Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 375

Thread: valiza...unde-i valiza???

  1. #43
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Valiza a ramas la Cluj,nu stiam ca si au acolo un lac al morii.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #44
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    De dragul absurdului, daca deschid valiza si e un chinez taiat julien atunci exista si un lac al morii si in Cluj .

  3. #45
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    De dragul absurdului
    poftim?
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #46
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    E clar, exista filtru de cuvinte pe ols. Ai primit alerta este?

  5. #47
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    a primit fratili meu, ma. ion campion

    cica "attention, ion campion, un cal troian baban si un malware plin de sunci trec prin fata noastra"
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #48
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    FREE sa ne spuna cum a chefuit ieri,in familie,sau cu prietenii la una mica?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #49
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Shinnok View Post
    a primit fratili meu, ma. ion campion
    Aka Mazilitu'

    Quote Originally Posted by Dario View Post
    FREE sa ne spuna cum a chefuit ieri,in familie,sau cu prietenii la una mica?

    Cu prietenii in weekend la una mica. Ieri un gratarel si o bericica cu ai mei

  8. #50
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    E bine,e bine sai prieteni si o familie frumoasa.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #51
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Hai cu condamnarea
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  10. #52
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Rapid NU MOARE!!!

  11. #53
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Presimt achitare pentru valiza si vreo 2 ani cu suspendare pentru fals, cu ramanere la parnaie.

    Plus condamnare piturca si demitere de la nationala, poate asa vine Dan Petrescu
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Presimt achitare pentru valiza si vreo 2 ani cu suspendare pentru fals, cu ramanere la parnaie.

    Plus condamnare piturca si demitere de la nationala, poate asa vine Dan Petrescu
    nu-i da federatia lui D.P. banii pe care ii vrea. Mizez pe intorcerea lui Razvan Mucescu

  13. #55
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    sa mai fie ani in + la sentinta deja avuta...restu-s basme & povesti
    Rapid NU MOARE!!!

  14. #56
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Ma indoiesc sincer de o condamnare mai serioasa sau de vreun spor de pedeapsa la contopire.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  15. #57
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Ma indoiesc sincer de o condamnare mai serioasa sau de vreun spor de pedeapsa la contopire.
    daca pedeapsa e cu executare, se adauga la cea care deja o are...sau cel putin eu asa stiu...asa ca, orice spor e binevenit
    Rapid NU MOARE!!!

  16. #58
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by florian.X View Post
    ... orice spor e binevenit
    vrabia mihai viteazu'... poate in alta tara, nu la noi. acum, ca au venit si calugarii aia de la atos, plus cele 200 de scrisori de la sustinatori, iti dai seama ca e greu.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  17. #59
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by florian.X View Post
    daca pedeapsa e cu executare, se adauga la cea care deja o are...sau cel putin eu asa stiu...asa ca, orice spor e binevenit
    Toate pedepsele cu inschisoarea sunt cu executare. In cazuri exceptionale, instanta stabileste suspendarea executarii pedepsei. Asta ca sa stabilim clar ca tot ce vorbesc bulangii la TV sunt bulangeli ale unor bulangii care au facut dreptul pe trotuarul din fata puscariei.

    In dreptul romanesc nu exista cumularii pedepselor, ci ala al contopirii. Adica daca esti condamnat ca gigel in trei dosare, nu executi 2+3+? ani de puscarie, ci executi cea mai grea pedeapsa dintre alea primite.

    Se practica insa acordarea unui spor de pedeapsa in cazul contopirii. Adica gigel are condamnari de 2 ani, 3 ani si 2 ani. In mod normal executa aia 3 ani, doar ca atunci cand stabileste contopirea judecatorul poate sa acorde un spor de 6 luni - 1 an in cazul nostru. Adica ii spune lui gigel ca a fost prea nesimtit si ca in loc de 3 ani o sa faca 3 ani jumate sau 4 ani pentru ca e un infractor recidivist.

    Mai simplu nu stiu cum sa explic
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  18. #60
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    *mi se par aberante fazele astea cu " suspendare', dar in fine...ori il arestezi, ori il lasi in pace...restu'i vrajeala pentru prosti...si in plus daca deja ai o pedeapsa in executare, mi s-ar parea normal ca urmatoarele sentinte/pedepse sa fie cu executare in finctie de verdict, cu adaugare la pedeapsa deja in curs. cel putin asa vad eu ca ar trebui.
    *nu cred ca aia de-l judeca sunt asa sentimentali incat sa puna botu' la vrajeala de pe munti sau la niste scrisori "sentimentale"...daca tin la el, o sa-i mai dea timp inauntru sa proceseze informatiile.

    p.s. : mimi a zis ca "vreau o minune..." ...nu stiu care e minunea lui, ori condamnarea bklului, ori supravietuirea Stelei
    Last edited by florian.X; 4th June 2013 at 13:50.
    Rapid NU MOARE!!!

  19. #61
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    si daca judecarea unui anumit caz are loc dupa ce ai executat o pedeapsa de un nr de ani, vei face alti ani ? (cazul acesta cu terenul s-a judecat dupa 13 ani)

    daca judecarea avea loc odata cu pronuntarea pedepsei in precedentul caz atunci se aplica contopirea... cum e ? regulile lui pește prajit

  20. #62
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Taquito View Post
    si daca judecarea unui anumit caz are loc dupa ce ai executat o pedeapsa de un nr de ani, vei face alti ani ?
    Depinde. Poti sa ceri si chiar sa se aprobe contopirea pedepselor. Asa a iesit din parnaie unul din fratii camataru. Asta e primul exemplu care imi vine in minte.

    Ca sa fie mai simplu, si tine cont de faptul ca nu-s vreun doctor in drept, daca gigel e in puscarie acum si executa pedeapsa de 3 ani iar in timpul asta e condamnat in alt dosar, sa zicem ala cu avicola, la vreo 5 ani, el va cere contopirea pedepselor si va face aia 5 ani. Din care i se va scadea pedeapsa petrecuta deja in puscarie.

    Asa a facut unul din camatari, a facut vreo 6 ani de puscarie pentru ceva, a fost eliberat conditionat, dupa care a fost condamnat la 7 ani. L-au saltat astia, el a cerut contopirea si a iesit dupa cateva luni.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  21. #63
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    O sa fie condamnat si aici. Cred ca mai ia inca 3 ani de inchisoare. Si Teia Sponte la fel. Parerea mea.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •