PDA

View Full Version : Filme pe care le-am vazut in ultima vreme



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Sasuke Uchiha
7th March 2010, 01:38
the hurt locker - 7/10 prea lung prea obositor , tot asteptam sa se termine... daca va castiga oscarul o sa fiu dezamagit , bastarzii lui tarantino e mult peste , chiar si avatar
edge of darkness . 6/10 mmm....
the collector - 8/10 surprinzator de bun , chiar nu ma asteptam , il strica putin finalu , desi nu imi plac finalurile fericite asta chiar il merita
Law Abiding Citizen - 8/10

valitudor
7th March 2010, 09:07
Daca ti s-a parut lung si obositor the hurt locker as vrea sa te intreb cum ti s-a parut The White Ribbon, pentru ca am inteles ca l-ai vazut, din moment ce l-ai dat favorit la Oscar :D

TenisFan
7th March 2010, 13:04
Capitalism - A love story - Michael Moore se deda la obisnuitele sale investigatii si acuze numai ca de data asta mai e si comic. Nu ca vrea sa fie dar ajunge sa fie. :( 7/10
Agora - Plictisitor film la inceput. As spune ca-n prima ora l-as fi stins. Destul de interesant pe final. 6.5/10

Eddy DoubleD
8th March 2010, 13:59
The Hurt Locker --- 6.5/10

Celso
8th March 2010, 20:27
de acum incolo A.k.a e regizorul aici:D

A.k.a
8th March 2010, 20:56
Nu am prea multe de facut, toti userii sunt civilizati aici :D

TenisFan
8th March 2010, 21:01
Sa traiti sefu'. Numa' laude despre toate filmele or sa vina de la mine. :D

zebe
8th March 2010, 21:04
Nu am prea multe de facut, toti userii sunt civilizati aici :D

Stai sa apara un nou Avatar. :D

Felicitari!

Hingherul
8th March 2010, 21:29
felicitari A.k.a! draguta culoare :)

deci am rezolvat cu zana maseluta. 7/10. film usurel de duminica. nu merita deranjul decat daca insistati neaparat.

YoYoyOi
8th March 2010, 21:50
deci hurt locker ala e un mare bullshit. n-are niciun dumnezo. nu-i nici sa, nici sa. pierdere totala de vreme, de bani, de pelicula. N-am sa pot intelege in vecii vecilor cum a fost asta nominalizat la Oscar, d'apoi sa si ia premii :groggy: so 4/10

am vazut si shutter island, un alt bullshit mai mic. O vreme n-am inteles nimic din el, am reluat filmul, am priceput niste chestii, dar per total e chiar boring. 5/10

relansat
8th March 2010, 21:52
dzeu te mai intelege si pe tine :cry:

ai dat aproape 10 lu twilight :happy

YoYoyOi
8th March 2010, 21:58
pi ala mi-o placut, dic mo :D

la astea am adormit de 3 ori in kkt, deci e bullshit

irinaidu
9th March 2010, 01:03
oare unde as putea gasi si eu sa vad " a single man " ????

TenisFan
9th March 2010, 09:28
Ma poti gasi si vedea in orasul meu natal -> Craiova.

pinki
9th March 2010, 11:55
ahahahaha :ok:

relansat
9th March 2010, 12:39
aseara vazui si io the hurt locker. mult prea subtil ptr mine ... nici nu mai stau sa ma intreb de ce-o primit atatea oscaruri, e munca de sisif.

irinaidu
9th March 2010, 12:55
Ma poti gasi si vedea in orasul meu natal -> Craiova.

smart ass :P

in afara de propuneri indecente, un ajutor serios nu gasesc ?

Marius
9th March 2010, 13:17
pai da mai multe detalii irina... in afara de single sa aiba si ochii verz, inaltut, cu masina sau fara, sa stie sa gateasca sau nu :D :P

irinaidu
9th March 2010, 13:31
ce rai sunteti :( un link mai, un link nu aveti?

TenisFan
9th March 2010, 19:51
http://btjunkie.org/search?q=a+single+man
Jucatorul lui Real Kaka(lau) de torrenti irina. Alege cu grija... ;)

irinaidu
9th March 2010, 20:04
http://btjunkie.org/search?q=a+single+man
Jucatorul lui Real Kaka(lau) de torrenti irina. Alege cu grija... ;)

stai ca eu sunt mai slow asa de felul meu si azi mai mult ca niciodata, ce-i cu kaka ???

Sir. Eko
9th March 2010, 20:08
^Ha ,asta am zis si eu ....a trebuit sa citesc de 2-3 ori pana mi-am dat seama ce a vrut sa zica :D

Cristina
9th March 2010, 20:23
de fapt a vrut sa zica(scuzati cacofonia:D):cacalau de torrenti:D
Irina sa ne faci si noua un rezumat al filmului,caci pare interesant,dar mai ales ca joaca unul dintre favoritii mei si anume Firth:D

irinaidu
9th March 2010, 20:28
cristina, apreciez traducerea. si acum brusc il apreciez si pe tenisfan. e mai placut sa te gandesti la kaka decat la cacalau de torents :)
cristina, daca merge downloadul, va povestesc.

moty
9th March 2010, 21:42
merge sau iti fac un cd?

White Shadow
9th March 2010, 21:44
Am vazut Schimb Valutar...film romanesc....a fost destul de interesant...

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/6f7yCV4BxxQ&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/6f7yCV4BxxQ&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

era putin plictisitor daca nu aparea :

http://img532.imageshack.us/img532/2987/vlcsnap2010030921h36m43.png (http://img532.imageshack.us/i/vlcsnap2010030921h36m43.png/)

moldoveanca Lili :kiss::kiss::floricica::bere:

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/tj-wP9sMVZs&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/tj-wP9sMVZs&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Roddicted
9th March 2010, 21:51
Dog Day Afternoon -- 9/10.Al Pacino joaca din nou magnific :D
Bine...era si mai tinerel

irinaidu
9th March 2010, 23:08
merge sau iti fac un cd?

vad ca merge bine. sper sa fie si filmul care trebuie. mersi frumos !

jo27
9th March 2010, 23:47
Politist, adjectiv---7,5/10..nu m-a impresionat, dialogurile inteligente, insa mi s-a parut prea monoton...

Cristina
10th March 2010, 09:49
Eu parca tot asteptam sa se intample ceva la Politist adjectiv,lucru care intarzia sa apara.Oricum in urmatoarele cateva zile facusem o obsesie pt melodia Mirabelei Dauer de imi innebunisem toti apropiati!:D

relansat
10th March 2010, 10:21
Politist, adjectiv---7,5/10..nu m-a impresionat, dialogurile inteligente, insa mi s-a parut prea monoton...

mi s-a parut cel mai prost film romanesc pe care l-am vazut :)

Datenshi
10th March 2010, 13:11
N-as zice prost, dar cu siguranta cel mai monoton.

irinaidu
10th March 2010, 13:50
http://btjunkie.org/search?q=a+single+man
Jucatorul lui Real Kaka(lau) de torrenti irina. Alege cu grija... ;)

mai nu am gasit nici unul care sa fie pe bune pana la urma. alte idei??? :(

relansat
10th March 2010, 13:51
N-as zice prost, dar cu siguranta cel mai monoton.

a semanat cu hurt locker, din pc asta de vedere :)

Cristina
10th March 2010, 14:37
haide mai,la aia macar mai exploda o bomba mai se certau intre ei mai era ceva,la politist adjectiv in schimb dizertau aia pe seama cuvantului "anafora"
Irina,ai incercat pe oDC?

irinaidu
10th March 2010, 15:16
cristina, se vede ca nu ma cunosti. eu sunt technologically impaired. oDc??? habar n-am ce e cu el si cum sa fac . dar apreciez explicatii. a se tine minte ca inteleg cu greu chestiile tehnice.

Cristina
10th March 2010, 15:26
Irina,suntem doua.:D;)Eu stiu sa lucrez doar cu torrenti oDC-ul ma depaseste,dar acolo sigur ai gasi filmul.Foarte multa lume il foloseste.Poate gasesti pe cineva amabil sa iti explice modul in care se instaleaza programul si cum functioneaza acesta.Imi pare rau ca nu te pot ajuta!

TenisFan
10th March 2010, 15:35
Irina, cand ajung acasa ma orientez mai bine dupa un torrent bun. Asta daca a aparut filmul. Eu parca sa zic ca l-am vazut aparut ca dvdrip. In link-ul de ti l-am dat trebuia sa te uiti la comentarii... Eu cand am vazut ca sunt asa multi seederi m-am gandit ca ala era filmul si nu m-am mai uitat la comentarii.

irinaidu
10th March 2010, 17:37
mersi frumos. as aprecia.

pana atunci mi-am descarcat " up ".

praf_de_stele
10th March 2010, 20:15
Irina sa ne faci si noua un rezumat al filmului,caci pare interesant,dar mai ales ca joaca unul dintre favoritii mei si anume Firth:D
cand joaca un actor favorit de-al meu, eu nici nu mai stau pe ganduri

asa, in ultima vreme am mai vazut si eu ceva muviz, dar nu mi-au placut, adica destul de plictisitoare si care m-au lasat rece, desi in camera era chiar cald. deci nimic notabil

TenisFan
10th March 2010, 21:41
mersi frumos. as aprecia.

pana atunci mi-am descarcat " up ".Irina, imi cer scuze ca te-am indus in eroare se pare ca "A single man" nu a iesit pe piata ca o varianta cel putin decenta. De fapt n-a iesit deloc. Va trebui sa mai asteptam caci si eu vreau sa-l vad.
A prophet - Interesant film. E frantuzesc deci e altfel decat americanismele de toate zilele. E mai real, mai tulburator, mai dramatic si de ce nu mai bun. Dureaza cam 2 ore jumate si poate fi acuzat ca e plictisitor dar e totusi o prezentare minutioasa a unei lumi murdare si mizerabile. 8/10
In the loop - Una din cele mai bune comedii pe care le-am vazut. Britanicii stiu sa faca asemenea chestii. Scenariul si ideea sunt excelente si nu putea iesi decat un film remarcabil. 8.5/10

YoYoyOi
11th March 2010, 10:12
aseara vazui si io the hurt locker. mult prea subtil ptr mine ... nici nu mai stau sa ma intreb de ce-o primit atatea oscaruri, e munca de sisif.

no vezi? :mda:

Amelie
11th March 2010, 10:24
In the loop - Una din cele mai bune comedii pe care le-am vazut. Britanicii stiu sa faca asemenea chestii. Scenariul si ideea sunt excelente si nu putea iesi decat un film remarcabil. 8.5/10

Si mie mi-a placut tare In the Loop, super idee si fraze memorabile 8/10

irinaidu
11th March 2010, 13:41
am vazut si eu " up ". foarte, foarte dragut. in 2 minute dupe ce a inceput filmul deja ma boceam.

tenisfan, mersi ca mi-ai zis sa nu ma mai stresez sa-l caut.

relansat
11th March 2010, 14:02
no vezi? :mda:

ce? :)

Eddy DoubleD
11th March 2010, 14:32
am vazut si eu " up ". foarte, foarte dragut. in 2 minute dupe ce a inceput filmul deja ma boceam.

tenisfan, mersi ca mi-ai zis sa nu ma mai stresez sa-l caut.

La Up?:o:

Charon
11th March 2010, 17:50
am vazut Conspiracy,cu Stanley Tucci printre actori.
Film senzational nota 9.5/10
Filmul sedintei care a hotarat rezolvarea problemei evreiesti de catre nazisti!

White Shadow
11th March 2010, 17:56
am vazut si eu "up ". foarte, foarte dragut. in 2 minute dupe ce a inceput filmul deja ma boceam.

:shocked::shocked:

irinaidu
12th March 2010, 00:18
voi astia care va mirati, ati vazut " up " ? cum sa nu te bocesti!!!!

relansat
12th March 2010, 00:54
e reflexiv vb "a boci"? :D

sau l-ai folosit ca "a (te) plange" ... desi nu vad sensul ... sau asa-ti place sa zici; habar n-am, ma depaseste :thinkso:

Eddy DoubleD
12th March 2010, 13:42
voi astia care va mirati, ati vazut " up " ? cum sa nu te bocesti!!!!

Da...si nu-i nimic de bocit.:D

Iulya
12th March 2010, 14:35
Un film care mi-a placut mult a fost Hachiko: A Dog's Story care e bazat pe o poveste reala.

zebe
12th March 2010, 14:36
Ai plans? :D

irinaidu
12th March 2010, 14:53
e reflexiv vb "a boci"? :D

sau l-ai folosit ca "a (te) plange" ... desi nu vad sensul ... sau asa-ti place sa zici; habar n-am, ma depaseste :thinkso:

la mine acasa a boci = a plange. :thinkso:
da mai am plans. mi s-a parut un film foarte dragut " up ". si eu de obicei la filmele frumoase plang. iar primele minute din film sunt cele mai emotionante.

pana acum up si inglorious bastards sunt singurele filme nominalizate la oscar care nu mi s-au parut retardate. dar nu am vazut inca district 9, a single man si precious.

Sasuke Uchiha
12th March 2010, 14:54
Shutter Island - 9/10 absolut superb
Tenderness 4/10 de evitat...

irinaidu
12th March 2010, 15:51
Shutter Island - 9/10 absolut superb


ce ti-a placut la el? vrei sa spui ca nu te-ai prins SPOILER dupa primele 30 de minute ca di caprio era pacient acolo???

Jerry20cm
12th March 2010, 16:09
Eu am fost foarte dezamagit de Shutter Island. Ma asteptam la mult mai mult de la Scorsese.

Sasuke Uchiha
12th March 2010, 18:29
eu am iesit destul de bine de la cinema , genul de film de care merita vazut doar la cinema , di caprio genial
si nu irina nu m-am prins , eu tot speram sa fie vina nazistilor ( pune spoiler ceva ca daca cineva nu a vazut filmu si iti citeste mesaju ii distrugi filmu :lol::lol: )

irinaidu
12th March 2010, 18:34
ups, nu mai pot sa pun spoiler. poate pune AKA. daca am distrus filmul pt cineva, imi pare rau :(

White Shadow
12th March 2010, 18:49
:headbang:

zebe
12th March 2010, 18:51
Irina, zi ca ai glumit, sa ma pot uita si io la film. :D

A.k.a
12th March 2010, 19:43
ups, nu mai pot sa pun spoiler. poate pune AKA. daca am distrus filmul pt cineva, imi pare rau :(

Am pus, in 2 ore merg si eu la el. Sper sa mai aiba vreun farmec filmul

TenisFan
12th March 2010, 19:58
Irina mega comic. :cry: Si eu am citit ca n-am avut ce sa fac(cand nu era modificat mesajul). :D

zebe
12th March 2010, 20:08
Eu l-as fi citit si asa, modificat. :D

praf_de_stele
12th March 2010, 21:40
Da...si nu-i nimic de bocit.:D
tu nu vezi ca irina e depressed ? ce mai intrebi ? :) cred ca a bocit cand i-a murit batranica aluia :D

eu am citit prin mai multe parti care e finalul la shutter island. pur si simplu nu ma pot abtine si ma uit la comentarii. oricum, cica nu e mare branza, deci nu e mare tragedie ca stiu finalul
vai, cum trece timpu' si eu inca n-am vazut avatar...

A.k.a
13th March 2010, 00:08
A fost bun filmul chiar daca stiam amanuntul ala. Eu am crezut ca merg la asta S3XzUYd6nrU :happy

Eddy DoubleD
13th March 2010, 11:15
Tropic Thunder---5/10

YoYoyOi
13th March 2010, 12:01
My name is Khan 10/10

Subiectul excelent, interpretarea de asemenea. Putin lacrimogen pe alocuri, tema reala si bine pusa in scena. Un film extraordinar, in concluzie.

TenisFan
13th March 2010, 14:04
Nothing but the truth - Excelent film. Kate Beckinsale si Vera Farmiga oferind o reprezentatie actoriceasca extrem de solida. Foarte interesant subiectul mai ales pt SUA. 8.5/10
Felon - Daca am vazut un film cu ce se intampla in sistemul penitenciar francez am apucat sa vad si ce se-ntampla peste ocean. Desi filmul este interesat de cum poti supravietui in inchisoare fiind un om mai degraba nevinovat reuseste sa aiba un subiect bun de discutie ramificat pe mai multe planuri: comportamentul gardienilor, comportamentul tau ca un om muncitor ce-a ajuns acolo prin niste imprejurari nefericite in conditiile in care ai ajuns sa convietuiesti cu baietii rai. Rai de tot. Sau cum poti sa sustii o familie unita si sa cunosti lucrurile pe care trebuie sa le faci in inchisoare ca sa supravietuiesti fizic. 8.5/10

Hingherul
13th March 2010, 16:44
Legion 8.5/10 apocalipsa, varianta moderna. un film interesant.

Charon
13th March 2010, 16:58
am vazut aseara pe Protv,Mr.Brooks cu Kevin Costner!
not bad,not bad at all!:D
Costner,care are o fata de preot reformat a jucat bine rolul criminalului in serie!

A.k.a
13th March 2010, 18:24
Da, e foarte bun filmul

Jerry20cm
15th March 2010, 17:47
Brooklyn's Finest - Ce dezamagire :(! De aproape un an de zile il asteptam, ma uitam la trailer zilnic:D si de ce dezamagire am putut sa am parte - 6/10.

Charon
15th March 2010, 18:02
Alta bomba e Cop Out,s-a vrut un fel de Lethal Weapon si a iesit un fel de Showtime,petarda aia de film cu De Niro si Eddie Murphy.

A.k.a
15th March 2010, 22:42
Brooklyn's Finest - Ce dezamagire :(! De aproape un an de zile il asteptam, ma uitam la trailer zilnic:D si de ce dezamagire am putut sa am parte - 6/10.

Mie mi s-a parut cat de cat OK

irinaidu
15th March 2010, 22:53
eu am vazut " in the loop " si m-am stricat de ras. don't be " a boring F star star cunt " :P

TenisFan
15th March 2010, 22:58
Miss march - Nu stiu de ce m-am uitat la filmul asta. Poate ca am citit ceva recenzii de pe imdb cum ca ar fi ok. O ora si jumatate din viata pe care am pierdut-o. -2/10
El secreto de sus ojos/The secret in their eyes - Filmul argentinian ce a castigat Oscarul in fata lu' "Das weisse band" pe care am de gand sa-l vad in curand. Exista o scena in filmul asta absolut fabuloasa. Se desfasoara pe un stadion. Filmata superb, scena a reprezentat pentru mine cel mai frumos moment cinematografic al filmului. Imi pare rau pentru filmul asta putea sa fie ceva mega bun in schimb s-au amestecat sentimentalismele de telenovele sud americane cu urmarirea incitanta a unui criminal ce savarsise o crima odioasa. Finalul este excelent pe de-o parte si catastrofal pe de alta. Sentimentalismele latrine telenovelistice patetice catastrofale ne conduc la un calificativ de 8.5/10. :D

noir_desir
16th March 2010, 14:33
Trilogia Albastru-Alb-Rosu a lui Kie¶lowski... printre cele mai bune filme pe care le-am vazut...

El método, un film spaniol in regia lui Marcelo Pineyro care te face sa-ti pui mintea la contributie.

The Merry Gentleman, chiar daca nu exceleaza el, prestatia lui Kelly Macdonald e teribila, iar accentul ei scotian...:yes:

De komst van Joachim Stiller, o piesa de rezistenta a cinematografiei belgiene... alt film care te face sa gandesti, cu multe elemente "surreal"...

Bumbescu
16th March 2010, 14:40
Trilogia Albastru-Alb-Rosu a lui Kie¶lowski... printre cele mai bune filme pe care le-am vazut...

El método, un film spaniol in regia lui Marcelo Pineyro care te face sa-ti pui mintea la contributie.

The Merry Gentleman, chiar daca nu exceleaza el, prestatia lui Kelly Macdonald e teribila, iar accentul ei scotian...:yes:

De komst van Joachim Stiller, o piesa de rezistenta a cinematografiei belgiene... alt film care te face sa gandesti, cu multe elemente "surreal"...

Bai Noir, da' tu la un avatar acolo nu te uiti?:P

noir_desir
16th March 2010, 14:50
nu zi, ca tot mi l-au recomandat prieteni mai incepatori intr-ale "bioscoop-ului", dar nu, rezist. Cuget, deci rezist. :D

Anisia
17th March 2010, 21:20
Azi am vazut "Remember Me" si trebuie sa spun ca este grozav, atat din punct de vedere al povestii, dar cu atat mai mult din cel al distributiei: Pierce Brosnan, Chris Cooper, Lena Olin, Emilie De Ravin si Robert Pattinson, care, daca pana acum nu a convins lumea de talentele sale actoricesti, in rolul lui Tyler se descurca mai mult decat foarte bine. Acest rol il va ajuta sa ajunga departe. In ceea ce priveste actiunea, impresia mea este ca s-a creat un echilibru aproape perfect intre drama, romantism, dar si replici foarte amuzante:) Acest film este marcant intr-o mare masura deoarece are un final nefericit, dar prin insasi povestea acestuia. Te face sa te gandesti mult timp la mesajele transmise. Va recomand "Remember Me", merita din plin! Nota mea: 9,5.

praf_de_stele
17th March 2010, 21:42
numai faptul ca e cu pattinson imi da un motiv intemeiat sa nu ma uit la el. nu pot sa-l suport pe ala, pur si simplu. nu zic ca filmu' o fi naspa, dar chiar ma enerveaza tipul

Eddy DoubleD
17th March 2010, 22:21
numai faptul ca e cu pattinson imi da un motiv intemeiat sa nu ma uit la el. nu pot sa-l suport pe ala, pur si simplu. nu zic ca filmu' o fi naspa, dar chiar ma enerveaza tipul

Nu te gandi la Twilight cand il vezi pe Pattinson. Eu de abia astept sa vad filmul asta chiar daca e cu el. Twilight cred ca poate fi cel mai prost film din cariera lui Robert. Nu poti spune ca nu are talent, ca are, insa a ales prost rolul din Twilight.

praf_de_stele
17th March 2010, 22:51
nu ma gandesc la twilight, ma gandesc la...el . twilight e bun in comparatie cu robi :drak: dar mai vedem...cand s-o termina lista mea de filme(care nu e scurta) poate voi gasi loc si pt asta

TeBat
18th March 2010, 23:14
Se7en- desi am intuit finalul, filmul este o realizare superba.

Requiem for a dream, daca ai o tentatie in a incerca drogurile, vizionarea acestui film iti va deschide ochii.

Hingherul
19th March 2010, 01:42
Bikini blonde masturbates & Lesbian MILFs 3 8/10 in principiu acelasi subiect dar o cifra in plus la nota pentru decoruri. un film bun, cu multa actiune si mini scenete cu happy end.

relansat
19th March 2010, 22:43
bag picioarele, acu-l trag. mersi mult, am incredere in gusturile tale ;)
apropos, da un torrent pe privat (link). ms mult de tot :ok:
p.s: e 3D, mai bun ca avatar?

pinki
19th March 2010, 22:44
ahahahahaha

Charon
20th March 2010, 02:41
bag picioarele, acu-l trag. mersi mult, am incredere in gusturile tale ;)
apropos, da un torrent pe privat (link). ms mult de tot :ok:
p.s: e 3D, mai bun ca avatar?

e genul ala de SF ce tine lumea in suspans,avem gauri negre,soldati cu coada,monstrii mai mici sau mai mari,care scuipa substante acide,avem planete cu par.......
Avatar e pui,astia filmeaza din toate unghiurile posibile,fata-spate,sus-jos,interior-exterior,larg,strans!
Are un singur pacat,se termina repede!:happy

relansat
20th March 2010, 12:26
ce ochi de regizor ai, sa moara gibilan :D

Celso
20th March 2010, 22:17
am vazut si eu Shutter Island, vad ca unora le-a placut, altora nu ...mie mi s-a parut ok - 7/10

White Shadow
20th March 2010, 22:22
tu ti-ai dat seama din primele 20 sau 30 de minute ca "frenky" e pacientul nebun ?

Celso
20th March 2010, 22:28
Tre sa recunosc ca nu am vazut atat de multe filme precum irina ca sa imi dau seama din primele 30 minute :D, e un film care te bulverseaza pana la un moment dat ...dar l-am luat ca atare si am asteptat relaxat finalul;)

Charon
21st March 2010, 16:53
Green Zone-primul film care spune adevarul despre razboiul din Irak!
nota 10 pentru au avut tupeul sa faca un asemenea film,care dezvaluie minciuna,diversiunea si ipocrizia americanilor!

A.k.a
21st March 2010, 22:17
A aparut deja la cinema?

Charon
22nd March 2010, 02:35
da,pe torrent cinema!:rasc:

TenisFan
22nd March 2010, 11:18
Drag me to hell - Ar putea fi catalogat ca un "old school horror". Totusi mie mi s-a parut extrem de comic. Eu cred ca tiganca aia putea sa-i dea mumu lu' Superman fara probleme intr-o lupta. Cu ce-am ramas din filmul asta? Ei bine cu o fraza in engleza pe care am dedus-o eu din film: when the Lamia comes for you it's better if you slay cute kittens and sweet puppies. :D Are un moment de prostie rara filmul asta dar si unele faze misto. De asemenea sunt unele momente de scarbosenie totala care m-au amuzat. :( 5.5/10
Das weisse band - De departe cel mai bun film din 2009(dintre cele nominalizate ca fiind bune) care trebuia sa ia Oscarul la categoria principala nu la filme straine(nici acolo n-a luat). Haneke prezinta o poveste dintr-un sat german cu putin inainte de inceperea primului razboi mondial. Pelicula este filmata alb-negru dar intr-un mod impecabil. Daca vrei sa afli de ce natiunea germana este asa de bolnava pe alocuri si de ce Germania a dat nastere unui Hitler si de ce a ajuns asta in postura in care a fost trebuie sa vezi filmul. Ti se arata ce inseamna cu adevarat o societate patriarhala. Sunt multe lucruri de mentionat despre acest film si le-as comenta pe fiecare in parte dar asta ar insemna sa povestesc din el si n-as vrea asta. Nota de mister si lipsa de indicii care sa-l determine pe spectator sa inteleaga ce se intampla mai exact in sat sporesc calitatea peliculei. Sunt multe lucruri semnificative prezente in chestii marunte. Cu alte cuvinte micile detalii conteaza. 10/10

Jerry20cm
22nd March 2010, 14:07
Cop Out - excelent. De mult n-am mai ras atat.

Hingherul
22nd March 2010, 14:51
Alice in tara miraculoasa a aparut pe dvd? l-ati vazut pe vreun torrent ceva?

Charon
22nd March 2010, 15:44
Alice in tara miraculoasa a aparut pe dvd? l-ati vazut pe vreun torrent ceva?

L-am vazut,placut daca nu ai ce face intr-o duminica!
Personajele bine conturate,Deep face din nou un rol bun,un film digerabil!:D

Hingherul
22nd March 2010, 15:49
nu ma indoiam de asta. ma interesa unde il gasesc :D

Charon
22nd March 2010, 16:21
eu l-am gasit pe retea,calitate foarte buna!:D

Hingherul
22nd March 2010, 16:28
eu nu-l gasesc :(
ce bulangii au fost cu "A Christmas Carol" o sa-l scoata pe dvd abia de Craciun.

buticut
22nd March 2010, 19:59
Nu-i mai ziceti Deep...e deja a treia oara pe ziua de astazi :D.

TenisFan
22nd March 2010, 21:23
Deep pentru ca intra mult in profunzimea personajelor buticut. A fost o faza in afara filmarilor in care Keira Knightley l-a intrebat pe Johnny intr-o doara:
-Hey Johnny, how deep can you go?
Dupa ce Deep i-a exemplificat, Keira extrem de satisfacuta si uluita de capacitatea fabuloasa de forare a lui Johnny in complexitatea personajului a concluzionat:
-Oh Johnny you're so Deep! :shocked: facand referire clara la impetuozitatea artistica si forta bruta cu care Johnny induioseaza sufletele caste... :D
:cry:

grande
22nd March 2010, 21:24
Azi am vazut The blind side ,merita :ok:

phyxius
22nd March 2010, 21:47
chiar ma indoiesc...

TenisFan
22nd March 2010, 22:08
N-ar fi mai bine sa-ti expui parerea proprie despre film si s-o argumentezi in loc sa faci afirmatii dintr-astea arogante ce nu-si au locul? :shocked:

White Shadow
22nd March 2010, 22:09
Azi am vazut The blind side ,merita :ok:

eu zic ca nu merita :D

phyxius
22nd March 2010, 22:30
N-ar fi mai bine sa-ti expui parerea proprie despre film si s-o argumentezi in loc sa faci afirmatii dintr-astea arogante ce nu-si au locul? :shocked:

nu

White Shadow
22nd March 2010, 22:37
ce intrebare lunga si ce raspuns scurt :lol:

TenisFan
22nd March 2010, 23:21
ce intrebare lunga si ce raspuns scurt :lol:
http://www.joke-portal.com/captain_obvious.jpg

irinaidu
23rd March 2010, 00:19
afirmatia o fi fost sau nu aroganta dar blind side ramana un film foarte slab. e asa, un film de vazut intr-o duminica dupa amiaza cand afara ploua si mai ai putin si adormi.

TenisFan
23rd March 2010, 00:29
Eu n-am vazut filmul asa ca nu ma pot pronunta. Nu stiu cine ar avea dreptate ca totul e relativ dar presupun ca putin respect unii fata de altii am putea avea. Daca omului i s-a parut ca-i bun foarte bine. Daca mie mi s-ar fi parut ca-i prost veneam si spuneam de ce nu-mi place mie nu ma apucam sa lansez plin de sictir un comentariu nepotrivit de genul ala. Pana la urma nu-i treaba mea ca nu-s moderator dar daca n-ai nimic de zis ramai filosof ca-i mai bine asa. ;)

irinaidu
23rd March 2010, 01:04
tenisfan, eu nu am inteles niciodata chestia asta. de ce daca mie imi place un film si tu zici ca-i de *****, e asta o jicnire la adresa mea? doar nu am facut eu filmul si nici nu am jucat in el. asa ca, sa nu-mi placa un film care place altcuiva nu e o chestie personala impotriva respectivului. plus, vorbim de filme aici, it's not so deep :P
foarte serios, eu si prietenii mei avem des conversatii de genul - am vazul filmul x si mi-a placut. la care cineva zice ca e un film de doi lei, discutam juma' de ora de ce crede fiecare ce crede si apoi trecem la urmatorul subiect. it really is not so deep !!!

mie blind side mi se pare un film foarte american. familia de albi care se dovedeste mai presus de prejudecatile societatii si il iau acasa pe negrul pe care il vazusera 5 secunde inainte. pleeeease..... iar negrul isi depaseste conditia . blaaaaaa....
dar mi-a placut baiatul care il joaca pe negru. si sandra bullock a fost haioasa. doar ca nu e un rol de compozitie care sa ma faca sa vad intr-adevar calitatile ei de actrita incat sa zic ca, da, merita un oscar pt rolul asta. sincer, daca nu anjungea la oscar, nu aveam nimic cu filmul. era un film simpatic de duminica.

White Shadow
23rd March 2010, 07:54
Tenis Fan asta e total :happy:happy:happy

The Blind Side e ca pixu :ok:

TenisFan
23rd March 2010, 09:08
Pai Irina n-ar fi fi o jignire daca nu te-ai lua de ce-a scris persoana de mai sus. Vine unul si zice despre un film ca-i genial. Foarte bine. Vine celalalt si spune ca-i catastrofal. La fel de bine. Unul zice ca merita sa vezi filmul. Celalalt vine si zice ca se indoieste de ceea ce crede primul. Eu ma indoiesc de capacitatile sale de a posta. Si putem sa ne facem albie de porci de aici incolo. Ideea e ca poti sa vii zici ceva de genul: eu am vazut filmul "x" si mi s-a parut de rahat. E suficient. Daca ai mai da si argumente inseamna ca l-ai fi si vazut altfel vorbesti ca sa te afli in treaba. Nu ca ma indoiesc de parerea aluia de mai sus. Nicio parere nu e cea mai buna si toate ar trebui acceptate. Putin respect unul fata de altul n-ar strica. De fapt ce-a zis omul ala la inceput? Absolut nimic. A vorbit doar ca sa se afle-n treaba. Eu care n-am vazut filmul respectiv poate vin aici sa citesc ceva despre el si sa ma decid daca sa-l vad sau nu. " Tu cu prietenii tai" este o cu totul alta situatie. Aici noi nu ne cunoastem personal, n-am iesit impreuna, nu ne stim din generala. Cine sunt eu sa vin sa-ti zic ca ma indoiesc de parerea ta? Mie personal mi se pare ofensator. Pot sa te consider incapabil de a aprecia ceva ce oricum este relativ dar nu-ti pot lua libertatea sau dreptul la opinie. Pot sa-mi exercit si eu dreptul la opinie si sa-l combat pe al tau dar nefacand referire la al tau. Aici e un loc unde se fac recomandari despre filme nu despre a cui parere este cea mai avizata in legatura cu o pelicula sau alta. ;)

Luis Garcia10
23rd March 2010, 10:30
Am vazut Shutter Island..mi s-a parut absolut genial! De departe cel mai bun film pe care l-am vazut in ultima vreme... E un must-see!

Hingherul
23rd March 2010, 17:14
ce dracu ba, tufeti si sectiunea asta?
A.k.a, faulteaza-l vericule!

krapulax
23rd March 2010, 17:53
Das weisse band - De departe cel mai bun film din 2009.
aha

Bumbescu
24th March 2010, 09:44
afirmatia o fi fost sau nu aroganta dar blind side ramana un film foarte slab. e asa, un film de vazut intr-o duminica dupa amiaza cand afara ploua si mai ai putin si adormi.

Iar Oscarul duduii Sandra e cel mai penibil premiu din istoria cinematografiei.

Vazut Trento de Copolla, usor ciudat, dar totusi f bun; excelent rolul facut de Vincent Gallo.

Jerry20cm
24th March 2010, 09:47
The Boy in the Striped Pyjamas - 8/10

zebe
24th March 2010, 12:38
Am vazut si eu Shutter Island. Mi-a placut. 8/10.

Charon
24th March 2010, 16:47
Phone Booth cu Colin Pharell-foarte bun,printre putinele filme din ultima vreme care au reusit sa nu ma miste din fata tv-ului 1 ora jumate!:ok:

White Shadow
24th March 2010, 17:31
deci nu imi vine sa cred ca doar acum ai vazut acest film :shocked:

eu cred ca l-am vazut de vreo 5 ori :shocked:

e unul dintre filmele mele preferate ....all-time.

irinaidu
24th March 2010, 21:14
Pai Irina n-ar fi fi o jignire daca nu te-ai lua de ce-a scris persoana de mai sus. Vine unul si zice despre un film ca-i genial. Foarte bine. Vine celalalt si spune ca-i catastrofal. La fel de bine. Unul zice ca merita sa vezi filmul. Celalalt vine si zice ca se indoieste de ceea ce crede primul. Eu ma indoiesc de capacitatile sale de a posta. Si putem sa ne facem albie de porci de aici incolo. Ideea e ca poti sa vii zici ceva de genul: eu am vazut filmul "x" si mi s-a parut de rahat. E suficient. Daca ai mai da si argumente inseamna ca l-ai fi si vazut altfel vorbesti ca sa te afli in treaba. Nu ca ma indoiesc de parerea aluia de mai sus. Nicio parere nu e cea mai buna si toate ar trebui acceptate. Putin respect unul fata de altul n-ar strica. De fapt ce-a zis omul ala la inceput? Absolut nimic. A vorbit doar ca sa se afle-n treaba. Eu care n-am vazut filmul respectiv poate vin aici sa citesc ceva despre el si sa ma decid daca sa-l vad sau nu. " Tu cu prietenii tai" este o cu totul alta situatie. Aici noi nu ne cunoastem personal, n-am iesit impreuna, nu ne stim din generala. Cine sunt eu sa vin sa-ti zic ca ma indoiesc de parerea ta? Mie personal mi se pare ofensator. Pot sa te consider incapabil de a aprecia ceva ce oricum este relativ dar nu-ti pot lua libertatea sau dreptul la opinie. Pot sa-mi exercit si eu dreptul la opinie si sa-l combat pe al tau dar nefacand referire la al tau. Aici e un loc unde se fac recomandari despre filme nu despre a cui parere este cea mai avizata in legatura cu o pelicula sau alta. ;)


e bine totusi ca imi ingadui dreptul la opinie. eu o sa postez in continuare cum am facut-o si pana acum. eu scriu aici asa cum vorbesc si cu oamenii din jurul meu.
eu cred ca fiecare are dreptul la opinie si de asemenea fiecare are dreptul sa-l doara in cot de opinia oricui. :D

dar lasand polemica asta , eu sufar pt ca nu am mai vazut un film de vreo 2 saptamani :(

YoYoyOi
24th March 2010, 21:29
am vazut si io Agora. Nu stiu daca v-am mai zis, dar n-am chef sa cot. Deci Agora e destul de interesant si ca scenariu si ca adaptare. Parca punerea in scena e cam absurda. Adica se vede ca e din vremea noastra. uatever...7.5/10

No s-asara am inceput Thick as Thieves cu Antonia Banderasa si Morgan Freeman. I-as da un 7 asa, pentru primele 15 minute vazute inainte sa adorm. Sa vedem azi daca mentinem nota :D

Hingherul
24th March 2010, 21:36
mi-a placut mult Agora. am adormit dupa un sfert din film. acum nu sunt sigur daca nu eram chiar obosit :D

YoYoyOi
24th March 2010, 21:44
la asta ma gandeam si eu la unele filme. Dar la Hurt Locker si Shutter Island mi-am dat seama pe urma ca nu eram obosita, doar filmele m-au obosit :D

Hingherul
24th March 2010, 21:54
bagi frica in mine cu Shutter Island. tocmai ca ma baraia gagica sa-l vizionam....

A.k.a
24th March 2010, 22:10
E putin cam lung dar e OK. La Sherlock Holmes am crezut ca tampesc, la un moment dat am vrut sa ies din sala

Cristina
24th March 2010, 22:13
Eu am fost profund de dezamagita de Sherlock Holmes.Execrabil pe alocuri si din cate am inteles ii fac si partea a 2-a.:mda:

Shutter Island in schimb e interesant.Cum a spus si A.k.a un pic cam lung,dar nu atat de lung incat sa te plictiseasca.Oricum varianta finalului ti-o alegi tu!:P

pinki
24th March 2010, 23:32
mie din sherlock mi=a placut cum joaca robert downey. in rest a fost infect.


am vazut si celebrul deja shutter island, si in prima jumatate a filmului imi tot repetam in minte "vai ce film prost". noroc cu finalul ala, pe care de altfel in anticipezi destul de usor prin faptul ca , capra are un plasture la cap :D adica e ok ca realizezi ca totusi nu te-ai uitat degeaba la film. asa a fost senzatia mea. oricum, nu m-a incantat.

am mai vazut si alice, care e foarte dragut dar are un singur mare minus, ca joaca cea mai enervanta (dupa jennifer connely) fiinta din lume - anne hathaway. plus ca a fost (tineti-va bine) primul film 3D pe care l-am vazut. care 3D m-a obosit si eu eram singura pe care o dureau ochii dup-aia.


si am mai vazut un prophet, care este foarte foarte tare si pe care il recomand cu multa caldura, de la personaje super bine interpretate la atmosfera, realizare, etc, etc. e foarte bun.

Bumbescu
25th March 2010, 09:01
Iar Oscarul duduii Sandra e cel mai penibil premiu din istoria cinematografiei.

Vazut Trento de Copolla, usor ciudat, dar totusi f bun; excelent rolul facut de Vincent Gallo.

Am scris gresit, e Treto, nu Trento

Am vazut si eu Agora.....hmm.....binisor facut, dar destul de socant pt un crestin.
Chiar daca sunt convins ca e posibil sa fi existat astfel de excese(pana la urma si crestinismul a fost revolutie, si ca orice revolutie, e imposibil sa nu fi avut parti intunecate), anumite pasaje, filmari, sunt in mod clar exagerate si tendentioase. Iti lasa mai mult impresia unui film propagandistic denigrator decat a unuia istoric.

Marius
25th March 2010, 09:10
Antichrist? sau asteptati lansarea oficiala de vineri? :D

Celso
25th March 2010, 14:34
Antichrist in opinia mea e o porcarie de film:headbang: fara Dafoe merita 1/10, asa ii dau un 5/10

nu sunt fanul genului

irinaidu
25th March 2010, 17:02
eu am vazut the boat that rocked. e genul de feel good movie. e un film care nu trebuie luat in serios si nici filmul in sine nu se ia in serios. are o coloana sonora superba si te face sa te simti nostalgic chiar daca nici macar nu erai in viata in anii 60.

YoYoyOi
25th March 2010, 20:14
No s-asara am inceput Thick as Thieves cu Antonia Banderasa si Morgan Freeman. I-as da un 7 asa, pentru primele 15 minute

m-am razgandit. Nu stiu la ce m-am gandit cand am scris 7-le ala... probabil de la febra

Deci 5 cu indulgenta

jo27
25th March 2010, 20:28
Antichrist in opinia mea e o porcarie de film:headbang: fara Dafoe merita 1/10, asa ii dau un 5/10

nu sunt fanul genului

eu nu am nici o problema cu genul, doar ca filmul asta este intr-adevar e o porcarie, bineinteles asta e doar opinia mea...sint convins ca vor aparea destui fascinati de abundenta de simboluri, si de modul in care doreste sa socheze regizorul. mi s-a parut exagerat (nu la modul ca era prea socant, ci la nr-ul incercarilor de a soca), ma rog poate n-am inteles eu exact ce voia sa transmita regizorul.

Cristina
26th March 2010, 09:58
mai,mie mi-o cam placut "Antichrist",desi un pic cam dur pentru gusturile mele...

Marius
26th March 2010, 11:48
deci il iau si io, nu ma risc sa dau banii la cinema :D

recunosc ca faza in care isi taie ce are mai de pret e tentanta :D

Celso
26th March 2010, 12:12
cu toate ca e si una mai inainte care nu pare asa tentanta pt baieti:happy imi spui dupa film:D

Marius
26th March 2010, 12:42
eu cand vreau sa fluier, fluier?

Cristina
26th March 2010, 15:17
Eu cand vreau sa fluier,fluier are lansarea saptamana asta la cinema studio...probabil o sa ma duc saptamana viitoare sa-l vad:)

Marius,te asteptam cu pareri de la Antichrist;)...oricum o sa te socheze un pic...mai mult:D

M.I.B.
26th March 2010, 19:17
Sincer,cam plictisitor Antichristul. Cam de maxim 2 stele din 5.Fara Dafoe,ar fi si mai slab.

TeBat
26th March 2010, 21:23
eu nu am nici o problema cu genul, doar ca filmul asta este intr-adevar e o porcarie, bineinteles asta e doar opinia mea...sint convins ca vor aparea destui fascinati de abundenta de simboluri, si de modul in care doreste sa socheze regizorul. mi s-a parut exagerat (nu la modul ca era prea socant, ci la nr-ul incercarilor de a soca), ma rog poate n-am inteles eu exact ce voia sa transmita regizorul.

Antichrist este pur si simplu penibil.

A.k.a
27th March 2010, 09:16
The Wolfman. Nu stiu ce sa zic, aveam asteptari mult mai mari. Adevarul e ca nu am vazut originalul deci nu stiu cum se compara cu ala din punctul de vedere al povestii. Doua lucruri ce mi-au placut au fost peisajul si atmosfera, mi-au adus aminte de Sleepy Hollows

TenisFan
27th March 2010, 15:55
Brief interviews with hideous men - O tentativa de determinare a locului in societatea actuala a femeii, de interactiunea dintre ea si barbat si cum ar trebui sa fie un barbat ca sa fie acceptat. A inceput interesant apoi s-a transformat in ceva porcarie de inalt nivel. Ultima scena a filmului e probabil top 5 penibilitati din filme. Au fost totusi 2 chelneri a caror discutie a fost interesanta. 4.5/10
Crazy heart - Foarte frumoase cateva peisaje din film: salbatice si in concordanta cu sufletul zbuciumat al personajului principal Bad Blake un cantaret de muzica country innecat in alcool care avusese o cariera buna dar care acum canta prin orice orasel minuscul gasit de agentul sau. Muzica foarte misto desi eu nu ma dau in vant dupa country. Asta e veche si facuta cu suflet. Un film solid. Foarte bun Jeff Bridges. 8/10

zebe
27th March 2010, 17:02
eu cand vreau sa fluier, fluier?

La Cluj are premiera astazi. As vrea sa-l vad in cadrul TIFF, dar nu cred ca mai astept atata.

buticut
28th March 2010, 00:42
Am scris gresit, e Treto, nu Trento



De fapt e Tetro :D.Mama lui de titlu!

A.k.a
28th March 2010, 08:50
Am vazut ieri ceva documentar: The King of Kong, e despre cei care incearca sa bata recordul la King Kong, jocul arcade. Pare probabil plictisitor din descrierea asta dar chiar e bun. Am vazut ca e considerat printre cele mai bune documentare pe mai multe situri

TeBat
28th March 2010, 10:05
Me, bebia, Iliko da Ilarioni , comedie sovietica din '62. Mi-a placut.

Bumbescu
28th March 2010, 11:11
De fapt e Tetro :D.Mama lui de titlu!

:happy

Corect, Tetro de la Tetrocini.

Sir. Eko
28th March 2010, 11:55
La Cluj are premiera astazi. As vrea sa-l vad in cadrul TIFF, dar nu cred ca mai astept atata.

In Oradea are premiera ...never...mi-as ceva in ei...

A.k.a
28th March 2010, 14:41
Tre sa apara si la noi in curand ma gandesc

White Shadow
28th March 2010, 16:00
Shutter Island - dupa ce am vazut si eu filmul....tot stau si ma intreb...de ce asa de multi ati fost impresionati de acest film ? :sleep:


La Sherlock Holmes am crezut ca tampesc, la un moment dat am vrut sa ies din sala

eu mai ma uitam prin sala :happy...admiram peisajul :happy

M.I.B.
28th March 2010, 19:15
Shutter Island - dupa ce am vazut si eu filmul....tot stau si ma intreb...de ce asa de multi ati fost impresionati de acest film ? :sleep:



eu mai ma uitam prin sala :happy...admiram peisajul :happy



Shutter Island are o conotatie aparte.Adevarul din spate adevarului.Stai sa vezi..asta nu a fost nimic,sper ca Inception sa fie si mai si :D

Am auzit ca fiecare actor a primit o alta carte de regie ,si a interpretat altfel rolul.

Eu nu sunt expert de film,doar analizez obiectiv si sper ca pot ajuta intr-un fel,si sper ca mesajele mele sa va fie voua de ajutor :ok: Daca reusesc asta,sunt multumit. :)

La Shutter Island mi s-a parut extrem de bine impaturit rolul colegului sau.

Ti-ai pus intrebari dupa ce s-a sfarsit filmul - ultima replica a lui Teddy?

Asta m-a pus pe ganduri,si m-am mai uitat o data la film.Atunci vei intelege de ce.Eu mi-am dat seama.Filmul in sine,un genre pe care Scorsese nu prea l-a folosit ( pana acum) thriller,mister.Eu ii dau critici bune,deoarece m-a facut sa ma gandesc mai mult,mai adanc ,ca sa zicem asa :ok:

White Shadow
28th March 2010, 20:10
Eu ii dau critici bune,deoarece m-a facut sa ma gandesc mai mult,mai adanc ,ca sa zicem asa :ok:

te-a facut sa te gandesti mai mult, mai adanc...la ce ?

sa inteleg ca ai avut nevoie de acest film ca sa gandesti mai mult ?

Sir. Eko
28th March 2010, 20:51
Mystic river :yeah:

A.k.a
28th March 2010, 21:45
Ti-ai pus intrebari dupa ce s-a sfarsit filmul - ultima replica a lui Teddy?

Si tu ce ai inteles din sfarsit?

TenisFan
29th March 2010, 20:41
Good bye Lenin - O idee originala si tragi-comica. De altfel intreg filmul penduleaza intre cele doua situatii. In principiu mi s-a parut un mod distractiv de a privi lucrurile chiar daca in esenta ele trebuiau sa ramana serioase. Un pic cam lung mi s-a parut si d-asta il notez cu 9/10.
Bangkok adrenaline - :cry: Seriously? Ce film stupid si fara creier de la inceput si pana la sfarsit. Singurul lucru pentru care m-am uitat a fost acela ca din trailer pareau ca se bat aia bine. Schemele si sariturile sunt misto bataia nu chiar. E o tailandeza adolescenta mega faina. De asta ajungem cumva la scorul 2/10.

Amelie
30th March 2010, 11:15
eu am vazut the boat that rocked. e genul de feel good movie. e un film care nu trebuie luat in serios si nici filmul in sine nu se ia in serios. are o coloana sonora superba si te face sa te simti nostalgic chiar daca nici macar nu erai in viata in anii 60.

Chiar ca feel good movie. A fost foarte simpatic, au britanicii astia un umor!

TeBat
30th March 2010, 14:18
Good bye Lenin - O idee originala si tragi-comica. De altfel intreg filmul penduleaza intre cele doua situatii. In principiu mi s-a parut un mod distractiv de a privi lucrurile chiar daca in esenta ele trebuiau sa ramana serioase. Un pic cam lung mi s-a parut si d-asta il notez cu 9/10.


Unde pot gasi si eu filmul aceasta? Il caut de ceva vreme...

TenisFan
30th March 2010, 14:40
Eu l-am luat de pe filelist. Presupun ca exista si pe site-urile de torrenti externi. O sa-ti dau un link cand ajung acasa daca nu se ofera altcineva pana atunci. ;)

Bumbescu
30th March 2010, 17:33
Good bye Lenin e filmul la care ar trebui sa se uite si "talentatii" nostri regizori, ca sa vada ca nu e nevoie de copii handicapati, de avorturi, de mizerie, de tigani si de alte kkt-uri ca sa faci un film misto despre "trecerea" din 89.

Vladek
30th March 2010, 17:48
Imposibil.

Daca nu pun ceva mizerie, saracie, copii handicapati mintal, daca barbatii nu-si bat nevestele in momentele cand nu zac sub mese la crasma, regizorii "noului val" nu sunt multumiti. Se pare ca nu exista altceva care sa merite filmat.

Dar hei, te aplauda criticii romani si (mai ales!!) aia francezi. Daca filmul e plin cu suficiente stereotipuri, Cannes scrie pe tine.

Sir. Eko
30th March 2010, 17:48
Kill Bill 10/10 :yeah:

TenisFan
30th March 2010, 18:35
http://btjunkie.org/torrent/Good-Bye-Lenin-DVDRip-2003/29080eff0fae72750276612c586672bcb73bd78da5b9
Link pt film: @condreacata

M.I.B.
30th March 2010, 18:40
Si tu ce ai inteles din sfarsit?

SPOILER

Filmul a vrut sa arate ca Teddy e de fapt nebunul.Insa de fapt este invers,el ajungand la periferia mintii,din cauza sotiei sale.Doctorii mai mult au stricat si mai mult ce era de stricat,de ex.de ce nu si-a dat singur seama ca innebunise? Mintea o avea,doar nu a ajuns degeaba marshall.

zebe
30th March 2010, 19:54
Oameni buni, terminati cu spoilerele! Aka, daca poti, modifica postul de sus.

irinaidu
30th March 2010, 20:06
am vazut si eu " the reader ". aveam ceva impotriva filmului inainte sa-l vad, dar dupa ce l-am urmarit chiar mi s-a parut foarte interesant. niste caractere pe care eu nu le-am mai intalnit pana acum si tragedia lagarelor spusa un pic altfel.

TeBat
30th March 2010, 21:37
http://btjunkie.org/torrent/Good-Bye-Lenin-DVDRip-2003/29080eff0fae72750276612c586672bcb73bd78da5b9
Link pt film: @condreacata

Merci TenisFan! :bere:

TenisFan
30th March 2010, 22:45
Cu placere. :D
Mi-am propus sa vad 2 filme cu misogini: "In the company of men" si "The vicious kind". :D

M.I.B.
31st March 2010, 17:15
Good bye Lenin e filmul la care ar trebui sa se uite si "talentatii" nostri regizori, ca sa vada ca nu e nevoie de copii handicapati, de avorturi, de mizerie, de tigani si de alte kkt-uri ca sa faci un film misto despre "trecerea" din 89.

Unii sunt de parere ca nu exista aceasta trecere :D si sunt sute de mii ...

Luis Garcia10
31st March 2010, 19:31
te-a facut sa te gandesti mai mult, mai adanc...la ce ?

sa inteleg ca ai avut nevoie de acest film ca sa gandesti mai mult ?

Prietene..nu e vina noastra ca nu intelegi arta! Arta nu are un scop anume...nu tre sa te folosesti de filme ca sa ceva... Cine a avut de inteles ceva, a facut-o..cine nu, sa mearga mai departe cu viata lui...
Cat despre minunata intrebare.."La ce sa te gandesti?" ...raspunsul e unul banal, la indemana unui copil de 15 ani...la cat de subtire e limita dintre nebunie si normalitate, la cat de complex e creierul uman, la chestii ce se pot intampla in viata asta amarata...chestii la care nici cu gandul nu te-ai putea duce in mod normal! Cam la asta...si la multe, multe altele! E un film absolut fabulos ;) Ca tu vroiai doua curve care sa si-o traga sau un super-erou care sa rezolve cativa mafioti de mana a 4-a, asta e problema ta ;)

White Shadow
31st March 2010, 19:34
nu te-am intrebat pe tine :sleep:

cand te intreb ceva pe tine atunci sa raspunzi :)

daca tu zici ca ala este un film fabulos atunci eu nu mai am ce sa zic :D

Sasuke Uchiha
1st April 2010, 18:33
chiar e superb filmu ;)

Clash of the Titans in 3D - nu a meritat banii , scurt si prea simplu
el secreto de sus ojos - isi merira oscarul
defendor 6/10

Charon
1st April 2010, 19:52
am revazut pentru a nu stiu cata oara, Falling Down cu Michael Douglas!
mergem mereu pe sarma,dar si atunci cand se rupe,animalul evadeaza!:D

TeBat
2nd April 2010, 03:01
Tocmai acum am vazut Paranormal Activity. M-am gandit sa ma uit la o ora "rezonabila", mi-am pus si castile pe urechi si... nimic....nimic special.

A.k.a
2nd April 2010, 10:42
REC ai vazut?

TeBat
2nd April 2010, 11:38
Nu l-am vazut. Crezi ca m-ar putea speria?

Grinco
2nd April 2010, 17:17
Paranormal Activity e pistol cu apa sfintita pe langa REC :D

TeBat
2nd April 2010, 18:09
Bun :drak:

Acum in scot. Sa vad ce poate!


Niste comentarii :D

http://i714.photobucket.com/albums/ww148/condreacata/asdf.jpg?t=1270221575

A.k.a
2nd April 2010, 19:17
Nu cred ca o sa iti tremure chilotii dar totusi mie mi s-a parut mai infricosator decat Paranormal. Ultimele minute sunt foarte tari, mai ales daca te-ai pune in locul personajelor. Si REC 2 e bun dar nu e la fel de reusit ca si REC

Doctor_Satan
2nd April 2010, 19:28
am revazut pentru a nu stiu cata oara, Falling Down cu Michael Douglas!
mergem mereu pe sarma,dar si atunci cand se rupe,animalul evadeaza!:D

Animal? N-as prea zice. Eu l-am vazut mai degraba ca un om care a avut o zi grea, satul de imbecilii care il inconjoara si care-i stau in drum cand are o revelatie ca trebuie sa repare greselile care le-a facut in viata.
Un film superb!

A.k.a
2nd April 2010, 22:40
4th Kind. Poveste slaba, actorii joaca prost si mai e si faza aia pe deasupra cu interviurile "reale" de parca toti ar fi prosti

Sir. Eko
3rd April 2010, 10:51
The.Simpsons.Movie :D ..mai mult decat ok :ok: .

Denis
3rd April 2010, 12:44
Collateral 4/5
The Ugly Truth 4/5

little_earl
3rd April 2010, 16:35
battle royale - 7/10
in bruges - 7/10

praf_de_stele
3rd April 2010, 16:38
The.Simpsons.Movie :D ..mai mult decat ok :ok: .
mie mi s-a parut genial :yeah: a avut umor, glume cu gust, nu porcarii cum vedem in prezent in toate filmele...sau ma rog, la majoritatea

TeBat
4th April 2010, 03:52
Never back down- previzibil, prost scris, plin de stereotipuri americane dezgustatoare. M-am uitat pt ca e cu batai underground, insa eu zic ca este o pierdere de timp. 4/10

Denis
4th April 2010, 10:12
E mai tare Fighting.:ok: Nu e chiar asa previzibil ca celalalt si parca fiecare si-a jucat rolul mai bine decat cum au facut-o cei din "Never back down".

Never back down: 5/10
Fighting: 8/10

Oricum, tot filmele vechi ale lui VanDam raman cele mai tari.:D

TeBat
4th April 2010, 13:03
Acum il trag. Ca tot e Pastele, mi s-a trezit o pohta nebuna de violenta. :D

White Shadow
4th April 2010, 14:45
E mai tare Fighting.:ok: Nu e chiar asa previzibil ca celalalt si parca fiecare si-a jucat rolul mai bine decat cum au facut-o cei din "Never back down".

Never back down: 5/10
Fighting: 8/10



la mine e ceva de genul :

Never back down: 9/10
Fighting: 2/10

actorul din rolul negativ din Never Back Down si-a jucat perfect rolul...

plus ca asta "nu e chiar asa previzibil ca celalalt"...e putin aiurea cand vorbesti despre niste filme de acest gen....fiecare film de genul asta...de la Karate Kid incoace... e la fel....unu care are potential primeste bataie de la oamenii rai deoarece se lupta ca si un taran, apare antrenorul care il invata sa lupte si la final ii bate pe toti.....ca de obicei...intr-o competitie.

A.k.a
4th April 2010, 19:51
Si mie mi se pare Never back down mult mai bun ca si Fighting

TeBat
4th April 2010, 23:17
Mda, am vazut si Fighting. Never back down mi-a placut(daca pot spune asa) mai mult....

TenisFan
5th April 2010, 01:16
N-am vazut Fighting dar Never back down mi s-a parut ca a avut un final mai mult decat decent. Adica ai ce sa inveti de la filmul asta. Nu e nevoie neaparat sa castigi tot timpul si sa fii cel mai bun(ca sa fii admirat) fiind un neghiob si un infatuat in realitate. In momentul cand esti infrant trebuie sa privesti cu seninatate infrangerea si sa nu porti ranchiuna. E cel mai prostesc lucru posibil. Furia trebuie canalizata catre munca si determinare ca sa poti deveni o persoana buna.

TeBat
5th April 2010, 11:24
Pai, ala nu prea a privit cu seninatate infrangerea si a purtat si ranchiuna. :D A vorbit urat cu profesorul de la sala pentru ca acesta incerca sa-l calmeze...un lucru pe care nu e recomandat sa-l incerci in realitate.

TenisFan
5th April 2010, 13:08
Si cum s-a terminat filmul? Nu si-a controlat emotiile si le-a folosit pentru a deveni altcineva? Atata furie necontrolata si revarsata aiurea nu-i folosea la nimic. Profesorul doar l-a indrumat spre o filosofie potrivita.

TeBat
5th April 2010, 13:14
Spun doar ca senseiul a fost foarte ingaduitor. Gagica l-a lasat pe smecherul orasului pentru el. In viata reala niciodata nu primesti atatea sanse...in filmele americane, da.

A.k.a
5th April 2010, 13:22
Condreacata uita-te si la Blood and Bone. E cu Michael Jai White si e tot in genul asta. Oricum cel mai bun din genul asta mi se pare Undisputed 2 tot cu Michael Jai White. Scenele de lupta sunt incredibilie mai ales ca atat White cat si Scott Adkins (cel ce e Boyka in film) au centuri in artele martiale si au facut scenele chiar ei doi

TeBat
5th April 2010, 13:26
Merci de recomandare, dar cred ca mi-au ajuns filmele de genul.

TenisFan
5th April 2010, 13:34
Am sa-l vad si eu pe Undisputed. Thanks! "Blood and bone" cu J White mi s-a parut excelent din punct de vedere al artelor martiale.
@ condreacata: Ce zici tu reprezinta "Hollywood crap". Ti le vara si pe alea pe gat ce sa-i faci. Pe mine nu m-a interesat partea cu gagica. Desi tipa e ridicol de mega bunaciune. :( Eye candy shitz. Partea cu profesorul e discutabila. A vazut in el un tanar un pic "pierdut" la fel ca sine si l-a adus pe calea cea buna.

Sasuke Uchiha
8th April 2010, 22:57
green zone - nu merita vazut la cinema
the conversation - unul dintre cele mai plictisitoare filme pe care le-am vazut...pufff
The Lovely Bones - 5/10 nimic deosebit

irinaidu
9th April 2010, 01:48
eu m-am distrat saptamana asta la " how to train your dragon" si " cop out ". eram intr-o stare proasta si am rugat-o pe fata de la bilete sa-mi zica la ce sa merg ca sa ma bine dispun.
how to train your dragon sunt desene animate. sunt dragute si foarte amuzante. eu sunt a sucker for cartoons asa ca asta mi-a mers la suflet.
cop out e un film de kevin smith. ok, filmul e mega retardat dar pe mine m-a distrat. daca ai o zi proasta si iti lasi creierul la usa cinemaului poti sa te distrazi de minune.

ZiGZaG10
9th April 2010, 01:50
nu stie nimeni daca o aparut pe net eu cand vreau sa fluier,fluier?

irinaidu
9th April 2010, 02:36
dar l-a vazut cineva? are cineva o parere despre el?

jo27
9th April 2010, 07:43
Amintiri din epoca de aur----8/10

pinki
9th April 2010, 19:49
eu vreau sa ma duc sa-l vad. pe sistemul "eu daca vreau sa ma duc sa-l vad, ma duc" :D

jo27
9th April 2010, 23:29
No Man's Land----10/10. un film exceptional a carui actiune se desfasoara in timpul razboiului sirbo-bosniac, pe front de fapt. Interpretari remarcabile, dialoguri superbe, si aceeasi impletire a comicului cu dramaticul, specifica cinematografiei din spatiul ex-iugoslav (cel putin in filmele vazute de mine, nu foarte multe, ce-i drept). as mentiona alte filme desfasurate pe fondul conflictului din aceasta zona, Karaula si Zivot je cudo (ultimul de Kusturica), care mi-au lasat de asemenea o impresie foarte buna.

se pare ca NML a luat oscarul pt film strain in 2003, in dauna lui Amelie, unul din filmele mele preferate. doua filme diametral opuse, ambele exceptionale.

TenisFan
10th April 2010, 12:40
The vicious kind - Am avut chef de-un film cu un misogin inveterat asa ca m-am uitat la filmul asta. Are un ritm lent si se axeaza pe viata unei familii cu probleme. Fratele misoginului(mai mic decat el ca varsta cu ceva ani) se-ntoarce acasa intr-o vacanta cu prietena lui care seamana perfect(punk-rock chick look) cu ex-iubita misoginului. Asta se comporta ca un badaran dar e atras totodata de respectiva tipa. Si de aici filmul se dezvolta pentru a avea un final impaciuitor pentru sufletele problematice din film. 6.5/10
Assassination of a high-school president - Un film noir cu accente de drama si comedie extrem de reusit dupa parerea mea. Bruce Willis, prezent si el in film, face un rol superb alaturi de personajul principal al peliculei... Mai dam si de sanii Mischei Barton pe ici pe colo. :D Demn de mentionat este rolul unui individ cu accent spaniol care este absolut criminal de comic. Misterios, placut si hilar pe alocuri. 7.5/10

A.k.a
10th April 2010, 18:14
Cops Out - mi-a placut foarte mult, nu am ai ras demult asa de bine la un film
How to train your dragon - bunicel

jo27
11th April 2010, 15:22
A Clockwork Orange---9,5/10

A.k.a
12th April 2010, 16:24
More than a game - merita vazut fie daca esti fan al baschetului sau nu

TeBat
12th April 2010, 22:45
The Birds de Hitchock- inteleg ca acest film a fost un deschizator de drumuri. In orice caz nu pot spune ca e pe gustul meu, dar nici ca e un film prost.

irinaidu
13th April 2010, 03:26
alle anderen - m-am plictisit ingrozitor. nu am inteles de ce a tinut cineva mortis sa faca filmul asta si daca tot l-a facut de ce l-a facut asa de lung.

jo27
13th April 2010, 11:42
The Piano---7/10, filmul nu m-a impresionat, insa mi-a placut foarte mult, ca de obicei, Holly Hunter
An Education---7/10
Precious: Based on the Novel Push by Sapphire----8.5/10, din cele 5 filme din 10 dintre nominalizarile la Oscar de anul acesta vazute de mine, Precious si IB mi-au placut, mi s-au parut chiar bune. celelalte 3, An Education, District 9 si The Blind Side au fost cam de umplutura, adica, nu mi s-au parut slabe...doar mediocre.

jo27
14th April 2010, 00:20
am vazut, cam tirziu, dar poate e mai bine asa, Gangs of New York. Un film fabulos, Scorsese a facut o treaba remarcabila, insa am fost surprins de Leo di Caprio si Cameron Diaz, doi actori ai caror fan nu prea sint, insa in acest film au avut performante excelente, iar despre Daniel Day Lewis pot sa spun ca mi s-a parut chiar mai bun decit in There Will Be Blood.

am ramas total surprins de nota pe care o are pe imdb, ma rog, de la mine un 10/10.

Cristina
15th April 2010, 08:23
Whatever Works-noul film al lui Woody Allen-cred ca este cea mai buna comedie pe care am vazut-o in ultima vreme la care am ras aproape non-stop:)...

relansat
15th April 2010, 08:58
#good intentions 2010

un cuplu intr-un oras pierdut. doi copii care vor avea nevoie de bani pentru facultate, capul familiei cheltuieste banii pe tot felul de prostii (inventii, artificii etc.), femeia nu mai suporta acest lucru si recurge la masuri extreme: isi jefuieste sotul ptr ca acesta sa nu mai cheltuiasca banii aiurea. banii “obtinuti” ii investeste in mobila veche. o comedie acceptabila, usor de digerat.

Grinco
17th April 2010, 01:17
am vazut, cam tirziu, dar poate e mai bine asa, Gangs of New York. Un film fabulos, Scorsese a facut o treaba remarcabila, insa am fost surprins de Leo di Caprio si Cameron Diaz, doi actori ai caror fan nu prea sint, insa in acest film au avut performante excelente, iar despre Daniel Day Lewis pot sa spun ca mi s-a parut chiar mai bun decit in There Will Be Blood.

am ramas total surprins de nota pe care o are pe imdb, ma rog, de la mine un 10/10.

Chiar ma gandeam la ce sa ma uit in seara asta. Dau un citro ca mi-ai adus aminte de filmul asta :D

zebe
18th April 2010, 16:53
Am vazut Erin Brockovich, parte a unei teme de seminar. E destul de ok. 7/10

Hingherul
19th April 2010, 15:04
bai bre, ajutati un om batran sa-si aminteasca titlul unui film!
stiu ca filmul era englezesc, era horror sau thriller si se intampla ca el voia s-o ceara pe ea si s-a gandit sa o duca intr-un week-end la o padurice unde era si un lac dragut. acolo, cum stateau ei in pustietate, instalati cu cortul pe malul lacului, au aparut niste tineri cocalari (care aveau si o javra lup cu ei) care carau un casetofon la care ascultau manele englezesti de li s-a dus dracu astora momentul romantic. gagiu, si-a umflat muschii si s-a dus la cocalari sa le ceara sa dea dracu muzica mai incet. aia l-au luat cu caterinci, asta s-a retras si de aici a inceput sicanarea. au inceput sa-i vaneze pe aia prin padure. intr-un final pe el il perpelesc pe rug iar pe ea o scapa pentru moment si continua hartuirea. stiu ca era un film foarte sangeros. are cineva memorie de elefant?

in alta ordine de idei, a vazut cineva Clash of the Titans? e giugiuc?

Cristina
19th April 2010, 15:18
bre seamana cu unul care l-am vazut eu intr-un an de craciun dar nu e tot ala :D...in filmul meu se facea ca erau doua grupuri parca intr-o padure si in padurea aia se aflau niste "hariciumbe" mutante :D care ii alergau pe astia sa ii de"z"guste...oricum la final scapa doar doi

cat despre asta cu titani sper sa ma duc saptamana asta...am inteles ca e ok

phyxius
19th April 2010, 15:30
bai bre, ajutati un om batran sa-si aminteasca titlul unui film!
stiu ca filmul era englezesc, era horror sau thriller si se intampla ca el voia s-o ceara pe ea si s-a gandit sa o duca intr-un week-end la o padurice unde era si un lac dragut. acolo, cum stateau ei in pustietate, instalati cu cortul pe malul lacului, au aparut niste tineri cocalari (care aveau si o javra lup cu ei) care carau un casetofon la care ascultau manele englezesti de li s-a dus dracu astora momentul romantic. gagiu, si-a umflat muschii si s-a dus la cocalari sa le ceara sa dea dracu muzica mai incet. aia l-au luat cu caterinci, asta s-a retras si de aici a inceput sicanarea. au inceput sa-i vaneze pe aia prin padure. intr-un final pe el il perpelesc pe rug iar pe ea o scapa pentru moment si continua hartuirea. stiu ca era un film foarte sangeros. are cineva memorie de elefant?

in alta ordine de idei, a vazut cineva Clash of the Titans? e giugiuc?

Eden Lake

Hingherul
19th April 2010, 16:04
Eden Lake

ala e. merci frumos!

A.k.a
19th April 2010, 21:05
White men can't jump 8/10

TeBat
19th April 2010, 21:45
bai bre, ajutati un om batran sa-si aminteasca titlul unui film!
stiu ca filmul era englezesc, era horror sau thriller si se intampla ca el voia s-o ceara pe ea si s-a gandit sa o duca intr-un week-end la o padurice unde era si un lac dragut. acolo, cum stateau ei in pustietate, instalati cu cortul pe malul lacului, au aparut niste tineri cocalari (care aveau si o javra lup cu ei) care carau un casetofon la care ascultau manele englezesti de li s-a dus dracu astora momentul romantic. gagiu, si-a umflat muschii si s-a dus la cocalari sa le ceara sa dea dracu muzica mai incet. aia l-au luat cu caterinci, asta s-a retras si de aici a inceput sicanarea. au inceput sa-i vaneze pe aia prin padure. intr-un final pe el il perpelesc pe rug iar pe ea o scapa pentru moment si continua hartuirea. stiu ca era un film foarte sangeros. are cineva memorie de elefant?

in alta ordine de idei, a vazut cineva Clash of the Titans? e giugiuc?

Iti recomand "The hills have eyes". :D

Hingherul
19th April 2010, 23:53
Iti recomand "The hills have eyes". :D

l-am vazut. mi-am luat si cateva perne in cap de la iubita ca am fortat-o sa-l vada cu mine :D
fetele astea nu se pricep deloc la filme bune :D

A.k.a
20th April 2010, 07:16
The last house on the left ai vazut?

Eddy DoubleD
20th April 2010, 09:56
l-am vazut. mi-am luat si cateva perne in cap de la iubita ca am fortat-o sa-l vada cu mine :D
fetele astea nu se pricep deloc la filme bune :D

De acord.:D Acum mi-ati amintit ca eu nu am mai vazut un horror de foarte mult timp.:o:

TeBat
20th April 2010, 09:58
l-am vazut. mi-am luat si cateva perne in cap de la iubita ca am fortat-o sa-l vada cu mine :D
fetele astea nu se pricep deloc la filme bune :D

In schimb le apreciaza pe cele proaste. Vezi "Gone with the wind". :D

TenisFan
20th April 2010, 10:14
Vis a vis de discutia asta spun doar atat: The notebook. :yeah:

relansat
20th April 2010, 10:35
dzeule mare, ce film de 7 stele :D

Doctor_Satan
20th April 2010, 10:41
Vad ca aici putem obtine titlurile unor filme care nu ni le amintim, asa ca va rog sa ma ajutati si pe mine.

Un film englezesc, s-ar putea numi horror, cu 6 personaje, din care unul e mort de la inceput. 2 cupluri venite la malul unui lac sunt haituite de un personaj malefic dupa ce descopera un cadavru. Masina nu le mai functioneaza si observa ca este zi incontinuu. Astfel, realizeaza ca sunt deja morti si incep sa-si aminteasca cum au fost omorati. Filmul are unele scene dure si foarte interesante.
Multumesc anticipat!


Eden Lake pare interesant din descrierea Hingherului. Trebuie sa-l vad si eu.


Si sa postez ceva despre ultimele filme care le-am vazut.

Fear and Loathing in Las Vegas - 10/10
Mi s-a parut un film magnific, Johnny Depp si Benicio del Toro sunt fenomenali. Am ras ca un descreierat la acest film. Totusi, cred ca daca nu aveti la activ experiente de genul "party hard", o sa vi se para stupid.
Immortal (2006) - 8/10
Un film interesant si placut, dar care nu l-as vedea de doua ori. Stilul de imbinare a animatiei cu actori si decoruri reale mi s-a parut foarte reusit.

Hingherul
20th April 2010, 13:30
The last house on the left ai vazut?

vazut. bunicel.

pinki
20th April 2010, 17:39
In schimb le apreciaza pe cele proaste. Vezi "Gone with the wind". :D

cum sa spui asa ceva??????

Sir. Eko
20th April 2010, 18:57
Celda 211. Bunicel :D ,merita vazut.

TeBat
20th April 2010, 19:15
cum sa spui asa ceva??????

Eram sigur. :lmao

Eddy DoubleD
20th April 2010, 19:44
Fear and Loathing in Las Vegas - 10/10
Mi s-a parut un film magnific, Johnny Depp si Benicio del Toro sunt fenomenali. Am ras ca un descreierat la acest film. Totusi, cred ca daca nu aveti la activ experiente de genul "party hard", o sa vi se para stupid.

L-am vazut si eu acum ceva timp.Chiar e atipic si asta atrage...

Cristina
20th April 2010, 20:00
In schimb le apreciaza pe cele proaste. Vezi "Gone with the wind". :D

ne suparam:mda:

In schimb "The notebook" sucks!:D

TeBat
20th April 2010, 20:29
ne suparam:mda:



:kiss: iti sta bine suparata

:D

pinki
20th April 2010, 21:27
fear and loathing in las vegas e foarte tare.



de "gone with the wind" sa nu indraznesti sa te iei pt. ca este printre filmele mele preferate, as indrazni sa spun chiar preferatul meu de acest gen.


the notebook are doar 2 chestii dragute in el: tipu', actorul, ala tanar si pantofii tipei :D

jo27
20th April 2010, 21:41
The Country Girl-----8/10, Grace Kelly :floricica:

TeBat
20th April 2010, 21:44
fear and loathing in las vegas e foarte tare.



de "gone with the wind" sa nu indraznesti sa te iei pt. ca este printre filmele mele preferate, as indrazni sa spun chiar preferatul meu de acest gen.




Spre ca iti dai seama ca am facut-o intentionat pentru a vedea ce reactii starnesc. :)

pinki
20th April 2010, 21:52
eu doar te-am prevenit :D

TeBat
20th April 2010, 22:05
love's not blind, it's retarded, asta cum vine? :D

jo27
20th April 2010, 22:41
love's not blind, it's retarded, asta cum vine? :D

adica e gone with the wind

pinki
21st April 2010, 11:17
e din 2 si 1/2 men

dumboss_yo
21st April 2010, 12:44
Dap, e titlul unui episod din serialul Two and a half men ;).