pas.

    Iar despre un Brasov - dinamo de exemplu, un blat jegos cu "maestrii" talnar si anghelache in prim plan se spun 3 cuvinte si-apoi se trece iarasi la Hagi.

    Hai sa fim totusi seriosi, Hagi este in momentul de fata singurul investitor din fotbalul romanesc cangrenat de creditori.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  3. #45
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Bai, dar nu spune nimeni ca Viitorul asta e 0 barat la nivel de juniori? Unde sunt batuti la majoritatea categoriilor iar finalele sunt castigate de alte echipe? Proiectu pwlii mele Niste labari, nu o sa ajunga niciodata mari fotbalisti astia de la viitorul.

  4. #46
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Si unde mai pui ca juniorii aia sunt si promovati in draci la nationalele de juniori iar adevaratele valori ardelene sunt ignorate de oamenii lui Hagi.

    E O CONSPIRATIE !!!
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  5. 22nd May 2014, 17:34
    Reason
    x

  6. #47
    sport legend nayram's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cataa. View Post
    astia de la ceahlaul nici daca jucau singuri nu dadeau gol azi **** hagi! **** viitorul voluntari!
    **** u cluj

  7. #48
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    nimeni nu poate explica cum naiba reuseste Hagi sa faca blat si cu Steaua si cu dinamo si cu Ceahlaul si cu Petrolul.
    E un milog, iar sistemul de *****. Cu steaua e simplu. Se duce si plange la fina-su langa Iisus rastignit, mai da un jucator peste rand, pe credit eventual, si aia e! Tot timpul prinzi echipe fara motivatie la sfarsit de sezon, dar cu mare respect pentru Rege si proiectul lui grandios. E pacat sa vezi un Rege plangand, inseamna ca nu ai respect pentru valori.


    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Hai sa fim totusi seriosi, Hagi este in momentul de fata singurul investitor din fotbalul romanesc cangrenat de creditori.
    Este adevarat. Are omul o societate comerciala, se ingrijeste de afacere destul de bine din punctul lui de vedere. Nu are presiunea suporterilor, e vorba doar de pipota lui. E mult spus ca o face pentru fotbalul romanesc. Am castigat ceva la vreun turneu de juniori, sunt rezultate bune de cand se implica Regele? Au jucatorii aia continuitate? Nu, le dau putin tuleiele si sunt vanduti afara, ca-n orice afacere tiganeasca. O face pentru buzunarul lui de samsar si traficant de carne umana, dand din coate cat poate la nivel local si nu numai -si nu o spun eu, dar semnalau multi constanteni mizeriile academiei ca sa parvina peste rand.

    Ca stelist, e normal sa razi cu un ochi ca fostul si viitorul satelit inca orbiteaza in sfera de influenta a clanului machidono-albanez, dar sa plangi cu celalalt pentru ca Palmierul dobrogean s-a inclinat in fata golaverajului stegarilor

    PS. Ruperea triplei aliante , prin disparitia gradinii botanice de la navodari, este un lucru sanatos pentru fotbalul romanesc
    Last edited by Capitanu.Burcea; 22nd May 2014 at 20:33.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  8. #49
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    nu stiu ce tot dati atata explicatii. v-ati si gasit cui... dinamovistii si fotbalul .....
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  9. #50
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    E un milog, iar sistemul de *****.
    Reluam ideea, daca se roaga de cele 17 adversare din campionat (ca vad ca are deschdere la dinamo, la petrolul, la toata lumea), castiga titlul la pas. Deci vreo 4 milioane din drepturi tv, dupa aia se roaga de fin sa-i imprumute echipa pt. preliminariile Ligii si isi ia 20 de meleoane. Si uite asa isi scoate investitia si ceva in plus.

    Tu te crezi?

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Este adevarat. Are omul o societate comerciala, se ingrijeste de afacere destul de bine din punctul lui de vedere. Nu are presiunea suporterilor, e vorba doar de pipota lui. E mult spus ca o face pentru fotbalul romanesc.
    Eu am spus ca e singurul investitor din fotbalul romanesc. Pentru ce o face, e fix treaba lui. Deocamdata stiu din surse destul de sigure ca a bagat vreo 8 milioane din banii lui in proiectul asta iar SRL-ul lui n-a facut profit pana acum, in ciuda vanzarilor de jucatori. Asta pentru ca bugetul Academiei e cat bugetul lui dinamo, daca ne-apucam sa comparam.

    Da' eu stiu ca voi aveti probe cu blaturile astea ale lui Hagi si mai stiu ca brasov - dinamo a fost un meci cat se poate de onest.

    Si mai stiu si ca talnar, cu putin noroc, o prelua pe bayern in vara.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  10. #51
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Asta din cauza unor frustratei, in special din presa, care insinueaza numai tampenii. Despre "blaturile" Viitorului s-au scris romane intregi, desi nimeni nu poate explica cum naiba reuseste Hagi sa faca blat si cu Steaua si cu dinamo si cu Ceahlaul si cu Petrolu. Practic face blaturi cu toata Liga 1, daca isi incordeaza muschii sezonul urmator castiga titlul la pas. Iar despre un Brasov - dinamo de exemplu, un blat jegos cu "maestrii" talnar si anghelache in prim plan se spun 3 cuvinte si-apoi se trece iarasi la Hagi.
    Hai sa fim totusi seriosi, Hagi este in momentul de fata singurul investitor din fotbalul romanesc cangrenat de creditori.
    Nu este chiar așa. Dacă un jurnalist ar face niște anchete la cluburile de fotbal din județele Tulcea și Constanța ar afla niște lucruri interesante despre ascensiunea fulgerătoare a Viitorului din Liga a III în Liga I în numai 3 ani! În plus, parcă Hagi zicea că nu îl interesează să facă o echipă mare care să joace în Liga I. S-a răzgândit repede când și-a dat seama de unde vin banii, nu? Să știi că în Constanța lumea s-a cam săturat de figurile "regelui" care crede că i se cuvine orice.

    Cineva spunea pe un site că sunt copii talentați la diferite cluburi din țară care sunt ademeniți de Academia lui Hagi cu promisiunea că...vor juca la echipele naționale!! Asta ce îți spune? De ce crezi că este așa de supărat Hagi că nu i-au ieșit planurile cu Gică Popescu la FRF? Sau măcar cu Mircea Sandu? Nimeni din presă nu vorbește despre asta de teamă să nu îl supere pe "rege". El este supărat din cauză că Academia lui nu poate beneficia așa cum vrea el de banii pt dezvoltarea juniorilor care vin de la UEFA! Îți dai seama ce împărțeală s-ar fi făcut cu deținutul Gică Popescu acolo!! Ăsta este Hagi, omul!

    Am citit azi enormitatea pe care a spus-o vis a vis de sistemul cu 14 echipe și play off în Liga I. Degeaba a jucat la nivel înalt atâta timp, nu a învățat nimic! Tot un caracter îndoielnic și cu apucături românești a rămas!

  11. #52
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Treaba e simpla. Caracatita nationalelor de juniori te conditioneaza clar sa semnezi cu Viitorul daca vrei sa pupi nationala. Antrenorii toti sunt mana in mana, cei de la lot pun mereu presiuni. Sunt N' cazuri de jucatori buni care au mers de la o echipa (Steaua, U Cluj, Dinamo etc) la o actiune a lotului si li s-a transmis ca daca vor sa mai pupe nationala de juniori trebuie sa mearga la Viitorul. Scopul e clar, promovati jucatorii regelui ca sa se imparta comisioane.

  12. #53
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Treaba e simpla. Caracatita nationalelor de juniori te conditioneaza clar sa semnezi cu Viitorul daca vrei sa pupi nationala. Antrenorii toti sunt mana in mana, cei de la lot pun mereu presiuni. Sunt N' cazuri de jucatori buni care au mers de la o echipa (Steaua, U Cluj, Dinamo etc) la o actiune a lotului si li s-a transmis ca daca vor sa mai pupe nationala de juniori trebuie sa mearga la Viitorul. Scopul e clar, promovati jucatorii regelui ca sa se imparta comisioane.
    Lasa rautatile ! Mai bine spune-ne ce cota enorma ai prins la pariuri! Accept si ponturi cu cota minim 4

  13. #54
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Astazi am auzit.. o chestie foarte interesanta.. de la unu din apropiatii lui hagi pot spune.. un makidon batran ... care a spus in felul urmator: Gica a la sunat pe mircea lucescu inainte cu cateva zile de meciul cu petrolul .. si la rugat daca poate razvan sa faca un efort.. si sa piarda meciul.. cu viitorul ! Mircea i-ar fii recunoscator lui hagi pt ca aceasta la propus pe mircea la galatasaray pe vremea cand era jucator ! Lucescu mare ar fii spus.. "" nici o problema gica voi vedea ce se poate face"" drept urmare ": Viitorul -Petrolul 2 - 0 cu familia lucescu mutu si hagi in rolurile principale !
    Libera La LAZIO !

  14. #55
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Regele e gol! Da-l in mortii lui de nasol, ca bea numa' nechezol.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #56
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Regele e gol! Da-l in mortii lui de nasol, ca bea numa' nechezol.
    Tylere, asta e de 'Saptamina pe scurt' din <Romania Mare>
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  16. #57
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Pana mea, e una din zilele alea in care am senzatia ca m-am trezit mai beat decat m-am culcat.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  17. #58
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Pana mea si pana lui / nu sint ale corbului.

    Desi nu e sigur care are bacalaureatul, Becali e intiiul academician al fotbalului rominesc.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  18. #59
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Cineva spunea pe un site că sunt copii talentați la diferite cluburi din țară care sunt ademeniți de Academia lui Hagi cu promisiunea că...vor juca la echipele naționale!! Asta ce îți spune? De ce crezi că este așa de supărat Hagi că nu i-au ieșit planurile cu Gică Popescu la FRF? Sau măcar cu Mircea Sandu? Nimeni din presă nu vorbește despre asta de teamă să nu îl supere pe "rege". El este supărat din cauză că Academia lui nu poate beneficia așa cum vrea el de banii pt dezvoltarea juniorilor care vin de la UEFA! Îți dai seama ce împărțeală s-ar fi făcut cu deținutul Gică Popescu acolo!! Ăsta este Hagi, omul!
    Daca incepi cu ce spunea cineva pe un site e clar. La fel de veridica e chestia cu lucescu al batran care a intermediat blatul cu petrolu

    Stii ce nu mai spune nimeni? Ca la Viitorul joaca destui copii de 16-17 ani, copii care dupa un sezon de Liga 1 au sansa de a pleca fie in tara, fie in strainatate. Tu chiar crezi ca-s asa importante nationalele de juniori, nationale care oricum se califica o data in suta de ani la turnee finale? Mie mai importanta mi se pare sansa de a juca in Liga 1 la 17 ani...

    Chestia cu banii de la uefa am tot auzit-o, da' nimeni nu poate s-o plaseze corect. Adica a facut Hagi magarii? Cand, cum si cu cine? Ar vrea sa faca? Cine spune asta, nu ne spune si numerele de la loto?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •