View Poll Results: FCSB - CFR Cluj

Voters
12. You may not vote on this poll
  • 1

    5 41.67%
  • X

    2 16.67%
  • 2

    5 41.67%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 74 of 74

Thread: Etapa 3: Steaua - CFR Cluj 1-1

  1. #64
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Dupa tine unde a fost Steaua dezavantajata de arbitraj in mecuil asta? Ca m-am uitat si eu si nu am vazut nimic in sensul asta.
    N-ai vazut numai daca nu te-ai uitat la meci. Altfel ...
    Camora trebuia sa ia rosu direct, nicidecum galben, dupa intrarea mai mult decat violenta la Gradinaru si in min. 92 Larie in imbranceste in careu pe acelasi Gradinaru care preluase pasa lui Alcenat. Uita-te pe site-ul Digisport si ai sa vezi ca am dreptate. Daca vreun adversar al Stelei avea astfel de decizii ale arbitrului se discuta zile la rand cum are Steaua arbitrii de partea ei.
    Observ ca dupa aceasta etapa nu prea sa discutat nici de furaciunea groznica a echipei fostei securitati comuniste, dinamo, nici cum Balaj a dezavantajat clar Steaua.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #65
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Spurcatii nu reusesc sa castige un meci in care oaspetii au facut cam totul sa piarda onorabil. Un fel de Olanda -Romania de la europene Ce sa faci, au fost multe rezerve pe teren. In timp, vor invata ce inseamna fc gazda, se vor acomoda cu presiunea fiecarui blat care trebuie castigat etc.

    Belodedici a facut o analiza pertinenta a echipei de langa cimitire: un jeg care sta intr-un singur jucator de pe teren, restul rubedenii si afiliati, jucand pe sub umbrelute, pe la comisii si prin alte locuri dosnice, unde le place ghencistilor sa rezolve ecuatiile cu 0 necunoscute.

    PS. Tocmai spurcatul de radoi sa conteste arbitrajul, el care le zbura capetele asdversarilor de pe umeri si lua doar galben!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  3. #66
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Prosport: "Steaua trebuia să primească un penalty și să beneficieze de eliminarea lui Camora de la CFR

    Două greșeli importante se rețin în dreptul lui Cristi Balaj, prima în minutul 69, când a decis să nu-l elimine pe Camora, de la CFR Cluj, deși acesta îl lovise cu piciorul pe Grădinaru, și a doua, în minutul 90+3, când Larie l-a împins cu brațul, în propria suprafață de pedeapsă, pe același Grădinaru. Nu trebuie să omitem faptul că, la greșeala lui Camora, Balaj nu a fost ajutat în mod corespunzător de către asistentul Urzică și de cel de-al patrulea oficial, Istrate."

    Note acordate de ProSport: Cristi Balaj 4, Vladimir Urzică 5, Aurel Oniță 7.
    Asadar, domnule Vadim, ceea ce am scris cu doua zile in urma este sustinut si de ziarul Prosport, cotidian cunoscut ca fiind impotriva Stelei, articolele negative fiind infinit mai multe decat cele pozitive.
    Acelas lucru l-a spus, ieri, Craciunescu la DigiSport. Asa ca, Vadime, uita-te mai atent la meci, altfel iti perzi timpul, asa cum o fac destui trogloditi de pe acest forum.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #67
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Adica arbitrul a dejucat blatul mizer? Bravo, Balaj, ti-ai rascumparat toate pacatele!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  5. 28th July 2015, 21:13
    Reason
    jigniri

  6. #68
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Asadar, domnule Vadim, ceea ce am scris cu doua zile in urma este sustinut si de ziarul Prosport, cotidian cunoscut ca fiind impotriva Stelei, articolele negative fiind infinit mai multe decat cele pozitive.
    Te-ai gandit vreodata ca poate e cel mai apropiat ziar de obiectivism? Celelalte doar fiind niste pupincursteliste!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #69
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Asadar, domnule Vadim, ceea ce am scris cu doua zile in urma este sustinut si de ziarul Prosport, cotidian cunoscut ca fiind impotriva Stelei, articolele negative fiind infinit mai multe decat cele pozitive.
    Acelas lucru l-a spus, ieri, Craciunescu la DigiSport. Asa ca, Vadime, uita-te mai atent la meci, altfel iti perzi timpul, asa cum o fac destui trogloditi de pe acest forum.
    Lasa ca s-a vazut in meciul cu Trencin cum sunteti voi mereu "furati". Cadeau mioarele la fiecare adiere de vant si priveau spre arbitru cum face boul la poarta noua! Evident in europa se vede calitatea voastra de milogi in campionat! Sunt sigur ca nu te-ai intrebat niciodata de ce castigati mereu cu Pandurii?

    Revenind la meci, daca tot te-ai uitat la ea poate ai observat ca in doua randuri s-a intrat cu talpa inainte la Petrucii in care se putea da direct!
    Si da, prosport e un site pro fecesebe, din 20 de articole 19 il ling pe oier. Daca erau corecti si nu lingaii oierului atunci si dupa prima etapa lasau nota lui coltescu la vedere 5 zile cum fac acum cu Balaj.

    Lasa ca incepe diseara cascadorii rasului si vedem iar fete triste cersind (obicei din sud) "cadouri" de la arbitrii.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  8. #70
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ma, tu vorbesti romaneste la mine???? Ma, panarama, ma, tu ai vazut alt meci, ma! Ce rosu visezi la Petruci, ma? Singurul rosu trebuia acordat lui Camora, dar Balaj, unul dintre arbitrii vostri de casa, s-a facut ca nu vede. Cum la fel s-a facut ca n-a vazut penalty-ul la Gradinaru dupa impingerea acestuia de catre Larie.

    Cat priveste meciul din prima etapa cu Petrolul, arbitu a fost Hategan, care tot pe noi ne-a dezavantajat, doi jucatori de la Petrolul, Ropotan si noul fundas stanga francez Rippert, nefiind eliminati, asa cum prevede regulamentul.

    Unguroiule, beleste ma ochii bine cand te uiti la meciuri, altfel o faci degeaba, prapaditule!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #71
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Bravo Duba ! Ai fost la logoped de nu te mai balbai asa de tare ? La fcsb cei mai buni "artisti" sunt : hadi hopa si pipciu. Astia cum adie putin vantul cand trece cineva pe langa ei pica si nu sa mai ridica pana nu da arbitrul cartonas si lovitura - daca se poate chiar de la 11 m. Restul sunt dubluri . Hai fcsb acolo unde-i locul tau ---> liga 2 sau faliment.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  10. #72
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ma, tu vorbesti romaneste la mine???? Ma, panarama, ma, tu ai vazut alt meci, ma! Ce rosu visezi la Petruci, ma? Singurul rosu trebuia acordat lui Camora, dar Balaj, unul dintre arbitrii vostri de casa, s-a facut ca nu vede. Cum la fel s-a facut ca n-a vazut penalty-ul la Gradinaru dupa impingerea acestuia de catre Larie.

    Cat priveste meciul din prima etapa cu Petrolul, arbitu a fost Hategan, care tot pe noi ne-a dezavantajat, doi jucatori de la Petrolul, Ropotan si noul fundas stanga francez Rippert, nefiind eliminati, asa cum prevede regulamentul.

    Unguroiule, beleste ma ochii bine cand te uiti la meciuri, altfel o faci degeaba, prapaditule!
    Vedem diseara cand urda oierului nu isi mai face efectul la arbitrii! O sa vedem fete triste spre arbitru in seara asta cu duiumul.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  11. #73
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    STEAUA: Cojocaru -€“ Alcenat, Papp, Varela, Guilherme -€“ Breeveld, Muniru -€“ Ad. Popa, Stanciu, Chipciu -€“ Tade.

    PARTIZAN: ź. źivkoviæ -€“ Bandalovski, BalaŸic, Fabrisio, Petroviæ -€“ Jevtoviæ, Lukiæ -€“ A. źivkoviæ, Iliæ, Ninkoviæ -€“ Bozinov.

  12. #74
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Spurcatii nu reusesc sa castige un meci in care oaspetii au facut cam totul sa piarda onorabil. Un fel de Olanda -Romania de la europene Ce sa faci, au fost multe rezerve pe teren. In timp, vor invata ce inseamna fc gazda, se vor acomoda cu presiunea fiecarui blat care trebuie castigat etc.

    Belodedici a facut o analiza pertinenta a echipei de langa cimitire: un jeg care sta intr-un singur jucator de pe teren, restul rubedenii si afiliati, jucand pe sub umbrelute, pe la comisii si prin alte locuri dosnice, unde le place ghencistilor sa rezolve ecuatiile cu 0 necunoscute.

    PS. Tocmai spurcatul de radoi sa conteste arbitrajul, el care le zbura capetele asdversarilor de pe umeri si lua doar galben!
    "Capitanule"- un sfat-
    Lasa-te de comentarii cretine despre fotbal. Intoarce-te la 'istoria necenzurata- bla bla bla - un alt mare kk. Nu-i mai da sfaturi lui Duba . Esti dus cu pluta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •