PDA

View Full Version : Filme pe care le-am vazut in ultima vreme



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Doctor_Satan
3rd July 2013, 14:32
Probabil criticii au facut pe ei de frica de la primele scene si, fiind marcati, au zis "asta-i film horror serios".
Eu sunt fan al seriei vechi, le-am vazut la inceputul anilor '90, dar acest film nu-i face cinste. Da, scenele horror sunt bune, dar parca ar fi un colaj de scene dure pe un film de 2 bani.

irinaidu
4th July 2013, 15:22
"tape " - un film de richard linklater. e filmat cu o camera digitata, intr-un stil care vrea sa te faca sa simti ca esti acolo si nu ca privesti de departe. pt mine stilul asta de filmat e prea artsy-indie. inteleg ca scenaariul este de fapt al unei piese de teatru si se simte. actiunea, care de fapt consta din 2 si apoi 3 oameni care stau de vorba, m-a prins pana la sfarsit. doar ca la final nu am inteles mai nimic. l-a mai vazut cineva ?

Sir. Eko
7th July 2013, 17:47
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/5a/Walk_the_line_poster.jpg

Ce bine joaca Joaquin Phoenix. Ce bine canta Joaquin Phoenix :D. La fel si Reese Witherspoon.

9/10 pentru Walk the Line.

Cash a fost un zeu !

TenisFan
8th July 2013, 10:31
Fast and furious 6 - Unele parti sunt bune altele sunt mega lol. Acord nota pentru "entertainment value" si pentru fatucile bunoace din film. Cand blonda ii face cu ochiul lu' Paul Walker in tunel -> Mega lol. :happy 6.5/10
MI1 - Ok-ish filmul mai putin faza cu TGV-ul care e de mega lol. 6.5/10
MI2 - Mega lol tot filmul. Cat de penal e. Filmele cu Van Damme sunt capodopere pe langa rahatul asta. Dar ar fi trebuit sa ma astept la asa ceva cand in scena de inceput Cruise se urca pe ditamai muntele stancos vertical, fara protectie, zburand ca o pasare din roca in roca. :happy 0/10
The Bourne Legacy - Tre' sa spun ca filmul creste asupra mea cu fiecare vizionare. E solid si bine facut si scris. 9/10
The Bourne trilogy - Superbe filmele. 10/10. Dar asta se stia. :(

Sir. Eko
8th July 2013, 19:46
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/4/4f/Hoop_dreamsposter.jpg/382px-Hoop_dreamsposter.jpg

Hoop Dreams. 10. Cel mai bun documentar pe care l-am vazut in viata mea.

Cipri
8th July 2013, 22:03
Fun Size ( 2012 ) - m-am uitat doar 15-20 min :)

Daca si asta e comedie ...

Freek
8th July 2013, 23:33
Trance (http://www.imdb.com/title/tt1924429/reference)
Nota: 6.5

A fost interesant si tre' sa recunosc ca m-a pacalit un pic.:D
McAvoy pare un actor bunicel :yes:

Andrei_23
8th July 2013, 23:52
Trance (http://www.imdb.com/title/tt1924429/reference)
Nota: 6.5

A fost interesant si tre' sa recunosc ca m-a pacalit un pic.:D
McAvoy pare un actor bunicel :yes:


Ce coincidenta, acum 5 min am terminat si eu filmul :groggy::D

Freek
9th July 2013, 10:09
Si a fost fain bre sau asa si asa?:D

Andrei_23
9th July 2013, 11:21
Merge...10 pentru doamna hipnoterapeut :D

Sir. Eko
11th July 2013, 12:21
Am vazut Man of Steel. Asa film fain puteau sa faca, aveau povestea, bugetul, directorul, producatorul....actorul perfect pentru Superman. Ei au facut asta...
Grabit, un scenariu slab, prea incarcat. Serios ca se putea mai mult. Sper ca partea a 2 a sa fie muuult mai buna.
Ma asteptam sa fie ceva de genul Dark Knight, dar e departe de tot.
Un film mediocru

Anisia
13th July 2013, 01:25
Pacific Rim - n-are o poveste asa de complexa, insa nici nu e facut pentru asta. E facut pentru efecte si spectacol. Si ce spectacol! E o experienta absolut fantastica in format IMAX, ii dau 10 doar pentru asta. Sper s-o mai vad pe japoneza, merita sa-i fie urmarita evolutia. La fel si pentru Charlie Hunnam. Filmul are si ceva umor, furnizat de Ron Perlman si Charlie Day, iar finalul e destul de previzibil.

Sir. Eko
13th July 2013, 13:18
Despicable Me a fost ok. Dragut.

SwedishMafia
14th July 2013, 13:28
hangover 3- nota 2.trebuia sa fie o comedie,insa a fost un film politist.la asa continuare,sper sa nu se faca un hangover 4 la fel de bun....

Sir. Eko
15th July 2013, 14:26
hangover 3- nota 2.trebuia sa fie o comedie,insa a fost un film politist.la asa continuare,sper sa nu se faca un hangover 4 la fel de bun....

O mizerie de film. La fel ca Hangover 2. Primul a fost ok si nimic mai mult, de ce a fost nevoie sa mai faca 2...

iuli
16th July 2013, 02:02
Fast and Furious 6 pentru o seara de luni merge. Nu te poti astepta la foarte multe, decat masini, femei, actiune, batai. Asta a si fost, dar a mers destul de bine.

PS. Finalul cred ca nu l-au vazut multi dintre cei care au urmarit filmul. Demential! Si tot intr-un Mercedes, ca stiti voi unde. Zic doar atat pentru ca mi-e lene sa pun spoiler.

TenisFan
16th July 2013, 09:40
Orice s-ar zice despre ultimul F&F, el va ramane ca un film extraordinar de bine facut din punctul de vedere al acestor filme de actiune cu masini. Ritmul este excelent, "the bad guy" e destept si malefic, actorii joaca bine iar femeile sunt uber mega bunoace. :( E filmul perfect pentru "baietii rai".
Our idiot brother - Nu-i rau dar nici foarte bun nu este. O comedie decenta pana la urma numa' buna de vizionat intr-o duminica dupa-amiaza. 6/10
Dead man down - Un film decent dar care nu straluceste. Scenele de actiune de la final sunt super ok. 6.5/10

iuli
16th July 2013, 16:41
7-le pare si mai smecher pentru ca fratele lui Shaw e si mai si, nu? :D

dreamer85
16th July 2013, 18:03
ceva jmeker ce am vazut si va pot recomanda este filmul pianistul, inchisoarea ingerilor, human trafficking si mai sunt o groaza de filme vechi de care nu te mai plictisesti sa te uiti la ele.

Freek
16th July 2013, 18:29
7-le pare si mai smecher pentru ca fratele lui Shaw e si mai si, nu? :D

Clar va fi mai bun. I fucking love Statham :D. Nici ca ar fi greu, 6 a fost pur si simplu o aberatie, am ras tot filmul la ce handicapatenii vedeam. Ca idee cel mai slab F&F e Tokyo Drift, pe care si eu la vremea aia l-am considerat slab dar uitandu-ma la ultimele doua si apoi in spate ajung la concluzia ca ala a fost o capodopera :rolleyes:

iuli
19th July 2013, 14:26
Probabil multi l-ati vazut, dar eu abia aseara: Lock, stock and two smoking barrels. Excelent, excelent, excelent.

Tyler Durden
19th July 2013, 17:25
l-am vazut in 1999, la festivalul filmului european de la studio. il recomandam tuturor si le spuneam ca a aparut unu' acum care se pisa pe tarantino. din pacate m-am inselat, dupa snach (unde oricum g.r. cam repeta reteta) au urmat numai tampenii.

Farmecul Vietii
20th July 2013, 16:59
Movie 43-genul meu de film, parodie totala, ala cu boasele atarnate de gat face toti banii:D
White House Down-Rahat hollywood-ian.Siropos, plin de clisee, film pentru prosti, ma doare si acu' inteligenta cand ma gandesc la catastrofa asta de film.

El Pistolero
20th July 2013, 17:15
Trance a fost foarte bun. :confused:

Andrei_23
20th July 2013, 18:14
Only God Forgives. Mult, mult sub asteptari, pacat de Gosling.

Srdjan
20th July 2013, 18:48
Despicable Me 2- 9/10, l-am vazut la cinema si am ras cu toata sala ca un nebun, super animatie.

Freek
21st July 2013, 17:42
Only God Forgives. Mult, mult sub asteptari, pacat de Gosling.

Sa inteleg ca l-ai vazut pana la capat? daca da, sincere felicitari!

Bine mie nici Drive nu mi-a placut...

Cristyniku
21st July 2013, 19:18
Citadel 8/10-e un horror pe care l-am urmarit fiindca in el joaca un actor pe care l-am remarcat in "The White Queen"(Aneurin Barnard). E un film cu buget redus, dar povestea e interesanta mai ales prin prisma dramei pe care o traieste personajul principal. Aneurin Barnard il interpreteaza excelent pe Tommy(exprima foarte bine frica-chiar groaza, nesiguranta si agorafobia cu care se lupta personajul).
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides 9.50/10-desi nu ma asteptam, mi-a placut mai mult decat partile 2 si 3. Cred ca introducerea sirenelor a facut sa-mi placa atat de mult. Oricum, prima parte ramane preferata mea. Lipsa lui Elizabeth si Will e un mare minus, dar Penelope Cruz mi-a placut totusi.
Twilight: Breaking Dawn Part 2 6/10-m-am uitat la el ca sa termin seria. Singurele parti care mi-au placut au fost lupta si cautarea martorilor.

SuperDumnezeu
21st July 2013, 23:48
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTvWUqel8VRMH3AZdFviuadcSzD7w4lp YdL-LkNG0AvmLHmkW-Sog

10/10. L-as fute pe Gosling no homo.

Doctor_Satan
22nd July 2013, 14:29
^Pentru acest gen de comentarii ar trebui creata sectiunea "Perlele forumistilor". Mai sunt cativa pe Diverse, care ar sta in genunchi in fata unuia pe nume Zyss (ceva culturist de youtube, caruia i-a plesnit inima de la steroizi). Evident, no homo.

Wedding crashers - 8/10
Comedie reusita, cu multe faze amuzante si cu multe actrite bine alese. Numai bun pentru relaxare cand esti in dispozitie buna.

dardar_3
22nd July 2013, 14:30
Am vazut si eu capodopera lui Purcarete: "Undeva in Palilula". Exceptional filmul! Coloana sonora, simbolismul, precum si atemporalitatea locatiei (desi apar elemente din Romania comunista, Palilula e un loc imaginar) ofera trairi intense cinefilului.

Cristyniku
22nd July 2013, 17:54
Dupa dealuri 8.50/10-chiar eram curioasa sa-l vad avand in vedere premiile pe care le-a luat si aprecierea multora. L-am prins pe HBO intr-o seara. Mi-a placut per total. Atmosfera foarte bine redata, mi-au placut mult cele doua actrite.

relansat
22nd July 2013, 20:45
only god forgives. un film cu gosling ce poate intra lejer intr-un top al celor mai proaste filme din istoria cinematografiei.

SuperDumnezeu
22nd July 2013, 23:12
^Pentru acest gen de comentarii ar trebui creata sectiunea "Perlele forumistilor". Mai sunt cativa pe Diverse, care ar sta in genunchi in fata unuia pe nume Zyss (ceva culturist de youtube, caruia i-a plesnit inima de la steroizi). Evident, no homo.

Wedding crashers - 8/10
Comedie reusita, cu multe faze amuzante si cu multe actrite bine alese. Numai bun pentru relaxare cand esti in dispozitie buna.

>implying ZYZZ was on steroids


Am vazut si eu capodopera lui Purcarete: "Undeva in Palilula". Exceptional filmul! Coloana sonora, simbolismul, precum si atemporalitatea locatiei (desi apar elemente din Romania comunista, Palilula e un loc imaginar) ofera trairi intense cinefilului.

Unde l-ai vazut?

Sir. Eko
22nd July 2013, 23:19
^Pentru acest gen de comentarii ar trebui creata sectiunea "Perlele forumistilor". Mai sunt cativa pe Diverse, care ar sta in genunchi in fata unuia pe nume Zyss (ceva culturist de youtube, caruia i-a plesnit inima de la steroizi). Evident, no homo.


Exista.

Culturist de pe youtube, ma faci sa rad. Zyzz era Son of Zeus, brother of Hercules, father of aesthetics.
Era perfect, no homo.

Caut documentarul i want to look like that guy. Nu il gasesc. help ?

SuperDumnezeu
22nd July 2013, 23:37
Exista.

Culturist de pe youtube, ma faci sa rad. Zyzz era Son of Zeus, brother of Hercules, father of aesthetics.
Era perfect, no homo.

Caut documentarul i want to look like that guy. Nu il gasesc. help ?

Retard ?!
http://www.youtube.com/watch?v=6Xu1hNgAp2E

dardar_3
23rd July 2013, 01:31
>
Unde l-ai vazut?

Mi-a spus un prieten ca-l gasesc pe internet la un simplu search pe google "filme hd online". Imi pare rau ca nu am stiut de el anul trecut cand a aparut in cinematograf. Nu cred ca am voie sa pun linkul aici insa sunt convins ca-l vei gasi usor. :ok:

Erata: Filmul se numeste "Undeva la Palilula".

Srdjan
23rd July 2013, 01:56
Pe filmehd.net găsiți filmul

SuperDumnezeu
23rd July 2013, 02:08
Saru'mana.
Dar am gasit torrent pana la urma. :D

relansat
23rd July 2013, 09:50
mersi ptr documentar. o sa il urmaresc astazi. chiar pare interesant :)

Doctor_Satan
24th July 2013, 16:18
>implying ZYZZ was on steroids

Frac'su era dealer si utilizator, iar Zyzz a declarat ca a luat. It's a fact.


Exista.

Culturist de pe youtube, ma faci sa rad. Zyzz era Son of Zeus, brother of Hercules, father of aesthetics.
Era perfect, no homo.

Caut documentarul i want to look like that guy. Nu il gasesc. help ?
Cu riscul de a intra in polemici, Zyzz nu era decat un star de youtube, fara vreo participare la vreun concurs de renume. Stiu pe unul care la 19 ani termina pe locul 2 la Mr Universe si tot dupa 4 ani de antrenament, dar fara steroizi. :rolleyes:
Corpul lui nu era decat produsul steroizilor, nu un dar divin. Ca dovada si faptul ca a plesnit inima-n el de la mizerii. Consider ca nu trebuie vazut ca un model pentru culturisti sau pentru orice alt sportiv.

Sir. Eko
24th July 2013, 16:31
Cu riscul de a intra in polemici, Zyzz nu era decat un star de youtube, fara vreo participare la vreun concurs de renume. Stiu pe unul care la 19 ani termina pe locul 2 la Mr Universe si tot dupa 4 ani de antrenament, dar fara steroizi. :rolleyes:
Corpul lui nu era decat produsul steroizilor, nu un dar divin. Ca dovada si faptul ca a plesnit inima-n el de la mizerii. Consider ca nu trebuie vazut ca un model pentru culturisti sau pentru orice alt sportiv.

Zyzz era un zeu, nu mai are rost sa vorbim despre asta.

Ha ce simpatic esti, fara steroizi.

Zyzz arata senzational si inainte sa se dea pe bicicleta, a murit pentru ca era bolnav cu inima si nu stia.

SuperDumnezeu
24th July 2013, 22:17
Frac'su era dealer si utilizator, iar Zyzz a declarat ca a luat. It's a fact.


Cu riscul de a intra in polemici, Zyzz nu era decat un star de youtube, fara vreo participare la vreun concurs de renume. Stiu pe unul care la 19 ani termina pe locul 2 la Mr Universe si tot dupa 4 ani de antrenament, dar fara steroizi. :rolleyes:
Corpul lui nu era decat produsul steroizilor, nu un dar divin. Ca dovada si faptul ca a plesnit inima-n el de la mizerii. Consider ca nu trebuie vazut ca un model pentru culturisti sau pentru orice alt sportiv.

http://i40.tinypic.com/2rws61f.gif

Link unde afirma el ca era "ciclist" or it didn't happen.

Doctor_Satan
25th July 2013, 16:24
http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=640931
Pe threadul asta este un articol.



Ha ce simpatic esti, fara steroizi.
Da, fara steroizi. :P

irinaidu
26th July 2013, 13:32
am vazut "before midnight " - dupa ce l-am asteptat ca pe painea calda, am fost dezamagita de el. mai sunt pe aici fani ai seriei before ?

TenisFan
26th July 2013, 14:12
Bineinteles. Am si revazut (unele din) locurile din film cand am fost in Viena... Si eu astept sa apara acest film pe torrente in varianta buna. Deocamdata nimic in sensul asta.
Mie mi-au placut foarte mult primele 2 filme. Chiar daca pe tine te-a dezamagit al trilea, eu am incredere in Linklater ca o sa-mi vanda bine marfa si cu acesta. ;)
Pacific rim - Povestea si plot-ul total neinteresante. Bataile in sine dintre Godzille si roboti = fabuloase. :groggy: M-am simtit ca un copil care e fascinat de chestii de genul asta. 7/10

Hopshio
26th July 2013, 21:43
Am vazut ieri Wolverine....mi-a placut..interesanta povestea...o sa fie interesant si urmatorul film ..au aratat la sf ceva secvente...

Doctor_Satan
27th July 2013, 00:09
Ai fost la premiera in America? Astazi e data lansarii.

Hopshio
27th July 2013, 00:18
UK..a fost ieri

irinaidu
27th July 2013, 02:52
Bineinteles. Am si revazut (unele din) locurile din film cand am fost in Viena... Si eu astept sa apara acest film pe torrente in varianta buna. Deocamdata nimic in sensul asta.
Mie mi-au placut foarte mult primele 2 filme. Chiar daca pe tine te-a dezamagit al trilea, eu am incredere in Linklater ca o sa-mi vanda bine marfa si cu acesta. ;)


nu am elaborat despre film ca sa nu descurajez oamenii ce nu l-au vazut si ca sa nu supar cu spoilere. sunt chiar curioasa ce parere o sa ai. eu l-am vazut la bucuresti la cinema, unde m-am dus special ca sa-l vad pt ca evident am probleme cu capul :P
si eu am vazut primele 2 filme de mai multe ori.

Sir. Eko
27th July 2013, 22:49
despicable me 2. Dragut., dar mai fain a fost primu

Freek
27th July 2013, 22:53
Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (http://www.imdb.com/title/tt0211915/reference)
Nota: 10/10


Revazut dupa aproape 10 ani, mi-a placut la fel de mult. WIN!

Lavinia
29th July 2013, 16:54
o sa sciu, din ce imi amintesc, doar ce mi-a placut si recomand

Elling

Cloud Atlas

Night on Earth

Burnt by the Sun (inca nu am apucat sa vad si partea a 2-a)

Ondskan

Tsotsi

The Hunt

Melancholia

The shape of things

The company of men

Volver

Warrior



Revazute

Crouching tiger, hidden dragon

La Haine

The secret in their eyes

Hero

Internal affairs (pe care e bazat, sau mai bine zis dupa care e facut 90% The Departed, nu IA american din anii 90 http://www.imdb.com/title/tt0338564/)

The Royal Tenembaums

Man facing Southeast

The lives of others

Pan's labyrinth

Revolutionary Road

Army of Shadows

Senna

Dead man's shoes

SuperDumnezeu
29th July 2013, 20:54
^ASL PLS plus .jpeg

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTy2l0qst9ED5yX9YnrE4G2ggGyWLEeI Ux6-aw1rrWmkmv0i5nz

Am vazut asta si a fost ok cu toate ca ma asteptam la altceva.

Lavinia
29th July 2013, 20:56
aoleu

SuperDumnezeu
29th July 2013, 22:14
Nu? :sad:

Srdjan
29th July 2013, 22:19
Wolverine- 7/10, bun film, Jackman e perfect pentru rolul de Wolverine. Scenele de lupta au fost badass, iar actorii asiatici au fost surprinzator chiar decenti

Lavinia
29th July 2013, 22:26
@superdumnezeu: jesus supremu ??



@srdjan: de obicei actorii asiatici sunt foarte buni, mai buni decat 90% din hollywood, doar ca majoritatea filmelor produse de hollywood care folosesc actori asiatici sunt filme de duzina si ii folosesc mai mult ca rechizita decat ca actori

SuperDumnezeu
29th July 2013, 22:29
@superdumnezeu: jesus supremu ??


Poftim ?!

jo27
29th July 2013, 22:36
@superdumnezeu: jesus supremu ??



Dimpotriva, sint rivali, dupa cum se poate observa :D

Doctor_Satan
29th July 2013, 23:42
o sa sciu, din ce imi amintesc, doar ce mi-a placut si recomand

Elling

Cloud Atlas

Night on Earth

Burnt by the Sun (inca nu am apucat sa vad si partea a 2-a)

Ondskan

Tsotsi

The Hunt

Melancholia

The shape of things

The company of men

Volver

Warrior



Revazute

Crouching tiger, hidden dragon

La Haine

The secret in their eyes

Hero

Internal affairs (pe care e bazat, sau mai bine zis dupa care e facut 90% The Departed, nu IA american din anii 90 http://www.imdb.com/title/tt0338564/)

The Royal Tenembaums

Man facing Southeast

The lives of others

Pan's labyrinth

Revolutionary Road

Army of Shadows

Senna

Dead man's shoes

Cu o insiruire de titluri de filme, fara niciun detaliu, puteai sa nu faci atata risipa de spatiu. Era suficient sa le pui pe toate intr-un rand, doua, despartite prin virgula.

Lavinia
30th July 2013, 08:55
poate ar trebui sa iti schimbi numele in dr. estetician :yes:

TenisFan
30th July 2013, 10:51
Mud - Un soi de Huckleberry Finn in varianta moderna... Filmul este lung si poate fi plictisitor pentru unii deoarece ritmul este lent. Nu sunt explozii sau batai legendare. :( Este pus accentul pe constructia caracterului unui personaj la adolescenta, Ellis, din interactiunea sa cu diversi adulti si cu problemele lor. Peisajele sunt superbe si pot spune ca filmul este o binevenita gura de oxigen de la Hollywood in antiteza cu toate rahaturile explozibile din ultima perioada. 8/10

Lavinia
30th July 2013, 17:24
Poftim ?!

m-am gandit ca poate esti jesussupremu (sau cam asa ceva) si ti-ai schimbat username'ul

Freek
30th July 2013, 18:23
Amator :nope:

^ASL PLS plus naked.jpeg



Mud - Un soi de Huckleberry Finn in varianta moderna... Filmul este lung si poate fi plictisitor pentru unii deoarece ritmul este lent. Nu sunt explozii sau batai legendare. :( Este pus accentul pe constructia caracterului unui personaj la adolescenta, Ellis, din interactiunea sa cu diversi adulti si cu problemele lor. Peisajele sunt superbe si pot spune ca filmul este o binevenita gura de oxigen de la Hollywood in antiteza cu toate rahaturile explozibile din ultima perioada. 8/10

La fel, 8/10. Chiar ca o gura de oxigen...
Foarte interesant Mud ca si personaj, McConaughey a jucat excelent rolul/ Initial nu stiam la ce sa ma astept de la el, nu stiam daca e nebun sau nu. :D Oricum, foarte placut filmul.

In timp ce ma uitam la Mud mi-am adus aminte de "Stand by me" si cred ca zilele astea ii dau play.

SuperDumnezeu
30th July 2013, 23:13
FREEk01, am crezut ca se subintelege :(

Lavinia, nu..

Freek
31st July 2013, 00:00
Nope. Daca primeai desktop.jpeg, ce faceai? nu conteaza, doar asa ca idee ca stiu ca insistai.

SuperDumnezeu
31st July 2013, 00:11
Imi luam jucariile si plecam acasa.Dar poate avea ca desktop boobsinadirtybathroommirror.jpeg.

irinaidu
31st July 2013, 03:01
In timp ce ma uitam la Mud mi-am adus aminte de "Stand by me" si cred ca zilele astea ii dau play.

din cauza alaturarii celor 2 titluri mi-am pus si eu la descarcat "mud ". daca nu-mi place, tu esti de vina :P

TheIceMan
31st July 2013, 06:51
Limitless (2011)
http://www.imdb.com/title/tt1219289/

7/10

Filmul e ok, dar se bazeaza pe o idee eronata, dar bineinteles in filme orice e posibil, chiar un final prost ca aici.

Lavinia
31st July 2013, 08:53
Nope. Daca primeai desktop.jpeg, ce faceai? nu conteaza, doar asa ca idee ca stiu ca insistai.

daca insistam atat pe specificicare/exactitate: si daca zicea naked.jpeg tot lasa loc de interpretari. puteam sa pun una cu oricine. poate daca aveam norroc gaseam o poza cu o doamna de minim 80 de ani :sneaky:


o sa iau si eu mud desi matthew mcpoonely ala imi irita retina si orice tine de bun gust garv de tot. a fost ok in lincoln lawyer dar acolo i s-a portivit personajul. aici pare cam alta poveste, dar na' ... sa-i dau o sansa

Freek
31st July 2013, 22:27
Corect, ii timiteai o poza cu ducesa de Alba :sneaky:
Supergodule, na bre ca ai avut noroc:D.
http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=643815


din cauza alaturarii celor 2 titluri mi-am pus si eu la descarcat "mud ". daca nu-mi place, tu esti de vina :P
Vai, am emotii acum. Sper sa iti placa:D.
Filmele difera dar cumva gandul m-a dus la Stand by me.

SuperDumnezeu
1st August 2013, 00:35
SA TRAIESTI!!! Le-am salvat. Imi place "personalitatea" ei.

Lavinia
1st August 2013, 08:45
asta chiar e culmea. eu am pus ala ca sa fie sters, ceea ce s-a rezolvat in cele din urma si voi ... mda, ma rog

Sir. Eko
1st August 2013, 11:22
The Internship. Vince Vaughn si Owen Wilson. Ii iubesc...dar nu. Filmu asta nu. :(

Lavinia
1st August 2013, 11:34
vazusem si eu ceva de filmul asta si eram curioasa cum o sa fie. nici wedding crashers nu m-a dat pe spate si asta parea si mai retardat da' ma gandeam ca e posibil sa fie retardat la limita in care devine bun (vezi step brothers si alte filme ale lu' will ferrell etc) ... din trailer parea foarte enervant insa ...

Sir. Eko
1st August 2013, 11:36
vazusem si eu ceva de filmul asta si eram curioasa cum o sa fie. nici wedding crashers nu m-a dat pe spate si asta parea si mai retardat da' ma gandeam ca e posibil sa fie retardat la limita in care devine bun (vezi step brothers si alte filme ale lu' will ferrell etc) ... din trailer parea foarte enervant insa ...

Incet...Will Ferrel e zeu.

Wedding Crasher a fost genial.

Lavinia
1st August 2013, 23:27
sa nu exageram. a fost ok, dar am vazut filme mult mai bune/amuzante


azi m-am uitat la Smoke... 7/10. Actorii sunt foarte buni (Harvey Keitel, William Hurt si Forest Whitaker in special), conceptul bun. Nu e genul de film care isi propune sau are cum sa fie extraordinar, fiind oarecum 'kitchen sink' american, dar ceva a lipsit .... E un film bun, dar cam atat

Freek
2nd August 2013, 00:24
asta chiar e culmea. eu am pus ala ca sa fie sters, ceea ce s-a rezolvat in cele din urma si voi ... mda, ma rog

First rule of the internet:
Don't put pictures of you on the internet.


Ma rog nu e o regula, dar e bine de stiut :rolleyes:. RP il poate vedea oricine, daca doreai sa rezolvi pe sestache ii dadeai pm unui moderator de acolo sau unui supermodelator :yes:

SuperDumnezeu
2nd August 2013, 01:18
Am vazut Blue Velvet. Imi poate explica si mie careva de ce e atat de apreciat?

irinaidu
2nd August 2013, 03:25
Am vazut Blue Velvet. Imi poate explica si mie careva de ce e atat de apreciat?

eu in general nu pricep care-i faza cu david lynch :nope:

Lavinia
2nd August 2013, 08:35
First rule of the internet:
Don't put pictures of you on the internet.


Ma rog nu e o regula, dar e bine de stiut :rolleyes:. RP il poate vedea oricine, daca doreai sa rezolvi pe sestache ii dadeai pm unui moderator de acolo sau unui supermodelator :yes:

pozele nu le-am pus eu, dupa cum puteai observa. eu nu am mai intrat pe formu' asta de vreo 3 ani pana acum vreo 3 zile deci habar nu am cine mai e moderator pe unde si aveam de gand sa sterg pozele din post si nu mi-am dat seama ca nu am cum sa editez postu' ala ..



mda, nici eu nu sunt fana lycnch

Freek
3rd August 2013, 00:44
Nu vazusem ca nu-s postate de tine. Ma rog, priveste partea pozitiva, poate doar superdzeu a salvat pozele alea :rolleyes: :D.

Na o floricica si nu te mai supara asa repede ca faci riduri :floricica:

Lavinia
3rd August 2013, 01:09
lol. mersi. oricum nu imi pasa asa tare de pozele alea ca sunt vechi, dar nu vreau poze cu mine pe forum, mai ales imbracata asa (app, eram in vacanta la un lac)


azi am revizionat un alt film preferat - Everything is illuminated. 9/10 (o nota cam subiectiva pentru ca e genul meu de film. o nota obiectiva ar fi 8/10)

http://www.imdb.com/title/tt0404030/?ref_=sr_2

Sasuke Uchiha
3rd August 2013, 16:45
World War Z in cinema 7/10 Brad Pitt e de ajuns

Lavinia
3rd August 2013, 19:32
^ioi

SwedishMafia
4th August 2013, 18:17
the best offer-7,5. daca ar fi o poveste adevarata....:D

TenisFan
4th August 2013, 23:53
The big wedding - In engleza recenzia ar suna: "piss poor comedy". Slabut de tot la atatea staruri implicate in chestia asta. Ideea e ca nu starurile sunt de vina ci scenariul care e lipsit de umor. 6/10 cu indulgenta.
The big offer - Vazui la userul de deasupra acest nume si nu stiam despre ce e vorba. Ramasei un pic uimit ca-i film din anul asta si ca are 7.7 pe imdb ce-i drept din 5000 de voturi. Filmul este o opera de arta si la propriu si la figurat. Ritmul este lent spre foarte lent si filmul are 2 ore si ceva deci daca nu esti rabdator s-ar putea sa adormi. Lasand asta la o parte, Geoffrey Rush este absolut impecabil, regizorul construieste perfect povestea iar eu cred ca m-am indragostit de Sylvia Hoeks. 8/10 doar, din motive pe care nu le divulg.

SwedishMafia
5th August 2013, 01:04
cine ma ajuta cu titlul filmului care trateaza criza de pe wallstreet,care a condus la criza mondiala din 2008?daca puneti coperta,o sa imi dau seama daca e filmul cautat:p

SuperDumnezeu
5th August 2013, 01:17
http://www.filmblerg.com/wp-content/uploads/2012/10/melinda-and-melinda.jpg

A fost dragut asta. Woody Allen cred ca e directorul/scenaristul meu preferat :-?

Cipri
5th August 2013, 10:59
Cât îmi dai ca să împușc din nou ? ( 2004 )

Inainte sa ma uit nici prin cap nu-mi trecea ca e asa de bun filmul asta . O comedie foarte buna in care actorii joaca foarte bine , in special Kevin Pollak care are si niste replici dementiale ! :happy Pe o scara de la 1 la 10 ii acord filmului nota maxima , 10 ! :)

Lavinia
5th August 2013, 17:52
cine ma ajuta cu titlul filmului care trateaza criza de pe wallstreet,care a condus la criza mondiala din 2008?daca puneti coperta,o sa imi dau seama daca e filmul cautat:p

inside job?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/a/a1/InsideJob2010Poster.jpg/220px-InsideJob2010Poster.jpg

TenisFan
5th August 2013, 18:13
Eu cred ca e Margin call cu Kevin Spacey. :sneaky: Daca e vorba de film artistic.
Daca e vorba de film documentar mai mult ca sigur ala e.

Lucian86
5th August 2013, 18:44
cine ma ajuta cu titlul filmului care trateaza criza de pe wallstreet,care a condus la criza mondiala din 2008?daca puneti coperta,o sa imi dau seama daca e filmul cautat:p

Too big to fail ?
http://www.imdb.com/title/tt1742683/?ref_=sr_1

http://www.spietati.it/public/toobig.jpg

Doctor_Satan
6th August 2013, 10:15
The Colony - 7/10
Un film cu Laurence Fishbourne intr-un rol secundar, cu o versiune plauzibila despre Apocalipsa, dar cam subtirel decorul.
Altfel, un film placut, cu destula actiune si fara scene de umplutura.

SuperDumnezeu
7th August 2013, 01:38
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT7XOJkFrRQd2nXjKqmreX3niaNABlHK oa3aTP8LIRNdj9eJ5bP

10/10. Cred ca e cel mai bun film cu gangsteri vazut de mine pana acum. Poate imi schimb parerea dupa ce vad "The public enemy" din '31.

irinaidu
7th August 2013, 01:39
nu mai stiu exact cum am ajuns sa vad "my dinner with andre "- am mai vazut "atlantic city "si "Au revoir les enfants " facute de louis malle . cele 3 filme sunt foarte diferite atat ca stil cat si ca subiecte. toate 3 au ceva ce le scoate din tiparul filmului prost dar nu au suficient ca sa le incadrez in filmele bune. "my dinner with andre "plictiseste in prima jumatate. apoi incepe sa iti arate catre ce concluzie se indreapta. dar sincer nu aveam nevoie de un film care sa imi spuna chestii extraordinar de evidente.

si am mai vazut si "jagten " sau the hunt - foarte laudat acest film cat si prestatia lui mikkelsen. nu inteleg sub nici o forma nici una dintre laude. pe mikkelsen l-am vazut deja in cateva filme si seriale si arata perfect la fel in toate, adica cu o fata incapabila de miscare. cat despre film - o idee interesanta de abordat dar cu atatea lipsuri in intriga ca m-am mirat ca am rezitat pana la capat. prin urmare un film foarte dezamagitor, care cu toate ca isi propune un subiect greu e incapabil sa-l sustina.

SuperDumnezeu
7th August 2013, 01:48
Hai ca "Au revoir, les enfants" n-a fost chiar asa de rau. :*

SwedishMafia
7th August 2013, 10:46
Too big to fail ?
http://www.imdb.com/title/tt1742683/?ref_=sr_1

http://www.spietati.it/public/toobig.jpg

bingo:yes:

Cristina
7th August 2013, 11:41
Irina,intr-un mod inexplicabil ma simt extraordinar de atras de fata aia inexpresiva a lui Mikkelsen.Are un quelque chose care ma fascineaza pe mine. :D

Am vazut Cairo Time-extrem de placut pentru o seara torida de vara (ma simteam un pic ca in Cairo ).Povestea in sine nu e extraordinara, nimic nemaintalnit pana acum, dar peisajele, muzica, atmosfera dintre cei doi actori sunt elementele cheie ale acestui film.7.5/10- cu un plus pt Alexander Siddig.

irinaidu
7th August 2013, 17:29
Irina,intr-un mod inexplicabil ma simt extraordinar de atras de fata aia inexpresiva a lui Mikkelsen.Are un quelque chose care ma fascineaza pe mine. :D


stiu, am retinut de cand am vorbit de buza lui :D dar atractia fata de un personaj si capacitatea lui actoriceasca sunt doua lucruri foarte diferite. pot sa ma uit oricand la keanu reeves citind cartea de telefon dar nu pt ca o interpreteaza bine :drak:


Hai ca "Au revoir, les enfants" n-a fost chiar asa de rau. :*
nici nu am zis ca a fost rau. chiar am specificat ca toate 3 au ceva ce le face sa nu fie rele, doar ca au ceva si care le face sa nu fie chiar bune :confused:

Cristina
7th August 2013, 18:46
Ahhh...am si uitat de buza lui. :D

Lavinia
8th August 2013, 19:25
mie mi-a placut jagten foarte mult ....

Cristina
8th August 2013, 19:52
Si mie mi-a placut.

irinaidu
9th August 2013, 01:34
pe mine ma deranjeaza filmele care par ca nu s-au gandit pana la capat la intriga si in loc sa isi mai bata capul o lasa in coada de peste. mi se pare o moda in ultima vreme sa faci filme care sa ramana, cica, la latitudinea telespectatorului. arareori treaba asta merge. de cele mai multe ori arata doar a scenarist lenes.

fetita era destul de ciudatica dar nimeni nu aprofundeaza situatia si nici dupa intamplare nu se vede sa urmeze consultatii cu un psiholog. ea raporteaza un abuz din partea unui barbat si e interogata fara parinti de fata de catre un barbat. toata lumea din film zice ca copii nu mint - wtf ??? copii mint de ingheta apele. apoi ar trebui sa presupunem ca exista o ancheta. suspect toti copii, cu toate ca e clar din film ca omul era f bun cu copii, spun ca au fost abuzati de el si apoi purced a descrie un scenariu neplauzibil, pe motiv de lipsa de beci in casa omului. pt ca e clar ca nu putea sa duca copii in alt beci - wtf ?-, prietenii rasufla usurati ca nu va fi condamnat. si dupa o isterie in biserica totul incepe sa se remedieze si la final zici ca nici n-a fost si sunt iar toti prieteni. dar la final apare o figura misterioasa, probabil the creepy brother, dar fara vreun scop anume. what the fuck ??? ]

Lavinia
9th August 2013, 02:02
hmmm. mie mi se pare doar realistic si imi place faptul ca se limiteaza doar la a iti prezenta o poveste si nimic mai mult. fara detalii, morala etc. dar eu sunt fana dogma 95 si imi place stilul asta

Freek
9th August 2013, 02:14
pe mine ma deranjeaza filmele care par ca nu s-au gandit pana la capat la intriga si in loc sa isi mai bata capul o lasa in coada de peste. mi se pare o moda in ultima vreme sa faci filme care sa ramana, cica, la latitudinea telespectatorului. arareori treaba asta merge. de cele mai multe ori arata doar a scenarist lenes.

fetita era destul de ciudatica dar nimeni nu aprofundeaza situatia si nici dupa intamplare nu se vede sa urmeze consultatii cu un psiholog. ea raporteaza un abuz din partea unui barbat si e interogata fara parinti de fata de catre un barbat. toata lumea din film zice ca copii nu mint - wtf ??? copii mint de ingheta apele. apoi ar trebui sa presupunem ca exista o ancheta. suspect toti copii, cu toate ca e clar din film ca omul era f bun cu copii, spun ca au fost abuzati de el si apoi purced a descrie un scenariu neplauzibil, pe motiv de lipsa de beci in casa omului. pt ca e clar ca nu putea sa duca copii in alt beci - wtf ?-, prietenii rasufla usurati ca nu va fi condamnat. si dupa o isterie in biserica totul incepe sa se remedieze si la final zici ca nici n-a fost si sunt iar toti prieteni. dar la final apare o figura misterioasa, probabil the creepy brother, dar fara vreun scop anume. what the fuck ??? ]
Are hibe intr-adevar, dar nu atat de mari pe cum le prezinti, cel putin dpmdv :). Realismul filmului consta in absurdul situatiei pentru ca in realitate ne lovim de niste situatii absurde de ai senzatia ca esti intr-un film prost:D.
Invatatoarea/directoarea reactioneaza prost pentru ca se grabeste ca fata mare la maritat si il cheama pe tipul ala sa o interogheze fara parintii ei de fata (in fond de la ea a pornit toata isteria asta pentru ca s-a grabit, o fi fost ea abuzata in copilaruie:groggy:), prietenii reactioneaza prost pentru ca nu asteapta finalul anchetei, pe scurt toata lumea reactioneaza prost...
La final faptul ca i-a trecut glontul pe la ureche arata ce fel de gandire mica are lumea in general. Oamenii sunt rai!!! :D

irinaidu
9th August 2013, 04:06
ok, fiecare cu gustul lui. eu nu tin sub nici o forma ca un film sa-mi tina o predica, sau sa aiba o morala,dar daca e sa fie absurd vreau sa simt ca el vine cumva natural, pe cand cel din jagten mi s-a parut stil deus ex machina, mai ales finalul. plus ca actiunea se petrece in danemerca. nici macar in romania nu poti sa te apuci sa interoghezi minori fara parinti de fata si sa nu fie probleme, daramite in danemarca. prin urmare mie lipsurile filmului mi s-au parut venite din lipsa de interes pt profunzime si nu din dorinta de realism. dar uitandu-ma la nota de pe imdb, imi dau seama ca sunt in minoritate.

Cristina
9th August 2013, 10:31
Probabil esti in minoritate Irina pt ca overall filmul lasa o impresie buna si d'asta a primit note bune.
Intr-adevar lipsurile alea, le-am remarcat si eu la momentul la care am vazut filmul, dar mi-a placut subiectul tratat si bineinteles mi-a placut de Mikkelsen.:D

Am vazut ieri mult laudatul Amadeus.Nici nu stiu ce sa zic despre acest film, pentru ca desi mi-a lasat o impresie general buna nu simt ca mi-a produs o revelatie sau ca a fost ceva outstanding.Pe toata durata filmului am avut senzatia ca ceva lipseste sau nu se leaga.
Oricum ultima jumatate de ora mi-a placut cel mai mult.Poate datorita modului in care au prezentat geniul lui Mozart in antiteza cu mediocritatea lui Salieri.
Plus ca filmul mi s-a parut un pic prea lung.

jo27
10th August 2013, 23:58
The Great Gatsby --- Fratilor, in primul rind, jur ca daca ma intilnesc vreoadata cu Tobey Maguire si se intimpla sa am si o bita de baseball la mine, ii fac zob mutra aia de prost. Actor mai antipatic ca asta n-am vazut in viata mea. Mai impartim si aceeasi zi de nastere. Duca-se dracu' sa faca 7 serii din Spiderman, nu sa vina sa strice capodopere. Bine, capodopera cartea, caci filmul, chiar si fara uritul ala, o mare dezamagire. Nu stiu ce au inteles regizorul si scenaristul dupa ce au citit opera lui Fitzgerald, insa se pare ca singurul lucru care i-a interesat a fost sa faca un 3D (presupun) bun si sa se axeze pe povestea propriu-zisa, cind puteau, mai ales ca au pastrat naratorul-personaj, sa redea, macar partial, analiza autorului, ironiile sale fine la adresa societatii americane a anilor '20. Asta e, bine macar ca am renuntat pina la urma sa merg la cinema sa-l vad (de aici si presupunerea ca ar fi fost bun ca 3D) si sa-l urmaresc pe TV. --- 6/10

Freek
11th August 2013, 20:04
Citisem acum ceva timp ca Tobey e tovaras din copilarie cu Leonardo, ma gandesc ca i-a pus o pila pentru rolul asta din The Great Gatsby. E cel mai insipid inodor incolor actor care imi vine in cap la ora asta.

Cristina
15th August 2013, 23:09
The Conjuring- 8/10
Probabil cel mai bun horror pe care l-am vazut in ultimii ani.It scared the crap outta me. Vera Farmiga face toti banii. :ok:

SwedishMafia
15th August 2013, 23:24
too big to fail-5.

jo27
15th August 2013, 23:43
What Maisie Knew --- 8.5/10 Superb film :)

Sir. Eko
15th August 2013, 23:45
The Conjuring- 8/10
Probabil cel mai bun horror pe care l-am vazut in ultimii ani.It scared the crap outta me. Vera Farmiga face toti banii. :ok:

Shieeeeeet. M-am speriat si eu :D

Cristina
15th August 2013, 23:55
Shitty shit! :D

Sir. Eko
16th August 2013, 00:00
Shitty shit! :D

Chiar a fost fain

Cristina
16th August 2013, 00:03
Stiu.Mi-a placut foarte mult si mai ales faptul ca e "based on a true story".:D

SuperDumnezeu
16th August 2013, 00:11
Iti dai seama.

Sir. Eko
16th August 2013, 00:16
Iti dai seama.

Fegget. E tare filmu.

SuperDumnezeu
16th August 2013, 00:33
Negrule, te rog frumos. E "horror", n-are cum sa fie tare.

Sir. Eko
16th August 2013, 00:40
Negrule, te rog frumos. E "horror", n-are cum sa fie tare.

http://img43.imageshack.us/img43/4833/9t3w.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/43/9t3w.jpg/)

Asa zic si eu in general. Dar asta chiar ii fain.

SuperDumnezeu
16th August 2013, 00:44
Sigur ca ii

http://i41.tinypic.com/281riag.gif

Freek
16th August 2013, 02:11
The Iceman (http://www.imdb.com/title/tt1491044/reference)

Note: 5.7(3)/10
Povestea celebrului asasin, Richard "Iceman" Kuklinski, cel care declara ca a omorat peste 100 de oameni... Am vazut anul trecut sa acum doi ani un documentar, defapt un interviu de vreo ora si ceva cu Iceman, mi s-a parut muuult mai captivant decat filmul asta.
Michael Shannon chiar daca l-a jucat foarte bine pe Kuklinski, imi tot aducea aminte de personajul jucat de el in Boardwalk Empire.

Doctor_Satan
17th August 2013, 22:28
Ieri am vazut is eu Iceman. Eu i-as da nota 9. Filmul chiar m-a prins, desi puteau sa mai adauge linistiti vreo 10-20 min in care sa dea mai multe detalii.


Tocmai ce am revenit de la festivalul Luna Plina (http://lunaplinafestival.ro/program), la care am vazut doar 2 filme.
In primul rand, despre festival. Organizare jenanta, locatie ca vai de capul ei, iar la echipamentul pe care l-au avut, sa dai 8 lei sa vezi un film mi se pare furt pe fata. Sonorizarea a fost slaba, salile erau in caminul cultural, panzele pe care se proiecta erau asezate foarte jos, astfel incat subtitrarea nu mai era vizibila din randul 3.
Am fost, am vazut, a doua oara sigur nu mai merg.

Si acum, filmele.

The Rambler 7/10
Un film interesant, un horror psihologic, dar destul de zgarcit in detalii. E mai mult pentru aia intelectuali, care au chef sa discute 10 ore dupa un astfel de film si sa-si dea ei cu presupul despre ce ar fi vrut de fapt sa fie acolo. Mie mi-a placut foarte mult atmosfera.

Citadel 9/10
Probabil cel mai bun film horror pe care l-am vazut in ultima perioada. Daca filmul e productie irlandeza, ce capodopera ar putea face acest regizor cu un buget decent?
La minusuri, ar fi putut sa insiste mai mult pe personajele negative si pe povestea aparitiei lor, care ne este dezvaluita succint la final.

dextercioby
19th August 2013, 01:36
Kick Ass 2. :D

Practic 'Motherfucker' fura tot filmul.

phife
19th August 2013, 03:49
art school confidential.
Un film de tipul FTW de care iti bati joc in final. Nu tu plot , nu soundtrack , nu atmosfera. Personaje tata , complexe! Si amuzament pana la final cand devine siropos si de *****. As fi vomitat din inima in unele momente ale filmului si nu pt ca ar fi fost prost , nu , pur si simplu iti provoaca greata prostia umana.
7 / 10 da' se putea mult , mult mai mult. BTW arta e un *****. Simbolismul si surrealismul (suprarealismul) sunt cele mai mizerabile forme de exprimare a artei pentru ca practic nu exista. Pot sa ma cac in balcon pe o hartie creponata , daca stiu mani**** si gasesc prostul perfect o sa-mi lafai organu nu doar in femei ci si in bani tot restul vietii. Da' cred ca asta e ideea primei jumatati a filmului. Restul e *****.

SuperDumnezeu
19th August 2013, 11:36
7/10 pentru un film care, aparent, nu ti-a placut? :confused:

phife
19th August 2013, 13:20
prima lui jumatate a fost fenomenala dar la un moment dat a dat-o in kitch ieftin si mirosea a naftalina de happy end. Sunt un tip obiectiv , nici Burton nu-mi place dar incerc sa-i apreciez filmele la justa lor valoare cu toate ca n-am loc la filmele lui de hipsteri si are mintea unui boschetar pe LSD si face animeuri cu morti.

SuperDumnezeu
19th August 2013, 15:40
Esti pe d-astea? http://i00.i.aliimg.com/photo/v0/110472976/Pure_by_Magic.jpg

Nu inteleg ce vrei sa spui in postu' de mai sus. Ce legatura are Burton cu filmu' asta?

phife
19th August 2013, 16:14
urmareste filmul cu mintea deschisa.
Spoiler na , un baiat foarte talentat picteaza foarte frumos dar nu e apreciat de nimeni aproape pentru ca oamenii sunt atrasi de lucruri abstracte si idioate , fara substanta dar care atrag idiotii pentru ca ei se simt importanti daca spun ca au inteles ceva ce nu e de inteles. In filmul asta pe langa multe alte subiecte este satirizat si asta.

SuperDumnezeu
19th August 2013, 17:25
Ok. Las-o asa. :(

Raiden
19th August 2013, 17:31
Spoiler na , un baiat foarte talentat picteaza foarte frumos dar nu e apreciat de nimeni aproape pentru ca oamenii sunt atrasi de lucruri abstracte si idioate , fara substanta dar care atrag idiotii pentru ca ei se simt importanti daca spun ca au inteles ceva ce nu e de inteles. In filmul asta pe langa multe alte subiecte este satirizat si asta.

Ok, suna interesant, o sa ma uit si eu :)). Am comentat acum ceva timp pe un alt forum despre un film care este considerat de multi un film bun, dar de fapt e ingrozitor:


2001: A Space Odyssey e absolut infiorator. Sunt multi care vad filozofie in *****ul asta. E un film care e facut pentru astia care vad o opera de arta intr-un punct pictat in mijlocul unui tablou, pentru cei care vad o opera de arta in The Three of Life, pentru cei care vad ceva frumos intr-o buruiana, intr-un copac batran si fara frunze, pentru cei care de obicei contempla la niste lucruri simple, marunte si banale, pentru cei care l-au citit si l-au inteles pe Eminescu, Bacovia si alte fiinte care vad lumea total diferit fata de cum o vede restul. O porcarie ordinara si overrated, asta e.

Doctor_Satan
19th August 2013, 17:42
Totusi, sa nu uitam anul in care a fost facut Space Odyssey. Multi il descopera dupa 2010 si uita sa ia in calcul faptul ca la acea vreme probabil pana si parintii lor salivau pe babetica.
E totusi vorba despre aproape jumatate de secol.

TenisFan
19th August 2013, 18:04
CINEMATOGRAFÍE, cinematografii, s. f. Tehnica și arta înregistrării fotografice a unor scene, a unor peisaje etc. pe un film special și a reproducerii lor prin proiectare luminoasă pe un ecran, astfel încât să dea iluzia mișcării și a vieții;
In primul rand un film ar trebui sa te incante vizual. Numai decorul futuristic cu niste culori fantastic alese ar trebui sa reprezinte cel putin nota 5. Plus capitolul "From Jupiter and beyond" realizat asa in anul respectiv ii ridica nota cu 3 puncte.
Tu de fapt in acea caracterizare a filmului nu ai spus de ce filmul este o porcarie. Ai spus pentru cine a adresat filmul. Ai enumerat astfel de chestii si ai conchis prin faptul ca e o porcarie ordinara nedand niciun argument in acest sens.
Eu deja ti-am expus 2 argumente pro film. Si chestiile alea 2 mentionate de mine reprezinta viziunea unui individ. Astfel de gandiri vizionare iti pot modifica tie existenta intr-un mod pe care tu nu-l percepi. :sneaky:

phife
19th August 2013, 18:57
Kubrick e altceva. Kubrick nu e un regizor de film , e mult mai mult , omul ala a incercat sa deschida minti si sa sublinieze evidentul pe care nu-l observa mai nimeni. Filmele lui kubrik sunt doar pretexte pentru a transmite celor ce vor sa perceapa mesaje bine ticluite , si face asta prin pasiunea care da in dementa pentru detalii.
Recomand pentru intelegerea deplina a filmelor lui Kubrick si nu numai canalele astea de YT :Rob Ager (http://www.youtube.com/user/robag555) , si celalt canal al lui (http://www.youtube.com/user/robag88?feature=watch)
Explica bine subtilitati greu de descifrat la simpla vizionare a unui film , e un tip bine documentat si analizeaza doar pe baza faptelor , documentelor si articolelor.
Mesajele transmise de el in filme ca : The Shining , Oidseea Spatiala , A clockwork orage , Dr Strangelove , Paths of Glory , Cu ochii larg inchisi poate chiar si Barry Lyndon sunt dificile dar bine ancorate in realitate iar avertismentele lui s-au adeverit peste ani. Si omul te tampeste prin orientarea in spatiu a cadrelor , personajelor , schimbari in cadru. E mai greu de inteles dar daca reusesti sa faci asta te alegi cu niste invataturi. Comparabil la nivel de atmosfera cu Lynch si Hitchock. Pana si in soundtrack cauta sa transmita ceva.

Raiden
19th August 2013, 19:32
In primul rand un film ar trebui sa te incante vizual. Numai decorul futuristic cu niste culori fantastic alese ar trebui sa reprezinte cel putin nota 5. Plus capitolul "From Jupiter and beyond" realizat asa in anul respectiv ii ridica nota cu 3 puncte.

Ok, vizual a fost foarte fain, n-am ce sa reprosez la capitolul asta, insa povestea, personajele si dialogul sunt puncte mult mai importante intr-un film decat vizualul, imo. Odiseea a esuat la toate aceste trei puncte. Filmul meu preferat of all time e 12 Angry Men si nu poti sa spui ca vizual a fost cine stie ce, avand in vedere ca toata actiunea s-a petrecut intr-o camera, dar acolo povestea, personajele si dialogul au fost top notch. Asa vizual, multe filme sunt smechere, dar sunt pline de clisee clasice si scene siropoase de te apuca greata. In odisee nu sunt chestiile astea, dar nu se intampla absolut nimic.


Tu de fapt in acea caracterizare a filmului nu ai spus de ce filmul este o porcarie.
Ai spus pentru cine a adresat filmul. Ai enumerat astfel de chestii si ai conchis prin faptul ca e o porcarie ordinara nedand niciun argument in acest sens.

Credeam ca se subintelege de ce prin exemplele pe care le-am dat. A fost plictisitor de la inceput pana la capat. Inca nu stiu cum am reusit sa-l vad in intregime (recunosc, am dat skip la primele 20 de minute cu animalele alea). De exemplu la The Tree of Life m-am oprit dupa vreo 20-30 de minute de nimic. :))

@reivan

Inainte de odisee, m-am uitat la A Clockwork Orange, tot de Kubrick si a fost super tare. E unul din filmele la care am dat 10 fara second thoughts. Acolo a reusit sa transpuna niste idei prin scene calumea, filmul n-a plictisit deloc. In odisee dracu stie ce a vrut sa faca. :))

TheIceMan
19th August 2013, 19:38
Ok, suna interesant, o sa ma uit si eu :)). Am comentat acum ceva timp pe un alt forum despre un film care este considerat de multi un film bun, dar de fapt e ingrozitor:
ingrozitor pentru o minoritate absoluta, ma rog, orice film are fani si adversari, chestia este ca numarul mai mare de o parte sau alta determina daca un film este bun sau rau. Adica daca 100 spun ca un film e bun si 2 ca este ingrozitor, per total, desi celor doi nu le-a placut, avem de-a face cu un film foarte bun.

TheIceMan
19th August 2013, 20:05
Filmul meu preferat of all time e 12 Angry Men si nu poti sa spui ca vizual a fost cine stie ce, avand in vedere ca toata actiunea s-a petrecut intr-o camera, dar acolo povestea, personajele si dialogul au fost top notch. Am inteles, pai atunci sigur or sa iti placa Before Sunrise si Before Sunset, unde la fel ca si in 12 Oameni Suparati, personaje sunt foarte putine, "actiune" deloc, decoruri neschimbate tot tilmul, mai exact se intampla doar intre un EL si o EA in tren sau la plimbare prin oras. :ok: ti le recomand :ok:
LE. Oops, vad ca au facut o trilogie din povestea asta, a aparut si Before Midnight, trebuie sa-l vad cand am ocazia.



A fost plictisitor de la inceput pana la capat. Inca nu stiu cum am reusit sa-l vad in intregime (recunosc, am dat skip la primele 20 de minute cu animalele alea). :) Pai nu l-ai vazut in intregime :) ok, ai dat skip, dar macar ti-ai dat seama de ce sunt acolo, ce rol aveau secventele alea, care daca imi amintesc bine (am vazut filmull cu multi ani in urma) nu-s chiar cu animale.

TenisFan
19th August 2013, 20:39
Culmea. 12 angry men e si filmul meu preferat. Dar asta nu inseamna ca nu reusesc sa observ meritele lui Kubrick in special. Si apropos nu stiu cum esti tu dar scena desprinderii navetei spatiale, care probabil tie si multor altora li s-a parut boring as fuck, mie mi s-a parut fascinanta.
E clar vorba de gusturi dar sa spui ca e o porcarie sau o ordinarie e prea mult.

phife
19th August 2013, 20:55
12 angry men un film de 350 000 de dolari cu 12 pesonaje fara nume dar nuantate excelent intr-un cadru restrans apeland la mici trucuri ca schimbarea starii vremii pentru a detasa sau nu atmosfera. Un exercitiu actoricesc fabulos pe un plot care nu s-a vazut in film.
Odiseea Spatiala e mai inchis , mai lipsit de sentimente pentru ca in opinia mea cel putin la inceputul filmului se observa prin celebra scena cu maimutele (care trateaza si tema creatiei divine cred) care practic pun bazele unei "societati" prin "comunicare" si exprimarea sentimentelor intr-un punct de maxima importanta in viata lor si cum acel inceput al umanitatii practic este pus in pericol de tehnologizarea masiva si rapida care raceste relatiile intre oameni si care ( n.r - masinariile ) tind sa preaia controlul in toate domeniile.

Eddy DoubleD
20th August 2013, 08:28
Catch me if you can --- 6.5/10
Evil Dead 2013 --- 3/10 Remake facut degeaba...
Mr. Brooks --- 7/10
Oblivion --- 5/10 Jaime Lannister, high as fuck, thinking he is in the future killing robots...
Scary Movie V --- 4/10
The Big Wedding --- 5/10
The King's Speech --- 5/10 Pentru efort; in rest e total neinteresant si captivant; de ce a crezut cineva ca trebuie facut un film despre asa ceva nu inteleg...
Natural Born Killers --- 8/10 Dupa ce am citit cartea, am putut in sfarsit sa urmaresc filmul. Evident, mult mai buna cartea, insa ideile promovate raman aceleasi.
Snatch --- 7/10
The Pianist --- 8.5/10
The Place Beyond The Pines --- 7.5/10
The Ice Storm --- 4/10
The Incredible Burt Wonderstone --- 5/10
Savages --- 5/10

Doctor_Satan
20th August 2013, 16:21
Culmea. 12 angry men e si filmul meu preferat. Dar asta nu inseamna ca nu reusesc sa observ meritele lui Kubrick in special. Si apropos nu stiu cum esti tu dar scena desprinderii navetei spatiale, care probabil tie si multor altora li s-a parut boring as fuck, mie mi s-a parut fascinanta.
E clar vorba de gusturi dar sa spui ca e o porcarie sau o ordinarie e prea mult.

Cum spuneam si mai sus, probabil unora li s-a parut groaznica Odiseea e datorita faptului ca l-au vazut la peste 40 de ani de la aparitie.
E adevarat ca si eu l-am vazut cam la 30 de ani de la aparitie, dar, la fel ca multi altii, am incercat sa inteleg mesajul pe care-l transmiteau cei 2. Kubrick prin imagini si Clarke prin scris.
Pana in anii '80 n-am vazut sa mai fi fost facute niste filme atat de complexe si complete pe partea de SF. E suficient sa luam in calcul doar efectele speciale si deja putem spune linistiti ca a fost o capodopera.

TheIceMan
20th August 2013, 19:23
Pana in anii '80 n-am vazut sa mai fi fost facute niste filme atat de complexe si complete pe partea de SF. E suficient sa luam in calcul doar efectele speciale si deja putem spune linistiti ca a fost o capodopera.
Mai ales ca este vorba de un SF plauzibil, nu cu sabii laser si robotei minune sau cu gandaci-uriasi-monsters-aliens care halesc oamenii.

Vorbind despre carti SF in film, probabil Dune e cel mai aproape de cartea lui Frank Herbert, pe cand din miile de carti ale lui Asimov, Will Smith a facut praft una din cele mai bune in Eu, Robotul.

A, de curand a vazut tot cu Will Smith I am legend, destul de ok ca realizare, destul de tampitel ca scenariu, de ceva vreme se tot chinue cu SF-uri Will mai bine ramane la melodrame ca In cautarea fericirii.

phife
20th August 2013, 19:42
in cautarea fericirii a fost un film bun.
Lu' will smith nu prea ii se mai potriveste nici comedia. Mai bine merge pe drame sau thrilleruri lente .

Doctor_Satan
22nd August 2013, 11:16
Mai ales ca este vorba de un SF plauzibil, nu cu sabii laser si robotei minune sau cu gandaci-uriasi-monsters-aliens care halesc oamenii.

Vorbind despre carti SF in film, probabil Dune e cel mai aproape de cartea lui Frank Herbert, pe cand din miile de carti ale lui Asimov, Will Smith a facut praft una din cele mai bune in Eu, Robotul.

A, de curand a vazut tot cu Will Smith I am legend, destul de ok ca realizare, destul de tampitel ca scenariu, de ceva vreme se tot chinue cu SF-uri Will mai bine ramane la melodrame ca In cautarea fericirii.

"I, Robot" a fost intr-adevar slab atat ca adaptare, cat si ca realizare daca facem abstractie de carte. In schimb, "I am legend" mi s-a parut destul de reusit. Ala cu fiu-su nici nu cred ca o sa-l vad prea curand.
Dune, intr-adevar, a fost o adaptare frumoasa. Si daca vorbim de adaptari reusite la capitolul SF, "Blade Runner" e de asemenea o capodopera cinematografica.


in cautarea fericirii a fost un film bun.
Lu' will smith nu prea ii se mai potriveste nici comedia. Mai bine merge pe drame sau thrilleruri lente .
Depinde totusi de genul de comedie. Spre exemplu, rolul din MIB mi s-a parut ca i s-a potrivit la perfectie. La fel si Wild Wild West. Ar fi mai mult genul de comedie/film de actiune.

iuli
22nd August 2013, 18:25
Vreun film misto la cinema in perioada asta?

TheIceMan
22nd August 2013, 20:37
"I, Robot" a fost intr-adevar slab atat ca adaptare, cat si ca realizare daca facem abstractie de carte. In schimb, "I am legend" mi s-a parut destul de reusit. Ala cu fiu-su nici nu cred ca o sa-l vad prea curand.
Dune, intr-adevar, a fost o adaptare frumoasa. Si daca vorbim de adaptari reusite la capitolul SF, "Blade Runner" e de asemenea o capodopera cinematografica.

Blarde Runner :ok: :ok: :ok:

Alt film SF "recent" care mi-a placut este Gattaca. Din acelasi an cu Contact cu Jodie Foster, alt film reusit, mai putin finalul, unde publicul asteapta ceva super-nemaipomenit.

Nu imi amintesc in ultimii 5 sau 10 ani de vre-un film SF bun, desigur au fost alea din seria Transformers, da' cu siguranta nu m-au impresionat.
District 9 a fost interesant, poate peste medie ideea foarte buna, dar nu stiu ce i-a lipsit sa fie exceptional.



Depinde totusi de genul de comedie. Spre exemplu, rolul din MIB mi s-a parut ca i s-a potrivit la perfectie. La fel si Wild Wild West. Ar fi mai mult genul de comedie/film de actiune.
Cica face un nou film in seria bad boys.

TheIceMan
22nd August 2013, 20:39
Vreun film misto la cinema in perioada asta?

vezi cand apare asta, se pare ca va fi bun:

_dDiMp-gTHA

iuli
22nd August 2013, 21:02
Ah, nu, ma refeream zilele astea. Merci oricum :)

Anisia
22nd August 2013, 21:03
Ca tot s-a pomenit de District 9, ruleaza acum la cinema Elysium, care are acelasi regizor, parca.

Si Passion pare sa fie intrigant.

Dante7
22nd August 2013, 21:04
Lu' will smith nu prea ii se mai potriveste nici comedia. Mai bine merge pe drame sau thrilleruri lente .

Eu zic ca i se potriveste orice :))

TheIceMan
22nd August 2013, 21:08
Ca tot s-a pomenit de District 9, ruleaza acum la cinema Elysium, care are acelasi regizor, parca.

Ok, o sa-l pun pe lista sa-l vad dupa ce apare pe DVD, nu prea am "timp" pentru cinema :D
Elysium l-am confundat cu Oblivion :D cu Tomita Cruise, l-ati vazut? e ok?

Anisia
22nd August 2013, 21:18
Eu nu l-am vazut, stiu doar ca apare si actorul care-l joaca pe Jaime Lannister din GoT:D

TheIceMan
22nd August 2013, 21:23
Eu nu l-am vazut, stiu doar ca apare si actorul care-l joaca pe Jaime Lannister din GoT:D


GoT - Game of Thrones? n-am vazut nici macar genericul :D

Anisia
22nd August 2013, 21:30
Game of Thrones:) Pacat, genericul fiecarui episod spune cate ceva:D

Xaviesta
23rd August 2013, 21:36
Ca tot s-a vorbit pe aici de urmatorul Man of Steel.

http://www.imdb.com/news/ni56087514/?ref_=hm_nw_tp_t1

Anisia
23rd August 2013, 23:56
^Nu stiu la cine ma asteptam sa primeasca rolul, dar la el, sigur nu...

Martha Marcy May Marlene - nu prea stiu cum sa-l descriu, pe de-o parte, e cam lent, chiar static in ceea ce priveste actiunea si evolutia personajelor si in primele minute m-a batut gandul sa renunt. Pe de alta parte, aceleasi prime minute (si nu numai) induc o stare de alerta, poate chiar si putina teama (o combinatie reusita de sunete si imagini). Ciudatel si tulburator, pana la ultimele secunde. Insa Elizabeth Olsen joaca extraordinar, sigur va ajunge departe. 6.5/10

LE: Se pare ca e facut dupa un caz real. Si mai creepy!

SuperDumnezeu
24th August 2013, 01:16
Da, a fost ok Martha bla bla. Sfarsitul nu mi-a placut.

Capitanu.Burcea
24th August 2013, 02:08
The Conjuring e un film slab. E slab pt ca asteptam ceva bun si am primit doza obisnuita de banalitate. Altfel, nu e chiar timp pierdut. Nu prea ma uit la filme, dar asta a venit cu un PR agresiv, pe un segment care nu ma lasa indiferent daca e ceva puternic :D Nu e cazul. S-a intamplat ceva si au dramatizat ei povestea. Asta e creepy. In rest, s-a cam spus totul in filmele cu posedari, exorcizari etc. Stiti povestea: se-aud zgomote prin tevile de scurgere, cineva o sa spuna ca e o problema in cartier cu furnizarea apei, ii apar uneia pete pe corp, are lipsa de fier :D, niste pasari se izbesc de stereasina casei, bad luck etcetera, etcetera...

Ba, frate, faci build-up de 50 de minute la un horror, cand stim cu totii unde vrei sa ajungi si ce-o sa faci? Ce, vrei sa iei Oscarul pt rol de compozitie? :mda:

PS. Hai, ma, Citadel a fo o porcarie. Doamne, ce teapa am luat si atunci, tot pe un PR de genul bla-bla-bla :D

Modus Operandi e un horror creepy. Si punct. Dar si aici se va spune ca seamana cu...dar mie mi-au placut ambele :))

Lavinia
24th August 2013, 06:21
^Nu stiu la cine ma asteptam sa primeasca rolul, dar la el, sigur nu...

Martha Marcy May Marlene - nu prea stiu cum sa-l descriu, pe de-o parte, e cam lent, chiar static in ceea ce priveste actiunea si evolutia personajelor si in primele minute m-a batut gandul sa renunt. Pe de alta parte, aceleasi prime minute (si nu numai) induc o stare de alerta, poate chiar si putina teama (o combinatie reusita de sunete si imagini). Ciudatel si tulburator, pana la ultimele secunde. Insa Elizabeth Olsen joaca extraordinar, sigur va ajunge departe. 6.5/10

LE: Se pare ca e facut dupa un caz real. Si mai creepy!



suna interesant. cred ca o sa il iau si eu sa vad. zi-mi doar, te rog, daca finalu e din senin si impotriva tuturor sanselor si regurilor realitatii fericit si cretin ca sa stiu sa nu ma mai chinui daca e cazu'

Lavinia
24th August 2013, 06:44
ah chiar, nu stiu cum de am uitat sa mentionez: The Best exotic Marigold hotel... 8.5/10. de ceva vreme nu am vazut un film care sa imi placa atat de mult (de cand am vazut Elling cred acum cateva luni). Il recomand :)

SuperDumnezeu
24th August 2013, 14:35
suna interesant. cred ca o sa il iau si eu sa vad. zi-mi doar, te rog, daca finalu e din senin si impotriva tuturor sanselor si regurilor realitatii fericit si cretin ca sa stiu sa nu ma mai chinui daca e cazu'

Sfarsitu' e cam sec asa. Te lasa sa-l interpretezi.

Si sa va uitati la asta

http://www.woodyallenpages.com/wp-content/uploads/2012/06/bullets_over_broadway_ver3.jpeg

TenisFan
24th August 2013, 16:00
Redemption - Un film slab al lui Statham. As spune ingrozitor pe alocuri. Mai bine se rezuma la faptul ca-i bad ass de la un capat la altul al filmului. 5/10
His girl Friday - Un film excelent. Evident. Au ironizat lumea jurnalistica ahtiata dupa scandal in cel mai misto mod posibil. Nu au lipsit glumele morbide extrem de reusite. Nu cred ca a fost perfect dar o gura de oxigen binemeritata pentru mine. 9/10

Anisia
24th August 2013, 19:19
suna interesant. cred ca o sa il iau si eu sa vad. zi-mi doar, te rog, daca finalu e din senin si impotriva tuturor sanselor si regurilor realitatii fericit si cretin ca sa stiu sa nu ma mai chinui daca e cazu'

Nu, clar finalul nu se incadreaza in categoria aia. E un final potrivit pentru ce se intampla pe acolo. Nu cred ca ti s-ar parea...ridicol, de exemplu.

Lavinia
25th August 2013, 02:07
perfect. nu vreau sa vad un film ca true grit sau the road iar care sa imi placa extrem de mult si apoi la final sa imi sara toti dracii

woody allen nu m-a impresionat prea tare niciodata iar dupa ce am vazut vicky cristina barcelona (care e un fel de sex and the city dpdv regizoral si al cinematografiei) am jurat ca nu imi mai trebuie

Xaviesta
25th August 2013, 18:17
http://www.imdb.com/news/ni56094519/

daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Sir. Eko
25th August 2013, 18:26
http://www.imdb.com/news/ni56094519/

daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

:cool:


perfect. nu vreau sa vad un film ca true grit sau the road iar care sa imi placa extrem de mult si apoi la final sa imi sara toti dracii

woody allen nu m-a impresionat prea tare niciodata iar dupa ce am vazut vicky cristina barcelona (care e un fel de sex and the city dpdv regizoral si al cinematografiei) am jurat ca nu imi mai trebuie

Pai normal, cand te uiti la filme de Woody Allen, sa nu te uiti la Annie Hall sau la Manhattan sau Crimes and Misdemeanors. Nop. Te uiti la Vicky Cristina Barcelona(care nu ii film rau) si apoi spui ca nu esti impresionata de Woody Allen.

Lavinia
25th August 2013, 19:45
am zis ca inainte de vcb nu m-a impresionat oricum. alea 3 sunt ok si au actori si in special actrite foarte buni/e in ele insa dupa cum am zis, neimpresionante per total . asa si match point a fost ok dar de ce ii atat de apreciat woody allen nu pot sa inteleg.

SuperDumnezeu
25th August 2013, 19:53
Nici eu nu stiu. Oare de ce? :confused:

Doctor_Satan
26th August 2013, 15:08
Cloud Atlas - 8/10
Un film foarte bine realizat, cu o idee interesanta, care nu m-a plictisit pe parcursul celor 2 ore si 45 de minute. Mi-a placut foarte mult felul in care au reusit sa foloseasca aceiasi actori in roluri multiple. Cred ca ar fi fost mai interesant daca actiunea din acele perioade ar fi fost simplificata si redusa si ar fi mers redate pe scurt evenimentele dintre ele.

Sir. Eko
27th August 2013, 17:26
Dead Man Walking - 10 ! De mult nu am mai vazut un film asa bun. Sean Penn :yes:

We're the Millers-6/10. Nu se mai fac filme de comedie bune. Punct. Asta e unu din alea "bune". Desi ...e cel mult meh defapt.

Capitanu.Burcea
27th August 2013, 19:51
JFK, agentul patogen al teoriei conspiratiei in stare pura :D Despre filmul asta se poate vorbi 5 zile. Revazut dupa un car de ani, mi se pare ca morisca asta a dialogului a luat-o putin inaintea faptelor concrete. Cateva personaje apar la locul potrivit pt ca povestea sa aiba cursivitate, unele supozitii sunt destul de riscant aruncate in cazanul clocotind (vezi legaturile cu asasinarile R Kennedy si ML King). Dar asta e putin. Filmul este excelent. Ce nota sa dai pt excelent? Ne pierdem in detalii...:P

Ma intrebam daca puteau gasi pe cineva mai potrivit in locul lui Costner. Am gasit si raspunsul: nu, nu puteau gasi unul mai bun decat Gary Oldman :D

Lavinia
27th August 2013, 19:54
am vazut si eu traileru' de la millers ala - care e exact genu de film de care ma feresc de dracu'. aninston asta din cate observ e intr-o misiune sa dovedeasca lumii ca inca arata bine si e sexy (vezi horrible bosses)

Capitanu.Burcea
27th August 2013, 20:08
Dar inca arata bine si e sexy! :D

Lavinia
28th August 2013, 00:16
mie una niciodata nu mi s-a parut ca arata bine. s-a nimerit sa aiba genul de fata care ii pare extrem de inestetica. dar in general e considerata o femeie frumoasa si cu un corp frumos deci nu ar trebui sa simta nevoia sa isi aleaga astfel de roluri.

Cristina
28th August 2013, 23:50
Jennifer Aniston are o mecla tare anosta. :D

SuperDumnezeu
29th August 2013, 00:06
http://24.media.tumblr.com/d2319ff7ad0af1689365a7de3b3d87f1/tumblr_ms8aqxgH9y1snerowo1_500.jpg

Cum sa nu-ti placa Jenniffer? :floricica:

Sasuke Uchiha
30th August 2013, 05:29
fotografia aia e de cand avea 30 de ani ?? acum nici beat mort...
elysium 5/10 vazut la cinema , mare greseala , prea lent si plictisitor , o singura scena de actine pana scena finala, inca o data am fost inselat de anunturi
Star Trek Into Darkness 7/10 bunicel film de actiune pentru o zi plictisitoare insa ma asteptam la mai mult
Now You See Me 4/10 un sf de zile mari... a nu :headbang::headbang:
R.I.P.D. 5/10

Lavinia
2nd September 2013, 00:59
prea are fata unui pusti de 12-14 ani. nu stiu dar mie una mi se pare o femeie foarte inestetica cand vine vorba de oasele fetei.

am revazut talladega nights aseara 8/10

la now you see me am zis si eu sa ma uit dar din cate am observat pare un film foarte 'half assed' care nu prea merita sa'ti pierzi
timpu cu el

Doctor_Satan
2nd September 2013, 11:15
Total Recall (2012) - 6/10
Film cu destula actiune, dar cam atat. Primul a fost cu mult mai reusit. Acum caut cartea, sa vad care dintre ele au respectat realitatea.

Sir. Eko
2nd September 2013, 11:20
You've Got Mail 8/10
Fain filmu, Tom Hanks e smecher in orice joaca.

Cristina
2nd September 2013, 19:52
Abia acum l-ai vazut? Bine, fie vorba intre noi, e mai degraba film de fete. :D

Sir. Eko
2nd September 2013, 22:38
Abia acum l-ai vazut? Bine, fie vorba intre noi, e mai degraba film de fete. :D

Cu prietena l-am vazut :D. Azi ne uitam la Pretty Woman :))

Doctor_Satan
3rd September 2013, 10:57
Romanticule!
Urmeaza 10 Things I Hate About You, filme cu Justin Bieber si, inevitabil, seria Twilight.
Avem rugamintea sa nu mai scrii recenzii aici decat dupa ce treci de primul an de relatie.

SuperDumnezeu
3rd September 2013, 11:05
10 Things I Hate About You e chiar fain. Heath Ledger :(

Sir. Eko
3rd September 2013, 11:20
Romanticule!
Urmeaza 10 Things I Hate About You, filme cu Justin Bieber si, inevitabil, seria Twilight.
Avem rugamintea sa nu mai scrii recenzii aici decat dupa ce treci de primul an de relatie.

Auzi la el ma. Ce glumita ai facut, ce tare esti. Imi spui acum ce sa postez...

http://25.media.tumblr.com/aa95bfb74b33ddcd1a54cd2a822d2a16/tumblr_mk3f8ucszy1s852lfo1_500.gif
Am trecut de primul an.
Am rugamintea sa nu mi te mai adresezi asa de parca ne cunoastem, de parca suntem prieteni.

TenisFan
3rd September 2013, 12:16
Iron man 3 - Destul de solid. Actiune potrivita. O poveste ok. Ben Kingsley a rulat fin de tot. 7/10
Star trek 2 - Ok-ish filmul. Cumberbatch a fost solid de tot. Me likey. E un actor foarte bun. 7/10
Off: nici eu nu-l cunosc pe Sir. Eko dar respect ceea ce face.

Utilizator
3rd September 2013, 12:39
in ultima vreme am vazut:
Trance (http://www.imdb.com/title/tt1924429/) cu James McAvoy si Vincent Kassel in regia lui Danny Boyle (ala de a facut The Beach, Slumdog millionaire, Trainspotting). Un grup de hoti de arta incearca cu ajutorul unei psihoterapeute sa afle unde a ascuns unul dintre ei obiectul furtului. Urmeaza un fel de Inception dar mult mai coerent in care transa hipnotica si realitatea pot fi separate cu greu. Dar in finals e clarifica treaba. Un film bunicel, merita vazut daca va place genul. Mie mi-a placut.

Side Effects (http://www.imdb.com/title/tt2053463/?ref_=fn_al_tt_4) cu Jude Law, Catherine Zeta-Jones, Channing Tatum in regia lui Steve Soderbergh.
Despre o tipa care face o crima si e diagnosticata de catre un psihiatru cu o boala psihica care o absolva de vina...Inceput destul de lung, desctriptiv si de la un moment dat cam plictisitor, dar in final lucrurile se infierbanta un pic. Daca aveti rabdare atunci merita vazut.

Doctor_Satan
3rd September 2013, 13:15
Auzi la el ma. Ce glumita ai facut, ce tare esti. Imi spui acum ce sa postez...

http://25.media.tumblr.com/aa95bfb74b33ddcd1a54cd2a822d2a16/tumblr_mk3f8ucszy1s852lfo1_500.gif
Am trecut de primul an.
Am rugamintea sa nu mi te mai adresezi asa de parca ne cunoastem, de parca suntem prieteni.

Vai, scuzati ca mi-am permis impertinenta de a-ti adresa o gluma. :rolleyes:
Nu se va mai repeta. :mda:
Cat despre mesajul din gif, era chiar necesar sa demonstrezi ca esti un copil prost crescut? Daca da, felicitari!

Capitanu.Burcea
3rd September 2013, 14:53
-Side Effects
...Inceput destul de lung, desctriptiv si de la un moment dat cam plictisitor, dar in final lucrurile se infierbanta un pic. Daca aveti rabdare atunci merita vazut.

Am avut rabdare, e un film bun! Credeam ca se va irosi in oarece efort anticorporatist, dar o da, elegant, doar din zbor, intr-un dozaj acceptabil de fictiune si reality. Din ce s-a scos pana acum, parca asta si The best offer ar fi varfurile generatiei 2013 :D

LE. Zica ca e de vazut Trance sau ai facut un text de PR? Vezi ca mie mi-a placut Inception, te joci cu focul! :D

Sir. Eko
3rd September 2013, 15:07
Vai, scuzati ca mi-am permis impertinenta de a-ti adresa o gluma. :rolleyes:
Nu se va mai repeta. :mda:
Cat despre mesajul din gif, era chiar necesar sa demonstrezi ca esti un copil prost crescut? Daca da, felicitari!

Nu te scuz.
Mai bine nu mai posta nimic legat de mine.

http://25.media.tumblr.com/155392bb8d6813251e3a2c929b3c126a/tumblr_mer4aqWr531qdoy3ao1_500.gif

Doctor_Satan
3rd September 2013, 15:16
Nu-mi ceream scuze, dar vad ca prinzi la ironii ca si la glume. ;)
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSesEA5AVHkNlr1idKzaCF0SaNjxBQEq yqNckJDdIXCnAd-mGJ6

Utilizator
3rd September 2013, 17:11
LE. Zica ca e de vazut Trance sau ai facut un text de PR? Vezi ca mie mi-a placut Inception, te joci cu focul! :D

mie mi-a placut si cred ca numele regizorului e o alta garantie ca filmul nu e slab.
nu e chiar Inception (care mi-a placut si mie ca toate filmele Nolan), dar eu personal asa am perceput amestecul de trairi sub hipnoza si realitate.
ca bonus, psiholoaga da bine pe ecran. :D

un alt film vazut recent este 'silver linings playbook' cu Bradley Cooper, Jennifer Lawrence si Robert De Niro.

L-as fi numit comedie romantica daca nu era vorba despre un pic mai mult decat atat. Nimeni nu e intru totul normal in film (personajele principale au clar cate o damba) dar...in fine nu vreau sa povestesc filmul.
Pe scurt, merita vazut daca sunteti amatori de gen, e un film bine facut si bine jucat si haios.

Apropo, Jennifer Lawrence a luat Oscarul pentru rolul asta iar filmul a mai avut vreo 6 nominalizari la toate categoriile importante.
O vazusem pe Lawrence in rolul fad din Hunger Games si nu intelegeam de ce a luat Oscarul. In filmul asta joaca bine, nu e Judi Dench dar e de acolo.

jo27
3rd September 2013, 17:21
mie mi-a placut si cred ca numele regizorului e o alta garantie ca filmul nu e slab.
nu e chiar Inception (care mi-a placut si mie ca toate filmele Nolan), dar eu personal asa am perceput amestecul de trairi sub hipnoza si realitate.
ca bonus, psiholoaga da bine pe ecran. :D

un alt film vazut recent este 'silver linings playbook' cu Bradley Cooper, Jennifer Lawrence si Robert De Niro.

L-as fi numit comedie romantica daca nu era vorba despre un pic mai mult decat atat. Nimeni nu e intru totul normal in film (personajele principale au clar cate o damba) dar...in fine nu vreau sa povestesc filmul.
Pe scurt, merita vazut daca sunteti amatori de gen, e un film bine facut si bine jucat si haios.

Apropo, Jennifer Lawrence a luat Oscarul pentru rolul asta iar filmul a mai avut vreo 6 nominalizari la toate categoriile importante.
O vazusem pe Lawrence in rolul fad din Hunger Games si nu intelegeam de ce a luat Oscarul. In filmul asta joaca bine, nu e Judi Dench dar e de acolo.

Daca vrei sa vezi o si mai buna interpretare a ei, incearca Winter's Bone :)

Capitanu.Burcea
3rd September 2013, 18:02
@ utilizator: vad ca joci doar pe favoriti, e ok :D Il iau, revin. Vazut slp, mi-a placut. Am dat si like pe fb pt JL, chiar inainte sa ia premiu :D

Utilizator
3rd September 2013, 18:36
@ utilizator: vad ca joci doar pe favoriti, e ok :D Il iau, revin. Vazut slp, mi-a placut. Am dat si like pe fb pt JL, chiar inainte sa ia premiu :D

Capitanu_Burcea: OK, sa joc pe outsideri atunci. :)

Am vazut de curand Emperor (http://www.imdb.com/title/tt2103264/?ref_=fn_al_tt_1), cu Mattew Fox si T.L. Jones.
Filmul este despre Japonia la finalul celui de-a doilea razboi mondial. Gen McArthur (T.L.Jones) si trupa lui de generali sunt forta americana de ocupatie.
Gen Fellers (M. Fox) este insarcinat sa documenteze implicarea imparatului Hirohito in deciziile de razboi si sa decida daca acest trebuie judecat drept criminal de razboi. Gen Fellers a fost ales datorita legaturii sale anterioare cu Japonia. Filmul este facut pe baza faptelor reale.

Nu e un film de top, dar e interesant si pentru mine a fost chiar captivant. Recomandabil mai ales celor care sunt amatori de soc de civilizatii si moduri de gandire diferite intre est si vest. Pentru mine au fost chiar cateva scene memorabile, inclusiv finalul cu gen McArthur si Hirohito.

Utilizator
3rd September 2013, 18:37
Daca vrei sa vezi o si mai buna interpretare a ei, incearca Winter's Bone :)

aha, multam de hint, o sa incerc sa-l vad. :)

Utilizator
3rd September 2013, 19:08
si un film de care as paria ca nu a auzit mai nimeni pe aici:
Viva l'Italia (http://www.imdb.com/title/tt2508478/?ref_=fn_al_tt_5)
O comedie usoara in stil italian despre un politician batran care dintr-o data nu mai poate minti si spune doar adevarul (tema pare luata din Liar, Liar dar subiectul e diferit).
Tipul are trei copii, doi mai prosti care au de lucru datorita lui si unul mai destept, medic la spitalul din localitate.
Bineinteles ca urmeaza o comedie de situatii, adevaruri incomode, evolutia unor personaje fortate sa ia subit viata in piept etc.

Ce mai e misto la comedia asta e faptul ca vezi un film italian si regasesti aproape identic problemele din Romania.
De multe ori am ras exclusiv la vederea similitudinilor cu realitatea romaneasca.

TheIceMan
3rd September 2013, 21:32
Am vazut ieri Shortbus. De fapt e mult spus vazut ca m-am oprit dupa cateva zeci de minute. Am luat filmul asta fiindca am vazut ca a fost premiat si era laudat de multi critici. Stiam ca sunt si ceva scene mai porno in el, dar in momentul cand am vazut un menage a trois intre 3 tipi (cat se poate de explicita) m-am convins ca totusi nu-s asa ''open-minded'' cum ar vrea UE. MI se pare deplasat sa pui asa scena intr-un film

Am dat o cautare sa vad daca altcineva am mai vazut Shortbus.

Daca Grinco a reusit sa vada cateva zeci de minute, eu deja dupa generic am simtit fizic greata in burta si l-am inchis.

nota 1 din partea mea.

Lavinia
4th September 2013, 05:28
eu in general nu ma uit la filme care au in ele chestii complet nenecesare doar de dragu de a capta audienta sau soca sau eu mai stiu ce ca sa se uite cat mai multa lume la ele sau sa se vorbeasca despre ele. de asta nu mi-a placut nici black swan si de asta ma agaseaza foarte tare cand vad nuditate care nu are nici o treaba cu a face o scena sa para realista sau scene de sex care nu zic nimic despre personaj sau o relatia dintre personaje . iar in cazul de fata clar o scena explicita nu are nici o relevanta si nu adauga nimic necesar ce o scena mai "cuminte" sau cel putin ireala ar fi putut transpune.

Utilizator
4th September 2013, 11:38
de curiozitate, de ce ai mentionat tocmai Black Swan la filme comerciale? :)
probabil ca filmul a facut ceva box-office dar mai degraba Oscarului decat aspectului comercial al filmului.

nu vad ce ar fi asa de exagerat in framantarea unui artist pasionat pentru a realiza un act perfect si nu mi s-a parut ceva comercial.

Cam acelasi lucru vezi si in All that Jazz de ex si putem regasi experiente similare in povestirile tuturor artistilor care se identifica cu rolul. Daniel Day Lewis e un exemplu.

exagerarile vizuale mi s-au parut totusi firesti pentru un om fragil, dedicat de mic baletului care din aceasta cauza devine asocial.
Cat despre relatia lesbi, daca aruncam o privire in lumea baletului vedem ca nu e ceva iesit din comun. Oricum nu are nicio legatura cu exagerarile de dragul audientei, mi-e greu sa cred ca scena respectiva a adus publicul la sala sa vada un film mai putin digerabil.

La nivel de filme de arta putem discuta despre filmele lui Lars von Trier unde totul este exagerat iar in anti-Christ vedem scene de sex dure dpdv al perceptiei spectatorului. Sau filmele lui Almodovar...Nu sunt fan al genului dar chiar si aici exagerarile isi au locul in context, trecand peste o oareshce dorinta de a epata amestecata cu nebunia realizatorului.

In principal exista o limita a explicitului pe care eu o pot digera, dar parca nu e cazul la Black Swan.
Sunt gramezi de filmele unde scenele de sex si violenta sunt picanterii pentru atras publicul insailate special pentru a compensa un scenariu prost si o performanta actoriceasca slaba. Astea da, sunt de rejectat.

Capitanu.Burcea
4th September 2013, 15:00
Sunt de acord. Doar lenea m-a impiedicat sa nu fiu avocatul din oficiu al lebedei negre, dar imi pare bine ca Utilizator gaseste mereu timp si resurse pt cele mai nobile cauze de pe forum :)

Nu mai retin exact, dar scenele controversate intre lebede nu erau doar in mintea fetei noastre?

Ce m-a deranjat in Antichrist e faptul ca n-au pus ceva mai atractiv pe tapet :D

Astazi vad Trance.

Eddy DoubleD
4th September 2013, 19:53
Unii nu pricep despre ce e Black Swan de fapt:) N-are rost sa-ti pierzi energia explicand... As fi preferat sa fie un film independent sau asa ceva, ca nu mai primea atata atentie de la toti necunoscatorii:)

TheIceMan
4th September 2013, 19:57
Cat despre relatia lesbi, daca aruncam o privire in lumea baletului vedem ca nu e ceva iesit din comun. Oricum nu are nicio legatura cu exagerarile de dragul audientei, mi-e greu sa cred ca scena respectiva a adus publicul la sala sa vada un film mai putin digerabil.
Ah... eu n-am vazut filmul, dar citind descrierea de mai sus, acuma inteleg de ce a luat Orscarul si de ce se considera ca Natalie Portman a facut un rol "mare".

Utilizator
4th September 2013, 20:13
eu cred ca te inseli. mai bine vezi filmul mai intai, scena aia nu e asa de atractiva sau importanta incat sa aduca Oscaruri. :)

TheIceMan
4th September 2013, 20:25
eu cred ca te inseli. mai bine vezi filmul mai intai, scena aia nu e asa de atractiva sau importanta incat sa aduca Oscaruri. :)

ok, da' cumva inca speculez ca poate fi aceeasi situatie ca in cazul multor actori / actrite care au ajuns mari dupa ce au avut "curajul" sa-si arate zonele intime in filme mainstream. De ex. Sharon Stone :)
Iar despre actori recent pare a fi o reteta a scuucesului sa ajunga dintr-un actor necunoscut sau mediu intr-unul mare dupa ce abordeaza un film cu teme gay.

Capitanu.Burcea
4th September 2013, 21:21
@ Eddy Double: cui te adresezi, de fapt? Ai dat-o ca la malai, pt toata lumea?

@TheIceMan: Speculezi, dar nu se pupa cu filmul :P Vezi-l si apoi reciteste-ti postarea. O sa ai o surpriza :D

LE. Portman era deja mare. Eu spun ca a facut multe filme bune pana la Black Swan.

TheIceMan
4th September 2013, 21:29
Portman era deja mare. Eu spun ca a facut multe filme bune pana la Black Swan.
Hmmm... very arguable here... pe o scara de la 1 la 10 probabil undeva la 7.5, care film bun inainte de Black Swan? sincer eu cred ca memorabil e doar Star Wars si cam atat.

Eddy DoubleD
4th September 2013, 21:30
@ Eddy Double: cui te adresezi, de fapt? Ai dat-o ca la malai, pt toata lumea?

Se subintelegea.:) Daca cineva vine si spune ca e clar ca a luat Oscarul pt o scena lesbi, iti dai seama cat de multe a priceput din film.

TheIceMan
4th September 2013, 21:43
@eddy, e adevarat ca ai citit postarile in diagonala? :D

Cristina
4th September 2013, 21:48
Hmmm... very arguable here... pe o scara de la 1 la 10 probabil undeva la 7.5, care film bun inainte de Black Swan? sincer eu cred ca memorabil e doar Star Wars si cam atat.

V for Vendetta!!!!

Capitanu.Burcea
4th September 2013, 21:49
Daca cineva vine si spune ca e clar ca a luat Oscarul pt o scena lesbi, iti dai seama cat de multe a priceput din film.

Pai asta e, ca nici nu l-a vazut :D

Ok, nu era de mine, dar era pacat sa-l bagi pe Utilizator in asa categorie, pt ca omul chiar intelege ce vede :ok:


... care film bun inainte de Black Swan? sincer eu cred ca memorabil e doar Star Wars si cam atat.

Memorabil e un cuvant mare. Sa zicem ca facuse filme bune, care i-au adus notorietate. Nici eu nu sunt mare fan, dar mi-a placut in Leon -un film extraordinar, poftim! :P

Nu-s specialist sa compar intre f multe filme ale ei, dar ea parea un copil cuminte pana la scena aceea; cu asta sunt de acord :D

TheIceMan
4th September 2013, 21:56
V for Vendetta!!!!

pai si ala-i film bun? :P


Memorabil e un cuvant mare. Sa zicem ca facuse filme bune, care i-au adus notorietate. Nici eu nu sunt mare fan, dar mi-a placut in Leon -un film extraordinar, poftim! :P
Exact un actor bunicel, nu de dat deoparte, dar nici super vedeta, nu?


dar ea parea un copil cuminte pana la scena aceea; cu asta sunt de acord :D
See? Sex sells! That's my point, there comes the Oscars ;)
Sa spunem altfel, fara scena aia, mai lua statueta acasa?

Cristina
4th September 2013, 21:58
Si in Closer a facut un rol bun si nu era o fata cuminte acolo. :D

@The Ice Man....ai dreptate, e un film foarte bun. ;):P

Utilizator
4th September 2013, 22:11
Hmmm... very arguable here... pe o scara de la 1 la 10 probabil undeva la 7.5, care film bun inainte de Black Swan? sincer eu cred ca memorabil e doar Star Wars si cam atat.

Desi nu o plac inmod deosebit, sa incerc eu sa mai adaug filme in care Portman a prestat mai bine decat in Star Wars...cu siguranta a facut un rol mare in Leon alaturi de Jean Reno. Era inca un copil dar a jucat foarte bine.

Cred ca in V for Vendetta iarasi a facut iarasi un rol foarte bun.

Nici in Closer nu a fost rea, un film cu distributie remarcabila si destil de bun zic eu.

Filmele post Black Swan sunt slabe, dar e drept ca a trecut putin timp si a avut si concediu de maternitate.

Comparatia cu Sharon Stone nu are sens, Portman e actrita pe cand Sharon a dat bine in filmulete de actiune.

Ca idee, si Al Pacino a jucat in film cu gay (Cruising) si si-a aratat fundul pe ecran (Cruising, See of love), dar nu cred ca asta l-a facut mare. :)

TheIceMan
4th September 2013, 22:14
Si in Closer a facut un rol bun si nu era o fata cuminte acolo. :D

@The Ice Man....ai dreptate, e un film foarte bun. ;):P

Cred ca iesirea lui Federer in turul 4 iti intuneca judecata :))

Cristina
4th September 2013, 22:18
Crede-ma, sunt cat se poate de lucida, iar dpmdv V FOR VENDETTA, e un film f bun.
Daca nu ma crezi, intreaba-l pe White Shadow.:D
Cat despre Federer, am invatat cu timpul sa nu ma mai surprinda nimic la el. :P

TheIceMan
4th September 2013, 22:22
Ca idee, si Al Pacino a jucat in film cu gay (Cruising) si si-a aratat fundul pe ecran (Cruising, See of love), dar nu cred ca asta l-a facut mare. :) daca mergi pe iseea asta, uite un hint: Robert de Niro :)
Dar nu asta vreau sa zic, ca actori mari au aparut in scene controversate ci discut mai mult situatia inversa cand actori si in special actrice ajung mari tocmai pentru scene "fierbiti".

Bine, ok, Portman nu e in categoria asta, o punem in acceasi oala cu Keira Knightley, Scarlett Johansson si Charlize Theron, adica actrite agreabile, bunicele dar nici prea-prea nici foarte-foarte. Gresesc?

TheIceMan
4th September 2013, 22:23
Crede-ma, sunt cat se poate de lucida, iar dpmdv V FOR VENDETTA, e un film f bun.
Daca nu ma crezi, intreaba-l pe White Shadow.:D
Cat despre Federer, am invatat cu timpul sa nu ma mai surprinda nimic la el. :P

I was just kidding...:)

Cristina
4th September 2013, 22:23
Bine, ok, Portman nu e in categoria asta, o punem in acceasi oala cu Keira Knightley, Scarlett Johansson si Charlize Theron, adica actrite agreabile, bunicele dar nici prea-prea nici foarte-foarte. Gresesc?

Agree. :D

Ma bucur ca am cazut la pace. :D

Utilizator
4th September 2013, 22:44
Bine, ok, Portman nu e in categoria asta, o punem in acceasi oala cu Keira Knightley, Scarlett Johansson si Charlize Theron, adica actrite agreabile, bunicele dar nici prea-prea nici foarte-foarte. Gresesc?

Cred ca Scarlett e ceva mai jos decat celelalte, personal o gasesc inexpresiva si mult prea mult promovata pentru ceeA ce ofera ca actrita.

Capitanu.Burcea
4th September 2013, 22:45
See? Sex sells! That's my point, there comes the Oscars ;)
Sa spunem altfel, fara scena aia, mai lua statueta acasa?

Dar ce actrita a mai luat best actress pt ca s-a dezbracat?

E doar o rotita dintr-un angrenaj de metafore, ne focusam prea mult pe chestia asta :P Si Michelle Williams sparge cateva tabuuri in Blue Valentine (bine, ea cam sparge tabuurile, n-are pic de rusine fata asta) :D, dar nu a luat decat nominalizare. Daca ma intrebi, desi BV e printre favoritele mele all time -si as putea fi subiectiv, cred ca Portman a fost mai buna. Overall, Blue Valentine e cu toate :D picioarele pe pamant. Black Swan e cam extravagant, dar deja a primit prea multe critici :mda: S-a spus ca se exagereaza prea mult ideea asta de nastere a artei (mai sunt episoade, nu doar acea scena), dar eu, ca neprofesionist intr-ale artificiilor stilistice, zic ca e un film de nota mare.

Cristina
4th September 2013, 23:20
E Aronofsky, ce pana mea vreti!:D

Capitanu.Burcea
4th September 2013, 23:28
Daca tot s-a dezgropat subiectul, am zis sa-i facem o pomenire crestineasca :D Dar imi pare bine c-ai pus punctul pe i. Eu sunt mai nou si nu mi-am permis :D

Cristina
4th September 2013, 23:44
Pai am zis sa nu ne mai invartim in jurul cozii atat.:D

phife
5th September 2013, 00:11
filmele cu/ despre arta , care se vor mai artistice decat e cazul sunt niste porcarii pentru hipsteri si neintelesi. Primul exemplu care-mi vine in minte e melancholia de LVT la care aproape am vomitat.

Utilizator
5th September 2013, 00:21
Melancholia mi s-a parut si mie un film cu o ideea buna dar ratat complet.
Pomul laudat, la fel ca multe filme Almodovar etc

Dar asta nu insamna ca toate filmelemde arta sunt slabe. :)

Capitanu.Burcea
5th September 2013, 00:35
Urmeaza un fel de Inception dar mult mai coerent in care transa hipnotica si realitatea pot fi separate cu greu.

Am vazut Trance. Comercial, dar la un nivel destul de bun :P Tragi linie si aduni, povestea e destul de aerisita, desi la un moment dat ma gandeam ca daca vrea sa fie un fel de Inception, nu prea are argumente (ghiveciul de la mijloc, meh...:sneaky: e ca sa goleasca sala de amatori de senzatii facile :D, probabil).

Una peste alta, o recomandare inspirata. Altceva notabil de anul asta?

PS. Enough nudity to get an Oscar, don't u think? :evil:

phife
5th September 2013, 00:35
hai bre , bacovia in culori cu replici de vadim ( tudor ) si filmat cu zoomul de la telefon..
Cand am fost sa-l vad in sala erau doar hispteri in afara mea care aveau opinii cretine si erau total fascinati de porcarii pe care nu le intelegeau .

SwedishMafia
5th September 2013, 00:36
cine a vazut the miller's?

phife
5th September 2013, 00:40
e o comedie tembela da' amuzanta

SwedishMafia
5th September 2013, 00:40
ai vazut filmul sau trailer-ul?

phife
5th September 2013, 00:43
am vazut filmul dar nu eram coerent in gandire..nu eram in starea mea naturala.

SwedishMafia
5th September 2013, 00:47
deci nu are sens sa te intreb despre prestatia striptease a blondei...:))

phife
5th September 2013, 00:57
n-are. Am vazut filmul cu niste tovarasi , de fiecare data cand desfaceam o doza de bere imi luam panica de parca scoteam inele de grenada. Si cu toate ca era comedie si stiam am insistat sa las lumina aprinsa peste tot in casa. Cam asa eram.

Srdjan
5th September 2013, 02:12
House of Wax ia un 7 de la mine, un horror destul de bun care m-a inspaimantat prin statuile alea de ceara. Vai de puii mei ce nasol sa te imbrace cineva in ceara aprinsa de viu, ihh. Faptul ca a jucat Paris Hilton in acest film m-a facut prima oara sa ii scad vreo 2 puncte, insa dupa ce am vazut modul bengos in care a fost ucisa, m-am razgandit :). Nick, badass!

Lavinia
5th September 2013, 02:29
de curiozitate, de ce ai mentionat tocmai Black Swan la filme comerciale? :)
probabil ca filmul a facut ceva box-office dar mai degraba Oscarului decat aspectului comercial al filmului.

nu vad ce ar fi asa de exagerat in framantarea unui artist pasionat pentru a realiza un act perfect si nu mi s-a parut ceva comercial.

Cam acelasi lucru vezi si in All that Jazz de ex si putem regasi experiente similare in povestirile tuturor artistilor care se identifica cu rolul. Daniel Day Lewis e un exemplu.

exagerarile vizuale mi s-au parut totusi firesti pentru un om fragil, dedicat de mic baletului care din aceasta cauza devine asocial.
Cat despre relatia lesbi, daca aruncam o privire in lumea baletului vedem ca nu e ceva iesit din comun. Oricum nu are nicio legatura cu exagerarile de dragul audientei, mi-e greu sa cred ca scena respectiva a adus publicul la sala sa vada un film mai putin digerabil.

La nivel de filme de arta putem discuta despre filmele lui Lars von Trier unde totul este exagerat iar in anti-Christ vedem scene de sex dure dpdv al perceptiei spectatorului. Sau filmele lui Almodovar...Nu sunt fan al genului dar chiar si aici exagerarile isi au locul in context, trecand peste o oareshce dorinta de a epata amestecata cu nebunia realizatorului.

In principal exista o limita a explicitului pe care eu o pot digera, dar parca nu e cazul la Black Swan.
Sunt gramezi de filmele unde scenele de sex si violenta sunt picanterii pentru atras publicul insailate special pentru a compensa un scenariu prost si o performanta actoriceasca slaba. Astea da, sunt de rejectat.


de unde ai tras concluzia ca era vorba de filme comerciale? si nici de explicit nu era vorba iar, ci doar ce inutil si pus de dragu de a mai scoate 2-3 spectatori. imi place natalie portman din 3 motive: closer, v for vendetta si leon.

sa iau punctele pe rand: lars von trier nu e exagerat ci dimpotriva, foarte simplu (ca asta e toata faza cu dogma 95). de obicei problema e ca ceea ce comunica el e foarte subtil si usor de pierdut.

in anti christ scenele alea au un rol important totusi, nu sunt inutile in relatie cu scenariul, mesajul transmic, atmosfera etc.

la almodovar 99% din scene spun foarte multe despre personaje si mai ales despre relatia dintre ele

in black swan nu am avut o problema nu scena lesbi care s-a limitat doar la ce a fost necesar. nu mi s-a parut aberanta si nici lipsita de sens. problema e cu scena cu curu lu portman pe ecren vreo 20 de secunde fara rost. in mod normal as trece cu vederea, dar intr-un film despre perfectiunea artei (ca despre asta e, restu sunt detalii si moduri de a exprima asta) nu pot decat sa il consider absolut nul din moment ce sacrifica asta ca sa vina lumea la cinema sa vada filmu. Mai ales cand nu era cazul tinand cont ca arofonsky in sine aducea destui spectatori , iar natalie portman, vincent cassel si mila kunis iar. ca urmare filmul pentru mine este un mare 0.


si ca sa iti dau un exemplu sa iti dai seama ca nu sunt anti sexualitate in filme sau scene mai socante, unu din filmele mele preferate din toate timpurile e bad boy bubby. insa atunci cand e facut fara rost si contrazice complet toata ideea filmului nu poate sa imi placa, indiferent de cat de buni sunt actorii, cat de bine arata etc etc.


@eddie: din pacate motivu pentru care nu imi plac unele filme nu e ca nu stiu suficent sau nu le inteleg, ci dimpotriva. e greu sa iti placa tot cand esti prea critic


si inca ceva: portman e clar peste knightley si johansson care sunt tare mediocre

Capitanu.Burcea
5th September 2013, 17:36
World War Z. Silly zombageddon CGI, care are macar meritul de a aduce cateva elemente noi in filmele de gen. Nu le pot spune, ca nu stiu cum se spoilareste pe forum (apropos, cum?) :D

A inceput bine, chiar am avut impresia ca va pune accent pe cat mai mult realism -ok, cat se poate intr-un film cu zombies :D Mi-a placut faza din masina, cand creste treptat tensiunea din momentul aparitiei virusului. Apoi s-a lansat furtunos intr-o mare zapaceala, Brad Pitt vs zombies of mass destruction. De fapt, fazele de la inceput -cele cu familia, sunt si cele mai reusite, pt ca implica tensiune si ceva emotii. Apoi a renuntat la idee si s-a focusat mai mult pe cantitate si forta de impact a mizeriilor alea de zombies :sneaky:

Actorii. Brad Pitt, da, ma rog. Se putea implica mai mult :D Fata din The Killing a fost ok cat s-a apelat la ea. Am apreciat ca n-au dorit sa epateze cu o partenera f atractiva si au mers pe ceva naturalete.

As scadea un punct fata de cat are pe imgb si aia e! 6/10 :D


portman e clar peste knightley si johansson care sunt tare mediocre

Mie Keira nu mi se pare mediocra. O urmaresc cu placere. Mi se pare destul de versatila, fata de o Aniston, sa zicem, care sta doar pe un gen de partitura :P

TheIceMan
5th September 2013, 18:51
si ca sa iti dau un exemplu sa iti dai seama ca nu sunt anti sexualitate in filme sau scene mai socanteDa? astept parerea dupa ce vezi Shortbus :nope:
Caligula l-ai vazut?

Capitanu.Burcea
5th September 2013, 21:53
L-am vazut eu, cu o mare parte dintre partile la care probabil te referi, taiate. Dar poti detalia :D Oricum, nu cred ca a suferit actul artistic daca au aratat explicit niste chestii. Dimpotriva :D La noi se cosmetizeaza excesiv intamplari si personaje din trecut. Uite ca altii au trecut peste rusine :D, expunandu-se oprobiului public (care rezista pana in ziua de azi, dupa cum se vede :D), dar prezentand fapte si personaje reale.

PS. Nu mai stau sa caut acum, sper ca vorbim despre filmul cu McDowell. Daca nu e ala, aia e! :D

TheIceMan
5th September 2013, 21:58
Nu pot, ca mai citesc si minori pe aici.

Utilizator
6th September 2013, 12:57
de unde ai tras concluzia ca era vorba de filme comerciale? si nici de explicit nu era vorba iar, ci doar ce inutil si pus de dragu de a mai scoate 2-3 spectatori. imi place natalie portman din 3 motive: closer, v for vendetta si leon.

in black swan nu am avut o problema nu scena lesbi care s-a limitat doar la ce a fost necesar. nu mi s-a parut aberanta si nici lipsita de sens. problema e cu scena cu curu lu portman pe ecren vreo 20 de secunde fara rost. in mod normal as trece cu vederea, dar intr-un film despre perfectiunea artei (ca despre asta e, restu sunt detalii si moduri de a exprima asta) nu pot decat sa il consider absolut nul din moment ce sacrifica asta ca sa vina lumea la cinema sa vada filmu. Mai ales cand nu era cazul tinand cont ca arofonsky in sine aducea destui spectatori , iar natalie portman, vincent cassel si mila kunis iar. ca urmare filmul pentru mine este un mare 0.

OK, my bad, am inteles eu gresit.
Dar nu as penaliza prestatia ei din Black Swan pentru ca i se vede fundul pret de cateva secunde. Suna a criteriu de cenzura din timpurile trecute si e pacat sa elimini un film bun de pe lista:)

Cinstit vorbind nu cred ca spatele gol al Nataliei a avut rolul de a aduce inca 3 spectatori la un film care a avut o promovare foarte puternica si care peste toate nu e rau deloc. Eu cred ca scena respectiva a avut rolul ei in film, pentru a arata fragilitatea ei in contrast cu obsesia pentru rolul perfect. Iarasi aduce un moment de intimitate care contrasteaza cu obsesiile baletului, e o oaza de liniste in mintea ei, o pauza de la nebunie, un moment in care isi arata umanitatea.



sa iau punctele pe rand: lars von trier nu e exagerat ci dimpotriva, foarte simplu (ca asta e toata faza cu dogma 95). de obicei problema e ca ceea ce comunica el e foarte subtil si usor de pierdut.

in anti christ scenele alea au un rol important totusi, nu sunt inutile in relatie cu scenariul, mesajul transmic, atmosfera etc.

la almodovar 99% din scene spun foarte multe despre personaje si mai ales despre relatia dintre ele


LvT vrea sa epateze in filemele sale recente. Nu mult, dar nu rezista sa nu puna ceva in sensul asta. De ex in anti-Christ nu cred ca era necesar sa ne arate in intro penetrarea Charlottei de catre Willem. E o scena mai inutila decat spatele gol al Nataliei in Black Swan. Iar Melancholia din punctul meu de vedere e un film slabutz care a ratat o idee foarte interesanta.

ALmodovar asemenea. El are filme mult mai dense si complexe, unele sunt facute bine, altele insa mult prea incarcate in opinia mea. Si Almodovar ca si LvT s-a profilat pe subiecte controversate, tari. Nu e rau asta, dar e clar ca omul are si el aceeasi dorinta mica de a iesi in evidenta in mod permanent. Asta l-a si diluat in ultima vreme. Parerea mea desigur, si nu sunt profesionist ci doar spectator. :)




si ca sa iti dau un exemplu sa iti dai seama ca nu sunt anti sexualitate in filme sau scene mai socante, unu din filmele mele preferate din toate timpurile e bad boy bubby. insa atunci cand e facut fara rost si contrazice complet toata ideea filmului nu poate sa imi placa, indiferent de cat de buni sunt actorii, cat de bine arata etc etc.

Eu nu prea caut ceva cu orice pret in filme. Sunt deschis tuturor subiectelor, dar vreau sa vad ceva care sa ma incante sau sa ma bucure pentru o perioada mai lunga sau mai scurta. Sincer vorbind apreciez mai mult filmele ce nu au sexualitatea ca tema principala. Nu ma deranjeaza subiectul dar nu ma intereseaza sa-l vad prea des pe ecran comparativ cu alte subiecte.
Acum pot spune ca exista o tendinta in ultimii ani de a arata sex si violenta pe ecran. Dar de aici si pana la a ma simti deranjat de spatele gol al unui actor intr-o scena mai mult sau mai putin justificabila e cale lunga. :)


si inca ceva: portman e clar peste knightley si johansson care sunt tare mediocre

De acord cu Capitanu, Keira e peste Johansson care e slaba de rau. la actorie.
Keira arata calitati actoricesti si a facut si filme interesante in care a prestat bine si convingator. Dau doar doua exemple: Attonement si Pride and Prejudice (una din multele ecranizari). Scarlett Johansson in schimb nu are nimic remarcabil. Distrugea si Vicky, Cristina, Barcelona daca nu erau Bardem si Penelope sa o acopere.

Lavinia
6th September 2013, 13:59
keira s-a mai cizelat insa in zilele ei mai timpurii era o prezenta de-a dreptul agasanta. in filmele in care mi-a placut de ea a fost mai mult potrivire de caracter din privinta mea, gen keanu reeves in matrix si constantine.

Eu nu am avut o problema cu prestatia lu' portman in film ptr ca si-a pus fundu pe ecran ci cu regizoru. in scena aia nu era nevoia de un 'close up' de 1 minut. dupa cum am zis, in majoritatea filmelor trec ci vederea, dar cand faci un film despre perfectiunea artei si iti contrazici singur mesaju devine inutil. plus de asta, black swan e prea mult o reluare sub alta forma si in alt domeniu al lu' pi.

bad boy bubby nu are ca tema principala sexualitatea si nu e nici prea explicit, doar ca nu e prea digerabil. e vorba de un tip de undeva pe la 30 de ani tinut de ma-sa inchis in casa sub amenintarea ca daca iese afara moare de la gazele toxice, retardizat de femeia asta ca sa fie sigura ca nu o lasa singura si folosit sa isi satisfaca nevoile de ****re. apoi se intampla mai multe lucruri etc etc. filmu insa chiar e foarte bun si tot ce e pus in el are un scop - sa iti descrie situatia ca atare, sa iti provoace senzatia necesara fata de ce se intampla si fata de personaj. cam asta e si cazu cu antichrist, cum e si cu irreversible - nu e placut, da mesaju transmis si descrierea precisa a partii societatii in cauza cere indispunerea spectatorului. as prefera sa se mai modereze in unele cazuri regizorii astia, dar le inteleg alegerea.

nu zic ca black swan e un film prost. zic doar ca ptr mine, personal, e prea ipocrit sa aiba valoare.


cat despre johansson ... speram sa moara moda asta de a o pune in 7000 de filme ptr ca e unilaterala rau biata fata. vicky, cristina, barcelona nu mi-a placut in general - toata atmosfera aia, muzica, cinematografia, scenele si muzica de sex and the city mi-au facut greata chiar. pe bardem nu l-am vazut niciodata intr-un rol mai prost (nu ca nu a jucat el bine, doar ca rolu in sine e cretin, mai ales pentru un 'artist' ). noroc cu penelope ca a salvat filmu ala si l-a facut semi decent. niciodata nu m-am dat prea tare in vant dupa woody allen cu mici exceptii (2-3 filme din vreo 40 pe care le-a regizat), insa filmu asta a fost chiar prost. ca asa si match point e plictisitor in anumite momente si johansson e la fel de slaba si nu e nici un actor/actrita care sa joace la nivelul la care a jucat penelope in vcb si cu toate astea nu m-a facut sa imi vina sa imi dau pumni in gura sau sa opresc filmu. am vazut ca acum madame scarlet e si in hitchcock unde o joaca pe janet leigh (tipa din psycho) deci s-ar parea ca tot nu scapam de ea. poate poate totusi se mai cizeleaza si ea in viitor. a fost ok in lost in translation, dar si in cazul asta a fost doar natura rolului care a cerut exact ce si cat poate ea sa ofere.


@theiceman

in postu initial de la care a inceput toata discutia asta tocmai despre shortbus era vorba si toate filmele astea care au scene explicite in adevaratu' sens al cuvantului. pasu asta nu e niciodata necesar si intotdeauna e facut doar de dragu de a soca, a se vorbi de film si de a atrage audienta prin faptu ca ii si sex in film. in orice film despre roma trebuie sa existe sex cacalau si ****ri dezbracate in una din doua camera oricum si mi se pare normal pentru ca asta era societatea romana insa cand se trece limita dintre a arata de e necesar ptr a picta o descriere cat mai corecta si ceva ce e pus doar din motivele enumerate mai sus, pe mine una nu ma mai intereseaza "opera de arta" respectiva.

De la regizoru care a facut shortbus m-ar interesa rabbit hole desi nu prea sunt fana nicole kidman

Utilizator
6th September 2013, 16:14
Am vazut Trance. Comercial, dar la un nivel destul de bun :P Tragi linie si aduni, povestea e destul de aerisita, desi la un moment dat ma gandeam ca daca vrea sa fie un fel de Inception, nu prea are argumente (ghiveciul de la mijloc, meh...:sneaky: e ca sa goleasca sala de amatori de senzatii facile :D, probabil).

Una peste alta, o recomandare inspirata. Altceva notabil de anul asta?

Poti sa incerci Side effects daca nu l-ai vazut deja.

Utilizator
6th September 2013, 16:29
keira s-a mai cizelat insa in zilele ei mai timpurii era o prezenta de-a dreptul agasanta. in filmele in care mi-a placut de ea a fost mai mult potrivire de caracter din privinta mea, gen keanu reeves in matrix si constantine.

aha, deci cu totii ii apreciem evolutia in timp. :)


Eu nu am avut o problema cu prestatia lu' portman in film ptr ca si-a pus fundu pe ecran ci cu regizoru. in scena aia nu era nevoia de un 'close up' de 1 minut. dupa cum am zis, in majoritatea filmelor trec ci vederea, dar cand faci un film despre perfectiunea artei si iti contrazici singur mesaju devine inutil. plus de asta, black swan e prea mult o reluare sub alta forma si in alt domeniu al lu' pi.

dupa cum spuneam mai sus, poate ca regizorul a vrut sa arate exact dihotomia artistului perfectionist care desi in viata reala face sacrificii inumane, in vis are sclipiri si dorinte umane.

desigur ca noi vorbim aici abureli pe care nici macar Aronofsky nu cred ca le-a judecat asa la centima. E clar ca scena lesbi a fost gandita din start, probabil si cadrul invinuit de tine a fost judecat la montaj, dar nu cred ca a mizat pe 10 secunde in plus cu fundul Nataliei ca sa obtina o audienta pe care nu prea a cautat-o in cariera lui.


bad boy bubby nu are ca tema principala sexualitatea si nu e nici prea explicit, doar ca nu e prea digerabil. [...]as prefera sa se mai modereze in unele cazuri regizorii astia, dar le inteleg alegerea.

Nu am vazut BBB, dar am vazut antichrist si irreversible care desi dure psihic si vizual nu sunt filme de lepadat.
Nu stiu ce e mai periculos: sa mearga regizorii la extrem in transpunerea viziunii lor pe ecran sau cenzurarea lor pudibonda? Adica lasam libere filme horror, filme porno, dar cenzuram filmele de arta? Arta si cenzura nu prea se impaca.



nu zic ca black swan e un film prost. zic doar ca ptr mine, personal, e prea ipocrit sa aiba valoare.

iti respect opinia, eu ma miram doar de ce tocmai filmul asta il alesesi drept exemplu negativ.
nu spuneam ca e nec plus ultra, nu e filmul meu favorit, dar mi se parea ca incerci sa-ti impui singura niste standarde arbitrare si eram curios sa le aflu.
inca nu inteleg de ce consideri ipocrit filmul asta sau de ce secventa cu fundul Nataliei e asa de demolatoare pentru film, dar e parerea ta pe care acum o cunosc si o respect. :)

Capitanu.Burcea
6th September 2013, 16:57
Pentru ca am vazut Side Effects, am decid sa revad Black Swan :D

Utilizator
6th September 2013, 19:01
Pentru ca am vazut Side Effects, am decid sa revad Black Swan :D

Inca un exemplu a ceea ce inseamna publicitatea facuta unui film prin controversele iscate in jurul lui.
Sau te-a atras faptul ca apare Natalie Portman goala si la prima vizionare n-ai studiat suficient cadrul? :D

Lavinia
6th September 2013, 20:10
mi se parea ca incerci sa-ti impui singura niste standarde arbitrare si eram curios sa le aflu.
inca nu inteleg de ce consideri ipocrit filmul asta sau de ce secventa cu fundul Nataliei e asa de demolatoare pentru film, dar e parerea ta pe care acum o cunosc si o respect. :)

sa incepu cu sfarsitu: pentru ca aronofsky a sacrificat exact ce vrea sa transmita cu filmu asta.
problema mea stiu deja ca sunt standardele foarte ridicate dar asa sunt eu mai critica si nu prea iertatoare din fire cand vine vorba de arta si nu pot sa ma abtin.

motivu ptr care l-am ales ca exemplu e faptul ca spre deosebire de multe alte filme care au scene gratuite , maia les cele cu scene exagerate nu m-au deranjat asa tare pentru ca nu m-ar fi dat pe spate nici daca erau facute fara scenele respective. black swan a fost o mare dezamagire in schimb. de asta mi-a venit in minte. sunt mult mai multe exemple mult mai relevante si mai la subiect, dar ptr mine asta e siguru film in cazu caruia o scena de genu a schimbat tot.



Nu stiu ce e mai periculos: sa mearga regizorii la extrem in transpunerea viziunii lor pe ecran sau cenzurarea lor pudibonda? Adica lasam libere filme horror, filme porno, dar cenzuram filmele de arta? Arta si cenzura nu prea se impaca.



nu e vorba de cenzura, e vorba de a fi constant cu ce vrei sa arati fara devieri care nu au nimic de a face cu mesajul artistic pe care vrei sa il transmiti si in primu rand care sa il contrazica. cenzura in nici un caz. la fel cum esti liber sa te uiti la ce vrei, esti la fel de liber si sa nu te uiti. fiecare sa faca ce vrea, dar imi asum libertatea de a hotari daca imi place sau nu ceva sau merita timpul meu pe baza acestor 'detalii'

Capitanu.Burcea
6th September 2013, 20:40
Sau te-a atras faptul ca apare Natalie Portman goala si la prima vizionare n-ai studiat suficient cadrul?

:D :D

Nu numai ca nu am studiat, dar nici nu-mi aduceam aminte de scena cu pricina. Asta e bine pt film, inseamna ca puzzle-ul a fost bine asamblat pt ideea finala, dar e regretabil pt mine, ca barbat, ca m-am luat cu filmul si mi-am neglijat heterosexualitatea :)) Oricum, nu ma pot uita la Portman cu nerusinarea pe care o afisez fatis fata de Longoria, Mendez sau Bellucci :happy. Pt mine e tot copilul din Leon, nu m-as putea gandi la altceva atunci cand o vad :P

Am vazut astazi 30 minute la serviciu :)) si deja il vad cu alti ochi fata de momentul cand a aparut. Imi place mai mult, deci discutia voastra mi-a prins bine mie, in primul rand. Keep up the good work! :D