View Poll Results: Pe ce loc termina Romania Campioantul European?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • 1

    15 53.57%
  • 2

    9 32.14%
  • 3

    0 0%
  • 4

    4 14.29%
Page 1 of 32 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 657

Thread: Campionatul European (Danemarca Si Norvegia ) 2010

  1. #1
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1

    Campionatul European (Danemarca Si Norvegia ) 2010

    Pe 7 decembrie incepe campionatul european de handbal gazduit de danemarca si norvegia...pe acest topic vom discuta despre acest campionat ce se anunta atat de pasionant...Romania face parte din grupa A, alaturi de spani,danemarca si serbia...vom sustine primul meci pe 7 decembrie...impotriva spaniei..meci transmis pe tvr2 si dolce sport,de la ora 19:15...veti urmari acest campionat?ce sanse credeti ca are romania?va asteptam la niste discutii pasionante si pertinente...sper sa adunam macar 300 de postari...si ca bonus : multe momente de bucurie...

  2. #2
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Eu voi urmari cat mai multe meciuri...si da,cred foarte mult in romania...

  3. #3
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Na-m nicio speranta de la acest turneu.La ultimele turnee am fost favoriti si am vazut toti ce am facut.Acuma sper sa trecem macar de grupe.

  4. #4
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Raul,ne va fi greu in meciul de debut cu spania...acest meci este un prag psihologic...

  5. #5
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    O veste buna, inaintea plecarii in Danemarca, Romania nu are obiectiv

  6. #6
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    daca de data asta scoatem o medalie ,este a opta minune a lumii...
    eu zic ca in locul lui Barsan care este al treilea pivot, trebuia luat-a o extrema stanga,ca si asa avem doar una in lot...

  7. #7
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Că mult jucăm noi cu extremele ... mai degrabă șuturi "tare și cu forță" de la distanță și semidstanță ...

  8. #8
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Nu este normal sa plecam la drum fara obiectiv...este chiar lipsa crasa de ambitie...

  9. #9
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Pai mai bine asa. poate in sufletul fetelor exissta un obiectiv (o medalie), decat ca anul trecut la Mondial am plecat favoriti si am venit cu locul 8

  10. #10
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    absolut la toate turneele finale am plecat cu sanse la medalii si cu exceptia la unul singur ne-am intors cu ceva in mana...
    cand joaca echipa asta de fete,trebuie sa stai cu pastilele langa tine ca sa eviti anumite probleme medicale...
    la turneul asta parca prevad o figura frumoasa,asta in contradictie cu ce se spera de la ele...

  11. #11
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Cristi,tare imi doresc sa ai dreptate...

    Grupele: grupa A Romania,danemarca,spania,serbia...grupa B muntenegru,croatia,rusia,islanda... Grupa C germania,suedia,ucraina,olanda...grupa D norvegia,franta,ungaria,slovenia...

  12. #12
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Din cate informatii am, stiu 2 echipe care si-au definitivat loturile:
    Lotul Muntenegrului pentru Campionatul European 2010 din Norvegia si Danemarca:

    Portari: Sonja Barjaktarovic (Buducnost Podgorica), Marina Vukcevic (Buducnost Podgorica), Mirjana Milenkovic (WHC Biseri).


    Extreme: Maja Savic (Viborg HK), Majda Mehmedovic(Buducnost Podgorica), Jovanka Radicevic(Buducnost Podgorica), Radmila Miljanic (Buducnost Podgorica).

    Interi stanga: Bojana Popovic (Buducnost Podgorica), Sandra Nikcevic (Podravka Koprivnica), Marija Jovanovic (Buducnost Podgorica), Gabriella Kindl (Buducnost Podgorica).

    Centri: Ana Radovic (Buducnost Podgorica), Milena Knezevic(Buducnost Podgorica).


    Interi dreapta: Andela Bulatovic (Buducnost Podgorica), Jelena Markovic (Buducnost Podgorica).


    Pivot: Suzana Lazovic (Buducnost Podgorica).




    Lotul Ungariei pentru Campionatul European din Danemarca si Norvegia:

    Portari: Orsolya Herr (SYMA Vaci NKSE), Katalin Palinger (Gyori Audi ETO KC).

    Extreme stanga: Orsolya Verten (Gyori Audi ETO KC), Melinda Vincze (Alcoa FKC RightPhone).


    Interi stanga: Klara Szekeres (Budapest Bank-Bekescsabai ENKSE), Zsuzsanna Tomori (FTC-Jogazdabank), Anett Sopronyi (DVSC-KORVEX).

    Centri: Aniko Kovacsics (Gyori Audi ETO KC), Zita Szucsanszki (FTC-Jogazdabank), Bernadett Temes (SYMA Vaci NKSE).


    Inter dreapta: Anita Bulath (DVSC-KORVEX).


    Extreme dreapta: Bernadett Bodi (Budapest Bank-Bekescsabai ENKSE), Monika Kovacsicz (FTC-Jogazdabank).

    Pivoti: Szilvia Abraham (Veszprem Barabas KC), Valeria Szabo (DVSC-KORVEX), Piroska Szamoransky (FTC-Jogazdabank).

  13. #13
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    *Update:
    LotuL Germaniei pentru Campionatul European din Norvegia si Danemarca:

    Portari: Sabine Englert (FC Midtjylland), Clara Woltering (Bayer Leverkusen), Katja Schulke (HC Leipzig).


    Extreme stanga: Nadine Hardter (VFL Sindelfingen), Natalie Augsburg (HC Leipzig).

    Interi stanga: Franzika Mietzner (Frankfurter HC), Laura Steinbach (Bayer Leverkusen), Saskia Lang (HSG Blomberg-Lippe).

    Centri: Randy Bulau (Buxtehuder SV), Anna Loerper (Bayer Leverkusen), Nina Worz (Randers HK).


    Inter dreapta: Susann Mueller (HC Leipzig), Grit Jurack (Viborg HK).


    Extreme dreapta: Sabrina Richter, (HSG Blomberg-Lippe)
    Isabell Klein (Buxtehuder SV).

    Pivot: Anja Althaus (Viborg HK).

  14. #14
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Pariez că în prima fază vor fi eliminate Serbia, Islanda, Olanda și Slovenia.

  15. #15
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Se apropie meciul cu spania...credeti ca vom avea probleme? Eu sunt convins ca vom face spectacol...vom castiga lejer...

  16. #16
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Nu prea cred, o sa avem de lucru cu ibericele, mai ales ca ne vom bate cu ele sa ne calificam de pe locul 1.Sa nu uitam ca in echipa Spaniei e si Mangue sau Fernandez(care ne pot da mari batai de cap).

  17. #17
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    va foarte greu pentru Romania la acest turneu final...
    Neagu care este cea mai mare speranta a noastra pare iesita din forma,iar apararea care altadata ne scotea din necaz nu prea mai are jucatoare exponentiale...
    o sa ne aparam la 7 metri cu Tivadar,Meirosu si Stoica in cea mai mare parte a timpului,iar una dintre Neagu,Soit si unul dintre pivoti vor completa linia...
    mai poate fi adusa in discutie apararea cu intermediar,acolo unde sigur Gatzel se descurca foarte bine...

  18. #18
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    va fi greu cu Spania ....in ultimii ani ne-au cam batut...sper sa ne luam revansa.....

    HAI ROMANIA !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #19
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Transmisiuni TV? Stie cineva unde se pot vedea meciurile (normal ca ale noastre in primul rand)? Multzam!

  20. #20
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Am gasit, TVR2:
    [quote]
    7 decembrie
    19:15 - Spania - România
    21:45 - Danemarca - Serbia
    9 decembrie
    19:45 - Serbia - Spania
    21:45 - România - Danemarca
    11 decembrie
    19:45 - România - Serbia
    21:45 - Spania - Danemarca. [/quote

  21. #21
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Si meciurile din grupele principale, respectiv semifinale si finale(daca nu vom califica) atunci vor fi pe Dolcesport

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •