View Poll Results: Pronostic

Voters
9. You may not vote on this poll
  • 1

    3 33.33%
  • x

    2 22.22%
  • 2

    4 44.44%
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 86

Thread: Etapa 12: Otelul - Gaz Metan 1-1

  1. #43
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    2 pauza si x final, ce cota ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #44
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    nu, am jucat otelul gol pana in minutul 80 la cota de 1.8. ma asteptam sa marce pana la pauza.

  3. #45
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Astia marcheaza un gol odata la 3 meciuri, ti-au dat cota mica...
    __________________

  4. #46
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    cunosc. au avut si meciuri in care nu au tras pe poarta. parca din etapa a 6-a nu au mai inscris dar speram la un meci mai bun facut de ei in al 12 lea ceas (sau etapa ), cum se zice

  5. #47
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    la anu au meci de la 11
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #48
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    cum se spune? mi-a suierat glontul pe la ureche. 1-1

  7. #49
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    bun asa...hai sa fie si mai bine

  8. #50
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ai avut inspiratie sau tupeu sa pariezi pe asa ceva
    Sper totusi sa mai dea un gol gazu'.
    __________________

  9. #51
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    mi s-a parut pomana, sincer, desi statistica nu ma ajuta. in genul asta de meciuri imi place sa risc pe gazde.

  10. #52
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Doar un punct. E bun si asta.

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Stie cineva, pe srejerii de la dunare arbitrii i-au impiedicat sa vina la stadion?

    Inca un pas mic spre destinul implacabil.

  12. #54
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Pacat ca a fost doar un punct. In rest am vazut multe lucruri bune aseara. Echipa incepe sa joace, jucatorii incep sa se cunoasca. Cu doua , trei plombe in iarna si cu o pregatire fizica facuta ca la carte vom fi iarasi ce am fost. Dupa cum spuneam, Cernat e unul dintre cei mai buni jucatori din Liga I la ora actuala, un lider, un om care trage echipa dupa el. Daca Sanmartean a fost convocat dupa doua faze, cred ca si Cernat merita o sansa.
    In rest, m-am ales cu o raceala pe care nu o regret si nu as fi regretat-o nici daca pierdea Otelul. Astia care au ocupat centrul Timisoarei sa se abtina de la comentarii. Din fata televizorului e usor sa intrebi de ce nu au fost oameni la stadion.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  13. #55
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    omule, traiesti in lumea ta....serios . rar mi-a fost dat sa vad un om atat de rupt de lume....

  14. #56
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    De ce sunt rupt, ca m-am legat de Sanmartean sau ce? Cand vezi in primele meciuri ca echipa nu duce mai mult de o repriza. Cand vezi ca nici nu ajungem la poarta, iar acum jucatorii duc aproape tot meciul ( fara ultimele 10 minute), cand vezi ca se leaga pasele, cand vezi ca pregatirea fizica e pusa din nou pe primul loc, cand vezi ca sunt adusi jucatori care chiar pun suflet, etunci incepi sa ai sperante din nou.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  15. #57
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Ce sperante, nene? Otelul e in Liga 2

  16. #58
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Am mai intrebat odata pe aici. Care sunt echipele alea peste Otelul de la locul 5 in jos? In Liga I e dezastru cu toate echipele. Sa vedem cine isi mai poate plati datoriile, mai vine DNA-ul mai sperie un finantator, o primarie.
    In plus, cei din afara nu vad lucrurile care se intampla la club, dar eu cred ca suntem pe drumul cel bun.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  17. #59
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Am verificat acum clasamentul. Deci asa fc botosani csu gaz metan pandurii poate chiar si ceahlaul. Ati fost egalii iasului, deci sunteti tot pe acolo. Cu concordia e de 50 50, sa zicem.

    Aveti jucatori multi care se incadreaza profilului ligii secunde, antrenorul e de liga a 2-a, iar bugetul ehipei bate probabil spre liga a 3-a. Nu iti fa tu griji de alte formatii, ca e posibil sa incheiatisezonul cu pusti de 15 ani. Ca la vaslui asa...

  18. #60
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Tu faci calcule analizand meciurile noastre de cand ne antrena Weiss si jucam cu tot felul de ciudati adusi de Rusu. Tine minte, eram singura echipa din prima liga fara preparator fizic, iar jucatorii au fost adunati impreuna inainte de primul meci de campionat. Analiza ta nu are cum sa se mai potriveasca cu situatia actuala a echipei. Avem nevoie urgenta de 1 fundas dreapta ca pe acolo e bulevard, avem nevoie de un portar ca Plopeanu e singurul care mai misca, inca o extrema pe langa cel care va ajunge la Galati din iarna si de inca un mijlocas central. Eu sunt sigur ca daca nu se intampla ceva dezastruos in iarna, Otelul se salveaza. Panta e ascendenta, avem nevoie si de o victorie pentru ca moralul sa creasca si ne vom descurca.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  19. #61
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    otelul retrogradeaza trist, ultimele 2 locuri.
    retired.

  20. #62
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    auzi la el, tris .
    pe tim l-ai intrebat ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #63
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Tu faci calcule analizand meciurile noastre de cand ne antrena Weiss si jucam cu tot felul de ciudati adusi de Rusu. Tine minte, eram singura echipa din prima liga fara preparator fizic, iar jucatorii au fost adunati impreuna inainte de primul meci de campionat. Analiza ta nu are cum sa se mai potriveasca cu situatia actuala a echipei. Avem nevoie urgenta de 1 fundas dreapta ca pe acolo e bulevard, avem nevoie de un portar ca Plopeanu e singurul care mai misca, inca o extrema pe langa cel care va ajunge la Galati din iarna si de inca un mijlocas central. Eu sunt sigur ca daca nu se intampla ceva dezastruos in iarna, Otelul se salveaza. Panta e ascendenta, avem nevoie si de o victorie pentru ca moralul sa creasca si ne vom descurca.
    Eu iti spun ca am vazut-o pe Otelul fara sut pe poarta intr-un meci. Si asta nu neaparat cand era Weiss la echipa. Tu refuzi sa accepti realitatea. La felul in care jucati pb nu va salvati nici cu 4 echipe care sa retrogradeze, daramite cu 6.

    Dezastruos in iarna? Asemeni tie, eu te intreb ce naiba se poate intampla de bine la Galati? In conditiile in care economia e praf in continuare, iar sansele ca acolo sa apara un investitor serios sunt egale cu cele ale lui csms de a se salva de la retrogradare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •