Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 396

Thread: Nfl 2006-2007

  1. #1
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1

    Nfl 2006-2007

    Program, rezultate, si clasamentele din NFL in sezonul 2006-2007-aici.


    Iata si prima etapa:

    Meciul de deschidere, Joi 7 Septembrie:

    Miami Dolphins @ Pittsburgh Steelers

    Duminica, 10 Septembrie:

    Atlanta at Carolina
    Baltimore at Tampa Bay
    Buffalo at New England
    Cincinnati at Kansas City
    Denver at St. Louis
    New Orleans at Cleveland
    N.Y. Jets at Tennessee
    Philadelphia at Houston
    Seattle at Detroit
    Chicago at Green Bay
    Dallas at Jacksonville
    San Francisco at Arizona
    Indianapolis at N.Y. Giants


    Si Luni, 11 Septembrie

    Minnesota @ Washington

    San Diego @ Oakland
    Never Die Easy

  2. #2
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Seahawk , poti sa stergi mesajul acesta sau sa-l muti unde crezi de cuviinta.
    Thread-ul asta este bun, dar informatiile astea de gasesti oricand pe NFL.com , yahoo, espn.com, etc, etc,

    Intrebarea mea este , dar noi pe ce thread barfim sau glumim?

    Uite aici un link. Cred ca e amuzant:

    http://www.sportspickle.com/features...6-manning.html
    Build The Monster

  3. #3
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    DA BEARS .... all the way baby....

    Cred ca Ursii din Chicago merg la Superbowl anu' asta ..
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  4. #4
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    ce anume te face sacrezi lucrul asta(in afara de vfaptul ca probabil tii cu ei)?
    oricum,Steelers nu cred ca mai au anul asta sanse la titlu...sa vedem ce va face Seattle....vor reusi oare sa reediteze performantele de anul trecut?

  5. #5
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Codrut, sunt multi cititori pe forumul nostru care nu intra pe yahoo, espn... pe partea de NFL vorbesc...

    Asa ca e bine ca un forum de NFL care se respecta sa posteze clasamente si rezultate un lucru esential zic eu

    Peste 10 ani daca o sa mai fie forumul o sa ne uitam si o sa vedem cum gandeam la momentul ala...and so on...so e bine pentru "istorie"



    Cat despre opening kick-off, am vazut meciul pe "sarite" pentru ca eram la munca insa Batch mi-a lasat totusi o impresie buna.
    Si cum necum iarasi arbitrii ii ajuta pe Steelers chiar daca poate de data asta nu aveau nevoie de ajutorul lor....

    Heath Miller a calcat in afara terenului in fata in care a dat touchdown`u de vreo 90 de yarzi...dar arbitrii iarasi n-au vazut asta...
    Last edited by Seahawk; 8th September 2006 at 10:56.
    Never Die Easy

  6. #6
    junior
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    124
    Reputatie
    1
    Hehe! Iaca Ca incepu sezonul, si campionii, si-au aratat din nou coltii. Miami sunt o echipa buna, deci cu atat mai mult trebuie apreciata victoria Otelarilor.
    Ce sa zic, decat jos palaria, lui Cowher si ai lui. Batch, a fost pe masura asteptarilor, miller, ward, au fost si ei buni, "fast" willie parker, a fugit mai bine de 100, dar cei mai impresionanti, au fost cei din defensiva. si ma refer in primul rand la liderul "Blitzburgh Defense" , Joey "Big Mouth" Porter, cu interceptia de 42 yarzi pe care a returnat-o in endzone, si cele 2 sackuri. Apoi bineintzeles, samoanul, Troy Polamalu, care la doar 5'10'(1m78) e cel mai "mare" safety la ora actuala. Nici restu nu au jucat deloc rau, da mi-ar lua o saptamana sa vorbesc despre toti., Pittsburgh raman acolo sus, si eu as zice ca pleaca cu a doua sansa, la super-bowl anul asta, dupa panthers, si inaintea, celor de la colts, patriots, seahawks, si eagles. peace
    Last edited by Seahawk; 9th September 2006 at 08:03.

  7. #7
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Zic ca nu au vazut challengeul coachului, ca s-au grabit sa fie atenti la field goal si dupa aia nu mai era valabil challengeul.
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  8. #8
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Si eu zic ca arbitrul nu a vazut steagul care a fost aruncat chiar inainte de extra point.
    Chiar daca se revizuia, mingea era la 1 yard, nu ca TD-ul era garantat, s-a vazut la faza precedenta de atac a Steelers (fumble)
    Asa cum a zis si A.K.A. arbitrul de pe partea cu Saban era cu spatele la el, uitandu-se la linia de unde se executa lovitura pentru 1 punct.

    Mie mi-au placut ambele echipe, bune aparari. Steelers nu au pierdut nimic in aparare sunt la fel de buni, iar Ponomalu acelasi monster. Nu-i un semn bun pentru Miami ca Daunte a aruncat deja 2 interceptii.

    Cat despre Batch, intr-adevar s-a descurcat bine, dar nu stiu de ce am impresia ca orice QB s-ar descurca in ofensiva Steelers atata timp cat nu se hazardeaza sa faca cine stie ce minuni. Mi-a placut si Parker, mai ales cum a reusit sa alerge si inside, in special dupa ce a scapat de primul tackle.
    Una peste alta, bun inceput de sezon.

    Andrei, nu sunt impotriva thread-ului cu rezultate, etc. Cred ca am crezut gresit ca thread-ul este dedicat exclusiv postarii rezultatelor , clasamentelor, etc. Dupa cate vad, apar si postari despre meciuri, comentarii, diverse, exact ceea ce cautam pentru post-ul meu de mai inainte.
    Acum, sper ca imi dai voie, o sugestie. Cred ca thread-ul asta va deveni destul de lung si greu de navigat daca contine atat stats cat si comentarii. Poate consideri impartirea pe ssaptamani (ceva de genul 2006-2007- week 1, 2006-2007-week 2, .....)
    Last edited by codrutc; 8th September 2006 at 16:39. Reason: am uitat sa zic ceva
    Build The Monster

  9. #9
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    gata....am terminat de downloadat pittsburgh steelers - miami dolphins de pe torrente asa ca imi cer scuze insa nu o sa mai postez dupa ce am citit "enspe" mii de cronici ci o sa vad meciul intai si abia apoi o sa imi spun si eu parerea despre acest meci
    2 ore si ceva de nfl curat.imi era teama ca o sa se vada naspa pentru ca baietii de acolo postau in draci si spuneau ca e luat de pe streamuri si ca sigur nu o sa se vada bine....am ras cu lacrimi cand am deschis si se vede super misto
    pentru toti cei din romania ...cine vrea sa vada meciul cel mai usor zic eu ca ar fi sa imi trimiteti un pm, sa cadem de acord asupra unei ore si sa intram pe dc++ de unde zic eu ca se va trage mai repede....
    gata...ne auzim....
    Born for NFL....

  10. #10
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Cool Titan.

    Vreau sa remarc ceva interesant ce am auzit de la John Madden aseara.
    E legat de apararea la Dolphins. La un moment dat Madden a zis ca J. Taylor
    se poate pozitiona in functie de situatie fie pe post de defensive lineman , fie pe post de linebacker. Asta face ca, zicea el, defensiva la Miami sa se transforme din 4-3 in 3-4 in functie de situatie. Acum nu stiu daca e doar un trickery sau este real 3-4 dar este posibil pentru ca Taylor este destul de mare pentru un linebacker. Este interesant pentru ca in cazul asta unul din tackles poate sa joace role de nose tackle. Seahawk, tu poate stii mai bine, ia zi cum se schimba schema ?
    Oricum, interesanta idee. Si cand te gandesti ca se vorbeste atata despre cutare echipa care joaca 3-4 sau 4-3. Cred ca e in functie de personal in cele din urma.
    Build The Monster

  11. #11
    junior
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    124
    Reputatie
    1
    Frate, titan, m-ar interesa pe mine meciul, ce zici daca aranjam pe saptamana viitoare pe dc++, caci eu acum nu sunt acasa, si mai devreme de miercuri nu pot
    daca da,atunci o sa cadem la o ora de acord.peace

    Codrule itzi dau dreptate in legatura cu jason taylor, la aproape 2 metri, si 260 lbs, e cam mare pentru un outside lb, am vazut si sezonul trecut la 49ers, o situatie similara, cand premier defensive- end-ul lor, Andre Carter(din sezonul asta la Redskins), a fost folosit aproximativ la fel si nu a mai avut acelasi succes, ca si cand era NUMAi end, si nu end/linebacker.
    Oricum o sa mai vedem, cert e ca pittsburgh a castigat, joey porter meritand man of the match award.nu stiu daca nu i sa acordat cumva...peace

  12. #12
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Cateva precizari:

    @ Da Edge: nu ii mai lauda atata pe Steelers ca anu' asta o sa le fie greu sa ajunga in play-offs, crede-ma.
    Adica ok, fara Big Ben au reusit sa castige (desi nu credeam)... dar de cate ori crezi ca o sa ii mai ajute arbitrii in halul asta? Nu cred ca ai vazut meciul insa eu nu-mi dau seama cum NU au reusit in prima faza sa vada cum tight-end-ul Miller scapat in cursa spre touchdown era cu jumatate de corp aproape out-of-bounds...atingand pamantul si DUPA ACEEA cum de nu au vazut flag-ul. Ori sunt chiori...ori trebuie inventate alte reguli ca asa ceva nu se poate.

    Si Daunte nu joaca niciodata bine cand e on pressure... si touchdown'ul ala facut cadou l-a facut sa arunce si cealalta interceptie ...asa ca 14 point turnaround right there.

    Si nu imi spuneti ca la 3 yards de line'ul de scrimmage Steelers marcau 7 neaparat, pentru ca a few drives earlier au facut fumble pe 2 yard line...

    OK, ii dau cezarului ce e al cezarului: Batch a fost fenomenal, aparare dementiala... insa commissionerii si liga trebuie sa se autosesize pentru ca este un deja-vu... prea mult ii ajuta. Acum, inteleg ca ei sunt "echipa americii" dar totusi da-o incolo de treaba ala arunca flag-ul si toata echipa sare de pe margine si tu stai cu curu la ei

    Sa le dea naibii statii...nextel'uri la toti sa poata sa vorbeasca!


    @ Codrut: Thread-ul asta ramane de comentarii... descrieri...faze, dezbatem intregul sezon asa in general....

    Voi face acum thread separat pentru rezultate si clasamente. si dupa 3-4 etape o sa fac si "League Leaders"

    Insa discutiile le purtam aici.. categoric


    Cat despre ce spuneai in legatura cu Taylor, tin sa te anunt ca in cariera lui a jucat si Wide Receiver, si Cornerback si Safety as well...

    Not to mention running back! So yeah he can do it all... iar faza cu defense'ul practic nu poti spune despre o echipa ca are un anume defense. Asezarea (nickle, dime, 3-4, 4-3) difera de la play la play...

    Insa cand se spune despre o echipa (de exemplu Dallas) ca joaca in 3-4 inseamna ca in marea majoritate a play-urilor folosesc defense-ul asta...

    Si la Miami deja trick'u asta e vechi...
    Uneori Taylor lua locul lui obisnuit la defensive end si el era in coverage mascat la unul din wide receiveri.
    De exemplu in meciurile cu Dallas, cand antrenoru era sigur ca bledsoe o sa paseze la Witten, in afara de linebacker'u care era om la om...il retragea pe Taylor...
    In fine i can go on forever... cert e ca e bine sa ai jucatori de genu' asta.

    Richard Seymour iarasi e polivalent, si chiar si Polamalu...care in sezonul trecut a jucat de multe ori defensive end... iar el e safety...
    So yeah, schema defensiva se schimba din mers..
    Never Die Easy

  13. #13
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    gata...am vazut comentarii si pot sa revin cu comentariile de rigoare.
    le-am pus pe grupe...

    willie parker vs ronnie brown

    aici a fost indraznesc sa spun un meci chiar simplu.dupa ce anul trecut tot in week 1 parker a erupt si a alergat 161 de yarzi impotriva titansilor mei (nu mai tacea madden, cred ca a spus-o de vreo 12 orii...) am crezut sincer bazanadu-ma si pe editorialele acestor experti ca ronnie ii poate tine piept.probabil ca intr-adevar ronnie va avea un sezon monstru cum se asteapta toata lumea insa impotriva unei aparari ca a otelarilor a fost aproape inexistent.mai are multe de invatat pustiul.nu mi-a placut ca saban s-a incapatanat sa il puna sa intre deseori inside desi era acolo o victima aproape sigura pentru polamalu si ceilalti.in schimb cowher a jucat simplu si la lasat pe parker sa iasa pe exterior, willie facand ravagii la astfel de faze in defensul delfinilor.prima suta de yarzi alergata in acest sezon si nu stiu de ce am eu o vaga impresie ca s-ar putea sa fi vazut la munca un pro-bowler, referindu-ma strict la willie parker.spun asta si pentru ca parker a tinut ptobabil sa ii arate lui brown cum trebuie sa alergi inside si pe final de meci a facut cateva faze mistoace.este adevarat ca a avut de la cine sa invete meseria "inside" jermoe bettis fiind taticul lui....

    hines ward vs cris chambers

    meci fara istoric.n-am sa inteleg niciodata de ce saban a tinut sa il scoata din joc pe chambers.abia in ultimul sfert daunte i-a aruncat si lui mingea.pana atunci oricum a fost o victima sigura.ma bufnea si rasul cand vedeam cum cowher nu se sfiieste sa trimita doi oameni langa chambers care il sufocau in permanenta si ii inchideau orice unghi lui culpepper.ba mai mult taylor (parca) la blocat si ia furat mingea de cateva ori lui chambers de nici nu s-a vazut delfinul.totusi imi mentin pariul si cu acesta si cred ca o sa fie un pro-bowler pentru ca nu toate echipele au aparare ca a celor din pittsburgh.hines war?s-a vazut ca nu a jucat deloc in presezon, am inteles ca a venit dupa o accidentare, cert este faptul ca a reusit sa prinda cateva mingi ba mai mult l-am vazut in unele faze incarcand sa-l protejeze pe willie parker.intr-un final si-a dat seama si saban sa trimita doi oameni in jurul sau care rar au facut totusi fata.

    charlie batch vs daunte culpepper

    pentru mine, spre rusinea mea, acest charlie batch era o necunoscuta totala pana acum o sapatamana.apoi am aflat ca era 2-0 pt steelers ca starter si iata acum ca a ajuns la 3-0.exact cum a spus si seahawk...atata timp cat nu a incercat sa faca minuni...a fost ok.a pasat simplu, nu s-a complicat, cowher a jucat mult pe running si a mai luat din presiunea care atarna pe umerii sai. eu zic ca a fost super ok in general.merita de remarcat faptul ca a fost destul de barbat sa recunoasca la faza aceea in care a condus ofensiva otelarilor 82 de yarzi ca sa greseasca totusi copilareste cu 2 y inainte de tinta.unul dintre comentatori a spus ca l-a auzit pe big ben intrebandu-l:ce s-a intamplat, te-a lovit guardul cumva?iar batch...repet, zic eu barbateste...nope...pur si simplu mi-a scapat din mana.
    daunte?parerea mea este ca daunte culpepper este unul dintre cei doi vinovati pentru meciul pierdut de dolphins.alaturi de saban.nu mi s-a parut prea sigur de el.consider ca un qb al naibii de bun isi gaseste receiverul si atunci cand acesta are langa el doi "dilimandrosi" gen polamalu si taylor...in fine.despre interceptii....aproape ca n-am cuvinte.si-a ingropat de unul singur echipa exact cand nu era momentul.mi-a placut discutia de la final dintre el si big ben...

    wes welker - santonio holmes

    am descoperit in acest receiver poate cheia jocului bun al delfinilor in prima jumatate.sincer, mi s-a parut cel mai bun om de la delfini si imi pare rau ca saban l-a cam scos din joc in cea de-a doua jumatate.un wr folosit des ca punt returner care si-a tinut atat cat a putut echipa pe linia de plutire.santonio holmes, pustiul draftat anul acesta de steelers si care se anunta un nou antwan randle el, zic eu ca mai are multe de invatat.in primul rand randle el jucase qb in colegiu parca si otelarii s-au folosit din plin de acest fapt in super bowl si parca avea si ceva mai multa viteza.nu uit in primul sfert cand a gafat incercand sa returneze o minge, camerele s-au dus imediat pe el si cowher care ii spunea ceva iar maddne a simtit super bine momentul incercand sa ii citeasca pe buze lui cowher...."SON THIS IS THE NFL"....

    cowher vs saban

    din nou meci fara istoric.cowher si-a dus incet dar sigur formatia catre victorie in timp ce saban s-a incapatanat sa joace destul de ciudatel parerea mea.iar faza ci chalenge-il...cu tot respectul vina a fost a delfinului.trebuia sa se tavaleasca pe acolo, pe cand el ce a facut?statea impasibil...si se uita lung catre steguletul ala....in fine...in fine...dar la costat poate victoria

    probabil ca mai sunt...insa am scris destul demult pt primul meci.astept manning game, titans vs jets...vedem...a inceput nebunia fratilor doamne ajuta...

    ps: fara comentarii la adresa arbitrajului si incep sa ii dau putina dreptate lui andrei....cam ajutata aceasta pittsburgh.nu prea mult ci exact atat cat este nevoie.o mica ciupeala acolo.ceva imi miroase a ghencea...

    da edge...cand esti gata, ne bagam...
    Born for NFL....

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    maryland usa
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Smile

    hey,, locuiesc in state dar acum am venit in vacanta in romania (bucuresti) si am si eu o Intrebare,, unde pot vedea nfl games in direct?,, mai mult ma intereseaza redskins,, si nu stiu unde se pot vedea aici

    tnx for your help

  15. #15
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    live din pacate nu poti vedea nicaieri in romania.nici macar parabolica nu prea te poate ajuta...
    torrentele sunt singura sansa....
    Born for NFL....

  16. #16
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Ceva in legatura cu meciu. Cand l-au scos de pe teren pe Booker, avea lacrimi sau era transpiratie? La ce lovituri incaseaza
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  17. #17
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce facea dar de un lucru sunt aproape sigur, cred ca nu prea stia pe unde se afla, atat in spatiu cat si in timp
    Build The Monster

  18. #18
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Frumos efort Titane. Cateva observatii (vedeti ce bine e ca a fost un meci joi, avem timp sa discutam)

    Pe Chambers l-au folosit cam tarziu.
    Sunt putin surprins ca Ronnie Brown nu a fost folosit mai insistent. Nici Steelers nu au avut succes running la inceput, dar au insistat, asa cum fac de obicei si ati vazut ce a iesit.

    Eu nu cred ca Steelers sunt ajutati de arbitrii intentionat. S-a vazut clar ca
    arbitrul era cu fundul la Saban si urmarea atent miscarile premergatoare extra point.
    In plus, s-a vazut si cum Saban a aruncat steagul cu mare ezitare, de parca era lipit de buzunar. Putea foarte usor sa se duca la arbitru si sa-l bata pe sapca. La TV pe NBC au impartit ecranul in doua si s-a vazut ca intre aruncarea steagului si kickul pentru extra point nu au fost mai mult de 1-2 secunde.
    Inca ceva, asa cum am mai zis, sa tinem cont ca si daca se anul TD-ul mingea era totusi la 1 yard.
    Build The Monster

  19. #19
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    In primul rand relatia dintre Daunte si Saban nu se poate inchega intr-un timp asa de scurt. Evident ca le trebuie cateva meciuri ...poate chiar un sezon intreg sa ajunga pe aceeasi pagina.
    Si nu spun ca Steelers nu sunt o echipa extrem de puternica. Au meritat victoria. M-am uitat si eu la meci in intregime...
    Insa nu inteleg de ce faze de genul asta se tot intampla de la o vreme. Si ce daca Saban a aruncat flag'ul tarziu? NU este in regulament nici o limita...de timp cand poti arunca flag-ul. Bun, la aruncat cu 2 secunde inainte... arbitrul trebuia sa anuleze kick-off`u daca tot e sa o luam asa. Si daca erau pe 1 yard line.. nu conteaza. Eu vorbesc logic in argumente, si vreau dreptate... atata timp cat esti pe 1 yard line, acolo ramai... nu iti da nimeni touchdown gratis (cum s-a intamplat si in superbowl)

    Il remarc si eu pe Parker... insa sincer nu cred ca un jucator de talia si constitutia lui atletica poate rezista prea mult fara sa se accidenteze intr-o liga de genul asta...

    Evident ca greseli de genul asta se intalnesc la tot pasul. Insa imi lasa un gust amar cand ma gandesc ca s-a vazut clar in superbowl cum Ben nu a trecut de linia de touchdown si arbitrii i-au dat touchdown'ul.
    Acum Miller a calcat afara pe 1 yard line si i-au dat touchdown iarasi...
    Da ma rog, nu mai continui cu toata povestea asta, pentru ca e clar ca inca mai sunt afectat de infrangerea din superbowl
    Dar ce a fost a fost.
    Nu e intentionat, insa e sacaitor sa tot vad asa ceva.

    Si inc-o data, Charlie Batch m-a impresionat. Dar toate astea i se datoreaza evident lui Cowher, care este un antrenor care stie de fiecare data sa castige prin orice mijloace, exploatandu-si talentul care il are in dotare efectiv la maximum...

    Adica atunci cand "scoti" 3 touchdown`uri si o evolutie imaculata (nescotind aici fumble-ul de pe 1 yard line) dintr-un 2nd string QB it means you're doing something right
    Never Die Easy

  20. #20
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Pai si eu vreau sa vorbesc tot cu argumente. Nu e regula cand se arunca steagul, dar eu sustin ca arbitrul pur si simplu nu a vazut steagul pentru ca a fost aruncat prea tarziu. Asta bineinteles ca e o greseala dar nu cred ca a fost nimic intentionat.
    Cat despre kick, nu se putea anula. Dupa cum stii, regula este ca odata ce s-a executat extra point-ul nu se mai poate contesta nimic.
    La fel nu se poate relua faza pentru a se vedea cand s-a aruncat steagul, s-a gresit, s-a gresit asta este. Seful arbitrilor, Pereira, a explicat convingator dupa parerea mea situatia.
    Acum cred ca iti dai seama ca aici nu am motiv sa fiu subiectiv ca doar nu tin cu Steelers. In plus Steelers au fost si ei nedreptatiti, adu-ti aminte de faza din meciul cu ai mei cu asa zisa pasa incompleta a lui Peyton pe care Polamalu a interceptat-o in mod clar.
    Build The Monster

  21. #21
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Uau, nu am fost niciodata atat de dezamagit dupa o victorie ca acum.
    Colts ai mei au jucat sub orice critica, "they can't stop the run and they can't run". Nu vad cum lucrurile se vor imbunatati desi este doar primul joc. Prevad, un alt sezon regulat plin de speranta si o alta infrangere dezamagitoare in playoffs.
    Oricum eu tot mai sper ca nu este decat acea prima saptamana si lucrurile se vor schimba. Speranta este si in revenirea lui Corey Simon.

    Seahawk ce s-a intamplat cu Shaun Alexander si cu Seahawks' running game? Cred ca ai vazut meciul cel putin in Indianapolis l-au dat pe FOX. Oricum, tin minte ca acum 3 ani si Colts au inceput cu un rezultat similar, parca tot 9-6 la Cleveland si apoi au marsaluit bine tot sezonul.


    Un lucru pot spune sigur, cred ca am gresit cand i-am pus pe Giants pe ultimul loc in divizia lor. Cred ca vor avea o echipa buna iar divizia lor se anunta asa cum a fost laudata.
    La fel s-ar putea sa fi gresit cand am uitat de Reggie Bush si nu l-am socotit rookie of the year. stiu ca e e devreme dar cu cei 136 yards de ieri a fost fantastic. Uau, ce mai danseaza si ce schimbari de viteza face baiatul!
    Build The Monster

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •