PDA

View Full Version : Filme pe care le-am vazut in ultima vreme



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Datenshi
3rd June 2011, 16:46
E comic si adevarat ce-a scris Grinco. Dar in caz ca vrei sa mai vezi filmul nu apasa pe butonul respectiv.

Pana la urma m-am uitat pana la capat. Mai bine apasam butonul. Urmatorul film vazut a fost Scufita Rosie. Daca urmatorul film din 2011 pe care il vad e la fel de prost ca astea doua, ma jur ca ma uit numai la filme vechi pana la sfarsitul anului.

Prome
3rd June 2011, 17:08
Pai si tu le cauti....

Datenshi
3rd June 2011, 17:27
Sa stii ca nu le-am cautat prea mult... :D

Grinco
3rd June 2011, 17:33
Datenshi, sa te anunt la ce ma mai uit? Ca vad ca ultimele vazute de tine coincid cu ale mele. Poate te scutesc de alte porcarii ca astea:D

Datenshi
3rd June 2011, 17:35
A fost coincidenta, dar fii milostiv si anunta-ma te rog :D

A.k.a
3rd June 2011, 17:36
the hangover 2 9/10 galifianakis e genial.

Este calitate buna, sau la cinema?

relansat
3rd June 2011, 20:22
cinema.

cedar rapids 7.5/10

TenisFan
5th June 2011, 20:08
Cedar Rapids - E cu Andy din The office US. Si John C. Reilly care mie-mi place. Taman d-aia m-am pus sa-l vad. Pe alocuri mi s-a parut super comic si omul a jucat fantastic(ma refer la Reilly). Un film placut si amuzant pentru o dupa-amiaza de week-end. 6.5/10
Hanna - Mie mi s-a parut un pic deplasat scenariul si ce putea sa faca mandra dar e extrem de serios filmul si adolescenta pare ca nu glumeste. Niste scene de actiune bune si o Cate Blanchett intr-o zi buna. 6.5/10
Henry's crime - Nu stiu ce-i cu filmul asta. Reeves pare retardat. De fapt in multe filme d-ale sale pare retardat. Din nou e greu sa inghiti scenariul si ceea ce-ti ofera dar de dragul actiunii il lasi sa se desfasoare. 6/10

websource
7th June 2011, 12:52
recomand INCEPTION cu Leonard DiCaprio si Marion Cotillard...este un film pshihologic foarte bine facut cua actiune si multe subtilitati ...

Datenshi
7th June 2011, 12:54
Recomand sa nu mai pui linkuri aiurea.

relansat
7th June 2011, 12:55
anna karenina 6/10

Eddy DoubleD
7th June 2011, 18:58
Sa vedem ce am mai vazut...

Easy A --- 7/10 Un film facut bun in principal de jocul Emmei Stone:ok:In rest e doar o comedie usoara. Ah, si nu stiu cine e aia Amanda Bynes, dar spre binele celor care vizioneaza filme sper sa nu mai joace in nimic. Mi s-a parut oribila in tot ceea ce inseamna gesturi. Credeam ca am sa-mi vad cina din nou cand aparea aia.:headbang:
PS: Emma Stone are vreo treaba cu Sharon Stone?
Death at a Funeral(Black Version) --- 3/10 O insulta adusa britanicilor. Chiar daca are in distributie niste actori care imi plac, filmul este inutil atata timp cat nu vine cu ceva nou si se rezuma la a copia varianta britanica. Totusi, ultima scena a filmului ramane memorabila:cry:
No strings attached ---6/10 Potrivit de amuzant, filmul incearca sa se bazeze pe chimia dintre Ashton si Natalie. E ok pentru o comedie romantica.
Just go with it --- 7/10 Trecand peste faptul ca firul povestii e usor de anticipat, filmul isi atinge totusi scopul de a fi amuzant si de a oferi celor ce il vizioneaza niste momente relaxante. Pentru cei care cauat placere vizuala, Brooklyn Decker se descurca foarte bine in a-si etala corpul in costum de baie cat mai mic si avand si corpul ud, stralucind in razele soarelui... Mda, vorbind despre talente actoricesti, Bailee Madison face un rol extraordinar. E extrem de simpatica, iar accentele si ipostazele pe care le joaca sunt extrem de amuzante.
Referitor la final, ma bucur ca Brooklyn si-a gasit sufletul pereche:cry: Oare pe cand un film si cu Andy? Poate dupa ce se retrage din tenis. Cred ca in el salasluieste un actor de comedie foarte bun si simpatic:cry:
Gulliver's Travels --- 5.5/10 Amuzant, simpatic, plus o distributie foarte buna cel putin din punctul meu de vedere. Nu l-as recomanda celor mai pretentiosi.
The Ghost Writer --- 7.5/10 Nu prea sunt fanul filmelor politice, insa acesta mi-a lasat o impresie bun in ciuda inceputului destul de greoi. Pe parcurs, intriga devine mai interesanta si mai captivanta.

The Departed --- 8.5/10 Cel mai bun film vazut in ultima perioada. O poveste captivanta si interesanta, o distributie stelara cum rar am vazut condusa de un regizor care nu cred ca mai are nevoie de prezentari => 150 de minute de cinematografie de calitate. Singurul lucru care m-a lasat poate cu un gust amar e finalul, dar, ma rog, ce mai conteaza pana la urma? Filmul este cu adevarat superb.


Cine imi recomanda un film de comedie la care sa rad cum trebuie? In ultima vreme am dat doar de filme doar amuzante, dar nu la care sa ma tavalesc pe jos de ras literalmente.

M.I.B.
7th June 2011, 20:07
Sa vedem ce am mai vazut...



The Departed --- 8.5/10 Cel mai bun film vazut in ultima perioada. O poveste captivanta si interesanta, o distributie stelara cum rar am vazut condusa de un regizor care nu cred ca mai are nevoie de prezentari => 150 de minute de cinematografie de calitate. Singurul lucru care m-a lasat poate cu un gust amar e finalul, dar, ma rog, ce mai conteaza pana la urma? Filmul este cu adevarat superb.


Cine imi recomanda un film de comedie la care sa rad cum trebuie? In ultima vreme am dat doar de filme doar amuzante, dar nu la care sa ma tavalesc pe jos de ras literalmente.

The Departed face banii.Rolul lui Wahlberg e exceptional,poate in top 3 cu Boogie Nights si The Fighter.Mai ales sfarsitul...absolut genial.

Jeux d'enfants - film superb, recomand, 10


why did i get married? - asta e superb, o comedie despre 4 cupluri care pleaca in fiecare an intr-o excursie de o saptamana impreuna. numai ca in anul asta, lucrurile scapa de sub control..
death at the funeral - am ras cu hohote la asta

mai jos ai filmul :)

http://www.cinemaxx.ro/film/death-at-a-funeral-video_078027950.html

Eddy DoubleD
7th June 2011, 20:39
:cry: Tocmai vorbeam deasupra despre remake-ul american al Death at a funeral. Nu ai vazut...

M.I.B.
7th June 2011, 20:58
N-am vazut :)

irinaidu
8th June 2011, 11:14
am vazut aseara " winter's bone". hmm, nu te plictisesti in timp ce te uiti, e bine jucat. dar dupa ce s-a terminat filmul cand am inceput sa ma gandesc la el i-am gasit multe cusururi. as vrea sa vad actrit principala si in alt film.

Sir. Eko
8th June 2011, 16:14
http://img821.imageshack.us/img821/5992/hangoverpart2mp2011.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/821/hangoverpart2mp2011.jpg/)

Ma asteptam la mai mult.
Mai slab ca primu...

relansat
9th June 2011, 11:57
all about steve 10/10 e acum pe hbo. prea tare sandra bullock

A.k.a
9th June 2011, 15:00
10/10? C'mon man...

relansat
9th June 2011, 16:33
sandra si jim au zece de la mine oricand :)

Eddy DoubleD
9th June 2011, 16:45
Pentru ala nu a primit "Zmeura" Sandra?:groggy:

Sir. Eko
9th June 2011, 17:03
Eu o detest pe Sandra Bullock ....nu inteleg de ce o place toata lumea.
In plus are doar filme naspa.
Il mai vad si pe fratemeu fan...nu pot intelege.

relansat
9th June 2011, 17:13
Pentru ala nu a primit "Zmeura" Sandra?:groggy:

habar nu am. mie mi s-a parut tare de tot :D

oricum voi luati prea in serios treaba cu notele. e o chestie de gusturi si de dispozitia in care te afli. si varsta, de ce nu? peste doi ani poate nu voi fi in stare sa revad nici macar o secventa din filme.

Eddy DoubleD
9th June 2011, 17:15
Nu ar trebui sa varieze asa mult, indiferent de conditii.

relansat
9th June 2011, 17:28
daca mi-ai da si un motiv, ar fi excelent. spre exemplu, cand eram mic ii consideram pe van damme si arnold niste dumnezei. acum nu mai ... :) saptamana asta sunt departe de nevasta, vad un film care imi aduce aminte de ea, e super ii dau 10/10 ca si-a facut treaba, peste o luna imi cere sa il revad. cu mari eforturi si ceva hellas in apropiere, reusesc! :) Simple as that.

Eddy DoubleD
9th June 2011, 17:47
Pai una e sa ai o anumita stare cand vezi un film, alta e sa fii cat de cat obiectiv si sa il incadrezi in rand cu celelalte filme atunci cand il notezi:)
Spre exemplu, si eu pot zice ca un anumit film a fost amuzant, m-am simtit bine, am ras, dar sa-i dau 6, pentru ca ma gandesc ca totusi nu se poate compara cu alte filme de o mai mare valoare:)

relansat
9th June 2011, 18:02
ba se poate compara, din moment ce nu m-a facut mama critic de film, iar o mizerie marca Freak Show Entertainment ma distreaza infinit mai mult decat o noua epava semnata de adam sandler, sa zicem. e fix ca atunci cand urci un deal, iar la capatul lui gasesti o sticla de apa plata si un platou de bunataturi. in mod logic aleg apa si, tot la fel de logic, n-o pot jigni pe doamna apa cu un 6. never ever. again, luati prea in serios treaba asta cu notatul filmelor :)

TeBat
9th June 2011, 18:16
Eu o detest pe Sandra Bullock ....nu inteleg de ce o place toata lumea.
In plus are doar filme naspa.
Il mai vad si pe fratemeu fan...nu pot intelege.

Și eu. Prea antipatică e.

Celso
9th June 2011, 18:19
habar nu am. mie mi s-a parut tare de tot :D

oricum voi luati prea in serios treaba cu notele. e o chestie de gusturi si de dispozitia in care te afli. si varsta, de ce nu? peste doi ani poate nu voi fi in stare sa revad nici macar o secventa din filme.

ca bine zici!:yes: chiar ma uitam pe imdb, Doamne ce note am dat unor filme acum 2-3 ani:D ...astazi cu siguranta le-as mai scade nota:)

no azi am vazut si eu

American History X - 8/10
Sleepy Hollow - 7/10

SuperDumnezeu
9th June 2011, 19:46
Da' nu va mai luati, ba, dupa relansat. Omu' nu stie sa aprecieze un film bun si supraapreciaza un ***** de film.


http://static.cinemagia.ro/img/db/movie/48/12/95/tucker-dale-vs-evil-282259l.jpg

Asta a fost amuzant.

jo27
9th June 2011, 21:36
Morning Glory--- 5.5/10 ... .5 pt prestatia lui Harrison Ford... desi nu sint un fan, mi-a placut in filmul asta :)

Right America--- 9/10 un documentar foarte interesant realizat in timpul campaniei din 2008, in tabara republicana... de vazut

Datenshi
9th June 2011, 21:51
In plus are doar filme naspa.


The Replacements a fost misto.

White Shadow
9th June 2011, 21:54
Eu o detest pe Sandra Bullock ....nu inteleg de ce o place toata lumea.
In plus are doar filme naspa.
Il mai vad si pe fratemeu fan...nu pot intelege.

Hai ma ca Speed a fost smecher rau de tot :cool:

relansat
9th June 2011, 22:38
Da' nu va mai luati, ba, dupa relansat. Omu' nu stie sa aprecieze un film bun si supraapreciaza un ***** de film.


http://static.cinemagia.ro/img/db/movie/48/12/95/tucker-dale-vs-evil-282259l.jpg

Asta a fost amuzant.

te-as supraaprecia si pe tine acordandu-ti pic de atentie, asa ca am sa spun pas.

SuperDumnezeu
9th June 2011, 22:49
Mori!

Si intre timp am revazut si asta

http://www.moviegoods.com/Assets/product_images/1020/398700.1020.A.jpg

irinaidu
9th June 2011, 23:27
the lookout e un film care pare a avea 2 filme in el. unul foarte prost si lipsit de originalitate despre jaful bancii si unul foarte interesant despre cum este sa te trezesti peste noapte tu dar fara sa mai fii tu. partea despre viata dupa accident mi-a placut foarte mult. pacat ca au insistat sa strice filmul cu prostia de jaf.

SuperDumnezeu
10th June 2011, 00:56
the lookout e un film care pare a avea 2 filme in el. unul foarte prost si lipsit de originalitate despre jaful bancii si unul foarte interesant despre cum este sa te trezesti peste noapte tu dar fara sa mai fii tu. partea despre viata dupa accident mi-a placut foarte mult. pacat ca au insistat sa strice filmul cu prostia de jaf.

True that.

http://filme-online-gratis.com/blog/wp-content/uploads/2011/03/Paul__2011.jpg

Numero Dieci
10th June 2011, 02:12
Tron(1982).

Slabut,dar la vremea aceea probabil a fost foarte bun datorita originalitatii.Cum a zis si Roger Ebert culorile,luminile si efectele te tin in priza.

Jeff Bridges in special si Cindy Morgan-performante bune.

jo27
10th June 2011, 08:20
Hanna--- 6/10

MariusMihalache
10th June 2011, 10:37
Tron.... destuld e slab

Eddy DoubleD
11th June 2011, 13:52
In ultima vreme cam mananc filme...

History of the world: Part I --- 7.5/10 Aveam chef de o parodie buna ca si asa nu mai vazusem de mult timp. Spre norocul meu am nimerit una buna. Foarte multe scene amuzante, replici comice, situatii care mai de care. Nu am gustat scenele de musical pentru ca pur si simplu urasc musical-urile.
Juno --- 7/10 Filmul incearca sa prezinte anumite aspecte ale unui asemenea "accident" reprezentat de o sarcina nedorita la 16 ani, oarecum aceasta fiind un subiect tabu. E de apreciat curajul producatorilor de a se aventura pe aceste meleaguri destul de dificile. Nu iese neaparat un film rau, e de apreciat distributia excelenta, insa filmul nu e neaparat asa captivant, nu e tratat atat de bine pe cat de interesant este subiectul. Cel putin asta e impresia lasata asupra mea.
Jeux d'enfants --- 8/10 Nu stiu daca sunt doar eu, dar filmele "neamericane" au intotdeauna o atmosfera aparte, o anumita originalitate, parca fac parte dintr-o alta lume. E cazul si filmului de fata. Desi nu sunt un adept al tematicii iubirii ca tema principala a unui film, trebuie sa recunosc ca acesta chiar mi-a placut. Originalitatea subiectului, jocul actoricesc excelent, naturaletea filmului si mai pot gasi inca cateva calitati lejer. Cred ca o sa incerc sa dau o mai mare atentie filmelor pe care noi le numim "filme straine".

Si acum doua productii a fratilor Coen:

The Big Lebowski --- 7.5/10 Filmul se construieste pe ceea ce inseamna introducerea unui om de rand in mijlocul unui conflict intre tot felul de oameni dubiosi, lacomi, etc. E interesant modul in care "The Dude" se adapteaza situatiilor, modul in care el percepe situatia in care a intrat cam de aci rezultand si umorul filmului. Iar Walter Sobchak e un personaj interesant, o "victima" a razboiului din Vietnam, razboi ce pare ca i-a lasat destule sechele. In concluzie, un film foarte interesant si relaxant. Ah, si "Shut the fuck up, Danny!"
A serious man --- 8.5/10 Prima impresie dupa vizionare ar fi aceea ca nu cred ca am vazut tot ce trebuia vazut in acest film. Intra si el in aceeasi categoria a filmelor care mi-au placut, dar pe bune daca stiu de ce. Poate din cauza povestii plina de dramatism a unui om obisnuit, poate chiar aflat la locul nepotrivit, care se trezeste la un moment dat lovit din toate partile de tot felul de probleme si nu stie cum sa raspunda. Poate e faptul ca este amuzant modul in care Larry Gopnik incearca sa gaseasca raspunsurile acolo unde este indrumat de cei din jur, dar nu intelege faptul ca de fapt el are raspunsurile. Un personaj foarte interesant acest Larry. Excelenta treaba facuta de Michael Stuhlbarg, actor de care sa fiu sincer aud pentru prima oara, dar sper ca nu si pentru ultima oara.

Prome
11th June 2011, 17:10
^
Nu-mi vine sa cred ce vad :o:
The Big Lebowski 7,5 :o: ? A serios man mai bun :o: ?

Sir. Eko
11th June 2011, 17:21
http://img24.imageshack.us/img24/5231/easyriderj.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/24/easyriderj.jpg/)

Mannnnn ,bun!bun si soundtracku!

Eddy DoubleD
11th June 2011, 18:41
^
Nu-mi vine sa cred ce vad :o:
The Big Lebowski 7,5 :o: ? A serios man mai bun :o: ?

Fara dubiu, e mai bun.

Prome
11th June 2011, 19:50
Dude, u drunk ? Nu exista o blasfemie mai mare decat asta.

Eddy DoubleD
11th June 2011, 19:59
Nu sunt singurul care a zis asta:) In conceptia mea, asa e.

Eddy DoubleD
11th June 2011, 22:17
Am uitat sa postez asta:

EeqpXgrkg6k

Geniala scena, mai ales cand o stiu si pe asta:D

fgwjf2qfcqk

iuli
11th June 2011, 22:18
The Hangover part 2 a fost la fel de slab ca prima parte. Absolut nimic amuzant, am zambit de vreo 2-3 ori si atat. Asta se vrea comedie?

White Shadow
11th June 2011, 22:37
Geniala scena, mai ales cand o stiu si pe asta:D

fgwjf2qfcqk

hahaha "come on....get in there you beautiful bitch!" :happy

Eddy DoubleD
11th June 2011, 22:42
Nu folosesti si tu replica la concursul de bowling?:D Poate te ajuta...

White Shadow
11th June 2011, 22:45
Nu folosesti si tu replica la concursul de bowling?:D Poate te ajuta...

Nu :)) E geniala replica dar nu am s'o folosesc :))

relansat
11th June 2011, 22:47
The Hangover part 2 a fost la fel de slab ca prima parte. Absolut nimic amuzant, am zambit de vreo 2-3 ori si atat. Asta se vrea comedie?

cica ar fi printre cele mai tari comedii facute in ultimii ani. vorbeste lumea ... :)

White Shadow
11th June 2011, 22:51
Lumea e naiva !!!

Eddy DoubleD
11th June 2011, 22:55
E mult spus. Primul film a fost ok. In plus, nu as fi stiu de Zach daca nu aparea "The Hangover":D

relansat
11th June 2011, 22:57
ok. numiti alte trei comedii mai bune. poate am ratat eu ceva material bun. ar fi pacat sa nu le vad :D

irinaidu
11th June 2011, 23:51
am vazut azi " the myth of the american sleepover ". e un film foarte dragut, ceea ce numesc americanii a feel good movie.

iuli
12th June 2011, 11:55
Zi-mi si mie 3 glume din filmul asta, te rog. La primul chiar nu mai tin minte, dar aici care au fost glumele? Te rog, arata-mi si mie. Ca s-au drogat aia din nou si nu stiau ce au facut cu o noapte inainte? Ca s-a ras in cap Zach? Ca si-a facut tatuaj celalalt? Ca l-a %^$@& a lady boy pe ala? Serios, niste glume de retardati.

irinaidu
12th June 2011, 12:42
iuli, chill, the hangover e un film foarte plictisitor pt multa lume ( adica pt mine :P ). dupa ce am tot dat fast forward la primul hangover nici nu mi-a trecut prin cap sa ma uit si la al doilea.

iuli
12th June 2011, 13:03
Nu aveam ce face aseara, am zis ca e ceva diferit, dar aceeasi idee. Si aceleasi glume...

relansat
12th June 2011, 14:15
Zi-mi si mie 3 glume din filmul asta, te rog. La primul chiar nu mai tin minte, dar aici care au fost glumele? Te rog, arata-mi si mie. Ca s-au drogat aia din nou si nu stiau ce au facut cu o noapte inainte? Ca s-a ras in cap Zach? Ca si-a facut tatuaj celalalt? Ca l-a %^$@& a lady boy pe ala? Serios, niste glume de retardati.

hai mai iuli, doar n-am sa iti iesplic glumele acum :D

cum spuneam si in paginile anterioare - chestie de gusturi, dar de aici pana la a spune ca e dezastru, zic eu, e mult :drak:

mie, de exemplu, imi place mult cum joaca zach ala :ok:

TenisFan
12th June 2011, 16:07
The adjustment bureau - Liberul arbitru vs destin. Idee filosofica impachetata in ceva invelis american si livrata consumatorilor de Hollywood. Nu strica faptul ca e prezenta Emily Blunt in acest film. :D In alta ordine de idei nimic fabulos la mijloc. 6/10
Paul - Nu-i cel mai bun lucru ce a iesit din Pegg dar nu-i nici cel mai rau. Extraterestrul mi s-a parut foarte comic. La fel cateva momente intre agentii aia doi mi s-au parut delicioase. De savurat intr-o dupa-amiaza de week-end. 6.5/10
The source code - Idee interesanta si cel putin la inceput extrem de captivanta. Apoi lucrurile se linistesc si filmul se stabilizeaza intr-un scenariu hollywoodian clasic de happy-end. Entertaining enough though. De mentionat prezenta ambelor gagici bunoace din film. :D 7/10
You got served 2 - beat the world - Parca asta-i titlul complet. Filmele de dans sau cu dansatori sunt placerile mele vinovate avand in vedere ca-mi place foarte mult sa dansez. Nu inteleg de ce nu se gaseste un individ care sa faca un film cat de cat cu creier si bine structurat. Asta a fost o catastrofa de film. Tot ce-i in afara de miscari de dans e absolut penibil si am rulat cu fast-forward pe acolo. Toti indivizii astia nu stiu sa joace. E mai greu sa gasesti dansatori de rap care sa fie si actori dar macar acolo la limita. :sneaky: 4/10 doar pentru bunaciuni si dans. :D

Prome
12th June 2011, 20:52
Blue Valentine - Filmul e ok, merge vazut.S-a jucat bine, a avut ceva culori pe placul meu si 2-3 scene meseriase.Subiectul m-a lasat rece, dar asta nu ii ia din merite.Merge de-un 7.5.
Dar un mare mare merit pe care il are, este ca m-a facut sa ma gandesc sa iau un ukelele :D

MariusMihalache
14th June 2011, 12:56
the hangover 2-foarte amuzant (in fine eram si putin "afumat")

SuperDumnezeu
14th June 2011, 13:01
http://www.timesnewroman.ro/images/stories/Source-Code-Movie-Poster.jpg

Bun

jo27
14th June 2011, 22:09
in sfirsit am vazut si eu.... Avatar... pe HBO ---7/10

Prome
14th June 2011, 22:31
Am vazut astazi Somewhere .
E un film facut de Sofia Coppola si care nu m-a dat deloc pe spate.Ritmul aduce cat de cat cu Lost in Translation, dar n-are nici 1% din magia acelui film.Sunt si cateva scene dragute, un film vazut asa de trecerea timpului in mare parte. 5/10

MariusMihalache
15th June 2011, 15:35
in sfirsit am vazut si eu.... Avatar... pe HBO ---7/10

ce e aia avatar ? :D

dumboss_yo
15th June 2011, 16:39
Limitless - 6/10

Charon
15th June 2011, 18:37
Eddie Griffin-You Tell 'em I said it

e dat dracului nigger-ul!:))

jo27
15th June 2011, 19:54
ce e aia avatar ? :D

n-am inteles intrebarea... presupun ca e ceva cu substrat, avind in vedere :D-ul afisat, insa pur si simplu nu m-am prins.. fii mai explicit, te rog

jo27
16th June 2011, 00:00
pfff, nu stiu cum am scapat filmul asta pina acum, productie 2007, The Man from Earth---9/10 excelent film, m-a tinut in priza de la inceput pina la final, desi nu are deloc actiune, si mi-l povestise deja cineva, a meritat vizionarea lui... ce pot sa zic... de-abia astept sa ajung la 35 de ani, poate, poate :D

Grinco
16th June 2011, 00:11
33 poate:D E super filmul, l-am vazut si eu mai demult, bine ca mi-ai adus aminte de el. Bine, e genul de film care nu ar avea niciodata succes la box-office:D

Grinco
16th June 2011, 00:27
Ma, a vazut careva Primer?

SuperDumnezeu
16th June 2011, 01:55
http://foolishblatherings.files.wordpress.com/2010/01/annie_hall.jpg

Foarte, foarte smecher Woody Allen

MariusMihalache
16th June 2011, 10:56
The Reader 7.5/10
Foarte bun filmul ptr cineva care iubeste dramele. Nu prea a fost genul meu dar ca idee e foarte bun filmul

Eddy DoubleD
16th June 2011, 14:41
Ce am mai vazut in ultimele zile...

Diary of a wimpy kid --- 6.5/10 Un film simpatic, relaxant, fara prea mari pretentii. Pot sublinia aparitia lui Chloe Moretz pe care o vad ca o actrita de viitor daca o tine tot asa.:ok:
Cidade de deus --- 9/10 Printre cele mai bune filme vazute in ultima perioada. Nu sunt multe de zis. Ideea e ca filmul TREBUIE vazut. Modul atat de realisat in care sunt prezentate niste fapte terifiante, povestea captivanta, atmosfera incredibila...este o realizare cinematografica excelenta.
Paul --- 6.5/10 Simpatic, insa asteptarile mele erau ceva mai mari, tinand cont de distributia foarte buna pentru un film de comedie.
Hachiko: A dog's story --- 8.5/10 Un adevarat "chin" sentimental, poate chiar cel mai dur pe care a trebuit sa-l "sufar". Un alt "must-see".
The Green Hornet --- 6/10 A fost destul de entertaining, mai mult decat ma asteptam. Nu e cine stie ce ca idee si scenariu, insa merge. Trebuie sa spun ca Christoph Waltz e pur si simplu genial. Omul asta e in stare sa faca din orice rol unul bun.
Definitely, Maybe --- 7.5/10 Un film care nu sta in povestea in sine, cat in modul in care este prezentata, cat si in chimia dintre Ryan Reynolds si Abigail Breslin. Iese o comedie romantica reusita.
12 Angry Men --- 9.5/10 Un film extrem, dar extrem de bun. E cinematografie pura. Fara efecte speciale, fara cine stie ce scenariu care sa te dea pe spate, doar maestria cuvantului si a psihologiei. Filmul este o capodopera prin simplitatea de care da dovada. Chiar daca nu apreciez filmele vechi(mai ales din cauza lipsei culorilor care mie mi se pare extrem de obositoare), uneori pur si simplu trebuie sa te intorci la origini.

Prome
16th June 2011, 16:04
Last Days - Gus Van Sant e un nene care facea filme bune( My own private Idaho) si care inca mai scoate ceva bunicel(Milk).
Dar a avut o perioada proasta cand a scos Elephant, Gerry si acesta pe care l-am vazut acum.Elephant e un film mediocru despre un subiect super exploatat(Columbine shootings), dar merge, mai ales ca e scurt.Gerry este ceva mai slab.Last Days este bomboana de pe coliva.
I'm not a action-packed movie kind of guy, dar astfel de filme pur si simplu nu pot fi vazute.Inteleg ca vrei sa transmiti niste sentimente cu scene de 10 minute in care nu se intampla nimic, but i have my own emo feelings to get there.Si pe langa faptul ca nu se intampla ceva in acele scene, Gus nu e vreun Tarkovsky sa vezi cinematografie la cel mai inalt nivel.
O nota justa ar fi un 3/10. x_x

Prome
16th June 2011, 19:52
De-atunci am vazut si Sucker Punch.
Omg, wtf, bbq :D Filmul a fost super meserias :D Every man's fantasy, gen. 8/10

relansat
16th June 2011, 20:33
@edy si un film de 10/10 cum e? extrem, extrem, extrem de bun, presupun :D

White Shadow
16th June 2011, 21:29
Hachiko: A dog's story --- 8.5/10 Un adevarat "chin" sentimental, poate chiar cel mai dur pe care a trebuit sa-l "sufar". Un alt "must-see".

10/10 trebuia aici :ok:

Eddy DoubleD
16th June 2011, 21:38
@edy si un film de 10/10 cum e? extrem, extrem, extrem de bun, presupun :D

Am evitat sa dau 10:D

@WS: N-as zice ca e de 10. Se bazeaza foarte mult pe latura sentimentala. Daca il iau in mai detaliu, nu se poate compara cu alte filme.

Sir. Eko
17th June 2011, 12:14
Ce am mai vazut in ultimele zile...


12 Angry Men --- 9.5/10 Un film extrem, dar extrem de bun. E cinematografie pura. Fara efecte speciale, fara cine stie ce scenariu care sa te dea pe spate, doar maestria cuvantului si a psihologiei. Filmul este o capodopera prin simplitatea de care da dovada. Chiar daca nu apreciez filmele vechi(mai ales din cauza lipsei culorilor care mie mi se pare extrem de obositoare), uneori pur si simplu trebuie sa te intorci la origini.

Trebuia sa ii dai 10 !
Vezi cu bacu ,lasa filmele si pune mana la invatat :D

MariusMihalache
17th June 2011, 13:14
n-am inteles intrebarea... presupun ca e ceva cu substrat, avind in vedere :D-ul afisat, insa pur si simplu nu m-am prins.. fii mai explicit, te rog

marefeream ca probabil esti singurul care nu l-a vazut; sincer acuma desi nu e genul meu de film, 3D si-a meritat toti banii

Eddy DoubleD
17th June 2011, 14:05
Trebuia sa ii dai 10 !
Vezi cu bacu ,lasa filmele si pune mana la invatat :D

Bleah:) Si invat. Am timp destul...chef mai putin...

jo27
17th June 2011, 23:06
marefeream ca probabil esti singurul care nu l-a vazut; sincer acuma desi nu e genul meu de film, 3D si-a meritat toti banii

l-am avut mult timp in PC, insa am evitat sa-l vad, in speranta ca ma duc la cinema, sa-l vad 3D.... l-am ratat, il stersesem si de pe PC, asa ca a venit HBO-ul si m-a adus in rind cu lumea.... insa nu pot sa zic ca-mi pare rau ca nu l-am vazut atita timp

YoYoyOi
17th June 2011, 23:36
Vazut-am Beastly :( pierdere de vreme.

Ideea e buna, dar ce-a iesit e de toata jena :mda: 4/10

SuperDumnezeu
18th June 2011, 01:32
http://www.topfilmeonline.com/resources/image/24978

Numai cuvinte de lauda !!

Datenshi
18th June 2011, 12:14
Bluff storia di truffe e di imbroglioni - o comedie spumoasa cu Anthony Quinn, Adriano Celentano si Capucine Berger. Eu i-as da un 8.

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTI2MTQwNTcwMF5BMl5BanBnXkFtZTcwODc5ODEyMQ@@._ V1._SY317_CR11,0,214,317_.jpg

relansat
18th June 2011, 18:01
sucker punch 0.1/10 P-E-N-A-L

Eddy DoubleD
18th June 2011, 18:31
Nici gacicile nu ti-au placut?:cry:

relansat
18th June 2011, 19:36
senzationale fetele. una si una. cel putin aia din rolul principal era parca facuta pentru acest rol. stand in picioare-ti ajunge fix la ... cuc.

Prome
18th June 2011, 20:06
sucker punch 0.1/10 P-E-N-A-L

Dude, de multe ori dai note atat de aiurea.... dar asta e de departea cea mai cea.

relansat
18th June 2011, 21:14
ce zici, o sa fiu iertat la judecata de apoi? :drak: :)

Prome
18th June 2011, 22:42
Bai, daca zeul suprem e mare cinefil, ai cam pus-o.
Dar eu cred ca o arde old-school cu cartile, si vad ca te-ai pus pe treaba :D

YoYoyOi
19th June 2011, 01:29
5 days of war/August, slabut film. 5/10

TenisFan
19th June 2011, 14:09
Take me home tonight - Mie mi-a placut filmul asta. Desi a cochetat putin cu granita de a nu fi luat in serios pana la urma am trecut cu vederea anumite lucruri. Teresa Palmer ftw! Extrem de comic pe alocuri si extrem de serios si de bun in altele. Un amalgam interesant a unei perioade deosebit de importante din viata unui individ. 7.5/10
Love's kitchen - Doar pentru Claire Forlani. Doar pentru ea. Am cam suferit o ora si ceva dar pentru Claire a meritat sa zicem... 5/10

Charon
20th June 2011, 02:04
pfff, nu stiu cum am scapat filmul asta pina acum, productie 2007, The Man from Earth---9/10 excelent film, m-a tinut in priza de la inceput pina la final, desi nu are deloc actiune, si mi-l povestise deja cineva, a meritat vizionarea lui... ce pot sa zic... de-abia astept sa ajung la 35 de ani, poate, poate :D

acum l-am vazut si eu, urc nota pana la 9.5!
I-as fi dat maxim dar finalul a fost putin fortat!

MariusMihalache
20th June 2011, 12:50
ia ca o sa-l iau si eu sa vad ce e de capul lui....

Prome
20th June 2011, 13:58
Eu am vazut aseara Two Lovers.
Filmul e decent, joaquin phoenix joaca de rupe, dar ca multe alte filme care incepeau promitator, isi pierde din ritm pe parcurs pana ajunge usor la un grad de labareala.
Ii dau un 6.

Hopshio
20th June 2011, 22:49
am vazut filmu..nu mai stiu cum se numeste..cine imi poate aminiti ? cat de repede..:D....e vorba despre niste persoane care merg sa se angajeze la o firma..si raman cativa..care stau intr-o sala..si asta e testul final..trebuie sa stea nush cat timp acolo...si cineva din firma e printre ei...nu prea mai tin minte

SuperDumnezeu
21st June 2011, 00:17
Exam (http://www.imdb.com/title/tt1258197/) ?

MariusMihalache
21st June 2011, 14:59
OMG am vazut Sucker Punch.....doamne ce film penibil

YoYoyOi
21st June 2011, 22:15
Take me home tonight - Mie mi-a placut filmul asta. Desi a cochetat putin cu granita de a nu fi luat in serios pana la urma am trecut cu vederea anumite lucruri. Teresa Palmer ftw! Extrem de comic pe alocuri si extrem de serios si de bun in altele. Un amalgam interesant a unei perioade deosebit de importante din viata unui individ. 7.5/10



Placut si la mine. Dat aceeasi nota :)


am vazut filmu..nu mai stiu cum se numeste..cine imi poate aminiti ? cat de repede..:D....e vorba despre niste persoane care merg sa se angajeze la o firma..si raman cativa..care stau intr-o sala..si asta e testul final..trebuie sa stea nush cat timp acolo...si cineva din firma e printre ei...nu prea mai tin minte

moare careva p'acolo in sala aia?

dumboss_yo
22nd June 2011, 17:09
Mr. Nobody - 8/10

Sir. Eko
22nd June 2011, 20:23
jackass 3.5 am ras bine.Mai putin gretos ca Jackass 3 :D

RIP Dunn.

Prome
22nd June 2011, 22:26
Take me home tonight - dudes, are u kidding me? 7.5 ?
Pot sa vad si eu filme de genul, dar parca prea plictisitor a fost. 4/10.
Primea mai mult daca avea Teresa's boobs :(

TenisFan
23rd June 2011, 16:38
Prome ai 21 de ani. Nu stiu daca tu te-ai confruntat cu ce s-a confruntat individul din film. Eu iti zic ca am avut parte de asa ceva. Diferenta dintre mine si ala e ca eu am facut psihic ceea ce a facut el fizic si anume:
amanarea raspunsului la o intrebare esentiala, uitarea acestei intrebari prin tot soiul de alte lucruri, a te minti pe tine si pe altii, datul in roata aia
Mi-a placut pentru ca mi-a adus aminte de acea perioada si pentru ca a tratat-o cu asa umor. Poate daca o tratam si eu asa treceam mai repede prin ea.

Prome
23rd June 2011, 17:01
In curand voi fi si eu in situatia asta..Termin in cateva zile facultate, si n-am nici o idee what to do next.
De inteles, l-am inteles perfect pe tipul asta, dar nu mi-a placut cum a iesit filmul.

Nightwish
23rd June 2011, 19:09
Am facut marea greseala acum 2 saptamani sa ma uit la un film de groaza low budget... M-am uitat pentru ca mi-a atras atentia faptul ca filmul a fost interzis in Marea Britanie. Se numeste The Human Centipede, partea 1.
Ceva mai gretos nu am vazut in viata mea! Inca mai regret ca m-am uitat... Nu am nimic cu filmele horror, ma uit cu placere la majoritatea, insa astia au sarit calul...

Charon
23rd June 2011, 20:21
Am facut marea greseala acum 2 saptamani sa ma uit la un film de groaza low budget... M-am uitat pentru ca mi-a atras atentia faptul ca filmul a fost interzis in Marea Britanie. Se numeste The Human Centipede, partea 1.
Ceva mai gretos nu am vazut in viata mea! Inca mai regret ca m-am uitat... Nu am nimic cu filmele horror, ma uit cu placere la majoritatea, insa astia au sarit calul...

eu am vazut doar trailerul si m-am lamurit,o cretinatate fara margini!
alte porcarii sinistre: Green Hornet si Green Lantern,ore pierdute,le vreau inapoi!

Grinco
23rd June 2011, 21:01
Baga The Green Mile, daca toti esti la culoarea asta :D Poate mai spala din greata.

Eddy DoubleD
23rd June 2011, 21:16
:cry::cry:

Charon
23rd June 2011, 22:59
Baga The Green Mile, daca toti esti la culoarea asta :D Poate mai spala din greata.

Vorbesti de lucruri sfinte,asta e un film pe care-l revad o data la 7-8 luni!
De fapt am un ritual,cand vad un film prost,bag repede un film bun sa-mi revin!

Grinco
23rd June 2011, 23:07
Pai eu ce zic? Te uiti la ala si-ti revii, ca e bun ;)

SuperDumnezeu
23rd June 2011, 23:53
Smecherie BUG

http://christopheancelin.free.fr/IMG/jpg/la-haine-medium-2.jpg

relansat
24th June 2011, 10:04
whatever works 10+

se poate mai bine de atat?

Prome
24th June 2011, 13:59
woody + larry :D Nu cred!

relansat
24th June 2011, 21:15
the ward 7/10 un horror decent. eram si in the mood, probabil nota e nitel exagerata. de parca m-ar interesa ...

Prome
24th June 2011, 21:42
My own private Idaho - damn, the 90's were really good for movies :D

alexandru22
25th June 2011, 14:20
Parfum de femeie - foarte frumos

Andrei_23
25th June 2011, 18:51
Your Highness :D

relansat
25th June 2011, 19:41
mr popper's penguins 10/10

jim carrey genial ca intotdeauna. face cam 99.(9)% din film :ok:

Prome
26th June 2011, 00:59
The Squid and the Whale - un film bun, un film cu un feeling de wes anderson( doar baumbach a colaborat la life aquatic).O poveste despre un divort, un jesse eisenberg care promitea mult in 2005, all-in-all o experienta faina. 8/10.

Going the distance - cineva trebuie sa vada si filmele proaste, nu ? O comedioara d-asta nu mai bagasem de mult, si mi-am asumat cu ce va veni filmul.N-a fost chiar atat de rau. 5/10

SuperDumnezeu
26th June 2011, 03:02
Cum e asta. Magistral

http://prajitorul.files.wordpress.com/2010/05/the-departed.jpg

Kooler
26th June 2011, 10:47
Sucker Punch 10/10. E cam mare nota dar o merita, e diferit, misterios si fara clisee.

White Shadow
26th June 2011, 12:21
Am revazut Transformers, pffffffff sunt cel mai mare fan, 10/10

eOI_5XrvgjE&feature=player_embedded

Cristina
26th June 2011, 12:57
Nu mai stiu de cand n-am mai vazut un film cap-coada!:groggy:

Eddy DoubleD
26th June 2011, 12:59
sucker punch 0.1/10 P-E-N-A-L


Sucker Punch 10/10. E cam mare nota dar o merita, e diferit, misterios si fara clisee.

Ce inseamna doua perspectiv aflate la extreme:cry:

Cristina
26th June 2011, 13:01
Poate a scris gresit si in loc 0.1 ca Relansat a scris 10!:D

Eddy DoubleD
26th June 2011, 13:11
Da, probabil zicea "P-E-N-A-L...de bun":rolleyes:

White Shadow
26th June 2011, 13:14
Nu a gresit, probabil ca e ceva asemanator cu Avatar, altii l'au considerat o capodopera, altii au zis ca e de tot rahatu...

SuperDumnezeu
26th June 2011, 13:51
Oricum, amandoua is de tot rahatu'... la fel si Transformers imo

Charon
26th June 2011, 14:44
KAPITALISM - RETETA NOASTRA SECRETA (in aceste momente si pe Hbo) Exceptional!

Daca s-ar da un oscar pentru replici i-as da cu siguranta unul lui Dinu Patriciu pentru replica: M-am distrat mult in anii astia!Si mi-a placut!:drak:

White Shadow
26th June 2011, 14:57
Oricum, amandoua is de tot rahatu'... la fel si Transformers imo

YhkNLHictW8&NR=1

SuperDumnezeu
26th June 2011, 15:03
YhkNLHictW8&NR=1

Imi pare rau de Shia ca a ales sa joace in film :(. In rest....praf

White Shadow
26th June 2011, 15:18
E meserias Shia, e actor bun !!!

Bronco
26th June 2011, 15:42
"5 days of war"

Foarte slab. Un film mai subiectiv decat asta, n-am vazut de mult. Care-i mesajul? Ca rusii nu stiu sa duca un razboi fara sa faca un masacru sau mai multe...? Asta o stiam cu totii inca de la sfarsitul celui de-a diolea razboi mondial. In orice razboi pe care l-au dus de atunci, rusii au facut masacre.
In schimb in filmul asta nu se pomeneste nimic de felul in care Georgia ii trata pe cei din Abhazia si Osetia. Si de ce s-a pornit razboiul asta. Geoergienii par niste ingeri atacati din senin de un monstru... Blah-blah-blah...

4/10

relansat
26th June 2011, 16:23
despre sucker punch: intr-adevar, un film misterios de prost. chiar ajungi sa te intrebi cum de au reusit sa scoata asa ceva :)

"e diferit" - inseamna ca nu ai vazut scot pilgrim vs the world :)

Cristina
26th June 2011, 16:32
KAPITALISM - RETETA NOASTRA SECRETA (in aceste momente si pe Hbo) Exceptional!

Daca s-ar da un oscar pentru replici i-as da cu siguranta unul lui Dinu Patriciu pentru replica: M-am distrat mult in anii astia!Si mi-a placut!:drak:

Tin minte ca documentarul asta l-am vazut prima oara prin 2009 ca ulterior sa il mai vad de vreo 3-4 ori.E absolut genial!Dinu Patriciu pare de-a dreptul diabolic iar Voiculescu chiar are fata de varan!:D
Ca sa nu mai spun ca replicile unora sunt fantastice.De mentionat ipocriza lui Copos!"Daca s-ar naste in Romania numai femeie ca doamna Maritza,am iesi din criza!".:D

irinaidu
26th June 2011, 18:26
Tin minte ca documentarul asta l-am vazut prima oara prin 2009 ca ulterior sa il mai vad de vreo 3-4 ori.E absolut genial!Dinu Patriciu pare de-a dreptul diabolic iar Voiculescu chiar are fata de varan!:D
Ca sa nu mai spun ca replicile unora sunt fantastice.De mentionat ipocriza lui Copos!"Daca s-ar naste in Romania numai femeie ca doamna Maritza,am iesi din criza!".:D

" starurile " din documentarul asta te dau pe spate cu unele replici.

Bronco
26th June 2011, 22:28
"Dances with Wolves"

Si dupa 20 de ani e impresionanta povestea din acest film... Unul dintre filmele mele favorite!

10/10

relansat
27th June 2011, 16:12
I Love You Phillip Morris 10/10

cuvintele sunt de prisos.

Prome
27th June 2011, 16:19
Somebody has a gay crush :D

jo27
27th June 2011, 17:33
Scherlock Holmes - 6/10

Dopo mezzanotte - 8/10

relansat
27th June 2011, 19:25
insidious 8.5/10 un thriller foarte reusit :ok:

pinki
27th June 2011, 22:02
I Love You Phillip Morris 10/10

cuvintele sunt de prisos.

e genial! bravo relansat!

Datenshi
27th June 2011, 22:22
Cum sa dai 10 la doua filme cu Jim Carrey, pe 2 pagini consecutive? :groggy:

pinki
27th June 2011, 22:23
asta e genial! daca treci peste partea cu ghei care pt baieti e no-no, e super tare filmul :D

Sir. Eko
27th June 2011, 22:41
Cum sa dai 10 la doua filme cu Jim Carrey, pe 2 pagini consecutive? :groggy:

Un singur film de nota 10 are Jim Carrey ,Eternal Sunshine of the Spotless Mind :D

relansat
27th June 2011, 22:47
eternal e de nota 100 :)

am mai vazut arthur 9/10. russell brand e smecher rau de tot :ok:

relansat
27th June 2011, 22:49
Cum sa dai 10 la doua filme cu Jim Carrey, pe 2 pagini consecutive? :groggy:

pentru simplul fapt ca e cel mai mare actor in viata. rupe tot in materie de comedii, iar in eternal ... a fost ireal de bun /hello/hello/hello

Eddy DoubleD
27th June 2011, 22:52
Un singur film de nota 10 are Jim Carrey ,Eternal Sunshine of the Spotless Mind :D

+1

Oricat l-as aprecia, chiar nu poti da 10 la alt film decat asta.

relansat
27th June 2011, 22:53
de ce ba, te doare tasta? :cry:

ma cac pe mine de ras cand vad atata critica in voi. la ce filme au luat oscarul in anii trecuti, sa mor de n-ati fi ales voi mai bine la cata pasiune depuneti :))

Eddy DoubleD
27th June 2011, 23:25
E o chestie de respect de sine:) Daca tot faci o treaba, macar sa o faci bine. Sau, ma rog, cat mai bine.

Sir. Eko
27th June 2011, 23:32
de ce ba, te doare tasta? :cry:

ma cac pe mine de ras cand vad atata critica in voi. la ce filme au luat oscarul in anii trecuti, sa mor de n-ati fi ales voi mai bine la cata pasiune depuneti :))

bai si pe facebook te-am scos de la friends ca non stop postai tampeni ...urmeaza ignore pe forum.

M.I.B.
27th June 2011, 23:39
Sideways

10/10 Extraordinar film cu Paul Giamatti si Haden Church.

Foarte realist si mai ales,foarte trist...mi-a placut foarte foarte mult.Giamatti in rolul unui profesor de engleza divortat,care il invita pe cel mai bun prieten al sau sa o faca lata cu el o saptamana,inainte ca acesta ( Haden Church) sa se casatoreasca.Ies niste ac tiune extremn de scurile si bizare,dar mai ales,interesante.

http://www.imdb.com/title/tt0375063/

relansat
27th June 2011, 23:39
@mr eko iar o pun de-o insomnie asta seara. va fi o noapte tare grea.

Sir. Eko
27th June 2011, 23:40
@mr eko iar o pun de-o insomnie asta seara. va fi o noapte tare grea.

Umorul ramane punctul tau forte.:no:

relansat
27th June 2011, 23:45
@mib mersi. chiar eram in cautarea unui film ceva mai vechi dar bun.

SuperDumnezeu
28th June 2011, 00:03
bai si pe facebook te-am scos de la friends ca non stop postai tampeni ...urmeaza ignore pe forum.


LE: Asta a fost smecher

http://images.moviepostershop.com/boy-movie-poster-2010-1020542694.jpg

Prome
28th June 2011, 03:47
Un singur film de nota 10 are Jim Carrey ,Eternal Sunshine of the Spotless Mind :D

Jim Carrey este un actor incredibil... cand nu joaca in filme incredibil de proaste(50% din cazuri).Eu zic ca nu ESOTSM este cel mai bun film al sau.Cel mai reusit film per total este The Truman Show, iar in Man on the Moon a avut cel mai bun rol al sau.

Charon
28th June 2011, 14:04
Dead Snow-s-a vrut horror si a iesit o comedie lesinata

ZJkd5X2aG34

Datenshi
28th June 2011, 18:07
Mai bine taceam, nu am crezut ca de la replica aia cu Jim Carrey se poate ajunge la chestiile de mai sus.

Age o Heroes - un film de razboi ok si cam atat, nimic deosebit, as zice de un 7/10. Sean Bean e mai bun cu sabia decat cu pusca. :D

Charon
28th June 2011, 19:00
Letters from Iwo Jima 9/10 cu siguranta printre cele mai bune filme de razboi facute vreodata!

White Shadow
29th June 2011, 00:32
10/10 Revin mai tarziu cu o analiza completa, acum sunt prea obosit....

Mai am puterea doar sa scriu :

Multumesc Michael Bay pentru aceasta capodopera vizuala, respect etern !!!

gjqiB4pfQCo&feature=player_embedded

iuli
29th June 2011, 00:51
Am revazut adineauri Memento. Uitasem mult din el. Fucking awesome. Il mai vad din nou peste 4-5 ani :D

iuli
29th June 2011, 01:06
Cum sa nu ii dai Oscarul lui Nolan pentru asta???????? Blasfemieeeeeee !!!!!!!!

Hingherul
29th June 2011, 01:09
Unknown, are 7/10 pe imdb dar eu ii dau un 8.5.
foarte bun si scenariul excelent. mai rar asa filme imprevizibile.

SuperDumnezeu
29th June 2011, 01:37
http://1.bp.blogspot.com/_pSseSBgIxLQ/Sw0X0cC0FpI/AAAAAAAABtk/GwslKMaxsBM/s1600/64b879edd7a0c56adb10811hs9.jpg

DiCaprio clar unu' dintre cei mai bun actori ever

irinaidu
29th June 2011, 12:14
di caprio in tinerete a jucat in cateva filme care mi-au placut foarte mult si in care prestatia lui actoriceasca m-a emotionat. dupa titanic nu prea mi-a mai placut asa de tare. de fapt in ce l-am vazut post titanic mi-a placut in departed. si cat de cat in blood diamond.
l-am vazut in inception, shutter island, revolutionary road, the aviator, catch me if you can, the beach si in nici unul nu m-a mai emotionat modul lui de a juca. bine, probabil si pt ca nu mi-au placut filmele prea tare.
chiar, in ce l-as mai putea pe di caprio, ceva fain?

SuperDumnezeu
29th June 2011, 13:39
In "Gangs of New York" zic eu...

Iaco
29th June 2011, 14:28
E meserias di caprio...mie mi-a mai placut si in what's eating gilbert grape...cred ca acum considera cea mai mare prostie a carierei e ca a jucat in titanic:)

Gangs e fain:)

relansat
29th June 2011, 14:56
isi plange in pumni, nu alta.

jo27
29th June 2011, 15:36
In "Gangs of New York" zic eu...

+1 totusi n-as zice ca e chiar printre cei mai buni actori ever, desi il apreciez si eu, nu am vazut inca o performanta cu adevarat memorabila din partea sa, gen, ca sa dau un singur exemplu, a lui Daniel Day-Lewis in acelasi GoNY sau chiar in There Will Be Blood :)

Rolurile in care mi-a placut foarte mult Di Caprio au fost in acest film, in Blood Diamond, in Shutter Island, insa, cum am spus, parca lipseste ceva pt a putea intra in categoria marilor actori...

Iaco
29th June 2011, 15:53
Shutter e ok...blood diamond nu e cine stie ce da e ok filmu...mie mi-a placut in the departed si gangs cel mai mult...chiar daca acolo cel mai tare e cum zicea si jo Daniel Day-lewis - alt film excelent cu el este In the name of the father

r0bby
29th June 2011, 20:00
di caprio in tinerete a jucat in cateva filme care mi-au placut foarte mult si in care prestatia lui actoriceasca m-a emotionat. dupa titanic nu prea mi-a mai placut asa de tare. de fapt in ce l-am vazut post titanic mi-a placut in departed. si cat de cat in blood diamond.
l-am vazut in inception, shutter island, revolutionary road, the aviator, catch me if you can, the beach si in nici unul nu m-a mai emotionat modul lui de a juca. bine, probabil si pt ca nu mi-au placut filmele prea tare.
chiar, in ce l-as mai putea pe di caprio, ceva fain?

What's eating Gilbert Grape ai vazut?

In 2012 o sa apara The Great Gatsby,unde o sa-l interpreteze pe Jay Gatsby.

irinaidu
29th June 2011, 22:09
What's eating Gilbert Grape ai vazut?

In 2012 o sa apara The Great Gatsby,unde o sa-l interpreteze pe Jay Gatsby.

da,am vazut. dar asta e din ciclul pre titanic. in what's eating.., in this boy's life, basketball diaries mi-a placut mult, simteai o fragilitate , ceva sensibil in acele personaje.
sincer in great gatsby nu tin sa-l vad. am citit cartea si am vazut varianta cu robert redford, cred ca e suficient.

Grinco
29th June 2011, 22:14
Unknown, are 7/10 pe imdb dar eu ii dau un 8.5.
foarte bun si scenariul excelent. mai rar asa filme imprevizibile.
N-as zice:D Pe larg, mai jos.



Sa zicem ca esti un super-spion si asasin, antrenat pentru cele mai grele misiuni. Normal, fiind asa, te duci sa pui o bomba pentru a omori un savant, folosind doar o peruca pentru a te deghiza. Apoi, te intorci dupa 3 luni in Berlin si lasi ca boul valiza cu bani si acte (nu doar pasaportul fals, ci si alte o gramada de acte false) la aeroport, desi acoperirea ta e un savant de renume mondial.
Ajungi in coma la spital si, timp de 4 zile, sefii, super spioni si ei, nu se gandesc ca ai putea fi acolo, ei dorind sa te omoare. Cand, totusi, te gasesc, omoara cu mainile goale un medic si o asistenta, dar pe tine se gandesc ca e mai OK sa te omoare cu o substanta cu efect lent. Totusi, reusesti sa smulgi acul de la perfurzie, ca prin minune nu umpli toata camera de sange de la intepatura si, intr-un minut, tot efectul sedativ s-a dus dracu' si esti fresh.
Incercand sa rezolvi misterul o cauti pe bunaciunea care conducea taxi-ul cand ai aterizat in rau si dai de seful ei, de la compania de taxiuri, un nationalist notoriu (singurul care nu stie o boaba de engleza din film), care, totusi angajeaza emigranti ilegali din din Bosnia si foloseste negri din Africa pentru a traduce din germana in engleza. Odata gasita bunaciunea, faci rost de o geaca de piele si treci la treaba.
Memoria iti revine incet-incet si iti dai seama ca ai venit sa-l omori pe ala. Dar, chiar daca esti un pui de James Bond, iti bagi picioarele in ea de misiune si devii baiatul bun. Plus ca-ti amintesti miscari de karate chiar in mijlocul luptei, numai bine cat sa nu te omoare celalalt.
E bine macar ca mai sunt si alti retardati in peisaj, sa nu te simti singur. Ala e ditamai savantul de Nobel si isi aduce laptopul cu toate datele in valoare de miliarde la un chef si il lasa in cuier. Pseudo-nevasta-ta, si ea spioana, nu e in stare sa tina minte doua nume de plante (coduri pentru accesa datele din laptopul retardatului de Nobel) si cara dupa ea o carte de botanica in care se afla cele doua nume, dibaci indicate prin alt cod.
In final, bomba explodeaza, savantul scapa si pe tine te lasa aia pleci liber, faci rost de niste pasapoarte false pentru tine si bunaciune si pleci cu ea. Uraaa

White Shadow
29th June 2011, 22:18
sa ne spui cum a fost :D
http://www.facebook.com/notes/umbra-alba/today-we-take-the-battle-to-them-/210357475676213
http://img20.imageshack.us/img20/2801/capture14q.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/20/capture14q.jpg/)
http://img232.imageshack.us/img232/44/capture16l.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/232/capture16l.jpg/)

iuli
30th June 2011, 11:24
Memento nu ati vazut?

Celso
30th June 2011, 12:02
Nu imi place, incepe cu sfarsitul si se termina cu inceputul:D.

L-am vazut acum ceva vreme.

iuli
30th June 2011, 12:14
E super tare :D

relansat
30th June 2011, 12:20
memento e super :ok:

Cristy RVD
30th June 2011, 12:21
da, e genial.

relansat
30th June 2011, 14:20
keeping the faith 5/10

relansat
30th June 2011, 20:03
the adjustment bureau 8/10 antipatia ce i-o port lui matt damon s-a neutralizat odata cu prezenta lu emily blunt. filmul este interesant, chiar mi-a placut.

Bronco
30th June 2011, 20:13
@ relansat
Acelasi sentiment... Nu ma "omor" dupa Matt Damon, dar Emily Blunt e superba, iar filmul e mai mult decat OK...

SuperDumnezeu
30th June 2011, 20:14
the adjustment bureau 8/10 antipatia ce i-o port lui matt damon s-a neutralizat odata cu prezenta lu emily blunt. filmul este interesant, chiar mi-a placut.

Uita-te la Dark City(1998) daca ti-a placut asta.

Bronco
30th June 2011, 20:15
Sunt multe filme realizate dupa 1998 care se inspira din Dark City. E deja un classic

relansat
30th June 2011, 20:16
notat. mersi

SuperDumnezeu
30th June 2011, 20:20
Si cum sa nu va placa Matt, bai baieti ?

relansat
30th June 2011, 20:32
prin nustiuce minune, matt imi aduce aminte de roddick la tenis. :))

irinaidu
30th June 2011, 20:44
dubioasa alaturare. dar in ce l-ai vazut pe matt damon?

White Shadow
30th June 2011, 20:45
Mergeti ma tristilor la Dark of the Moon !!!

SuperDumnezeu
30th June 2011, 20:51
Mergeti ma tristilor la Dark of the Moon !!!

Mai bine dau banii pe legale :))

relansat
30th June 2011, 21:52
dubioasa alaturare. dar in ce l-ai vazut pe matt damon?

l-am vazut in mai multe. in true grit a jucat fain, ca-n rest slabut. cel putin rolul din the adjustment bureau nu l-a prins prea bine.

relansat
30th June 2011, 21:54
Mergeti ma tristilor la Dark of the Moon !!!

in maxim o luna juma apare dvdrip-ul. why bother? :))

relansat
30th June 2011, 23:20
abia acum am vazut si eu 12 angry men. capodopera :D

alexandru22
1st July 2011, 04:45
tocmai am terminat de vazut se7en. foarte foarte tare filmul ! :)

Charon
1st July 2011, 18:05
The Tortured-un horror de calitate despre ce inseamna durerea pierderii unui copil!
Doamne fereste sa fii parinte intr-o asemenea ipostaza,dezlantui iadul pe pamant!

Prome
3rd July 2011, 02:48
2 Days in Paris - excelent scenariul pentru un astfel de film.Umor pe gustul meu :D 7.5/10

emiii03
4th July 2011, 02:38
a vazut cineva 'La vida de los peces'? a fost foarte laudat la TIFF, am citit ca s-a plans la sfarsit, dar pe mine m-a lasat absolut rece....eu's de vina sau filmul? :P
http://filmsinopsis.ro/wp-content/uploads/2011/06/La-vida-de-los-peces.jpg
numai actorul m-a facut sa ma uit pana la sfarsit

Robertyz
4th July 2011, 13:24
Back to the Futere 1/2/3

relansat
4th July 2011, 14:22
am apucat sa vad si eu the good, the bad and the ugly. 10/10
prea meserias clint :D

SuperDumnezeu
4th July 2011, 18:07
Limitless a fost tare.

Hingherul
4th July 2011, 18:36
niciun film nou de ciordit zilele astea. cred ca imi fac niste floricele si bag dvd-ul cu minunea de la Liberec :D

Datenshi
4th July 2011, 19:26
Back to the Futere 1/2/3

Asta cred ca-i tare. :happy

Robertyz
4th July 2011, 19:29
^ Ahh...e a 2-a oara in ultimele 3 zile cand fac aceasi greseala.Imi cer scuze. :)

Back to the Future 1/2/3

El Pistolero
4th July 2011, 19:41
niciun film nou de ciordit zilele astea. cred ca imi fac niste floricele si bag dvd-ul cu minunea de la Liberec :D

Voiam sa vad si eu un film in seara asta, dar nu prea am ce sa aleg. Filme de toata jena aparute anul asta, numai SF-uri si desene animate...

Datenshi
4th July 2011, 19:49
Ma, dar le-ati terminat pe toate alea facute inainte de 2011?

SuperDumnezeu
4th July 2011, 20:13
http://www.topfilmeonline.com/resources/image/thumb/4064


Adam Goldberg e smecher.

Celso
4th July 2011, 20:15
Voiam sa vad si eu un film in seara asta, dar nu prea am ce sa aleg. Filme de toata jena aparute anul asta, numai SF-uri si desene animate...

Baga Zerkalo:D ..de la Cineclub

relansat
5th July 2011, 20:17
am exagerat cand am spus ca sucker punch a fost jenant. iata unul si mai si - anuvahood 0.05/10

NORGEMAN
5th July 2011, 20:26
Anuvahood... de unde le tot scoti? :))

Eddy DoubleD
5th July 2011, 20:30
Cine s-ar uita la un film cu un asemenea titlu?:groggy:

relansat
5th July 2011, 20:35
era pe filelist. am crezut ca o sa fie ceva mai underground cat de cat interesant. se mai gasesc din astea fantoma pe gustul meu. nu a fost cazul aici :D

Hopshio
5th July 2011, 23:47
sariti unu cu un film fain..numa drama sa nu fie..am chef de o actiune sau comedie acuma seara...sau si ceva cu tribunal..avocati..

SuperDumnezeu
6th July 2011, 00:00
sariti unu cu un film fain..numa drama sa nu fie..am chef de o actiune sau comedie acuma seara...sau si ceva cu tribunal..avocati..

The Lincoln Lawyer, Lock, Stock and Two Smoking Barrels, London, Four Lions, Tucker & Dale vs Evil...astea-mi vin in minte..

Hopshio
6th July 2011, 00:10
ma uit asa: four lions+tucker&dale vs evil si la lock, tock and two smoking barrels:D..mersi cereal guy;)

SuperDumnezeu
6th July 2011, 00:30
N-ai pentru ce. Baga si o parere dupa vizionare.

relansat
6th July 2011, 01:26
few dollars more 8/10

o zi cu doua westernuri :D noapte buna

Hopshio
6th July 2011, 02:06
tucker&dale vs evil bolnav film :)) foarte tare:D

relansat
6th July 2011, 13:00
in the heat of the night 9/10

ce filme se mai faceau inainte ... iisuse!

Elgorriaga
6th July 2011, 14:08
Dacă mai bagi și un Principiul dominoului după aia ... :D

... și apoi Noaptea Generalilor ... :))

... și în final Podul peste rîul Kwai, firește ... :rolleyes:

relansat
6th July 2011, 15:54
daca mi le-ai spune si in engleza ... :D

TenisFan
6th July 2011, 16:45
Pai le traduci in engleza si anume:
The domino principle
The night of the generals
The bridge on the river Kwai
:D

relansat
6th July 2011, 20:13
ce gluma de film mi se pare the adjustment bureau acum dupa ce am vazut dark city :D

Hopshio
6th July 2011, 22:02
ceva comedie buna? si o parodie e buna:D...care stiti..astept sugestii

relansat
6th July 2011, 22:46
eu acum am vazut take me home tonight 7/10. mi-a placut cat de cat. e super light :D

Datenshi
6th July 2011, 22:48
Ca parodie, as recomanda "pentru un pumn de ceapa": http://www.imdb.com/title/tt0072785/

Elgorriaga
6th July 2011, 22:58
ceva comedie buna? si o parodie e buna:D...care stiti..astept sugestii

Repli-kate :D

Hopshio
6th July 2011, 23:41
am gasit pe un site.. Top Secret http://www.cinemagia.ro/filme/top-secret-9652/ e fain? a vazut careva? cred ca ma pun la el

Grinco
6th July 2011, 23:44
Ba, cum de nu ai vazut asta pana acum?:D E tata parodiilor, mama e Airplane :D

Hopshio
6th July 2011, 23:49
:D...ma gandes ca daca vezi o parodie tre sa vezi si filmul dupa care s-a facut...:D..nush nu am vazut..sper sa fie fain:D

phyxius
7th July 2011, 00:03
e foarte bun

relansat
7th July 2011, 00:44
prea meserias charles bronson. l-am revazut in filmul care mi-a marcat copilaria, red sun! :)

irinaidu
7th July 2011, 20:25
prea meserias charles bronson. l-am revazut in filmul care mi-a marcat copilaria, red sun! :)

aoleu, si pe-a ta? oare om fi vazut si aceeasi caseta care mergea din mana in mana prin toata romania ? :D

relansat
7th July 2011, 23:26
ce e aia caseta? eu pe-atunci ii scriam pe tvristi prin pomelnicele de la biserica, alea cu viii, gest prin care practic le multumeam pentru ca au dat un asa film pe sticla.

Celso
8th July 2011, 12:50
Stalingrad 7,5/10 - un film nemtesc, jucat de actori nemti; descrie suferinta soldatilor germani in cel de-al doilea razboi mondial
http://static.cinemarx.ro/poze/cache/t33/filme-mari/2008/11/Stalingrad_1226430215_1993.jpg (http://static.cinemarx.ro/poze/filme-mari/2008/11/Stalingrad_1226430215_1993.jpg)

Iaco
8th July 2011, 12:56
Cum le aruncau aia pamflete din avion cu indemnuri patriotice cand ei mureau de foame:D

Celso
8th July 2011, 13:03
Mda. Saracii nemti:D:no:, le-au cam inghetat calcaiele in Rusia.:)

PS: se apropie de 10.000 posts acest thread

Numero Dieci
8th July 2011, 19:52
A Serbian Film.

Bun si socheaza,cred ca asta se si vroia.Cum zicea regizorul ala...''art.love.blood''.

Salo:120 days of Sodom.

Altul bolnav care are loc in Italia spre finalul WWII.Grotesc si acesta.Am inteles ca regizorul,unu Pasolini(care a fost si omorat la scurt timp dupa ce a facut filmul) era un personaj controversdat.

Sir. Eko
9th July 2011, 19:04
Annie Hall -Bun film.

SuperDumnezeu
9th July 2011, 19:46
Uitati aici (http://www.imdb.com/list/7E0szICw60Y/) o lista cu filme tari... Pe care probabil le-ati vazut, but still

Grinco
9th July 2011, 20:00
10000 de posturi :D

TeBat
9th July 2011, 20:04
Iupii! Am plecat să beau ptr. asta.

TenisFan
9th July 2011, 20:23
Moderatori, stergeti va rog ultimele doua posturi care sunt off-topic caci eu vreau sa fiu ala cu postul 10.000! Eu am vazut un film si vreau sa-l povestesc la lume si de asemenea sa fiu ala ce a postat al 10.000-lea post. Si apoi TeBat o sa se duca sa se faca manga linistit nepostand despre asta totusi pentru ca atunci ar fi off-topic.
Poftim? Postul meu este off-topic?

jo27
9th July 2011, 23:55
eu vreau sa rezerv postul 27 0 27. asa ca va rog, daca sa va ajunge in zona respectiva si nu voi fi in preajma, sa ma contactati :D

on topic: incepusem la ora 22:00 a treia vizionare a excelentului Carandiru, insa am schimbat pe o scurta parodie, Bute-Mendy. Felicitari actorului principal, astept si roluri de substanta totusi, sint sigur ca e capabil de ele :)

TenisFan
10th July 2011, 17:19
Hall pass - Foarte comic pe alocuri dar si foarte penibil. Mi-au aratat o scula imensa de negru si una mica de irlandez. Seriously? That's what you need to make comedy these days? [-x. Fail! Gagice mega bunoace si purtam respect pentru asta. A fost o duma fantastica la care am ras pe rupte... 6/10
Tucker and Dale vs evil - Poti sa ai titlu mai bun decat asta la un film? Evident ca poti dar si asta e mega bun. :( Comedie + horror = (in acest caz) win! Din nou gagice mega bunoace pentru care purtam respect. Joc actoricesc reusit si insangerari cat cuprinde. Desi nu e tipul meu de film asta a fost amuzant. 7/10
The shining - Am ajuns si la asta. Cum ziceam si pe alt topic nu am vazut acest film al unuia din regizorii mei preferati, Kubrick, pentru ca nu-mi plac filmele de acest fel. Dar l-am prins aseara pe TCM si e mai usor sa te obligi sa te uiti la el decat sa te obligi sa-l downloadezi stiind ca nu-ti plac filmele de gen.
Marturisesc ca l-am prins de cand Nicholson discuta cu individul ala care-i oferea slujba la hotel pe timpul iernii... Stiam ca Kubrick e meticulos si-si ofera lui si audientei timp pentru a explica ceea ce se intampla. Exact asta face si-n filmul asta. Evidentiaza decadenta psihica a unui individ fortat de imprejurari sa convietuiasca intr-un loc derpimant de-a dreptul.
Cand esti aproape singur in ditamai magaoaia de hotel mintea incepe incet dar sigur sa cedeze. Dar stii care-i problema? Eu nu inteleg de unde atata pierzanie si atata cadere...
Similar cu Black Swan oamenii incep sa aiba tot felul de halucinatii sau intalniri ipotetice cu criminali care le ordona ce sa faca sau ii pacalesc prin conversatii abile sa comita crime. I mean: da fuck? Am inteles ca acel copil al lor e bolnav psihic sau ceva dar ma deranjeaza faptul ca boala lui incepe in momentele de horror ale filmului si dispare in momentele potrivite sau convenabile sa zicem.
Cum functioneaza chestia asta mai exact? Si de ce ***** curge sange din lift frate? :| Da fuck? Filmul este slab dar are si destul de multe momente excelente. Spre exemplu pe mine m-a incantat de-a dreptul cromatica acelor holuri sau a camerelor. Unele sunt decorate fantastic. Sa nu mai vorbim de camera aia aurie. Cadrele sunt absolut fantastice cu acele holuri. Atata frumusete si totusi atata singuratate. Iti confera un sentiment de spaima teribila. Nicholson eu zic ca joaca foarte bine in rolul dementului dar inca o data nu inteleg ce-l conduce intr-o asa dementa acuta. :|
Dau un 7 dar doar pentru maiestria de regizor a lui Kubrick si decorurile sale fabuloase. :cool:

Eddy DoubleD
10th July 2011, 19:30
No comment!:cry: Dai 7 unei piese de arta rara:cry: