Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 22

Thread: Marius Constantin L-a Lovit Cu Capul In Gura Pe Emil Dica

  1. #1
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1

    Marius Constantin L-a Lovit Cu Capul In Gura Pe Emil Dica

    "MARIUS CONSTANTIN L-A LOVIT CU CAPUL IN GURA PE EMIL DICA! AM RAMAS MUT DE UIMIRE CIND AM VAZUT ACEST EPISOD"

    Inlocuit la pauza meciului de simbata dintre Politehnica Iasi si Rapid Bucuresti, fundasul gazdelor, Cornel Buta, a urmarit partea a doua de pe marginea terenului. Fostul rapidist a asistat astfel la un episod care l-a lasat pur si simplu cu gura cascata. "La o lovitura libera acordata pentru noi, prin minutul 78, a aparut o mica altercatie intre rapidistii Marius Constantin si Emil Dica. Toata lumea era atenta in acel moment la cum isi pregatea Sfirlea executia, dar eu am stat cu ochii pe acel clinci. A urmat o discutie mai aprinsa, dupa care Marius Constantin l-a lovit scurt, cu capul in gura, pe Dica. Am ramas mut de uimire, mai ales ca Rapidul conducea in acel moment cu 2-0... Eu am jucat impreuna cu Marius, il stiu ca se aprinde mai repede, dar nu-l inteleg de ce a procedat asa. Ma mir ca asistentul de pe acea parte nu a vazut nimic, pentru ca era faza de cartonas rosu, chiar daca cei doi sint coechipieri", a descris Buta incidentul din tabara bucuresteana.
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  2. #2
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    asta e thread de suporter-Rapid ... e problema lor ... si'o rezolva ei .
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  3. #3
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    ce thread de importanta capitala a deschis traxdata.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #4
    incepator Alb-Violet's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    pai cum sa vada tusierul asa ceva cind era vb de rapid??? tusierii vad doar faulturi imaginare impotriva lui rapid ( vezi cazul Ganea) ..... si se mai mira unii ca se discuta despre "rapid si albitraj"
    Polist pana la moarte!

  5. #5
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    bai superiorule, cred ca tu vorbesti despre cricket aici. tu nu realizezi ca e vorba despre 2 jucatori de la Rapid? hai pa, ca nu esti demult p'aici si deja ma plictisesti.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  6. #6
    alb-violent Ramirez's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alb-Violet View Post
    pai cum sa vada tusierul asa ceva cind era vb de rapid??? tusierii vad doar faulturi imaginare impotriva lui rapid ( vezi cazul Ganea) ..... si se mai mira unii ca se discuta despre "rapid si albitraj"
    lol

    on topic:
    sa fi fost agitat din cauza evenimentului nefericit cu fata aceea?
    nu ca ar fi vreo scuza, dar...

  7. #7
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    A fost doar un cap in gura si nimic altceva ........http://www.gsptv.ro/index/id/7582

  8. #8
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Urat gest. Pai pe Buga ar trebui sa-l bata non stop asa, iar lui ar trebui sa-si aplice autocorectii o data la 2 meciuri.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  9. 23rd October 2007, 00:38
    Reason
    era mai sus

  10. 23rd October 2007, 07:56
    Reason
    era mai sus

  11. #9
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    bai superiorule, cred ca tu vorbesti despre cricket aici. tu nu realizezi ca e vorba despre 2 jucatori de la Rapid? hai pa, ca nu esti demult p'aici si deja ma plictisesti.
    Subpodare, afla ca si in astfel de cazuri arbitrul trebuie sa-l elimine pe agresor. Pune mana pe regulamentul de fotbal. Altfel, vei croncanii in continuare pe stadion si in afara lui.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. 23rd October 2007, 20:29
    Reason
    a HOOO a HOOO copii si frati

  13. 23rd October 2007, 20:33
    Reason
    a HOOO a HOOO copii si frati

  14. 23rd October 2007, 20:35
    Reason
    sanctionat

  15. #10
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Duba, ai grija cu apelative de-astea pe aici. Aici e o sectiune civilizata, nu se vorbeste cum esti tu obisnuit.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  16. #11
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Duba, ai grija cu apelative de-astea pe aici. Aici e o sectiune civilizata, nu se vorbeste cum esti tu obisnuit.
    Sectiune civilizata!!!!!!!
    Ma, cu apelative jegoase a inceput subpodarul tau, Tyler Durden. Nu mai sterge mesajele. Lasa-le sa le vada toata lumea si sa-si dea seama cine a inceput sa jigneasca cu adevarat. Chiar nu-ti e rusine? Sau ai luat lectii de ipocrizie de la comunistul vostru sef, Giorgica Coposel?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #12
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    mai ,,civilizatule", mai ,,europeanule" cum vorbesti tu de civilizatie cand tu esti genul de instigator de profesie (deh asa v-au invatat la partid si tu inca ai ramas cu reflexele)? de altfel, tu dupa stil esti fostul PENTRU_STEAUA, un mancator profesionist de maro (nu cu lingurita ci d'ala care foloseste polonicul).
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #13
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    daca nu va potoliti luati pauza amandoi

  19. #14
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    mai agnus, pai cine a inceput sa jigneasca primul? oare nu infectul care vorbea de subpodari, croncaneli si alte expresii de salon?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  20. #15
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    tyler>chill man ai draci?
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  21. #16
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Ess, cand dau de astia din secta lui Gica Chioru mi se lasa valul negru pe ochi.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  22. #17
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Sectiune civilizata!!!!!!!
    Ma, cu apelative jegoase a inceput subpodarul tau, Tyler Durden. Nu mai sterge mesajele. Lasa-le sa le vada toata lumea si sa-si dea seama cine a inceput sa jigneasca cu adevarat. Chiar nu-ti e rusine? Sau ai luat lectii de ipocrizie de la comunistul vostru sef, Giorgica Coposel?

    Tu ai jignit primul, asa ca ciocul mic. Vezi ca exista un disclaimer pe aceasta sectiune, citeste-l.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  23. #18
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Fundasul rapidis Marius Constantin a declarat ca ii va parea rau toata viata de gestul facut la Iasi si pune totul pe seama tensiunii acumulate in timpul meciului. “Imi pare extrem de rau de conflictul pe care l-am avut cu Dica. Din cauza tensiunii, m-am dus spre el, dar mi-am dat seama ca pot sa fac o mare nebunie si m-am oprit. Din pacate, un pic cam tirziu. Intr-adevar l-am atins putin. Apoi, mi-am dat seama ca am gresit enorm. Emil este colegul si prietenul meu si sper sa-mi accepte scuzele. Toata viata o sa regret ceea ce s-a intimplat la Iasi. A fost un gest necugetat din partea mea. Sint constient de acest lucru si voi suporta toate consecintele. M-a deranjat insa ca tocmai jucatorul iesenilor, Buta, s-a gasit sa isi dea cu parerea si a tot vorbit in presa despre acea faza. Ii transmit sa-si vada de echipa lui. Sa nu uitam ca el a stat la Rapid cit sa faca trei dusuri si sa dea patru centrari proaste”, a spus Constantin in Prosport.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  24. #19
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    cam tardive scuzele, asa ceva nu se face...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  25. #20
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Baieti, nu vreau sa ma bag peste voi, dar declaratia asta a lui Copos e prea tare :

    Marius Constantin nu va fi suspendat. Nu ar fi legal să i se ia dreptul de a juca duminică. Îl cunosc foarte bine pe Marius, el vine dintr-un cartier mai mărginaș al Brașovului și poate din această cauză are ieșiri mai vulcanice.
    Deci atentie pe langa Marius, ca el e de la periferie, dupa blocurile gri ..

  26. #21
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Bine, el si dupa ce se dadusera imaginile zicea ca nu crede ca l-a lovit.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •