Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 32 of 32

Thread: Mircea Rednic injurat non stop

  1. #22
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Rednic mi se pare un antrenor mai bun ca Bergodi.

    Suporterii ar trebui sa lase orgoliul deoparte, ne trebuie rezultate nu dreptate

    Ca orice antrenor profesionist Rednic a procedat corect, nu este vinovat. Ce ar fi trebuit sa faca? Sa moara de foame doar sa cada bine in fata suporterilor rapidisti?
    De acord cu tine...singura greseala pe care a facut-o Rednic este ca a dat acele declaratii jignitoare la adresa Rapidului...Nu e frumos, nu se face...
    Dar de aici pana la a-l injura non-stop pe cel care a adus cele mai multe trofee clubului.....asta e, idioti sunt peste tot, inclusiv in Giulesti

  2. #23
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    De acord cu tine...singura greseala pe care a facut-o Rednic este ca a dat acele declaratii jignitoare la adresa Rapidului...Nu e frumos, nu se face...
    Dar de aici pana la a-l injura non-stop pe cel care a adus cele mai multe trofee clubului.....asta e, idioti sunt peste tot, inclusiv in Giulesti
    Yeap, uite un rapidist cat se poate de obiectiv.
    Pana la urma nu stiu de ce se trece asa de greu peste niste vorbe, (care pot fi spuse la nervi, de ciuda, etc.) si se uita asa de usor faptele, cum ar fi faptul ca rednic a adus unul din celetre 3 titluri din istoria rapidului.

    Si inca un lucru: daca suporterii rapidului se rezuma la suta de indivizi care au fost la meciul respectiv e grav. E aberant ca orice grup de 1-200 de bezmetici sa sa fie catalogat drept "suporterii" echipei x sau y.

  3. 22nd October 2007, 12:58
    Reason
    Limbaj trivial, sanctionat cu cartonas rosu

  4. #24
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Mai Lazio,tu ca simpatizant al Stelei,nu suporter,nu poti sa intelegi multe lucruri din cadrul unei echipe,a unei galerii !!!sunt de acord cu faptul ca Rednic este un antrenor bun,pana la un moment dat...nimeni nu uita ca a dat chix cu Rapidul,si ca a vandut meciul cu Anderlecht...el impreuna cu nea Copos...am informatia asta de la un fost angajat de la Rapid,in plus acest prieten are relatii excelente cu Fortis,principalul sponsor al belgienilor la acel moment(nu stiu daca acum mai sunt),si a vazut meciul din loja celor de la Fortis,in acel moment,nelucrand pentru legendarul club alb -visiniu !!!...asta este un cameleon,un tradator,un mercenar !!! aceste "calitati" nu au fost niciodata acceptate in Giulesti...dar voi,suporteri ai Cska-ului bucurestean,nu puteti sa intelegi asa ceva...la voi "mandria si orgoliul" sunt doua cuvinte necunoscute...de exemplu sunteti facuti albie de porci de Becali la genul"vagabonzi,zdrente" si taceti malc...
    Last edited by Nico21; 22nd October 2007 at 13:36.

  5. #25
    Hingher blandu's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    721
    Reputatie
    1
    Sper ca Rednic sa aiba cu echipa Rapid aceiasi performanta pe care a avut-o cu "U" Craiova.
    Hingher

  6. #26
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Blandule,si ce vrei sa iti aduca mosu' de Craciun ?

  7. #27
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Mai Lazio,tu ca simpatizant al Stelei,nu suporter,nu poti sa intelegi multe lucruri din cadrul unei echipe,a unei galerii !!!sunt de acord cu faptul ca Rednic este un antrenor bun,pana la un moment dat...nimeni nu uita ca a dat chix cu Rapidul,si ca a vandut meciul cu Anderlecht...el impreuna cu nea Copos...am informatia asta de la un fost angajat de la Rapid,in plus acest prieten are relatii excelente cu Fortis,principalul sponsor al belgienilor la acel moment(nu stiu daca acum mai sunt),si a vazut meciul din loja celor de la Fortis,in acel moment,nelucrand pentru legendarul club alb -visiniu !!!...asta este un cameleon,un tradator,un mercenar !!! aceste "calitati" nu au fost niciodata acceptate in Giulesti...dar voi,suporteri ai Cska-ului bucurestean,nu puteti sa intelegi asa ceva...la voi "mandria si orgoliul" sunt doua cuvint e necunoscute...de exemplu sunteti facuti albie de porci de Becali la genul"vagabonzi,zdrente" si taceti malc...
    Pai eu nu zic de el ca om eu zic in calitate de antrenor cat despre meciul cu cu belgienii probabil copos a luat aceasta decizie nu pot sa cred ca i statea in putere lui rednic sa vanda un meci de incarcatura celui cu belgienii ! cat despre becali .. parerea mea ca si el la randul lui nu trebuie sa fie judecat de suporteri ca totusi Steaua.. este in grupe... si asta numai datorita lui becali !
    noi suntem simpli suorteri eu ca echipa de suflet iubesc LAZIO sunt un simplu simpatizant al stelei si al CFR din cluj!atat si nimik mai mult !
    Libera La LAZIO !

  8. #28
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by blandu View Post
    Sper ca Rednic sa aiba cu echipa Rapid aceiasi performanta pe care a avut-o cu "U" Craiova.
    cat de rau e blandu!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  9. #29
    manager optifight's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    De ce nu inteleg rapidistii astia ca antrenorii se pot schimba ,numele Rapid ramane.

  10. #30
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Nico21;1637912]Mai Lazio,tu ca simpatizant al Stelei,nu suporter,nu poti sa intelegi multe lucruri din cadrul unei echipe,a unei galerii !!!sunt de acord cu faptul ca Rednic este un antrenor bun,pana la un moment dat...nimeni nu uita ca a dat chix cu Rapidul,si ca a vandut meciul cu Anderlecht...el impreuna cu nea Copos...am informatia asta de la un fost angajat de la Rapid,in plus acest prieten are relatii excelente cu Fortis,principalul sponsor al belgienilor la acel moment(nu stiu daca acum mai sunt),si a vazut meciul din loja celor de la Fortis,in acel moment,nelucrand pentru legendarul club alb -visiniu !!!...QUOTE]

    Sursa ta,fostul market-boy,e de toata increderea,ce sa-ti spun!!!Era in aceeasi stare in care a fost la meciul din Cupa cu Argesul(ti-o pot confirma si Miril,poate si Inter si mai multi de dincolo...),stii bine ce vreau sa spun...doar ca atunci,imediat dupa meci,market-boy nu a avut acelasi discurs spunand doar cat de "gandac"s-a simtit dupa pauza...atunci cei vizati au fost Maftei si Dolha!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  11. #31
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Orgoliul săracului din cartier


    „La RAPID nu a fost niciodată liniște”. Nu a spus-o Rednic. Puriul doar a copiat o frază lansată de Ioan Chirilă în „Glasul roților de tren ”. Pentru că „Nea Vanea”, Dumnezeu să-l odihnească!, a avut, nu numai harul lui Jules Verne, dar și talentul de a anticipa viitorul, la fel ca marele scriitor francez. Ceea ce a spus oftînd Rednic, în 2007, după o victorie la Tîrgu Jiu, așternea pe hîrtie Chirilă, în urmă cu 30 de ani, construind povești minunate cu eroi fotbaliști ca Baratki sau Ionică Bogdan. Sigur că la RAPID nu va fi niciodată liniște. Pentru că RAPID, este o echipă de cartier. Nu o echipă săracă, ci a oamenilor săraci. Nu pot să minimalizez eforturile financiare ale lui George Copos, însă gestul neputincios către buzunarele goale nu poate avea efectul scontat în Giulești. Bogatul n-are dreptul să-i arate săracului, celui cu adevărat sărac, buzunarele goale. Mai ales acelui sărac care își canalizează iubirea de-o viață către o echipă de cartier. Nu jigni omul sărac. Îl doare și nu uită. Asta n-a știut nici Mircea Rednic, cu adevărat cel mai titrat antrenor din istoria Rapidului. N-a știut că Rapidul, în sărăcia suporterilor săi, nu va trăi niciodată din trofee. RAPID a trăit și va trăi în veci din orgoliul suporterilor. Pentru simplul motiv că RAPID este o echipă de cartier.
    Tatăl meu s-a născut și a crescut într-un cartier sărac. Cînd am început, of!, vorba Moțului, să cuget și să exist, tata mi-a spus ferm: „să știi că noi sîntem boieri și în pielea goală”. Atunci am priceput ce înseamnă orgoliu. Întîmplător sau nu, am devenit rapidist. Băiat sărac iubind o echipă de cartier. Dar cu un orgoliu imens. Rapidul de acum nu mai este sărac. Probabil că nici suporterii nu sînt toți săraci. Dar orgoliul a rămas neatins. Iar atunci cînd George Copos și Mircea Rednic vor repara orgoliul săracilor din cartier, personal, sînt convins că vor putea asculta liniștiți cît de melodios sună „glasul roților de tren"...

    Lucian Ionescu


    Un articol care tre' citit de toti userii care se intreaba de ce este Rednic fluierat...Vladek,citeste si poate iti intra in cap ce inseamna orgoliul !!!

  12. #32
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Frumos articol.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •