Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 64

Thread: Mentalitate

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Thumbs down Mentalitate

    Dragilor,
    Brucan a spus ca ne trebuie 20 ani sa scapam de ... stim noi ce. Cred ca ne trebuie mai mult din pacate.
    La fel e si cu fotbalul. Ne trebuie inca mult pana schimbam mentalitatea.
    Cum e posibil sa spui ca te califici domnule Piturca cand vii la meci "sa nu pierzi"?
    Fara mentalitate de invingator nu se poate.
    Schma-te te rog! Impreuna cu toti cei din jur care gandesc la fel.
    Mersi,
    Un dezamagit care a sperat degeaba...

  2. #2
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    HUOOOOOOOO
    tu nu esti roman adevarat mah....ce fel de pui de dac esti tu? probabil est ungur, cum poti sa spui asa ceva despre poporul roman. mergeti mai in panonia, cu cfr cu tot....noi suntem cel mai vredinc popor, numai ca am fost injunghiati pe la spate de-a lungul istoriei de popoarele cotropitoare....
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  3. #3
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    BAK, n-am inteles de ce sari in sus. Userul de mai sus si-a exprimat o parere pe care o impartasesc, in mare, si eu. Nu am fost de acord nu cu ce a zis Bölöni ci de faptul ca a spus-o intr-un moment care nu se facea sa faci o asemenea declaratie, desi Loti avea dreptate. Este pacat de inteligenta multor semeni romani dar avem nevoie de decenii de civilizatie globala ca sa lasam mentalitatea de stapaniti, ca sa folosesc un eufemism, in spate. Din pacate. HAI ROMANIA!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #4
    senior traktor's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BAK View Post
    HUOOOOOOOO
    tu nu esti roman adevarat mah....ce fel de pui de dac esti tu? probabil est ungur, cum poti sa spui asa ceva despre poporul roman. mergeti mai in panonia, cu cfr cu tot....noi suntem cel mai vredinc popor, numai ca am fost injunghiati pe la spate de-a lungul istoriei de popoarele cotropitoare....
    beeeeeeeeei funarule beeeeeeeei tine acasa rasismu,si mai vezi de comentariile de la topicul cu liga a doua ,hai bes la tine in topic.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Era o ironie, n-ati inteles?

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GeorgeCA View Post
    Dragilor,
    Brucan a spus ca ne trebuie 20 ani sa scapam de ... stim noi ce. Cred ca ne trebuie mai mult din pacate.
    La fel e si cu fotbalul. Ne trebuie inca mult pana schimbam mentalitatea.
    Cum e posibil sa spui ca te califici domnule Piturca cand vii la meci "sa nu pierzi"?
    Fara mentalitate de invingator nu se poate.
    Schma-te te rog! Impreuna cu toti cei din jur care gandesc la fel.
    Mersi,
    Un dezamagit care a sperat degeaba...
    Aici nu e vorba de mentalitatea romanilor fiindca si Hagi si Popescu si ceilati din 94 tot romani erau. Si n-au facut pe ei de frica cu Argentina. Aici e vorba de mentalitatea actualei generatii

  7. #7
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Din nefericire ma indoiesc, desi ar fi prea subtil sa fie asa. Ironie, adica. Hagi et comp. au luat-o si ei in bot, cand nu trebuia dupa acelasi model, mentalitate paguboasa. Kenneth Andersson, sa nu-l uitam.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #8
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    domnilor.....in mare parte, GeorgeCA are dreptate....ne lipseste mentalitatea de invingator....nu e vorba de boloni sau altii.....asta e adevarul.....HAI ROMANIA!!!!!-un alt dezamagit......de prestatia si mentalitatea de......multumire aratata de tricolori.....
    "INTERZIS"!

  9. #9
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    Ba BAK ,ca altfel nu pot sa spun stai tu tata acolo in America ta sau unde locuiesti ,priveste meicurie din NBA ,ca acolo macar ai ce vedea si lasa fotbalu ca nu prea le ai
    Are dreptate ,avem o mentalitate de rahat sa nu spun altfel .Am vazut si in presa " jucatorii au picat psihic la pauza" ,o mare idiotenie .Nu puteau da un gol si dupa sa stea linistiti cu calificarea in buzunar ? Chiar ata de prosti sa fie ,cand olandezii mai un pic si ziceau prin crainicul d ela arena sa ne dea odata gol ? Cu CHIVU BAI BAK care dadea gol cand eu avem 8 ani ? a jucat ca o leguma aseara ,la fel ca toata echipa .Si astea 2 pct le-am facut din noroc ,mai ales cel cu Italia in care golu stim cum a fost
    BAK scuza-ma daca am fost prea acid dar nu mai puteam sa ma stapanesc ,cel putin la fotbal esti pe langa (in unele situatii)
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  10. #10
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    acum sunt multi mai multi bani decat in 1994...... ce mentalitate sa aiba jucatorii astia?? care au viatza asigurata pentru ca dau intr`o basica nici de scoli nu le mai arde

  11. #11
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    si cand ma gandesc ca dupa egalul cu italia marius nicolae se lua in gura cu toti ca ei, sunt mai tari decat generatia de aur-cica mare performanta egalul cu italia-......nationala second-hand-asta sunt.....asa menta;lltate, asa echipa!!!!!
    "INTERZIS"!

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Din nefericire ma indoiesc, desi ar fi prea subtil sa fie asa. Ironie, adica. Hagi et comp. au luat-o si ei in bot, cand nu trebuia dupa acelasi model, mentalitate paguboasa. Kenneth Andersson, sa nu-l uitam.
    Iarta-ma dar nu poti pune orice infrangere pe seama mentalitatii. Asa si suedezii in 94 se pot plange ca de la 1-0 au fost condusi cu 2-1 din cauza mentalitatii. Problema de mentalitate (sper ca doar de asta) e ce am vazut ieri sau ce am vazut in ultimii 8 ani la aceasta generatie. Nu orice infrangere e problema de mentalitate, poate unii chiar sunt mai buni decat noi

  13. #13
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Aici nu e vorba de mentalitatea romanilor fiindca si Hagi si Popescu si ceilati din 94 tot romani erau. Si n-au facut pe ei de frica cu Argentina. Aici e vorba de mentalitatea actualei generatii
    rob_din aia aveau alta mentalitate nene ,erau veniti din sistemul comiunist in care aveai mentalitate de invingator ,castigai cupe europene participai la turnee finale ,iar Hagi si cu Gica vor avea mereu o mentalitate de invingator pentru ca sistemul a picat in 89 iar cupa a fost in 94 ,nu pierzi o mentalite de pe o zi pe alta ,iar cei 2 erau nascuti niste campioni iar impreuna cu o echipa formata din jucatori putin sub nivelul lor au reusit performante
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  14. #14
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    domnilor.....in mare parte, GeorgeCA are dreptate....ne lipseste mentalitatea de invingator....nu e vorba de boloni sau altii.....asta e adevarul.....HAI ROMANIA!!!!!-un alt dezamagit......de prestatia si mentalitatea de......multumire aratata de tricolori.....

    Am invins insa altundeva, suporterii nostrii au fost minunati, la toate meciurile, iar "Desteapta-te romane" la 1-0 pentru olandezi a fost o dovada ca mergem inainte si ca am inceput sa ne dezmortim. Trebuie doar sa tragem concluziile necesare. HAI ROMANIA!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. 18th June 2008, 10:57

  16. #15
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Iarta-ma dar nu poti pune orice infrangere pe seama mentalitatii. Asa si suedezii in 94 se pot plange ca de la 1-0 au fost condusi cu 2-1 din cauza mentalitatii. Problema de mentalitate (sper ca doar de asta) e ce am vazut ieri sau ce am vazut in ultimii 8 ani la aceasta generatie. Nu orice infrangere e problema de mentalitate, poate unii chiar sunt mai buni decat noi
    Gica et comp. si-au aratat mentalitate cu Italia, la 2-0, dupa ce l-au dat afara pe Piturca, la CE din 96, cu croatii in 98, samd. Repet, daca nu tragem concluzille necesare nu vom aspira sus de tot. Ar fi pacat. HAI ROMANIA!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #16
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maur85 View Post
    vb cuiva.ne meritam soarta.jucatorii si-au batut joc de noi iar ei si-au luat injoseala la randul lor de la olandezi.uitati mentalitate de jucatori adevarati au avut turcii,nijte oameni care ii urasc dar la meciul ala chiar au dat tot ce au putut sa castige.
    Corect si sansa a tinut cu ei tocami fiindca au incercat tot ce-au putut. Acum probabil Piturca o sa interzica echipamentul alb fiindca aduce ghinion

  18. #17
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Am invins insa altundeva, suporterii nostrii au fost minunati, la toate meciurile, iar "Desteapta-te romane" la 1-0 pentru olandezi a fost o dovada ca mergem inainte si ca am inceput sa ne dezmortim. Trebuie doar sa tragem concluziile necesare. HAI ROMANIA!
    suporterii nostri, pe tot parcursul celor 3 meciuri s-au comportat exemplar.....tin sa ii felicit pe cei prezenti acolo......nationala, dupa meciul prestat aseara-nu ii meritau.....pur si simplu nu au fost in stare sa castige un meci pe care pana si olandezii il vedeau ca si pierdut......asta e.....ne asteapta calificarile la mondiale....oare cum ne prezentam acolo?cu aceasi frica?.....aceeasi.....mentalitate?????
    "INTERZIS"!

  19. #18
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    oare cum ne prezentam acolo?cu aceasi frica?.....aceeasi.....mentalitate?????
    doar cu echipament galben ...si sa speram ca Nicolita o sa invetze preluare,sut centrare ..chestii de astea elementare

  20. #19
    CLONATOR SEF aaxi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    suporterii nostri, pe tot parcursul celor 3 meciuri s-au comportat exemplar.....tin sa ii felicit pe cei prezenti acolo......nationala, dupa meciul prestat aseara-nu ii meritau.....pur si simplu nu au fost in stare sa castige un meci pe care pana si olandezii il vedeau ca si pierdut......asta e.....ne asteapta calificarile la mondiale....oare cum ne prezentam acolo?cu aceasi frica?.....aceeasi.....mentalitate?????
    atata timp cat la scola de antrenori din Romania, toti sunt invatati sa joace in sistemul 1-9-1 nu avem nici o sansa. In evolutia nationalei s-au regasit toate evolutiile echipelor de club din Romania. Ne aparam, ne aparam si ne aparam. Daca ne putem califica cu 5.000.000 de egaluri.......noi ne aparam. Cand va trebui sa dam gol....ne vom apara.

  21. #20
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    doar cu echipament galben ...si sa speram ca Nicolita o sa invetze preluare,sut centrare ..chestii de astea elementare
    ......sigur in alb numai jucam.....pai nu stie nicolita din astea?.....nu il contrazice pe piturca.....nu degeaba la luat la lot.....pe el si pe altii(oare cat are asta din transferul lor-asta daca, prin absurd, ii cumpara careva?)......
    "INTERZIS"!

  22. #21
    CLONATOR SEF aaxi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    doar cu echipament galben ...si sa speram ca Nicolita o sa invetze preluare,sut centrare ..chestii de astea elementare
    acum am priceput: AM PIERDUT PENTRU CA AM JUCAT IN ALB,NU?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •