View Poll Results: Cine va castiga MP al Coreei de Sud?

Voters
18. You may not vote on this poll
  • Mark Webber (Red Bull)

    3 16.67%
  • Fernando Alonso (Ferrari)

    6 33.33%
  • Sebastian Vettel (Red Bull)

    6 33.33%
  • Lewis Hamilton (McLaren Mercedes)

    2 11.11%
  • Jenson Button (McLaren Mercedes)

    1 5.56%
  • Felipe Massa (Ferrari)

    0 0%
  • Nico Rosberg (Mercedes GP)

    0 0%
  • Robert Kubica (Renault)

    0 0%
  • Michael Schumacher (Mercedes GP)

    0 0%
  • Alt pilot (mentionati-l pe thread)

    0 0%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 63 of 63

Thread: 17. Coreea de Sud GP: Yeongam, 22-24 Octombrie 2010

  1. #43
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,543
    Reputatie
    0
    corect....aici s-a intamplat...noroc pt Alonso...care a castigat profitand de abandonurile rivalilor Webber si Vettel si de greseala lui Hamilton...

    Button si-a gresit strategia....

    Kobayashi a impresionat placut....

    Williams nu reuseste sa treaca de Force-India in clasamentul general
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #44
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    de cate locuri 7-8 consecutive mai are nevoie Kobayashi ca sa nu se mai zica ca a impresionat?
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  3. #45
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    E un kamikaze. Si cand te gandesti ca lumea ii acuza pe Montoya si Sato...
    Laura, maailman kaunein tyttö

  4. #46
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    nu.. eu nu ziceam de asta... ziceam ca deja a terminat de atat de multe ori pe locuri gen 8, 9, 10, incat mi se pare de-a dreptul plictisitor sa mai zici ca a impresionat cu clasarea asta
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  5. #47
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Daca un pilot HRT ar termina pe unul din locurile spuse de tine, ar fi impresionant, dar cu Sauberul lui, locurile astea sint in media normala. Lumea in general cade in extaz in fata depasirilor. Cum a fost si cu Kubica acum 2 curse. Nu mai conta ca avea pneuri noi. Cand Sato l-a depasit pe Alonso in Canada, toti au cazut in extaz, Alonso umilit, etc. Alonso era cu gume tari, care aveau blisters, iar Sato cu gume moi, noi. In general lumea nu ia in calcul toate aspectele.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  6. #48
    Mrs Joubert emiii03's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    mie mi-a placut foarte mult cursa. bine, rezultatul nu a fost chiar corect, dar era pista noua pt toti, erau conditii de ploaie, la final, apus de soare, aici se cunoaste talentul unui pilot ( si aici nu ma refer la Alonso, el a avut noroc)

    Vettel a condus foarte bine, pana cand a avut acea problema, Hamilton la fel

    oricum, ma bucur ca a avut loc cursa, si nu s-a amanat mai mult, desi unii piloti (din fruntea clasamentului) se tot plangeau de conditii. ca sa fii cel mai bun, trebuie sa stii sa pilotezi si in ploaie
    Adevaratul erou nu este perfect. Adevaratul test al unui campion nu este daca poate triumfa, ci daca poate trece obstacolele - preferabil cele create chiar de el - pentru a triumfa...

  7. #49
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Va tot legati de Alonso ca a avut noroc. Pana si Hamilton a spus dupa cursa ca a condus bine.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  8. #50
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Bine, n-a avut Alonso noroc, au avut ceilalti ghinion.
    Schumi? the only one!

  9. #51
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Am citit pe onlinesport ca Berger a declarat ca Webber a incercat sa-i acroseze pe Alonso sau Hamilton. Asa sa fie oare ? Intr-adevar, e ciudat cum nu a oprit langa zid, imediat.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  10. #52
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    In mod normal trebuia sa ramana lipit de zid, sa se faca una cu zidul. Cel putin asa se intampla la orice accident in Formula 1. Nu sare nicio roata, nicio componenta, din niciun monopost. Chiar mi s-a parut ciudat.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  11. #53
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,543
    Reputatie
    0
    ce sa zica si Berger acuma...care si el a fost un vulpoi batran.....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #54
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Ce vulpoi, l-am urmarit din 1990, de cand am inceput sa ma uit la F1. Nu mi s-a parut un vulpoi sau un bandit. Sorin, nu stiu daca ai vrut sa fii ironic sau nu, dar in dinamica accidentului de care vorbim, Webber ar fi trebuit sa poata opri masina in zid. Sigur, era iarba, era ud, greu de oprit, dar el s-a mai si ajutat de zid pentru a opri. A cam fost ciudat. O fi vreun amoc al lui Red Bull. Cand Vettel l-a agatat pe Webber in Turcia, s-a rasucit si era gata gata sa-i mai traga una la Webber. Atunci (si acum) as fi putut jura ca tot timpul cat Vettel se invartea ca un titirez, se gandea cum sa faca sa-i traga una zdravan la Webber, pentru a fi sigur ca nu termina nici el. Chiar dupa ce s-a dat jos din masina a facut un semn cu mana la cap, fapt ce ma face sa cred ca a incercat intentionat sa-l scoata pe Webber. Ciudat a fost si cu Button la Spa. Om mai finut si delicat ca Button eu nu am vazut in F1. Dupa ce l-a impins putin, l-a mai intepat odata in radiator, pentru a fi sigur ca nu termina.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  13. #55
    incepator Andrey86's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Salutare all! . Ce sa zic..se vede clar ...De ce dupa impact ..cand da cu spate ai creste viteza?? era vale? ) ..in mod normal e invers..are viteza de deplasare mai mare dupa imact si pe masura ce se deplaseaza scade..la el e invers..Rosberg nu a estimat gresit..ca a vazut care a fost reactia lui webber cu zidul..dar nu se astepta la asta. Eu recunosc sunt fan Alonso ..demuuuult...iar despre cei care zic ca a avut noroc...eu zic ca mai degraba s-a facut o reechilibrare...ca in prima jumatate de sezon a avut si Alonso ba greseli ..ba probleme tehnice..ba dezavantaje cu SC in valencia...nu mai zic. Greselile din primele curse poate s-au datorat poate si faptului ca era la o echipa noua...etc..dar acum a redevenit cum era in 2005 - 2006..cand nu gresea deloc..sau aproape deloc.
    Ricochet4 ce parere ai de asta ? http://en.espnf1.com/f1/motorsport/story/32322.html

  14. #56
    sport legend Lloyd Banks's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    812
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Ce vulpoi, l-am urmarit din 1990, de cand am inceput sa ma uit la F1. Nu mi s-a parut un vulpoi sau un bandit. Sorin, nu stiu daca ai vrut sa fii ironic sau nu, dar in dinamica accidentului de care vorbim, Webber ar fi trebuit sa poata opri masina in zid. Sigur, era iarba, era ud, greu de oprit, dar el s-a mai si ajutat de zid pentru a opri. A cam fost ciudat. O fi vreun amoc al lui Red Bull. Cand Vettel l-a agatat pe Webber in Turcia, s-a rasucit si era gata gata sa-i mai traga una la Webber. Atunci (si acum) as fi putut jura ca tot timpul cat Vettel se invartea ca un titirez, se gandea cum sa faca sa-i traga una zdravan la Webber, pentru a fi sigur ca nu termina nici el. Chiar dupa ce s-a dat jos din masina a facut un semn cu mana la cap, fapt ce ma face sa cred ca a incercat intentionat sa-l scoata pe Webber. Ciudat a fost si cu Button la Spa. Om mai finut si delicat ca Button eu nu am vazut in F1. Dupa ce l-a impins putin, l-a mai intepat odata in radiator, pentru a fi sigur ca nu termina.
    Si eu tind sa cred ca Webber a vrut sa-l agate pe Alonso sau pe Hamilton, pe care-l prindea, in Turcia Vettel a gresit, dar la Spa chiar nu sunt de aceeasi parere cu tine...Vettel a gresit si l-a "agatat" pe Button, asa a fost dinamica masinii. Vettel a franat puternic si a pierdut controlul, cum sa doreasca sa-l intepe pe Button cand la 2 m in fata era spatiu liber si putea continua cursa linistit?!? Sa fim seriosi, plus ca asa cum ziceai si tu de Button(finut, delicat) imi e greu sa cred ca Vettel(si nu numai el) ar avea ceva cu englezul, daca e sa aiba Vettel are cu Webber, iar Alonso cu Hamilton(si invers)

  15. #57
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Nu ai inteles. Nu l-a intepat intentionat. Dar cand a vazut ca nu poate redresa, S-a infipt in el. Ma rog, e o idee, nu sint 100% convins. Si de ce Button ? Pentru ca era unul din cei 4 contracandidati din momentul respectiv. Si eu mai fac din astea pe calculator, dar in viata reala ai crede ca pilotii au mai multa minte.

    Andrey86, ce sa zic, ca fan Alonso, ma unge la inima, dar obiectiv vorbind, conteaza multe aspecte. Masina, sansa, banii, etc. Sint multi piloti buni, iar Alonso e unul din ei. Mi-ar fi placut sa castige titlul cu McLaren, dar asta e acum. Sint convins ca cei de la Ferrari il trateaza mai bine si el se simte bine acolo. Eu am fost fan McLaren de cand ma uit la F1, dar din 2007, de cand cu porcariile facute, mi-au lasat un gust amar.
    Last edited by ricochet4; 28th October 2010 at 17:33.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  16. #58
    sport legend Lloyd Banks's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    812
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Nu ai inteles. Nu l-a intepat intentionat. Dar cand a vazut ca nu poate redresa, S-a infipt in el. Ma rog, e o idee, nu sint 100% convins. Si de ce Button ? Pentru ca era unul din cei 4 contracandidati din momentul respectiv. Si eu mai fac din astea pe calculator, dar in viata reala ai crede ca pilotii au mai multa minte.
    Intelesesem ce ai vrut sa spui, dar chiar si asa imi mentin parerea
    Si ca sa fiu rau(cu Button), englezul nu a contat in lupta pt titlu in niciun moment, cel putin asta e parerea mea

  17. #59
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,543
    Reputatie
    0
    a contat prea putin la inceputul campionatului
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. #60
    incepator
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Brasov
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    O declaratie a lui Sebastian Vettel din The Sun: http://www.auto24bv.ro/f1-vettel-„su...enunte”/

  19. #61
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Renuntarea ar fi cea mai mare prostie. Hamilton stie cel mai bine. Pe pielea lui.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  20. #62
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,543
    Reputatie
    0
    GO Vettel imi place cum gandesti .....Alonso nu termina in Brazilia
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #63
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Thread inchis.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •