View Poll Results: Pronostic Craiova - National

Voters
36. You may not vote on this poll
  • 1

    29 80.56%
  • X

    4 11.11%
  • 2

    3 8.33%
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 87

Thread: Etapa 29: U Craiova - FC National

  1. #64
    Hingher blandu's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    721
    Reputatie
    1
    Bv CRAIOVA !!!!
    Mai este putin.......

  2. #65
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post


    prevad o discutie "fierbinte" in curand
    Noroc ca totusi Craiova a iesit cat de cat din zona fierbinte si nu e tensiunea chiar la maximum...

  3. #66
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    Ce multi mari suporteri are craiova....cand vad ce prostii debiteaza unii despre echipa pe care, afirma ei, o au la suflet, imi vine sa ma iau cu mainile de cap..am impresia ca mai mult sufera ca a castigat azi craiova, decat sa se bucure ca am scapat de retrogradare..nu stiu ce asteapta toti, poate ar vrea sa fie toti actionari la craiova, sa-si faca ei imagine pe spinarea clubului..multi dintre ei nici nu merita sa poarte fularul alb-albastru la gat..sa va fie rusine! daca voi sunteti suporterii universitatii, nici n-ati merita sa aveti echipa!
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  4. #67
    sport legend Jus7M3's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    eu nu astept nimic .. chiar eram cu sticla de sampanie sarbatoream "performanta" de a scapa de la retrogradare
    Last edited by Jus7M3; 29th April 2007 at 00:41.
    [COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]SUSTINERE EXTREMA, PASIUNE ETERNA[/SIZE][/B][/COLOR]

  5. #68
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    razi tu razi harap alb :ras-plans: adevarul este ca si eu aveam asteptari mult mai mari, au facut meciuri mai bune in divizia B decat ce am vazut in ultima vreme, dar sunt totusi fotbalisti cu mult potential, si se vede asta..pentru anul revenirii in liga I si pentru al doilea an de cand echipa asta s-a format, eu zic ca e un rezultat bun ramanerea in prima liga. dar copiii astia nu au nici un fel de sustinere. toti vorbesc urat despre echipa, mai nou vin 3000 de oameni la stadion, galeria nu mai vine pentru echipa, si incet incet ne batem singuri joc de craiova. si e rau ce se intampla. sunt orgolii prea mari, ori cand vine vorba de echipa ta favorita trebuie sa renunti la orgoliu si sa o sustii indiferent de rezultate, pentru ca altfel nu dovedesti decat ca esti un fan de conjunctura, un om care vrea doar sa aiba un motiv de chefuiala in fiecare saptamana..de aia este craiova campioana unei mari iubiri, pentru ca are cei mai multi suporteri adevarati..la fani de conjunctura sdr sunt de neegalat, si vad ca si cfr-ul strange tot mai multi suporteri..acesti "ultrasi" se comporta mai rau ca "suporterii" sdr, ei isi injura echipa si finantatorul indiferent daca echipa joaca bine, castiga sau nu..si cu atitudinea asta nu vom avea niciodata performantele la care viseaza multi suporteri ai craiovei, pentru ca atunci cand nu ai publicul si suporterii de partea ta, iti piere si cheful de performanta..poate va intelege cineva ce scriu eu aici, si poate vom vedea si altceva pe stadioanele din romania
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  6. #69
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Mi-a placut Stoica. Cine observa putin fenomenul de la Craiova, cu limitele de rigoare, va intelege cum s-a ajuns la glumele proaste despre bancari care, in ochii jurnalistilor si...nu numai, sunt mai putini decat jucatorii din teren. Sa fiu bine inteles, la Craiova nu va fi asa, diferentele sunt prea mari, dar modelul pare asemanator. Revenind la meci, a fost un meci fara tensiune, si la propriu si la figurat, iar cine vrea sa spuna ca Craiova a castigat lejer se amageste. Cei mai periculosi atacanti olteni au fost, bineinteles, olteni, Ninu si Papura, nu fac vreo aluzie, iar in Anglia nu se da lovitura libera la golul craiovean, fundasul fiind primul la balon, arbitrul interpretand si in alte situatii jocul fizic, la balon, drept fault. Oricum, oltenii au meritat fara rezerve, nu ma refer la cele de pe...banca, victoria si ma bucur ca au scapat de retrogradare, avand o echipa care, bine slefuita de un antrenor profesionist, sper sa-l gasiti, va putea accesa spre varful piramidei, in anii care vin. Felicitari oltenilor, pentru (o clipa) recapatarea linistii si, pana la noi...ordine, HAI PROGRESUL!
    Last edited by miril; 29th April 2007 at 08:25.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #70
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by orbette View Post
    Ce multi mari suporteri are craiova....cand vad ce prostii debiteaza unii despre echipa pe care, afirma ei, o au la suflet, imi vine sa ma iau cu mainile de cap..am impresia ca mai mult sufera ca a castigat azi craiova, decat sa se bucure ca am scapat de retrogradare..nu stiu ce asteapta toti, poate ar vrea sa fie toti actionari la craiova, sa-si faca ei imagine pe spinarea clubului..multi dintre ei nici nu merita sa poarte fularul alb-albastru la gat..sa va fie rusine! daca voi sunteti suporterii universitatii, nici n-ati merita sa aveti echipa!

    sper ca ti dai seama k cu un mititelu care vorbeste prea " multe ", certat cu toata lumea,hartuit de fisc,care continua sa plateasca cu nonsalanta datoriile facute de altii,( a propos, cate datorii mai ai domnule mititelu ,la staicu?)cu niste jucatori care nu au caracter ( chiar daca unii promit sa ajunga fotbalisti),singura bucurie in viitor va fi scaparea de la retrogradare...

    ps. ca sa fi suporter al universitatii craiova,nu inseamna sa fi de acord cu tot ceea ce face mititelu...( la el scopul scuza mijloacele,dar ,pana cand?!)
    Last edited by lordliv; 29th April 2007 at 09:35.

  8. #71
    sport legend Blu3 Lion's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by orbette View Post
    razi tu razi harap alb :ras-plans: adevarul este ca si eu aveam asteptari mult mai mari, au facut meciuri mai bune in divizia B decat ce am vazut in ultima vreme, dar sunt totusi fotbalisti cu mult potential, si se vede asta..pentru anul revenirii in liga I si pentru al doilea an de cand echipa asta s-a format, eu zic ca e un rezultat bun ramanerea in prima liga. dar copiii astia nu au nici un fel de sustinere. toti vorbesc urat despre echipa, mai nou vin 3000 de oameni la stadion, galeria nu mai vine pentru echipa, si incet incet ne batem singuri joc de craiova. si e rau ce se intampla. sunt orgolii prea mari, ori cand vine vorba de echipa ta favorita trebuie sa renunti la orgoliu si sa o sustii indiferent de rezultate, pentru ca altfel nu dovedesti decat ca esti un fan de conjunctura, un om care vrea doar sa aiba un motiv de chefuiala in fiecare saptamana..de aia este craiova campioana unei mari iubiri, pentru ca are cei mai multi suporteri adevarati..la fani de conjunctura sdr sunt de neegalat, si vad ca si cfr-ul strange tot mai multi suporteri..acesti "ultrasi" se comporta mai rau ca "suporterii" sdr, ei isi injura echipa si finantatorul indiferent daca echipa joaca bine, castiga sau nu..si cu atitudinea asta nu vom avea niciodata performantele la care viseaza multi suporteri ai craiovei, pentru ca atunci cand nu ai publicul si suporterii de partea ta, iti piere si cheful de performanta..poate va intelege cineva ce scriu eu aici, si poate vom vedea si altceva pe stadioanele din romania
    Mah,galeria pe Mititelu l-au injurat si asta pt. ca el a instigat punand doar 200 de bilete la peluza sud,si hai sa-ti spun ceva,pana acum il injurau 15,20,dar imediat cum incepeau sa injure noi ceilalti incepam sa cantam si ii acopeream,deci daca el nu se deranja sa le raspunda cumva nu se ajungea aici!si hai sa-ti mai spun despre adevaratii suporteri de la T2 ca i-am auzit si eu la meciul cu National,eu asa injuraturi nu am auzit in viata mea,barem Dina creca a sughitat tot meciul,astia sunt adevaratii suporteri?nu va placea pana acum cand se canta pe stadion si nu se auzeau injuraturile celor de la T2?Mititelu chiar credea ca o sa aiba numai sustinatori si nu o sa fie un 1% contestatari?pai asa gestioneaza el situatiile?el pe un foc mocnit pune gaz,bv lui daca asta vrea...si pe langa asta el nu are oameni competenti pe langa el,el pune botul la tot ce spun Cristescu si Geolgau!mai avem nevoie si de scouteri,sunt atat de multi jucatori buni in B si el da banii pe N'jock si mascariciul de wobay cand eu cred ca Siman nu mai are preturile alea pt jucatorii de la Sportul sau Sergiu Popescu,se vb frumos de el si nu cred sa fie scump!si daca iei 6 jucatori de divizia B,e de ajuns sa confirme 3 si nu e investitie proasta,dar asta e,managementul e la pamant
    [FONT="Comic Sans MS"][B][SIZE="4"]Mereu alaturi de Stiinta![/SIZE][/B][/FONT]

  9. #72
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    sunt absolut de acord cu voi, in multe momente mititelu ar trebui huiduit (nu injurat, ca nu e politicos). a facut o mare greseala cu stoica, imi pare rau pentru sustinatorii lui fane, dar eu am impresia ca el a venit la craiova sa invete meseria de antrenor, nu sa ajute echipa. inca de la inceputul sezonului 2007 a inceput sa experimenteze tot felul de tactici si scheme de joc, culmea, toate cu o craiova ultradefensiva care sa nu conteze decat pe contraatac. eu il dadeam afara dupa meciul cu gloria, pentru ca deja era clar ca nu se potriveste cu stilul de joc si cu asteptarile de la craiova. aseara am vazut ce inseamna sa fii antrenor si sa iti cunosti jucatorii. cioroianu e mult peste stoica. wobay si n'jock nu sunt jucatori rai, dar sunt cam mana moarta, de la wobay ma astept sa creasca, dar aducerea lui njock nu mi se pare un transfer reusit. in fine, jucatori buni sau rai, asta e echipa. nu huiduiti si nu loviti echipa. pe mititelu injurati-l cat vreti, dar mai incurajati-i si pe baietii din teren asa, din cand in cand, sa stie si ei pentru cine joaca!
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  10. #73
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by orbette View Post
    sunt absolut de acord cu voi, in multe momente mititelu ar trebui huiduit (nu injurat, ca nu e politicos). a facut o mare greseala cu stoica, imi pare rau pentru sustinatorii lui fane, dar eu am impresia ca el a venit la craiova sa invete meseria de antrenor, nu sa ajute echipa. inca de la inceputul sezonului 2007 a inceput sa experimenteze tot felul de tactici si scheme de joc, culmea, toate cu o craiova ultradefensiva care sa nu conteze decat pe contraatac. eu il dadeam afara dupa meciul cu gloria, pentru ca deja era clar ca nu se potriveste cu stilul de joc si cu asteptarile de la craiova. aseara am vazut ce inseamna sa fii antrenor si sa iti cunosti jucatorii. cioroianu e mult peste stoica. wobay si n'jock nu sunt jucatori rai, dar sunt cam mana moarta, de la wobay ma astept sa creasca, dar aducerea lui njock nu mi se pare un transfer reusit. in fine, jucatori buni sau rai, asta e echipa. nu huiduiti si nu loviti echipa. pe mititelu injurati-l cat vreti, dar mai incurajati-i si pe baietii din teren asa, din cand in cand, sa stie si ei pentru cine joaca!
    mititelu trebuie sa se inconjoare de oameni de fotbal ( corneliu stroie ar fi unul dintre ei),nu de yesmani,care actioneaza in numele lui ,aducand prejudicii clubului !

    stoica trebuia schimbat dupa meciul cu gloria ( dupa schimbarile acelea catastrofale),dar mititelu nu avut curajul sa faca acest lucru! ( contractul lui stoica este beton ; numai daca el demisiona,nu mai primea banii si pe 2008...)
    asa ,ca se pare, s au folosit alte mijloace ca sa se scape de stoica! ( SI ,cu ajutorul unor jucatori...)
    mititelu NU TREBUIE sa fie injurat ,dar si el trebuie sa inteleaga ca stiinta fara suporteri nu mai e stiinta...

    FORZA STIINTA!

  11. #74
    sport legend Blu3 Lion's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Asta e ideea,nici o parte nu cedeaza dar totusi Mititelu ar trebui sa cedeze,ca doar se crede ditamai patronul!
    [FONT="Comic Sans MS"][B][SIZE="4"]Mereu alaturi de Stiinta![/SIZE][/B][/FONT]

  12. #75
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    pacat ..trebuiau sa faca un antrenamnet reusit cu national...sa vina incalziti la Tg-jiu
    Vor castiga la Tg. Jiu.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  13. #76
    n00b dani3lll's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Acasa
    Posts
    256
    Reputatie
    1
    inca 3 puncte si asa scaparam de retrogradare
    [COLOR="Silver"][FONT="Arial Black"][SIZE="4"]UNIVERSITATEA[/SIZE][/FONT][/COLOR] [COLOR="Blue"][SIZE="2"][FONT="Arial Black"]CRAIOVA[/FONT][/SIZE][/COLOR]

    [FONT="Arial Black"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]SUNTEM ANTI BU[COLOR="Black"]CUR[/COLOR]ESTI[/SIZE][/COLOR][/FONT]

  14. #77
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Vor castiga la Tg. Jiu...
    ...PANDURII

  15. 30th April 2007, 01:42
    Reason
    Off topic partial cu trolling

  16. 30th April 2007, 01:44
    Reason
    Corect

  17. 30th April 2007, 01:56
    Reason
    Off topic. Atentie la limbaj

  18. 30th April 2007, 01:59
    Reason
    Corect, de doua ori

  19. 30th April 2007, 02:01

  20. 30th April 2007, 02:01
    Reason
    Off topic. Atentie la limbaj

  21. 30th April 2007, 02:10
    Reason
    Ultima atentionare pentru limbaj inadecvat

  22. 30th April 2007, 02:30
    Reason
    S-a rezolvat

  23. #78
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    hai cu orgoliul...ce dreq discutati voi despre pandurii-craiova in topic craiova-national? va manca-n palme? sau aveti chef de glume?
    Last edited by miril; 30th April 2007 at 12:36.
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  24. #79
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Chiar ca va mananca palmele, vorba lui Orbette. Oltenilor fiti ca fratii si lasati orgoliile deoparte si daca mai aveti ceva de comentata despre acest meci, bine, daca nu, foarte...bine. Ati meritat victoria, asta pentru on topic. HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  25. #80
    Hingher blandu's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    721
    Reputatie
    1
    Bate Craiova......................

  26. #81
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Blandule, sezi bland. Ai gresit topicul.

  27. #82
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Blandule, sezi bland. Ai gresit topicul.
    tare combinatia de cuvinte

  28. #83
    junior
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bistrita
    Posts
    82
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TYPI-STIINTA View Post
    da Costea gol si Dina (oameni de nationala )
    care nationala
    de bere
    [B]Jimmy[/B]

  29. #84
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Jimmy_25 View Post
    care nationala
    de bere
    ok. maine sa te uit la tv, ca joaca nationala romaniei un amical .. sa vezi daca am avut dreptate

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •