PDA

View Full Version : Filme pe care le-am vazut in ultima vreme



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

jo27
11th September 2011, 10:51
Îți recomand și One night in Paris.

eu ii recomand One Day in Paris aka Before Sunset :)

Grinco
11th September 2011, 12:02
Ar merge si Last Tango in Paris :D

relansat
11th September 2011, 17:30
crazy stupid love 7/10 nu-i rau deloc :ok:

Prome
11th September 2011, 18:17
Sau 2 days in paris :))
Referitor la The Big Lebowski, filmul mi se pare la ani la lumina fata de orice au facut Coen Brothers.Este unul dintre cele mai bine scrise filme, un film unde toate personajele, replicile si actiunile sunt memorabile.
La mine este in top 20 si il vad de 2-3 ori pe an :D

irinaidu
11th September 2011, 23:57
stati linistit am incercat si one month in paris day and night :P

before sunset am vazut. impreuna cu before sunrise sunt filmele mele de suflet. de revazut de cate ori vreau sa ma simt bine sau sa ma bocesc sau sa fiu melancolica. merg pe aproape pe orice dispozitie.

dar de one night in paris nu am auzit.

last tango in pairs nu mi- placut deloc. nu am inteles de ce a fost lumea asa de impresionata de filmul asta.

Cneazul
12th September 2011, 00:09
Scream 4 - sa nu va uitati la acest film :happy 2/10

l`am vazut la cinema. Penibil. vroiam sa ma duc la alt film doar ca s`au terminat biletele. M`am tot mirat cum se speriau ceilalti in sala pentru ca film mai previzibil ca asta nu am vazut. practic toate cliseele din filmele de groaza le`au pus in mizeria asta

relansat
12th September 2011, 00:20
dar cum sa te duci la cinema sa vezi scream 4? :cry: :D

White Shadow
12th September 2011, 00:41
:happy:happy:happy

relansat
12th September 2011, 09:38
pe bune, eu cred ca asta e maximum de bunastare :D

Sir. Eko
12th September 2011, 12:36
pe bune, eu cred ca asta e maximum de bunastare :D

In ce sens?

Cneazul
12th September 2011, 13:47
dar cum sa te duci la cinema sa vezi scream 4? :cry: :D

jeane ti`am zis ca s`au terminat biletele la alt film si numa ala mai era la o ora accesibila :))
daca stateam la urmatoru` nu mai aveam autobuz si trebuia sa dau 10 lei pe taxi :D Daca ma gandesc mai bine, cred ca ieseam mai castigat

Sergiu
12th September 2011, 14:29
Și eu m-am dus la cinema la Scream 4 de bunăvoie și nesilit de nimeni. Urmează spoilere.
Și chiar dacă nu merită să vedeți filmul, ultimele 15-20 de minute sunt excelente. Adică din momentul în care Emma Roberts începe să înjunghie, înjure și împuște pe toată lumea în stânga și-n dreapta.

Păcat că a fost penalizată pentru că „she fucked with the original”, dar a făcut-o într-un mod extrem de expresiv și delicios de violent. Discursurile din scena
http://www.youtube.com/watch?v=4a5Vk111yfQ
fiind demne de o nominalizare la vreun premiu. (și nu glumesc)

Sergiu
12th September 2011, 14:45
midnight in paris - un film simplu si dragut, care te bine dispune. nu vad ce as putea elabora. a, poate faptul ca e primul film in care owen wilson nu ma scoate din sarite. personajele vorbesc despre un film la un moment dat pe care il descriu ca fiind " wonderful but forgetable " - e descrierea perfecta pt midnight in paris.

pina - nu este un film artistic, nu e un documentar, nu e nici un musical. dar e frumos, e foarte frumos. sau cel putin a fost genul meu de frumos. mi-as dori sa vad o reprezentatie pe scena pt una din creatiile pinei bausch. comentariile unora ca nu ar avea nici o poveste sau ca ar fi un documentar ratat m-au plictisit. ori iti place sa te uiti la oamenii aia care danseaza superb ori nu, e pur si simplu dans prins pe pelicula.

Midnight in Paris nu l-aș descrie ca simplu, că doar se comfrumtă cu tot felul de probleme existențiale și filozofice ale unui scriitor cu tot felul de referințe la oameni importanți în cultură de acum vreo 100 de ani. Și nici nu cred că îl voi uita repede, dar sigur că e încântător și plin de umor.

Pina pare chiar a fi un film artistic, e și foarte frumos, e și documentar. Dar am fost puțin dezamăgit. De exemplu la celălalt film documentar despre Pina Dancing Dreams a avut un mesaj și se vedea pe tinerii aceia dragostea pentru dans. În Pina n-am înțeles mai nimic, doar că unii se pot exprima prin dans, dar eu n-am receptat ce anume transmit. Noroc că de arătat a arătat bine și tehnologia 3D chiar s-a dovedit a fi utilă.

Prome
12th September 2011, 14:56
poate faptul ca e primul film in care owen wilson nu ma scoate din sarite.

Nu vazusem asta mai devreme.Te-a enervat si-n Life Aquatic with Steve Zissou, The Darjeeling Limited sau The Royal Tenenbaums ? :D

M.I.B.
12th September 2011, 20:42
In Tenenbaums a fost al mai tare.Le-a furat show-ul tuturor,mai ales in ultimele scene....you know....the accident etc etc :D

relansat
12th September 2011, 20:51
In ce sens?

ca-si permite omul sa se duca la astfel de filme. costa sa mergi la cinema in ziua astazi, de prin martie nu am mai fost:groggy:

Tyler Durden
12th September 2011, 22:19
Ar merge si Last Tango in Paris :D

Scena aia cu sodomizarea cu unt e di grande.:D

irinaidu
13th September 2011, 00:46
Nu vazusem asta mai devreme.Te-a enervat si-n Life Aquatic with Steve Zissou, The Darjeeling Limited sau The Royal Tenenbaums ? :D

nu am vazut nici unul din ele, in principal pt ca evitam sa ma uit la filme in care joaca owen wilson ( nici macar nu mai stiu de unde a inceput antipatia). poate acum o sa le incerc.

tyler, din last tango in paris in afara de faza cu untul si importanta faptului ca trebuie sa-ti tai unghiile inainte de a te juca cu untul, ce altceva te-a mai marcat in film? ca eu tot nu pricep care e marea chestie cu filmul asta.

sergiu, mie tot simplu mi se pare midnight in paris. dar simplitatea nu e un lucru rau. daca nu ai nu stiu ce mega idee originala, macar spune-o intr-un mod dragut si fara pretentii de mare inventie - si filmul asta asta face, motiv pt care l-am apreciat.

Prome
13th September 2011, 01:07
Wait, wait, what? Ai ratat 3 filme de Wes Anderson doar din motivul asta :( ?

Tyler Durden
13th September 2011, 12:01
Irina, pai scena aia e indeajuns pentru mine!:D

irinaidu
13th September 2011, 23:45
Wait, wait, what? Ai ratat 3 filme de Wes Anderson doar din motivul asta :( ?

:P ce pot sa zic, chiar nu imi placea baietica

ps : acum am vazut ca sergiu mi-a zis de un alt film despre pina. cred ca il caut. sunt in dispozitie pt pina.

pinki
14th September 2011, 20:42
nu am vazut nici unul din ele, in principal pt ca evitam sa ma uit la filme in care joaca owen wilson ( nici macar nu mai stiu de unde a inceput antipatia). poate acum o sa le incerc.

tyler, din last tango in paris in afara de faza cu untul si importanta faptului ca trebuie sa-ti tai unghiile inainte de a te juca cu untul, ce altceva te-a mai marcat in film? ca eu tot nu pricep care e marea chestie cu filmul asta.

sergiu, mie tot simplu mi se pare midnight in paris. dar simplitatea nu e un lucru rau. daca nu ai nu stiu ce mega idee originala, macar spune-o intr-un mod dragut si fara pretentii de mare inventie - si filmul asta asta face, motiv pt care l-am apreciat.


:o:o:o:o cum sa nu iti place owen wilson? :o:o:o sunt socata :D


desi pot sa inteleg. spre ex. eu nu ma pot uita la filme cu keanu reeves, russel crowe, tom cruise, jeniffer connely sau julianne moore. adica daca sunt "principali" sau apar mult. ma uit doar daca vreau neaparat sa vad filmul sau e cineva care inclina talerele (gen vinz) :D

irinaidu
14th September 2011, 21:46
:o:o:o:o cum sa nu iti place owen wilson? :o:o:o sunt socata :D


desi pot sa inteleg. spre ex. eu nu ma pot uita la filme cu keanu reeves, russel crowe, tom cruise, jeniffer connely sau julianne moore. adica daca sunt "principali" sau apar mult. ma uit doar daca vreau neaparat sa vad filmul sau e cineva care inclina talerele (gen vinz) :D

si eu sunt socata ca esti socata :P eu nu pot sa cred ca cineva il simpatizeaza pe individ. cu tom cruise te inteleg perfect. pe mine nu ma seaca chiar asa de tare incat sa-l evit cu orice pret, dar am nevoie de ceva recomandari ca sa ma uit la un film cu domnu'. russel crowe, atata timp cat nu e gladiator suntem ok :P ok, keanu are zero talent si mereu aceasi expresie faciala, dar e una care does things to me, asa ca we're good :D
dar de julianne de unde ti-a inceput antipatia? eu cu juliane si jenifer sunt elvetia.

and what's a vinz?

pinki
14th September 2011, 21:49
mie mi se pare super tare owen wilson... chiar cute :D

pai juliane moore e urata si aialalta are cele mai naspa sprancene din lume :D

vinz - vincent cassel :D

irinaidu
15th September 2011, 00:00
vinz - vincent cassel :D

cand avem pareri diferite avem pareri diferite, dar cand suntem de acord suntem foarte de acord. vinz :drak:

Iulya
15th September 2011, 01:22
The tree of life - mi-a placut foarte mult ... am avut placerea sa il vad la festivalul Anonimul - merita vazut

si surprinzator pentru mine mi-a placut un film romanesc: Visul lui Adalbert

Prome
16th September 2011, 19:32
Am vazut astazi Drive.Filmul nu este fast&furious sau transporter.Drive nu are nimic in plus sau exagerat pe toata durata sa, fiecare secunda din film a contat..Desi am vazut multe filme la cinema, nici unul nu a reusit sa ma impresioneze atat de mult.Acum la cald, il iau drept cel mai bun film pe care l-am vazut in 2011 !

-DSVDcw6iW8

TheIceMan
16th September 2011, 21:17
am vazut filmul Șoimul maltez (bw, 1941, http://www.imdb.com/title/tt0033870/), carea o citisem mai demult, dar vag mi-am amintit plot-ul din film, foarte bun filmul, foarte bine jucat, recomandat daca aveti chef de un film-noir.

TheIceMan
16th September 2011, 21:46
Top Five TIFF 2011 Buzz Films:

http://ca.omg.yahoo.com/video/etcanada-26244980/top-five-tiff-2011-buzz-films-26502451.html

1. Drive (Ryan Gosling) -- Drive hits theaters on September 16th, 2011.
2. The Ides of March (George Clooney)
3. W.E. (Madonna)
4. Moneyball (Brad Pitt)
5. A Dangerous Method (Viggo Mortensen)

Votati favoritul la: http://www.tribute.ca/tiff/

http://tiff.net/

Prome
16th September 2011, 22:55
Cum sa votam daca putem sa vedem doar Drive?

TenisFan
16th September 2011, 22:57
Cum sa votez cand eu nici p-ala nu pot sa-l vad? :|

Tyler Durden
16th September 2011, 23:17
Nu m-a dat pe spate soimul maltez. Oricum, nu-l vad deloc cel mai bun film noir ever asa cum a fost considerat in unele topuri.

TheIceMan
16th September 2011, 23:35
@Prome & @TenisFan: Votati... "din burta", daca doriti, dupa trailare ;)

@Tyler Durden: nu stiam ca a fost considerat cel mai bun film noir ever, tu pe care-l vezi in top?

TenisFan
17th September 2011, 04:55
The third man. Gilda. Am dat 5 la The Maltese falcon. Foarte foarte slab.

irinaidu
18th September 2011, 01:33
Am vazut astazi Drive.Filmul nu este fast&furious sau transporter.Drive nu are nimic in plus sau exagerat pe toata durata sa, fiecare secunda din film a contat..Desi am vazut multe filme la cinema, nici unul nu a reusit sa ma impresioneze atat de mult.Acum la cald, il iau drept cel mai bun film pe care l-am vazut in 2011 !


si eu am vazut azi drive si nu mi-a placut deloc. mi s-a parut o gluma proasta.
serios prome, cum adica nu are nimic in plus sau exagerat? totul e in plus si totul e f exagerat. in primul rand modul in care ostentativ incearca sa-ti demonstreze ca nu e fast&furios e foarte exagerat.
plus care e scopul? nu are nici o idee, nu e nici frumos, nici in mod particular socant.
mie mi s-a parut ca cine a facut filmul asta a fost fan lone ranger cand era mic si nu stia cum sa faca un film cu misteriosul baiat rau dar bun care vine in oras la un moment dat dar nimeni nu il cunoste cu adevarat, se indragosteste de fata dar nu poate ramane cu ea pt ca asa e mai bine pt ea si deja am stabilit ca el e baiat bun cu toate ca poate sa ii infunce cuiva fruntea prin occipital si la sfarsit pleaca into the freaking sunset, dupa ce a fost injunghiat de moarte dar nu moare. what the actual fuck??? :o:

Prome
18th September 2011, 04:31
Ma asteptam sincer la astfel de pareri, chiar nu vad a fi un film care sa genereze foarte multe pareri neutre.Acum daca ne-am uita la filme doar pentru poveste, nu as vedea nici un scop in asta, puteam sa fi citit cartea si gata.
Eu judec un film dupa cat timp ramane sentimentul pe care l-a indus si cat timp ma face sa ma gandesc la el dupa (ma rog, in majoritatea cazurilor; sunt si feel good movies pe care le tratez ca atare ).Ei bine, ma gandesc si in clipa asta la Drive, ascult muzica din film si chiar ma bate gandul sa-l revad luni sau marti.

Sunt n+1 motive pentru care acest film este la un nivel exagerat de bun si am sa insir doar cateva din ele :
1.Are o coloana sonora de exceptie.
2.Are niste cadre superbe. Scena din lift, drumul spre casa de la garaj, cum mestereste Ryan la piesa de la motor in timp ce e petrecerea alaturi, cand il omoara pe Nino pe plaja, etc.Toate aceste scene sunt incredibile, au o atmosfera aparte, niste culori si o dispunere cum eu n-am mai vazut de mult.
3.Rolul lui Ryan este exact ca si filmul, vorbeste putin dar ce trebuie.Toate filmele din ultima perioada au o tona de dialog care te fac sa intelegi situatia.Ei bine, slava domnului, aici n-a fost cazul.
4.Nu a fost folosita violenta serioasa fara sa fie nevoie in poveste, nu au fost lungite cursele de masini doar de dragul de a face asta.
5.Fontul, how cool is that?
6.Felul complet lipsit de siropeala in care au tratat povestea de dragoste.

I could go on and on despre motivele pentru care Drive este un film atat de bun.

Btw, ti-a placut No Country for Old Men? Eu l-as compara usor cu el.

irinaidu
18th September 2011, 14:33
prome, stiu ca in general cand lumea are pareri diferite considera ca se cearta. eu sper sa fie clar ca nu ma cert cu tine, doar ca si mie mi-a creat o senzatie puternica filmul, dar una exact opusa cu a ta. dar imi place sa vad de ce i-a placut cuiva un film care pe mine m-a iritat total. e interesant.
eu apreciez la filme in primul rand povestea si ce imi spune mie povestea respectiva. sunt un pic nasoala la faza asta, stiu, dar daca nu imi atinge mie personal o coarda sensibila, pt mine filmul nu are rost ( si firesc it's all about me :P screw the rest of the universe :D ).

nu mi-a placut nici no country for old men.
dar drive m-a secat si mai tare. pt ca daca filmul nu are nici un rost atunci toate cadrele frumos filmate sunt, pt mine, artsy fartsy bullshit, facute ca sa dea bine pe camera cand de fapt scenariul nu are nimic de spus.
daca vreau cadre frumoase ma uit pe national geographic. eu vreau ca un film sa ma lase cu o idee, un sentiment, o senzatie. filmul asta m-a lasat ce-i drept cu o senzatie, aceea ca am pierdut vremea.

coloana sonora de asemenea m-a scos din sarite. nu pt ca melodiile nu sunt frumoase ci pt ca versurile, daca le asculti in timpul actiunii, par a-ti explica ce trebuie sa simti in legatura cu scena respectiva. plus deja s-a invechit faza asta, pui o scena de violenta si o melodie linistitoare.
scena din lift mi s-a parut cretina cu totul. singurul mod in care pot sa o accept e daca de fapt sarutul nu s-a intamplat decat in capul lui pt ca altfel e super stupida.
fontul, who the heck cares about it.
cum ti s-a parut tie lipsita de siropeala povestea de dragoste? mie mi s-a parut exagerat de siropoasa si lipsita de realism. el o vede pe vecina intr-o zi. a 2a zi o vede la alimentara, ei culmea i se strica masina fix atunci. el ( super capabil de crima cu mainile goale, dar de fapt un suflet sensibil ) se duce cu ea ( ea are firesc si un copil si copilul il place instant ) intr-o romatica plimbare cu masina. ea si el desi se cunosc de 2 zile isi zambesc ca la liceu. ea maritata ( nu se intelege ca barbatul ei i-ar fi facut ceva de rau ) il incurajeaza pe el dar nimic nu se intampla pt ca sunt oameni cu caracter. iar la sfarsit el ii spune ca momentele petrecute cu ea si copilul sunt cele mai frumoase din viata lui. eu deja faceam carii de la atata sirop. si nici macar nu m-a deranjat siropul ci senzatia de fals.

Prome
18th September 2011, 14:41
AAAh, baga spoiler, ca poate oamenii nu l-au vazut :D
Cat despre film, am inteles ca nu ti-a placut.Asta e, si eu am ramas cu o parere proasta despre filme super laudaute, nu-i nici o problema :D

irinaidu
18th September 2011, 14:44
shit, nu mi-am dat seama si acum au trecut 10 min si nu ma mai lasa sa editez

irinaidu
18th September 2011, 14:47
of, mama lui de spoiler. eu am scris ceva in spoiler box si nu-mi apare. tehnologia ma omoara. cum fac ???? am tot incercat. ori nu-mi pare ce scriu, ori se vede, ceea de defeats the purpose of the spoiler box.

Prome
18th September 2011, 15:08
pai trebuie scris urmatorul tag "[" SPOILER="wtv" "]" "["/SPOILER"]"

unde wtv este titlul spoilerului iar intre [] scrii mesajul.

jo27
18th September 2011, 17:05
incitat de disputa voastra (de fapt de prima parte a ei), am plecat frumos la Cinema City, prima mea incursiune intr-un cinematograf modern (pina acum mai mersesem, si asa destul de rar, la un cinematograf ramas ca pe vremea lui Nea Nicu), la Drive, bineinteles :D

ok, ce sa spun...

1. Prome a spus ca filmul nu poate genera pareri neutre... ei bine, frate-miu, impreuna cu care am format jumatate din numarul spectatorilor prezenti in sala :( (la ora 11:30 a inceput), s-a declarat neimpresionat, insa nici prost nu i s-a parut... deci neutru, as putea spune :D....
2. scena cu liftul... extraordinara mi s-a parut, ... Irina, ea se afla intre cei doi, el a tras-o deoparte, pt a o proteja...si pt a-si lua prin surprindere adversarul, care era inarmat.... ma gindesc ca asta ar fi explicatia...
3. au fost citeva chestii pe care nu prea le-am inteles, cum ar fi momentul cu masca... de ce a avut nevoie de ea?
4. faza de la inceput cu excelent sunetul, in momentul in care nu era aratata lumina de la elicopter, si s-a auzit sunetul produs de el, parea ca trece pe linga mine :D

povestea mi s-a parut interesanta, scenele cu urmariri mult mai realiste, si chiar interesante decit in filmele aduse in discutie, Carey Mulligan adorabila, muzica excelenta, asa ca, din partea mea Drive---8/10

Prome
18th September 2011, 18:24
1. Prome a spus ca filmul nu poate genera pareri neutre... ei bine, frate-miu, impreuna cu care am format jumatate din numarul spectatorilor prezenti in sala :( (la ora 11:30 a inceput), s-a declarat neimpresionat, insa nici prost nu i s-a

foarte multe pareri neutre am spus :D
si pe boardurile de pe imdb majoritatea mesajelor sunt la polul opus, putini sunt cei care zic ca-i un film asa-si-asa.

jo27
18th September 2011, 19:08
foarte multe pareri neutre am spus :D
si pe boardurile de pe imdb majoritatea mesajelor sunt la polul opus, putini sunt cei care zic ca-i un film asa-si-asa.

ai dreptate, scuze :)

TenisFan
18th September 2011, 20:19
13 - Asemanator cu Intacto filmul asta. Initial a fost facut intr-o varianta suedeza care cica e si mai buna dar regizorul acela a mers si la Hollywood cu ideea sa. Ceva actori bunicei cu care nu s-a realizat nimic in filmul asta. Adica n-au avut practic ce sa faca. "Jocul" in sine e cea mai buna parte a filmului. Totusi cred ca trebuia pus mai mult accent pus pe trairile jucatorilor. 6/10
Blitz - Un subiect destul de interesant pentru un thriller dar tratat, zic eu, cu superficialitate. Si n-am inteles deloc de ce e inserata povestea negresei aleia in film cand n-are nici in clin nici in maneca cu ce se intampla cu adevarat. Jason Statham da niste dume bune in rolul durului politist tip Bruce Willis si mie-mi place asta. :( 6/10 si aici.

irinaidu
18th September 2011, 21:39
"[" SPOILER="wtv" "]"fwreer "["/SPOILER"]"

eu nu pricep. nu intre parantezele alea ar trebui sa scriu spoilerul?

SPOILEEEEEEER

scena cand il omoara pe nino pe plaja, cel mai mult mi-a placut cum intra el frontal cu masina sa in cea a lui nino. masina lui nino e facuta armonica, masina lui nu are nimic si nici macar farurile nu i se sparg. ca daca i se spargeau farurile cum mai lumina el dupa aia frumos pe plaja. :P

Prome
18th September 2011, 21:56
For god's sake, renunta la ghilimele!!!!11one
Pe acelea le-am pus ca sa fiu sigur ca nu apare vreo nebunie.Sau si mai simplu cand postezi, go advanced si de-acolo langa butonul de youtube, este altul, spoil.Apesi pe el, introduci titlul spoilerului iar pe urma scrii.

Grinco
18th September 2011, 22:25
Ba, eu acum am venit de la el si as fi mai degraba de acord cu Prome:D Punerea in scena a fost punctul forte.

irinaidu
18th September 2011, 22:59
merge????

aleluia. mersi baieti !/hello

TheIceMan
20th September 2011, 16:09
eu ii recomand One Day in Paris aka Before Sunset :)

M-am uitat si eu la filmul asta, urmand recomandarile de aici. Deci in afara faptului ca e original in sensul ca este un teatru radiofonic filmat (daca s-ar pune coloana sonora pe un CD si-l asculti cand conduci masina la un drum lung de vacanta, pierzi exact 0.5% din film) este original prin simplitatea dialogului, prin faptul ca orice asemanare cu realitatea nu este deloc intamplatoare. Unii ar putrea sa-l gaseasca agasant, dar mie chiar mi-a placut si trebuie sa o recunosc m-a impresionat.

Iar daca tot ati mentionat filme cu Parisul in titlu, sa nu uitam "Forget Paris" :)

Cneazul
21st September 2011, 00:18
the human centipede. Cat de retardat sa fii sa faci un asemenea film? Cat de prost trebui sa fii sa joci in rolul doctorului respectiv. Cand am vazut ca e interzis in cinematografe, am zis ca nu e corect si se incalca drepturile la libera exprimare. Tocmai de aceea m`am uitat la film.
Ei bine, dupa filmul asta regizorul merita puscarie pe viata sau sa pateasca ce au patit aia din film

SuperDumnezeu
21st September 2011, 00:41
Numai mie nu mi-a placut "The tree of life" ?

irinaidu
21st September 2011, 00:56
cred ca numai tu l-ai vazut. chiar, unde l-ai vazut?
un lucru bun odata cu venirea toamnei, o sa mai apara si filme in cinematografe.

Prome
21st September 2011, 02:04
L-am vazut si eu acum cateva saptamani, a aparut chiar si bluray zilele trecute.
Este usor de inteles de ce nu ar placea unor oameni.Daca iti doresti de la un film sa transmita ceva, sa aiba o poveste, personaje conturate, etc acest film nu are cum sa iti satisfaca cerintele.Este o bijuterie tehnica, fiecare cadru este dus la extrem din acest punct de vedere si mai arunca si-o poveste de doamne ajuta pe-acolo.Mie personal, care pun un pret ridicat pe vizual si in general atmosfera filmelor, mi-a placut.Dar nu e nimeni de condamnat daca nu-i place :D

Doctor_Satan
21st September 2011, 08:42
the human centipede. Cat de retardat sa fii sa faci un asemenea film? Cat de prost trebui sa fii sa joci in rolul doctorului respectiv. Cand am vazut ca e interzis in cinematografe, am zis ca nu e corect si se incalca drepturile la libera exprimare. Tocmai de aceea m`am uitat la film.
Ei bine, dupa filmul asta regizorul merita puscarie pe viata sau sa pateasca ce au patit aia din film

Daca Human Centipede ti-a creat aceasta reactie, inseamna ca n-ai vazut filme japoneze. Sau Titanic. Sau Black Hawk Down.

Doctor_Satan
21st September 2011, 09:10
Hancock-7/10
Un film simpatic care imi confirma inca o data faptul ca Will Smith e un actor bun. Multe scene amuzante dar am fost dezamagit de faptul ca nu au aprofundat un pic povestea super-eroilor.

Street Fighter: Legend of Chun Li--6/10
Nota mare am dat-o pentru ca jocurile din seria Street Fighter au fost reusite si apreciez efortul depus de Capcom in realizarea acestui film, chiar daca lasa foarte mult de dorit. Plus ca am asteptat tot filmul sa vad ceva de la Moon Bloodgood (misto nume, n-am ce zice) si am fost lasat cu... imaginatia. N-a fost folosita cum trebuie pentru ce potential are. :D

Tyler Durden
21st September 2011, 12:47
Ii recomand Cneazului filmul lui Pasolini : Salo sau cele 120 de zile ale Sodomei sau El Topo al lui Jodorowsky.:D

Cneazul
21st September 2011, 12:54
Daca Human Centipede ti-a creat aceasta reactie, inseamna ca n-ai vazut filme japoneze. Sau Titanic. Sau Black Hawk Down.

Am vazut cu un coleg de camera Imprint :D
E cu tortura japoneza. In ceea ce priveste titanic si black hawk down(le`am vazut, evident) nu vad ce legatura au...

Ideea nu era ca e scarbos filmul. Pot sa mananc linistit cand vad ca ala defecheaza la aia in gura, nu asta e problema. Pot sa vad absolut orice film de tortura sau cu lucruri scarboase. Dar la filmul asta nu am inteles ideea. Nu cred ca a vrut sa fie doar unul scarbos, iar in ceea ce priveste tortura...e mai mult un experiment stiintific. Sunt altele cu mai multa tortura. Practic nu il poti incadra in nicio categorie

Cneazul
21st September 2011, 16:18
in alta ordine de idei, sa va zic de ce e human centipede cel mai slab film din istorie. Lasand la o parte scarboseniile, si vorbind doar de lucrurile serioase. e plin de clisee.

1. Doua tipe hot care vor senzatii tari si destrabalare- bifat
2. tipe hot care merg la destrabalare dar se ratacesc- bifat
3. Au pornit ziua iar cand s`au ratacit surpriza...e noapte- bifat
4. Cand se ratacesc apar si probleme cu masina...POC! Pana- bifat
5. Normal ca nu merg 1-2 kilometri cu masina asa, ca no...explodeaza daca are pana... -bifat
6. Sa sunam pe cineva? Alo?Alo?...aah, nu este semnal- bifat
7. Nu trece nicio masina care sa le ajute- bifat
8. pornesc ele pe jos dupa ajutor...ah, dintr`o data vine furtuna- bifat
9. Nu pleaca nici de unde au venit, nici in directia in care mergeau pe sosea, pleaca in lateral(nu pe drum, unde ai cele mai mari sanse sa intalnesti ajutor) intr`o padure intunecata- bifat
10. Dau de o casa acolo. Evident, a criminalului- bifat
11. Criminalul deja zambeste. Nici nu mai trebuie sa isi caute victimele, caci au venit ele la el- bifat
12. Evident, sunt turiste. Asa, sa nu le dea nimeni disparute, nu cumva sa vina politia- bifat
13. In ceasul al 12-lea soseste si politia. Cica unii martori au vazut doua fete si un japonez pe langa casa criminalului(doctorului in cazul de fata.) Culmea, zi de zi cand isi scotea creatia in curte si ii chinuia, nimeni nu a vazut nimic- bifat
14. la un moment dat merge politia in casa. Victimele zbiara de la subsol, dar politia nu aude. Mda...toate casele criminalilor sunt izolate fonic- bifat
15. cand in sfarsit reusesc sa ajuga victimele la etaj si politia ajunge in casa...pac pac. Singurul care putea striga isi taie gatul. Daca mai statea 10 secunde erau salvati- bifat
16. Unui politist i se face rau si cade cu pistolul chiar in fata criminalului(care era si injunghiat in picior de 2 ori). Asta ia pistolul - bifat
17. Celalalt politist merge relaxat prin casa, fara sa fie atent(chiar daca a auzit focuri de arma) si intra in camera cu criminalul- Asta il impusca. Pac-Pac- bifat

Daca asta nu e film previzibil atunci ce mai e? O jigodie marca Tom Six!

Prome
21st September 2011, 16:24
Bai omule, tu prea o iei la suflet.Mai devreme voiai sa-l omori pe Woody Allen ca a indraznit sa se ia de un jucator de tenis, acum il bagi la puscarie pe asta de-a facut human centipede.

Acum probabil daca ai vedea Irreversible, ai vrea sa-i trai p### lui Gaspar Noe pentru cea mai reala scena de viol :-?

Cneazul
21st September 2011, 16:35
am zis ca e o jigodie de film. ti`am dat 17 clisee. Ce nu e bine? Daca tu esti un amator al genului bravo tie. Ti`am adus argumente altele decat povestea in sine. Nu ma intereseaza ce perversiuni sexuale o sa fie, ca in human centipede 2 e vorba despre unul care are fantezii sexuale cu miriapodul. Eu ti`am zis ca e un film plin de clisee ca toate celelalte din genul asta. Si nu`mi spune ca nu e asa :)

in ceea ce priveste puscaria, nu am nimic cu asta, doar ca s`ar putea sa il acuze britanicii. Tocmai ce i`au interzis filmele in UK

Prome
21st September 2011, 17:10
Mie personal mi s-a parut o mizerie iesita din comun The Human Centipede, si asta datorita motivelor enumerate de tine :D
Dar am observat ca tu le iei uneori ca pe un atac personal :P

Revenind, am bagat ieri 3 filme, unul mai bun ca altul :

The Chaser
In The Mood For Love
The Lives of Others

Toate 3 sunt must-see :)

SuperDumnezeu
21st September 2011, 17:39
The Lives of Others

Da, da. Cu asta is si eu de acord. Pe restu' nu le-am vazut :D

TheIceMan
21st September 2011, 18:08
Am revazut Doctor Jivago. Iara m-a scos din rutina pentru vor doua zile, cred.

Eddy DoubleD
21st September 2011, 23:12
A fost cineva la Crazy, Stupid, Love? Am auzit ca nu dezamageste:D

TheIceMan
21st September 2011, 23:15
A fost cineva la Crazy, Stupid, Love? Am auzit ca nu dezamageste:D

relansatul ii da nota de trecere:


crazy stupid love 7/10 nu-i rau deloc :ok:

TenisFan
21st September 2011, 23:48
Am fost si eu la cinema sa-l vad. N-a fost rau deloc. Putin tras de par pe alocuri si dus la extrem dar sunt niste dume foarte bune. Si e constant comic. 7/10 i-am dat si eu. :cool:

Prome
22nd September 2011, 01:44
Chunking Express - Nu pot sa cred ca pana acum nu am stiut de Wong Kar-wai :| Dupa ce-am vazut ieri In The Mood for Love, care este un film de mare rafinament, am zis sa mai vad ce-a scos omul asta.
Ei bine, cu Chunking Express touched my soft spot.Emptiness and neon-signs, ce sa vreau mai mult de la un film ? Plus un cover Dreams de la Cranberries exceptional. 9/10

Doctor_Satan
22nd September 2011, 15:41
Am vazut cu un coleg de camera Imprint :D
E cu tortura japoneza. In ceea ce priveste titanic si black hawk down(le`am vazut, evident) nu vad ce legatura au...

Ideea nu era ca e scarbos filmul. Pot sa mananc linistit cand vad ca ala defecheaza la aia in gura, nu asta e problema. Pot sa vad absolut orice film de tortura sau cu lucruri scarboase. Dar la filmul asta nu am inteles ideea. Nu cred ca a vrut sa fie doar unul scarbos, iar in ceea ce priveste tortura...e mai mult un experiment stiintific. Sunt altele cu mai multa tortura. Practic nu il poti incadra in nicio categorie

Nu de scarbosenii era vorba, ci de remarca ta cu "Cat de retardat sa fii sa faci un asemenea film?". Chestia cu Titanic si Black Hawk Dawn se dorea o gluma pentru ca am o parere prea buna despre cele 2 filme. Bine, din categoria filmelor ca BHD sunt o caruta, dar asta mi-a venit primul in minte.
In ceea ce priveste ideea de la Huma Centipede, nu poti sa spui ca n-a fost originala. In rest, intr-adevar, n-are nimic stralucit.
Pe undeva, nu m-a putut abtine sa nu ma gandesc la ideea ca poate in creierul creatorului acestui scenariu nu exista cumva o legatura cu experimentele naziste.

SuperDumnezeu
22nd September 2011, 22:43
http://static.cinemagia.ro/img/db/movie/56/12/42/the-music-never-stopped-570707l.jpg


GE NI AL! GENIAL!!! 10/10 !!!

Tyler Durden
23rd September 2011, 00:09
Chunking Express - Nu pot sa cred ca pana acum nu am stiut de Wong Kar-wai :| Dupa ce-am vazut ieri In The Mood for Love, care este un film de mare rafinament, am zis sa mai vad ce-a scos omul asta.
Ei bine, cu Chunking Express touched my soft spot.Emptiness and neon-signs, ce sa vreau mai mult de la un film ? Plus un cover Dreams de la Cranberries exceptional. 9/10

Un film foarte bun. L-am vazut prin 2000 la Cinemateca, intr-un moment in care in Romania cred ca nu auzise decat foarte putina lume de acest regizor. Alex. Leo s-a tot luptat sa-l raspandeasca in Romania si cred ca in mare masura a reusit (la nivelul elitelor, bien sur). Filmu' asta a fost o sursa de inspiratie pentru un film mult mai celebru, este vorba de Pulp Fiction. Desi au aparut amandoua in acelasi an, 1994, se pare ca Wong Kar Wai pregatea de multa vreme filmu', iar Tarantino a aflat de el si l-a pastisat usor (la partea de structura a filmului). Din cate stiu Tarantino chiar a recunoscut filiera.

Iti recomand si Happy together, in cazul in care nu esti homofob.;)

Prome
23rd September 2011, 08:46
Multumesc de recomandare, este si acest film pe lista, mai ales ca mi-am propus sa vad toate filmele scoase de Wong, si asta cat mai curand.
Legat de Tarantino, tot ce se poate.Pe bonus disc-ul de la Chunkin Express vorbeste chiar Tarantino despre film omitand totusi partea cu inspiratia.

Tyler Durden
23rd September 2011, 09:13
Stiu treaba asta de la alș.

Cneazul
23rd September 2011, 22:53
Am sa (re)revad Law Abiding Citizen cu gandul la scursurile astea doua. As vrea s`o pateasca la fel ei si toti ceilalti violatori!
http://www.gandul.info/news/tanara-violata-sub-ochii-iubitului-sau-intr-un-parc-din-constanta-agresorii-au-fost-prinsi-unul-dintre-ei-a-mai-fost-condamnat-13-ani-pentru-viol-si-talharie-8781840
cum cautam link am mai gasit unul. credeam ca e aceeasi stire dar m`am inselat. Ce **** calului se intampla in orasul ala?
http://www.adevarul.ro/locale/constanta/A_violat_o_fata_de_13_ani_pe_plaja_Modern_0_559744 091.htmlhttp://www.adevarul.ro/locale/constanta/A_violat_o_fata_de_13_ani_pe_plaja_Modern_0_559744 091.html

Numero Dieci
24th September 2011, 19:59
Nu de scarbosenii era vorba, ci de remarca ta cu "Cat de retardat sa fii sa faci un asemenea film?". Chestia cu Titanic si Black Hawk Dawn se dorea o gluma pentru ca am o parere prea buna despre cele 2 filme. Bine, din categoria filmelor ca BHD sunt o caruta, dar asta mi-a venit primul in minte.
In ceea ce priveste ideea de la Huma Centipede, nu poti sa spui ca n-a fost originala. In rest, intr-adevar, n-are nimic stralucit.
Pe undeva, nu m-a putut abtine sa nu ma gandesc la ideea ca poate in creierul creatorului acestui scenariu nu exista cumva o legatura cu experimentele naziste.

Ai nimerit-o in parte.

According to Six, the concept of the film arose from a joke he made with friends about punishing child molesters by stitching their mouths to the anus of a "fat truck driver." Six also stated that inspiration for the film came from Nazi medical experiments carried out during World War II, such as the actions of Josef Mengele at Auschwitz concentration camp.

iuli
24th September 2011, 23:24
Crazy, stupid love. Comedie destul de buna, mult peste porcariile care se tot fac in ultima perioada

TenisFan
25th September 2011, 22:48
Horrible bosses - Film mai mult decat ok. Multe dume mega bune. Aniston in rolul ala e rupere. :great: Kevin Spacey si Farrell imperiali. 7.5/10!
Drive - E complicat cu filmul asta. Actiunea din primele 40 de minute e aproape inexistenta in sensul ca se misca in ritmul melcului. Multi probabil au avut probleme cu asta. Cadrele nocturne sunt absolut fabuloase. Cinematografia de fapt este excelenta. Ultimele 45 de minute sunt foarte misto din punctul meu de vedere. Povestea de amor sau ce-a fost acolo intre ei doi nu m-a dat pe spate. Mulligan e o dragalasenie. I'd marry that. :sneaky: Hendricks e o mega bunaciune de femela. I'd tap that till' the end of time. Or my time. :D Personal muzica mi s-a parut excelenta. Adica luate separat de cadrele in care au fost introduse melodiile, eu le-as downloada pe toate. Lasate in cadrele respective sunt si mai misto. Este un film de tip "artsy" extrem de violent care primeste recenzii contradictorii. Nimic nou sub soare. 9/10!

Doctor_Satan
26th September 2011, 08:48
Transformers 3-10/10
Super film. Un mare minus pentru faptul ca l-au omorat pe Ironhide si atat. A fost atat de dramatica faza, dupa care au mai omorat unul mai putin important si atat. Pai daca-l omori pe Ironhide, macar fa ceva calumea dupa. Si care-i faza ca se dizolvau cand mureau? Si daca tin minte, doar Autobotii.
I-as fi dat 9 pentru previzibilitate si faza trasa de par de la final, dar Rosie readuce punctajul la maxim. Cand am vazut-o, am si uitat cum o chema pe actrita care juca in primele 2 parti. A trebuit sa intru pe imdb dupa film ca sa mi-o amintesc.
Pot sa faca si 10 filme Transformers, ca tot as vrea sa le vad pe toate.

El Pistolero
26th September 2011, 15:10
Am vazut si eu Drive. Foarte bun filmul. :ok:

Cneazul
27th September 2011, 21:17
Horrible bosses - Film mai mult decat ok. Multe dume mega bune. Aniston in rolul ala e rupere. :great: Kevin Spacey si Farrell imperiali. 7.5/10!


+1,5 de la mine= 9
jennifer :great: ca de obicei :D

relansat
27th September 2011, 23:45
the tree of life 7.7 stele pe imdb - 0.01/10 din partea mea.

Hingherul
27th September 2011, 23:52
sa mori tu.
chiar ma strofocam sa il piratez

Vadim
28th September 2011, 10:54
Am vazut Johnny English Reborn la cinema, foarte reusita comedie. Cu ocazia asta am inaugurat si cinematograful din mallul din Baneasa, am fost chiar in ziua in care s-a deschis, isi merita toti banii, are niste ecrane imense si fotolii din piele care se lasa pe spate, e foarte comod sa stai la film, nu stiu cand au trecut doua ore.

Urmatorul pe lista: Melancholia, nu credeam ca o sa apara la noi.

Prome
28th September 2011, 11:58
the tree of life 7.7 stele pe imdb - 0.01/10 din partea mea.

dude u crazy ? nu c-as fi marele fan al filmului asta, dar nota aia e destul de justificata.
nu inteleg ce te-ar fi putut ofensa atat de mult la tree of life.doar ca n-a fost structurat intr-o maniera clasica in rest un film destul de normal :-?
sau te asteptai sa fie mega ciudat ? :)

relansat
28th September 2011, 13:24
sa mori tu.
chiar ma strofocam sa il piratez

mai bine te uiti la efectele vizuale din winamp. e cam acelasi lucru.

@prome asa e. filmul nu e pentru orisicine, ar merge bagat in spitalele de nebuni. zau ca i-ar mai scuti de niste cheltuieli:)

nu m-a ofensat, m-a adormit. de 5 ori!

a vazut cineva Pina? merita? chiar vreau sa merg la cinema pentru el. si pentru johnny english, dar in special pentru pina.

Datenshi
28th September 2011, 14:26
Iti recomand ceva sa te tratezi, l-am vazut aseara. Barbierul din Siberia - 9/10.

Prome
28th September 2011, 14:36
Legat de Pina, mie nu mi-a placut.Ti l-as recomanda doar daca esti fanul acelui tip de dans.In rest, sunt mari sanse sa te plictiseasca la fel ca Tree of Life :D

relansat
28th September 2011, 19:59
the godmother. fara nota :cry: :))

El Pistolero
28th September 2011, 20:22
Subscriu. :))

M.I.B.
28th September 2011, 20:54
the tree of life 7.7 stele pe imdb - 0.01/10 din partea mea.

Hehe,daca ii dai asa note,e musai sa-l vad! :D

M.I.B.
28th September 2011, 21:01
dupa filmul asta regizorul merita puscarie pe viata sau sa pateasca ce au patit aia din film

Bai frate,da devii radical sa mor io :)) :o: Baby Hitler nu alta :groggy:

Nu chiar puscarie,mai degraba o bataie zdravana :))

irinaidu
29th September 2011, 02:32
a vazut cineva Pina? merita? chiar vreau sa merg la cinema pentru el. si pentru johnny english, dar in special pentru pina.

ca film nici macar nu merita mentionat dar dansul merita din plin. mie mi-a placut foarte mult. la modul ca sunt recunoscatoare lui wenders ca mi-a facut cunostinta cu pina, chiar daca cam tarziu. as vrea sa pot vedea un spectacol de al ei in intregime. pe mine m-a marcat rau de tot cat de expresivi erau oamenii aia prin dans. la final m-am bocit o tura.

relansat
29th September 2011, 11:50
pentru plans ma duc si eu :cry:

Prome
30th September 2011, 12:03
Melancholia - Nu inteleg cum de Lars von Trier are statutul asta de mare regizor. Inafara de Breaking the Waves care a fost facut acum 15 ani, absolut nimic nu merita mentionat. Dupa Antichrist, vine cu aceeasi Marie dar cu alta palarie. Filmul in cauza s-a desfasurat destul de lent, dar nu pot sa zic ca acest lucru m-a deranjat, l-am digerat destul de usor avand muzica faina, cadre trase destul de meserias, naked Kirsten Dunst, a mers. Filmul a avut de transmis 2 idei, depresia lui Kirsten si frica de planeta care trece pe langa Pamanat a surorii sale. Aceste 2 lucruri le aflam destul de clar in cateva minute din cele 2 parti ale filmului. Restul de 2 ore nu aduc nimic in plus, doar ne arata niste scene fucked-up si foarte putin credibile de dragul de a o face. Eu ii dau 6/10 ca totusi are si elemente decente si sunt usor de impresionat cand vine vorba de asa ceva.

Doctor_Satan
30th September 2011, 14:30
pentru plans ma duc si eu :cry:
Ai o placere sa auzi femeile din sala bocind? Tu cu din astea te delectezi? Sau nu-mi spune ca tu esti ala sensibilosu care boceste!


ca film nici macar nu merita mentionat dar dansul merita din plin. mie mi-a placut foarte mult. la modul ca sunt recunoscatoare lui wenders ca mi-a facut cunostinta cu pina, chiar daca cam tarziu. as vrea sa pot vedea un spectacol de al ei in intregime. pe mine m-a marcat rau de tot cat de expresivi erau oamenii aia prin dans. la final m-am bocit o tura.

M-am linistit! Am crezut ca sunt Gigi Contra ca nu vreau sa vad un film promovat in draci e pseudo-vedete care de care mai indoielnice in ceea ce priveste psihicul necesar comprehensiunii unei succesiuni de proiectii pe o banda de celuloid.
Ma distreaza la culme chestia asta: Inna recomanda Pina. Numai prin simpla asociere si capat o repulsie fata de posibilitatile acestui film.

relansat
30th September 2011, 17:50
habar n-aveam ca inna recomanda pina :)) mai plang si eu din cand in cand doctore
apropo, vazut-am http://www.imdb.com/title/tt1133985/ cam pe acolo ma situez si eu 6/10 :); oricum, film adevarat pe langa mizeria aia de thor :) de asta se face vinovat Ryan Reynolds

Doctor_Satan
30th September 2011, 19:20
Pai ma, daca plangi, ai vazut Bambi?
Daca la ala n-ai plans, esti un insensibil.

Trebuie sa vad si eu Green Latern. Mie mi s-a parut chiar decent Thor.

Prome
30th September 2011, 19:31
Da, Thor > Captain America si Green Latern.Poate doar X-Men First Class sa fi fost mai bun.

M.I.B.
30th September 2011, 22:12
De fapt toate au fost mediocre- spre slabe.Al mai slab clar Captain America,( sincer,nu se putea face un remake bun,traim alte timpuri,in care Germania actuala salveaza din nou Europa de o criza economica,fiind garantul principal pentru Grecia cu peste 200 de miliarde de Euro.Peste 33% plateste...dar deh,unii mai tot viseaza nazisti..uitand actualul.)

Cel mai mult mi-a placut sincer Thor,actorul a fost ok,dar si Stellan Skarsgård :ok: unul din actorii mei preferati ( a nu se uita Piratii din Caraibe,unde a jucat tatal lui Will Turner,sau Exorcistul,in Melancolia il joaca pe Jack,sau in Dogville-pe Chuck,de mentionat si in Glasblåsarns barn sau drama la superlativa - Kjærlighetens kjøtere)

Prome
30th September 2011, 22:49
Daca faceau un Captain America fara origin story, ar fi fost singurul personaj din Avengers(2012) care nu ar fi beneficiat de un film de genul. Ca filmul a iesit slab, e partea a 2-a, dar consider c-a fost buna ideea de a-l aduce publicului pe Captain America inca de la inceputuri.

Marvel au o tona de personaje interesante dar isi bat joc de filme pe banda rulanta. X-Men inca astept un film cu adevarat tare, Spiderman la fel, ce sa mai zic de probabil cele mai slabe filme inspirate din benzi desenate, Fantastic Four :| ?

TenisFan
1st October 2011, 11:12
The green lantern - Nici prea bun dar nici prea rau. Mie mi s-a parut mai bun decat Thor, in principal datorita carismei lui Reynolds cred. Cum se face ca-n rolurile astea aduci numai femei mega bunoace? Nu poate sa fie si una mai uratica asa sau normala? :( Spre exemplu in Spiderman Kirsten Dunst e doar dragutica nu si mega bunoaca. Mai lesne de digerat. 7/10

Eddy DoubleD
1st October 2011, 12:53
S-au conformat si aia cu Spiderman si o aduc pe Emma acum, nu?:floricica: Trendul se respecta, nah...

Prome
1st October 2011, 14:04
Nici Emma nu e chiar tipul ala de bunaciune :-?

Grinco
1st October 2011, 15:11
Cand vad tonele de comentarii negative de pe filelist, lasate de fanii Fast & Furious si alte porcarii, imi dau seama ca Drive chiar e genial :D Asta e cel mai tare:

"actorul principal suferea de ceva ramanea blocat in majoritatea scenelor, naspa film si se mai spunea ca asta ar fi urmasul lui jason statham"
:))

Prome
1st October 2011, 15:59
sau asta :
"un actor principal mut si care sta doar pe ganduri (la un moment dat iti vine sa bati actorul sa vorbeasca,daca s-ar putea).... o poveste neintelegatoare,treci dintr-o parte in alta fara sa intelegi nimic,deabia ultimele 20 minute le intelegi cat de cat....

parerea mea : NOTA 3"

al dracu ryan gosling, nu vorbea deloc :))
Oi fi eu mega fan al filmului, dar eu chiar n-am observat momentele astea de tacere pe care le amintesc toti "cunoscatorii" de pe filelist la prima vizionare :-?

Eddy DoubleD
1st October 2011, 16:44
Nici Emma nu e chiar tipul ala de bunaciune :-?

Da. Dupa standardele tenisfanistice, e megemega bunaciune:cool:

White Shadow
1st October 2011, 21:02
Nu am mai vazut un film la TV de 5 ani dar acum ma uit la Transformers pe PRO TV HD !!!

relansat
1st October 2011, 21:21
@prome tu te iei de mine, dar citesti parerea celor de pe filelist :cry:

pinki
1st October 2011, 21:24
the tree of life 7.7 stele pe imdb - 0.01/10 din partea mea.

??????? :no::rosu: etc :D filmul e mega super tare.



Cand vad tonele de comentarii negative de pe filelist, lasate de fanii Fast & Furious si alte porcarii, imi dau seama ca Drive chiar e genial Asta e cel mai tare:

"actorul principal suferea de ceva ramanea blocat in majoritatea scenelor, naspa film si se mai spunea ca asta ar fi urmasul lui jason statham"
:))

wtf????????? :happy:happy


sau asta :
"un actor principal mut si care sta doar pe ganduri (la un moment dat iti vine sa bati actorul sa vorbeasca,daca s-ar putea).... o poveste neintelegatoare,treci dintr-o parte in alta fara sa intelegi nimic,deabia ultimele 20 minute le intelegi cat de cat....

parerea mea : NOTA 3"

al dracu ryan gosling, nu vorbea deloc
Oi fi eu mega fan al filmului, dar eu chiar n-am observat momentele astea de tacere pe care le amintesc toti "cunoscatorii" de pe filelist la prima vizionare

eu sunt de parere ca filmele care nu sunt pt toata lumea ar trebui sa aiba un cod gen "ag", 14+ etc... desi ma distreaza comentariile astea gen ^ si ^^ :D

mie chiar mi-a placut drive, mi se pare ca e plin de surprize. m-a enervat rolul tipei blonde, da' ma rog. compenseaza ryan :D sountrack-ul f nice.... si ce mi-a placut cel mai mult e ca personajul lui ryan had huge giant massive balls :D


in alta ordine de idei, am vazut "midnight in paris" - nu mai stiu cine ce zicea de rau de el, dar e prea tare. da, e usurel si tampitel, dar e mult prea tare. eu cand am fost in paris de ce n-am ajuns throughout history? :happy

TenisFan
1st October 2011, 21:31
@Eddy. Nu-mi pune cuvinte in gura. Emma Stone e mega bunaciune doar pentru mine probabil. Si cand zic asta ma gandesc la anumite standarde ale mele pentru care apreciez o domnisoara. Emma-mi place pentru ca emana ceva spiritualitate fata de celelalte colege care au doar cur si sani. :groggy: Ea nu are un corp superb si nici frumoasa foc nu e. E scumpitica asa.
In alta ordine de idei Gosling intr-adevar nu prea rostea multe cuvinte. Pentru mine filmul il reliefeaza ca pe un introvertit timid. Si probabil d-asta s-a potrivit de minune cu personajul interpretat de Mulligan. Ei se intelegeau mai mult din priviri pentru ca amandoi pareau timizi. Totusi nu inteleg aceasta bipolaritate inexplicabila la Gosling. Dintr-o data devine extrem de agresiv si violent spre deosebire de starea lui cand era prin preajma lui Mulligan.

pinki
1st October 2011, 21:38
tocmai asta e prea tare in film :D aparitia acelor massive giant huge balls :D

Eddy DoubleD
1st October 2011, 21:38
@Eddy. Nu-mi pune cuvinte in gura. Emma Stone e mega bunaciune doar pentru mine probabil. Si cand zic asta ma gandesc la anumite standarde ale mele pentru care apreciez o domnisoara. Emma-mi place pentru ca emana ceva spiritualitate fata de celelalte colege care au doar cur si sani. :groggy: Ea nu are un corp superb si nici frumoasa foc nu e. E scumpitica asa.

We're on the same page:ok:Si totusi nu stiu cum zici nu ca nu se poate compara la frumusete cu altele. Are o frumusete atipica. Asta e misto.

Ma uit si eu la Transformers. Acum iti dai seama si mai bine cat de praf e Megan Fox la actorie, cat de putin talentat e Shia si cate dialogurile puerile are filmul. Cred ca ar trebui sa revad 3-ul pt ca mi s-a parut peste asta. Sa nu cumva sa fi avut vreo impresie falsa.

relansat
1st October 2011, 21:45
@pinki ai vreun program special prin care rulezi filmul invers?? :cry: poate asa sa fi avut ceva sens.

cat despre actrite: kate hudson si emma stone au un aer trampy :D :ok:

White Shadow
1st October 2011, 22:06
Ma uit si eu la Transformers. Acum iti dai seama si mai bine cat de praf e Megan Fox la actorie, cat de putin talentat e Shia

Cu Megan Fox ca e praf la actorie sunt de acord dar cu parerea ta legata de Shia nu, eu zic ca e foarte talentat.

Iar Emma Stone chiar e bunoaca :cool: are acel ceva pe care altele nu'l au.

Eddy DoubleD
1st October 2011, 22:07
O fi vina replicilor stupide pe care trebuie sa le spuna. Insa l-am vazut si in "Wall Street: Money never sleeps" si nu m-a convins.

Prome
2nd October 2011, 00:03
@prome tu te iei de mine, dar citesti parerea celor de pe filelist :cry:

citesc toate parerile si ma iau si de aia de pe acolo :D
Btw, n-a mai vazut nimeni Melancholia ?

TheIceMan
2nd October 2011, 04:11
eu sunt intr-o faza pentru filme clasice, dupa ce in ultimele 2-3 luni am revazut Casablanca, From here to eternity, The Maltese falcon, Some like it hot, A streetcar named desire si Doctor Jivago, satpamana asta ma revazut Lawrence of Arabia.
poate ar trebui un thread separta pentru astfel de filme clasice, sau pentru filme pe care le revizionam din cand in cand. La o a doua vizionare de multe ori se intampla sa vedem lucruri, sau avem trairi diferite fata de prima data.

relansat
2nd October 2011, 07:55
citesc toate parerile si ma iau si de aia de pe acolo :D
Btw, n-a mai vazut nimeni Melancholia ?

cele mai tari comentarii le gasesti in sectiunea XXX. e cu adevarat amuzant sa citesti ca filmul a fost "lipsit de substanta":D

Tyler Durden
2nd October 2011, 10:05
Btw, n-a mai vazut nimeni Melancholia ?

Eu o sa-l vad saptamana asta, ca-l baga la Studio.:D

Despre the tree of life, am auzit lucruri mai degraba rele din partea unor oameni in care am incredere, am inteles ca s-a incercat sa se spuna prea multe, ca e supraincarcat.

Un film de vazut:gSWjkYAjAzA&feature=related

irinaidu
2nd October 2011, 13:02
in alta ordine de idei, am vazut "midnight in paris" - nu mai stiu cine ce zicea de rau de el, dar e prea tare. da, e usurel si tampitel, dar e mult prea tare. eu cand am fost in paris de ce n-am ajuns throughout history? :happy

pink, nici eu nu am ajuns prin istorie in ultima plimbare la paris. crezi ca ar trebui sa facem scandal? asa ceva nu se poate :D

eu am vazut horrible bosses - retardat dar funny. plus, de ce umbla jenifer aniston blonda cand satena arata superb?

SuperDumnezeu
2nd October 2011, 22:28
Cum a fost 12 angry men !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pinki
2nd October 2011, 23:36
Eu o sa-l vad saptamana asta, ca-l baga la Studio.:D

Despre the tree of life, am auzit lucruri mai degraba rele din partea unor oameni in care am incredere, am inteles ca s-a incercat sa se spuna prea multe, ca e supraincarcat.

Un film de vazut:gSWjkYAjAzA&feature=related

nu ai vazut tree of life? cum? nu cred :D sa stii ca si eu am auzit numai pareri rautacioase, dar mie chiar mi-a placut :D



pink, nici eu nu am ajuns prin istorie in ultima plimbare la paris. crezi ca ar trebui sa facem scandal? asa ceva nu se poate :D

eu am vazut horrible bosses - retardat dar funny. plus, de ce umbla jenifer aniston blonda cand satena arata superb?


clar, sa ii scriem un email lu' sarkozy :cry:

Tyler Durden
2nd October 2011, 23:50
Nu l-am vazut, fatah, insa e pe lista. :D

Am vazut azi Melancholia, mi-a placut extrem de mult, dar nu am chef acum sa glosez pe marginea lui.

pinki
2nd October 2011, 23:52
il vad si eu sapt. asta, sunt sigura ca ma va impresiona :D

eu tree of life l-am vazut in aer liber. super super super :D

Tyler Durden
3rd October 2011, 00:02
Eu nu ma omor, e drept, am fost o singura data la gradina de vara de la Herastrau. Prefer spatiile inchise, clarobscurul, etc.:D

Datenshi
3rd October 2011, 00:21
Nu l-am vazut, fatah, insa e pe lista. :D


Mie pinki mi se pare mai terorista asa, cred ca mergea mai bine hamas...

Prome
4th October 2011, 23:08
Drive, inca o data. Voiam sa-l vad intr-o sala de cinema cu toti ghertoii de mall sa iau pulsul reactilor live, nu doar pe filelist.
Fuck, nici la a 3-a vizionare nu mi s-au parut ciudate momentele de tacere. Clar sunt fan-boy :D

irinaidu
4th October 2011, 23:43
prome, cred ca ar fi funny sa vad filmul asta o data cu tine :D

Doctor_Satan
5th October 2011, 09:54
Daca faceau un Captain America fara origin story, ar fi fost singurul personaj din Avengers(2012) care nu ar fi beneficiat de un film de genul. Ca filmul a iesit slab, e partea a 2-a, dar consider c-a fost buna ideea de a-l aduce publicului pe Captain America inca de la inceputuri.


Aici te-nseli! Uite aici doar 2 filme cu Captain America vedeta principala:
http://www.imdb.com/title/tt0036697/
http://www.imdb.com/title/tt0103923/
Americanii sa nu exploateze un personaj care prin asociere si nume sa demonstreze ca ei sunt cea mai bengoasa natie?

Doctor_Satan
5th October 2011, 09:58
Cand vad tonele de comentarii negative de pe filelist, lasate de fanii Fast & Furious si alte porcarii, imi dau seama ca Drive chiar e genial :D Asta e cel mai tare:

"actorul principal suferea de ceva ramanea blocat in majoritatea scenelor, naspa film si se mai spunea ca asta ar fi urmasul lui jason statham"
:))

Pai ma! Tu iei ca referinta comentariile alora de pe filelist?
E ca si cum ai pune botul la recomandarile cinematografice venite din partea Danielei Crudu.

Doctor_Satan
5th October 2011, 10:09
@Eddy. Nu-mi pune cuvinte in gura. Emma Stone e mega bunaciune doar pentru mine probabil. Si cand zic asta ma gandesc la anumite standarde ale mele pentru care apreciez o domnisoara. Emma-mi place pentru ca emana ceva spiritualitate fata de celelalte colege care au doar cur si sani. :groggy: Ea nu are un corp superb si nici frumoasa foc nu e. E scumpitica asa.
Hai, ma, ca au si niste craci fantastici.


In alta ordine de idei Gosling intr-adevar nu prea rostea multe cuvinte. Pentru mine filmul il reliefeaza ca pe un introvertit timid. Si probabil d-asta s-a potrivit de minune cu personajul interpretat de Mulligan. Ei se intelegeau mai mult din priviri pentru ca amandoi pareau timizi. Totusi nu inteleg aceasta bipolaritate inexplicabila la Gosling. Dintr-o data devine extrem de agresiv si violent spre deosebire de starea lui cand era prin preajma lui Mulligan.

N-am vazut filmu, dar schimbarea de comportament e o chestie tipica pentru persoanele introvertite, asa cum ti-a lasat impresia. Vad ca au reusit sa surprinda acest aspect intr-un mod interesant.
Trebuie sa vad si eu filmul asta.

Doctor_Satan
5th October 2011, 10:11
tocmai asta e prea tare in film :D aparitia acelor massive giant huge balls :D


personajul lui ryan had huge giant massive balls :D


Pinki, tu ai vazut vreo varianta necenzurata a filmului de esti asa de imrpesionata de... balls?
Si auzi, asa, pentru propria-mi curiozitate, ce alte caracteristici iti plac la barbati? :P

Doctor_Satan
5th October 2011, 10:34
Drive, inca o data. Voiam sa-l vad intr-o sala de cinema cu toti ghertoii de mall sa iau pulsul reactilor live, nu doar pe filelist.
Fuck, nici la a 3-a vizionare nu mi s-au parut ciudate momentele de tacere. Clar sunt fan-boy :D

Fast and Furious bate tot! Habar n-aveti ce-s filmele bune, cu actori adevarati, nu petarzi ca ala din Drive.

Flame :P

Prome
5th October 2011, 12:39
Aici te-nseli! Uite aici doar 2 filme cu Captain America vedeta principala:
http://www.imdb.com/title/tt0036697/
http://www.imdb.com/title/tt0103923/
Americanii sa nu exploateze un personaj care prin asociere si nume sa demonstreze ca ei sunt cea mai bengoasa natie?

Ma refeream la filme mai recente, nu din 1944 :D
Cel mai vechi film cu un personaj din The Avengers e din 2008.

Eddy DoubleD
7th October 2011, 11:03
O trecere rapida prin ce am mai vazut in ultima vreme:

Bridesmaids - 7/10
Bad Teacher - 5.5/10
Cloverfield -6/10
Crash - 6.5/10
Friends with benefits -6.5/10
Horrible Bosses - 7.5/10
Killing Bono - 6.5/10
Knight and Day - 5.5/10
Paranormal Activity 2 - 7/10
The Tourist - 7.5/10

Celso
7th October 2011, 11:21
The tree of life - Nu sunt fanul genului asa ca prefer sa nu il notez. Ma autodepaseste tipul asta de film insa nu pot sa nu remarc numarul mare de wallpapere abstracte care ocupa aproximativ 40% din film si la un moment dat pt mine devin foarte plictisitoare:):confused:.

Prome
7th October 2011, 11:33
Nu sunt abstracte, sunt imagini din uninvers cam toate. Plus ca nu ocupa doar 40% din film, mai mult de jumatate zic eu.

Grinco
7th October 2011, 11:36
Pai ma! Tu iei ca referinta comentariile alora de pe filelist?
E ca si cum ai pune botul la recomandarile cinematografice venite din partea Danielei Crudu.

Nu iau ca referinta ineptiile alora, ca am vazut filmul la cinema. Dar ma amuza cand vad prostia unora :D

relansat
7th October 2011, 12:06
Nu sunt abstracte, sunt imagini din uninvers cam toate. Plus ca nu ocupa doar 40% din film, mai mult de jumatate zic eu.

prome, fii sincer, cu ce nickname ai contribuit la realizarea acestui film? :D

Prome
7th October 2011, 12:23
Daca as fi lucrat la el, cred ca eram usor dezamagit de rezultatul final :D Nici asa, nu pot sa zic ca mor dupa Tree of Life.
Doar ca n-a avut nimic abstract in imagini, toate au fost cu lucruri care exista sau au existat. Ca e bine, ca e rau ce-a iesit, fiecare cu parerea lui :P

jo27
7th October 2011, 18:21
duminica la cinema... variante Contagion sau Real Steel.... nici unul nu mi se pare prea atractiv, totusi dintre astea trebuie sa aleg.... recomandari?

apropo, cica azi s-a deschis inca un Cinema City in Arad... nu stiu la ce le trebuie... or fi salile la primul pline seara, caci la Drive, la 11 dimineata am fost 4 persoane :(

relansat
7th October 2011, 20:10
Daca as fi lucrat la el, cred ca eram usor dezamagit de rezultatul final :D Nici asa, nu pot sa zic ca mor dupa Tree of Life.
Doar ca n-a avut nimic abstract in imagini, toate au fost cu lucruri care exista sau au existat. Ca e bine, ca e rau ce-a iesit, fiecare cu parerea lui :P

tocmai, de aceea nu te inteleg de ce te "lupti" atat pentru el. :D

White Shadow
7th October 2011, 20:40
apropo, cica azi s-a deschis inca un Cinema City in Arad... nu stiu la ce le trebuie... or fi salile la primul pline seara, caci la Drive, la 11 dimineata am fost 4 persoane :(

Parerea mea personala este ca sunt niste cretini, nu pot sa'mi dau seama dupa ce l'au mai deschis si pe ala ca timp avem unul si nici macar asta care il avem nu se umple.Eu garantez ca anul viitor vor da faliment.

Prome
8th October 2011, 14:30
tocmai, de aceea nu te inteleg de ce te "lupti" atat pentru el. :D

Eu nu inteleg unde vezi tu ca m-as fi "luptat" pentru el. Celso a zis ca sunt imagini abstracte. Nu stiu cum definiti voi abstractul, dar imagini cu universul, dinozauri, natura, etc nu le pot lua drept abstracte, acestea exista sau au existat.

relansat
8th October 2011, 16:05
Si eu ti-am spus ca-s efecte furate din Winamp. Tre' neaparat sesizata treaba asta :P

relansat
9th October 2011, 19:07
johnny english l 9/10 perfect pentru o dupa amiaza de duminica.

TenisFan
9th October 2011, 19:55
Flypaper - Un film in bataie de joc facut. Extrem de amuzant pe alocuri. Actorii fac totul. Ashley Judd mega bunoaca. Me gusta. 7/10
Colombiana - Am verificat pe imdb sa vad rating-ul la filmul asta si mi s-a parut extrem de mic. Filmul este bun. Un pic tras de par in unele parti dar per total mi-a placut. Avand in vedere ca scenariul e scris si de Luc Besson n-avea cum sa fie altfel. Un plus extrem de mare la filmul asta este coloana sonora excelenta. Zoe Saldana. Me gusta. 7/10

Prome
9th October 2011, 20:04
Cum am intrat in no-life-mode in weekendul asta, am vazut ceva filme :

Brick si Before Night Falls
Acestea 2 sunt interesante. Brick este un neo-noir care are ca loc de desfasurare liceul iar Joseph Gordon Levitt joaca destul de bine. Before Night Falls povesteste despre Reynaldo Arenas, si o face intr-un mod placut.

The Breakfast Club si Say Anything
Acestea sunt prostiute. Dar sunt filme proaste de capatai si multe alte filme fac referire la ele. Le-am bifat :D

Celso
9th October 2011, 20:53
Horrible bosses - 8/10 :cry: foarte tare:)) probabil cea mai tare comedie care am vazut-o anul asta, Jennifer senzationala:rasc:.

relansat
9th October 2011, 21:33
Cum am intrat in no-life-mode in weekendul asta, am vazut ceva filme

+1 :D :ok:

tocmai ce am terminat transformers dark of the moon 6/10. ptr ca nu imi place shia de nicio culoare, ptr ca introducerea unei botoxate cu replici de ***** nu ma atrage si, altfel, pentru ca efectele rulzz! :) :yes:

+1 si la celso. misto de tot comedia :)

iulian_1976
9th October 2011, 22:02
Un film psihologic,realist ceva bun,exista?:)

...de la Discursul regelui nu am mai vazut un film,sa tot fie un an.

TeBat
9th October 2011, 22:12
^ American Psycho.

relansat
10th October 2011, 00:12
9/10 si show-ului lui Jeff Dunham din 2011.

White Shadow
10th October 2011, 02:25
Comedia anului, clar, Horrible Bosses 10/10

http://img842.imageshack.us/img842/9599/vlcsnap2011101002h11m33.png (http://imageshack.us/photo/my-images/842/vlcsnap2011101002h11m33.png/)

White Shadow
10th October 2011, 03:29
tocmai ce am terminat transformers dark of the moon 6/10. ptr ca nu imi place shia de nicio culoare, ptr ca introducerea unei botoxate cu replici de ***** nu ma atrage si, altfel, pentru ca efectele rulzz! :) :yes:

du'te ma si te culca ca e de vis femeia.

relansat
10th October 2011, 07:58
sigur, in masura in care si cosmarul poate fi considerat un vis.

Doctor_Satan
10th October 2011, 08:42
Lasa galagia, ca-i mai reusita decat Megan Fox!

Am bagat si eu cateva filme in acest week-end.

Hobo with a shotgun - 6/10
Am vrut de ceva vreme sa vad acest film, dar tot n-am apucat. Daca ar fi avut niste efecte decente, i-as fi dat un 8-9. Asa, nota o primeste pentru sadism si Rutger Hauer.

No country for old men - 8/10
Un film foarte bun, desi lungit un pic pe alocuri, iar in altele chiar trase de par fazele. Chiar speram sa-l vad mai mult in film pe Woody, dar a fost ok si asa. Rolul facut de Javier Bardem a fost de-a dreptul senzational.

Mr. Popper's Penguins - 9/10
Superb. Un Jim Carrey senzational, intr-un film cu o poveste previzibila, care am trecut-o cu vederea pentru ca eram intr-o dispozitie de vazut comedii.

Hopshio
10th October 2011, 16:28
The Great Debaters 8/10..mi-a placut:)

relansat
10th October 2011, 22:07
jeff dunham controlled chaos 10/10

White Shadow
10th October 2011, 22:34
Lasa galagia, ca-i mai reusita decat Megan Fox!


Ce sa stie si Relansat, el e cu Sofia Vicoveanca si din astea :))

jo27
10th October 2011, 22:57
Contagion - l-am ales pe asta, in defavoarea Real Steel, pe baza unor recomandarii de pe imdb, care laudau filmul, mare greseala :( un film anost, plin de vedete, insa fara performante notabile, fara povesti care sa te captiveze, eterna tema a declansarii unei epidemii si a consecintelor sale... da, pare mai realist, prezinta citeva aspecte colaterale interesante, poate fi vazut, insa mai bine acasa, la pc, nu are rost sa dati bani pe el la cinema... 6/10 asa, si audienta: 5 persoane la 13:40... s-or fi dus toti la celalalt Cinema City din oras.

Buna! Ce faci?--- vazut pe HBO, foarte amuzant pe alocuri,... 7/10

El Pistolero
10th October 2011, 23:50
Am vazut si eu ieri Buna! Ce faci? Tot 7/10 i-am dat si eu.
Am mai vazut si Midnight in Paris 8/10.

A.k.a
13th October 2011, 15:27
Buna, ce faci? Mi-a placut mult

Celso
13th October 2011, 17:11
Buna, ce faci?

uite bine:D

If Only -7/10
Midnight in Paris -8/10

Bronco
14th October 2011, 02:13
"The Tree of Life"

Excelent filmul regizat de Terrence Malick. Ma rog, eu oricum sunt fan Malick, asa ca m-as fi mirat sa nu imi placa filmul asta. E poezie pura! 10/10

-------------------------------------------------------

"Feast of Love"

Filmul se inscrie pe aseasi nota cu Seven Pounds sau 21 grams, insa ceva mai slab. Are insa un final la fel trist. 7/10

jo27
14th October 2011, 09:21
The Music Never Stopped--- 10/10

silver_dream
16th October 2011, 12:17
Am vazut Midnight in Paris, l-am savurat, aproape ca mi-am dorit dureros de mult
sa traiesc iluzia calatoriei cu o masina a timpului in trecut sa pot sta de vorba cu Hemingway, Dali sau Piccaso. Ca sa nu mai zic de frumoasa Adriana:D

nota 9

TenisFan
16th October 2011, 13:49
Captain America: The First Avenger - N-am auzit prea multe despre filmul asta si nici n-am citit asa ca nu stiam la ce sa ma astept. A fost un film absolut catastrofal cu scene dintr-alea patriotice americane penibile care ma determinau sa vars constant. Totusi exista si ceva chestii misto in filmul asta: gadgeturi-le si locatiile sau peisajele din unele scene mi-au trezit imediat imaginile cu care ramasesem de la jocurile de legenda tip Return to castle Wolfenstein. 3/10
Mardi Gras: Spring break - Am vrut sa ma uit la chestia asta doar pentru ca il avea pe Nicholas D'Agosto. A fost fantastic in Fired up si ma asteptam la ceva film similar aici. N-a fost sa fie asa. Un film abominabil. Un jaf de film. O talharie. Un gunoi. E clar ca actorii accepta sa faca orice pentru bani. Nici macar niste perechi de tate apetisante nu pot sa stearga impresia despre acest jaf. -2/10.

Sir. Eko
16th October 2011, 15:24
Am vazut si eu Horrible Bosses -a fost ok...mi-a placut.

Just Go with It-meh...ok sa zicem.

zebe
16th October 2011, 16:33
Haha, Buna, ce faci? ii ok. Cu toate ca-i destul de cliseic, am ras.

pinki
16th October 2011, 20:48
Pinki, tu ai vazut vreo varianta necenzurata a filmului de esti asa de imrpesionata de... balls?
Si auzi, asa, pentru propria-mi curiozitate, ce alte caracteristici iti plac la barbati? :P

:happy:happy erau "balls" nu balls... ai vazut drive? nu ti se pare ca fata de cum e la inceput personajul pe la mijlocul filmului parca face bum? :D

pai e un pachet de umor, looks, atitudine si alte prostii :D


Contagion - l-am ales pe asta, in defavoarea Real Steel, pe baza unor recomandarii de pe imdb, care laudau filmul, mare greseala :( un film anost, plin de vedete, insa fara performante notabile, fara povesti care sa te captiveze, eterna tema a declansarii unei epidemii si a consecintelor sale... da, pare mai realist, prezinta citeva aspecte colaterale interesante, poate fi vazut, insa mai bine acasa, la pc, nu are rost sa dati bani pe el la cinema... 6/10 asa, si audienta: 5 persoane la 13:40... s-or fi dus toti la celalalt Cinema City din oras.

Buna! Ce faci?--- vazut pe HBO, foarte amuzant pe alocuri,... 7/10

ah, daca vedeam iti spuneam sa nu te duci la contagion..


in alta ordine de idei, am vazut melancholia... mda, e trist cand te duci la un film cu multe asteptari si iesi cam dezamagit. da, e ok, da' e prea soft. incepe interesant... si se pierde treptat, printre atacurile de panica ale lu' jane eyre (nu am retinut cum o cheama, dar de-acolo o stiu, e perfecta pt rol :D)... mai mult de 7 nu i-as da... si la mine sistemul e ori 1 ori 10...

pinki
16th October 2011, 20:50
scuze de dublu post :D


Mie pinki mi se pare mai terorista asa, cred ca mergea mai bine hamas...


:happy:happy:happy:happy:happy:happy sa stii ca sunt destul de extremista.


Drive, inca o data. Voiam sa-l vad intr-o sala de cinema cu toti ghertoii de mall sa iau pulsul reactilor live, nu doar pe filelist.
Fuck, nici la a 3-a vizionare nu mi s-au parut ciudate momentele de tacere. Clar sunt fan-boy :D

pai au fost bine puse...

Prome
17th October 2011, 18:23
La piel que habito - Mi s-a parut prea old-school, Almodovar a avut filme mult mai indraznete de atat, iar aici materialul ii oferea mult de tot. 8/10

Doctor_Satan
17th October 2011, 18:34
pai e un pachet de umor, looks, atitudine si alte prostii :D

Stiu, stiu. Voi femeile vreti totul, dar nici atunci nu-i destul. Lipseau din lista ta banii, monogamia si dragstea fata de copii si flori.


Am vazut si eu Captain America/B]. Asa, ca film, a fost super. Iar propaganda Americana este surprinsa corect: imbecila, dar adresata po****tiei retardate care pune botul.
Ce ma supara pe mine in noile editii Marvel, Nick Fury este negru. Nu sunt rasist, dar ar trebui un pic de respect fata de serie. Probabil s-au gandit asa: Spideman negru? Nu prea merge. Superman, nici vorba, Batman ar fi chiar liliac. Atunci hai sa-l facem pe asta negru, ca si asa doar looserii tocilari stiu cine e.
Nota finala: [B]5/10, asta pentru ca n-am avut chef sa fiu atent la propaganda.

SwedishMafia
17th October 2011, 21:29
Cars & Cars2.Extrem de amuzante secventele cu luigi si guido:))

Hingherul
17th October 2011, 21:54
ceahlaul - dinamo. 10/10 pentru regie!

pinki
17th October 2011, 22:17
Stiu, stiu. Voi femeile vreti totul, dar nici atunci nu-i destul. Lipseau din lista ta banii, monogamia si dragstea fata de copii si flori.

.

pfff, poftim? bani am si eu, monogama mi-e greu sa fiu, copiii nu-mi plac... si florile, da, imi plac, da nu-l vreau ghei sa-i placa si lui :D

relansat
17th October 2011, 22:51
ceahlaul - dinamo. 10/10 pentru regie!

asta e un clasic :happy

Marius
17th October 2011, 22:54
:))

jo27
18th October 2011, 13:35
ceahlaul - dinamo. 10/10 pentru regie!

la Gaz Metan -Dinamo si Petrolul - Dinamo, ale aceluiasi regizor, te-ai uitat? :)

Red --- 6/10... amuzant initial, pe final nu mai avea niciun farmec...

relansat
18th October 2011, 17:13
Candyman (1992) 10/10

TheIceMan
18th October 2011, 17:22
Am revzaut in weekend o comedie clasica "A fish called Wanda" :)) daca nu l-ati vazut pana acuma, este chiar recomandat. :ok:

Hingherul
18th October 2011, 19:53
la Gaz Metan -Dinamo si Petrolul - Dinamo, ale aceluiasi regizor, te-ai uitat? :)

sigur, am toata seria. daca am ratat lecturarea s.f.-ului "epopeea" scris de Liviut, mi-am promis sa nu ratez nicun film cu astia.
oricum, regizorul e talentat rau. actorii sunt cam prosti insa :D

M.I.B.
18th October 2011, 19:59
pfff, poftim? bani am si eu, monogama mi-e greu sa fiu, copiii nu-mi plac... si florile, da, imi plac, da nu-l vreau ghei sa-i placa si lui :D

Robin Sherbatsky sta scris pe fruntea ta :D

M.I.B.
18th October 2011, 20:02
Candyman (1992) 10/10

Tony Todd face toti banii :ok: ( a jucat in Final Destination 1-3 si 5)


Partea a treia e cea mai buna,parerea mea :ok: ah..the 90s....

http://www.imdb.com/video/screenplay/vi3434873113/

relansat
19th October 2011, 08:02
@TheIceMan Simpatic filmul, l-am vazut si eu aseara. 8/10

Prome
20th October 2011, 01:17
Beginners - Chiar a fost bun. 8/10

relansat
20th October 2011, 19:22
Candyman 2 10/10 la fel de misto ca primul. :ok:

jo27
20th October 2011, 22:23
sigur, am toata seria. daca am ratat lecturarea s.f.-ului "epopeea" scris de Liviut, mi-am promis sa nu ratez nicun film cu astia.
oricum, regizorul e talentat rau. actorii sunt cam prosti insa :D

apropo de actori prosti... sper sa nu-ti fi ramas popcornul in git....

TheIceMan
21st October 2011, 17:32
@TheIceMan Simpatic filmul, l-am vazut si eu aseara. 8/10

Ma bucur ca ti-a placut. Police Academy le-ai vazut? :))

relansat
21st October 2011, 17:45
Ehhh, iti dai seama ca da :D Am mai vazut si eu cateva filme din astea mai vechi, mai ales ca ProTv le-a dat de vreo 10 ori :))

iuli
21st October 2011, 23:03
"The Tree of Life"

Excelent filmul regizat de Terrence Malick. Ma rog, eu oricum sunt fan Malick, asa ca m-as fi mirat sa nu imi placa filmul asta. E poezie pura! 10/10


De acord cu partea pura. Prostie pura. Lasati-ma cu *****ul asta, vedeti frumusete in toate ororile neintelese de nimeni.

relansat
21st October 2011, 23:21
Ce suparat e Iuli. Semn ca nu-s singurul de parere ca mi-am pierdut timpul cu el :))

TheIceMan
21st October 2011, 23:24
si daca va lua Oscarul, tot asa de suparati sau va va trece? :D

iuli
21st October 2011, 23:26
Am facut 3 pauze si am reusit sa vad doar o ora. Nu se intampla absolut nimic in 60 de minute. La un moment dat sunt niste peisaje, niste colaje ca sa zic asa care dureaza vreo 6-7 minute!!!!!!! Fara niciun dialog sau ceva povestire, nimic, doar peisajele alea. Nu am mai vazut asa ceva in viata mea. Si vad 10/10. Pentru? Stupizenia asta

relansat
21st October 2011, 23:29
Who gives a shit about Oscars? @Iuli eu am adormit de 5 ori, fara nicio exagerare. :D

TheIceMan
21st October 2011, 23:30
insemna ca n-ai vazut Baraka :D

TheIceMan
21st October 2011, 23:30
Who gives a shit about Oscars? :)
Too many, my friend, too many....

Eddy DoubleD
21st October 2011, 23:34
Ce am mai vazut in ultima vreme:

American Beauty - 8/10
The Silence of the lambs - 7.5/10
Capitan America - 5/10
Knocked Up - 7/10
Mahcete - 7
Mr.Popper's Penguins - 4.5/10
The Tree of Life - 5.5/10
Zombieland - 7.5/10

Grinco
21st October 2011, 23:59
Bai, Machete e de 11 :D

Eddy DoubleD
22nd October 2011, 00:32
Da.:D Stiu ca Alba ii buna:D Dar totusi am incercat sa-i mentin nota in nite limite de bun simt:)

TeBat
22nd October 2011, 01:19
M-am uitat "forțat" la Horrible Bosses, o comedie de canal.

White Shadow
22nd October 2011, 07:41
Cum adica de canal ? :))

TeBat
22nd October 2011, 08:15
Adică ceva ce conține un umor insalubru, urât mirositor și la fel de consistent ca un căcat. :D

Roddicted
22nd October 2011, 12:25
Ce suparat e Iuli. Semn ca nu-s singurul de parere ca mi-am pierdut timpul cu el :))

filmul este foarte lung si transmite nimic.0 barat, pierdere de vreme.Dupa juma de ora, am sarit din 10 in 10 minute peste secvente
Chiar am fost dezamagit, ma asteptam la altceva

iuli
22nd October 2011, 15:44
E prima oara!!!!!!!! cand eu si Rod suntem de acord :))

relansat
22nd October 2011, 17:02
filmul este foarte lung si transmite nimic.0 barat, pierdere de vreme.Dupa juma de ora, am sarit din 10 in 10 minute peste secvente
Chiar am fost dezamagit, ma asteptam la altceva

Pe bune, dupa Maccabi-Steaua 5-0, ma asteptam sa intelegi un astfel de film :D:groggy:

irinaidu
24th October 2011, 02:30
am vazut " the sunset limited " si mi-a placut foarte tare. se vede ca a fost facut sa fie piesa de teatru dar merge foarte bine si ca film. cred ca trebuie sa-l mai vad o data dupa ce iau si subtitrarile in engleza.

iuli
24th October 2011, 02:32
Foarte bun. L-am vazut si eu ieri seara. Cu tot cu sub ca vorbeau prea repede

TenisFan
24th October 2011, 08:45
Hard Times - Film cu Charles Bronson din 75. Nimic sofisticat aici in constructia filmului. E destul de simplu si eficient. Un individ apare din senin si de nicaieri pentru a se angrena in lupte de strada pentru niste bani. 7.5/10
Super 8 - La modul cum incepuse ma asteptam sa-mi placa nespus de mult. Avea o atitudine old-school iar povestea era transmisa din punctul de vedere al unor copii de 13-14 ani. Dar au dat-o in SF-uri imediat si mi-au omorat si cheful de o poveste din copilarie. Filmul n-a fost rau dar nici o capodopera. 7.5/10

relansat
24th October 2011, 19:15
cei trei muschetari (2011) 7/10

M.I.B.
25th October 2011, 00:06
Brooklyns Finest. 9/10

Chiar bun spre foarte bun.Don Cheadle intr-un rol excelent,pe cale sa primeasca un job mai mare,de detectiv,tre sa tradeze...finalul este superb.

Richard Gere si-a trait viatan de politist cu bniste norme absurde,de tip protocolar,si se trezeste ,abai la pensie ca trebuie sa indrepte lucrurile cum trebuie.

Ethan Hawke si el politai,si are probleme cu banii...transformarea lui....plus multen altele...punctul culminant al filmului este genial.Il recomand :ok

http://www.imdb.com/title/tt1210042/

El Pistolero
25th October 2011, 13:59
Cat de genial e Mulholland Drive. :ok:

relansat
25th October 2011, 18:23
cat de fain poate fi life of brian :))

Sir. Eko
25th October 2011, 19:01
cat de fain poate fi life of brian :))

Brian: I'm not the Messiah! Will you please listen? I am not the Messiah, do you understand? Honestly!
Girl: Only the true Messiah denies His divinity.
Brian: What? Well, what sort of chance does that give me? All right! I am the Messiah!
Followers: He is! He is the Messiah!
Brian: Now, fuck off!
[silence]
Arthur: How shall we fuck off, O Lord?

Brian: Excuse me. Are you the Judean People's Front?
Reg: Fuck off! We're the People's Front of Judea

Super filmu !

relansat
25th October 2011, 21:30
mardi gras 8/10 simpatic :D

relansat
26th October 2011, 11:23
vacari si extraterestri nici nu merita nota. e prea tampit.

relansat
26th October 2011, 14:48
super 8 - record: doua filme proaste in aceeasi zi. 3/10

Tyler Durden
26th October 2011, 17:01
insemna ca n-ai vazut Baraka :D

Baraka isi propune sa fie doar documentar. Ramane printre cele mai bune documentare ever.

O cronica excelanta la Melancholia: http://www.romlit.ro/apocalips_i_melancolie

jo27
26th October 2011, 17:51
Kill The Irishman --- 7/10

silver_dream
26th October 2011, 20:31
Les trois mousquetaires, reeditare cinematografica a celebrului roman a nu mai putin celebrului Dumas, imbogatita cu efecte speciale si impopotonata cu alte floricele scenografice care dau bine la public.
nota 8

SuperDumnezeu
3rd December 2012, 16:30
Uitati-va la asta
http://i742.photobucket.com/albums/xx68/aylpic/0020/BeastOfTheSouthernWildBR.jpg

Srdjan
3rd December 2012, 16:46
E bun deci? Ca l-am vazut pe torrente, dar nu ma decisesem sa il iau

jo27
3rd December 2012, 17:40
Uitati-va la asta
http://i742.photobucket.com/albums/xx68/aylpic/0020/BeastOfTheSouthernWildBR.jpg

l-am vazut si eu ieri ---9/10... nu stiu cum au reusit sa o faca pe fetita aia sa joace atit de bine :)

SwedishMafia
3rd December 2012, 17:51
vroiam sa vad "finding nemo" in 3d,la cinema city.cand mi-au zis ca e doar dublat,mi-a pierit cheful.

Mr.Thuganomics
3rd December 2012, 21:12
Lawless 10/10 - Unul dintre cele mai bune filme vazute in ultima vreme.Nu trebuie ratat.Filmul este despre niste frati despre care legenda spune ca nu pot fi invinsi, care vand alcool ilegal.Insa, atunci cand politia devine corupta, nelegiuitorii devin eroi.Actiunea are loc in anii '50, si ii are ''la start'' pe Tom Hardy si Shia LaBeouf.

TenisFan
4th December 2012, 01:32
Am vazut multe filme in week-end.
Major league - Ar fi trebuit sa super comedie. N-a fost chiar asa. 6/10
Into the white - O situatie mai putin conventionala, inspirata dupa fapte reale, ce-i gaseste pe niste piloti englezi si nemti doborati prin al doilea razboi mondial in Norvegia. Se intalnesc la o cabana incercand sa se adaposteasca de ger si de viscol. De aici lucrurile devin antrenante. Destul de ok filmul desi e tratat mai degraba cu o relaxare greu de crezut avand in vedere situatia data. Dar fiind inspirat dupa fapte reale ii cred ca sunt naiv. :( 7/10
Am vazut trilogia Batman a lui Nolan. Este exceptionala. Filmele curg bine de tot. Peste 8 ore de film cred si in niciun moment nu m-am plictisit sau am cautat sa fac altceva. De departe The dark knight e cel mai bun in opinia mea in mare parte datorita Jokerului si a intosaturilor de situatie.
Cu toate astea, din punctul meu de vedere, Joker si Bane sunt la acelasi nivel in materie de personaje negative in film. Ambii actori au jucat excelent si n-as putea sa-i departajez. Fiecare are farmecul sau si trebuie apreciat ca atare. Fabuloasa treaba facuta de Nolan din punct de vedere regizoral. O sa revad cu placere aceasta trilogie cand duc lipsa de filme. :D

Grinco
4th December 2012, 11:27
Ooo, inca unul ca mine. Asta am facut si eu in weekend. Am intrat in legalitate si am cumparat DVD-urile :D De acord, al doilea e cel mai fain dintre ele.

Doctor_Satan
4th December 2012, 11:29
Cam greu sa-mi amintesc ce filme am vazut din 2011 incoace.
Zilele trecute am vazut Hostel 3 - 4/10
Crime slabe, seci si mecanice. Nu au pus deloc accentul pe sistemul de joc. Au fost multe secvente care, din lenea de a mai filma, le-au repetat. Faza asta chiar a dat o nota ieftina filmului. Singurele chestii care au ridicat nota filmului (si nu numai :D)au fost dansatoarele si chelneritele.

Grinco
4th December 2012, 11:41
Am revazut si Shaun of the Dead. 10 cu felicitari :D
OQDMj2sZtNM

SuperDumnezeu
4th December 2012, 14:59
Am vazut trilogia Batman a lui Nolan. Este exceptionala. Filmele curg bine de tot. Peste 8 ore de film cred si in niciun moment nu m-am plictisit sau am cautat sa fac altceva. De departe The dark knight e cel mai bun in opinia mea in mare parte datorita Jokerului si a intosaturilor de situatie.
Cu toate astea, din punctul meu de vedere, Joker si Bane sunt la acelasi nivel in materie de personaje negative in film. Ambii actori au jucat excelent si n-as putea sa-i departajez. Fiecare are farmecul sau si trebuie apreciat ca atare. Fabuloasa treaba facuta de Nolan din punct de vedere regizoral. O sa revad cu placere aceasta trilogie cand duc lipsa de filme. :D

Si eu am facut asta :)). Dar as zice ca Heath Ledger a fost putin mai smecher decat Tom Hardy.

Eddy DoubleD
4th December 2012, 18:24
Cu toate astea, din punctul meu de vedere, Joker si Bane sunt la acelasi nivel in materie de personaje negative in film. Ambii actori au jucat excelent si n-as putea sa-i departajez.

Joker-ul parca a primit mai mult timp pe ecran, a avut mai mult timp sa se etaleze, asa ca i-as da lui castig de cauza in lupta cu Bane. Chiar si ca interpretare, il pun pe Ledger in fata lui Hardy. The Dark Knight a fost facut pentru a pune accentul pe Joker. The Dark Knight Rises a avut alt scop, care in niciun caz nu a fost punerea accentului pe personajul Bane.

Mr.Thuganomics
4th December 2012, 18:27
Oricum, Hardy a jucat impecabil aici.E destul de greu sa joci fara a ti se vedea expresia fetei, si totusi el a reusit acest lucru.

Eddy DoubleD
4th December 2012, 18:50
Oricum, Hardy a jucat impecabil aici.E destul de greu sa joci fara a ti se vedea expresia fetei, si totusi el a reusit acest lucru.

Sau de fapt e mai usor?:)) El nici macar nu a trebuit sa se streseze de mimica. Nici chiar de voce, care mai mult ca sigur a fost modificata.

Pe de alta parte, sa nu vorbim de ce a insemnat rolul de Joker pentru Ledger din punctul asta de vedere, al mimicii, gesturilor, vocii:)

Xaviesta
4th December 2012, 19:28
Parerea mea e ca rolul asta l-a innebunit pe Ledger. Are o vina pentru moartea lui. Am citit mai de mult ca pentru Ledger acest rol a insemnat foarte mult si a facut tot posibilul sa joace cat se poate de bine. Cica se inchidea in casa, incerca tot felul de chestii si nu mai era "el".

In The Dark Knight Rises mi-a parut rau ca nu s-a pus mai mult accent pe Bane. Ma asteptam la un final epic, dar pana la urma Bane nu era decat "sclavul" aleia.

SuperDumnezeu
6th December 2012, 01:21
Ce parere aveti d-asta?

http://mindreels.files.wordpress.com/2012/10/man-bites-dog.jpg

Freek
6th December 2012, 13:02
Am vazut trilogia Batman a lui Nolan. Este exceptionala. Filmele curg bine de tot. Peste 8 ore de film cred si in niciun moment nu m-am plictisit sau am cautat sa fac altceva. De departe The dark knight e cel mai bun in opinia mea in mare parte datorita Jokerului si a intosaturilor de situatie.
Cu toate astea, din punctul meu de vedere, Joker si Bane sunt la acelasi nivel in materie de personaje negative in film. Ambii actori au jucat excelent si n-as putea sa-i departajez. Fiecare are farmecul sau si trebuie apreciat ca atare. Fabuloasa treaba facuta de Nolan din punct de vedere regizoral. O sa revad cu placere aceasta trilogie cand duc lipsa de filme. :D

Legat de Ledger eu am fost unul care nu a apreciat atat de mult prestatia lui. Bun, mi-a placut atunci cand vazusem filmul dar nu mi s-a parut ATAT de magistrala.
Pentru mine Bane este peste Joker, este terifiant pur si simplu. Joker e evil, dar Bane e pure evil (ma rog, pana spre final) :D. Mare :yes: pentru Tom Hardy.

In alta ordine de idei nu stiu pe unde citisem (sau auzisem :confused:) ca cica ar vrea sa faca astia Justice League cu Robin in rolul lui Batman :thinkso:

Freek
8th December 2012, 23:55
Savages
http://www.imdb.com/title/tt1615065/

Nota: 5.9/10

Film ok, cu un Benicio Del Toro foarte tare:D. Ce a tras filmul in jos a fost prestatia lui Blake Livley.

Srdjan
8th December 2012, 23:58
Eu i-as da max. 4 lui Savages

irinaidu
12th December 2012, 00:51
a vazut careva " oldboy " ? mie mi s-a parut perfect cretin filmul dar nota de pe imdb spune ca multa lume a avut alta parere. in caz ca l-a vazut cineva si l-a apreciat, sunt curioasa sa-mi zica si mie de ce.

SuperDumnezeu
12th December 2012, 00:53
Eu nici nu cred c-am rezistat sa-l vad pe tot

TenisFan
12th December 2012, 09:34
Pitch perfect - Pretty much some gay shitz. Baieti si fete cantand acapella e cam gay dar ceea ce a fost ciudat ca unele melodii au sunat chiar bine. Partea buna a filmului e Anna Kendrick ce-si afisa cu un decolteu generos tot ce avea mai de pret. Poate are si altceva dar n-am vazut. :( 6/10
Trouble with the curve - Incepe destul de solid dar apoi se pierde in gay-ismele dintre Amy Adams si Justin Timberlake. Altfel zis, pe alocuri este o drama extrem de reusita cu Clint Eastwood si Amy Adams jucand fabulos. The old man can still do it. E un film numa' bun de apreciat intr-o duminica inzapezita de decembrie. 7/10
The baytown outlaws - Well fuck. Excelent film. Fratii blonzi joaca fabulos. Apare si Eva Longoria pentru ca e mega bunoaca. Apar si niste asasine pe motociclete pentru ca sunt mega bunoace. Apare si o tipa Martinez pentru ca e mega bunoaca. Actiune de la un cap la altul cu mult stil. Pentru gagici, sa spunem ca-n film sunt numai bunoci si Paul Wesley. 8/10 :sneaky:

Lordul
14th December 2012, 23:28
The Silent of Lambs , genial film...Sir Anthony Hopkins il interpreteaza absolut genial pe Hannibal Lecter !

TenisFan
16th December 2012, 16:29
Bachelorette - Un jaf de film. Glume de prost gust si multe injuraturi. Nu inteleg cum asa actori pot participa la un asa scenariu. Ba stiu. Pentru bani. At least Kirsten Dunst got fucked properly. Isla Fischer e mega bunoaca. Lizzy Caplan e o feblete de-a mea. Cred ca a avut si-o parte de 5 minute de drama bine jucata. Asta datorita lu' Adam Scott. 3/10
Boot tracks - Filmul e ciudatel si un pic cam greu de inteles la inceput. Un puscarias recent eliberat este angajat sa faca ceva ce l-ar baga la loc in parnaie. Apare si Michelle Monaghan ce reprezinta conflictul interior al puscariasului: sa faca treaba pentru care fusese angajat sau sa asculte de Michelle. Eu personal as face ce mi-ar zice Michelle in fiecare zi a saptamanii si de doua ori azi. Totusi, o drama esuata in opinia mea desi au fost niste cadre misto prin film. 5/10

jo27
17th December 2012, 07:38
Pitch Perfect --- 6/10

Okuribito --- 10/10

TenisFan
17th December 2012, 09:46
Empire of the sun - Domne' ar trebui sa am multe de spus. O sa spun doar ca a fost un film excelent si ca mi-e rusine ca nu l-am vazut pana acum. Ce mai poti spune despre Bale? Sunt asa de multe scene bune in film dar in minte mi-a ramas stadionul ala burdusit cu opulenta furata a britanicilor. 10/10
Not suitable for children - Un film australian cat se poate de simpatic. Nu l-as cataloga drept o comedie romantica. Ci mai degraba o drama romantica cu un aer relaxat de comedie. 7/10

Doctor_Satan
17th December 2012, 09:54
The Silent of Lambs , genial film...Sir Anthony Hopkins il interpreteaza absolut genial pe Hannibal Lecter !

Da si tu un copy-paste de pe IMDB la titlul filmului.

Anisia
18th December 2012, 21:07
Liberal Arts - foarte bun, lui Josh Radnor nu-i sta deloc rau ca regizor si scenarist, desi cred ca l-au ajutat si locatiile familiare. Am zarit si un pic din Ted Mosby (sau poate ca e doar din obisnuinta:D). E primul film in care am vazut-o si pe Elizabeth Olsen si mi se pare ca promite multe. Mult mai multe decat surorile ei, oricum. 9/10

Lordul
18th December 2012, 22:58
Hannibal 2 , la fel de bun

Freek
19th December 2012, 18:13
Trouble with the Curve
http://www.imdb.com/title/tt2083383/

Nota: 7/10

Bun(icel). Mos Clint parca era din nou in Gran Torino, asa l-am vazut eu:). Oricum, imi plac filmele facute de el.
Nu prea mi-a placut distributia dar nu m-a deranjat teribil, filmul e ok.


La ce nota a dat TenisFan la The Baytown Outlaws nu mai stiu ce sa vad diseara, asta sau Liberal Arts:D.