View Poll Results: Care va fi scorul final

Voters
15. You may not vote on this poll
  • 5-0 Romania

    0 0%
  • 4-1 Romania

    0 0%
  • 3-2 Romania

    5 33.33%
  • 3-2 Slovacia

    4 26.67%
  • 4-1 Slovacia

    6 40.00%
  • 5-0 Slovacia

    0 0%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 73

Thread: Davis Cup: Romania-Slovacia

  1. #1
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1

    Davis Cup: Romania-Slovacia

    Data: 17 iul - 19 iul 2015
    Locatia Tenis Club IDU, Constanta, Romania

    Ora de start
    Ziua 1: 13:00
    Ziua 2: 15:00
    Ziua 3: 13:00
    Suprafata: zgura
    Mingi: Dunlop Fort Clay Court

    Echipe:
    Romania

    Marius Copil 187 ATP
    Adrian Ungur 197 ATP
    Horia Tecau 7 ATP la dublu
    Florin Mergea 15 ATP la dublu

    Slovacia

    Martin Klizan 39 ATP
    Norbert Gimbos 119 ATP
    Jozef Kovalik 188 ATP
    Igor Zelenay 93 ATP la dublu
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  2. #2
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Ne trebuie 2 puncte la simplu, teoretic cu Gombos. Nu il vad pierzand atat cu Ungur cat si cu Copil pe zgura.
    Deci sanse mici de calificare aici.

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Asa zic si eu, probabil 3-2 pt ei, Ungur sa zicem ca-l bate in 5.
    A sosit si ziua mare a dezamagirilor, Copil daca nu castiga azi ne-a pecetluit soarta!
    Cum cel mai probabil se va intampla, dar noi speram totusi sa prinda o zi f buna Marius, mai ales la serviciu, altfel zero sanse!
    Klizan n-are ce discuta cu alde Unguri pe nicio suprafata, pe toate-l mananca si nici nu stie pe care e mai infometat!
    Copil ar fi avut o sansa pe hard sau iarba, cat de mica dar ar fi avut!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Nu trebuie uitat elementul Klizan. Omul poate sa produca tot felul de zile. Eu zic ca e o paine de mancat cu el. Are potential de penibil imens.
    Muzzwrinka

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Destul de penibil incat sa piarda cu Ungur? Nu prea cred. Copil e victima sigura, oricat de penibil ar fi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Destul de penibil incat sa piarda cu Ungur? Nu prea cred. Copil e victima sigura, oricat de penibil ar fi!
    Sa vedem. In principiu nu. Dar nu trebuie exclusa deloc posibilitatea asta.
    In mod normal singura discutie e daca ne bat cu 4-1 sau cu 3-2. DAAAR! Si e un mare dar. Nici Gombos si nici Klizan nu sunt jucatori pe care sa te bazezi ca vor performa sub presiune.
    Muzzwrinka

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Deci aici salasluieste comentatorul "Unul ca...", mi-a fost dor de el si nu-l mai gaseam!


    Nici o sansa, Gombotz l-a bagat la murat pe Copil, n-are treaba cu zgura, defensiv e cel mai slab jucator de zgura din top 1000 cred!
    Si cam atat cu sansele noastre de-a merge mai departe, oricate ar fi fost ele dupa 0,... !
    Si cand parea incheiata treaba la 4-1, scoate Gombotz niste penibilitati rare, dubla la 4-3 urmata de dreapta in fileu din centru terenului!
    Doar asa daca ne da meciul cadou putem avea o sansa, Marius cel putin cu serva e f f pasibil sa-si faca punctele!
    Gombotz epic fail si acum la fel si Marius face si el dubla cand serveste la 6-4, se-ntrec in tampenii cei 2!


    Si Copil castiga setu de la 1-4, bravo, era greu de crezut!
    Romania traieste inca se pare ca!
    Last edited by Johnny D; 17th July 2015 at 14:10.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Mental midget Gombos asta. Mai rar asa gropar ca el. Poate sa-l bata si Ungur in meciul 5.
    Muzzwrinka

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Pai asta am zis si eu din start, ca Ungur sa zicem ca-l bate, dar Marius nu credeam... acum sunt sanse, prostalau ca asta mai rar! Klizan ii va bate pe amandoi, n-am nici un dubiu, practic noi din Gombotz tre sa ciupim tot ca sa ne calificam, Marius a ciupit bine de tot setu asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Se poate! Hai Marius!

  11. #11
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Oricum eu inca n-am emotii ca Marius ar fi favorit la meci in momentul asta, mai tre sa ia 2 seturi...alea-s multe...
    Ar fi favorit daca mi-ar garanta cineva ca-i va intra serva cel putin ca-n primu set tot meciul, altfel eu nu-l dau chiar daca are 1-0 la seturi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #12
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ppractic noi din Gombotz tre sa ciupim tot ca sa ne calificam, Marius a ciupit bine de tot setu asta!


  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Bai da ce bulanos e Gombotz asta, e asa de norocos de da-n gropi, cumva se face ca numa el gaseste toate gropile si toate liniile posibile si imposibile! Iti vine sa-ti smulgi parul de pe chelie, zau asa, nu comentatorule?

    Alt tiebreak, doar asa bietu Marius daca isi tine serva are o sansa!
    Hai cu ciupeala!


    Ulciorul nu merge la apa de 2 ori, gata cu ciuparlitu... tare m-as minuna da n-ar bate Gombotzu 3-1 fara probleme acum!
    Insa la live e pariu sigur pe slovac, e aproape imposibil sa piarda acum!
    Last edited by Johnny D; 17th July 2015 at 15:09.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    break marius
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  15. #15
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    NU TE DUCEEE......uuuh.....BRAVO! Comentator! Ce vrei sa faca, sa stea-n spate s-o dea-n fileu?
    Excelent Marius, l-ai speriat pe micutz, break din start! Surprinzator si misto, acu daca ar merge serva cel putin ca-n setu 2... bine-ar fi!
    Quote Originally Posted by Hopshio View Post
    break marius
    Nu stiu ce e de ras, eu consider un minimiracol daca castiga Marius meciul asta! E cu 2 clase sub slovac la orice in afara de serviciu!
    Tehnic vorbind! E adevarat ca si mental sta mai bine! Iar i-a facut cadou slovacul acea dubla in moment cheie, la 30=!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #16
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Si intr-adevar i-a mers serva f bine lu Marius si acum, 2-1 la seturi si probabil este favorit peste tot, dar nu si in opinia mea! Ii mai tre 1/2!
    Setu urmator probabil decide castigatorul meciului, nu cred ca poate Copil sa-si tina parametrii la serva la fel 5 seturi!
    Mie unul mi se pare un semimiracol cum ziceam sa castigi un meci pe zgura doar cu serva si mentalul peste adversar in 3/5!



    ... daca nu cumva esti Dr. Ivo si nu esti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #17
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Si break Marius! Ce prostovanii poate face Gombotz asta cand e un pic presiune! Practic Marius a facut un superpunct la 15-15 din incredere, probabil cel mai bun punct al sau pe contraofensiva din meci si apoi Gombotz a cazut singur!
    Teoretic acum meciul e in mana lu Marius, se vede inca o data ca mentalul e cel mai important lucru in tenis dar nu credeam niciodata sa acopere chiar diferenta dintre un jucator adaptat zgurii si unul care nu e intr-un 3/5.... e prea mult in opinia mea, uite ca azi e posibil sa fie chiar destul!

    Merita tot respectul Marius pentru taria sa mentala din meciul asta si motivatia pana la urma din spatele ei!

    Sper ca s-a uitat Cneazu la meci, de ce Marius are o serva atat de buna, putini jucatori au atatea puncte gratuite pe 2nd in circuit!
    Pe zgura!? F putini!



    Comentator: Las-o cada! Sigur! Evident las-o cada, doar toti prostii in frunte cu Djokovic pierd RG-uri ca nu stiu atata lucru!


    Na, ca si-a pierdut avantajul break-ului...
    si-a pus ghilotina de gat, daca-i da si moral lu Gombotz catre ce e clar tehnic superior... s-a zis cu Copil!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    1-3 slovac, game, set meci pentru el! Imediat scoateti banii cei care-ati pus!
    Dupa ce la 1-0 parea game, set, meci pt Copil dar cum ziceam, e greu sa mentii serva aia 5 seturi pe zgura, e aproape imposibil, nu doar greu! Frumos efortul lui Marius dar tot am pierdut disputa cu Slovacia inca din primul meci!
    Nasol e c-a avut meciul in mana, dar...cel mai bun castiga in 3/5 pe zgura, exceptiile sunt infinitezimal de rare!
    E prea mult meciul, mult prea lung ca mentalul sa acopere diferentele tehnice majore dintre jucatori.
    Daca s-ar fi jucat pe hard probabil Copil ar fi castigat!


    PS: Comentator: nu-i nimic, nu-i nimic! Nu pe dracu, asa tre sa-i zica Pavel probabil, dar degeaba.
    Eu i-as zice altceva de-as fi Pavel, adevarul dar intr-un sens de-ai lua presiunea si uite asa:
    Frate, la serva ta si stilul tau antizgura ai avut 2-1 si break in setul 4 cu un zgurist bun de tot si in crescendo maxim!
    In cazul asta meciul ti-e pierdut, nu mai am asteptari(asta e si adevarul), intra pe teren si termina-l, nu mai ai ce pierde, s-a terminat deja, cei care cunosc fenomenul asta stiu, asa ca intra si joaca asa ca la antrenamente!


    Evident ca Gombotz nu e zgurist bun de tot dar prin comparatie cu Marius cam e, asadar asa tre formulat!
    Last edited by Johnny D; 17th July 2015 at 16:26.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Tuloaaai penal mental e Gombotz asta, cum face Marius 1p f bun, cum da cu dreapta in centru Chinei, dreapta banala, inalta din teren, nu din aia din pozitie joasa! Probabil in tiebreak se va decide castigatorul, nu-l vad pe Marius sa castige in 5 seturi, doar in 4. Si nici nu-l vad castigand prin forte proprii, mai e nevoie de un mental meltdown al slovacului, ar fi al 4-lea in meciul asta... cu 3 a scapat deocamdata!


    A facut 2 duble acuma, caste sa mai faca?!? Doar nu vreti sa luati meciul asta chiar cadou, comentatori de cherestea!
    Tre sa-l castigi in tiebreak Mariuse!
    Ai nevoie de serve de otel pt a reusi o raritate mare in tenis, sa bati un jucator mult mai bun pe zgura intr-un 3/5!


    Forget serve de otel, lasa servele penale macar deoparte!
    Se termina rapid aici marele reveniment, slovacul in decisiv ii manana ficatii! Raritatea nu se produce, tenisul nu minte!

    Pacat de Marius, insa ma bucur pt japca aia de comentator care catre ce nu-si aminteste ca setul 3 practic a fost decis de acea dubla a lu Gombotz la 30=, mai si-i doreste sa-nceapa tiebreak-ul cu dubla; si s-a lovit in cap ca Marius a inceput cu dubla.
    Asa se-ntampla cand vrei raul altuia.
    Last edited by Johnny D; 17th July 2015 at 16:48.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Tiebreakul setului asta 4 e nebun rau de tot, e total atipic!
    Marius are 2 serii total opuse, a jucat penal pana la 0-4, Godlike dupa si a facut 6-5!
    Insa ce e culmea culmilor e Gombotz, tarie mentala exceptionala fix acuma pe cand in restul meciului a fost o pushlama! 9-9!
    De 4 ori a jucat la rand Copil cu prima serva, 3 asi la rand 10-9! Respira usurat ca nu-i intra prima "Unul ca..." dar Copil da sliceul pe 2nd in fileu! Si Copil face minibreak-ul 11-10!


    Comentator: Minge de meci pe serviciul lui!?
    Ala s-a dus la baie la 10-10!


    Si meci Copil, a reusit semiminunea 12-10! Bravo! Mare efort!
    Romania creste in sanse de calificare, de la minuscule la sanse reale!
    Last edited by Johnny D; 17th July 2015 at 17:00.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Bravo Marius!! Bine ca nu e dupa tine Johnny, altfel Gombos castiga lejer meciul asta .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •