Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast
Results 253 to 273 of 286

Thread: Solutii reabilitare forum

  1. #253
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    In primul rand, nu inteleg de ce te-ai simtit amenintat. Eu n-am facut altceva decat sa te avertizez sa postezi on-topic.

    In al doilea, "moderatorii ca mine" e un termen mult prea general. De fapt, tu si in 3-4 dinamovisti aveti ceva impotriva a 3 mozi stelisti. Oare de ce?

    Si in incheiere, postul citat de tine nu e nici provocare si nici trolling, doar o trista constatare a nivelului la care esti. Ti-am mai spus, reciteste postul lui bumbescu, dar inainte da-ti valul alb-rosu de pe ochi. Nu orice mesaj scris la adresa ta este o provocare, majoritatea ironiilor sunt adresate echipei pe care o sustii, nu tie personal, asa ca inceteaza sa te comporti ca si cum ai fi atacat de oricine se intampla sa posteze imediat sub un mesaj scris de tine.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  2. #254
    ^ Black_Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    3,429
    Reputatie
    1
    Marius...am ceva pretenții de la tine.
    Spune-mi dacă nu ințelegi in general...e aIIa oară când nu ințelegi ce postez.Sunt eu agramat ?
    ...acasă, pentru mine este secțiunea DINAMO !!!http://www.onlinesport.ro/forum/show...postcount=2873

    OT O altă problemă a forumului este că Marius nu prea ințelege unele posturi deși ele sunt foarte explicite.
    “Eu mi-am [U][COLOR="Red"]riscat libertatea[/COLOR][/U] pentru Steaua, dar acum dacă o fac, [I]nu mă mai prind ei în viața lor[/I], fac totul ca la serviciul de spionaj.[B]Suporterii nu știu câți bani m-a costat pe mine, [U][COLOR="Blue"]m-a costat mulți bani ca să fie Steaua campioană, milioane![/COLOR][/U] [/B]" ...autodenunțul [B]stelistului suprem [/B] din 04.03.2009

  3. 8th August 2009, 20:32
    Reason
    ,

  4. #255
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    De Vladek nu zici nimic ma? si el e tot stelist

    cam astia trei ar fi raii ols-ului care va persecuta sistematic in timp ce voi, cei 4-5 dinamovisti va exprimati civilizat si cu respect fata de forumisti
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  5. #256
    Cane Corso NTM's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    prin zona
    Posts
    2,149
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    In primul rand, nu inteleg de ce te-ai simtit amenintat. Eu n-am facut altceva decat sa te avertizez sa postezi on-topic.

    In al doilea, "moderatorii ca mine" e un termen mult prea general. De fapt, tu si in 3-4 dinamovisti aveti ceva impotriva a 3 mozi stelisti. Oare de ce?

    Si in incheiere, postul citat de tine nu e nici provocare si nici trolling, doar o trista constatare a nivelului la care esti. Ti-am mai spus, reciteste postul lui bumbescu, dar inainte da-ti valul alb-rosu de pe ochi. Nu orice mesaj scris la adresa ta este o provocare, majoritatea ironiilor sunt adresate echipei pe care o sustii, nu tie personal, asa ca inceteaza sa te comporti ca si cum ai fi atacat de oricine se intampla sa posteze imediat sub un mesaj scris de tine.

    Tu esti cel care se face ca nu intelege, cum poti sa spui :

    "Nu orice mesaj scris la adresa ta este o provocare, majoritatea ironiilor sunt adresate echipei pe care o sustii, nu tie personal, asa ca inceteaza sa te comporti ca si cum ai fi atacat de oricine se intampla sa posteze imediat sub un mesaj scris de tine."

    cand postarile contin jigniri directe si provocari la adresa mea si a altora?

    Legat de cititul postarilor lui Bumbescu, o sa iti imprumut poate candva notitele. Daca esti amabil.

    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    De Vladek nu zici nimic ma? si el e tot stelist

    cam astia trei ar fi raii ols-ului care va persecuta sistematic in timp ce voi, cei 4-5 dinamovisti va exprimati civilizat si cu respect fata de forumisti
    Domnu` moderator, va rog frumos, nu aduceti civilizatia in discutie, va depasaste subiectul.
    Last edited by NTM; 8th August 2009 at 20:39.

  6. #257
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Asteptam si alte opinii.
    asteptam asteptam ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #258
    ^ Black_Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    3,429
    Reputatie
    1
    1) Mutarea moderatorului Ulysses de pe Administrativ pe steaua.Să modereze doar pe șah si steaua, acolo unde(crede el) nu va avea probleme de comunicare !
    “Eu mi-am [U][COLOR="Red"]riscat libertatea[/COLOR][/U] pentru Steaua, dar acum dacă o fac, [I]nu mă mai prind ei în viața lor[/I], fac totul ca la serviciul de spionaj.[B]Suporterii nu știu câți bani m-a costat pe mine, [U][COLOR="Blue"]m-a costat mulți bani ca să fie Steaua campioană, milioane![/COLOR][/U] [/B]" ...autodenunțul [B]stelistului suprem [/B] din 04.03.2009

  8. #259
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luckyanno View Post
    Tu esti cel care se face ca nu intelege, cum poti sa spui :


    "Nu orice mesaj scris la adresa ta este o provocare, majoritatea ironiilor sunt adresate echipei pe care o sustii, nu tie personal, asa ca inceteaza sa te comporti ca si cum ai fi atacat de oricine se intampla sa posteze imediat sub un mesaj scris de tine."

    cand postarile contin jigniri directe si provocari la adresa mea si a altora?

    Legat de cititul postarilor lui Bumbescu, o sa iti imprumut poate candva notitele. Daca esti amabil.


    Domnu` moderator, va rog frumos, nu aduceti civilizatia in discutia, va depasaste subiectul.
    @ Kidon, arata-mi o singura postare de-a ta sanctionata de mine abuziv pe administrativ si ma retrag. daca nu , te rog sa postezi oriunde altundeva pe ols decat pe aceasta sectiune.
    @Luckyanno1.Cand postarile contin jigniri directe sunt sanctionate.
    2.Nu cred ca ma depaseste vreun subiect. As avea pentru orice o parere

    Discutia degenereaza... in curand se va inchide topicul. Parerea mea: veniti cu solutii concrete, nu doar aratati cu degetul spre "dusmani" mai vechi sau mai noi.
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  9. #260
    Cane Corso NTM's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    prin zona
    Posts
    2,149
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KIDON View Post
    1) Mutarea moderatorului Ulysses de pe Administrativ pe steaua.Să modereze doar pe șah si steaua, acolo unde(crede el) nu va avea probleme de comunicare !
    kidon, tu nu ii vezi cum procedeaza? provoaca, jignesc, trolling la greu, iar mai apoi se folosesc de functia de moderator, penalizeaza sau sterg orice mesaje care nu le convin.

    Asta e marea problema a forumului, moderatorii care in loc sa tempereze atmosfera, sa linisteasca apele, se poarta asa cum o fac personaje gen Ullysses sau Marius.

  10. #261
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luckyanno View Post
    cand postarile contin jigniri directe si provocari la adresa mea si a altora?
    Cand se intampla lucrul asta ai butonul de RP. Dar, din cate am vazut, marea majoritate sunt date aiurea. Si, in caz ca n-ai incredere in opinia mea care, evident, e subiectiva, intreaba alti moderatori impartiali.

    Kidon,

    Si eu am pretentii de la mine dovada fiind faptul ca nu ma refer la postul ala. Mai citesc si prin alta parte, nu sunt fidel unui singur forum
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  11. #262
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KIDON View Post
    1) Mutarea moderatorului Ulysses de pe Administrativ pe steaua.Să modereze doar pe șah si steaua, acolo unde(crede el) nu va avea probleme de comunicare !
    Mai multi moderatori pot sa intervina pe administrativ si asta in scopul de a pastra sectia cat e posibil de curata.

    E simplu ... aici iti exprimi opinia, propui o solutie si cu asta basta. Cand se incepe cu atac la moderatori atunci nu se mai intelege nimic deci devine un thd de scandal inutil.
    O sa fie inchis asa cum bine a precizat Ulysses ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #263
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luckyanno View Post
    kidon, tu nu ii vezi cum procedeaza? provoaca, jignesc, trolling la greu, iar mai apoi se folosesc de functia de moderator, penalizeaza sau sterg orice mesaje care nu le convin.

    Asta e marea problema a forumului, moderatorii care in loc sa tempereze atmosfera, sa linisteasca apele, se poarta asa cum o fac personaje gen Ullysses sau Marius.
    Luckyanno, de ce esti baiete nelinistit? Ce probleme majore ai de trebuie temperate?Ia du-te mataluta pe intern sau pe arta ori pe diverse si posteaza calm si cumpatat si sa -l vad eu pe ala care te nelinisteste asa din senin
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  13. #264
    Cane Corso NTM's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    prin zona
    Posts
    2,149
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Cand se intampla lucrul asta ai butonul de RP. Dar, din cate am vazut, marea majoritate sunt date aiurea. Si, in caz ca n-ai incredere in opinia mea care, evident, e subiectiva, intreaba alti moderatori impartiali.

    Kidon,

    Si eu am pretentii de la mine dovada fiind faptul ca nu ma refer la postul ala. Mai citesc si prin alta parte, nu sunt fidel unui singur forum
    Te-ai aruncat poate prea repede in genunchi si ai preluat o tampenie din zbor fara sa realizezi. Altfel, nu inteleg cum dupa un post in care respectivul da nume ( kidon, luckyanno, lexus, vlad, rossi ), face referire la userii mentionati atunci cand isi varsa laturile, tu vii si imi spui, preluand idiotenia aluia, ca interpretez jignirile la adresa echipei Dinamo ca pe un afront personal ?

    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    E clar, monomanii din secta "martorii Capitanului", au gasit vinovatul pt starea jalnica a foumului: ullyses.
    El este singurul vinovat, fara el la moderare kidon nu ar mai propune felatii tuturor mamelor si ar deveni un veritabil gentleman, luckyanno nu ar mai fi un complexat cu jalnice puseuri de superioritate, care se cearta cu toata lumea, inclusiv cu fetele, vladut ar deveni mult mai inteligent, lexus nu ar mai fi un fixist care pomeneste de becali oricand si oriunde, iar rossi nu ar mai face clabuci la gura tastand despre "mizeriile ghenciste"....iar "Mama Dolores" Leodacin nu ar mai trebui sa-si adune "puii" sub aripa sa ocrotitoare....

    Ce rost a avut interventia ta? Ai vrut sa calmezi spiritele si ai considerat ca asa se procedeaza? Sau ai vrut sa cresti in ochii sefului ?
    Last edited by NTM; 8th August 2009 at 20:52.

  14. #265
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    @ Luckyano

    Tocmai tu spui asta? In momentul in care bumbescu sau orice user de pe forum te jigneste iar tu te rezumi in a da RP fara a incerca sa-ti arati muschii virtuali, poti sa reprosezi ca moderatorii sunt partinitori si au ceva cu tine.

    Dar cand tu postezi exact ca cel care te-a jignit, n-ai niciun drept sa vii cu astfel de reprosuri.

    Probabil ar fi fost mai bine ca atunci cand am intrat pe forum sa va fi banat 2-3 zile atat pe bumbescu cat si pe tine, vladut si restul care au purtat distinsul dialog pe thd asta, nu crezi?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  15. #266
    ^ Black_Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    3,429
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mai multi moderatori pot sa intervina pe administrativ si asta in scopul de a pastra sectia cat e posibil de curata.

    E simplu ... aici iti exprimi opinia, propui o solutie si cu asta basta. Cand se incepe cu atac la moderatori atunci nu se mai intelege nimic deci devine un thd de scandal inutil.
    O sa fie inchis asa cum bine a precizat Ulysses ...
    ...ai dreptate aici.Asta se incearcă...ba Marius, ba Ulysses, ba Bumbescu, incearcă sa aducă discuțiile la un nivel scăzut pentru a putea fi inchis topicul.Păcat că se procedează așa.

    OT Să fiu mai explicit..."Ulysses să nu aibă butoane decât pentru steaua și șah.Acolo se va putea desfășura in voie.Sunt vreo 12-13 moderatori care sunt obiectivi(Vladek,Marius sunt printre ei ), care pot face(păstra) Administrativul curat Nu este Ulysses in măsură să facă curățenie.Nu si cu caracterul său !"
    “Eu mi-am [U][COLOR="Red"]riscat libertatea[/COLOR][/U] pentru Steaua, dar acum dacă o fac, [I]nu mă mai prind ei în viața lor[/I], fac totul ca la serviciul de spionaj.[B]Suporterii nu știu câți bani m-a costat pe mine, [U][COLOR="Blue"]m-a costat mulți bani ca să fie Steaua campioană, milioane![/COLOR][/U] [/B]" ...autodenunțul [B]stelistului suprem [/B] din 04.03.2009

  16. #267
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luckyanno View Post
    Te-ai aruncat poate prea repede in genunchi si ai preluat o tampenie din zbor fara sa realizezi. Altfel, nu inteleg cum dupa un post in care respectivul da nume ( kidon, luckyanno, lexus, vladu, rossi ), face referire la userii mentionati atunci cand isi varsa laturile, tu vii si imi spui, preluand idiotenia aluia, ca interpretez jignirile la adresa echipei Dinamo ca pe un afront personal ?




    Ce rost a avut interventia ta? Ai vrut sa calmezi spiritele si ai considerat ca asa se procedeaza? Sau ai vrut sa cresti in ochii sefului ?
    Luckyanno, deja mesajele tale devin jignitoare.Ti-am editat vreo trei, te-am invitat sa te potolesti, de acum inainte cred ca vrei intr-adevar "sa punctezi"
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  17. #268
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Voi sunteti nebuni de discutati cu astia....are dreptate ala, numele respective nici nu trebuie pomenite.....

    Bai Lucky, ai venit pe ols cu un scop precis:" sa sustin pe Dinamo si sa urmez cuvintele Capitanului":
    Last edited by Ulysses; 8th August 2009 at 21:09. Reason: fara atac la persoana
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  18. #269
    Cane Corso NTM's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    prin zona
    Posts
    2,149
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    @ Luckyano

    Tocmai tu spui asta? In momentul in care bumbescu sau orice user de pe forum te jigneste iar tu te rezumi in a da RP fara a incerca sa-ti arati muschii virtuali, poti sa reprosezi ca moderatorii sunt partinitori si au ceva cu tine.

    Dar cand tu postezi exact ca cel care te-a jignit, n-ai niciun drept sa vii cu astfel de reprosuri.

    Probabil ar fi fost mai bine ca atunci cand am intrat pe forum sa va fi banat 2-3 zile atat pe bumbescu cat si pe tine, vladut si restul care au purtat distinsul dialog pe thd asta, nu crezi?

    "Prietene", cand a mai existat un dialog de gen, m-ai banat doar pe mine, nu si pe Bumbescu. Daca eu postez ca si persoana care m-a jignit, daca eu ii raspund, esti liber sa ma penalizezi, dar frumos si corect ar fi sa penalizezi si persoana care m-a jignit.

    Imi explici te rog cum sta chestia cu atacurile la echipa si afrontul personal ? Adica, atunci cand o persoana imi mentioneaza nickul si jigneste, nu ar trebui sa o iau personal? De admirat logica ta.


    Uite un exemplu de ironie la adresa echipei Dinamo pe care eu o interpretez personal. Gen.
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Voi sunteti nebuni de discutati cu astia....are dreptate ala, numele respective nici nu trebuie pomenite.....

    Bai Lucky, pt ca ai pomenit despre idiotenie, singurul atins de asa ceva esti tu ma, care ai venit pe ols cu un scop precis:" sa sustin pe Dinamo si sa urmez cuvintele Capitanului":
    Last edited by NTM; 8th August 2009 at 21:02.

  19. #270
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    @ Kidon, arata-mi o singura postare de-a ta sanctionata de mine abuziv pe administrativ si ma retrag. daca nu , te rog sa postezi oriunde altundeva pe ols decat pe aceasta sectiune.


    Discutia degenereaza... in curand se va inchide topicul. Parerea mea: veniti cu solutii concrete, nu doar aratati cu degetul spre "dusmani" mai vechi sau mai noi.
    Quote Originally Posted by KIDON View Post
    ...ai dreptate aici.Asta se incearcă...ba Marius, ba Ulysses, ba Bumbescu, incearcă sa aducă discuțiile la un nivel scăzut pentru a putea fi inchis topicul.Păcat că se procedează așa.

    OT Să fiu mai explicit..."Ulysses să nu aibă butoane decât pentru steaua și șah.Acolo se va putea desfășura in voie.Sunt vreo 12-13 moderatori care sunt obiectivi(Vladek,Marius sunt printre ei ), care pot face(păstra) Administrativul curat Nu este Ulysses in măsură să facă curățenie.Nu si cu caracterul său !"
    Reiau Kidon(si fac abstractie la chestia despre caracter). PLEC de pe administrativ daca -mi arati un singur abuz la adresa ta pe care l-am facut de cand moderez aceasta sectiune.Daca nu, inseamna ca nu vrei decat scandal, (desi asta se vede de la o posta de vreme ce ai adus in discutie posturi scrise de mine acum un an-doi - cand nu eram mod pe admin) si nu ai niciun pic de credibilitate. Daca vrei sa fii luat in seama vino cu argumente plauzibile!!!!!
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  20. #271
    Cane Corso NTM's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    prin zona
    Posts
    2,149
    Reputatie
    1
    Domnu` moderator Ullysses, mi-ati sters niste mesaje si m-ati avertizat pentru posatarile mele.

    Acum aveti ceva de spus?? :

    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Voi sunteti nebuni de discutati cu astia....are dreptate ala, numele respective nici nu trebuie pomenite.....

    Bai Lucky, pt ca ai pomenit despre idiotenie, singurul atins de asa ceva esti tu ma, care ai venit pe ols cu un scop precis:" sa sustin pe Dinamo si sa urmez cuvintele Capitanului":
    Cu siguranta, ma astept sa fiti la fel de obiectiv chiar si atunci cand in discutie este Invatatorul.

    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    @Luckyanno1.Cand postarile contin jigniri directe sunt sanctionate.
    Last edited by NTM; 8th August 2009 at 21:07.

  21. #272
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Trancaneala multa si ieftina, plus f multa ipocrizie....nu le-a rostit nimeni numele la inceput, chiar am evitat sa o fac.....
    Daca va uitati cateva pagini mai in spate o sa vedeti ca initial mi-am spus parerea despre "imamii" ols-ului, luptatorii pentru cauza "dinamovismului", "stelismului" etc, indivizi acefali, incapabili de a dialoga in contradictoriu, imuni la orice forma de nuanta.....

    Exemplul cu "sustin, urmez, lupt, Capitanul" e de departe cel mai amuzant(asta ca sa fiu finut si sa nu zic idiot) de aici, si imediat au tabarat cei care s-au simtit inclusi in lista mea de "damblagii pana la moarte"....
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  22. #273
    Cane Corso NTM's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    prin zona
    Posts
    2,149
    Reputatie
    1
    Bumbescu, gen: it wasn`t me, the monkey did it. Cam asa suna mesajul de mai sus. Ce faci, ma, mai tasteaza si altii de la calculatorul tau ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •