Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 198

Thread: 2014 season

  1. #106
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Cum ziceam, iese din nou la suprafata incompetenta organizatiei Cavs.
    Daca stiau ca au sanse la Lebron (si sunt sigur ca stiau) nu trebuiau sa ia coach inainte sa aiba un roster cit de cit clar si sa se consulte cu Lebron, daca tot ii dau atita putere in interiorul organizatiei lui.

    Am zis din vara ca nu trebuiau sa-l dea pe Wiggins, ca Wolves ar fi acceptat si Bennett si Waiters (nu aveau de ales, Love ar fi plecat pt nimic in vara si nu le dadea nimeni mai mult ca sa il inchirieze citeva luni pe Love). Inca o chestie apropo de Love: eram oarescum uimit de citi ii spurcau pe Warriors ca nu vor sa-l bage pe Klay in trade-ul pt Love. Love ar fi fost un update la David Lee, dar IMO nu merita Lee + Klay, mai ales ca le lasa o mare gaura la SG lui Warriors. Acum, aceeasi oameni care-l vedeau pe Love superstar il trateaza de role player.

    Sunt curios cum reactioneaza Love la toata treaba asta.
    Bosh a fost super tare dpdv psihic, dar daca Love nu e la fel, ar putea sa nu accepte situatia si sa plece in vara (cum a plecat Dwight de la Lakers). Asta i-ar lasa pe Cavs in rahat, si nu cred ca vor putea construi o contendera doar cu Lebron si Irving.

    Ar fi prea tare ca in vara Lebron sa opt-out si sa plece (poate inapoi la Heat), caz in care Love SIGUR va opt-out si se va duce in alta parte, iar Irving va cere probabil trade. Cavs ar pierde 4 1st overall picks (Lebron, Irving, Bennett si Wiggins) in 12 luni, si ar ramine probabil cu ceva late 1st round picks + expirings.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #107
    surround dolby's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    Eu am scris pe aici inca inainte de cupa mondiala ca klay+lee vs love nu e o miscare inteleapta. pe forumul gsw, la momentul respectiv parerile erau impartite, desi mai vocali erau cei care erau in favoarea cedari lui thompson. acum, nu mai prea gasesc sustinatori, din contra.

    si ca sa fiu un pic rautacios, la cum joaca acum, love nu ar fi fost un upgrade la lee, cat mai curand un downgrade la Green (stiu, fortez comparatia pe un esantion nereprezentativ, dar imi place cum suna ), tinand cont ca ultimul exceleaza si din punct de vedere defensiv, desi ofensiv situatia e in defavoarea lui. dar nu atat de drastic incat sa compenseze, imo.

    Daca pleaca lebron, love e 99% zburat si el, nici nu am mai mentinat asta. dar LeBron a facut prea mult tam-tam cu rahatul ala cu intoarcerea acasa ca sa cedeze asa usor. dar eu zic ca si daca el ramane sunt sanse ca love sa isi faca bagajele. love nu e bosh, si cu tot efortul, nu cred ca va fi in stare sa fie un aparator decent. deja se da in el destul de sanatos, si nu stiu cum o sa se acomodeze. poate doar daca isi revin cavs si ajung macar in ECF. ceea ce la momentul actual e greu de crezut, matura cu ei pe jos si bulls, si hawks si raptors. posibil si wizards, dar nu i-am vazut foarte mult sezonul asta si ma abtin.

  3. #108
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Love a venit la Cavs doar ca sa formeze un alt big 3. Cavs nu aveau nevoie de un 3point shooter & rebounder care e 0 in D, mai ales cand ii ai pe Irving si LeBron. Trebuiau si puteau sa gaseasca oameni care sa ii complementeze ( sau macar sa fie dispusi sa faca asta ).

    LeBron nu cred ca poate sa plece dupa un singur an, oricat de rau ar merge sezonul si postseasonul. Si daca ar fi sa plece, unde ar putea? Cred ca in Vest sansele is 0 la cat de greu e acolo... si-a limitat singur optiunile.

  4. #109
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    this makes me lose hope in humanity
    Attached Images Attached Images

  5. #110
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Larry Sanders Tells Bucks He Doesn't Want To Play Basketball Anymore
    Sanders is in the first season of a four-year, $44 million extension and hasn't played in the past six games.
    Some friends of Sanders told Woelfel last summer that he wasn't committed to basketball and was interested in exploring other options.
    Maybe it's OK?

  6. #111
    surround dolby's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    Waiters out, JR Smith+Schumpert in.
    A head case+an injury prone guy. au dat cam singurul asset ce-l mai aveau, si au resusit performanta sa ramana descoperiti in continuare la C. lol.

  7. #112
    surround dolby's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    Cum spuneam, si cum bine sublinia si caseta:
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Cum ziceam, iese din nou la suprafata incompetenta organizatiei Cavs.
    "The Cleveland Cavaliers continue to pursue a trade for Timofey Mozgov of the Denver Nuggets.

    The Nuggets have been reluctant to trade Mozgov.

    The Cavaliers' best movable asset, Dion Waiters, was dealt on Monday for Iman Shumpert, J.R. Smith and a future first round pick."


    De la Woj citire.

    o sa fie funny sezonul asta.

  8. #113
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    trade oribil pentru Cavs, prost pentru OKC si decent pentru Knicks ( presupunand ca vor #1 pick )

  9. #114
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    trade prost pt OKC...l-au luat pe waiters pt un late late heavy protected pick dar trade-ul e PROST ?

    intr-o situatie favorabila poate sa fie util si l-au luat pentru absolut nimic



    trade FOARTE BUN pt cavs de asemenea. waiters nu avea viitor la cavs: https://twitter.com/SamAmicoFSO/stat...15703362334720

    aveau nevoie de un proven 6th man, care atunci cand isi pune capul la contributie poate sa joace si bun D. waiters nu dorea sa fie spot up shooter si comenta si asupra faptului ca e 6th man. shump daca s-a rupt acum 2 ani e injury prone?

    a jucat 74 meciuri anul trecut si 24 anul asta. e exact ce este nevoie, un G care e bun on D, desi putin supraapreciat si care nu are nevoie de minge in mana ca dion.

    posibil sa fie si o mica intelegere legata de dalembert off the record, de genul sa fie eliberat de contract pt a semna cu cavs.

    uneori ma simt ca sunt singur pe aici cand vine vorba la jucatori si evolutia lor, probabil datorita faptului ca eu urmaresc meciuri nu stats si rezumate de 2minute.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  10. #115
    surround dolby's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    Traiam cu impresia ca iar s-a accidentat schumpert luna trecuta. Pare totusi ca nu e asa grav.

    Ce sa zic? Bafta cu ei atunci.

    De Dalembert citisem zilele trecute ca e mai interesat de afacerile si actele lui filantropice din haiti decat de baschet. Ma gandeam ca de aia l-au released. oricum, daca nu au un big pe teava, cavs sunt mancati, au ramas doar in haywood, love si thompson in front court; asa ca ar fi bine pentru ei sa se concretizeze ceva.

  11. #116
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Cavs si-au dat cel mai bun trade chip pentru un G care stie D si un alt G troublemaker care o sa le fu*a chemistryul. Asta in loc sa isi ia un rim protector, nevoia cea mai mare a lor la ora actuala. That's why its bad

    Waiters e rau ca shooting percetage anul asta, rolul lui se va suprapune cu Reggie Jackson.. aveau nevoie OKC de un bench shooter, in contextul in care KD si Russ nu se accidenteaza ( iar OKC oricum va trebui sa traga un pic pentru locul 4 din playoffs ), iar cei 2 vor cara mai mult ca sigur loadul principal?? Eu zic ca nu, dar poate ma insel. Si cum a ajuns Waiters proven sixth man??? ce a facut el asa special pana acum?? Cand i-a cerut Blatt sa se adapteze sau sa se schimbe pentru Kyrie/LeBron, nici nu a vrut sa auda... Se va schimba oare acum ca a ajuns la OKC?

  12. #117
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    trade prost pt OKC...l-au luat pe waiters pt un late late heavy protected pick dar trade-ul e PROST ?

    intr-o situatie favorabila poate sa fie util si l-au luat pentru absolut nimic
    de acord (cu ideea ca l-au luat aproape pe nimic)

    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    trade FOARTE BUN pt cavs de asemenea. waiters nu avea viitor la cavs: https://twitter.com/SamAmicoFSO/stat...15703362334720

    aveau nevoie de un proven 6th man, care atunci cand isi pune capul la contributie poate sa joace si bun D. waiters nu dorea sa fie spot up shooter si comenta si asupra faptului ca e 6th man. shump daca s-a rupt acum 2 ani e injury prone?

    a jucat 74 meciuri anul trecut si 24 anul asta. e exact ce este nevoie, un G care e bun on D, desi putin supraapreciat si care nu are nevoie de minge in mana ca dion.

    posibil sa fie si o mica intelegere legata de dalembert off the record, de genul sa fie eliberat de contract pt a semna cu cavs.
    da, au scapat de dracu (Dion) si au dat de ma-sa (JR Smith)
    pe de alta parte Iman e ok defensiv, poate doar aici au iesit ok

    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    uneori ma simt ca sunt singur pe aici cand vine vorba la jucatori si evolutia lor, probabil datorita faptului ca eu urmaresc meciuri nu stats si rezumate de 2minute.
    LOL - poate asta e problema ta, ca te uiti la prea multe meciuri si nu mai esti detasat, nu apuci sa sedimentezi informatia primita

    si acum hai sa fim realisti :
    - sunt 30 echipe cu 82 meciuri fiecare , 30 x 82 = 2460 , in fapt sunt doar 1230 meciuri (adica 2460/2) pt. ca in fiecare meci sunt 2 echipe (numai in sezonul regulat) in 5 luni si jumatate, adica in 165 de zile adica cam 7.5 meciuri pe zi - un meci e cam 1.5 ore (daca sari toate pauzele) si daca il reducem la 1 ora tot e ceva , nu crezi ? ar trebui zilnic sa vezi 8 ore de baschet

    koko88, treaba cu stats si rezumate (prefer condesed games) e super ok daca stii cum sa le privesti. Recunosc ca sezonul acesta nu am vazut integral multe meciuri dar pot sa imi exprim o parere pertinenta (sper eu) relativ la jucatori/echipe. Nu spun ca e corecta perceptia mea, dar cel putin daca vezi cateva meciuri, urmaresti articole (de unde filtrezi informatia primita), urmaresti si meciuri (repet, nu exagerat de multe) se poate sa ai o imagine mai aproape de realitate decat sa urmaresti stric 2-3 meciuri zilnic (asta inseamna cam 20 meciuri saptamana - ENORM) - in conditiile in care am redus de la 7.5 la 2-3 meciuri zilnice .
    Last edited by Razvan P; 7th January 2015 at 09:43.

  13. #118
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    mozgov to cavs interesant.

  14. #119
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    acu,toata lumea la Cavs....dupa ce i au batut pana si 76ers care nu au batut pe nimeni acasa.....

  15. #120
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    posibil sa fie si o mica intelegere legata de dalembert off the record, de genul sa fie eliberat de contract pt a semna cu cavs.
    Dalembert ?



    Quote Originally Posted by Zach Lowe
    Samuel Dalembert has never been the answer to any team’s questions.
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    uneori ma simt ca sunt singur pe aici cand vine vorba la jucatori si evolutia lor, probabil datorita faptului ca eu urmaresc meciuri nu stats si rezumate de 2minute.
    http://media0.giphy.com/media/y97yHsD81lzX2/giphy.gif

    Ti-am mai zis eu ca te-ai radicalizat.
    Acum ai impresia ca esti singurul care stie ceva.
    Ce urmeaza ? Te vor contacta personal zeii basketului pt a-ti confirma ca esti singurul care stie ceva si pt a-ti sopti diverse alte adevaruri ?

    Nu vreau sa polenizez cu tine (e o gluma), dar sincer nu-mi place tonul asta de douchebag pe care l-ai adoptat. You need to get off your high horse from time to time.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  16. #121
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    2 1st round picks pe Mozgov ?

    Alt desperation trade.
    Chiar daca sunt protejate, sunt doua first round picks.
    Cind esti capped out, picks sunt cam singura sansa de a adauga jucatori tineri cu salarii rezonabile.

    Cica un + e faptul ca Mozgov se stie cu Blatt.
    Doar ca .... Blatt s-ar putea sa nu mai fie coach saptamina viitoare sau luna viitoare.

    Cavs sunt in WIN NOW mode full engaged.
    In vara credeam ca vor mai avea flexibilitate si in vara lui 2015, si in vara lui 2016.
    Cu extensia lui Varejao si trade-urile astea, la revedere flexibilitate.
    Daca echipa se dovedeste not good enough, o sa vedem din nou ce am vazut pina in 2010.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #122
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Cavs sunt in KEEP LEBRON HAPPY mode. La fel cum au fost Heat si la fel cum va fi echipa ( sau echipele ) la care va juca in urmatorii 4-5 ani.

    Miller, Varejao, Kyrie si Thompson sunt untouchable.

    Tradeul pentru Mozgov reeks desperation. Si tot nu sunt convins ca e destul pentru top 4 seed in Est, chiar dupa ce revine BronBron.

  18. #123
    surround dolby's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    Sincer, incep sa ma bucur ca a plecat de la Heat. Desi nu o sa mai vada ei in anii urmatori urma de finala (Wade probabil nu o sa mai vada deloc) sunt mai impacat fara presiunea si fitzele lui LeBron. Pacat de el, imbatraneste urat. nu o zic cu ranchiuna, mie inca imi place mult ca jucator.

    Mozgov? Mie personal imi pare OK, e un C decent, mai ales ca in piata nu e mare lucru, si cererea depaseste cu mult oferta. Totusi, nu sunt singur ca defensiv e ceea ce au ei nevoie.

    Acum mai au doar doua variante: win now sau blatt out. oricum, slujba lui blatt e acum exact opusul celei pentru care a fost angajat. Poate ar fi mai sanatos pentru el sa plece din clubul asta, daca isi doreste o cariera lunga in NBA cred ca sejurul la Cavs nu ii face bine.

  19. #124
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Cavs sunt in modul lor normal, o organizatie cam slaba. Au avut noroc ca le-a picat in poala Lebron, altfel ramaneau irelevanti si in ultimul deceniu. Au demonstrat ca nici asa nu stiu cum sa gestioneze situatia, si la cum se iau deciziile nu cred ca James va castiga titluri in Cleveland. Au pus impreuna un big 3 cu James, Irving si Love dar imi par a fi incompatibili. Totusi, nu au jucat mult impreuna dar miroase a prea mult O si prea putin D.

    Mai experimenteaza si cu un antrenor, mare, ce-i drept, din Europa dar asta era un lucru bun daca James era in rookie season. Acum, timpul nu este de partea lor.
    We wont be out-tanked!!!

  20. #125
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    de cand a plecat josh smith incredibil ce bine joaca pistons.
    e drept ca il au pe stan van gundy.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  21. #126
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    mozgov e bun, mult peste varejao on D. varejao are avantajul daruirii meci de meci insa e mediocru per total pe defensiva.



    l-au luat folosind pick-ul luat in trade-ul cu waiters a.i. acel trade a adus jr, shump si moz.


    anul trecut pe vremea asta indiana era de neinvins, o echipa excelenta ce poate ajunge in finals. playoff-ul nu incepe in ianuarie asa ca sunt increzator in intalniri cu toronto, wizards sau chiar si hawks . de titlu nu se pune problema, 6-7 echipa in vest pot trece lejer de cavs la orice ora...macar de-ar ajunge in ecf.

    urmarind felul in care joaca heat e clar ca ce s-a realizat la heat in ultimii 4 ani cat a fost lebron a fost aproape maximul. au trecut peste boston, care cu un an inainte era in finala, mvp led rose, indiana, o echipa solida, okc cu harden, west si durant sau san antonio desi au avut jucatori si rotatii modeste mai mereu. ( cea mai proasta pg rotatie in astia 4 ani chalmers-arroyo-bibby & chalmers-cole si c precum dampier, old man ilgauskas, oden, curry ). nu mai spun ca au fost si cateva accidentari in anii astia 4: haslem, miller, bosh primul an, wade niciodata 100% ).
    Last edited by koko88; 8th January 2015 at 20:43.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •