PDA

View Full Version : Filme pe care le-am vazut in ultima vreme



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Cristina
7th June 2010, 10:18
A vazut cineva "Sex and the city 2"?:D

Marius
7th June 2010, 10:19
nu, dar multi au facut :D

Cristina
7th June 2010, 10:21
Ce?Sex cu orasul?:D

TenisFan
7th June 2010, 10:48
Nu. Au facut sex dar si orase. Asta e continuarea primului cand au facut mai mult sex si au ctitorit un oras. Aici vor sa mai ridice inc-o urbe si sa purceada in partide carnale necontrolate de catre primarul orasului nou construit. Cel putin cred ca ar fi un scenariu bun. Daca nu e asa il scriu eu ca sa completez trilogia. ;)

Doctor_Satan
7th June 2010, 11:53
Yes Man - 6/10
Un film simpatic, cu cateva scene extrem de amuzante, dar nimic deosebit. Morala filmului e doar un cliseu.

I love you Philip Morris - 9/10
Un film minunat, care m-a binedispus. Nu m-as fi asteptat niciodata ca Jim Carrey sa joace un astfel de rol (natura personajului), dar abordarea si actiunea filmului m-au facut sa consider acest film ca fiind unul foarte reusit.

Sir. Eko
7th June 2010, 21:24
http://img251.imageshack.us/img251/1531/thegreenmile.jpg (http://img251.imageshack.us/i/thegreenmile.jpg/)

Nu stiu cum l-am ratat pana acum. 10!

Eddy DoubleD
7th June 2010, 21:30
The man who stare at goats --- 7/10 E un film din care nu prea stii ce sa intelegi, insa e placut in felul lui.

Cristina
7th June 2010, 21:49
@Mr.Eko:eu am plans ca un copil la sfarsit :D...intr-adevar un film bun:ok:

@Eddy:nici mie nu mi s-a parut cine stie ce "The man who stares at goats",dar e caraghios si ciudatel pe alocuri :D

pinki
7th June 2010, 21:50
de unde l-ai luat? :D

Datenshi
7th June 2010, 21:52
de la o bunica din america. :D

pinki
7th June 2010, 21:54
ca bunica mea nu il gaseste :D

TeBat
8th June 2010, 13:02
Vipère au poing- 8/10

jo27
8th June 2010, 13:11
Vertigo---8.5/10
Sleepers---8.5/10

Sir. Eko
8th June 2010, 13:53
@Mr.Eko:eu am plans ca un copil la sfarsit :D...intr-adevar un film bun:ok:



Nici eu nu am fost departe :) ,foarte frumos filmu :ok:

pinki
8th June 2010, 15:33
haha, gata, a gasit si bunica mea din america filmul. buuun

Eddy DoubleD
9th June 2010, 09:18
Sherlock Holmes --- 7,5/10
In ultimul timp am observat o atractie neobisnuita pentru recreerea unor personaje foarte cunoscute in moduri pe care nimeni nu le-ar astepta. E si cazul lui Sherlock Holmes, personaj arhicunoscut despre care, citind in carti, nu ai spune niciodata ca e atat de dinamic, bazat pe forta fizica, chiar un pic macho ca sa spun asa. Totusi, am fost impresionat de tipologia care i-a fost atribuita lui Sherlock Holmes, iar Robert Downey Jr. cred ca era singurul care putea juca atat de bine un astfel de rol. Prestatia lui a fost bine dublata de jocul personajelor secundare ce au gravitat in jurul lui. POvestea este una foarte dinamica, ca si Sherlock Holmes de altfel, pe alocuri previzibila. Mi-au atras atentia cadrele slow-motion ce pareau sa fie imagini din mintea lui Sherlock inainte ca aceasta sa le mai "traga" una dusmanilor sai. E un film entertaining.

The Blair Witch Project --- 8/10
Inainte sa vizionez filmul, am auzit foarte multe laude aduse acestuia. In general, filmele filmate din mana sunt mult mai realiste, si nu sunt la prima experienta de acest fel(am mai vazut cel putin "Quarantine" filmat in acest mod. Pe de alta parte este si foarte obositor pentru cel care vizioneaza filmul. "The Blair Witch Project" intra cu brio in aceasta categorie, insa, mai mult, impresioneaza prin senzatiile produse doar cu ajutorul sunetelor si a trairilor celor 3 personaje. Foarte realist, asta e clar. Nu e neaparat un film la care sa mori de frica in fata ecranului, insa, in orice caz, filmul transmite foarte bine ceea ce are de spus. Luand in calcul ca ceva bun a iesit si cu atat de putini bani(ceva foarte rar in ultimii ani, poate chiar imposibil), din partea mea primeste un plus.

Cristina
9th June 2010, 18:41
Am avut si eu The Blair Witch Project in calculator dar din nu-stiu-ce motiv l-am sters.Am inteles ca inregistrarea este de fapt un soi de documentar facut de niste tineri cu privire la zvonurile care circula despre padurea Black Hills dintr-un stat din SUA.Din ce am mai inteles eu tinerii nu au mai fost gasiti niciodata,dar inregistrarea a fost recuperata dupa un an sau cam asa ceva.How bizarre!:scared::o:

Trebuie sa fac niste precizari de ultim moment:eu chiar am crezut ca inregistrarea e reala!:cry:

zebe
9th June 2010, 19:18
Nu nu, e doar un mit partea asta cu inregistrare reala/documentar. Dar e ok filmul, merita vazut.

Eddy DoubleD
9th June 2010, 20:55
Ala a fost probabil doar un mod de promovare.:) Oricum, la cum se prezinta filmul, nu ai putea spune ca nu poate fi real. Asta e chiar punctul forte al lui.

Eddy DoubleD
10th June 2010, 12:41
Cloudy with a chance of meatballs --- 8,5/10
Cred ca e printre cele mai bune animatii vazute in ultima perioada. Dupa mine poate rivaliza chiar si cu "Up". O idee originala, foarte multe scene comice, niste voci bine alese pentru personaje, o ora si jumatate in care chiar am fost binedispus de acest film foarte simpatic.

Shutter Island
Din start pot spune ca e cel mai bun film din 2010 vazut pana acum. Poate ca sunt asa entuziasmat pentru faptul ca este exact genul de film pe care eu il prefer: mult suspans, o poveste terifianta cu tenta psihologica, personaje bine construite si complexe, distributie pe masura. "Shutter Island" nu este un film usor digerabil, insa cel putin pe mine m-a fascinat de-a lungul celor 2 ore. Desi spre final filmul a devenit oarecum previzibil, am ramas cu toata tenisunea acumulata in timpul vizionarii. In orice caz, nu este de ajuns doar sa vezi, trebui sa si intelegi.

Sergiu
10th June 2010, 22:03
Filmul ăsta așa de prost a fost raportat la ce a făcut anterior Scorsese că am ajuns să cred că Scorsese e un regizor mediocru. E un film pe care Scorsese trebui să-l uite cât mai repede dacă mai vrea să aibă ceva important de spus în filmele lui.

Eddy DoubleD
12th June 2010, 10:20
Remember Me --- 7/10
Filmul mi-a atras atentia inca de cand am vazut prima oara un trailer si eu am o problema ca sunt cam usor de impresionat, iar apoi usor de dezamagit. De data asta e undeva pe la mijloc. In ciuda faptului ca avem o poveste interesanta, captivanta, pe alocuri parca stagneaza si nu ramai din film cu ceva care sa te multumeasca tinand cont ca dureaza vreo 2 ore. In orice caz, filmul e o drama autentica, care insa nu scuteste de un anumit schelet format pe tipul acesta de film: tanar cu probleme de tot felul, intamplator se intalneste cu o fata si din ceva ce parea o joaca la inceput se naste iubirea intre ei; intre timp, toate problemele se rezolva pentru ca altfel nu am avea un happy-ending. Emilie de Ravin e o prezenta incantatoare (chiar foarte) si salut intrarea lui Robert Pattinson in zona filmelor serioase. Poate lasa porcaria aia de "Twilight" si continua asa. Talent are si asta nu o poate contesta nimeni.

A.k.a
12th June 2010, 13:42
Undisputed 3 - mi-a placut mult chiar daca nu prea sunt cu genurile astea. Boyka, Boyka! :D
Am vazut si Karate Kid, un clasic :D. Sunt curios cum va fi asta nou

jo27
12th June 2010, 14:38
Undisputed 3 - mi-a placut mult chiar daca nu prea sunt cu genurile astea. Boyka, Boyka! :D
Am vazut si Karate Kid, un clasic :D. Sunt curios cum va fi asta nou

un neo-clasic

phyxius
12th June 2010, 17:36
Undisputed 3 - mi-a placut mult chiar daca nu prea sunt cu genurile astea. Boyka, Boyka! :D

:yes: Scott Adkins = the man

Bronco
12th June 2010, 18:37
Green Zone
Matt Damon , in rolul principal.

Desi este o fictiune, se inspira din evenimentele petrecute in Martie-Aprilie 2003 in Irak. Un film foarte bun, antrenant, care te tine lipit de ecran pana aproape de final, acolo unde dezamageste, ca mai toate filmele americane. Altfel, un film OK, cu o interpretare buna. 8/10

TheIceMan
14th June 2010, 05:38
Probabil multi dintre voi l-ati vazut deja, filmul romanesc politist Contra Timp, mi s-a parut un film american vorbit in limba romana, prea multa actiune violenta, dealtfel specific filmelor politiste noi, (unde esti tu Lt. Columbo?) si nu prea potrivit cu realitatea romaneasca. Speram sa vad ceva mult mai adaptat Romaniei, poate ma insel in apreciere, va rog corectati-ma daca gresesc. Si speram sa aud si cateva glume bune, bine, nu o comedie ca si seria B.D., dar totusi filmul a fost mult prea serios. Nu cred ca-s curios sa vad si partea a doua.

TenisFan
14th June 2010, 10:05
Hot time tub machine - Dude, seriously? Nu! John Cusack din filmele absolut bestiale pe care le reusea sa le faca a ajuns sa se balacareasca in asa ceva? Intr-un fel era de asteptat. Oricum porcarie. 3/10
RocknRolla - Din ciclul 'Guy Ritchie si filmele lui "gangsta" englezesti' va prezentam bucata asta. Misto filmat, dupa cum il stim pe Guy, sunt din nou vreo 2-3 momente de inspiratie cinematografica. In rest avem elemente pe care le-a mai folosit in trecut plus cateva momente comice. Bun de-o vizionare. 7/10 ;)

Bumbescu
15th June 2010, 12:45
Le concert-f haios

http://www.imdb.com/title/tt1320082/

JJ
16th June 2010, 01:03
Cum am gasit acum Wild Things pe un canal TV, si mi-am adus aminte de filmul dupa care a fost copiat - The rich man's wife, mi-am mai adus aminte de un thriller oarecum similar, cu loc de desfasurare un liceu/colegiu, cu o actrita de seriale in rolul principal, care facea un pariu cu frate-sau sa o seduca pe o fata cuminte. Pana la urma el parca moare. Care poate sa ma ajute cu titlul filmului?

jo27
16th June 2010, 06:10
Cum am gasit acum Wild Things pe un canal TV, si mi-am adus aminte de filmul dupa care a fost copiat - The rich man's wife, mi-am mai adus aminte de un thriller oarecum similar, cu loc de desfasurare un liceu/colegiu, cu o actrita de seriale in rolul principal, care facea un pariu cu frate-sau sa o seduca pe o fata cuminte. Pana la urma el parca moare. Care poate sa ma ajute cu titlul filmului?

deci tot ce zici tu se potriveste, numai ca nu moare nimeni, poate e alt film, insa totusi cred ca e vb de Cruel Intentions. actrita din seriale e "Buffy" Sarah Michelle Gellar :D

http://www.imdb.com/title/tt0139134/

Eddy DoubleD
16th June 2010, 10:13
Planet 51---7/10

TenisFan
16th June 2010, 10:34
Moare individul jo27, moare. Cel putin in prima parte. Sau face el confuzie intre cele 2 filme. Ca a fost si partea a doua in care intr-adevar era vorba de seductie si ceva "pariu".

A.k.a
16th June 2010, 11:23
Play Misty for me, primul film regizat de Clint Eastwood. Meh, e specific acelei perioade, nici el nu joaca prea bine, 6/10

jo27
16th June 2010, 11:23
Moare individul jo27, moare. Cel putin in prima parte. Sau face el confuzie intre cele 2 filme. Ca a fost si partea a doua in care intr-adevar era vorba de seductie si ceva "pariu".


cred ca eu am facut o confuzie...ma refeream la partea a 2-a de fapt :D...stiu ca am vazut-o si pe prima, insa nu-mi aduc aminte finalul :(

TeBat
16th June 2010, 11:46
Play Misty for me, primul film regizat de Clint Eastwood. Meh, e specific acelei perioade, nici el nu joaca prea bine, 6/10

Pe IMDB parea bunicel. Chiar vroiam sa-l vad...nu merita zici?

A.k.a
16th June 2010, 12:29
Merge, nu e iesit din comun. Uita-te, poate tie iti va placea

Sasuke Uchiha
16th June 2010, 16:16
kick ass 6/10
the crazies 6.5/10
dorian grey 7.5/10

Bronco
16th June 2010, 17:58
Pe IMDB parea bunicel. Chiar vroiam sa-l vad...nu merita zici?

Se merita. Gandeste-te ca e facut in 1971, iar pe atunci nu existau multi regizori care se pricepeau sa faca un thriller. In plus, toata atmosfera filmului e faina. Eu zic ca, daca esti obiectiv, iti va place acest film. Se merita.

Politist Adjectiv
Nu ca sunt eu un fan al Hollywood-ului, dar filmul asta ma omoara cu zile. Cel mai prost, mai plictisitor, mai oribil film pe care l-am vazut vreodata. Timpi morti, subiect pierdut in neant, nu e nimic de capul lui. Regret ca l-am vazut! Interpretare incerdibil de proasta... ORIBIL! 1/10

TeBat
16th June 2010, 23:51
Politist adjectiv nu a fost chiar atat de rau.

Agora- destul de bun si oarecum socant pentru un crestin.

A.k.a
17th June 2010, 08:17
Shining - mi-a placut, dar nu am inteles sfarsitul :|

Doctor_Satan
17th June 2010, 09:26
Ce anume nu ai inteles? De ce a murit ta-su? Cine era ala care-l tot avertiza? El era.
Cartea nu te-ar lasa cu nici un semn de intrebare.

Cristina
17th June 2010, 09:56
Politist Adjectiv
Nu ca sunt eu un fan al Hollywood-ului, dar filmul asta ma omoara cu zile. Cel mai prost, mai plictisitor, mai oribil film pe care l-am vazut vreodata. Timpi morti, subiect pierdut in neant, nu e nimic de capul lui. Regret ca l-am vazut! Interpretare incerdibil de proasta... ORIBIL! 1/10


Ei hai ca esti rau....eu i-as da un 2.5/10 :D

Denis
17th June 2010, 12:01
Tooth Fairy (2010) - 4/5

A.k.a
17th June 2010, 12:27
Ce anume nu ai inteles? De ce a murit ta-su? Cine era ala care-l tot avertiza? El era.
Cartea nu te-ar lasa cu nici un semn de intrebare.

Cine era taica-sau, ce era cu poza de la sfarsit? Erau defapt fantome sau tot ce vedea era in mintea lui Jack? Tre sa o citesc.

Doctor_Satan
17th June 2010, 14:12
Pai ta-su era ala negru de respira greu. Just kidding. Era ala de a murit la final, cand a aruncat hotelul in aer.
Si ala de-i aparea in vedenii si-l prevenea era el din viitor si comunica cu el in trecut. You know, parapsichology stuff.
Si nu mai tin minte nicio poza, ca eu filmul l-am vazut acu' vreo 7-8 ani.
Dar cartea e mult mai reusita decat filmul. In opinia mea, toate cartile lui Stephen King sunt magnifice. Cel putin The Stand o consider o capodopera.

P.S. Stiati ca Stephen King isi vinde drepturile de ecranizare ale cartilor catre studentii de la facultatile de cinematografie la pretul de 1$? Probabil ca legea nu-i da voie sa le dea pe gratis.

Hopshio
18th June 2010, 03:28
Bun..deci caut un film. nu mai tin minte cum se numeste..actiunea se petrece intr'un internat ..e cu niste studenti...e foarte complicata treaba..cativa angajeaza o prostituata pentru un coleg...o frantuzoaica trebuie sa vina in schimb de experienta..si frantuzoaica e confundata cu prostituata....e si o geanta cu bani in filmu asta :))...sper ca ati inteles ceva:D

phyxius
18th June 2010, 10:10
asta: http://www.imdb.com/title/tt0362511/

Doctor_Satan
18th June 2010, 11:20
Mi s-a parut o pierdere de vreme filmul asta.

Sir. Eko
19th June 2010, 00:43
http://img819.imageshack.us/img819/6281/moviegoodfellasextended.jpg (http://img819.imageshack.us/i/moviegoodfellasextended.jpg/)


Hell yeah!


http://img215.imageshack.us/img215/9503/celda211teasertraileryp.jpg (http://img215.imageshack.us/i/celda211teasertraileryp.jpg/)

Bun si asta,chiar foarte bun.

Riddler
19th June 2010, 00:48
Hot tub time machine a vazut careva?

TenisFan
19th June 2010, 01:56
Da, si mi s-a parut catastrofal. ;)

phyxius
19th June 2010, 08:30
Hot tub time machine a vazut careva?

e OK...

TenisFan
19th June 2010, 12:41
The good guy - Un film simplu si interesant. Un cuceritor impotriva unui tip de moda veche. Nu e cea mai originala idee posibila dar e ok. Mie-mi place Alexis Bledel asa ca am avut un motiv in plus de-a ma uita la film. 6/10
When in Rome - Nu mi s-a parut asa de rau precum il critica oamenii de pe imdb. Lasand la o parte chestia cu fantana si vraja ei cred ca a fost o comedie destul de reusita. Avem o aparitie excelenta a lui Danny De Vito. Vamos Danny! Inca le are micutul mare artist de comedie. 6/10

Sir. Eko
20th June 2010, 01:52
Noapte alba fratilor :D ....bag trilogia "The Naked Gun" :)

Catalanul
20th June 2010, 02:39
Law Abiding Citizen

De mult n-am mai vazut un film asa de bun :)

Eddy DoubleD
20th June 2010, 11:13
The Green Mile --- 10/10
La prima vedere, acest film are un singur minus: nu multi rezista 3 ore sa vizioneze un film. Insa, daca stau sa ma gandesc, unde au trecut acele 3 ore? Nici nu am simtit. Este clar printre filmele cu cea mai captivanta poveste, un storyline care chiar are ceva de zis privitorului si ii transmite exact trairile si sentimentele ce trebuiesc. Este unul din acele filme care te pun pe ganduri si te intrebi oare ce ne-am face fara filme asa bune sau ce ar fi cinematografia fara asemenea realizari. Una mare merit il au aici si actorii. Doug Hutchison(Percy) si Michael C. Duncan(John Coffey) fac niste roluri de exceptie si nu mai trebuie sa-l pomenesc pe Tom Hanks(Paul Edgecomb) de la care nu ma asteptam la mai putin de atat. Un film exceptional, asta e clar.

Cristina
20th June 2010, 18:18
The Green Mile are 3 ore?:shocked::groggy:

Eddy DoubleD
20th June 2010, 20:00
Mda. Dar chiar nu am simtit asta.:) La alte filme era un chin sa stau o ora jumate acolo.

dianac
23rd June 2010, 19:43
Am fost la Prince of Persia, mi-a placut f mult 10/10

Cristina
23rd June 2010, 21:46
The book of Eli-per total e un film ok,insa sunt cateva faze extrem de fortate care pierd din credibilitate 7/10

Denis
24th June 2010, 04:49
Abea am venit de la Knight and Day, si ii dau 9/10. A avut multe faze amuzante, dar si multa actiune. Un film echilibrat care merita vazut.:ok: E un fel de Mission Impossible mai contemporan, ca sa zic asa.:D

irinaidu
24th June 2010, 13:56
am vazut si eu RocknRolla. e simpaticut filmul iar one two ( gerard butler ) si handsome bob ( tom hardy ) sunt ai dracului de aratosi. asa ca, una peste alta, daca nu ai ce face intr-o zi ploiasa, merita vazut.

A.k.a
24th June 2010, 21:54
Da, e foarte bun filmul

little_earl
26th June 2010, 13:39
True Romance - 8/10 ... unul dintre putinele filme vazute in ultima vreme pe care le-am vazut fara sa pun pauza. n-ai timp sa te plictisesti. scena "The Sicilian" cu Christopher Walken si Dennis Hopper e foarte buna.

TenisFan
28th June 2010, 10:05
Invictus - Foarte misto filmul. Excelent rolul facut de Morgan Freeman care practic a realizat intreg filmul. Cupa Mondiala la rugby din '95 a insemnat foarte mult pentru Africa de Sud. I-a unificat ca natiune. Jonah Lomu - ce bestie a fost omul asta, ce animal. Absolut ireal ce forta a naturii a putut reprezenta. Eastwood loveste din nou sus si nu rateaza. 8.5/10
Be kind rewind - Dragut film. Mi-a placut ideea si inventivitatea proiectului. Extrem de comic pe alocuri. De asemenea filmul reprezinta o buna propaganda pentru cinematografia de calitate. 7.5/10

Eddy DoubleD
28th June 2010, 12:21
Spread --- 4/10
Un film de la care ma asteptam mult si am primit putin. Nimic special. Deci chiar nu am ce sa zic pentru ca nu mi-a atras atentia nimic. Scenariul e aproape zero, actorii tind si ei spre zero, iar aici chiar imi pare rau de Ashton Kutcher pe care chiar il apreciam, insa singurul lui plus in acest film a fost ca...arata bine. Atat. Mai degraba nu v-as recomanda filmul decat sa o fac. Cel mai slab film vazut in ultima perioada.

TenisFan
28th June 2010, 13:40
Eddyshor, nu trebuie sa te superi pe el. Nu toti suntem playboy iubareti ce pot face amor toata noaptea. Si nici nu-i poti intelege conditia lui de baiat dotat si inteligent care-i judecat pentru aspectul sau minunat. Dar daca vrei te poti duce la sala, te poti face ca el si atunci sa vezi cum te intretin femeile (mai)in varsta si cu bani. Iti recomand totusi un film similar, de data asta frantuzesc, cu Audrey Tautou in rolul principal. Cred ca se numeste: Priceless.

Eddy DoubleD
28th June 2010, 16:40
Nu sunt suparat, insa filmul a fost foarte naspa pur si simplu. Si, cum am zis, il pareciez mult pe Ashton, dar filmul asta nu prea avea ce cauta in filmografia lui. E lipsit de substanta. Daca voiam scene de genul celor din film, ma uitam la un XXX.:D Imi lua si mai putin sa-l downloadez...

TeBat
28th June 2010, 16:47
Bineinteles ca mi-am pus creierul la borcan cand m-am uitat la Spread, nu ai cum sa iei in serios asa ceva. Cand ai chef de ceva, dar nu de un FILM in adevaratul sens al cuvantului, merge. :D

Bronco
29th June 2010, 16:30
http://leetleech.org/images/46473208189710539257.jpg

The Assembly

Foarte fain filmul, scenele de lupta sunt superb coregrafiate, pe alocuri chiar viscerale. Per ansamblu, filmul este o placere sa-l vezi. 10 / 10

Prome
30th June 2010, 03:29
Am vazut American History X
Nu am sa sar cu 10/10, cum am vazut la majoritatea, ci un 6/10 :D
Destul de siropoasa povestea si destul de slab conturata pentru cele 2 ore de film...

Eddy DoubleD
30th June 2010, 10:15
Couples retreat --- 6/10
Tinand cont de distributie si de potentialul scenariului, filmul pot spune ca a fost slabut si a cam dezamagit. Mult prea putine faze comice pentru un film de acest gen, iar continutul chiar nu motiveaza un film de 2 ore. Excluzand aceasta parte, filmul e "simpatic", usor, accesibil pentru oricine. Mai multe nu sunt de spus.

American History X si Couples Retreat au aceeasi nota.:happy

Sir. Eko
30th June 2010, 13:27
http://img195.imageshack.us/img195/7571/931704.jpg (http://img195.imageshack.us/i/931704.jpg/)

:D 10/10

Eddy DoubleD
30th June 2010, 14:13
Ma indoiesc:happy

Prome
30th June 2010, 14:51
Couples retreat

American History X si Couples Retreat au aceeasi nota.:happy

Asta pentru ca esti tu prea indulgent, pentru mine ar avea cam 2/10 :D

pinki
30th June 2010, 15:27
i love you phillip morris - foarte tare. imi place cum e filmat, mi-a placut cum a jucat ewan, nici jim carrey n-a fost prea rau, filmul in sine funny-light asa. chiar mi-a placut. :D

White Shadow
1st July 2010, 21:33
ati vazut noul trailer Inception ?

absolut EPIC

http://www.youtube.com/watch?v=AY69-AgUmDQ&feature=player_embedded

Eddy DoubleD
1st July 2010, 22:20
Asta pentru ca esti tu prea indulgent, pentru mine ar avea cam 2/10 :D

Si la celelalte mizerii existente cat le dai? Cu minus? Exagerezi. Stiu ca sunt indulgent, insa maxim cu un punct. In general notele mele sunt cu un punct mai mari decat real.

Prome
1st July 2010, 22:39
Nu cu minus, 0 sau 1 pentru incercare... :D
La mine vine notarea cam asa :
10- Filmul perfect
8- Film foarte foarte bun
6-7 - Film bun
5- Film acceptabil
<4 Filme prost

Binenteles, e foarte subiectiva chestia asta si cam extrema, dar na... :)

Kooler
2nd July 2010, 08:40
She's out of my league - 8/10.
Toy Story 3 - 9/10.
The Good Guy - 7/10.

Denis
2nd July 2010, 11:57
Nu cu minus, 0 sau 1 pentru incercare... :D
La mine vine notarea cam asa :
10- Filmul perfect
8- Film foarte foarte bun
6-7 - Film bun
5- Film acceptabil
<4 Filme prost

Binenteles, e foarte subiectiva chestia asta si cam extrema, dar na... :)

Trebuia la inceputul threadului sa se faca o scara pentru cei care vor sa dea note. Cam asa cum ai descriptionat-o tu.

A.k.a
4th July 2010, 19:08
Boogie Nights. Nu stiu cum de nu am vazut filmul. Mi se pare ca seamana intt-o anumita masura cu Rock Star. Oricum, e bun filmul: 7/10

Prome
5th July 2010, 20:51
Whatever works 5/10
A fost ok filmul, woody allen + larry david = fun

pinki
5th July 2010, 20:59
L'appartament cu vinz si monicuta. filmul, in sine, foarte bun, realizat interesant (prezent-trecut-prezent-trecut etc). dar m-a facut sa tip la televizor. il recomand, privirea lui vinz de la final face "toti banii" :) nota mea: 10 :D

Cristina
5th July 2010, 21:29
Whatever works 5/10
A fost ok filmul, woody allen + larry david = fun

si decat 5?
eu am ras cu lacrimi la unele faze :D

TenisFan
5th July 2010, 22:17
Brooklyn's finest - Este extrem de misto construit acest film. Imi place atmosfera: intunecata si trista. Sunt prezentate ceva povesti ale unor politisti din Brooklyn. Richard Gere la batranete asa cu un rol bun. Don Cheadle si el pe felie cu un joc actoricesc bun. Ethan Hawke in schimb rupe ananasul cu nasul adica joaca fabulos. Film bun. 7.5/10
Cop out - Bruce, really? Mi s-a parut cam varza tentativa asta de comedie. Mai degraba poate fi judecat ca un film de actiune. Bruce Willis da o mega duma la inceput si cam aia e cea mai buna poanta din tot filmul. Bine ca apare mega bunaciunea aia la final sa-mi mai spele ochii. 4/10

pinki
6th July 2010, 01:55
io m-am uitat la toate die hard-urile pt bruce willis :cry: si la alte porcarii, ale caror nume nu le mai retin :D


pisi (tenisfan), sa cauti filmul la care m-am uitat eu azi :D sa-mi zici daca iti place :D

Prome
6th July 2010, 01:56
si decat 5?
eu am ras cu lacrimi la unele faze :D

Pai am postat mai devreme sistemul meu de note :D
Primea un 6-7 daca larry david ar fi fost mai mult boris si nu larry din curb your enthusiasm :)

Cristina
6th July 2010, 08:56
esti foarte dur in aprecieri :D

ia zi-mi un film de 10 pe care l-ai vazut :D

TenisFan
6th July 2010, 09:36
^Network of course.
@gay car(pinki), e mai eroic decat Irreversible? :D

Prome
6th July 2010, 13:34
esti foarte dur in aprecieri :D

ia zi-mi un film de 10 pe care l-ai vazut :D

Nu sunt dur, am pastrat notele de la facultate, unde pentru un 5 chiar trebuie sa faci ceva, iar pentru 10 trebuie sa ai o lucrare completa si deosebita :D; ma rog la unele cursuri..

Si intocmai ca la facultate, nota de 10 se da foarte subiectiv, asa ca un film de 10 ar fi Stalker

pinki
6th July 2010, 13:46
^Network of course.
@gay car(pinki), e mai eroic decat Irreversible? :D

:happy:happy


nu e eroic deloc. dar e interesant facut :D iar finalul e .... pe mine m-a enervat, dar se potriveste bine :D

Anisia
6th July 2010, 22:22
The Twilight Saga: Eclipse - Dintre cele 3 filme aparute pana acum, acesta e cu siguranta cel mai bun. David Slade s-a descurcat foarte bine. La capitolul actiune nu dezamageste deloc si chiar daca finalul luptei e destul de previzibil, tot te tine in suspans. Efectele mi-au placut foarte mult, la fel si faptul ca David pune accent pe frumusetea peisajelor canadiene. Un alt plus este ca 80% din scenele de lupta reprezinta efortul actorilor. Totusi, in cadrul desfasurarii actiunii, unele scene n-au continuitate si se petrec prea repede. Per total, e un film ce merita vazut. Chiar si de catre cei care au fost mai mult decat sceptici pana acum.

TenisFan
7th July 2010, 00:28
Cati ani ai tu?

Eddy DoubleD
7th July 2010, 00:35
Ca sa fii fan Twilight nu exista bariere de varsta:P Doar alte bariere, dar nimeni nu tine cont de ele...

pinki
7th July 2010, 00:37
eu nu inteleg de ce ala, actorul din rolul principal, blondu' ala de zici ca e mort de 50 de ani, e considerat mare sex simbol. sau de ce e isteria asta cu twilight. io am refuzat sa ma uit din principiu :D si pt ca actorii sunt urati :D asta e al doilea principiu :D

zebe
7th July 2010, 00:42
Mie-mi place de Kristen Stewart. :D
Dar asta poate si pentru ca am vazut-o in roluri mai serioase.

pinki
7th July 2010, 00:44
asta e actrita din rolul principal? si aia ma enerveaza :D

zebe
7th July 2010, 00:53
Aaa, pai si pe mine ma enerveaza Kristen Stewart asta:

http://coolestchicontheplanet.files.wordpress.com/2008/12/bella-mittens.jpg

... asta, in schimb, parca mai aduce a fiinta umana. :D

http://kristenstewartworld.com/pictures-1/kristen-stewart-1.jpg

pinki
7th July 2010, 00:54
mie-mi plac blondele :D

zebe
7th July 2010, 00:56
Mie-mi plac si blondele :D

pinki
7th July 2010, 01:00
altfel, imi plac brunetii :D


despre filme... maine ma uit la the men who stare at goats

Cristina
7th July 2010, 09:26
eu nu inteleg de ce ala, actorul din rolul principal, blondu' ala de zici ca e mort de 50 de ani, e considerat mare sex simbol. sau de ce e isteria asta cu twilight. io am refuzat sa ma uit din principiu :D si pt ca actorii sunt urati :D asta e al doilea principiu :D


nici eu nu o sa inteleg niciodata asta...mie imi pare urat in craci si cand vorbeste pare ca se screme
eu am vazut doar prima parte a seriei care m-a lasat complet rece si nu am avut nici cea mai mica curiozitate sa ma uit la restul...

sper sa iti placa the men who stare at the goats...mie mi s-a parut simpatic:)

Eddy DoubleD
7th July 2010, 10:25
Pentru ambii actori principali e valabil faptul ca in alte filme au alta imagine. "Twilight" le strica tot. Si pe Kristen, si pe Robert i-am vazut in filme in care chiar mi-au placut... Dar, din nou repet, Twilight sucks...

irinaidu
7th July 2010, 14:36
problema cu twilight e ca a devenit asa un fenomen. altfel nu as fi avut nimic cu el. e un film pentru adolescenti. si daca as fi avut 15-16 ani sunt sigura ca mi-ar fi placut. adica , daca stau acum si ma gandesc la mine, in liceu, imi aduc aminte ca mi-a placut romeo si julieta, varianta cu di caprio. fiecare generatie are niste prostioare din astea la care sa saliveze.

si eu am vazut-o pe kristin stewart in mai multe filme dar mie imi pare ca joaca cam la fel in toate. am vazut in into the wild, adventureland, fierce people, in the land of women, panic room.
pe robert pattison nu l-am vazut decat in harry potter si nu e genul de film in care sa vorbesti despre roluri :P dar era frumusel in harry potter, chiar era. nu stiu ce a patit intre timp. el e britanic? ca am observat ca englezii sunt frumusei cand sunt mici si ai dracului de urati cand cresc.

pinki
7th July 2010, 15:37
ewan e frumos si acum :D bine, e scottish, dar tot de-acolo :D

Cristina
7th July 2010, 15:51
rar vezi englezoi frumos :D

dar oricum sunt cateva mici exceptii :D

irinaidu
7th July 2010, 15:56
si gerard butler e frumos si acum dar si asta e scottish. hmm, pinki poate ar trebui sa mergem in scotia :P

pinki
7th July 2010, 15:59
ar fi o treaba :D

A.k.a
7th July 2010, 16:28
Am vazut si eu filmul. Nu e bun, dar e mai bun ca primele 2

Sir. Eko
7th July 2010, 17:27
rar vezi englezoi frumos :D

dar oricum sunt cateva mici exceptii :D

Rooney :D

A.k.a
7th July 2010, 18:01
Bine zici tu http://www.virginmedia.com/images/rooney-shrek.jpg

Sir. Eko
7th July 2010, 18:06
Care ii care ? :D

TenisFan
7th July 2010, 18:07
Exceptia este Stevie G bineinteles. A doua exceptie este Van Persie. :D

Sir. Eko
7th July 2010, 18:13
Persie e olandez :D .

pinki
7th July 2010, 18:50
persie e urat :D

zebe
7th July 2010, 18:54
Despre Florin Piersic vorbiti voi aici? Ati vazut ceva film cu el? :D

pinki
7th July 2010, 18:55
juniorul... alta bunaciune :D

emiii03
7th July 2010, 19:49
Twillight, refuz si eu

in ultimele zile m-am uitat la filme frantuzesti: Hors de prix, Coco avant Chanel si Amelie, toate cu Audrey Tatou si mi-au placut mult

pinki
7th July 2010, 19:53
cu tot respectul pt ewan, dar the men who stare at goats, cel putin pana acum, mi se pare ingrozitor. poate pt ca joaca si clooney, poate pt ca e cu irak, poate pt ca subiectul mi se pare imbecil... :D


i'm sorry, nu pot sa vad chestia asta pana la sfarsit. de fapt, nici pana la jumate. :mda:

Cristina
7th July 2010, 22:14
hai mah ca e tzacanit filmul,important e sa nu ai asteptari mari de la el :D

Eddy DoubleD
7th July 2010, 23:53
E atipic, ciudatel, dar e interesant in felul lui. Ti-as recomanda sa-l termini...

TenisFan
7th July 2010, 23:57
Si Van Ghelie e olandez. :shocked:

A.k.a
8th July 2010, 00:40
Hot Tub Machine - Nu mi-a placut foarte mult, 6/10

cristi8
8th July 2010, 00:48
Shutter Island- Ciudat filmu,dar destul de bun.Sunt singuru care a observat o asemanare intre Shutter Island si A beautiful mind? :D

pinki
8th July 2010, 00:50
nu pot, faptul ca e cu clooney si cu razboiul din irak ma impiedica :D


:cry: :cry: buna asta tenisfan :D

irinaidu
8th July 2010, 01:38
Si Van Ghelie e olandez. :shocked:

random but fucking funny :happy

Eddy DoubleD
8th July 2010, 10:10
Shutter Island- Ciudat filmu,dar destul de bun.Sunt singuru care a observat o asemanare intre Shutter Island si A beautiful mind? :D

Hmm, da, e o oarecare aemanare...

Doctor_Satan
8th July 2010, 10:15
cu tot respectul pt ewan, dar the men who stare at goats, cel putin pana acum, mi se pare ingrozitor. poate pt ca joaca si clooney, poate pt ca e cu irak, poate pt ca subiectul mi se pare imbecil... :D


i'm sorry, nu pot sa vad chestia asta pana la sfarsit. de fapt, nici pana la jumate. :mda:

Mie tocmai imbecilitatea mi s-a parut amuzanta la filmul asta. L-am considerat ca fiind un film de comedie foarte simpatic.
Presupun ca Fear and loathing in Las Vegas tie ti s-ar parea o tampenie si mai mare.

Eddy DoubleD
8th July 2010, 11:57
Ooo, da... Ala mi se poare regele in ceea ce priveste filme din care nu intelegi nimic, dar sunt pur si simplu bune.:happy

pinki
8th July 2010, 22:11
Mie tocmai imbecilitatea mi s-a parut amuzanta la filmul asta. L-am considerat ca fiind un film de comedie foarte simpatic.
Presupun ca Fear and loathing in Las Vegas tie ti s-ar parea o tampenie si mai mare.

not true, ala e genial.

Celso
9th July 2010, 08:59
Killers - un film de tot rahatul 3/10

Doctor_Satan
9th July 2010, 10:19
Pai, pinki, nici Fear and Loathing nu a avut cine stie ce actiune deosebita, dar ideea, punerea pe ecran si actorii au facut din acest film ceva extraordinar.
Iar Men who stare at goats mi s-a parut tot cam in acelasi gen, doar ca proportiile au fost mai mici. Mie chiar nu-mi place de George Clooney, dar in filmul asta mi s-a parut excelent pentru rolul interpretat. Iar ideea filmului este si ea deosebita. Nu prea are legatura cu Irakul in sensul de magnificii soldati americani care sunt cei mai buni, cu care ne-au obisnuit toate porcariile de filme cu astfel de subiecte.
Chiar ar trebui vazut acest film pentru ca e asa, mai cretin, dar in sensul de amuzant (cel putin in opinia mea), actorii isi joaca rolurile foarte bine si ideea e deosebita prin tampenia ei.


In alta ordine de idei, nu pre am avut timp sa vad multe filme in ultima vreme. Ce am apucat sa revad au fost cele 3 filme din seria Teenage Mutant Ninja Turtles. Comedioare simpatice, usoare, pentru toate tipurile de audiente. Nu va ridicati prea mult stacheta cand le vedeti pentru ca nu ofera nimic deosebit.

A.k.a
9th July 2010, 12:11
Ati fost careva la Predators?

pinki
9th July 2010, 12:19
Pai, pinki, nici Fear and Loathing nu a avut cine stie ce actiune deosebita, dar ideea, punerea pe ecran si actorii au facut din acest film ceva extraordinar.
Iar Men who stare at goats mi s-a parut tot cam in acelasi gen, doar ca proportiile au fost mai mici. Mie chiar nu-mi place de George Clooney, dar in filmul asta mi s-a parut excelent pentru rolul interpretat. Iar ideea filmului este si ea deosebita. Nu prea are legatura cu Irakul in sensul de magnificii soldati americani care sunt cei mai buni, cu care ne-au obisnuit toate porcariile de filme cu astfel de subiecte.
Chiar ar trebui vazut acest film pentru ca e asa, mai cretin, dar in sensul de amuzant (cel putin in opinia mea), actorii isi joaca rolurile foarte bine si ideea e deosebita prin tampenia ei.


In alta ordine de idei, nu pre am avut timp sa vad multe filme in ultima vreme. Ce am apucat sa revad au fost cele 3 filme din seria Teenage Mutant Ninja Turtles. Comedioare simpatice, usoare, pentru toate tipurile de audiente. Nu va ridicati prea mult stacheta cand le vedeti pentru ca nu ofera nimic deosebit.


nu poti sa compari fear&loathing... cu men... serios. nu ai cum. si ala e cretin, dar e cretin pe alta tema. m-am prins si eu ca n-are legatura cu genul ala de filme despre irak, dar eu nu pot sa-l vad. oricat de mult imi place mie ewan, nu pot sa fac acest sacrificiu pt el :D

Eddy DoubleD
9th July 2010, 12:32
The incredible Hulk --- 6.5/10

Doctor_Satan
9th July 2010, 14:39
@A.k.a
Cine crezi ca da banii pe asa ceva? Eu deja il percep ca pe o mare dezamagire fata de precedentele. O sa-l downloadez cand apare o versiune buna si o sa-l puna la capatul listei de filme ce urmeaza sa le vizionez.

@pinki
Eu le-am pus in aceeasi categorie din punctul de vedere al comediei, subiectului ambiguu si labilitatea psihica a personajelor.
Oricum, nu incerc sa te lamuresc sa-l vezi. Imi exprimam doar parerea in ceea ce priveste filmul.

A.k.a
9th July 2010, 17:16
@A.k.a
Cine crezi ca da banii pe asa ceva? Eu deja il percep ca pe o mare dezamagire fata de precedentele. O sa-l downloadez cand apare o versiune buna si o sa-l puna la capatul listei de filme ce urmeaza sa le vizionez.

Reviewurile criticilor spun ca e surprinzator de bun. Si ca sa iti raspund la intrebare, cine e fan al francizei va da bani pe film :)

Sir. Eko
9th July 2010, 18:16
Mi-a placut ,a fost ok asa :D .Am ras :D .


http://img821.imageshack.us/img821/9022/200pxgrownupsmovie.jpg (http://img821.imageshack.us/i/200pxgrownupsmovie.jpg/)



p.s :

:D 38LMVNzqKtI&feature=player_embedded#!

Celso
9th July 2010, 20:02
nu prea il gasesc la o calitate buna:)

Eddy DoubleD
9th July 2010, 21:25
Bai, e real filmul ala?:happy: "Vampires suck"?
Deci, mi se pare gnial. Mi-au fost ascultate rugaciunile.:D De abia astept. Cred ca e filmul verii pentru mine.:D

A.k.a
9th July 2010, 22:04
Nu stiu cine ii tot finanteaza pe idiotii aia doi. Epic Movie, Date Movie, Meet the Spartans, acuma asta. Nici unu dintre ele nu merita vazute. Cel putin asta e parerea mea

M.I.B.
9th July 2010, 22:34
In afara de Vampire suck ( pe care l-am vazut) toate-s slabe.Ce ma bucur ,nu mai sunt singur :D :drak:

Thanks Jason Friedberg & co :yeah: Era timpul sa le dea cateva scaltoafe la producatorii trilogiei,Vampiru lu peste prajit intalneste pe iubita mult asteptata,si...ba se iubeste,ba nu se iubeste,who the f.. cares about this shit aniway? :D


Goood taste never dies :yeah:

Eddy DoubleD
10th July 2010, 00:15
@A.k.a: fan Twilight? buuuuuuuu
:D

Patriots
10th July 2010, 00:39
In afara de Vampire suck ( pe care l-am vazut) toate-s slabe.Ce ma bucur ,nu mai sunt singur :D :drak:

Thanks Jason Friedberg & co :yeah: Era timpul sa le dea cateva scaltoafe la producatorii trilogiei,Vampiru lu peste prajit intalneste pe iubita mult asteptata,si...ba se iubeste,ba nu se iubeste,who the f.. cares about this shit aniway? :D


Goood taste never dies :yeah:

Filmul nu apare pe 18 august? Tu cum naiba l-ai vazut ? :lol:

A.k.a
10th July 2010, 08:11
E de mult timp online. Cica nu sunt mari diferente intre versiunea aia si ce apare pe DVD. Eddy, nu sunt fan Twilight, dar nu suport parodiile de genul asta :)

Eddy DoubleD
10th July 2010, 10:40
Tinand cont ca e parodie la Twilight, te inseli.:) Cat de proasta o fi parodia, sigur e mai buna decat originalul. La trailer am ras la cateva faze. Eu zic ca merita.:P

TenisFan
11th July 2010, 17:52
Killers - Multa actiune in zadar ca povestea e subreda rau. Fetele au ce sa vada - pectoralli lu' Ashton si corpul. Baietii au ce sa vada - ceva masini misto si pe Heigl care-i mega bunoaca nu? Lipseste partea comica ba. Nu-i asa amuzant. :( 5/10
The A-Team - Mai bun decat asta de deasupra sa. Trecand peste situatiile greu de tolerat din anumite momente e amuzant, bine filmat si cu multa actiune. De asemenea are niste efecte misto. Pentru ca am fost amuzat de cateva scene ale lui Murdock care-i genial asta primeste: 7/10.

A.k.a
11th July 2010, 19:10
The Losers - Stay away from it

Eddy DoubleD
11th July 2010, 19:31
The Prestige --- 8/10

Tinand cont de numele ce semneaza regia si de valoarea incontestabila a principalilor actori ce fac parte din distributie, filmul se respecta din plin. Nolan are o atractie spre a complica un film numai pentru a-i da o alta "savoare". Filmul e greu de urmarit. Amestecul temporal al scenelor il face foarte dificil de inteles, insa acest lucru reprezinta un mare plus din punctul meu de vedere. Un film spectaculos cat un truc magic impresionant.

pinki
12th July 2010, 00:50
mie nu mi-a placut asa mult. cel putin finalul este mai mult decat stupid, ceva de genul astepti tot filmul un final plauzibil si-ti baga porcaria aia.

Sir. Eko
13th July 2010, 00:53
http://img820.imageshack.us/img820/3204/215pxthesilenceofthelam.jpg (http://img820.imageshack.us/i/215pxthesilenceofthelam.jpg/)

Bun!!


Am vazut si The Day the Earth Stood Still ,a fost ok...

dumboss_yo
13th July 2010, 14:02
^ Silence of the lambs e foarte bun, l-am vazut si eu acum vreo saptamana. Anthony Hopkins joaca extraordinar.

Un alt film vizionat de curand care mi s-a parut destul de bun este Crash. A, si abia acum cateva zile am vazut si eu Fight Club, bun film.

razwan_vs
13th July 2010, 19:21
Clash of the Titans foarte bun filmul 9/10

A.k.a
13th July 2010, 21:31
The Crazies - Plin de clisee, 6/10

Sir. Eko
14th July 2010, 00:38
http://img820.imageshack.us/img820/3204/215pxthesilenceofthelam.jpg (http://img820.imageshack.us/i/215pxthesilenceofthelam.jpg/)

Bun!!



wow :groggy: ,personaj inspirat de aici :

http://www.crimetime.ro/dosare/macelarul-nebun-a-ucis-femei-le-a-mancat-si-s-a-imbracat-cu-pielea-lor.html

A.k.a
14th July 2010, 07:57
Seamana si cu Psycho

irinaidu
14th July 2010, 13:15
am vazut si aseara the ugly truth. e o comedie romantica. dar e o comedie romantica cu 2 oameni frumosi si nu e chiar retardat realizata. avand in vedere genul filmului as zice chiar ca e unul reusit. plus gerard butler , yammmmy !!!! pinki, zi o data cand mergem in scotia !!!!!!!1

dumboss_yo
14th July 2010, 19:28
Banlieue 13 - Ultimatum: M-am uitat pentru scenele in care personajele scapa de urmariri in stil parkour. E enervant in ceea ce priveste realismul pentru ca toti atacatorii duc lipsa de arme de foc desi fac parte din politie sau trupe speciale. Dar altfel n-ar mai fi iesit spectaculoasele escapade.

88 minutes: Mai mult un film in genul celor pe care le putem vedea seara la tv pe canalele din pachetul standard sau, cu putina ingaduinta, ceva mai bun, pentru ca mentine un oarecare suspans pana spre final (desi eu am anticipat dupa cateva minute de film cine e "rau-facatorul"). M-am uitat in special pentru ca e cu Al Pacino.

Imaginarium of Doctor Parnassus: Ideea e interesanta, insa mi s-a parut ca nu a fost suficient exploatata, parca nu au insistat pe elementele care ar fi impresionat publicul. Oricum, filmul nu e chiar rau, dar nici "de top".

Devil's Advocate: Un film bun, care arata in ce situatii dificile pot fi pusi avocatii :). Al Pacino si Keanu Reeves interpreteaza personajele principale.

Prome
14th July 2010, 19:29
Mr nobody 8/10
Wow, doar atat pot spune, cel mai bun film din ultima vreme, si asta by far.

NORGEMAN
14th July 2010, 21:16
Mr nobody 8/10
Wow, doar atat pot spune, cel mai bun film din ultima vreme, si asta by far.

Ma incred in gusturile tale. O sa-l vad si eu:ok:

A.k.a
14th July 2010, 22:52
Predators - 6/10. A fost prea lung, iar unele scene nu aveau ce cauta in film

irinaidu
15th July 2010, 00:03
Devil's Advocate: Un film bun, care arata in ce situatii dificile pot fi pusi avocatii :). Al Pacino si Keanu Reeves interpreteaza personajele principale.

:happy ok, am ras bine la descrierea asta. tu ai si vazut filmul?

zebe
15th July 2010, 00:11
Mai dau si avocatii de dracu'. :D

In alta ordine de idei, si eu vreau sa vad Mr. Nobody.

irinaidu
15th July 2010, 01:16
ce e cu mr nobody asta. nu am auzit de film pana acum. de ce vrea toata lumea sa-l vada?

zebe
15th July 2010, 01:35
Nici eu nu auzisem de el pana acuma. Am vazut trailerul si pare interesant.

Prome
15th July 2010, 02:30
Well, nu este foarte cunoscut pentru ca va aparea cel mai probabil STV in US, iar prin Europa a rulat la festivaluri in mare...
Dar asta nu inseamna ca e un film slab, ci doar care nu e apreciat :D

Am sa pun mai jos descrierea cuiva de pe youtube:

“If The Fountain, Benjamin Button, The Eternal Sunshine Of The Spotless Mind and Big Fish meet and had a baby…..and in the mean while The Butterfly Effect and The Story Of Everything (part of the Discovery channel documentary “Into the Universe with Stephen Hawking”) meet and had a baby…. then by chance these 2 babies meet and f**d…this right here would be their child.”

irinaidu
15th July 2010, 02:43
prome, habar n-am despre ce e vorba in filmul asta dar daca e rezultatul inbreeding-ului :P trebuie sa fie interesant :D

White Shadow
15th July 2010, 07:58
m-as uita si eu la filmul ala dar chestia e ca vorbesc limba aia ciudata care ma cam zgarie pe creier...

zebe
15th July 2010, 10:27
White, filmul ii in engleza. Stiu ca si io am vazut initial trailer-ul care era in alta limba, dar este si trailer in engleza.

Eddy DoubleD
15th July 2010, 10:34
Well, nu este foarte cunoscut pentru ca va aparea cel mai probabil STV in US, iar prin Europa a rulat la festivaluri in mare...
Dar asta nu inseamna ca e un film slab, ci doar care nu e apreciat :D

Am sa pun mai jos descrierea cuiva de pe youtube:

“If The Fountain, Benjamin Button, The Eternal Sunshine Of The Spotless Mind and Big Fish meet and had a baby…..and in the mean while The Butterfly Effect and The Story Of Everything (part of the Discovery channel documentary “Into the Universe with Stephen Hawking”) meet and had a baby…. then by chance these 2 babies meet and f**d…this right here would be their child.”


:happyFoarte plastica exprimarea.:)

Si astept de ceva timp sa-l vad mai ales ca joaca Jared Leto.

Cristina
15th July 2010, 10:50
bai deci numele lui Jared Leto imi pare extrem de cunoscut,dar nu stiu de unde sa il iau

Prome
15th July 2010, 12:15
30 Seconds to Mars lead vocal :)

Doctor_Satan
15th July 2010, 14:10
Predators - 6/10. A fost prea lung, iar unele scene nu aveau ce cauta in film

Deci n-a mai fost asa de bun cum ziceai ca declarau criticii?
Eu dupa ce am vazut trailerul deja mi-am facut o idee generala despre film si din acest motiv am spus ca o sa fie pe la captul listei.

A.k.a
15th July 2010, 14:21
A fost superior celor doua AVP, dar dupa cum am zis unele scene nu isi aveau locul. Ce mi-a placut a fost ca l-au facut in stilul primului film

M.I.B.
16th July 2010, 14:24
Predators 8/10


Neobisnuita postura a lui Brody.

Japonezul si rusul mi s-au parut extraordinari.

Doctoru..parlitu de doctor :D

Doctor_Satan
16th July 2010, 15:03
A fost superior celor doua AVP, dar dupa cum am zis unele scene nu isi aveau locul. Ce mi-a placut a fost ca l-au facut in stilul primului film

Aici faci o greseala mare. Seria initiala, seria AVP si Predators n-ar trebui comparate pentru ca nu au aceeasi creatori, desi cel din urma ar trebui sa fie a treia parte de la seria initiala.

Uni, nici nu meriti osteneala unei replici.

M.I.B.
16th July 2010, 15:55
Uni, nici nu meriti osteneala unei replici.

Vorbeam de Predators/Doctorul care i-a tradat.Tu ce ai inteles? :confused:

Grinco
16th July 2010, 18:46
Eu pe asta il astept

I16020r--oM

A.k.a
17th July 2010, 08:47
Trailerul din Grindhouse mi-a placut, chiar sunt curios cum va fi. Primul rol principal pentru Trejo ;d

resita
17th July 2010, 12:00
tot am auzit vorbinduse de "The Blind Side", l-am vazut azi-noapte si recomand celor care vor sa petreaca 2 ore linistite :D

TenisFan
17th July 2010, 13:39
Death at a funeral - De ce au trebuit americanii sa preia de la englezi o comedie ce la ei nu s-ar fi potrivit? Era in mediu englez, a fost nebuna si actorii au jucat excelent. Varianta americana a fost foarte slaba. 4/10
Greenberg - Iata un film care se bazeaza in intregime pe scenariu, coloana sonora si nu in ultimul rand pe jocul actorilior. Ben Stiller in mare forma in cu totul altceva decat eram obisnuiti sa-l vedem. Filmul reprezinta o dezvoltare si o evolutie a personajului principal din momentul cand iesise din spitalul de psihiatrie pentru ceva probleme si pana cand o intalneste pe Florence asistenta fratelui lui Stiller. Avem si momente mega comice. Scenariul e foarte bine scris. Un film bun. 7.5/10

Eddy DoubleD
17th July 2010, 14:20
New in Town --- 5/10 No comment.

Charon
17th July 2010, 23:06
Training Day acum pe ProTv!
filmul asta e ca vinul,devine din ce in ce mai bun cu cat imbatraneste!
fiecare vizionare e o placere!:ok:

zebe
17th July 2010, 23:11
Uf, Denzel Washington intr-un rol magistral!

Eddy DoubleD
18th July 2010, 13:56
World's Greatest Dad --- 6/10 Un film care cica nu m-a miscat asa cum trebuia.:happy Are un inceput anost, cateva scene cam stupide si pe care nu as fi vrut sa le vad(cine doreste sa-l vada pe Robin Williams gol pusca sa ridice manuta sus), conversatiile din inceputul filmului m-au invata cateva chestii despre industria porno pe care eu nu le stiam(o chestie interesanta: cica americanii apreciaza filmele xxx europene; credeam ca e un fenomen mondial sau asa ceva...), finalul e trantit foarte aiurea. Partea buna a filmului e undeva pe la jumatate, si anume drama tatalui. Il recomand si nu prea.

YoYoyOi
18th July 2010, 21:25
Am vazut si eu azi Th Book of Eli. Jocul actoricesc e chiar bun, decoruri, scenografie, imagini and stuff arat foarte bine. Nu prea mi-a placut asa ca linie de desfasurare. Adica puteau sa zica mai de la inceput in ce an suntem, cum s-a ajuns la dezastrul ala... Nah chestii dintr-acestea sa stim si noi pe ce lume ne aflam. In rest toate bune si frumoase. 7,5/10

PS cum de l-a patruns glontul de la final si alea doua de mai inainte nu l-au afectat?

Eddy DoubleD
18th July 2010, 21:39
An Education --- 9/10

Un film consistent, genul de drama care este si pe placul meu, un film din care chiar sa ramai cu ceva in urma vizionarii. Nu degeaba a si fost nominalizat intre cele 10 pentru marele Oscar. Mai mult nu ma aventurez sa zic ca poate ma apuc sa povestesc filmul. In orice caz, un film bun spre exceptional. Jocul actorices se muleaza perfect pe intamplari; neaparat trebuie sa-l admir pe Peter Sarsgaard si mai in special pe Carey Mulligan.:floricica:Are un accent extrem de simpatic si a jucat exceptional. Trebuie sa mai prinda niste filme bune in viitor pentru ca are talent.

jo27
18th July 2010, 23:37
Arlington Road---7/10

irinaidu
19th July 2010, 02:59
eu nu inteleg oamenii care spun ca au rams cu ceva dupa ce au vazut an education. eu am ramas cu timpul pierdut doar. mie nu mi-a venit sa cred cat de pueril e filmul asta. si nu mi-a venit sa cred ca nick hornby a scris scenariul. el scrie carti usurele dar nu cretine, pe cand scenariul asta a fost cretinel.
serios eddy, ce-ai aflat din filmul asta ce nu era deja evident pt oricine?
dar sunt de acord cu tine in ceea ce priveste cei 2 actori. Peter Sarsgaard si Carey Mulligan sunt niste draguti si talentati. sper sa-i revad in filme mai bune. pe peter l-am tot vazut pe peter dar pe carey nu am mai vazut-o.

TenisFan
19th July 2010, 09:32
irina tu ai 30 de ani iar Eddyshor are 18. Okeiu? Pentru toti ceilalti care au vazut filmul cand aveam de la 25 in sus era cam evident pentru el care are 18... Not so much. Totusi nu inteleg ce ai tu impotriva acestui film. Ok, subiectul nu este original dar pentru un astfel de film e al dracului de bine facut si interpretat.

Eddy DoubleD
19th July 2010, 11:22
@irina: Te rog sa-mi arati unde am zis ca EU am ramas cu ceva.:D Ceea ce am zis e ca e un film de unde poti sa ramai cu ceva, nu si in cazul meu. Povestea nu e asa puerila cum zici tu; e de actualitate, chiar daca actiunea se petrece acum vreo 50 ani si pentru unii ar fi chiar educational in vremurile acestea.:)

@TenisFan: Stiu ca tu in general imi subapreciezi cunostintele, insa sa stii ca nu e asa.;) Teoretic, nu am aflat nimic nou din filmul asta, decat ca atunci cand voi avea vreo 40 de ani si voi avea bani, o sa pot sa "vrajesc" fete de 17-18 ani.:happy Glumesc.:)

Hai sa va mai dau ceva de criticat...

The Haunting in Connecticut --- 8.5/10

Ca sa fim intelesi de la bun inceput, sunt fan al filmelor cu case bantuite, iar acest film asteptam sa-l vad,l deoarece e adaptarea cinematografica a unui documentar excelent vazut acum cativa ani pe Discovery. Astfel ca voi compara filmul cu documentarul; din acest pct de vedere, sunt foarte multumit de faptul ca au respectat foarte bine povestea initiala(cu mici exceptii) si doar au fost adaugate cateva elemente ce sa dea un aer mult mai "horror" filmului. Este exact ceea ce doream; mai ca ai zice ca producatorii s-au sfatuit cu mine intai. Nota mea a fost mult influentata de acest aspect si de aceea am dat filmului 8.5. Insa raman totusi la parerea ca documentarul in cauza este unul de nota 10, probabil cel mai bun vazut de mine. Daca e sa-l comparam cu alte filme horror, nu e neaparat stralucit, nu e genul care sa te infioare, insa are exact atmosfera potrivita unui film de o asemenea factura. Il recomand.

PS: Se pare ca in 2011 apare si "The Haunting in Georgia", adaptarea unui alt caz care a fost subiectul unui documentar. Dar, din cate imi amintesc, mult mai slab. Dar cine stie.

TenisFan
19th July 2010, 12:28
Eddyshor, daca ai avea sau ai arata ca ai avea mai mult "sangre" in "cojones" s-ar putea sa nu mai fac asta. :( Acum zi-ne cum se vrajesc fetele de 17-18 ani caci eu m-am ramolit si am pierdut contactul cu generatia mai tanara. :shocked:

Eddy DoubleD
19th July 2010, 12:53
Eddyshor, daca ai avea sau ai arata ca ai avea mai mult "sangre" in "cojones" s-ar putea sa nu mai fac asta. :( Acum zi-ne cum se vrajesc fetele de 17-18 ani caci eu m-am ramolit si am pierdut contactul cu generatia mai tanara. :shocked:

Crezi ca eu am 40 sau ce?:mda: Cei pe la 40 le au, nu ai ce zice. Fetele se pare ca vor barbati "experimentati". E momentan o banuiala.

Cat despre "sangre in cojones", nu prea inteleg partea cu a arata ca am. Chestia e simpla: ori ai, ori nu ai.:P Si oricum asta nu afecteaza partea cu a sti sau a nu sti.

Celso
19th July 2010, 14:17
The Ghost Writer -8/10- in opinia mea un film foarte bine realizat, mi-a placut cum a jucat Ewan McGregor, nu i-a iesit deloc rau lui Polanski acest film:rolleyes:

Doctor_Satan
19th July 2010, 14:26
Friday the 13th - 9/10
Mi-a depasit asteptarile. Am crezut ca o sa fie o mizerie in genul Jason X si Freddy vs. Jason, dar nu a fost asa. S-a ridicat la inaltimea seriei. Scenele de babardeala au fost hilare si gagicile din film destul de aratoase.

Alice in Wonderland - 7/10
Nota am umflat-o pentru stilul in care a jucat Johnny Depp si efectele destul de reusite. De asemeanea, mi-au placut Wasikowska, Iepurele de Martie, mata si omida. In rest, filmul nu a oferit nimic deosebit, a fost chiar plictisitor pe alocuri.

Tooth and Nail - 2/10
Mentiunea ca filmul e cu Michael Madsen (care a participat si la scenariu) e de ajuns pentru a-mi justifica nota. Ce m-a impresionat in mod negativ a fost ca n-am gasit subtitrare, a trebuit sa dau sonorul mai tare pentru a auzi dialogul si la cele 2 scene cu babardeala zbiereau ****rile alea de or fi crezut vecinii ca fac vreo orgie la mine in apartament seara pe la 9. Oricum, cam varza filmul, sangeros dar fara esenta si cu un final de tot rasul.

pinki
19th July 2010, 15:01
The Ghost Writer -8/10- in opinia mea un film foarte bine realizat, mi-a placut cum a jucat Ewan McGregor, nu i-a iesit deloc rau lui Polanski acest film:rolleyes:

noi la final, adica aproape de final eram "nu te duce acolo ca o sa ....." :D guess what.


in afara de asta, un film nais. ewan este intr-adevar foarte bun :D


sub titlul "spoiler spoiler spoiler" am pus ...

zebe
19th July 2010, 15:04
noi la final, adica aproape de final eram "nuuuuu, o sa mori!" :d guess what.


In afara de asta, un film nais. Ewan este intr-adevar foarte bun :d

spoiler spoiler spoiler spoiler :D

pinki
19th July 2010, 15:05
ah, ups :D


si ce sa-i fac? :D


done

zebe
19th July 2010, 15:08
Am schimbat si io. Sper ca esti mandra de tine, tocmai mi-ai scos un film de pe lista. :D

pinki
19th July 2010, 15:17
eh na, nu pot sa cred ca ai idei de-astea "preconcepute" :D nici nu ti-am zis cine ..... (ce era scris cu alb) :D

Eddy DoubleD
19th July 2010, 15:22
Se vede albul ca fundal are o nuanta albastru foarte deschis.:P Nu ai facut nimic...
In orice caz, majoritatea eroilor din filme ajung sa...stii tu ce.:D Nu e un asa spoiler...

pinki
19th July 2010, 15:34
am re-editat.

Eddy DoubleD
19th July 2010, 22:35
Taken --- 4/10

Probabil ca trebuia sa las nota pentru final ca sa vedeti "motivatia". Ca sa o luam asa, ma uit si eu frumos dupa un film, vad descrierea, imi creez niste asteptari, ma interesez cum e filmul, asteptarile mele cresc, si pana la urma cu ce ma aleg? Ma aleg cu un film pe care mult mai usor l-as fi vazut daca as fi deschis pe Pro TV la 20:30 in orice zi. Sunt curios daca pot primi inapoi de la viata timpul pierdut cu acest film si cu descarcatul si problema este ca eu de foarte putine ori spun asa ceva despre un film. Trebuie mentionat faptul ca daca Steven Seagal s-a uitat la filmul asta cred ca a lesinat de-a dreptul, iar cand si-a revenit, si-a sunat avocatii ca sa ii anunte ca vrea ca Liam Neeson sa-i devina profesor. Pare-se ca si Seagal asta, in "maestria" lui, are mare concurenta. Daca pana acum mi-a fost usor sa critic, ar fi bine sa spun si ce voiam eu de fapt de la film. La prima vedere subiectul este unul de actualitate care de fapt trebuia sa fie punctul principal. Voiam sa vad ceea ce presupune a face trafic de persoane, sa vad cruzimea, torturile si violenta fizica si morala la care sunt supuse persoanele ce sunt rapite pentru asa ceva. Asta e un subiect greu de abordat care daca era tratat ca atare, putea iesi ceva bun. Dar asa am avut o echipa de productie care si-a batut joc intr-un stil seagalian de un subiect foarte bun. Deci sunt foarte dezamagit.

@zebe: Cu primul nu a iesit bine. Sper ca ai avut ochi mai bun la urmatoarele 3. Stii tu despre ce vorbesc.:)

TenisFan
19th July 2010, 23:08
Ai ratat subiectul filmului Eddyshor. Subiectul era de fapt cum cei ce fac ceea ce te asteptai tu sa faca sunt maltratati, abuzati si batuti mar de catre Liam Neeson. Scena din apartamentul albanezilor este elocventa in acest sens. Acum nu intelege gresit filmul. Daca nu e ceea e te asteptai tu sa fie nu inseamna ca nu trebuie sa fie judecat dupa ceea ce este. Ca tu ai in cap idei si vrezi sa vezi anumite filme e problema ta. Judeca filmul dupa ceea ce e el de fapt. Eu cand ma uit la o comedie romantica si am un nivel hormonal sa zicem mai ridicat nu inseamna ca ma astept ca filmul sa degenereze in pornache animalic. Doar pentru ca as fi dorit eu sa fie asa nu inseamna ca filmul e prost. ;)

Eddy DoubleD
19th July 2010, 23:20
Eu cand ma uit la o comedie romantica si am un nivel hormonal sa zicem mai ridicat nu inseamna ca ma astept ca filmul sa degenereze in pornache animalic. Doar pentru ca as fi dorit eu sa fie asa nu inseamna ca filmul e prost. ;)

E alegerea ta. Si e gresita. Ca daca ai un nivel hormonal ridicat cum zici, ar trebui sa alegi un xxx direct si nu o comedie romantica.;)

Problema este ca un film trebuie sa fie bun ca de aia ma uit la el. Nu vreau nici sa pierd timpul inutil. In plus "dragostea" mea pentru filmele cu Steven Seagal m-a facut sa fiu foarte acid cu privire la acest film.:)


Subiectul era de fapt cum cei ce fac ceea ce te asteptai tu sa faca sunt maltratati, abuzati si batuti mar de catre Liam Neeson.

Acest punct de vedere chiar imi place. Nu m-am gandit sa gandesc din aceasta perspectiva. Insa aceasta nu salveaza cu nimic filmul. E meritul tau ca tu asta ai inteles.:happy

TenisFan
19th July 2010, 23:27
Ori refuzi sa intelegi ideea ori n-ai inteles-o. Filmul este bun numai ca nu e bun in concordanta cu subiectul pe care-l voiai tu. Subiectul filmului este despre altceva si filmul e bun vis a vis de acel subiect. Tu n-ai realizat care e subiectul. Tu crezi ca subiectul unui film este dupa cum ai vrea tu sa fie subiectul? Nevermind.

Eddy DoubleD
20th July 2010, 00:02
Cand nivelul tau de asteptari e - (aici) si tu primesti _ (atat) iti dai seama ca vei fi dezamagit. As fi crezut orice despre filmul asta mai putin ca o sa vad un tip cum le zdruncina creierii tuturor.
Faptul ca parerea mea este ca mi-am pierdut o ora si jumatate cu filmul nu este din cauza subiectului in sine, ci din cauza faptului ca pur si simplu subeictul nu a fost tratat intr-o maniera care sa te lase cu ceva. A fost ca si cum ai fi mancat paine goala.
Faptul ca am zis si eu cum vedeam filmul nu e decat un bonus. Eu cel putin asa l-as fi tratat.
Daca te faci ca nu vrei sa ma intelegi...nevermind.:)

irinaidu
20th July 2010, 01:05
irina tu ai 30 de ani iar Eddyshor are 18. Okeiu? Pentru toti ceilalti care au vazut filmul cand aveam de la 25 in sus era cam evident pentru el care are 18... Not so much. Totusi nu inteleg ce ai tu impotriva acestui film. Ok, subiectul nu este original dar pentru un astfel de film e al dracului de bine facut si interpretat.

in primul rand nu am putut sa trec peste cat de penibil sunt creionati parintii fetei. erau un fel e parodie dupa niste personaje. si as fi fost ok cu chestia asta daca tot filmul ar fi fost parodie.
apoi in general ma seaca personajele facute asa ca fata din film ( acelasi motiv pt care m-a secat juno ). fete destepte de pica dar cand vine vorba de un barbat proaste de mor. faza e complet neplauzibila.
apoi profesoarele de la scoala ei care intai sunt super uptight iar la sfarsit o inteleg si o ajuta. in special faza cu scoala m-a enervat. pt ca luand in considerare si perioada in care se desfasoara actiunea, o data exmatriculata dintr-o scoala, ramai exmatriculata.
plus , un motiv personal ( now i'm mostly joking ) . eu nu am inteles niciodata sarmul barbatilor mai in varsta. older is creepy to me. daca unul de 40 se da la una de 14 , e pur si simplu pedofilie. yeakkkkkkkk. iar daca aia de 14 se uita la ala de 40 are o problema cu vederea. :P

TenisFan
20th July 2010, 08:44
Sa-mi fie scuzata interventia dar tu din pacate nu esti din peisaj. Ti s-o parea tie "creepy" dar faza asta e de cand lumea si Pamantul. Si cum sa-ti spun intr-o lupta dreapta Pamantul castiga de fiecare data in fata ta daca privim obiectiv. Subiectiv tu castigi de fiecare data si poate o data sau de doua ori se termina egal. Acum glumeam eu cica. Si mie mi s-a parut un pic ciudata faza cu parintii. Adica asa autoritari si stricti si nu observa nimic? Pana cand mi-am dat seama ca de fapt ei voiau ca fiica lor sa poata trai confortabil viata sa nu duca lipsa de nimic. Tipul asta parea sarmant, elegant si de buna credinta. Era totusi o perioada atunci. Si pe profesoare le-am inteles. Ele stiau mai bine decat oricine ca se putea intampla ceva cu tipul asta si desi au avertizat-o in nenumarate randuri la final au iertat-o pentru ca a trebuit sa primeasca o lectie de viata pentru a se trezi cu adevarat la realitate. Una e sa fii fata desteapta si alta e sa cunosti interactunile umane si omul. Asta nu se capata decat prin experienta de viata. Adica prin ce-a trait ea.

Hopshio
20th July 2010, 09:26
am re-editat.

ai editat tu..dar la quote-ul lui zebe tot se vede:evil::lol:

Eddy DoubleD
20th July 2010, 10:07
Revenind la "An Education" modul in care sunt creionati parintii nu e ciudat, era chiar interesant. Initial dau senzatia ca vor ca fata lor sa invete, insa cum apare oportunitatea de a se casatori cu tipul cu bani, sarmant si toate cele, cedeaza foarte usor pentru ca pana la urma erau materialisti. Ar fi trebuit sa-mi dau seama de asta atunci cand tatal incepuse sa se planga ca plateste prea mult cu scoala.
Apoi, fata nu cade neaparat usor in bratele tipului, ci mai degraba descopera o lumea pe care pana atunci nu o stia, o lume care era mult mai putin plictisitoare decat cea pe care o traia. Oricat de destept ai fi, la un moment dat vei ceda anumitor tentatii deoarece omul e facut sa vrea sa descopere lucruri noi.
Si in al treilea rand, profesoarele mergeau probabil pe principiul ca oricine isi invata la un moment dat lectia si merita sa primeasca o a doua sansa. Aici chiar nu e nimic ciudat.

pinki
20th July 2010, 11:45
ai editat tu..dar la quote-ul lui zebe tot se vede:evil::lol:

asta nu e vina mea :D

irinaidu
20th July 2010, 17:23
Si in al treilea rand, profesoarele mergeau probabil pe principiul ca oricine isi invata la un moment dat lectia si merita sa primeasca o a doua sansa. Aici chiar nu e nimic ciudat.

acum fara legutara neaparat cu filmul, tu vrei sa-mi spui ca daca eu sau tu ne duceam la directoarea liceului nostru si ii spuneam ca nu mai vrem sa mergem la scoala pt ca preferam sa ne-o tragem cu cineva cu bani, ne mai primeau inapoi dupa asa ceva? :drak:

si la parinti, nu idea in sine ca ar fi lasat-o pe fata sa se casatoreasca cu un tip bogat in loc sa mearga la scoala m-a deranjat. ci modul cum sunt facuti. si modul in care sunt machiati si imbracati, felul in care isi rostesc replicile, totul pare facut la bascalie. daca ar fi reflactat aceesi idee dar fara sa ii faca sa arate ca niste clovni nu m-ar fi deranjat.

well anyway, sa speram ca pana la oscarurile viitoare o sa se faca si niste filme faine ca astea de anul asta au fost un dezastru.

tenisfan, eu stiu ca mama natura castiga, dar ma trezesc si eu asa sa mai comentez din cand in cand. fucking mother nature :P

Eddy DoubleD
20th July 2010, 17:51
acum fara legutara neaparat cu filmul, tu vrei sa-mi spui ca daca eu sau tu ne duceam la directoarea liceului nostru si ii spuneam ca nu mai vrem sa mergem la scoala pt ca preferam sa ne-o tragem cu cineva cu bani, ne mai primeau inapoi dupa asa ceva? :drak:

Pai acum 50 de ani nu era poate chiar raspandita ideea ca aia de 40 de ani cu bani sunt partide bune pentru fetele de 17 ani.:)
Acum e asa de raspandita incat daca directoarea sa zicem te-ar auzi de asa ceva te-ar exmatricula si nu te-ar mai primi in scoala...din invidie.:happy

Grinco
20th July 2010, 23:10
Ultimul Shrek e inca o dovada ca sequel-urile sunt tampite, de obicei. In afara de 2-3 faze cu mata si magaru' e jenant de sec. Ii dau un 5 cu indulgenta, ca-s in toane bune:D Inca o chestie...In sala era si Pantilimon. Bine ca nu a avut loc in fata mea:D

Eddy DoubleD
20th July 2010, 23:24
:happy Tare faza cu Pantilimon...

9 --- 9/10 (glumesc si eu; nu poate sa primeasca tot 9:D) 6/10

O animatie interesanta, poate putin promovata, insa reusita dupa parerea mea. Se porneste de la o idee cat de cat originala, cu acele papusi de paie, atmosfera creeata foarte bine, peisajul apocaliptic are anumite caracteristici care m-au facut sa-l apreciez. Per total, un film bun.

Sir. Eko
20th July 2010, 23:40
Inca o chestie...In sala era si Pantilimon. Bine ca nu a avut loc in fata mea:D

:D :D

http://img251.imageshack.us/img251/5138/wallev.jpg (http://img251.imageshack.us/i/wallev.jpg/)

Simpatic :ok: .

A.k.a
21st July 2010, 14:51
Let the right one in 8/10. Simplu dar foarte bun

praf_de_stele
21st July 2010, 23:41
m-am mai delectat (sau nu) cu multe filme in ultimul timp, nu le mai stiu pe toate, unele mi-au placut, altele nu
ca tot vorbeati de "taken", mie mi s-a parut un film foarte bun, i-as da 8 sau 9(nu le am cu notele). actorul principal este extraordinar(sau poate am eu ceva personal cu el, de bine:P), actiunea si desfasurarea evenimentelor te tin cu sufletu' la gura. sau poate ca exagerez, dar cert e ca a fost pe gustul meu si mi-a facut placere sa-l vizionez pana la final fara sa-mi dau seama cand s-a scurs timpul.

mi-au mai placut "dude, where`s my car?"(pana si pe mine m-am tampit cu filmu' asta), a fost shibby(nu gasesc alt termen acum:D), "the devil's advocate"(pe langa film, keanu e bun:D), "mulholland drive"(interesant, iluzie, fantezie, nitel suspans, mister - pe placul meu), "pride and prejudice"(excelent film, imi imaginez cum o fi cartea!!! si inca o data, prea bun mr darcy-frate, ce om:cool::D), apoi "the hot chick", "dead man on campus" si "what a girl wants", comedii usoare, placute, la care m-am amuzat pe alocuri si care nu m-au facut sa pierd timpul degeaba. sa nu uit "striptease" cu demi moore - exceptand fazele cu alea dansand goale, m-a prins firul actiunii :P
si aseara am vazut "the wind that shakes the barley", cu razboiul dintre britanici si irlandezi. interesant, mai ales spre final. recunosc ca m-am cam plictisit, adica s-a desfasurat asa liiin, aproape sa adorm, dar ideea filmului a facut totul. prea au lalait-o, zic, ma gandesc :thinkso:

Doctor_Satan
22nd July 2010, 08:59
Kick Ass - 8/10
Un film foarte simpatic, cu scene hilare. O idee reusita si un film care nu m-a plictisit deloc.

Hostel - 9/10
Un film foarte interesant. La inceput nu pricepeam de ce lumea zicea ca-i horror cand mie mi se parea comedie toata ziua. Scenele de violenta sunt interesante, dar puteau fi un pic mai explicite, mai ales cea in care ii dadea gauri cu masina de gaurit. Personajele feminine puteau fi mai reusite, la cum le descria Alexei.
Urmeaza sa vad si partea a doua, care sper sa fie la fel de buna.

YoYoyOi
22nd July 2010, 21:55
Ca tot ati adus vorba de Mr. Nobody am zis sa vad si eu cu ochii mei minunea... Pffff... Nu prea m-a incantat. Asa ca idee e interesant, insa tot o da inainte si inapoi, ba e o viata, ba e alta, ba e acum intr-un loc ba e atunci in alt loc, ba e chiar acum dar in alt loc. Dracu si cu lacu 6/10

Intre timp, m-am mai "delectat" cu alte filme. Si anume:

Remember Me cu Paul Wesley, dintosul principal din Vampire Diaries si Emilie de Ravin, nimeni alta decat Claire din Lost. Film foarte placut, cu o intriga atragatoare, o relatie de dragoste construita frumos, umor pe alocuri, lacrimi prin celelalte locuri. 8/10

The Bounty Killer cu Jennifer Aniston si halalalt. Film destul de dragut de urmarit cand chiar n-ai ce face. Ea ziarista, el vanator de recompense, casatoriti inainte, sunt adusi acum fata in fata cu un caz nou pentru a se indragosti din nou. And that's all folks. 6,5/10

Si dupa atata dragoste de numa-numa, am trecut la trileroase si anume The Fourth Kind, cu Mila Jovovic. Nu e chiar thriller, nici horror, e un fel de drama psiho-socoteala, cu psiholigi, hipnotizari, spirite de dincolo, crime misterioase si draci beliti. Dar a meritat osteneala, chiar daca nu-s fan al genului. A fost o faza in film cand am crezut efectiv ca fac infarct cu inima. Dar mi-a placut. 8/10

Si revenim la romanticale cu Dear John, cu Channing Tatum si Amanda Seyfried, film romantic extrem de bine realizat, atat ca desfasurare a evenimentelor, cat si ca poveste. El militar venit acasa in permisie, o intalneste pe ea, se indragostesc, el se intoarce pe front, relatia lor continua prin scrisori, pana cand... in fine nu va mai zic. E de urmarit 8/10

Peacock. Ceva de genul "FUGI!". Am rezistat o juma de ora doar. Unul e ceva functionar la o banca (cred), uneori e barbat, alteori e femeie, sta singur vecinii nu stiu ca el e cu capu', un tren deraiaza la el in curte, el/ea se crizeaza si ... n-am mai putut sa vad mai departe. 0/10

The Twilight Saga: Eclipse. Puteau sa se opreasca inainte de a face filmul asta. Adica ma enerveaza continuarile astea. Vad ca le merge cu un film si zic sa mai faca unul si apoi altul. Si asa fecundeaza tot farmecul. Sper din tot sufletul ca s-au oprit aici. 6,5/10

Peter and Vandy. O comedie romantica (cica), mai mult romantica decat comedie si mai mult zapaceala decat romantica. Tot o dau inainte si inapoi, ba cand sunt deja in pat, ba cand s-au cunoscut, ba cand s-au certat, ba cand se iubeau, ba cand s-au despartit, ba cand s-au iubit prima oara... ba cand mama dracului. 4/10

The Informant cu Matt Damon, film foarte laudat pe site-urile de profil. Mie nu mi-a placut. Cu toate ca am apreciat "evolutia" lui Matt, filmul e de tot kktul. N-are nicio noima, nu te tine nimic conectat, n-are o intriga anume. E un fel de lasa-ma sa te las 6/10

Fame. Stiam de la inceput la ce sa ma astept. Un film cu elevii unei scoli de arte, deci e vorba de dans, muzica, multa muzica, apoi iar dans, apoi nitica drama a adolescentilor, nitel amor, si aici zic foarte putin, o faza colo sa cand se saruta doi, in rest tra la la, doi la stanga trei la dreapta, tra la la. 5/10

Si pentru ca am prins gustul torturii cu filme de acest gen am zis sa nu pierd Love N' Dancing... another bullshit. Insa aici mai adaugam pe langa tra la la si turai turai, si jocul absolut de pre-amatori al protagonistilor. Cred ca si io jucam mai bine rolurile alea. Oricare ar fi fost ele, principale, secundare, feminine sau masculine. 3/10

Azi am zis sa nu ma las cucerita de filme proaste si sa incerc Adam. Asta a mai salvat nitel situatia, in sensul ca n-am considerat chiar ca am pierdut timpul degeaba. Macar pentru faptul ca am aflat si eu ce-i aia sindromul Asperger. Da, el are sindromul asta, un fel de autism mai special cica, si se indragosteste de ea, care e un fel de baby sitter. Ca asa-i cu sindromatii astia. Si cam atat e tot. 6/10

Anisia
22nd July 2010, 22:50
YoYoyOi, sper sa nu fi dezamagita, dar mai urmeaza ecranizarea ultimei carti din seria Twilight. Si fiindca actiunea este mult mai complexa decat precedentele, iar cartea in sine are foarte mult "material" de exploatat, fiind formata din 3 parti, vor fi 2 filme...

irinaidu
22nd July 2010, 23:12
yoyo, nu ti-a placut adam???????mie mi s-a parut un film asa de dragut ca daca s-ar putea sa ma imbratisez cu un film, as fi facut-o. si i-as fi dat si niste dulciuri. tot filmului.

YoYoyOi
23rd July 2010, 00:50
Eh, avand in vedere ce note am dat mai sus, se poate spune ca mi-a placut. Sau mai bine zis ca nu mi-a displacut.

Anisia, mi-ai dat o veste proasta. Asta nu inseamna ca n-o sa ma uit si la alea. Pana la urma tre sa se termine cumva.

zebe
23rd July 2010, 00:53
yoyo, nu ti-a placut adam???????mie mi s-a parut un film asa de dragut ca daca s-ar putea sa ma imbratisez cu un film, as fi facut-o. si i-as fi dat si niste dulciuri. tot filmului.

Haha fain zis. :D Ii foarte ok Adam.

Anisia
23rd July 2010, 01:08
Yoyo, nici nu intentionam sa te fac sa nu te uiti:) Se anunta a fi cele mai bune pentru ca regizorul care se va ocupa de ele a luat cateva Oscaruri. Sa vedem...

Doctor_Satan
23rd July 2010, 15:47
The Human Centipede - 7/10
Cam scrantit filmul, dar simpatic. L-am vazut cam in jumatate de ora pentru ca in multe portiuni desfasurarea actiunii e previzibila si am derulat. Pe la final, la faza cu "Iiiichi, Niiiii, Iiiichi, Niiii" radeam de faceam pe mine.
Am si o nelamurire in legatura cu acest film: unul era neamt si unul japonez. Cum dracu' de puteau comunica?

The Book of Eli - 9/10
Frumos filmul, cu o viziune asupra viitorului interesanta. Dar nu am priceput o chestie: Eli era chior, nu? Nu i-am studiat comportamentul, dar in afara de mirosul si auzul foarte fine, miscarile lui pareau demne de un om care vede perfect. La partea cu impuscaturile n-am fost atent daca el a tras toate focurile dupa ce trageau ceilalti.

Eddy DoubleD
23rd July 2010, 15:54
@Doctor Satan: Se presupune ca celelalte simturi ii erau asa ascutite incat nici nu-i trebuiau ochi sa vada.:happy

Doctor_Satan
23rd July 2010, 16:58
Ei, de-acuma e SF. De fapt, stai! Filmul o fi el SF, dar nici chiar asa!

Sasuke Uchiha
23rd July 2010, 22:19
doctorule uita-te la Zatoichi

Doctor_Satan
24th July 2010, 11:45
Bine, asa era si Furie Oarba cu Rutger Hauer, dar alea sunt chestii mistice, cu oameni antrenati de maestri si prostii de genul, pe cand Book of Eli se vroia a fi povestea unui om care supravietuise Apocalipsei. Dar a mers un pic cam mult pe partea de fantezie si misticism.

R.Alexandru
24th July 2010, 19:25
Remember Me cu Paul Wesley, dintosul principal din Vampire Diaries si Emilie de Ravin, nimeni alta decat Claire din Lost. Film foarte placut, cu o intriga atragatoare, o relatie de dragoste construita frumos, umor pe alocuri, lacrimi prin celelalte locuri. 8/10


:confused:

Lordul
24th July 2010, 22:31
Sarutul care ucide -un film cu Morgan Freeman , film bun nota 8,5 din 10

A.k.a
25th July 2010, 10:19
The Karate Kid asta nou. Mi-a placut, e la nivelul primului

Anisia
25th July 2010, 18:57
The Sound Of Music - trebuia sa-l vad cu mult timp in urma, dar mai bine mai tarziu decat niciodata:) A fost o reala placere sa-l vizionez: 9,5/10

TenisFan
26th July 2010, 09:08
Being John Malkovich - Cine are chef de lucruri stranii si bizare sa se uite la filmul asta. Nici nota nu-i dau atat de ciudat mi s-a parut. :shocked:
Bandslam - aka Adventureland 2.0. Diferenta e ca aici asta e mai urat dar tipele raman mega bune. Scenariu mai SF decat asta nici ca mai prinzi curand. Si cum se arunca asupra lui si-l vor nespus. :rolleyes: Lasand la o parte toata chestiunea asta de umplutura muzica este foarte misto. 6/10

Eddy DoubleD
26th July 2010, 11:35
Being John Malkovich - Cine are chef de lucruri stranii si bizare sa se uite la filmul asta. Nici nota nu-i dau atat de ciudat mi s-a parut. :shocked:

Ce-ai mah?:)A fost simpatic. Nu e frumos sa nu dai nota.:mda:
Ce nu am inteles eu e: de ce John Malkovich? Putea fi oricine acolo.:happy

pinki
26th July 2010, 13:07
mie mi=a placut foarte mult being john malkovich :D


on the other hand, adventureland sucks.

YoYoyOi
26th July 2010, 21:09
:confused:

ai dreptate. Robert Pattison am vrut sa zic din Twilight. M-am zapacit cu vampirosii astia :D

pinki
27th July 2010, 10:09
urat e baiatu' ala

Anisia
27th July 2010, 21:56
Pinki, n-ai vazut pozele potrivite:D

Cristina
27th July 2010, 22:10
si potrivite si tot urat e :D:P

klausz
27th July 2010, 22:14
Grown ups - super comedie

Anisia
27th July 2010, 22:39
Cristina, sunt sigura ca macar o poza ar fi pe placul vostru:)

A.k.a
28th July 2010, 08:55
The Amityville Horror - nu mi-a placut deloc

TenisFan
28th July 2010, 09:00
Inherit the wind - Naiv si romantic. Subiectul este bun si scenariul excelent. Poate ca procurorul a exagerat un pic cu rolul sau dar per total jocul actoricesc a fost magistral. Si nu sunt doar cei 2 protagonisti(avocatii) ci mai multi implicati care au jucat superb. 8/10
12 angry men - Am revazut acest film, imediat dupa cel de mai sus, ca sa-mi dau seama daca nu cumva l-am supraevaluat si a avut si asta dozele de naivitate pe care le-am descoperit in primul. Nici vorba de asa ceva. Un film absolut excelent. 10/10 :yeah:

dumboss_yo
28th July 2010, 22:38
^ 12 angry men din 1957 sau versiunea mai noua (din 1997) ?

TenisFan
28th July 2010, 23:28
1957 cu Henry Fonda si alti foarte buni actori.