Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 65

Thread: Vindem locul sau NU ?

  1. #1
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1

    Vindem locul sau NU ?

    Ceahlăul, Petrolul şi UTA
    vor locul lui Apulum


    Deşi a terminat pe locul 6, echipa din Alba Iulia are mari probleme financiare, finanţatorul Emanuil Savin recunoscīnd azi că este posibil să vīndă locul in prima divizie Ceahlăului Piatra-Neamţ. Īncă două formaţii, Petrolul şi UTA, s-au arătat interesate să trateze cu cei din Alba. Eventualitatea nu e īnsă agreată unanim la clubul ardelean, o facţiune a conducerii, īn frunte cu preşedintele Măluşel, respingīnd soluţia lui Savin
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  2. #2
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    savin este un prost si tampit dupa ce ca a dat bani, acum zice ca i-a dat in imprumut si ii vrea inapoi
    Malusel a zis ca nu vinde locul deci asa va fi!

  3. #3
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    108
    Reputatie
    1
    ma? daca vinde locul va fii din cauza lui savin!daca e vorba de imprumut!vreau sa ii spun ca si eu as fii putut sa imprumut clubul !pt ca stiam ca ii primesc inapoi! el asa a planuit de la inceput!sa ii iasa banul!talharul naibii! Vai de as avea destui bani.........

  4. #4

  5. #5
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    108
    Reputatie
    1
    faza e ca malusel nu s-a imprietenit cu cine trebuia!si daca vrea ca unirea sa ramana in A
    TREBUIE SA SCAPE DE SAVIN! jos savin!savin= ion marginean(Limoniu)si asta e un talhar la fel de mare!

  6. #6
    junior FreeMinds's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    113
    Reputatie
    1
    ma tre sa stam linistiti ca asa ceva nu se va intampla
    am luptat pentru locul acesta si nu-l vom pierde asa aiurea
    pentru savin numai
    [B]Alba-Iulia este capitala tarii !!![/B]

  7. #7
    junior FreeMinds's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    113
    Reputatie
    1
    Preşedintele executiv al clubului ardelean, Viorel Măluşel, l-a contrazis pe Savin. "Păi, sīntem nebuni? Ne-am zbătut atīta cu licenţa şi cu plata datoriilor ca să ne vindem locul ori să fuzionăm? Sīnt aiureli, scoase de indivizi care vor să-şi facă imagine electorală. S-a vorbit că vom fuziona cu Oradea, apoi cu Jiul, UTA şi, apoi, că ne vindem locul lui Pinalti. Nu vindem şi nu fuzionăm, să fie clar!", a spus Măluşel. Preşedintele lui Apulum a adăugat că, īn afară de sponsori, īn campionatul viitor se va baza pe sprijinul autorităţilor locale.

    [B]Alba-Iulia este capitala tarii !!![/B]

  8. 5th June 2004, 11:23

  9. #8
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Viorel Malusel Forever !!!!!!!! E Cel Mai Tare !!!!!
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  10. #9
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    108
    Reputatie
    1
    E Cel Mai Sufletist Om! El Intradevar Iubeste Fotbalul! E Singurul Care Vrea Cu Adevarat! Domnule Malusel?:alba Iulia Va Iubeste! Multa Sanatate !
    Lupta Unirea

  11. #10
    junior FreeMinds's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    113
    Reputatie
    1
    Important!!!

    daca stie cineva ce masina are Savin sa ne anunte!!!

    [B]Alba-Iulia este capitala tarii !!![/B]

  12. #11
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    108
    Reputatie
    1
    Nu Vindem Locul!dar Vor Vinde Jucatorii! Pacat! Savin= Gunoi

  13. #12
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1

    Nu vindem nimic, nu fuzionam!

    Linistiti-va ca pana la urma nu e nimic cum se aude. Dimpotriva, saptamana asta veti afla o veste buna. Hai UNIREA!

  14. #13
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    ASA SA FIE :p
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  15. #14
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by V25
    Linistiti-va ca pana la urma nu e nimic cum se aude. Dimpotriva, saptamana asta veti afla o veste buna. Hai UNIREA!
    Stiam eu ca nu ne vinde Malusel!
    HAI UNIREA

  16. #15
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Malusel ii baza !!! sa mai aud pe cineva ca il injura sau face misto .... ca`l si traznesc ... il bag cu capu`n XY
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  17. #16
    junior FreeMinds's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    113
    Reputatie
    1
    zvonuri aiurea......

    Hai Unirea
    [B]Alba-Iulia este capitala tarii !!![/B]

  18. #17
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    Malusel Rulz !!!

    Bah... Savin ala a venit numa sa-si ia procente si sa-si mareasca averea lui de 2 lei... Oricum ... sa speram ca vor face stadionu si ca Malusel se va tine de cuvant ... si ca Pinalti nu va iesi primar
    Hai Unirea!

  19. #18
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    30
    Reputatie
    1

    Deocamdata stati linistiti

    Dupa ce am auzit ce sa zis la televizor vineri seara am vorbit la telefon cu fiul lui Hava care la aflarea vestii l-a sunat pe taica-sau si uite ce am aflat. La auzirea vesti Hava sa inervat foarte tare si l-a sunat pe Malusel si Savin. pe la 8 seara n-a reusit sa dea de nici unul, acestea avand telefoanele inchise. In jurul orei 10 a vorbit cu Malusel. Hava mi-a confirmat ca in cazul in care Unirea fusese vanduta fara acordul sau iar fi dat in judecata si pe Savin si pe Malusel, insa dupa discutia cu Malusel sa linistit acesta spunand ca nici nu se pune problema. Savin nu poate face nimic fara Malusel si Hava iar acestea au zis un 100% NUU!!!
    Savin sa mearga acasa si sa-si vanda el altceva daca are chef sa vanda pentru ca UNIREA NU ESTE DE VANZARE!!!
    HAI UNIREA!!!
    Last edited by sscalin; 7th June 2004 at 09:59.

  20. #19
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    Da, stiu si eu ca Hava s-a enervat foarte tare si a intervenit pentru echipa. Adevarul e ca nu e echipa lui Savin si nu o poate vinde ca si cand si-ar vinde el masina personala, de exemplu. De fapt, am auzit ca o asemenea actiune e si ilegala. Dar nimeni nu stie exact ce calitate are Savin la Alba Iulia si ce drepturi de semnatura. Vad ca pentru presa centrala nu e important ca o echipa ca Unirea dintr-un oras ca Alba Iulia are deasupra, in clasamentu final al campionatului, pe granzii fotbalului romanesc. Nimeni nu lauda asta. Se vorbeste doar despre saracie si probleme. Adevarul e ca asta se citeste, asta impresioneaza omul, pana la urma. Eu cred ca e mult fum pentru nimic... Emotii au existat, asa e.. mai ales vineri .. am fost in oras cu Pelici, Fogorosi si cativa fotbalisti, care au mai ramas prin Alba si in afara de Fogorosi care incerca sa-si pastreze ratiunea, toti am intrat in panica. Nu se va intampla nimic, UNIREA ramane la ALBA IULIA pentru ca aici e locul ei. Fara 1-2 jucatori, dar nimeni nu e de neinlocuit. Parerea mea - Savin ----> OUT! El e afacerist, n-are nici o treaba cu Alba Iulia, nu are nici macar sentimentul unui suporter. Nu e finantator, e imprumutator. O bulina alba pentru Malusel si nea Achim. Trecem noi si peste asta si la anu` vom fi si mai buni!

  21. #20
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Malusel a cam adunat destule buline albe
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  22. #21
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    „Pinalti a vorbit să se afle īn treabă”
    Preşedintele clubului, Viorel Măluşel, a reafirmat ieri că nu va ceda locul din Divizia A patronului Ceahlăului, Gheorghe Ştefan, care şi-a exprimat intenţia de a-l cumpăra pentru suma de 700.000 de dolari. "A fost īn campanie pentru alegeri. Pinalti a spus că ne vrea locul pentru a fi ales primar. A vorbit şi el să se afle īn treabă. Noi dorim mai mult să rămīnem īn prima divizie. La nivelul conducerii clubului, nici n-am discutat problema asta", a afirmat Măluşel.
    GSP

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •