View Poll Results: Pronostic

Voters
15. You may not vote on this poll
  • 1

    8 53.33%
  • X

    1 6.67%
  • 2

    6 40.00%
Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast
Results 148 to 168 of 197

Thread: Etapa 7: CS "U" Craiova – Otelul 1-0

  1. #148
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Cati bani primeste Petrolul?
    Prima de cel putin un milion de euro daca terminau in primele 10
    A intervenit DNA-ul si a stopat "primele", dar sezonul trecut tot au incasat 2 mil euro de la primarie.

    http://www.sport.ro/liga-1/s-a-inchi...eneriatul.html

    __________________

  2. #149
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Nu primeste nici un ban CSU de la primarie. Daca s-ar intampla asta s-ar sti, s-ar afla. In Consiliul local exista si membri de la alte partide decat al Olgutei, inclusiv dusmani notorii ai ei si ai PSD.
    Bine, ca sa deduci asta trebuie putina logica, greu de substituit numa cu wiki si google.

  3. #150
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Nu primeste nici un ban CSU de la primarie.
    De-aia nu am spus hotarat ca primeste. Poate primeste, poate nu.

    Ideea e ca se practica si nu e neaparat un lucru rau.
    Tu ai singularizat Steaua pentru motivul asta si ai insinuat ca ar fi ceva necurat sau rau, probabil fara sa stii sau sa-ti treaca prin minte ca si alte echipe primesc astfel de ajutoare de la institutii publice.

    Cu alte cuvinte, te-a orbit ura

    Oricum, Steaua in momentul asta nu mai este ajutata. Nu acelasi lucru se poate spune si despre alte echipe.
    __________________

  4. #151
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,283
    Reputatie
    1
    oopsss....vampirul energetic de la dolji
    gata,am fugit
    granita la Orsova!

  5. #152
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Nici in 1990 sau dupa nu erau regulamente si legi ?
    Ca Steaua Buharest a ta a continuat sa fie finantata de MApN pana prin 2002 ... erau sanse egale pt performanta, asa e ?
    Prazilianule cam mananci cu lingurita ce nu trebuie. Dezinformezi asa cum faci de fiecare data.
    Paunestii au preluat Steaua de la Armata prin '97, '98. De atunci n-am mai primit niciun ban de la buget. Mai apoi, in 2000, a inceput sa bage Becali bani la greu. Asta-i adevarul istoric.
    La inceputul anilor '90, inainte nu mai vorbesc, toate echipele erau finantate cu bani de la stat. Abia pe la jumatatea anilor '90 a inceput preluarea echipelor de asa-zisii oameni de afaceri, in marea lor majoritate niste derbedei.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #153
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Nici mie nu mi se pare un lucru rau ca primaria unui oras sa sustina sportul local. Insa in momentul de fata cadrul legal nu permite asta, mai bine zis exista o contradictie intre conditiile de afiliere/participare ale FIFA/UEFA/FRF si legislatie, care nu poate permite alocarea de bani publici catre o societate comerciala.

    Dar Steaua a primit, vreme de 55 de ani, BANI DE LA STAT, este cu totul altceva. Si daca ar fi fost vorba doar de bani ... Pricepi ?

  7. #154
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Steaua facut multe abuzuri in istoria sa: a venit in fotbal cocotzata pe tancuri sovietice (cand putea f simplu sa circule pe jos), a fost sprijinita pe fata de familia dictatorului odios care a omorat oameni nevinovati Nicolae Ceausescu, a luat jucatori cu arcanu si f multe alte chestii nenumarate.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o patã de sânge care vorbeºte

  8. #155
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    1,594
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Va enerveaza Timisoara si Craiova ca nu fac sluj in fata voastra ? De asta vreti un campionat cu toate satele din jurul bucurestiului?


    Ma pish pe fotbalul vostru.
    aici ai spus totul,nu ai vazut cata reclama negativa a adus sport,ro zis si steaua tv,echipei din craiova, o numesc in toate felurile...,*****ul ala de mironica ar murii sa vada pe craiova cum se bate la titlu,si cu timisoara are ceva,miticii ne vad pe noi o rasa mai aroganta,oltenii si banatenii,si de aia au boala pe noi.

  9. #156
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Dar Steaua a primit, vreme de 55 de ani, BANI DE LA STAT, este cu totul altceva. Si daca ar fi fost vorba doar de bani ... Pricepi ?
    Nu mai minti oltene!!!!!!!! Toate echipele au primit 50 si ceva de ani bani de la stat! Absolut toate!!!!!!! Asta-i adevarul istoric!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #157
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Steaua facut multe abuzuri in istoria sa: a venit in fotbal cocotzata pe tancuri sovietice (cand putea f simplu sa circule pe jos), a fost sprijinita pe fata de familia dictatorului odios care a omorat oameni nevinovati Nicolae Ceausescu, a luat jucatori cu arcanu si f multe alte chestii nenumarate.
    Da ma a facut multe abuzuri!!!!! A castigat Cupa Campionailor, a jucat inca o finala, semifinale, sferturi de finala, zeci de participari in grupele CL si EL. Astea da abuzuri!!!!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #158
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Duba, mai incet, ca te aud infirmierii si iar te pun in camasa de forta ...

    Pana in 1990, doar Steaua si Dinamo au primit bani de la stat, adica ''de la centru''. Celelalte echipe primeau de la bugetele locale sau judetene, e cu totul altceva.
    Si in afara de bani, era si uriasul trafic de influenta al ministerelor militare. Nu se poate face comparatie intre S-D (mai tarziu si Sportul, Victoria, Moreni) si celelalte echipe (din provincie).

    STEAUA A FOST FINANTATA DE MAPN PANA LA VENIREA LUI BECALI.
    Craiova nu a mai primit nici un ban de undeva incepand cu 1991. Pana pe la sfarsitul lui 1993, echipa a trait din banii luati pe Gica Popescu si inca vreo doi (Stefan Stoica, Eugen Neagoe). Pricepi ?

  12. #159
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Steaua facut multe abuzuri in istoria sa: a venit in fotbal cocotzata pe tancuri sovietice (cand putea f simplu sa circule pe jos), a fost sprijinita pe fata de familia dictatorului odios care a omorat oameni nevinovati Nicolae Ceausescu, a luat jucatori cu arcanu si f multe alte chestii nenumarate.
    Stim poezia
    Intr-un singur post ai capturat toate elementele repetitive legate de Steaua-ceausescu de pe forum-ul asta.
    Nu m-ar mira sa vad useri cu postul asta la semnatura.

    Tot ceausescu a construit si Casa Poporului, si ce ne mai mandrim cu ea
    A facut si lucruri bune, dar Steaua nu e buna ca nu le convine unora.

    Oricum, nu ceausescu a facut Steaua, el a venit la putere mult mai tarziu.
    Romania inca era o monarhie la momentul infintarii Stelei. Nu as spune ca a venit pe tancuri sovietice
    __________________

  13. #160
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Pana in 1990, doar Steaua si Dinamo au primit bani de la stat, adica ''de la centru''. Celelalte echipe primeau de la bugetele locale sau judetene, e cu totul altceva.
    Cu totul altceva. 100 de lei de la centru, valora cat 300 de la judetene
    Oare Steaua si dinamo primeau bani de la "centru" pentru simplul fapt ca erau in capitala?

    Leule, oricum ti-ai dat cu stangu-n dreptu' la faza asta.
    Prin definitie, Romania comunista avea o economie centralizata. Toti banii treceau pe la "centru" si de acolo la judet si de la judet la echipe.

    Sa spui ca Steaua primea bani de la "centru" si celelalte echipe nu, este o afirmatie cel putin hilara.
    __________________

  14. #161
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Stim poezia
    Intr-un singur post ai capturat toate elementele repetitive legate de Steaua-ceausescu de pe forum-ul asta.
    Nu m-ar mira sa vad useri cu postul asta la semnatura.

    Tot ceausescu a construit si Casa Poporului, si ce ne mai mandrim cu ea
    A facut si lucruri bune, dar Steaua nu e buna ca nu le convine unora.

    Oricum, nu ceausescu a facut Steaua, el a venit la putere mult mai tarziu.
    Romania inca era o monarhie la momentul infintarii Stelei. Nu as spune ca a venit pe tancuri sovietice
    Petru Groza, Ana Paucher, Gheorghiu Dej erau stelisti vero.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o patã de sânge care vorbeºte

  15. #162
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Petru Groza, Ana Paucher, Gheorghiu Dej erau stelisti vero.
    Erau stelisti de mici? Stai, ca Steaua nu exista la vremea aia...
    Cel putin Gheorghiu Dej stiu ca s-a nascut la Barlad, deci era fan FC Barlad...
    __________________

  16. #163
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Duba, mai incet, ca te aud infirmierii si iar te pun in camasa de forta ...

    Pana in 1990, doar Steaua si Dinamo au primit bani de la stat, adica ''de la centru''. Celelalte echipe primeau de la bugetele locale sau judetene, e cu totul altceva.
    Si in afara de bani, era si uriasul trafic de influenta al ministerelor militare. Nu se poate face comparatie intre S-D (mai tarziu si Sportul, Victoria, Moreni) si celelalte echipe (din provincie).

    STEAUA A FOST FINANTATA DE MAPN PANA LA VENIREA LUI BECALI.
    Craiova nu a mai primit nici un ban de undeva incepand cu 1991. Pana pe la sfarsitul lui 1993, echipa a trait din banii luati pe Gica Popescu si inca vreo doi (Stefan Stoica, Eugen Neagoe). Pricepi ?
    Prazulescule nu mai minti ca oricum nu te crede nimeni. Pote doar niste pusti corditi care habar n-au cum au stat lucrurile.
    N-are niciun fel de importanta ca banii erau de la centru sau de pe plan local. Tot bani de la stat erau. Iar voi, mai mult ca sigur, primeati bani de la Ministerul Educatiei sau Invatamantului, cum se numea atunci.
    Trafic de influenta faceati si voi, derbedeilor! Sau ai uitat ca luati jucatori si-i bagati la facultate fara sa stie tabla imultirii. Sau faptul ca Stefan Andre se ocupa de voi. Hai fa un exercitiu de memorie si recunoste ca asa a fost.

    Steaua a fost finantata partial (sau luat o groaza de bani pe jucatorii vanduti dupa CM '90) cu bani de pa MAPN pana, repet, '97, '98, cand echipa a fost preluata de fratii Paunescu. 2, 3 ani mai tarziu, adica din ianuarie 2000, odata cu venirea lui Piti ca antrenor, a inceput sa bage bani multi Becali. Baga ba la capatana!!!! Asta s-a intamplat cu adevarat! NU bazaconiile tale!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #164
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Sa spui ca Steaua primea bani de la "centru" si celelalte echipe nu, este o afirmatie cel putin hilara.
    Daca logica nu te ajuta sa o intelegi, nu inseamna ca e hilara.

    La Steaua banii ajungeau direct de la MApN, la Dinamo direct de la MI. Complicat ?
    Nu mai vorbim de cuantumul sumelor si in ce consta ''finantarea''. Steaua a beneficiat, incepand din 1974, de un complex sportiv la care Craiova, de exemplu, nici nu visa. Pe cand jucau in Europa, aveau 2 randuri de echipament, un singur teren de antrenament (fara drenaj, era un teren 100x60 pe care crestea iarba si o tundea unul, din cand in cand) si cateva mingi, majoritatea tip ''Bucovat''.
    Craiova nu avea in spate un minister care sa ii vireze bani, acestia ajungeau in sume mici, dupa multe filtre si aprobari, pe fiiere locale ... era cu totul altceva. Pricepi ?

    Duba, Stefan Andrei a fost ministru de externe in perioada 1978-1985. In aceasta perioada Craiova a transferat un singur jucator (de mana a 2-a, nu a rezistat decat un an), a fost eliminata abuziv din Cupa Romaniei 1982, nu a fost programata in Cupa Cupelor 1983, a mai pierdut si dintre jucatorii formati de ea, a fost furata ca in codru in campionat (campionatele 1982 si 1983 au fost castigate de o echipa care nu avea om de nationala). Da, mi-am amintit.
    Last edited by Leul Oltean; 16th September 2014 at 21:04.

  18. #165
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Trafic de influenta faceati si voi, derbedeilor!
    https://t.me/pump_upp

  19. #166
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    La Steaua banii ajungeau direct de la MApN, la Dinamo direct de la MI. Complicat ?
    In contextul economic si politic al vremii, toti banii erau de la "centru".
    Stiam ca nu o sa accepti lucrul asta. Poti sa sa faci un joc de cuvinte si sa descrii traseul banilor, dar in principiu era acelasi lucru.

    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Pe cand jucau in Europa, aveau 2 randuri de echipament, un singur teren de antrenament (fara drenaj, era un teren 100x60 pe care crestea iarba si o tundea unul, din cand in cand) si cateva mingi, majoritatea tip ''Bucovat''.
    Cu alte cuvinte, era mult mai bine decat acum
    __________________

  20. #167
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Craiova nu avea in spate un minister care sa ii vireze bani, acestia ajungeau in sume mici, dupa multe filtre si probari, pe fiiere locale ... era cu totul altceva. Pricepi ?
    Cum ma mitomane, voi nu erati echipa studenteasca?????? Nu apartineati de Ministerul Invatamantului????? Ba ce minte asta!!!!! Mi-e sila!!!!!!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  21. #168
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Petru Groza, Ana Paucher, Gheorghiu Dej erau stelisti vero.
    ana pauker nu stiu, nicu petru groza dar gheorghiu dej era fan rapid. toata lumea o stie..
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •