PDA

View Full Version : Filme pe care le-am vazut in ultima vreme



Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Sasuke Uchiha
8th February 2007, 00:23
the girl next door , a fost tare
in seara asta urmeaza the prestige, cu cristian bale e imposibil sa ma dezamageasca

dan
9th February 2007, 10:11
Perfume: The story of a murderer si The illusionist, doua filme bune

Jerry20cm
9th February 2007, 11:16
[B]Serendipity (2001) cu John Cusack si Kate Beckinsale...ceva comedie romantica


marfa rau filmu :)
cea mai frumoasa comedie-romantica vazuta de mine:)

fetele dornice sa vada aceasta comedie romantica cu mine, ma pot apela pe PM:D ..vor avea parte de un happy ending :happy

Sasuke Uchiha
9th February 2007, 12:09
The Prestige, excelent, nu se putea altfel doar juca cristian bale

TenisFan
9th February 2007, 23:28
The prestige...Putea sa fie un film excelent dar au dat prea multe indicii despre final si n-a iesit mare lucru...Totusi ii dau 8/10
Half Nelson Mi-a placut mega mult filmul asta...Simplu fara porcarii hollywoodiene...Coloana sonora exceptionala pe alocuri...9/10
The Painted Veil...Niste peisaje minunate...Naomi Watts frumusica foc...O poveste frumoasa in general...Cantecul copiilor :shocked: 9/10
Apocalypto...Putea sa iasa un film genial dar finalu` l-a cam stricat...8/10
Once upon a time in the west...Claudia Cardinale :shocked: Another masterpiece by Leone 10/10
The Bourne Supremacy...Excelent film mai putin de o scena...In rest absolut senzational...9/10
The Bourne Identity...Bun...Am mai multe de obiectat dar bun...8/10
Blood Diamond...85-90% de film perfect...Totul superb mega actiune superbe peisaje...Apoi intervine Hollywood si-si bate joc de el... :( 9/10
Mai am cateva dar lasam p-astea deocamdata... ;)

White Shadow
10th February 2007, 00:24
From the Producers of Underworld , o productie filmata in Romania :

Blood and Chocolate

A vazut cineva filmul asta ?

http://-trailers.blogspot.com/2006/12/blood-and-chocolate-2007-trailer.html

phyxius
10th February 2007, 00:33
am vazut si eu trailerul mai demult. pare..........ieftin :)

TenisFan
10th February 2007, 00:37
Eu d-abia astept sa apara pe ecrane 300...Cred ca va fi un film genial si caruia o sa-i dau 10 cu placere... :shocked: De asemenea probabil ca tebuie vazut numai la cinematograf...
http://www.imdb.com/title/tt0416449/
http://www.youtube.com/watch?v=wDiUG52ZyHQ

White Shadow
10th February 2007, 00:55
Si eu astept acest film , toata lumea il asteapta , am si deschis un thread special pt acest film.

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=68455

Sasuke Uchiha
11th February 2007, 12:28
scarface, bun, nu stiu de ce dar ma asteptat la altceva, a fost bun, nu excelet dat bun :D

The Boondock Saints, merita sa te uiti la el

Travis Daye
12th February 2007, 00:13
am vazut aseara partea a 3-a din seria de horroruri Last Summer..... cum primul se chema I Know What You Did Last Summer, iar al doilea I Still Know What You Did Last Summer, partea a 3-a se cheama I'LL ALWAYS KNOW WHAT YOU DID LAST SUMMER

Travis Daye
12th February 2007, 00:15
si as vrea sa le revad pe primele 2... dar nu prea le mai gasesc pe net..... si intreb atunci... daca cineva le are dati-mi si mie un mesaj privat cu id-ul vostru de mess

YoYoyOi
12th February 2007, 07:33
Godsend, foarte interesant filmul. Unui cuplu ii moare copilul intr-un accident. Un doctor renumit, dorind sa-i ajute o insamanteaza artificial pe femeie cu o celula clonata a copilului. Astfel ca femeia naste un copil identic cu cel care a decedat. Doar ca apar ceva probleme de comportament ale copilului, din cauza ca.....va las pe voi sa vedeti:P
Oricum, a meritat sa stau pana la 2 noaptea sa ma uit la el :)

irinaidu
12th February 2007, 15:01
yoyo, nu te supara, dar eu cand am vazut filmul asta m-am intrebat daca de niro era oare in urma cu chiria??? mie mi s-a parut f tras de par. plus ca am citit o carte, al carei titlul din pacate nu mi-l pot aminti si ideea era aproape aceeasi numai ca geneticianul era acolo neurochirurg.
ideea filmului nu e rea, dar felul cum e pusa in practica, pana la sfarsit o da in bara, dupa parerea mea.

YoYoyOi
12th February 2007, 18:38
Mie mi-a placut ca idee, ca scenariu. Ca nu a jucat bine de Niro sau ceilalti, e cam adevarat. La fel si regia cam lasa de dorit.
Dar ideea e buna, e mai altfel decat toate balariile ce le-am vazut in ultima vreme.

Sasuke Uchiha
12th February 2007, 21:31
Hide and Seek, cu robert de niro, a fost tare

http://i.imdb.com/Photos/Ss/0382077/Onesheet.jpg

Lavinia
12th February 2007, 21:35
da?mie mi s-a parut o aiureala de film...m-a enervat rau k ma asteptam sa fie super tare...

relansat
12th February 2007, 21:49
Cand o sa cresti o sa`l inteleji mai bene :D ;) :drak:

Lavinia
12th February 2007, 22:08
mhm...da...uitasem..sunt mica...mie nu mi'a placut si "."...au fost filme mult mai complexe pe care le'am inteles si mi-au si placut

phyxius
12th February 2007, 22:33
Hide and Seek n-a vrut sa fie un film inteligent, doar un thriller cu destul suspans cat sa tina telespectatorul interesat. ideea era destul de folosita (mai ales partea in care trebuia sa socheze cu "twist"-ul de la final care apropo, a fost destul de previzibila, cel putin pt mine). singurul lucru bun pe care l-a avut, sau mai bine zic "lucruri" au fost protagonistii (de niro si dakota fanning) care l-au mai salvat cat de cat.

Lavinia
12th February 2007, 22:37
yo tocmai datorita protagonistilor am crezut k o sa fie un film super mishto...poate k d'aia m-a si dezamagit...ma asteptam la mult mai mult de la el...

Ady
12th February 2007, 23:07
Hide and Seek, cu robert de niro, a fost tare

http://i.imdb.com/Photos/Ss/0382077/Onesheet.jpg

la hide and seek au stricat totul cu trailerul, ma asteptam la mult mai mult din ce am vazut in trailer ...

Lavinia
12th February 2007, 23:19
asa e...d'aia am si luat filmu...vazusem traileru d cateva ori pe mtv cred si apoi am zis sa il vad si yo...

irinaidu
12th February 2007, 23:48
si pe mine m-a dezamagit hide and seek. si eu cand vad de niro pe afis ma astept la ceva care sa fie super tare. iar micuta dakota e adorabila. dar filmul asta nu reuseste sa ii puna in valoare.

A.k.a
13th February 2007, 00:41
Am vazut azi Babel si The Pursuit of Happyness, amandoua m-au impresionat, doua filme excelente.

TenisFan
13th February 2007, 02:02
Babel...Povestea Mexic/America...Slaba...Catastrofala..2!Apoi avem povestea marocana care per total e ok...Iar povestea japoneza care e superba...Ce imagini triste poate sa contina orasul ala si aici ma refer la Tokyo...Daca m-as face regizor primul meu film l-as face in orasul ala...Contrastul dintre cele 3 locatii mi-a placut: Tokyo tehnologizat si iluminat,Maroc cu peisaje salbatice si incantatoare si nunta mexicanilor...Per total Babel primeste 7 de la mine... ;)

TheIceMan
13th February 2007, 03:05
March of the penguins :ok:

YoYoyOi
13th February 2007, 07:50
asta e cu pinguini?:D

BAK
13th February 2007, 07:58
nup........e cu fete curioase care se baga in seama degeaba.......cred ca ti-ar place la nebunie.....

Laur_Farul
13th February 2007, 10:15
Spider-man 3 .. a aparut acum de curand .. e super misto :D !

relansat
13th February 2007, 12:48
Trei frati de belea made by Vacanta Mare :lol: :lol: :lol:

Stiu ca multi dintre voi o sa ziceti ca`s obositi, insa mie`mi place la nebunie ashe ca nu comentati :D

irinaidu
16th February 2007, 14:01
am vazut si eu in sfarsit " the prestige ". distractiv filmul si bine facut, mi-a placut. dar am ramas uimita sa vad cate discutii a generat pe imdb.

A.k.a
16th February 2007, 14:24
azi ma uit si eu la el

realmadrid.com
18th February 2007, 00:32
@Laur_Farul

A aparut pe net Spider-Man 3 :D ?

Am vazut astazi School for Scoundrels, o comedie destul de reusita.

Si...am vazut "The Queen", destul de interesant.

irinaidu
18th February 2007, 01:19
eu am vazut ceva ce nu stiu daca sa-l numesc film sau documentar sau serial. se cheama " long way round" si e un documentar facut ewan mcgregor si prietenul lui charlie care au plecat cu motocicleta prin europa. mai am un episod de vazut si am inteles ca la sf iau avionul si merg in sua. e f bine facut documentarul iar partea pe care o petrec i europa de est e f impresionanta. e aventura, e emotie si e realitate!!!! mi-a placut f mult. l-au dat saptamanile astea pe explorer.

Lavinia
18th February 2007, 20:33
dak e cu ewan imi place si mie:D

A.k.a
21st February 2007, 21:58
Eu nu l-am vazut tocmai ca as vrea sa-l vad, Best of the Best, ii vechi filmul din 1989 cu Eric Roberts, James Earl Jones si Chris Penn, ii cu echipa nationala de karate. Stiu ca imi placea foarte mult cand eram mic, is curios cum mi s-ar parea acuma. Nu stiti unde as putea gasi?

Balaci
22nd February 2007, 02:00
ieri:Idiocracy, o comedie aproape suportabila, a la Beavis si Butthead,despre un tip care calatoreste in timp sa descopere ca pamantul in 2500 este po****t de idioti(care s-au reprodus mult mai repede decat oamenii inteligenti de pe planeta)
azi:12 angry men, superb filmul,un clasic(1957), o analiza complexa a societatii americane,inca valabila azi

pytzy
23rd February 2007, 08:13
Ieri am reusit sa vad si eu "The Omen" nu pot sa zic ca ma incantat prea mult.

georgebz
24th February 2007, 21:43
am vazut si eu in sfarsit " the prestige ". distractiv filmul si bine facut, mi-a placut. dar am ramas uimita sa vad cate discutii a generat pe imdb.

L-am vazut si eu azi .. mi-a placut ... dar "distractiv" nu ar fi primul cuvant care mi-ar veni in minte ca sa il descriu

RazvyVG
25th February 2007, 15:29
Goal 2 Munez ajunge la Real Madrid ...

dan
28th February 2007, 00:35
am vazut o garmada de filme in ultima vreme: Annapolis, 28 days later, The prestige:ok: , Edison, Invincible, 88 minutes, Ghost rider:galben: ....

Sasuke Uchiha
28th February 2007, 19:23
The Dark Hours varza :rosu:

dead birds, ar fi putut fi interesant insa...:no:

Hard
1st March 2007, 02:03
Corupted minds - actiune

STEELMAN
1st March 2007, 02:47
pistruiatul si football factory(pt a 5-a oara)

Sasuke Uchiha
2nd March 2007, 00:12
The Illusionist, destul de bun...:ok:

Sasuke Uchiha
2nd March 2007, 12:28
Blood Diamond , di caprio e prea tare, pacat ca nu a castigat oscarul,era singurul care intradevar il merita, filmul a fost f f bun, nu stiu cine a zis ca finalul e naspa, finalul a fost perfect :ok:

phyxius
2nd March 2007, 12:36
will smith/forest whitaker si-au interpretat si ei rolurile foarte bine. smith, dupa mine, mai bine decat dicaprio. mai mult el l-ar fi meritat. parerea mea...

si-asa l-a luat un negru :P. e la moda...

Sasuke Uchiha
3rd March 2007, 20:10
scoop, singurul film a lui woody allen pe care l-am putut vedea de la incepu pana la sfarsit

the illusionist, bun

Sergio_D
3rd March 2007, 23:32
Girl Next Door :ras-plans:

Elisha Cuthbert... superba :D

Lavinia
4th March 2007, 18:39
asta da motiv vali;)

Hard
5th March 2007, 01:43
i robot pe chanel five

Sasuke Uchiha
11th March 2007, 21:38
Little Miss Sunshine
bun film
borat :happy :happy prea tare

Sergio_D
11th March 2007, 21:46
Children of Men...

remarcabila tiganca Maricica, cum o rupea pe romaneste :D

TenisFan
11th March 2007, 22:11
Blood Diamond , di caprio e prea tare, pacat ca nu a castigat oscarul,era singurul care intradevar il merita, filmul a fost f f bun, nu stiu cine a zis ca finalul e naspa, finalul a fost perfect :ok:Eu am zis ca finalul e de *****...Vrei sa-ti explic de ce? ;)) Pentru ca finalul a fost presarat de porcarii tipic Hollywodiene... ;) In primul rand scena de razbel cand se pare ca Di Caprio reuseste sa scape nevatamat ca prin minune desi erau aia prin preajma lui dar nu au actionat...Apoi cand ala micu ridica pistolul si-i ameninta pe cei doi si tatal lui il convinge sa lase pistolul jos...Ei bine imediat cum reuseste sa-l convinga dar imediat in secunda urmatoare vin aia sa traga in ei...Nici mai devreme nici mai tarziu...Taman atunci la o secunda dupa ce-l convinge pe copil...Cat de rahat poate sa fie faza asta?Cat de convenabil?Ca sa simti tu mega actiune si porcarii...Apoi scapa ei si incep sa urce si Di Caprio ii lasa sa plece ei cu avionul si ce face?Da ai ghicit da un telefon... :happy :ras-plans: Probabil una dintre cele mai proaste faze din filme...Mega penibila... ;) Tipic hollywoodiana totusi...Plus finalul care dupa mine e prost...Puteau sa-l incheie altfel dar nu cu finalul ala slab...Pacat filmul fusese pana atunci perfect... ;)

irinaidu
13th March 2007, 03:07
si eu am zis ca finalul e de cacao. tipic pt hollywood sa strice un film bun.
daca se termina in timp ce alegau ei pe munte ar fi fost ok, sau daca chiar vroiau o farama de happy end, puteau sa-l arate de negru cu familia si gata. de ce, de ce insista astia cu fazele astea cusute cu ata alba???? cand ma uitam la film chiar ma gandeam ca sper sa nu dea telefon. si daca tot a dat tel macar sa nu aplaude nimeni la sfarsit, dar nu am avut noroc.

GruppoApparte
13th March 2007, 03:22
am vazut si eu filmul 300 ... super super fara cuvinte .. nu cred ca am mai vazut demult un asemenea film ... pacat de finalul lui putea sa il faca mai bun :) ... va recomand filmu ...

pinki
13th March 2007, 09:31
a vazut cineva "paris, je t'aime"?

TenisFan
13th March 2007, 12:35
am vazut si eu filmul 300 ... super super fara cuvinte .. nu cred ca am mai vazut demult un asemenea film ... pacat de finalul lui putea sa il faca mai bun :) ... va recomand filmu ...Unde ai vazut tu filmul asta?La cinema? :shocked: Sau ai vreo versiune xvid sau chiar cam de rahat? Ca pe tracker la noi exista asa ceva si filmul asta merita sa fie vazut pe hdtv sau la cinematograf... ;)

Sasuke Uchiha
13th March 2007, 21:24
open water, prea tare si foarte trist

irinaidu
15th March 2007, 02:51
eu tocmai am vazut mysterious skin si sunt in soc. un film f bine facut, dupa parerea mea. un subiect ingrozitor. si mi s-a parut si f bine jucat. oare de ce nu s-a vorbit prea mult despre filmul asta?

Prome
15th March 2007, 11:40
am vazut si eu filmul 300 ... super super fara cuvinte .. nu cred ca am mai vazut demult un asemenea film ... pacat de finalul lui putea sa il faca mai bun :) ... va recomand filmu ...

in romania numa tras din sala se putea vedea . pacat de un film care se bazeaza pe efecte sa te uiti la el la asa calitate :( inca o saptamana si o zi si il vad :D

Ady
15th March 2007, 12:59
eu unul ma asteptam la un pic mai mult de la el, la cat a fost mediatizat ... in fine, sa vad si versiunea dvdrip si dupa aia ma mai gandesc ce sa cred despre el ...

un film dragut pe care l-am vazut ieri: the painted veil :ok:

Prome
15th March 2007, 13:35
am vazut ieri un film destul de tare "the wind that shakes the barley" .

GruppoApparte
17th March 2007, 05:01
intradevar online am vazut filmul :) am gasit undeva filmul si avea calitatea foarte buna, se vedea super ... asa ca uitativa si voi

Jerry20cm
18th March 2007, 16:12
pfoooaiii, am vazut in sfarsit Click, incredibil, n-am crezut ca filmul asta e asa de reusit, a intrat in top 5 la mine.

Am vazut si Ghost Rider, bunicel filmul.:)

TaciAcolo
18th March 2007, 16:34
acum am vazut filmu Silent.Hil super tare e:D

urmeaza Ghost Rider:D

Jerry20cm
18th March 2007, 16:37
da, tocmai mi-a zis Diablo c-a plans la Click:D:D

TaciAcolo
18th March 2007, 16:38
l-am vazut si eu mai de mult destul de bun :ras-plans: da nu sa plangi la el :happy

Jerry20cm
18th March 2007, 16:49
taci mah, nu stii sa apreciezi un film bun:D

PS: si eu am plans:happy

Zauri
18th March 2007, 18:27
Si eu am plans,dar faza cu aratatul degetului m-a mai inveselit.Un film care m-a impresionat a fost TOATE PANZELE SUS .Romanesc,vechi dar cu o actiune interesanta,cu suspans,si happy-end :D

GruppoApparte
18th March 2007, 19:00
2 filme am vazut in ultima vreme si la amandoua am ras sa mor nu alte :) exagerez putin da chiar am ras

Nea Marin Miliardar
&
WILD HOGS

kerosene
19th March 2007, 10:25
300 si Taxi 4 :ok:

Hard
19th March 2007, 11:09
rocky balboa :)...urmeaza wild hogs ca cica se rade mult la el.

TenisFan
22nd March 2007, 01:55
Vazui 300...A aparut un DVD Screener de la Neptune si n-am mai putut astepta l-am luat... :( Si l-am si vazut tot asa fiindca nu m-am putut abtine... :( Filmul are numeroase faze proaste si cateva faze penibile dar toate i se iarta datorita unor imagini absolut fantastice sublime cu niste peisaje incredibile care fac cinste filmului si cinematografiei...Scena cu oracolul isi gaseste loc alaturi de alte scene fabuloase din alte filme pe care n-am sa le enumar ci doar ii recunosc maretia aici... :shocked: Pt imaginile sale filmul primeste indiscutabil nota 10 povestea este foarte slaba si coroborata cu fazele penibile se ajunge la o nota generala de 8... ;) Scenele de batalie sunt relativ putine dar imaginea cu rinocerul este superba... :shocked:

GruppoApparte
22nd March 2007, 16:14
si cu elefantiii su celalalte oratani :)

(completez eu)

Prome
22nd March 2007, 17:43
am vazut si eu DVDSCR nu am mai putut astepta pana duminica(vineri nema bilete sambata meciul) si sincer chiar nu este ce ma asteptam.....
dar un film bun oricum

phyxius
22nd March 2007, 18:58
normal ca nu este la ce se astepta lumea. trailerul a dat de gol totul. practic a prezentat aproape toate decorurile, toate personajele, actiunea (si desigur ce se stia din cultura generala). oricum a fost foarte bine realizat, gandit, jucat etc. etc. doar ca n-a impresionat pe cat se asteptau toti sa fie impresionati.

TenisFan
22nd March 2007, 22:20
E corect ce ai zis tu...Cred ca in istoria cinematografiei n-au mai existat trailere perfecte de nota 10...Ei bine trailerele acestui film pe langa faptul ca aproape ca au prezentat tot filmul(desi mai sunt unele peisaje si imagini fantastice) sunt pur si simplu perfecte...10 pt ele...8 pt film... ;)

Sandilius
24th March 2007, 00:32
Am vazut si eu filmul 300. Il bag la colectia mea alaturi de Spartacus, Elena din Troia, Braveheart, etc...

Aveam nevoie de acest film, dupa multe esecuri cinematografice care au invadat piata in ultima vreme.

Datenshi
25th March 2007, 17:52
Vazut si eu 300. Placut. :)

Catalanul
25th March 2007, 19:29
L-am vazut si eu la cinema ieri :) frumos filmul :ok: si cateva melodii de pe soundtrack (a aparut si ceva rock pe acolo :D)

realmadrid.com
25th March 2007, 20:10
Dap, super marfa filmul :D..face toti banii :ok:

Pe langa 300, am vazut si Goal 2, dar din pacate la o calitate cam slaba :(

Sasuke Uchiha
26th March 2007, 09:04
The 40 Year Old Virgin , prea tare, :happy :happy dupa borat cel mai bun de comedie

300 :no:

dardar_3
26th March 2007, 11:14
Mi-e unul mi-a placut 300 desi filmul este pura fictiune(scuze de pleonasm:D)... Acea povestioara cu cei 300 care au rezistat eroic este preluata dupa niste benzi desenate.

Ca si Gladiatorul(care sa fim seriosi, Caesar nu s-ar fi umilit niciodata sa intre in Arena sa lupte cu unul dintre gladiatori... A fost prea mare pentru a face lucrul asta) este facut bine... Efecte speciale foarte bune... Mi-e teama:D ca o sa ia cel putin un Oscar....;)....

Coloana sonora excelenta dupa parerea mea....:ok:

Sasuke Uchiha
26th March 2007, 11:15
si ultima faza din film chiar tare..:happy :happy

http://www.youtube.com/watch?v=30IVSjjknNE

dardar_3
26th March 2007, 11:21
Ete la ce se uita ValiEnte...:drak:...

Virgin la 40 de ani...:drak:...

PS: Pe asta l-am fumat de mult...:P... E bunicel filmul...

Kooler
26th March 2007, 13:15
Grinder...

irinaidu
26th March 2007, 13:24
pe mine m-a dezamagit mult virgin la 40 de ani. ma asteptam sa fie f amuzant dupa cat se vorbise despre eldar eu nu l-am gasit prea funny.

A.k.a
26th March 2007, 14:56
Asta e unul dintre filmele mele preferate de comedie. mi-a placut mult faza cand incearca sa o agate pe tipa aia in librarie, punandu-i intrebari. Ce expresie a fetei avea atunci :happy

Jerry20cm
26th March 2007, 16:06
ce film am vazut eu in ultima vreme:D

Final Destination 1,2 si 3. Astept sa apara 4:D

Click - super film:rolleyes:

si nu mai tin minte:P

Cristinush
26th March 2007, 16:33
hellolow...!/hello ultimele filme pe care le`am vazut eu sunt Blood diamond-superb film, ar mai fi Hidalgo si The lake house-sooper film:D

TaciAcolo
26th March 2007, 19:01
Bridge.To.Terabithia super tare ..o drama ,fantasy

Sandilius
26th March 2007, 22:42
Astazi am vazut si eu un film "light", asa cum imi place mie sa numesc "operele" maestrilor in ale cinema-ului.

10 items or less un film cu Morgan Freeman in rolul unui actor (ce fain suna :D) care-si petrece timpul studiind lumea, in scopul unor interpretari cat mai realiste a rolurilor ce urmeaza sa le interpreteze.

Totul incepe cand Morgan paseste intr-un magazin in care intalneste o vanzatoare spanioloaica, tare simpatica si mult prea inteligenta pentru pozitia pe care o ocupa in acel supermarket.

.................................

Un film in urma caruia nu ramai cu nimic, in sensul ca nu se intampla nimic important. Ii dau un 6.5 (sper ca am fost destul de obiectiv). Astept si alte pareri de la cei care au vazut filmul.

dan
26th March 2007, 22:51
The number 23 cu Jim Carrey...o drama
pot sa zic ca unora nu le va place filmul

Datenshi
26th March 2007, 22:57
Mi-e unul mi-a placut 300 desi filmul este pura fictiune(scuze de pleonasm:D)... Acea povestioara cu cei 300 care au rezistat eroic este preluata dupa niste benzi desenate.
:

Modul de prezentare este preluat dupa benzile desenate. Batalia de la Termopile chiar a avut loc, iar Leonida a fost cel care le-a tinut piept persilor in cel de-al doilea razboi greco-persan. Dupa ce spartanii au fost coplesiti, si datorita unui act de tradare se spune, armata greaca a reusit sa castige batalia de la Salamina, si in final la Plateea.


Am vazut ultimul Highlander. Unul dintre cele mai proaste filme vazute in ultima vreme.

little_earl
26th March 2007, 23:58
am vazut "The pursuit of happiness", un film bun, will smith a jucat binisor, totusi, finalul a fost PREVIZIBIL

Sergiu
27th March 2007, 00:34
Am vazut ultimul Highlander. Unul dintre cele mai proaste filme vazute in ultima vreme.

Highlander: The Source, sau Highlander: Endgame?
Endgame e vechi de 7 ani si ce-i drept nu e o realizare exceptionala, dar daca v-a placut serialul merita sa-l mai vedeti o data pe Adrian Paul, iar Highlander: The Source am inteles ca apare numai la toamna.

dan
27th March 2007, 07:33
am vazut "The pursuit of happiness", un film bun, will smith a jucat binisor, totusi, finalul a fost PREVIZIBIL
nu stiu daca a fost previzibil pentru cel care a trait tot ce s-a prezentat in film:shocked:

SurvivorSoso
27th March 2007, 20:23
88 minutes cu Al Pacino :D destul de bun...

Datenshi
27th March 2007, 22:01
Highlander: The Source, sau Highlander: Endgame?
Endgame e vechi de 7 ani si ce-i drept nu e o realizare exceptionala, dar daca v-a placut serialul merita sa-l mai vedeti o data pe Adrian Paul, iar Highlander: The Source am inteles ca apare numai la toamna.

Highlander: The Source (2007)
Release Date:
September 2007

Nu stiu ce s-a intamplat de a aparut mai devreme, dar a aparut. Serialul mi s-a parut acceptabil la vremea lui, filmul asta insa m-a dezamagit crunt.

Lavinia
28th March 2007, 16:08
am vazut "The pursuit of happiness", un film bun, will smith a jucat binisor, totusi, finalul a fost PREVIZIBIL
ar fi fost culmea k si finalu' sa fi fost trist....cu toate k si asa mi'ar fi placut - poate chiar si mai mult

Sasuke Uchiha
28th March 2007, 21:36
Unknown, un film foarte bun :yeah:

Hard
30th March 2007, 16:05
Night at the museum
si
Employee of the month

ambele comedii:)

pinki
30th March 2007, 17:27
wild hogs. in afara de partea melodramatica, am ras destul de mult :D

YoYoyOi
30th March 2007, 19:35
tocmai am vazut "The last king os Scotland", film bazat pe fapte si persoane reale.
Foarte interesanta actiunea filmului, despre un proaspat doctor care alege sa plece in Uganda pt a-si practica meseria. Ajunge initial intr-un sat din acea tara, insa printr-o anume imprejurare il intalneste pe proaspatul presedinte al Ugandei, ii devine simpatic acestuia si ajunge sa fie medicul lui personal.
Mutat la resedinta presedintelui ajunge sa cunoasca in detaliu tot ce face acesta, stilul dictatorial in care conduce, iar mai apoi afla de toate crimele politice care s-au facut.
Intre timp are o aventura si cu una dintre sotiile presedintelui pe care o lsa insarcinata.
Mai departe nu va zic. Va las pe voi sa descoperiti, daca vreti. Mie mi-a placut foarte mult. Tinand cont ca ieri am vazut "300", pot sa spun ca de mult n-am mai vazut un film asa de bun ca si asta de azi :D

dan
31st March 2007, 19:19
am vazut Laberinto del fauno, El (Pan's Labyrinth)..il aveam de ceva vreme dar acum am avut timp sa-l vad.
o drama, in limba spaniola, pentru cei care n-au auzit de film pana acum.
excelent realizate personajele Faunul si monstrul ala cu ochii in palma

Mario Di Lazi
31st March 2007, 20:40
Norbit ...

Sasuke Uchiha
31st March 2007, 21:17
REEKER terror, destul de prost, am vazut un film mai vechi foarte asemanator insa mult mai bun, nu stiu cum se numea

SlayerCommaThe
31st March 2007, 22:11
In ultima vreme am vazut Simply Irrestible, Scorched si North by Nortwest.

Simply Irrestible o comedie romantica cu Sarah Michelle Gellar care a jucat superb. Actiunea se aseamana cu episoadele din Buffy: se intampla ceva magic cu situatii comice, numai ca de data asta nu se mai poate lupta cu magia. Mie mi-a placut foarte mult.

Scorched niste bancheri dezamagiti de propria lor viata pun ceva la cale si din nou multe situatii comice. E un film bun, dar nu superb.

North by nortwest: un personaj e comfundat cu un agent secret si scenariul e unul superb. Personajul principal se descurca foarte bine in situatiile date, desi pe final m-a cam dezamagit, prea multe chestii pe care nu le cred posibile. Oricum e un film foarte bun.

White Shadow
1st April 2007, 00:50
The Contract cu John Cusack si Morgan Freeman

Cand am vazut ca Morgan Freeman va juca in acest film am spus , wau trebuie sa vad acest film..........dar din pacate am fost dezamagit de viteza cu care s-au miscat toate lucrurile in acest film........cateva impuscaturi , ceva urmariri prin padure , un elicopter prabusit si gata filmu , povestea parca e prea simpla , previzibila........in fine.....pierdeti doar 85 de minute din viata daca va uitati la acest film si merita sa va uitati doar pt ca joaca Morgan Freeman in el , doar din acest motiv , altu nu exista.

A.k.a
1st April 2007, 11:44
TMNT, imi placeau foarte mult cand am fost mai mic si am vrut sa vad cum e. Pentru copii, da vad ca tot a facut intr-un weekend $25 milioane in State

real23
1st April 2007, 13:36
am vazut aseara Apocalypto...abia acum, il aveam de vreo saptamana, foarte bun film. Mel Gibson isi demonstreaza talentul la filme, Apocalypto e foarte inovativ, despre un trib mayas...se vorbeste tot filmul in limba mayasa..nu mai zic mai mult sa nu se considere spoiler, just see it!

dani-1
1st April 2007, 21:53
The Black Dahlia un film care m-a dezamagit total in ciuda faptului ca joaca actori care imi plac foarte mult
The Exorcism of Emily Rose pot sa zic ca este cel ma horror film pe care l-am vazut vreodata. M-am uitat la el singur in casa pe la vreo 2 noaptea, m-a speriat de moarte, n-am durmit toata noaptea de frica :shocked:

A.k.a
1st April 2007, 22:00
The Exorcism of Emily Rose pot sa zic ca este cel ma horror film pe care l-am vazut vreodata. M-am uitat la el singur in casa pe la vreo 2 noaptea, m-a speriat de moarte, n-am durmit toata noaptea de frica :shocked:

O sa il bae luna asta pe HBO. Am vazut doar faze, dar pana acum The Exorcist mi s-a arut cel mai infricosator.

dani-1
1st April 2007, 22:04
O sa il bae luna asta pe HBO. Am vazut doar faze, dar pana acum The Exorcist mi s-a arut cel mai infricosator.

Si Exorcistul m-a speriat, mi-a placut foarte mult. Consider insa ca la un film horor conteaza foarte mult atmosfera in care vezi filmul, iar Exorcistul l-am vazut impreuna cu un grup de prieteni deci nu m-am speriat chiar atat de tare.

dragos_popa17
1st April 2007, 23:23
Un film de groaza tre' sa-l vezi noaptea, singur, cu castile pe urechi. Daca nici asa nu ti se pare sperios nu esti om :D

SlayerCommaThe
2nd April 2007, 00:09
Citizen Kane, nu are rost sa zic mai mult decat briliant, mult mai bun decat Rapid - Steaua.
Snatch: in fine un film unde mi-a placut de Brad Pitt. Amuzant filmul.
Down with love: de obicei imi cam dau seama cam ce se intampla in comediile romantice, dar la asta chiar am am avut o surpriza.

TaciAcolo
4th April 2007, 00:37
10.Items.Or.Less din 2006 drama/comedie trebuie neaparat sa-l vedeti e super tare ;)

pinki
5th April 2007, 19:22
am vazut si eu "paris, je t'aime", mi-a placut foarte mult, interesanta ideea, are un 9 de la mine :D

si "the fountain". care e interesant asa, realizat ok, dar finalul e aiurea. strica tot filmul. oricum, ma asteptam sa fie mai ... ciudat. mai mult de 7 nu pot sa-i dau.

phyxius
5th April 2007, 21:18
am vazut ieri doua filme de actiune bune. smokin' aces - 7.5/10 pt ca a fost previzibil rau, dar mi-a placut oricum pt. ca de mult nu mai vazusem un film de actiune reusit (sau hai, semi-reusit, da' n-am chef sa intru in detalii). un action thriller f bun a fost shooter. daca treci cu vederea peste toate cliseele gen conspiratie, inscenare, asasinare, fost super-soldat care traieste in exil etc. actorii buni (mark wahlberg, michael pena, danny glover) care si-au jucat bine rolurile au facut diferenta. per total ii dau un 8/10

Sasuke Uchiha
5th April 2007, 22:59
Eternal Sunshine of the Spotless Mind , interesant
audition , un " horror " japonez, din pacate e greu sa gasesti un film horror bun :mda:

White Shadow
5th April 2007, 23:28
Eternal Sunshine of the Spotless Mind , interesant
audition , un " horror " japonez, din pacate e greu sa gasesti un film horror bun :mda:

Sunt de acord cu tine , sa vedem cum va fi Dead Silence :ok:

Sasuke Uchiha
7th April 2007, 01:46
deja vu, destul de bun :ok:

denysa
8th April 2007, 15:44
ieri am vazut pentru a treia oara "La vita e bella".:( nu prea am obiceiul de a ma uita la filme deja vazute,insa filmul acesta mi se pare exceptional:D copilasul a jucat foarte bine,la fel si tata lui.Dora nu mi-a prea placut,era prea adormita...insa,acest film merita pe deplin cele 50 de premii pe care le-a adunat:D

Lavinia
9th April 2007, 12:55
mda...pacat k vineri ne'au tinut astia la scoala k sa ne uitam la el...park nu imi mai place atat de mult acum k am pierdut 2 ore din viata mea la scoala cand puteam fi in alta parte.....

realmadrid.com
9th April 2007, 13:29
"It's All Gone, Pete Tong" (9/10)...daca va place muzica house sau vreti sa deveniti in dJ, filmul asta nu trebuie ratat :D

Povestea unui DJ din Ibiza, dependent de cocaina (despre care se spune ca a existat, da nu cred :D) care surzeste datorita zgomotului din cluburi, toata lumea il paraeste, intra intr-o depresie, vrea sa se sinucida...dar in acel moment descopera ca mai mult vrea sa traiasca :D, intalneste o tipa (tot surda) care il invata sa citeasca pe buze, iar prin nu stiu ce fel, acesta incepe sa simta muzica prin vibratii, compune un nou album care sparge toate clasamentele, revine din nou in Ibiza, rupe clubul in 2 iar apoi...dispare, si nimeni n-a mai auzit de el :D.

Faza este...ca acest DJ (Frankie Wilde) are melodii, site...si toate cele, doar ca sa para ca exista. In film apare Tiesto, Paul Van Dik si alti dj de calibru, care vorbesc despre acest DJ :D.

dan
9th April 2007, 13:56
Requiem for a Dream...un film mai vechi, din 2000 parca
si Hannibal Rising

pinki
12th April 2007, 14:25
300. o porcarie, de altfel nici n-am vrut sa-l vad dar am fost santajata. nota 3 de la mine. asta pt ca am ras tot filmul :D

the illussionist. boring si previzibil, jessica biel e urata si nici nu i se potrivea rolul. banal. ma asteptam la mai mult. nota 6.

si, the best for last: garden state, super tare filmul, ar fi luat 10 daca nu avea happy end, la cat de tare e filmul finalul e jenant. asa ca are un 9 :D

Bumbescu
12th April 2007, 14:27
300. o porcarie, de altfel nici n-am vrut sa-l vad dar am fost santajata. nota 3 de la mine. asta pt ca am ras tot filmul :D

the illussionist. boring si previzibil, jessica biel e urata si nici nu i se potrivea rolul. banal. ma asteptam la mai mult. nota 6.

si, the best for last: garden state, super tare filmul, ar fi luat 10 daca nu avea happy end, la cat de tare e filmul finalul e jenant. asa ca are un 9 :D

Militienilor le-a placut, l-au apreciat, au si preluat unele chestii din el:D

Sergiu
12th April 2007, 16:03
jessica biel e urata


Cred ca esti doar invidioasa. Cum sa fie urata?

Lover
12th April 2007, 16:13
jessica biel urata ? :jerk: vezi ca fac urat
uita-te si tu la 16:30 pe primaTV ...sa vezi cat de urata e :P
filmu ala e mai vechi...dar nu conteaza :D la ala de pe prima ma refer
:kiss:

irinaidu
12th April 2007, 16:24
eu nu am vz cum arata jessica biel in iluzionistul , dar am vazut-o la oscaruri pe covorul rosu fara sutien. si pot spune ca o urasc, dar cu siguranta nu e urata!!!!

garden state e super tare!!!! si mie mi-a placut chiar si sfarsitul!!! mie la filmele frumoase imi plac sfarsiturile frumoase, altfel ce rost ar avea!!!

Bumbescu
12th April 2007, 17:28
:happy:

Pink, nu mai fi asa categorica...mai ales ca tipa e genul apreciat de tot felul de masturbanti:D

Frumoasa e totusi mult spus(cel putin tinand cont de fata latareata si cam vulgara)...e trupesa:D

Datenshi
12th April 2007, 17:57
si pot spune ca o urasc, dar cu siguranta nu e urata!!!!



Ai vrea sa o vezi asa http://www.libertybootco.com/assets/famousfolks/JessicaBiel2.jpg ? :D

Sergiu
12th April 2007, 19:18
Jessica Biel nu e Sarah Michelle Gellar, poate nici Eliza Dushku, dar ati vazut-o cand se bate cu vampirii in Blade: Trinity?
Daca nu uitati-va aici: http://youtube.com/watch?v=a2e__CoAMCk

Nu e super filmul, dar pentru Jessica merita vazut.

Bumbescu
12th April 2007, 19:31
Decat sa ma uit la filmul asta mai bine vizionez un meci ceahlaul-fc arges in reluare

razwan_vs
12th April 2007, 20:53
The Bachelor.......prea tare filmul :ras-plans:

Tyler Durden
12th April 2007, 21:34
Eu va recomanand un regizor ( poate mai excentric decat pasolini si lynch la un loc) Alexander Jodorowsky. Cateva titluri: Santa Sangre, Holy Mountain, Fado y Lis, El Topo.Nu stiu daca o sa va placa insa sigur nu o sa va lasE indiferenti.

pinki
12th April 2007, 22:43
ba e urata, are fata lata, masculinizata, n-are nimic feminin, e mereu parca gata sa-ti dea un topor in cap si o sapa dupa ceafa. mie nu-mi place, chiar mi se pare urata, inca de cand juca in serialu' ala. e barbatoasa, si pt mine o tipa care arata ca un barbat e urata (de fatza vorbesc). o tipa super draguta e scarlett johansson. :D de fapt sunt multe, dar aia e cea mai draguta :D

nu sunt geloasa, ca nu am pe ce ;)

o sa caut filmele astea, cred ca o sa-mi placa :D

little_earl
12th April 2007, 22:47
cred ca orice barbat ar da-o pe biel pt alba ;)

irinaidu
12th April 2007, 23:48
Ai vrea sa o vezi asa http://www.libertybootco.com/assets/famousfolks/JessicaBiel2.jpg ? :D


cred ca ai cam exagerat un pic :P

brusc parca am chef sa vb despre femei frumoase, ceea ce bizar si off topic asa ca gata ma duc la culcare:rolleyes:

Sergiu
12th April 2007, 23:49
Eu nu as da-o, desi si Alba stie sa se bata bine, mai ales in serialul Dark Angel:
http://youtube.com/watch?v=buaHR7k42JQ
http://youtube.com/watch?v=OnqzEjTnvN8

pinki
13th April 2007, 00:15
aha, deci la tine e ok o femeie care sa te bata de sa-ti iasa ochii din cap :D cool asa :ras-plans:

gata, scuze de offtopic :D

Sasuke Uchiha
16th April 2007, 01:58
Into the Blue, jessica alba :groggy:
ocean's twelve, dezamagitor, foarte slab, nu mi-a placut deloc
rocky balboa, la acest sf - horror nu am rezistat pana la final
the merchant of venice

Lavinia
16th April 2007, 11:08
Into the Blue, jessica alba :groggy:
Into the Blue, Paul Walker:groggy:

irinaidu
20th April 2007, 00:36
eu aseara am vz pe tvr 2 : the dangerous lives of altar boys. un film care ar putea sa fie f bun dar pana la sfarsit ai senzatia ca s-a pierdut ceva din scenariu. oricum emile hirsch ( cred ca asa se scrie ) m-a impresionat. oare de ce in jurul unor actori se face atata valva iar altii nu atrag asa de mult. baiatul asta chiar pare talentat si nu singurul actor mai tanar care m-a impresionat in ultima vreme, dar nu prea se aude de ei ( cel putin nu pe la noi ).

phyxius
20th April 2007, 18:11
The Hitcher - jalnic. imi pare rau de sean bean pt ca a acceptat rolul asta. un ucigas psihopat urmareste 2 adolescenti care aproape il lovisera cu masina din greseala si l-au lasat in urma fara ca nici macar sa vorbeasca cu el. in doar 1 ora si 20 min (atat dureaza filmul) ucigasul reuseste sa omoare vreo 20 de oameni (cu mare usurinta - e ca un superman al ucigasilor, nimeni nu-l poate opri) dintre care 10-15 politisti. in final il omoara fata, prietena baiatului care era sa-l loveasca cu masina pe ucigas. deci omul omoara 20 de persoane dintre care ~15 antrenate sa se lupte cu criminali, dar pana la urma il invinge o fata cam slabuta din pct de vedere fizic care nu mai pusese mana pe o arma niciodata in viata ei si mai mult ca sigur ar fi doborat-o reculul incat sa cada pe spate. :rosu:

Lavinia
21st April 2007, 15:21
in sfarsit am facut si eu rost de Pan's Labyrinth....mi'a placut ffff mult....mai mult chiar decat ma asteptam

Sasuke Uchiha
24th April 2007, 20:23
serenity, daca nu ai nimic de facut e bun
the hitcher, enervant
american beauty abia acum am reusit sa-l vad, foarte bun :ok:

clawd
25th April 2007, 21:12
Epic movie (http://www.imdb.com/title/tt0799949/)...
Rather useless... pointless... (pick your term)...
Smulge un zambet-doua...... trei... (ca orice parodie). Daca vreti sa odihniti neuronasul...

abc_tase
25th April 2007, 21:39
Children of men

mi-a placut mult

Iulya
26th April 2007, 23:15
Muzica si versurile - comedie enjoyable :) mi-a plakut

Lavinia
26th April 2007, 23:32
avec???
p.s.i like ur avatar...

pinki
27th April 2007, 10:57
hugh grant si drew barrymore.

Lavinia
27th April 2007, 11:03
ahaa...am auzit de el;)

Kainsashiki
27th April 2007, 22:44
o comedie mijto? ce-mi recomandati si mie ?:D

Lavinia
27th April 2007, 22:48
orice pe otv;)...rasul e garantat:happy

phyxius
27th April 2007, 22:53
The Ringer, Dorm Daze, Dorm Daze 2, Van Wilder 2, Clerks 2, Beerfest, Talladega Nights - The Ballad of Ricky Bobby, School for Scoundrels

Iulya
27th April 2007, 23:35
avec???
p.s.i like ur avatar...
sorry k n-am rasp ...aku am vazut

Drew Barrymore, Hugh Grant cum a zis si pink_me in regia lui Marc Lawrence

link for details (http://www.cinemagia.ro/movie.php?movie_id=15892&what=article&article_id=15987)

Kainsashiki
27th April 2007, 23:40
The Ringer, Dorm Daze, Dorm Daze 2, Van Wilder 2, Clerks 2, Beerfest, Talladega Nights - The Ballad of Ricky Bobby, School for Scoundrels

phyxsius, ca intotdeauna, no. 1 :ok:

dorm daze 1,2, clerks 2, beerfest, school for scoundrels le-am vazut. cred ca o sa aleg the ballad of ricky bobby.

mersi mult! :bere:

White Shadow
27th April 2007, 23:41
o comedie mijto? ce-mi recomandati si mie ?:D

Mr. Bean's Holiday

TaciAcolo
27th April 2007, 23:46
slab ..filmul asta cu been

Cneazul
28th April 2007, 11:16
comedie misto?? fat pizza ! nu exista comedie mai buna decat fat pizza ! o sa-mi multumesti

Kainsashiki
28th April 2007, 11:53
e praf :) l-am vazut :P

Lavinia
28th April 2007, 12:59
are we done yet?...e mishto..cu nishte negri care cumpara o casa care e vai de ea si se apuca sa o repare...

phyxius
28th April 2007, 18:03
phyxsius, ca intotdeauna, no. 1 :ok:

dorm daze 1,2, clerks 2, beerfest, school for scoundrels le-am vazut. cred ca o sa aleg the ballad of ricky bobby.

mersi mult! :bere:

pai nu te mai uita la atatea filme ca dupa aia nu mai am ce sa-ti recomand :P. daca mai ai nevoie, uite cateva mai vechi, da' la care nu ai cum sa nu razi deloc: Without a Paddle, Guess Who, Dodgeball - A True Underdog Story, The Longest Yard, Varsity Blues, Wedding Crashers, The Matador, Frostbite, Waiting, Fun With Dick and Jane, The Man, Grandma's Boy, Employee of the Month, Date Movie, Failure to Launch, Dirty Deeds.



comedie misto?? fat pizza ! nu exista comedie mai buna decat fat pizza ! o sa-mi multumesti

:(

Lavinia
28th April 2007, 19:46
voua v'a placut blades of glory??

Iulya
28th April 2007, 19:48
voua v'a placut blades of glory??

nu

Lavinia
28th April 2007, 19:53
deci nici tie...ma intreb dak i'o fi placut ciuva dupa aci filmu asta...???

phyxius
28th April 2007, 20:15
nu l-am vazut inca, dar o sa-l iau cum apare dvdrip. e o comedie tampita bazata pe o idee super-tampita cu doi actori care joaca numai in comedii tampite (Will Ferrell - Talladega Nights, Wedding Crashers, Anchorman si John Heder - Napoleon Dynamite, Benchwarmers, School for Scoundrels)..... o sa-mi placa la nebunie :D

irinaidu
29th April 2007, 00:54
eu am vazut o logodna f lunga. mie mi-a placut. cred ca e film de fete ca sa zic asa, dar eu eram in dispozitia potrivita!!! si gaspard ulliel m-a lovit in plin!!!

Lavinia
29th April 2007, 00:54
...gaspard ulliel...si dak era super nashpa filmu mie tot mi'ar fi placut:happy

irinaidu
29th April 2007, 03:17
stiu lala :P
tocmai am vazut " paris j'taime". eu nu stiam nimic despre el. pur si simplu i-am dat download pt ca vroiam sa il vad pe gaspard si in alt film. ei bine, el nu apare decat f putin in film, dar nimeni nu apare mai mult. dar eu am ramas f uimita pt ca nu ma asteptam la un asfel de format. inedit. unele povesti mai frumoase, unele mai nereusite. cand s-a terminat am stat cateva minute sa ma gandesc daca mi-a placut sau nu. si mi-au dat lacrimile, prin urmare mi-a placut. se putea si mai bine si cel putin o poveste este absolut cretina, dar sa vad parisul a fost superb.
gata.

Lavinia
29th April 2007, 03:19
cretina sa nu,daca gaspard apare in film trecem cu vederea;)

irinaidu
29th April 2007, 03:21
uita-te si o savezi. apare putin, dar are parul lung. dar e gay. asa ca e si una calda si una rece. :P

Lavinia
29th April 2007, 03:23
imi place mult d el cu paru mai lung:D ce dak'i gay...mai conteste??

Kainsashiki
29th April 2007, 14:20
Poveste din Bronx - super adevarat filmul. :ok:

Lavinia
29th April 2007, 19:02
in sfarsit am vazut si yo spirit armasaru nush de unde....in viata mea nu am mai auzit atata "calareasca" in viata mea....nashpa:(...povestea era dragutza dar "dialogurile" m'au facut sa ajung la concluzia k am pierdut timpu....

phyxius
29th April 2007, 19:06
Spirit - Stallion of the Cimarron? il am de vrei 3 ani si tot nu l-am vazut :)

Lavinia
29th April 2007, 19:10
da..ala...si yo cred k tot de vreo 3 ani(sau 2)...nu aveam ce face si ik hai sa ma uit la el...mai bine dormeam

Hard
1st May 2007, 15:14
Hot Fuzz :groggy: comedie englezeasca :happy

Lavinia
1st May 2007, 15:25
young black stalion...nashpa:(

Hard
1st May 2007, 15:27
si ieri am vazut si Little man,comedie cu un pitic negru "adoptat" :D

Lavinia
1st May 2007, 15:33
d asta parca am auzit si yo...merita sa'l caut?

phyxius
1st May 2007, 15:42
a fost nominalizat la zmeura de aur de vreo 3-4 ori. ce zici, mai vrei sa-l vezi?

Lavinia
1st May 2007, 15:44
aaa...poate k daca ar fi castigat ar fi mai fost o sansa sa'l vad:happy

Balaci
1st May 2007, 16:09
Plus ca e votat intre cele mai proaste 150 de filme din toate timpurile pe IMDB:D

Lavinia
1st May 2007, 16:11
daca era in top 100 ar fi avut o sansa mai mare:ras-plans:(sa ma uit la el)

Hard
1st May 2007, 16:24
Little man ? uita-te,e comedie :)

Hard
1st May 2007, 19:32
Gata am vazut si Silent Hill,cand nu aveti ce film sa vedeti ,vi-l propun cu toata dragostea:D

Jerry20cm
1st May 2007, 19:35
Am vazut:

An inconvenient truth - documentar interesant.
Along came Polly - comedie exceptionala cu Ben Stiller si Jenifer Aniston. Il mai vazusem:D.
Eurotrip - o foarte reusita comedie.
Duplex - n-am vrut sa ma uit la el, da' am fost fortat. Dragut film.

Lavinia
1st May 2007, 19:41
si yo le'am vazut pe toate....si mi'au placut..filme placute;)

Jerry20cm
1st May 2007, 19:42
bine, mah Lavinio, bravo tie:D

Lavinia
1st May 2007, 19:44
:D..d mult nu te'am mai "vazut"...a fost bine...iar acu:(:P

Jerry20cm
1st May 2007, 19:49
vezi, pai tu ai cautat-o:D
ia zi-mi si mie o comedie misto pe care ai vazut-o. Asta ca sa fim on-topic:D

Lavinia
1st May 2007, 19:51
p kre am vazut'o?nu am mai vazut o comedie mishto de mult..ultima p kre am vazut'o a fost my big fat greek wedding...km plictisitoare..si inca nu am inteles dc ii zice si fat...:confused:

phyxius
1st May 2007, 20:12
ia zi-mi si mie o comedie misto

Groundhog Day cu Bill Murray. o comedie clasica, dar mereu misto.


p kre am vazut'o?nu am mai vazut o comedie mishto de mult..ultima p kre am vazut'o a fost my big fat greek wedding...km plictisitoare..si inca nu am inteles dc ii zice si fat...:confused:

e o expresie. "big fat" vrea sa spuna ca e foarte mare si atat de evidenta incat chiar deranjeaza putin

Lavinia
1st May 2007, 20:17
da?nu stiam...in fiecare zi afli lucruri noi:D

Hard
1st May 2007, 21:28
Lala Silent Hill pt tine e cu fantome ;)

Lavinia
1st May 2007, 21:29
stiam:P

RazvyVG
3rd May 2007, 01:42
cannibal holocaust ... mia venit sa vomez de cateva ori. groaznic filmu...
va sugerez sa nul vizionati . serios

little_earl
3rd May 2007, 02:12
am auzit ca exista unele controverse legate de filmul ala, cum ca actele violente sunt reale

BAK
3rd May 2007, 04:39
sunt reale,insa numai cele impotriva animalelor....restul nu a fost decat o inscenare....singura controversa a fost cu fata indigena care a fost trasa in teapa, aia a fost singura faza care nu s-a putut dovedii ca fiind "special effect"

Balaci
3rd May 2007, 09:22
Un film mai vechi,din 2002, Dirty Pretty Things,despre viata imigrantilor ilegali din Londra,foarte bun:ok:(8,5/10)

Lavinia
3rd May 2007, 12:00
sunt reale,insa numai cele impotriva animalelor....restul nu a fost decat o inscenare....singura controversa a fost cu fata indigena care a fost trasa in teapa, aia a fost singura faza care nu s-a putut dovedii ca fiind "special effect"

wtf...:shocked: :no:

RazvyVG
3rd May 2007, 12:47
wtf...:shocked: :no:

iti spun io, NU TE UITA ALA FILM !

Hard
3rd May 2007, 12:56
Un film mai vechi,din 2002, Dirty Pretty Things,despre viata imigrantilor ilegali din Londra,foarte bun:ok:(8,5/10)

erau si romani pe acolo?:rolleyes:

Balaci
3rd May 2007, 12:57
Nu

Hard
3rd May 2007, 23:33
am terminat de vazut EPIC MOVIE o panarama de film

Lavinia
4th May 2007, 00:06
ahaa..deci ti'o placut:P

Hard
4th May 2007, 01:48
nu mi-a placut deloc:)
acum am terminat si Garfield 2,am vazut si unele cadre frumoase cu Londra.

Lavinia
4th May 2007, 01:49
mie partea a 2'a mi s'a parut slabutza...

GruppoApparte
4th May 2007, 03:08
da naspa Garfield ...
ce am vazut eu asa recent in ultima saptamana
The girl Next Door ... stiu ca e vechi da e super fain
Nacho Libre ... destul de fain
Step Up ... merge da cam plicti...
Bandidas ... hahah merita vazut SUPER

dan
4th May 2007, 15:12
am vazut acum cateva zile The zodiac...mi-a placut

phyxius
5th May 2007, 18:22
tocmai am vazut si eu Spider-Man 3. Doamne, cat de PROST a putut sa fie. era de asteptat..... initial am crezut ca va fi incredibil, dar Raimi a masacrat filmul. :no: m-a dezamagit mai rau decat 300 si macar de la ala stiam la ce sa ma astept. rolul lui maguire e redus la mentalitatea unui copil de 8-9 ani, villain-ii filmului, cu exceptia lui harry osborn sunt ciopartati si personajele lor nu sunt lasate sa se dezvolte deloc dealungul filmului. partea cu sandman e pur si simplu tampita (o sa vedeti cand vedeti si filmul). si venom care ar trebui sa fie cel mai mare dusman al lui spider-man apare in total vreo 15 min in lupta de la final. greseala lui raimi a fost ca a mai introdus si personajul lui venom in poveste, lucru care initial nu voia sa faca. a fost mult prea mult de spus in doar 2h, 20 min (sau cat naibii o fi durat)

Datenshi
6th May 2007, 12:21
The painted veil - superb.
Epic movie - confirm ce zice hardliner mai sus. Nu se mai fac parodii ca pe vremuri. :D

phyxius
10th May 2007, 11:48
am vazut si eu epic movie. nu-mi vine sa cred ca am pierdut o ora si jumatate din viata mea uitandu-ma la chestia asta. filme ca epic movie si date movie sunt mai degraba un fel de parodie la parodii. scary movie 1 a fost singurul care chiar mi-a placut (si putin si a 2lea), dar asta pt ca a avut o singura idee, si anume cu un ucigas in serie.(+ mici bucati din alte filme). epic movie deja e ridicol cum ia lucruri care n-au deloc de-a face unul cu altul cum ar fi the chronicles of narnia, pirates of the caribbean si willy wonka's chocolate factory si incearca sa le uneasca pe toate intr-o singura poveste. ii dau un generos 5, pt. ca singurele parti care mi-au placut au fost cand l-au luat la misto pe ashton kutcher cu punk'd si lupta in care au scos intentionat in evidenta cascadorul ala asiatic.

clawd
10th May 2007, 12:40
... cu ocazia vizionarii "filmului" (cu indulgenta) Epic movie, am realizat cat de utila este prezenta unui DVD-Player in casa omului.
Sa explic:
Epic Movie rula pe DVD-player... Eu faceam ceva pe la comp... Nevasta-mea citea. Am vazut 25% din film. A fost interesanta faza in care the bitch ii suge degetul lui ala si i-l face mare (Ma intrebam daca se poate in realitate :sneaky:).
Deci nu au fost chiar pierdute 90 de minute din viata. I've had worse.

Lavinia
12th May 2007, 00:06
am apucat si yo sa vad bewitched..in sfarsit...nu prea m'a impresionat..un film de vazut in momente de plictiseala...parerea mea;)

GruppoApparte
13th May 2007, 23:36
am vazut acum cateva zile The zodiac...mi-a placut

am vazut si eu filmul acesta ieri ... ce pot sa zic, inceputul a fost promitator dar pe parcurs nu stiu parca a fost prea scurt , parca sa terminat asa brusc , mult prea reped... chiar vazusem un reportaj cu cateva zie inainte despre povestea ucigasuui .. putea sa mai lungeasca putin filmu :) zic eu .. in rest a fost ok

dan
13th May 2007, 23:45
eu am vazut filmul din 2005..tu cred ca pe asta din 2007
nici n-am stiut ca nu e asta nou...pana am intrat pe imdb sa vad ce nota a luat

filmul din 2007 nu l-am vazut inca

GruppoApparte
16th May 2007, 01:35
nu stiu din care film era din ce an :) ca nu am fost atent .. dar oricum ... cam lasa de dorit ..

am vazut aseara Epic Movie .... haha o porcarie de film pe cuvant :) .. dar am ras totusi

BAK
16th May 2007, 02:55
epic movie.....mi-a parut rau de cei 8 $ dati pe bilet........

insa 28 weeks later merita toti banii!!!!!! e super , merita vazut. a aparut deja in Romania?

TenisFan
16th May 2007, 16:16
Abia acum am apucat sa vad Donnie Darko pentru ca mi-a zis un prieten ca nu e cazul sa-mi pierd timpul cu asa ceva...Pana la urma am rupt de la gura timp si i-am dat o sansa...Mai bine nu faceam asta... :( Film pretentios ilogic fara sens deci inutil nota mea: 1/10 Ii dadeam 0 dar au fost niste dume mega bune pe acolo... :(
Hot Fuzz...Neah... :( 3/10 :yeah:

phyxius
16th May 2007, 22:30
nah, donnie darko a fost destul de bun. nu trebuia sa aiba sens. stiu ca suna ciudat, dar rostul lui era sa nu aiba rost :). toata chestia cu calatoria inapoi in timp si tipul in costumul de iepure nu mi s-a parut atat de importanta pe cat deciziile protagonistului care influentau viata celor la care tinea. a semanat foarte mult cu The Butterfly Effect, dar mi s-a parut oarecum superior lui butterfly datorita actorilor. parerea mea..

asa ca chestie, pe imdb are 8,2 deci publicului i-a placut :)

Lavinia
16th May 2007, 22:36
tre sa'l vad;)

irinaidu
16th May 2007, 23:21
mie mi-a placut donnie darko. si mie mi s-a zis sa nu ma uit a el ca e cel mai ingrozitor film ever. poate de aia mi-a placut pt ca ma asteptam sa fie ceva f nasol. eu nu am incercat sa ii dau un sens ( am vz pe imdb ca lumea ori l-a urat ori chiar a cautat o logica si culmea a si gasit-o). pur si simplu e un film si pe mine m-a facut sa ma simt bine. iar melodia mad world a devenit una din preferatele mele. plus imi place jake gyllenhal.

Lavinia
16th May 2007, 23:22
deci chiar tre sa'l vad..pare exact genul meu de film:D

irinaidu
16th May 2007, 23:23
sa-mi zici daca il vezi pana la urma!!!!

Lavinia
16th May 2007, 23:25
o sa'l vad..cand nush da tre neaparat sa'l vad..din cate am observat va fi unul din favoritele mele all times...peste eternal sunshine of the spotless mind cu siguranta nu dar in top..acu mai tre sa'l si vad;)

Tyler Durden
16th May 2007, 23:28
a vazut cineva Ostrov?

Lavinia
16th May 2007, 23:29
nup..ala cu ce?despre ce?e mishto?nu?

am vazut k e foarte bine cotat pe imdb

Tyler Durden
16th May 2007, 23:35
este un film regizat de pavel lungin unul din cei mai mari regizor contemporani. mie mi-a placut enorm. nu-ti spun despre ce este vorba ca poate o sa-l vezi.

Lavinia
16th May 2007, 23:37
pey posibil k da..din cate am citit pe imdb...are 8.6/10...pare film bun...

Tyler Durden
16th May 2007, 23:44
ma rog Imdb nu-i intotdeauna de incredere, insa aici chiar a nimerit.

Lavinia
16th May 2007, 23:51
da..asta asa'i...unele filme au prea mult iar altele prea putin..cele din urma ptr k cei kre nu au suficient creier ca sa le inteleaga sau poate k'l au dar nu le functioneaza prea bine voteaza 1,2 si alte note d'astea proaste...cand dfapt ei sunt aia fie prosti fie nu au fost destul de atenti la film...

Tyler Durden
16th May 2007, 23:55
exact, unul din filmele cele mai bune pe care l-am vazut (The Isle in regia lui Kim Ki Duk) avea abia o nota de trecere. Plus clasamentul lor privind cele mai bune filme din istoria cinematografului este mai mult decat discutabil.

Lavinia
16th May 2007, 23:58
am vazut ca si the eternal sunshine of the spotless mind are doar 8.5..asta cu toate k aproape jumate din cei care au votat i'au acordat nota 10 si anume 42.2% si inca 24.4% nota 9...

irinaidu
17th May 2007, 00:12
eu una am ceva increde in imdb. in sensul ca daca are pest 6/ 6,5 de obicei e cat de cat vizionabil. si macar pot sa aflu cam despre ce e vorba.

Lavinia
17th May 2007, 00:16
in mare da..dar spre exemplu man on the moon mi se pare k merita mai mult de 7.3..e un film 8..8 si ceva;)

tre sa revad pacte des loups..k am vazut k cica a jucat si gaspard..era un anumit Louis..sunt curioasa sa'l vad..cu toate k rolul a fost unul mic;)

irinaidu
17th May 2007, 00:26
da si eu vreau de f multa vreme sa il vad, dar mereu se intampla cate ceva si uit. daca vezi in decurs de 2 -3 sapt ca nu zic ca l-am vazut mai trage-ma de maneca ca inseamna ca iar am uitat!!!!

Lavinia
17th May 2007, 00:28
ok..i will...yo vreau acu sa vad si alte filme cu bombonel..nu conteaza dak's nashpa..oricum yo din alte motive o sa ma uit la ele:D

Balaci
17th May 2007, 00:28
pacte des loups,e oribil de prost,incepe bine,subiectul ar putea fi interesant insa finalul...:(
@Tyler:Eu unul nu gust prea mult Kim Ki Duk,insa nu imi place nici Jodorowsky(fata de care am vazut ca ai iarasi o parere f.buna),asa ca na...de gustibus...:rolleyes:

Lavinia
17th May 2007, 00:29
mie mi'o placut filmu...

Tyler Durden
17th May 2007, 00:32
Balaci, ce ai vazut kim ki duk si nu ti-a placut?

Balaci
17th May 2007, 00:36
Chiar asta,the Island,ma rog,l-am vazut si acuma 3 ani,eram in anul 1 de facultate si mi s-a parut...prea grafic si estetic,ca sa zic asa.:D
Era atunci la TIFF chiar o serie de filme despre K.K.Duk,insa dupa ce am vazut The Isle(inca o chestie,peste jumatate din sala a plecat inainte de final:D) nici nu am mai incercat sa vad altele

Tyler Durden
17th May 2007, 00:39
aa, pai nu ma mira, filmul este un amestec ciudat intre brutalitate si poezie. pe mine tocmai dimensiunea asta estetizata, manierista ma fascineaza la el.
P.S. O experienta asemanatoare (ramasesem cativa in sala) am avut-o la Salo sau cele 120 de zile...filmul lui Pasolini dupa cartea lui Sade.

Lavinia
17th May 2007, 00:41
balaci...la un film cu adevarat bun niciodata nu or sa ramana toti in sala sa vada filmul pana la sfarsit

Balaci
17th May 2007, 00:43
Am vazut si Salo,alt film pe care nu l-am prea putut gusta:),desi e interesant cel putin dpdv biografic,ca si film-testament al lui Pasolini. De Pasolini iarasi am de ceva vreme "Evanghelia dupa Matei",despre care nu am auzit decat cuvinte de lauda,dar nu imi fac niciodata timp si chef sa-l urmaresc