PDA

View Full Version : Filme pe care le-am vazut in ultima vreme



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Eddy DoubleD
26th November 2009, 22:50
Funny People---7/10

TenisFan
27th November 2009, 08:42
Terminator Salvation - Mi-au placut actiunea si decorurile. Altfel spus inca un episod de aproape 2 ore din seria Terminator. 7.5/10

Ulysses
27th November 2009, 10:15
Ha, la asta m-am uitat si eu aseara.Captivant in multe momente, il recomand iubitorilor genului.8/10

Sasuke Uchiha
27th November 2009, 13:55
Paranormal Activity - dupa 40 de minute am adormit.... mai plictisitor imposibil 2-/10
Carriers - mmmm wtf !! 4/10
pandorum -reusit 7.8/10
Jennifer's Body 8/10

Grinco
27th November 2009, 16:11
Paranormal Activity - dupa 40 de minute am adormit.... mai plictisitor imposibil 2-/10
Se impute urat treaba pe final :D

Ulysses
27th November 2009, 16:27
O trage "fantoma" de un picior prin toata casa :drak:

TenisFan
27th November 2009, 21:23
Holes - A beautiful and feel good movie. 8/10

TenisFan
29th November 2009, 20:48
World's greatest dad - Comedie neagra de cea mai buna calitate avandu-l pe Robin Williams ca actor principal. 7.5/10
Interstate 60 - Interesant film. Un pic ciudatel si cu mesaj. 7.5/10

Eddy DoubleD
29th November 2009, 22:25
Chaos Theory 8/10

TenisFan
30th November 2009, 01:53
Adventureland - Nu ma duc azi la serviciu. :shocked: Destul de socant poate dar pot sa spun o gramada de lucruri despre filmul asta desi in esenta pare un film pe care l-ai mai vazut, de duzina. Ok am sa ma rezum la un singur lucru detestabil: omfg Kristin Stewart! 7.5/10
Definitely, maybe - Un foarte bun film despre relatii, despre iubire si despre potrivirea perioadelor romantice dintre doua persoane. Filmul este excelent pana la un anumit punct cand devine previzibil si evident interesul tinde asimptotic catre o zona medie de "suspans". Fiica personajului principal, interpretata de Abigail Breslin, este extrem de scumpa si se potriveste cu tatal ei jucat de Ryan Reynolds. Exista acea "legatura chimica" ce se revarsa si asupra privitorului. :o: Si sa nu uit. Pe langa toate astea si pe langa faptul ca filmul are o coloana sonora buna printre cantece se numara si una din piesele mele favorite(ever) si cea mai buna piesa a formatiei Nirvana in opinia mea. Ghici sau vezi filmu'! :D 8/10

jo27
30th November 2009, 05:53
Five Minutes of Heaven----7.5/10

anairina
1st December 2009, 14:42
One night with the king - bunicel

TenisFan
1st December 2009, 16:02
Smokin' aces - Ceva tentativa de film pe stilul lui Guy Ritchie. Nu s-a apropiat de clasa acestuia dar a fost ok pana la urma. 7/10
American Pie - The book of love si American Pie - Beta house - Caut echilibrul dar balantele-s tot deficite/ Tentatii diferite tiparite-n minte sa ma incite/ Cu sclipiri in priviri simtiri amortite totusi trezite/ De p**de cu tzatze si bulane dezvelite... Me watching those movies. b-( E ridicol cum arata gagicile din filmele astea. Stai si te intrebi daca rahaturile astea eroice chiar se intampla... Si daca raspunsul e da stai apoi sa te gandesti ca tie n-o sa ti se intample niciodata asa ceva. Care e rostul sa te mai uiti la filme d-astea atunci?

Sir. Eko
1st December 2009, 16:53
Ma pun si eu sa ma uit la American pie Book of love,probabil inca o prostie ...

praf_de_stele
1st December 2009, 20:03
"la vita e bella" - un film superb, nu m`am plictisit nicio clipa...actorul care joaca in rolul personajului principal e genial. chiar voiam sa vad un film bun si l`am nimerit. e o lectie de viata acolo. daca am putea toti sa fim precum guido orefice(personajul principal) chiar si`n momentele grele, ar fi perfect. e de admirat felul in care isi traieste acel om viata
10/10

acum vreau sa vad "scream", e horror, sunt 3 parti. cica e bun. sper sa si fie asa

TeBat
1st December 2009, 22:38
The quiet Earth-un sf care nu are nimic in comun cu monstrii balosi sau martieni sensibili la muzica proasta

e de vazut...

zebe
1st December 2009, 23:43
Adventureland - Nu ma duc azi la serviciu. :shocked: Destul de socant poate dar pot sa spun o gramada de lucruri despre filmul asta desi in esenta pare un film pe care l-ai mai vazut, de duzina. Ok am sa ma rezum la un singur lucru detestabil: omfg Kristin Stewart! 7.5/10

Detestabil de ce? Ca ti-a placut actrita care joaca intr-un film ca Twilight? Ca te-ai luat dupa prejudecati si te asteptai sa fie trompeta :D? Nu de alta, dar dupa ce am vazut-o in Adventureland si Into The Wild, parca nu mi se mai pare asa proasta ca actrita si parca si ca look pare mai...altcumva. :P

TenisFan
2nd December 2009, 00:03
Deloc. Nu am avut nicio prejudecata in privinta fetei. O stiam din Into the wild. Mi se pare uber mega hot. Detestabil pentru ca am lasat sa se inteleaga faptul ca din minunatul film pe mine m-a interesat doar aspectul ei si nu mesajul sau povestea "deosebita" a filmului...

White Shadow
2nd December 2009, 08:06
ceva filme..genul "Cruel Intentions"....mai stiti ?....mani****re...seductie...alea...alea...

sau un serial ..e mai perfect...

Doctor_Satan
2nd December 2009, 13:56
acum vreau sa vad "scream", e horror, sunt 3 parti. cica e bun. sper sa si fie asa

Scream nu e horror, ci thriller. N-au nici o tangenta cu filmele horror.
Filmele sunt bune, dar le vezi cam tarziu, pentru ca s-au mai facut multe in genul lor. Au fost bune la lansare si atat.

praf_de_stele
2nd December 2009, 17:10
da, am vazut aseara prima parte. nu e ceva de speriat intr-adevar, dar mi`a placut, vreau sa vad si celelalte parti.
le vad acum pt ca acum am aflat de ele. am cautat filme horror/thriller, ma rog, suspans in general, si am facut o selectie

ca tot am ajuns aici, am vazut si "30 days of night". nu m`a dat peste cap, nu`mi plac filmele cu tot felul de creaturi care de care mai hidoase care ucid pe toata lumea. insa filmul asta n`a fost asa de aiurea cum ma asteptam. chiar mi`a placut, desi nu mi s`a parut c`ar fi avut suspans in el. a fost un film placut si atat

acum vreau si eu cateva sugestii de filme horror, pt ca am tot cautat, dar in ultimul timp nu a reusit niciunul sa ma sperie sau sa ma impresioneze :P poate din cauza faptului ca am vazut prea multe si m`am obisnuit cu genul, dar am ajuns sa ma uit la un thriller/horror ca la o drama, de exemplu, fara sa tresar vreo clipa. daca stie cineva ceva plin de suspans/mister si nu d-alea cu foarte mult sange sau cu nu stiu ce creaturi. multe dintre ele mi se par ridicole. de exemplu, caut ceva in stilul "the shining" ...am vazut "the mist" acum cateva saptamani si la inceput mi s`a parut o porcarie, in genu' alora de pe kanal d cu monstri ca`n sf-uri care ii ataca pe aia, dar cu cat se apropia de final, cu atat filmul a devenit mai interesant. finalul a fost excelent, dupa mine. chiar m`a lasat fara cuvinte. nu ma asteptam, el a facut aproape toti banii. chiar voiam sa renunt la el dupa o jumatate de ora, dar bine ca am continuat sa`l vad pt ca nu am regretat ca am pierdut timpul vizionandu`l

Sergiu
2nd December 2009, 22:12
ceva filme..genul "Cruel Intentions"....mai stiti ?....mani****re...seductie...alea...alea...

sau un serial ..e mai perfect...

Recent nu prea am mai văzut. Poate doar Havoc sau în fine Havoc 2.
Serial parcă este Gossip Girl are mani****re...seductie...alea...alea...
Sau serialele alea ciudate gen Rome sau The Tudors.

Eu am văzut ieri Comment je me suis dispute ... (ma vie sexuelle) Nu știu ce să spun despre el, dar pe mine m-a fascinat.

White Shadow
2nd December 2009, 22:20
ok Sergiu....mersi fain de recomandari :ok:

buticut
4th December 2009, 16:41
ceva filme..genul "Cruel Intentions"....mai stiti ?....mani****re...seductie...alea...alea...

sau un serial ..e mai perfect...

Dangerous Liaisons mi-a placut mult mai mult decat Cruel Intentions ;).
Ce zici de The Graduate? Sau Match Point?

Prome
4th December 2009, 16:44
Sau serialele alea ciudate gen Rome sau The Tudors.


De ce sunt ciudate :D?

Q-Djyni
4th December 2009, 16:53
Dangerous Liaisons mi-a placut mult mai mult decat Cruel Intentions ;).
Ce zici de The Graduate? Sau Match Point?

Match Point este bun,dar cam prea lung.Destul de neobisnuit pentru stilu lui Alllen,dar bine construit.

Hewett sen. face toti banii.

TenisFan
4th December 2009, 18:27
Law abiding citizen - Bun filmul pana a ajuns inspre final unde a reusit sa devina catastrofal cum se intampla adesea cu prospecte promitatoare. 7/10 Big up to buticut! :shocked:

buticut
6th December 2009, 16:08
Law abiding citizen - Bun filmul pana a ajuns inspre final unde a reusit sa devina catastrofal cum se intampla adesea cu prospecte promitatoare. 7/10 Big up to buticut! :shocked:

:)
As trece mai des aici sa scriu review-uri,daca nu as fi asa prinsa cu treaba :(. Uneori filmele sunt singura mea placere, ma ajuta sa scap de stres.
Oh and btw, scenariul pt Inglourious Basterds, a fost scris de Tarantino integral in engleza,mentionand replicile care sa fie spuse in Germana/Franceza cu subtitrare in engleza sau fara subtitrare ;) (He says in German subtitled in English, They speak in French, subtitled in English, They make a fuss over him in unsubtitled German etc). Evident ca au fost traduse si adaptate de catre altii.

Kainsashiki
6th December 2009, 17:42
The Soloist - Un film absolut superb, Jamie Foxx e fabulos, cu siguranta o sa ia ceva premii Oscar. Pentru mine este cel mai bun film al anului, alaturi de Inglorious Basterds.

TenisFan
6th December 2009, 21:45
Leatherheads - Misto senzatie la filmul asta. Kinda silly... N-a fost cine stie ce nici n-a vrut sa fie asa ci mai degraba prostioare distractive. Poate si putina istorie despre un joc care avea sa devina dupa cum ne-am si dat seama inca un mod de a face bani multi... Corporate shitz type thing... 6.5/10
Extract - Daca n-ar fi fost momentul in care Jason Bateman este practic emasculat in direct as fi zis ca-i o comedie reusita. Pana la urma este dar nu mi-a placut aspectul asta. Aparitie comica a lui Ben Affleck in film apropos. 7/10
Love happens - Cute i would say. Like Jennifer Aniston. 6.5/10 ;)

Kooler
7th December 2009, 00:55
New in Town - nota 6-7.

A.k.a
10th December 2009, 12:22
Goodfellas - Un film de care nu am sa ma plictisesc niciodata

YoYoyOi
11th December 2009, 00:21
Pfff ce de filme am vazut in ultima vreme :groggy: deci sa o luam cu inceputul:

Funny people - 0.5/10 jenant, penibil si de tot kktul.. n-am rezistat decat o juma de ora

Shattered Glass - 8/10 interesant subiect. Un foarte tanar jurnalist care ajunge sa lucreze la o revista foarte importanta. E iubit de toti, apreciat... pana in momentul cand se descopera ca articolele sale sunt mai mult fabulatii. Asta ca sa vedem cum functioneaza presa uneori.


State of play - 8,5/10. Foarte bun. Si subiectul si interpretarea. Si mai ales finalul. Tot pe subiect de jurnalism, insa despre o investigatie jurnalistica in lumea politicii.

Greta - 7/10. Un film s-asa, s-asa. Adica nici foarte bun, dar nici de lepadat.

Final destination 2009 5/10 mult mai bune primele parti. Asta e cel mai prost din serie. Sper sa fie si ultimul

Moon 8/10. Tema interesanta, desi nu ma prea atrag SF-urile. Ce mi-a placut cel mai mult este ca s-a realizat ceva foarte tare cu un actor care interpreteaza 2 clone si un robotel. Astia fiind cam singurii actori din film, cu exceptia a 2-3 personaje care mai apar cateva secunde.

The young Victoria 8/10. Film placut, fara exagerari istorice, fara alte umpluturi fara rost. Ar merita si o continuare in care sa se prezinte viata reginei in continuare.

Unidentified 2009. 3/10 Film de mana a doua. Regie de mana a treia, interpretare de mana a patra. Nici n-am avut rabdare sa-l vad pana la final.

jo27
11th December 2009, 00:45
The Soloist---8/10

YoYoyOi
11th December 2009, 22:15
da, ala vazut si eu. uitasem de el

Eddy DoubleD
13th December 2009, 21:05
A good year---8.5/10

Sir. Eko
14th December 2009, 01:28
Goodfellas - Un film de care nu am sa ma plictisesc niciodata

L-am vazut si eu acum cateva zile .Genial :yeah:

Sasuke Uchiha
14th December 2009, 16:27
saw 6 : 3/10
2012 : ce porcarie , incredibil...1/10

irinaidu
14th December 2009, 22:51
Law abiding citizen - Bun filmul pana a ajuns inspre final unde a reusit sa devina catastrofal cum se intampla adesea cu prospecte promitatoare. 7/10

so true. inceputul e chiar captivant dar din pacate nu se termina la jumatate.

si am mai vazut si pandorum. un sf ok. nu se intampla nimic genial dar e ok pt ce vrea sa fie. plus intotdeauna ma bucur sa-l vad pe ben foster.

Hingherul
14th December 2009, 22:57
The Box (Drama, Horror, SF, Thriller) vrajeli. are doar putintica drama si o idee de sf.
6/10 film pentru amatorii genului "la limita imposibilului" sau "zona crepusculara"
daca esti relaxat si ti-e lene sa cauti alt film, merge.

georgebz
16th December 2009, 17:57
Zilele astea am facut cateva DVD-uri pentru cineva care mi-a spus ca am gusturi bune in ceea ce priveste filmele ... iata aici o lista , din care va recomand orice film :

The pursuit of happyness
Crash
Deja vu
Out of time
I am legend
Taken
Hot fuzz
Body of lies
Angels and demons
Slumdog millionaire
The curious case of Benjamin Button
Seven pounds
Twilight
In Brugges
The dark knight
Death at a funeral
Iron man
The great debaters
Inside man
The boondock saints
American history X
Man on fire

Hingherul
16th December 2009, 18:00
I am legend e un film pentru masochisti
final mai prost si dezamagitor ca acolo rar mai gasesti.

plictisitor si lung si The curious case of Benjamin Button.

georgebz
16th December 2009, 20:16
poate si un final "dezamagitor" face un film bun .. ai vazut "The mist" ?

alyosha_87
16th December 2009, 20:36
twilight?! :cry: hai mai, ala nu e film...

georgebz
16th December 2009, 20:49
^persoana pentru care am facut DVD-urile e de sex feminin , sunt sigur ca i se va parea un film de nota 10 :P

alyosha_87
16th December 2009, 20:58
aaaah...ok atunci:P
scuze ca am sarit asa :)

Zabriskie
16th December 2009, 21:35
persoana pentru care am facut DVD-urile e de sex feminin , sunt sigur ca i se va parea un film de nota 10 :P

yeah, if she's 12 :D

oricum imi place cum ai echilibrat abundenta de will smith si denzel washington cu american history x :D

El Pistolero
16th December 2009, 21:40
Damage - 9/10

jo27
16th December 2009, 21:45
Zilele astea am facut cateva DVD-uri pentru cineva care mi-a spus ca am gusturi bune in ceea ce priveste filmele ... iata aici o lista , din care va recomand orice film :

The pursuit of happyness
Crash
Deja vu
Out of time
I am legend
Taken
Hot fuzz
Body of lies
Angels and demons
Slumdog millionaire
The curious case of Benjamin Button
Seven pounds
Twilight
In Brugges
The dark knight
Death at a funeral
Iron man
The great debaters
Inside man
The boondock saints
American history X
Man on fire

le-am vazut pe toate...pe unele dintre ele nu le-as recomanda cuiva decit daca as vrea sa-mi bat joc de el, sau as considera ca are gusturi "dubioase".....

Hingherul
16th December 2009, 22:21
poate si un final "dezamagitor" face un film bun .. ai vazut "The mist" ?

DIN PACATE L-AM VAZUT SI PE ALA.
chestia nasoala si frustranta e ca ambele sunt filme care incep bine, continua bine si ti-o dau in moalele capului la final.
daca nu aveau final le apreciam mai mult.

praf_de_stele
16th December 2009, 22:31
ba eu cred ca la "the mist" finalul a facut toti banii. cel putin mie, la inceput, mi s`a parut o porcarie. chiar voiam sa`l las. apoi, neavand ce face, l`am reluat si pe parcurs, cu cat inainta spre final, devenea din ce in ce mai interesant. pt mine finalul a fost partea cea mai buna. chiar nu ma asteptam, a fost imprevizibil si asta imi place la un film
de ce zici ca a fost dezamagitor ? pt ca au murit unele dintre personajele principale? dar un film nu trebuie mereu sa aiba un happy end ca sa fie bun

georgebz
16th December 2009, 22:43
oricum imi place cum ai echilibrat abundenta de will smith si denzel washington cu american history x :D

pai "American history X" e filmul meu preferat , alaturi de "The boondock saints" si "Donnie Darko" ... iar Denzel de departe actorul preferat ... m-as uita si la telenovele daca ar juca el :P

georgebz
16th December 2009, 22:44
le-am vazut pe toate...pe unele dintre ele nu le-as recomanda cuiva decit daca as vrea sa-mi bat joc de el, sau as considera ca are gusturi "dubioase".....


da cateva exemple

irinaidu
16th December 2009, 22:47
^persoana pentru care am facut DVD-urile e de sex feminin , sunt sigur ca i se va parea un film de nota 10 :P

nu sunt sigura ce ai vrut sa zici dar si eu am ovare si gasesc twilight excruciatingly bad. si just as a fact si alyosha e demna posesoare a unei perechi de cromozomi x.


eu am vazut blind side. nu incepe rau dar devine prea american pana la sfarsit.

ps : si cineva a scris asta "oricum imi place cum ai echilibrat abundenta de will smith si denzel washington cu american history x". stai sa inteleg conform ideei asteia will smith sau si mai important denzel nu au jucat vreodata in filme bune??? just asking.

pps : si mai zicea cineva ca the curios case of benjamin button e prea lung si plictisitor. sunt ferm convinsa ca te-ai uitat la alt film sau daca nu, lasa-ma sa cred ca te-ai uitat la alt film.

georgebz
16th December 2009, 22:54
ps : si cineva a scris asta "oricum imi place cum ai echilibrat abundenta de will smith si denzel washington cu american history x". stai sa inteleg conform ideei asteia will smith sau si mai important denzel nu au jucat vreodata in filme bune??? just asking.


sunt convins ca se refera la subiectul filmului American history X si la "originile" celor doi actori ;)

moty
16th December 2009, 22:57
nu sunt sigura ce ai vrut sa zici dar si eu am ovare si gasesc twilight excruciatingly bad. si just as a fact si alyosha e demna posesoare a unei perechi de cromozomi x.


eu am vazut blind side. nu incepe rau dar devine prea american pana la sfarsit.

ps : si cineva a scris asta "oricum imi place cum ai echilibrat abundenta de will smith si denzel washington cu american history x". stai sa inteleg conform ideei asteia will smith sau si mai important denzel nu au jucat vreodata in filme bune??? just asking.

pps : si mai zicea cineva ca the curios case of benjamin button e prea lung si plictisitor. sunt ferm convinsa ca te-ai uitat la alt film sau daca nu, lasa-ma sa cred ca te-ai uitat la alt film.

and.... she's back!

irinaidu
16th December 2009, 23:02
moty , cum stai cu biletele??? :D nu stiu daca ma crezi dar sunt super bucuroasa pt tine ca o sa ai ocazia sa-ti indeplinesti visul. avand in vedere ca indeed i am a girl, am o slabiciune pt vise devenite realitate :P
hmm, sa zic si ceva film-related. .....hmmmm, i got nothing.

" sunt convins ca se refera la subiectul filmului American history X si la "originile" celor doi actori" - da, nu pricep. deci ei sunt negri si unii albi nu-i plac pe negri dar daca esti edward norton nu ai cum sa fii prost si pana la capat you see the error of your ways..... or something , plus vine craciunul :D

ps : ierta-ti greselile gramaticale. me sometimes silly.

moty
16th December 2009, 23:04
got it! :D

georgebz
16th December 2009, 23:17
" sunt convins ca se refera la subiectul filmului American history X si la "originile" celor doi actori" - da, nu pricep. deci ei sunt negri si unii albi nu-i plac pe negri dar daca esti edward norton nu ai cum sa fii prost si pana la capat you see the error of your ways..... or something , plus vine craciunul :D
.

chiar nu inteleg ce vrei sa spui :)

irinaidu
16th December 2009, 23:20
pai vroiam sa spun ca nici eu nu am inteles ce vroiai tu sa spui. adica ce legatura are faptul ca denzel si will sunt negri cu " american history x ".

georgebz
16th December 2009, 23:40
il astept intai pe zabriskie sa confirme daca asta a vrut sa spuna

irinaidu
16th December 2009, 23:43
ok si eu ma intreb ce a vrut sa spuna. :)

vreau si eu sa vad un film bun. si daca se poate sa fie incarcat pe filmeonline pt ca e sigurul loc in care pot sa vad filme avand in vedere sa am restrictie la download. :(

YoYoyOi
16th December 2009, 23:49
All about Steve 4,5/10. L-am luat doar pentru Sandra Bullock, iar avand in vedere ca in distributie mai erau Bradley Cooper, Andrew Caldwell si Thomas Haden Church, ma gandeam ca o sa ma prapadesc de ras. No chance :(

In schimb, am vazut The Proposal 8,5/10, tot cu Sandra Bullock si Ryan Reynolds, o comedie romantica spumoasa cu multe faze amuzante. Cea mai tare e aia cu catelul (pt cunoscatori)

The rebound 7,5/10, un alt film romantic ce ma asteptam sa fie o comedie. Dar n-a fost sa fie. N-a fost nici rau, nici plictisitor, dar nici nu m-a dat pe spate. Oricum, pentru o zi ninsa de marti, merge si asta

This is it... hmm, daca as fi fost fan inrait i-as fi dat 8/10, dar pentru ca nu am fost fan ii dau doar 6/10. Ma asteptam sa fie, totusi, un film. Dar, de fapt, sunt doar imagini de la repetitii lipite intr-un singur material, fara prea mult sens. N-are nici inceput, nici sfarsit. Doar mijloc. Oricum, merita urmarit doar pentru a vedea ce concerte absolut superbe ar fi iesit.

The box 6/10 Dezamagire totala, ma asteptam la mai multe dupa ce am citit despre el. Dar e chiar o pierdere de vreme, avand in vedere ca ma asteptam la altceva. Nu e nici thriller, nici drama, nici SF, nici mai ales horror. E nicicum, vorba ceea.

Zabriskie
17th December 2009, 00:09
sunt convins ca se refera la subiectul filmului American history X si la "originile" celor doi actori

da

ai vazut Boondock Saints 2?

Hingherul
17th December 2009, 00:52
si mai zicea cineva ca the curios case of benjamin button e prea lung si plictisitor. sunt ferm convinsa ca te-ai uitat la alt film sau daca nu, lasa-ma sa cred ca te-ai uitat la alt film.

cred ca o sa-ti placa la nebunie THE BOX :D

georgebz
17th December 2009, 01:15
@ Zabriskie - deocamdata nu l-am vazut , il caut de ceva vreme , dar nu am dat decat de "fakeuri" :) ... oricum nu cred ca se va ridica la nivelul "originalului" , de aceea nu sunt nici foarte nerabdator sa il vad :)

irinaidu
17th December 2009, 01:25
cred ca o sa-ti placa la nebunie THE BOX :D

nu planuiesc sa ma uit la el.

jo27
17th December 2009, 08:20
da cateva exemple

Taken
Twilight
Angels & Demons

Nu-s exemple, astea-s toate, le consider foarte slabe, cu o mentiune pt Taken, despre care cred ca e o mega porcarie. Ar mai fi si Deja Vu de fapt...

jo27
17th December 2009, 08:21
ps : ierta-ti greselile gramaticale. me sometimes silly.

Tare :P

TenisFan
17th December 2009, 12:16
Prietene jo in opiniunea mea malefica Taken e un film mega bun. ;)
La Twilight nu m-as uita nici daca m-ati plati.

jo27
17th December 2009, 12:22
Prietene jo in opiniunea mea malefica Taken e un film mega bun. ;)
La Twilight nu m-as uita nici daca m-ati plati.

nu e nici o problema, fiecare am pareri si gusturi proprii.....eu nu am afirmat ca Taken e un film prost, ci ca eu cred ca e un film prost, iar daca iti place Taken nu inseamna ca ai gusturi proaste, ci daca as crede ca ai gusturi proaste, ti-as recomanda Taken.....cred ca e o diferenta...

zebe
17th December 2009, 12:46
Prietene jo in opiniunea mea malefica Taken e un film mega bun. ;)
La Twilight nu m-as uita nici daca m-ati plati.

Eu am facut prostia de a nu-i crede pe ceilalti si de a ma uita la Twilight. Imi ziceam ca sigur gasesc ceva fain si pe acolo, da... :D

Irinaidu, incearca pe surfthechannel.com daca vrei sa vezi filme fara sa le downloadezi. Nu-mi amintesc sa fi fost un film pe care sa nu il fi gasit acolo.

georgebz
17th December 2009, 14:11
Eu am facut prostia de a nu-i crede pe ceilalti si de a ma uita la Twilight. Imi ziceam ca sigur gasesc ceva fain si pe acolo, da... :D



mie imi place cand joaca aia baseball :)

Hopshio
17th December 2009, 14:35
Twilight..najpa...deci stateam in cinematograf si asteptam sa se termine ...nu mai aveam rabdare:)

zebe
17th December 2009, 14:42
Ai dat bani pentru filmul ala? :D


mie imi place cand joaca aia baseball :)

Da, ai dreptate, scena aia in particular nu intra in tiparul filmului. :P

Sir. Eko
17th December 2009, 17:10
Harold.&.Kumar.Go.To.White.Castle
Harold.&.Kumar-Escape.From.Guantanamo.Bay

A venit un prieten la mine pornit cu ideea ca ne uitam la ele ....ciudate ,amuzante pe alocuri :D ...destul de ok.

iuli
17th December 2009, 23:18
Zilele astea am facut cateva DVD-uri pentru cineva care mi-a spus ca am gusturi bune in ceea ce priveste filmele ... iata aici o lista , din care va recomand orice film :

Deci cum sa-ti zic mai frumos....offf...bine hai asa...NU AI GUSTURI BUNE IN CEEA CE PRIVESTE FILMELE.

zebe
17th December 2009, 23:42
Cum era aia cu "Gusturile nu se discuta"? :P

White Shadow
18th December 2009, 08:40
PRIMUL TRAILER OFICIAL - IRON MAN 2 :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=2872626#post2872626

TenisFan
18th December 2009, 10:35
The education of Charlie Banks - Debut regizoral al lui Fred Durst cu aceasta pelicula. Ma asteptam la ceva un pic mai dramatic si mai de substanta. In schimb am primit o chestie aproape neinteresanta si lipsita de esenta. 5.5/10
The Shawshank redemption - A cinea sau a sasea vizionare a acestui film absolut remarcabil. Pozitia de narator a lui Freeman in acest film a fost perfect aleasa. Nu cred ca daca il foloseau pe altcineva putea iesi la fel de frumos si poetic. Felul lui de a fi si caldura din voce te captiveaza si totul se transforma in ceva basm pe care ti-l spun aia mai batrani... Exista o imagine la inceput cand penitenciarul este surprins in toata grandoarea sa. Devine un monstru pentru cei inchisi. Unele din cele mai triste momente din film sunt moartea lui Brooks si discutia de dupa scrisoarea de adio pe care Andy o citeste. Probabil cea mai buna poveste spusa vreodata si materializata intr-un film. Nota maxima! :D

irinaidu
18th December 2009, 16:25
Cum era aia cu "Gusturile nu se discuta"? :P

ba da. nu mai stiu cine a zis asta in original dar sigur cred ca era cineva care ura confruntarile. cum sa nu se dicute? si atunci despre ce ramane sa discutam???
si cum ma tot uit la george carlin in ultima vreme- era o faza in care el zicea ceva de genul - of course you have the right to your opinion and i have the right not to care about your opinion :P sau cam asa ceva :D

moving on, mersi de linkul pt site !!!!! poate acum o sa reusesc si eu sa vad ultimul sez din dexter.

zebe
18th December 2009, 16:30
OK, se discuta gusturile, dar intr-un mod constructiv. Adica nu prin ceva gen "Nu ai gusturi bune si punct", ci prin argumente, de ce da, de ce nu. :P

irinaidu
18th December 2009, 16:44
eu as zice ca e ok sa discutam despre gusturi intr-un mod distractiv. adica nu am inteles niciodata de ce daca imi place sau nu un film trebuie sa existe cineva care sa reactioneze ca si cand i-am calcat iepurele cu masina. eu cu prietenii mei ne certam mereu despre filme/muzica si carti dar dupa ce am terminat de isterizat trecem la alt subiect fara sa fim suparati. it is a fucking movie after all !!!

zebe
18th December 2009, 16:58
Exact.


The Shawshank redemption - A cinea sau a sasea vizionare a acestui film absolut remarcabil. Pozitia de narator a lui Freeman in acest film a fost perfect aleasa. Nu cred ca daca il foloseau pe altcineva putea iesi la fel de frumos si poetic. Felul lui de a fi si caldura din voce te captiveaza si totul se transforma in ceva basm pe care ti-l spun aia mai batrani... Exista o imagine la inceput cand penitenciarul este surprins in toata grandoarea sa. Devine un monstru pentru cei inchisi. Unele din cele mai triste momente din film sunt moartea lui Brooks si discutia de dupa scrisoarea de adio pe care Andy o citeste. Probabil cea mai buna poveste spusa vreodata si materializata intr-un film. Nota maxima! :D

Diseara de la 22:45, ProTV!

jo27
18th December 2009, 17:39
Exact.



Diseara de la 22:45, ProTV!

va dura probabil vreo 4 ore cu tot cu publicitate :(

TenisFan
18th December 2009, 18:05
ca si cand i-am calcat iepurele cu masina. Eu tot timpul imi calc iepurii cu masina. Sunt asa de dragalasi incat nu-i pot asasina cu sange rece adica sa-i omor cu mana mea. :( Scuze de off-topic. :D
Btw: M-as uita din nou la film dar am ceva petrecere si nu pot sa-l vad. E bine ca-l am pe DVD. :D

irinaidu
18th December 2009, 18:07
eu tot incerc sa gasesc curajul sa go all glenn close on some bitch's rabbit :P

Sorin Blaj
18th December 2009, 20:15
O intrebare. Sunt cu niste prieteni foarte buni si am propus sa mergem sa vedem Law Abiding Citizen. Ce parere aveti de acest film? Mie mi se pare un film interesant, dar o recomandare suplimentara de la cineva care l-a vazut deja, n-ar strica.


Multumesc! :ok:

Hingherul
18th December 2009, 20:17
2010 bun de vazut la cinema pentru efectele speciale.
8/10 arca lui noe varianta moderna.
Law Abiding Citizen il am si eu programat la vizionare asa ca e interesant sa va citesc parerile

ca tot se apropie Craciunul nu uitati sa revedeti It's a Wonderful Life !!!!!!!
recomand varianta alb-negru

Eddy DoubleD
18th December 2009, 20:56
The Bucket list---9.5/10

zebe
19th December 2009, 01:48
Tocmai s-a terminat The Shawshank Redemption. Chiar nu stiu ce sa zic, in afara de faptul ca filmul asta e fara cusur, flawless, sa folosesc un termen americanesc. O capodopera. De fiecare data cand il vad parca e mai bun.

Filmul asta te captiveaza prin chestiile mici, prin subtilitatile si ascunzisurile lui (asta fara sa iau nimic din meritul actorilor, de altfel fenomenali - Tim Robbins si Morgan Freeman). Nu-i un film, sa zicem, strigator la cer, sau care se evidentiaza printr-o gandire noua, prin ceva extrem de profund (profunzimea vine aici mai degraba odata cu actiunea filmului, nu te loveste din plin), ceva ce nu s-a mai incercat (ma gandesc aici la un Fightclub, la un Donnie Darko, American History X, chiar si American Beauty ar intra tot aici). Totul curge, parca nici nu-ti dai seama cum se desfasoara povestea. Cu toate astea, TSR reuseste mereu sa ma tina in scaun atent aproape 2 ore jumate. Ramane astfel unul dintre cele mai bune filme, daca nu chiar primul in topul meu. Si iata ca am reusit totusi sa scriu ceva si despre filmul asta. :P

buticut
19th December 2009, 16:15
Eu tot timpul imi calc iepurii cu masina. Sunt asa de dragalasi incat nu-i pot asasina cu sange rece adica sa-i omor cu mana mea. :( Scuze de off-topic. :D
Btw: M-as uita din nou la film dar am ceva petrecere si nu pot sa-l vad. E bine ca-l am pe DVD. :D

Well, daca nu ii poti asasina cu sange rece, te asasineaza ei pe tine:

XcxKIJTb3Hg

Gotta love the killer bunny :D!

phyxius
19th December 2009, 19:36
O intrebare. Sunt cu niste prieteni foarte buni si am propus sa mergem sa vedem Law Abiding Citizen. Ce parere aveti de acest film? Mie mi se pare un film interesant, dar o recomandare suplimentara de la cineva care l-a vazut deja, n-ar strica.


Multumesc! :ok:

e caca.

scuze daca e prea tarziu.

Q-Djyni
19th December 2009, 19:38
Law Abiden Citizen se termina prost.Film mediu.

Raines Basterds face toti banii.

Q-Djyni
19th December 2009, 19:42
Prietene jo in opiniunea mea malefica Taken e un film mega bun. ;)

La Twilight nu m-as uita nici daca m-ati plati.

Same here ;)

TenisFan
19th December 2009, 20:26
Well, daca nu ii poti asasina cu sange rece, te asasineaza ei pe tine:
Gotta love the killer bunny :D!Little bugger needs to be put away with a shotgun or something. :D
Push - Ceva gen Heroes numai ca filmat in Hong Kong. Faina de tot privelistea asta. E filmat ca sa para cat mai natural si real. Dakota Fanning probabil o sa se transforme in vreo mega bunoaca... 7/10

zebe
19th December 2009, 21:33
Da, si io m-am mirat cand am vazut fetita aia mica, pe care o vedeam in Man On Fire cum se transforma intr-o "mega bunoaca" :D. Cam aceeasi situatie si cu gemenele Olsen.

White Shadow
20th December 2009, 05:22
2012

O telenovela comerciala si americanii ne-au tras-o din nou...dovada e ca turma s-a dus la cinema...si americanii s-au folosit de anul 2012 pentru a atrage lumea la cinema...

Filmul este extrem de plictisitor....nu are nici un scenariu...e zero...e dramatic...telenovela...

Majoritatea zic : "film de vazut la cinema pentru efectele speciale"...cea mai mare gluma :happy:happy

Toate efectele speciale din film se regasesc in trailer....exact aceleasi faze...nimic nou...5 minute de efecte speciale si restul ceva de genul "tanar si nelinistit"....

Law Abiding Citizen

o mare tampenie

un om lupta impotriva sistemului si la final tot sistemul castiga...

a avut si momente bune....dar finalul....penibil rau de tot...

hai ma Diablo....sa nu imi zici ca ti-a placut finalul ?

TaciAcolo
20th December 2009, 08:55
ceva filme bune .. nu vezi si tu?
:cry:

White Shadow
20th December 2009, 10:06
ma...eu nu zic....Gerard Butler a jucat perfect....in The Ugly Truth si-a jucat perfect rolul....in acest film si-a jucat perfect rolul....dar nu stiu...asa se termina...fix-pix...te tine asa...pana la final....esti curios sa vezi ce se intampla.......si la final iti vine sa pui urmatoarea intrebare : "what the fuck ?"....

urmatorul pe lista este Inglourious Basterds....

iuli
20th December 2009, 14:00
Mda, si ti-a placut I am legend...of of...:headbang:

White Shadow
20th December 2009, 19:28
Mda, si ti-a placut I am legend...of of...:headbang:

ce sa zic....asta e....sunt fan Will Smith...

Grinco
20th December 2009, 19:45
Pot spune ca 2012 a fost cea mai naspa experienta traita recent intr-un cinematograf. Film perfect pentru a fi luat la misto, dar m-a pus naiba sa merg cu unii fara simtul umorului si, dupa ce am vazut ca vorbeam de unul singur, am lasat-o moarta. Plus ca am si atipit, cu tot cu efectele speciale si exploziile atat de laudate

Eddy DoubleD
20th December 2009, 23:13
Avatar(IMAX 3D)---9.5/10
2012(home 2D:D)---6.5/10

iuli
20th December 2009, 23:35
Si ce final voiai? Ca nu te inteleg...a fost foarte ok
Maine si eu la avatar :D

praf_de_stele
20th December 2009, 23:49
"it`s a wonderful life", varianta alb-negru !!!! superb ! pt cei care cred ca viata nu mai are sens, ar fi bine sa va uitati repede la filmul asta. o adevarata lectie !
10/10

Hellfire
20th December 2009, 23:50
Dakota Fanning probabil o sa se transforme in vreo mega bunoaca...


Da, si io m-am mirat cand am vazut fetita aia mica, pe care o vedeam in Man On Fire cum se transforma intr-o "mega bunoaca" :D. Cam aceeasi situatie si cu gemenele Olsen.

Asa se pare ... :cool:

http://www.youtube.com/watch?v=MYPoIs04IzY

Sir. Eko
21st December 2009, 02:37
In.Bruges :D ...nu o sa ma plictisesc niciodata.

iuli
21st December 2009, 02:59
Dakota Fanning a fost si in Twilightul asta nou. Nu-mi venea sa cred cat s-a facut :D Fata aia mica din I am Sam si War of the Worlds ....... :)

Ulysses
21st December 2009, 14:52
ce sa zic....asta e....sunt fan Will Smith...

I robot ai vazut?

Vad ca toata lumea zice despre Avatar ca e cel mai bun film din ultima vreme

Zabriskie
21st December 2009, 17:30
Efectele vizuale sunt exceptionale, scena de razboi in special. In afara de asta plotul e previzibil cu destule clisee.

Kainsashiki
21st December 2009, 17:39
Shadow, si la ce final te asteptai in Law abiding citizen? 90% din filmele de acest gen se termina astfel, dar eu iti zic sincer ca nu ma asteptam sa aiba stii tu ce (...).... era sa dau in vileag finalul filmului :happy

White Shadow
21st December 2009, 18:04
da Ulyse...am vazut i robot

Diablo.....nu am vrut sa moara...atata tot...a fost prea inteligent ca sa moara...a fost mai tare decat sistemul...

cum sa se termine ?....simplu...trebuia sa moara si negrotelul....si obiectivul era indeplinit...

dupa aia el se urca intr-un porsche....pleca...si in urma lui exploda tot tribunalul...

era cel mai perfect final...omul care a invins sistemul...

DaniNadal
21st December 2009, 20:13
Am fost si eu la Avatar si intradevar e foarte cool.Dar sincer mie imi place si 2012 nu l-a fel de mult ca avatar dar imi place.Nu stiu daca ati fost la HoHoHO,Twilight Saga New Moon sau o experienta 6D ar fi binevenita,acolo simti cu adevarat adrenalina.

TenisFan
21st December 2009, 20:43
Se scrie intr-adevar. In plus "la" din "la fel de mult" nu necesita cratima. Daca la scoala ai fi avut notele alea cu care te lauzi pe merit ai fi stiut asta. :(
Weather girl - Comedie romantica distincta fata de ce eram obisnuiti cu acelasi final previzibil totusi. In schimb asta are un altfel de dialog si parca e mai realista. Per total mi-a placut destul de mult. 7.5/10
Am revazut trilogia Bourne. Nu pot sa spun decat ca-i fabuloasa. Sunt fan ce sa-i faci. :(

zebe
21st December 2009, 21:00
Si eu is fan trilogia Bourne. De-aia nu inteleg reactia asta ":(", filmele sunt bune. :D

Eddy DoubleD
21st December 2009, 21:56
The Final Destination---6/10 Pentru un fan al seriei, mi-am pierdut rabdarea si nu ma asteptam. Sper ca e "the final", altfel o sa uit ca mi-a placut.

TenisFan
21st December 2009, 22:33
Si eu is fan trilogia Bourne. De-aia nu inteleg reactia asta ":(", filmele sunt bune. :DSunt trist pentru ca obiectivitatea-mi poate fi umbrita sau rapusa de calitatea mea de fan. :D Altfel spus e doar un emoticon ce nu are legatura cu starea spirituala advarata si-i folosit doar pentru a-i atrage pe oameni catre piste false. :(

Kooler
21st December 2009, 22:36
Si eu l-am vazut de curand. Acelasi scenariu la toate 4 filme. 5/10.

Eddy DoubleD
21st December 2009, 22:47
Sunt trist pentru ca obiectivitatea-mi poate fi umbrita sau rapusa de calitatea mea de fan. :D Altfel spus e doar un emoticon ce nu are legatura cu starea spirituala advarata si-i folosit doar pentru a-i atrage pe oameni catre piste false. :(

Ce complex:hmm:

iuli
22nd December 2009, 00:35
Asa e TF...complex :(

BTW, filmele Bourne sunt de departe cele mai tari filme de actiune :) Another fan here :P

And venit de la Avatar ii dau 9.5/10.

A.k.a
22nd December 2009, 14:28
Avatar - 8/10 doar pentru efectele vizuale. Sunt foarte multe clisee in film.

Eddy DoubleD
23rd December 2009, 22:34
I love you, Beth Cooper---7/10

Ted
25th December 2009, 00:19
Cloudy with a Chance of Meatballs (http://www.imdb.com/title/tt0844471/) - 9/10.Extremely entertaining :ok:

TenisFan
25th December 2009, 12:48
The silent partner - De prin 73 filmu'. Ritmul actiunii este mediu spre lent. Ideea e foarte faina. Ce mi-a placut mie cel mai mult, in perversitatea mea inefabila, este pleiada de perechi de sani pe care-am vizualizat-o. All in good cause of course. Sa nu credeti ca-i ceva soft pr0n pentru ca nu-i asa. De fapt e un thriller, brutal pe alocuri, destul de reusit. 7.5/10
The dog problem - Un film bizar si destul de antrenant. Daca estii pe droguri :cry: . Totul se rezuma la un scriitor ce resimte probleme in a construi o a doua carte(writer's block) si cainele pe care-l cumpara si de care se ataseaza. Restul reprezinta discutii aproape filosofice cu stripperitze si iesirea din criza pentru scriitor... 7/10

relansat
25th December 2009, 14:11
un film cu adevarat tare, "Amintiri din epoca de aur"

mai multe detalii aici (http://relansat.wordpress.com/2009/12/25/amintiri-din-epoca-de-aur-1/)

Sasuke Uchiha
26th December 2009, 04:19
avatar , l-am vazut in 3d , absolut superb , cu siguranta va castiga oscaru pentre efecte , insa nu a putut cu bastarzii lui tarantino care pentru mine nu e doar cel mai bun din acest an ci din ultimii destui ani
Haute tension - 7/10 revazut dupa cativa ani , destul de bun chiar foarte bun daca nu era scena finala cand se strica motoru mercedesului doar cu o frana ...
Vengeance , nu-i rau insa johnnie a facut mai bune

Eddy DoubleD
26th December 2009, 09:53
TVR 1 23:10 Ms. and Mrs. Smith
PRO TV 20:30 Ho Ho Ho
22:45 V for Vendetta

zebe
26th December 2009, 12:46
Forrest Gump - Foarte bun. Nu mai bun decat The Shawshank Redemption, in fata caruia a castigat 6 Oscaruri in '94 sau '95, dar totusi f. bun. Forrest Gump e un fel de Pacala, un fel de Danila Prepeleac mai modern, un tip de o inteligenta mult sub medie, dar care iasa intotdeauna in fata prin alte calitati. E prezent intamplator la multe evenimente mari, desi el nu-i un tip ambitios, nu ajunge unde ajunge in mod constient. Pentru el viata e simpla, are un singur tel in viata, si anume sa si-o apropie pe Jenny. Mi-a placut foarte mult muzica din film, mi-au placut actorii (Hanks si Sinise), mi-au placut replicile (care desi spuse de un personaj care-i gandit sa fie prost, ele-s absolut geniale. :D). Ii dau undeva pe la 9-9.50.

Sir. Eko
26th December 2009, 18:24
Forrest Gump - Foarte bun. Nu mai bun decat The Shawshank Redemption, in fata caruia a castigat 6 Oscaruri in '94 sau '95, dar totusi f. bun. Forrest Gump e un fel de Pacala, un fel de Danila Prepeleac mai modern, un tip de o inteligenta mult sub medie, dar care iasa intotdeauna in fata prin alte calitati. E prezent intamplator la multe evenimente mari, desi el nu-i un tip ambitios, nu ajunge unde ajunge in mod constient. Pentru el viata e simpla, are un singur tel in viata, si anume sa si-o apropie pe Jenny. Mi-a placut foarte mult muzica din film, mi-au placut actorii (Hanks si Sinise), mi-au placut replicile (care desi spuse de un personaj care-i gandit sa fie prost, ele-s absolut geniale. :D). Ii dau undeva pe la 9-9.50.


Si mie mi-a placut muzica din film,am si dat jos soundtracku :D ,genial filmul :ok:

anairina
27th December 2009, 12:51
Avatar - efectele sunt super !!

TenisFan
27th December 2009, 16:11
The invention of lying - Idee interesanta inceput bun ceva glume excelente dar cam atat pentru ca finalul a cazut prost si asteptat. 6.5/10
Race to Witch Mountain - I was like: whatever. 5/10

Grinco
27th December 2009, 22:49
Avatar...efecte speciale de nota 10, poveste de rahat (de un 5 chinuit)...deci nota 7 (rotunjim in jos din cauza ca a fost prea lung :D)

Adrian
28th December 2009, 04:41
Am vazut Avatar in 3D. Sper ca in 10 ani toate filmele sa fie asa...e extraordinar....
Filmul in sine e foarte bun, sunt multe paralele cu ce se intampla in politica mondiala si cu poluarea, etc. Ca de obicei James Cameron goes big, really big cu efectele speciale.
A fost the best movie experience I've ever had.

krapulax
28th December 2009, 06:05
Sper ca in 10 ani toate filmele sa fie asa...
Doamne fereste!

jo27
28th December 2009, 08:10
Forrest Gump - Foarte bun. Nu mai bun decat The Shawshank Redemption, in fata caruia a castigat 6 Oscaruri in '94 sau '95, dar totusi f. bun. Forrest Gump e un fel de Pacala, un fel de Danila Prepeleac mai modern, un tip de o inteligenta mult sub medie, dar care iasa intotdeauna in fata prin alte calitati. E prezent intamplator la multe evenimente mari, desi el nu-i un tip ambitios, nu ajunge unde ajunge in mod constient. Pentru el viata e simpla, are un singur tel in viata, si anume sa si-o apropie pe Jenny. Mi-a placut foarte mult muzica din film, mi-au placut actorii (Hanks si Sinise), mi-au placut replicile (care desi spuse de un personaj care-i gandit sa fie prost, ele-s absolut geniale. :D). Ii dau undeva pe la 9-9.50.


parerea mea este ca nu e mai bun nici decit Pulp Fiction, nominalizat in acelasi an, insa sint de acord.....e foarte bun....

georgebz
28th December 2009, 10:22
Deci cum sa-ti zic mai frumos....offf...bine hai asa...NU AI GUSTURI BUNE IN CEEA CE PRIVESTE FILMELE.




BTW, filmele Bourne sunt de departe cele mai tari filme de actiune :) Another fan here :P



pfffff ... chiar am pus la suflet ce mi-ai spus , dar acum m-am linistit

Eddy DoubleD
28th December 2009, 10:37
Click---9/10

Hopshio
28th December 2009, 11:29
miercuri merg si eu la avatar..3d....nush de ce nu is foarte entuziasmat..poate pentru ca e prea sf pentru mine..

A.k.a
28th December 2009, 13:28
E OK filmul, merita sa mergi pentru efecte

Charon
28th December 2009, 14:34
am revazut aseara Short Eyes (1977) a lui Miguel Pinero,nota 10 +!

Someday I'm gonna be walking down the streets minding my own business and BAM! I'm gonna be shot by some pig, who's gonna swear that it was a mistake. I accept that as a part of my destiny.

Grinco
28th December 2009, 17:48
E OK filmul, merita sa mergi pentru efecte
Atat e OK la filmul asta. In rest, povestea e furata dintr-o povestire de acum vreo 50 de ani (http://en.wikipedia.org/wiki/Call_me_Joe), iar globalizarea si imperialismul au mai fost dezbatute in enspe mii de filme si carti, nu e nimic original. Plus ca, daca ai cheltuit cateva sute de milioane de dolari pentru un film, un astfel de mesaj isi cam pierde din insemnatate. Si in final, o captura din film, in care po****tia Na'vi e atacata de marlanii aia de pamanteni :D

http://pointlessbanter.net/wp-content/uploads/2007/12/unicef-smurfs.jpg

Prome
28th December 2009, 19:52
Avatar are o singura functie, eye-candy :D
L-am vazut aseara la IMAX, mi-a placut Pandora, multe scene superbe :)

iuli
28th December 2009, 21:21
pfffff ... chiar am pus la suflet ce mi-ai spus , dar acum m-am linistit

Hah? Dar care ar fi mai bune decat astea? Bond? Alea cu Bruce Willis?

Cand recomanzi Twilight cuiva, e clar ca nu prea le ai. Sorry daca am fost prea dur :)

TenisFan
29th December 2009, 17:15
Surrogates - Interesanta idee. Mi-a placut ca filmul a fost scurt si la obiect. De asemenea multa distractie la mijloc. Placut de-o dupa-amiaza de sambata sau duminica. 7.5/10
From dusk till dawn - Ce poti spune cand vezi asemenea film. Ultra mega fun. Blood bath and fun. La inceput e destul de lent ca ritm dar compenseaza apoi de pe la mijloc incolo. Selma Hayek punandu-i piciorul in gura lu' Tarantino si turnand pe picior bautura ca sa bea ala probabil una din cele mai faine scene din film si nu numai. Salma Hayek brutal de mega bunoaca. :( Clooney arata bine si se descurca bine. Apropos asta e film cu vampiri cica. Daca nici asta nu va convinge nu stiu ce ar putea altceva. :D 8.5/10

zebe
29th December 2009, 17:34
Ce imi place modul plastic in care te exprimi. Cred ca o sa ma uit la film numai pentru Salma "brutal de mega bunoaca" Hayek. :D

jo27
29th December 2009, 19:57
Surrogates - Interesanta idee. Mi-a placut ca filmul a fost scurt si la obiect. De asemenea multa distractie la mijloc. Placut de-o dupa-amiaza de sambata sau duminica. 7.5/10
From dusk till dawn - Ce poti spune cand vezi asemenea film. Ultra mega fun. Blood bath and fun. La inceput e destul de lent ca ritm dar compenseaza apoi de pe la mijloc incolo. Selma Hayek punandu-i piciorul in gura lu' Tarantino si turnand pe picior bautura ca sa bea ala probabil una din cele mai faine scene din film si nu numai. Salma Hayek brutal de mega bunoaca. :( Clooney arata bine si se descurca bine. Apropos asta e film cu vampiri cica. Daca nici asta nu va convinge nu stiu ce ar putea altceva. :D 8.5/10


ai stricat surpriza pt cei care nu stiau despre ce e vb si voiau sa-l vada.....

TenisFan
29th December 2009, 20:42
Sue me? :D Altele sunt surprizele in filmul asta. Aia e doar ca sa se uite la el. :D

Ulysses
29th December 2009, 20:47
Am venit de la Avatar.:cool:Cu acest film, cinematografia a intrat intr-o noua era :cool:

Cristina
29th December 2009, 21:31
Fusei si eu azi la Avatar!Dragut,in general datorita efectelor speciale si a lumii create dar,povestea in sine foarte previzibila!Nothing new din acest punct de vedere!:)

irinaidu
30th December 2009, 03:02
Am venit de la Avatar.:cool:Cu acest film, cinematografia a intrat intr-o noua era :cool:

uly si ce era ar fi asta, mai exact? as zice " era filmului fara idei dar cu imagini frumoase", dar din pacate era asta nu e noua.

avatar 3d e un film frumos. la imagini ma refer. apreciez lumea imaginata de cameron. cu siguranta nu ii neg capacitatea de a inventa lumi si povesti. pandora e fascinanta. povestea, mai bine, nu va ganditi la ea si va rezumati la a aprecia pandora.

dar pe langa experienta destul de placuta a filmului, experienta imaxului a fost infrozitoare. malul ala din cotroceni e ceva oribil. prost gandit si prost executat. fara sageti din parcaer catre intrarea in magazin. dezorganizarea generala. iesirea din cinema e oribila si doar in romania se poate sa fii primit astia aprobare de la pompieri sa funcioneze. ochelarii de 3d nu acopereau perfect ochii si in colturi nu puteam privi bine iar daca incercai sa citesti scrisul era nasol momentul. era si neclar si mult prea jos si simteai ca vreai sa versi.

Hopshio
30th December 2009, 19:25
acum am venit si eu de la avatar..s10/10..poate nu sunt eu expert in filme..dar mi'a placut..desi nu eram entuziasmat inainte de el..acum ma bucur ca l-am vazut..efectele au fost foarte tari..si desi filmul e un cliseu...mi'a placut si povestea....nu mi'au placut ochelarii 3d...ii mai dadeam jos di cand in cand si era cand se vedea in ceata dar erau momente cand se vedeau culorile foarte bine...mi'a placut:)

Sir. Eko
30th December 2009, 19:53
acum am venit si eu de la avatar..s10/10..poate nu sunt eu expert in filme..dar mi'a placut..desi nu eram entuziasmat inainte de el..acum ma bucur ca l-am vazut..efectele au fost foarte tari..si desi filmul e un cliseu...mi'a placut si povestea....nu mi'au placut ochelarii 3d...ii mai dadeam jos di cand in cand si era cand se vedea in ceata dar erau momente cand se vedeau culorile foarte bine...mi'a placut:)

In Lotus l-ai vazut sau esti si de sarbatori in Cluj? :) .

Azi am vrut sa merg si eu la Avatar ,dar fratemeu a uitat cate persoane trebuia sa mergem si nu a rezervat si pentru mine loc :(

Tyler Durden
30th December 2009, 19:57
Am venit de la Avatar.:cool:Cu acest film, cinematografia a intrat intr-o noua era :cool:

Nu a intrat in nicio era, s-a adancit mai mult in era Hollywood si cam atat. Imagine spectaculoasa, happy end, efecte speciale reusite dar valoare estetica indoielnica. Asta ca sa nu mai vorbim de tezismul ecologist straveziu.

Hopshio
30th December 2009, 20:07
In Lotus l-ai vazut sau esti si de sarbatori in Cluj? :) .

Azi am vrut sa merg si eu la Avatar ,dar fratemeu a uitat cate persoane trebuia sa mergem si nu a rezervat si pentru mine loc :(

in lotus..si noi am rezervat 12 locuri..si am fost 8 doar:D...

Anisia
30th December 2009, 22:46
Tocmai m-am intors de la Avatar si mi s-a parut GENIAL: efectele in primul rand, personajele, culorile, sunetele. Mi-a placut absolut tot, ba chiar mi s-a parut c-au trecut repede cele aproape 3 ore. Intr-adevar, povestea nu e inovatoare, dar si ea mi-a placut. Per total, James Cameron a facut o treaba foarte buna. Acum inteleg de ce i-au trebuit atatia ani si bani.

TenisFan
31st December 2009, 00:54
The jerk theory - O tipa super faina in filmul asta. Si cateva melodii bune... In rest chestii de liceu clasice. 5.5/10
Encounters at the end of the world - Daca vreti sa faceti un documentar si nu stiti pe cine sa alegeti ca regizor vi-l recomand cu o deosbita caldura pe Werner Herzog. Reuseste sa ctitoreasca din nimic o pelicula mai mult decat interesanta. Este vorba despre viata din Antarctica. Ce se intampla acolo? Ce fac oamenii de acolo? Cine sunt ei? (sau macar unii dintre ei) Ce aspiratii au? Am ramas socat de ce se poate gasi p-acolo. Partea "sociala" combinata cu o frumusete salbatica provenita din partea unor elemente naturale ce se pot gasi acolo ca studiu constituie intr-un film excelent. Herzog, un narator deosebit(are o gravitate tulburatoare si atragatoare in voce), pluseaza peste imaginile deosebite cu niste tente filosofice pertinente ce dau frau liber reflectiei. Paradoxal mi-a placut mai mult Grizzly Man. 9/10
How to steal a million - Un film pe care dorem sa-l revad. Nu-l gaseam pe nicaieri. L-am vazut cand eram mai mic, la televizor, si nu-mi mai aminteam exact evenimentele. Stiam in mare despre ce-i vorba dar am realizat azi ca detaliile mi-au scapat. Audrey Hepburn era o dulceata de piersici de fata. :D O'Toole arata bine de tot. Un adevarat monstru sacru. Un rom-com cu accente de suspans cum nu mai poti vedea in zilele astea. 8/10
Thank you for smoking - Excelent film. Argumente extrem de solide in asentimenul problemei in cauza. Dar asa cum se intampla cu orice film de la Hollywood care promite asteptatul moment catastrofal (de proportii matusalemice) soseste si totul se destrama precum un castel de nisip lovit de talazurile marii... :( Am zis sa inchei pe o tenta romantico-plastica. :D b-( 7/10

Ulysses
31st December 2009, 09:10
Nu a intrat in nicio era, s-a adancit mai mult in era Hollywood si cam atat. Imagine spectaculoasa, happy end, efecte speciale reusite dar valoare estetica indoielnica. Asta ca sa nu mai vorbim de tezismul ecologist straveziu.

Mda, nu avea cine sa-i tina isonul Irinei, care ar fi vrut un plasator personal, tanar, plin de muschi si acoperit de sageti.:rolleyes: Precum si niste ochelari mai mari care sa acopere pe de-a intregul ochii ei frumosi si sensibili.:cool:

De ce ma valoarea estetica e indoielnica?Si mai spune-mi alta pelicula care intruneste "Imagine spectaculoasa, happy end, efecte speciale reusite"plus incasarile plus Oscarurile care vor consfinti valoarea acesteia.Eu de cand ma duc la cinematograf, in peste 30 de ani, nu mi s-a intamplat sa vad ca lumea aplauda in picioare la finalul filmului.:groggy:
Iar vis-a-vis de tezismul ecologist, te vad eu peste cateva mii de ani cand o da glaciatiunea sau incalzirea globala peste tine:P

georgebz
31st December 2009, 11:31
cel mai bun film pe care l-am vazut in ultima vreme ... nu e pentru cei ce vor doar filme cu happy-ending

CkzIC_bwxT8

Cristina
31st December 2009, 11:36
@Ulysses
Filme ca asta au fost facute si vor mai fi facute(exceptand desigur efectele speciale geniale,unice in istoria cinematografiei) .E genul de film care prinde la public pe moment,dar in timp isi pierde rapid din valoare .In afara de lumea creata pe Pandora(care este supercalifragilisticexpialidociousa:D),Cameron nu vine cu nimic nou.Inca din primele 20 de minute poti ghici desfasurarea actiunii si finalul.E plat si mai mult e genul de film care personal nu mi-a transmis nimic.Iar in ceea ce priveste tenta ecologica,mai bine te uiti la "An inconvenient truth" si iesi mai castigat(parerea mea).;)

Ahhh!Sa nu uit!Daca filmul asta o sa ia Oscar pt altceva decat efecte speciale,eu reneg definitiv Academia Americana de Film!:ok:

Sasuke Uchiha
31st December 2009, 11:59
eu abia astept avatar 2 si 3 :D:D

A.k.a
31st December 2009, 12:10
Law abiding citizen - e prea lent, prea exagerat uneori, iar sfarsitul este dezamagitor. 7/10 doar pt ca is fan Butler si Foxx

iuli
31st December 2009, 12:47
Ahhh!Sa nu uit!Daca filmul asta o sa ia Oscar pt altceva decat efecte speciale,eu reneg definitiv Academia Americana de Film!:ok:

N-are cum sa ia, fii linistita.
Inglorious Basterds e peste el sigur. Chiar si Invictus cred ca are sanse mai bune.

A.k.a
1st January 2010, 13:08
Raw Deal (film cu Arnold) Nu are rost sa ii dau nota :D

zebe
1st January 2010, 17:22
Ii de bine sau de rau faptul ca-i cu Arnold? :D

Hopshio
2nd January 2010, 02:07
cel mai najpa film...The Strangers..l'am vazut azi..nu mi'a placut..

Sergio_D
2nd January 2010, 04:18
The Blind Side... Imi place cum joaca Sandra Bullock, iar in acest rol as spune ca si-a incununat cariera de pana acum. 9 / 10

The Time Traveler's Wife, un alt film frumos care primeste un 8 de la mine.

TeBat
2nd January 2010, 13:22
Law abiding citizen - e prea lent, prea exagerat uneori, iar sfarsitul este dezamagitor. 7/10 doar pt ca is fan Butler si Foxx

mda,l-am vazut si eu

ce sa zic,are unele chestii interesante dar parca e prea "americanesc"

praf_de_stele
2nd January 2010, 19:15
printre altele, m-am pus pe vizionat filme realizate dupa cartile lui stephen king. sunt destul de bune cele mai multe dintre ele, dar azi am vazut "the shawshank redemption" care m-a lasat masca ! un film genial, unul dintre cele mai bune pe care le-am vazut. pe mine putine ma impresioneaza in mod deosebit, asta a fost unul dintre ele.

zebe
2nd January 2010, 19:24
Nu infiintam un fan club The Shawshank Redemption aici, pe OLS? Ca vad ca am fi mai multi. :D

Eddy DoubleD
2nd January 2010, 20:00
Facem un club de film pe OLS si asa il numim.:D

praf_de_stele
2nd January 2010, 20:00
nu stiu cum ar putea cuiva sa nu-i placa filmul asta :)



cel mai najpa film...The Strangers..l'am vazut azi..nu mi'a placut..
nu stiu ce gusturi ai tu, dar mie chiar mi-a placut filmul. a avut destul suspans, cum imi place mie in filmele horror. pe mine scenele cu mult sange ma plictisesc enorm, nu mi se pare nimic interesant acolo. cele mai multe pe asta se bazeaza. am vazut o gramada de filme cu unii plecati in tabara/vacanta si sunt prinsi de cate un criminal care ii executa pe rand...de exemplu "friday, the 13th"...boring rau, l-am derulat sa se termine mai repede.
un film thriller/horror care chiar mi s-a parut deosebit a fost "calvaire", "the shining" sau "hansel and gretel"(asta e japonez sau coreean, dar foarte bun)
eu sunt anti-killers si anti-sange :P bine, sa nu fie in exces

jo27
2nd January 2010, 21:12
doua filme de Hitchcock, pe care, spre rusinea mea, nu le vazusem pina acum:

Psycho-----10/10
Rear Window-----10/10

doua filme fabuloase, cred ca sint de prisos comentariile, tin doar sa mentionez prezenta absolut superba a lui Grace Kelly in cel de-al doilea.

Cristina
2nd January 2010, 21:27
Psycho chiar aseara l-am revazut pe un canal proaspat introdus in grila mea de programe.Filmul asta reuseste si acum,dupa atata timp,sa ma faca sa stau mai mult cu capul in plapuma decat cu ochii la televizor.Creeaza o atmosfera geniala.
Azi am vazut "Sherlock Holmes"-m-a cam lasat rece...ma asteptam parca la mai mult de la Downey jr.,Law si Ritchie!

zebe
2nd January 2010, 22:03
The Others e foarte bun, pentru cei care vor sa vada un thriller/horror/mystery decent. Nu-i cu sange in abundenta, nu vezi pe nimeni decapitat sau obligat sa-si taie piciorul, dar te tine incordat si curios pe toata durata lui. Si sfarsitul ii mai mult decat interesant, unul dintre cele mai bune plot twist-uri.

Marius
2nd January 2010, 22:10
transformers 1 si 2. doar pentru ca megan e buna. si e buna rau :D

Eddy DoubleD
2nd January 2010, 22:43
transformers 1 si 2. doar pentru ca megan e buna. si e buna rau :D

E buna si...cam atat.

jo27
2nd January 2010, 22:48
Psycho chiar aseara l-am revazut pe un canal proaspat introdus in grila mea de programe.Filmul asta reuseste si acum,dupa atata timp,sa ma faca sa stau mai mult cu capul in plapuma decat cu ochii la televizor.Creeaza o atmosfera geniala.
Azi am vazut "Sherlock Holmes"-m-a cam lasat rece...ma asteptam parca la mai mult de la Downey jr.,Law si Ritchie!

cred ca l-am vazut pe acelasi canal ;) de altfel, ieri a fost ziua Hitchcock pe canalul respectiv, iar azi ziua Hitchock in reluare :)

Marius
2nd January 2010, 23:14
E buna si...cam atat.

pai si ce-ai vrea mai mult? :groggy:

praf_de_stele
3rd January 2010, 00:47
Psycho chiar aseara l-am revazut pe un canal proaspat introdus in grila mea de programe.Filmul asta reuseste si acum,dupa atata timp,sa ma faca sa stau mai mult cu capul in plapuma decat cu ochii la televizor.Creeaza o atmosfera geniala.
cu capu-n plapuma ? :cry: hai mai cris...deci serios acum, de ce te sperii asa ? :P pana la urma e doar un film. si eu mai stau cu sufletu' la gura cateodata, dar nu-mi acopar privirile :P
"psycho" mi-a placut si mie mult. e unul dintre cele mai bune din acest gen. cam asa trebuie sa fie un thriller/horror ca sa-mi placa mie. mult suspans si fara criminali ridicoli, gen jason ala sau freddie krueger


The Others e foarte bun, pentru cei care vor sa vada un thriller/horror/mystery decent. Nu-i cu sange in abundenta, nu vezi pe nimeni decapitat sau obligat sa-si taie piciorul, dar te tine incordat si curios pe toata durata lui. Si sfarsitul ii mai mult decat interesant, unul dintre cele mai bune plot twist-uri.
din ce zici tu, pare interesant. l-am adaugat pe lista :P
si "house" a fost interesant. cel putin prima jumatate cred. dupa aia intra unu' in "scena" si devine putin fara sens. si-am mai vazut acum ceva timp "inheritance"...deci chiar n-o sa uit filmul ala. poate ca daca ma uit acum n-o sa ma mai sperii la fel, dar chiar imi aparea in minte imaginea unei babe cand am stins lumina, dupa ce s-a terminat filmul. tre' sa-l vad din nou. sunt curioasa daca mai are acelasi efect. dar e chiar reusit

am vazut acum "stardust"! din cauza nickname-ului probabil. era aiurea sa nu-l vad, doar imi poarta numele :cry: dar a fost foarte frumos, a meritat. la inceput credeam ca o sa mor de plictiseala 2 ore, dar m-am inselat. totul s-a petrecut intr-o lume de basm care m-a captivat si pe mine intr-o mare masura. plus ca robert de niro m-a facut sa vreau si mai mult sa-l vad. si inca o data o spun : robertel e un geniu ! ceva cam ca roger federer, doar ca in alt domeniu :D
am zis ! :D

Cristina
3rd January 2010, 09:46
@"stardust":D...daca asa sunt eu mai flicoasa...nu pe bune acum...asta e genul de film care ma sperie teribil si din cauza caruia nu mai dorm noaptea sau am cosmaruri teribile,asa ca prefer anumite faze sa nu le vad si bag capul in plapuma:D....filmul asta mi-a marcat copilaria(si atunci ma uitam la toate fazele fara niciun stres),se pare insa ca azi nu mai sunt asa curajoasa
ahhh....si sa nu uit...cand eram mica imi era flica si de freddie :cry:
ma bucur ca ti-a placut stardust....eu l-am vazut de doua ori intr-o perioada foarte scurta....prima oara am plecat de la aceeasi premisa ca si tine,ca o sa ma plictisesc,ca nu o sa imi plac si tot asa,dar l-am indragit din primele 30 de minute;)
nu e vreo capodopera a cinematografiei mondiale,dar e extrem de placut mai ales prin lumea aia de basm pe care o creeaza...si trebuie sa remarcam rolul pe care il face De Niro ca pirat gay:cry::cry:
@jo27:universal se numeste postul:)

Eddy DoubleD
3rd January 2010, 10:22
pai si ce-ai vrea mai mult? :groggy:

Sa mai aiba si un pic de talent, nu sa fie doar de fatada acolo.:rolleyes:

praf_de_stele
3rd January 2010, 15:02
cris, si eu m-am uitat la "the nightmare on elm street" cu niste prietene cand eram noi mai mici si ne-am speriat in asa hal ca dupa-aia ne era frica sa mai iesim din camera. si fred arata ceva de speriat. si mai si trecuse de miezul noptii. apoi m-am uitat singura la el intr-o seara in amintirea acelei nopti de groaza si de data asta am murit, dar de plictiseala, nu de frica :P mi s-a parut foarte aiurea, fara pic de suspans
tu daca ai problemele astea si acum la astfel de filme, nu stiu de ce te mai uiti :groggy:

am luat "apartment 1303", horror japonez. ma uit la el cand se face bezna in camera sa aiba efect. imi plac filmele horror realizate de asiatici

Eddy DoubleD
3rd January 2010, 15:59
am luat "apartment 1303", horror japonez. ma uit la el cand se face bezna in camera sa aiba efect. imi plac filmele horror realizate de asiatici

Cui nu-i plac? Fara indoiala, sunt cele mai bune. Ideile de filme horror de calitate au plecat din Asia si apoi au ajuns in SUA. Stie oricine...

Cristina
3rd January 2010, 16:34
@praf_de_stele:ma uit de masochista:D

Sir. Eko
3rd January 2010, 16:39
Obligat fortat a trebuit sa ma uit la The Ugly Truth,oribil,o prostie.

zebe
3rd January 2010, 16:55
Da-i nota. :D

praf_de_stele
3rd January 2010, 19:49
Cui nu-i plac? Fara indoiala, sunt cele mai bune. Ideile de filme horror de calitate au plecat din Asia si apoi au ajuns in SUA. Stie oricine...
filme horror bune au si francezii, de exemplu, si sunt originale. eu nu vorbeam de sua. m-am convins ce originali sunt si americanii

A.k.a
4th January 2010, 09:31
Obligat fortat a trebuit sa ma uit la The Ugly Truth,oribil,o prostie.

Mie mi-a placut mult

jo27
4th January 2010, 10:04
(500) Days of Summer----7.5/10

irinaidu
4th January 2010, 22:32
eu am fost la un fil francez " prima zi din restul vietii tale ". e facut din mai multe bucati care separat sunt haioase dar per total nu funcioneaza chiar asa de bine. dar nu mi-a parut rau ca m-am dus. si coloana sonora e faina.

iuli
4th January 2010, 22:33
The Others e foarte bun, pentru cei care vor sa vada un thriller/horror/mystery decent. Nu-i cu sange in abundenta, nu vezi pe nimeni decapitat sau obligat sa-si taie piciorul, dar te tine incordat si curios pe toata durata lui. Si sfarsitul ii mai mult decat interesant, unul dintre cele mai bune plot twist-uri.


De acord acolo.
Un horror mai foarte soft daca se poate spune asa. Totusi e Nicole Kidman...watchable :)

praf_de_stele
4th January 2010, 23:00
l-am vazut si eu mai devreme !!! bun ! neasteptat final...la astfel de filme m-as tot uita ore intregi fara sa ma plictisesc

NTM
5th January 2010, 08:30
True Romance 9/10 - And They Say Romance Is Dead ... :D - un film superb din `93 dupa un scenariu scris de tarantino si cu o distributie de exceptie.

Celso
5th January 2010, 09:30
Zombieland 6/10

Amelie
5th January 2010, 11:31
nu stiu cum ar putea cuiva sa nu-i placa filmul asta :)


Nici eu nu am intalnit pe nimeni caruia sa nu-i fi placut The Shawshank Redemption. Desi pe IMdB sunt niste wierdos... :hmm:

Primul film pe anul asta pe care l-am (re)vazut: Down with Love, care m-a amuzat ca si prima data. 7/10

Hingherul
5th January 2010, 23:03
vazui si eu Law Abiding Citizen
8/10
nu stiu de ce va vaitati pe aici ca are un final dezamagitor. fata de alte capodopere, finalul astuia are si o parte buna. omu` si-a indeplinit misiunea intr-un fel.

A.k.a
5th January 2010, 23:12
vazui si eu Law Abiding Citizen
8/10
nu stiu de ce va vaitati pe aici ca are un final dezamagitor. fata de alte capodopere, finalul astuia are si o parte buna. omu` si-a indeplinit misiunea intr-un fel.

Da, dar totusi parca e nedreptatit prin ceea ce se intampla.

SPOILERE


































Eu tot ma gandeam ca explodeaza vioara fetei in concert :D

Hingherul
6th January 2010, 19:56
spoiler











































instinctul meu de baiat mare (sau de regizor latent) m-a facut sa ghicesc cate ceva.
de exemplu tunelul.

valitudor
7th January 2010, 08:45
Am venit de la Avatar.:cool:Cu acest film, cinematografia a intrat intr-o noua era :cool:

Am vazut si eu Avatar, in mare mi-a placut. Pacat de scenariul tipic american cu lupte, infanterie marina, sfarsit anticipat etc.
Efectele speciale au fost reusite insa cred ca exagerezi cu "noua era". Eventual pe la noi, pe malul Dambovitei

Gooner
7th January 2010, 11:54
Cred ca James Cameron se astepta ca Avatar sa-l intreaca pe Titanic la incasari. Cameron a fost smecher cu SF-ul asta, ca l-a lansat in aceasta perioada in care in Box Office nu se afla nu stiu cine stie ce filme. Cel mai jucat joc din lume e WoW-ul (world of warcraft) iar Na'vi astia seamana al dracu de mult cu trolli din wow, plus toate vietatile de pe asa zisa planeta Pandora care-si au pereche-n wow. James Cameron a stiut cand sa loveasca si ce target are. Nu-s un fan al genului, dar mi-au placut efectele din Avatar, chiar merita sa mergi sa-l vezi 3D.

TenisFan
7th January 2010, 12:03
Ma duc sambata sa-l vad pe Avatar asta 3D la Pitesti caci la Craiova suntem prea saraci (cu duhul) sa ne facem mall sau cinematograf care ar putea sa ne arate asa ceva. :rolleyes:

Prome
7th January 2010, 12:14
Nu isi au neaparat perechea in WoW, ci in universul Warcraft :D

Gooner
7th January 2010, 12:30
Nu isi au neaparat perechea in WoW, ci in universul Warcraft :D

Exact

Gontel
7th January 2010, 20:34
Am fost si au aseara la Avatar 3D ca vazusem ca a facut mare valva. Sincer, nu am fost foarte impresionat. Povestea simpla si putin cam siropoasa a contribuit la formarea parerii mele. Grafic, intr-adevar, filmul arata exceptional, dar eu nu asta imi doresc, nu vreau ca peste cativa sa ma uit la filme facute pe calculator.

Mentionez ca l-am vazut la Movieplex, nu la IMAX.

Gooner
7th January 2010, 21:48
Am fost si au aseara la Avatar 3D ca vazusem ca a facut mare valva. Sincer, nu am fost foarte impresionat. Povestea simpla si putin cam siropoasa a contribuit la formarea parerii mele. Grafic, intr-adevar, filmul arata exceptional, dar eu nu asta imi doresc, nu vreau ca peste cativa sa ma uit la filme facute pe calculator.

Mentionez ca l-am vazut la Movieplex, nu la IMAX.


http://www.sport.ro/liga-1/video-cascadorii-de-1-miliard-de-dolari-vezi-cum-au-fost-inregistrate-luptele-din-avatar.html?autoplay=true

Cneazul
9th January 2010, 02:51
am vazut the invention of lying. Incepe bine, cu cateva glume pentru toate gusturile si se termina mai mult decat dezastruos. Pana la jumatate e bun filmul, insa dupa ce incep sa batjocoreasca religia si sa se transforme intr`o blasfemie totala o dau in penibil. pacat. puteau face ceva exceptional. tema e exceptional aleasa, pacat ca scenariu lasa atat de mult de dorit.

relansat
9th January 2010, 11:31
a vazut cineva sherlock holmes? cum e?

Charon
9th January 2010, 13:49
a vazut cineva sherlock holmes? cum e?
o jignire adusa lui Arthur Conan Doyle!:headbang:
se pare ca s-au apucat astia de stricat romanele alegand imaginea,efectul si siropul in detrimentul povestii!

iuli
9th January 2010, 14:55
a vazut cineva sherlock holmes? cum e?

E bun.

irinaidu
9th January 2010, 21:37
sherlock e foarte funny. dar daca vrei sa aiba vreo legatura cu adevaratul personaj a lui doyle atunci o sa fii dezamagit. dar daca vrei doar sa te simti bine la un film atunci poti sa te uiti.

relansat
9th January 2010, 21:39
io ptr asta traiesc: sa ma simt bene :X

deci o sa ma duc zilele urmatoare :D

TenisFan
9th January 2010, 22:21
Avatar 3D - Trebuie sa recunosc ca au reusit sa creeze o lume feerica absolut fabuloasa. Am apreciat si efectele speciale impecabile. Filmul n-are o poveste beton ci mai degraba una subreda si neinteresanta. As fi preferat sa vad mai multe chestii din lumea aia de basm. 3D-ul e o experienta interesanta ce merita traita fara dar si poate. La o faza a venit ceva gaz lacrimogen spre mine si am eschivat catre stanga. :D Bine ca nici n-au fost multe momente dintr-astea. Cand pot sa ma conectez si eu la Ikran ca-mi las parul sa creasca daca-i pe asa... :D Au americanizat destul de multe momente apoi niste discursuri penibile ma determina sa-i dau nota 8. ;)
Star Trek - As fi vrut sa fiu fanboy al seriei. Poate vedeam altfel lucrurile. Si-l altoiam mai serios. Altfel nu stiu ce pot sa zic despre filmul asta decat ca unii actori au jucat bine iar efectele speciale sunt faine. Cam adolescentin asa daca ma-ntrebi pe mine nu cred ca asta a constituit Star Trek la inceput dar in fine. 7/10
Blazing saddles - Exista o multime de referinte la filme vechi de prin anii 80 in serialul Psych pe care-l urmaresc cu placere. Astfel am dat de parodia lui Mel Brooks amintita mai sus. Mega comic pe alocuri. Niste citate ce-au ramas in istorie in filmul asta. Totusi n-as zice ca se apropie de excelent. Exista si jocul unor actori ce nu mi-a placut. 7.5/10 cu indulgenta.

Celso
10th January 2010, 11:24
Am vazut si eu Avatar ...nu mai scriu 1000 de randuri ..nu mi-a placut, nu e genul meu:rolleyes:

Bumbescu
10th January 2010, 13:33
"W" de Oliver Stone, despre viata lui Bush junior......dupa ce vezi filmul asta incepi sa te gandesti ca un honorius prigoana parlamentar nu e chiar cel mai mare rau care i se poate intampla unei tari....

White Shadow
11th January 2010, 02:34
Sherlock Holmes - un fel de Harry Potter combinat cu Matrix......nota 2

praf_de_stele
11th January 2010, 15:37
"rosemary`s baby" (1968) - ma asteptam la mai mult, nu l-as pune pe lista cu horror-uri, nici macar thriller nu a parut. ce mi-a placut este ca are mult mister, starneste curiozitatea si te face sa ramai conectat la "actiune" pana la sfarsit. are si unele secvente ceva mai ciudate. per total, mi-a placut !

Sir. Eko
11th January 2010, 15:42
Sherlock Holmes - un fel de Harry Potter combinat cu Matrix......nota 2

Shadow la cinema sau acasa l-ai vazut?

A.k.a
11th January 2010, 15:44
The Hurt Locker
In Bruges
Zombieland
The Messenger
Toate filme bune, in special In Bruges

White Shadow
12th January 2010, 17:35
Shadow la cinema sau acasa l-ai vazut?

la cinema....am avut de ales intre asta si Avatar....

nu am avut chef sa ne uitam la desene animate si am cazut toti de acord sa ne uitam totusi la ceva mai serios....mda....foarte serios...in special la final...cum cade tipa aia..exact ca si in Scary Movie 3....

dumboss_yo
12th January 2010, 19:50
Inglorious Basterds --> 7/10 (daca nu era personajul Hans Landa, cred ca ii dadeam 5)
Schindler's List --> 9.5/10

A.k.a
13th January 2010, 22:09
Sherlock Holmes - Nu mi-a placut deloc, prea lung, prea lent, prea fantezist. De abia asteptam sa se termine

TenisFan
13th January 2010, 22:26
Brothers - Un film destul de solid din toate punctele de vedere. Jocul actorilor foarte bun. Si-n film apare Natalie Portman. De fapt asta singur ar trebui sa reprezinte un motiv pentru care sa te uiti la el. :( 8/10
To live and die in LA - Un film de prin 1985 parca. Regizorul filmului "Filiera franceza" loveste din nou cu acest film. Extrem de violent si realist. Aerul acela "old school" te duce cu gandul la zilele romantice ale acestui oras. Binenteles nu ca as stii ceva despre chestia asta dar filmul reuseste sa-mi descrie atmosfera acelor timpuri extrem de bine. Cam salbaticie. O salbaticie necontrolata unde faradelegea era usor de infaptuit iar politia te prindea mai greu. Jocul actorilor foarte bun iar subiectul unul tratat foarte bine. 8.5/10
The boys are back - De mult timp n-am mai vazut asa o drama dar si un film lejer in acelasi timp cu niste peisaje absolut incantatoare. Nu as vrea sa dezvalui prea mult subiectul as vrea doar sa spun ca jocul actoricesc este excelent. Chiar si printre indivizii mai tineri ma refer aici la copilul lui Clive Owen. Un sentiment asa de placut la filmul asta spre final. I like. Ar trebui sa faca mai multe filme in genul asta. 8.5/10

A.k.a
14th January 2010, 11:19
Let the right one in - foarte bun filmul. Tot timpul patesc asa, vad ca un film are nota mare, dar cred ca e slab, overrated, iar dupa ce il vad ajung sa imi placa foarte mult

Sasuke Uchiha
14th January 2010, 22:20
Armored - multi actori cunoscuti insa foarte foarte dezamagitor 4/10
Sorority Row - wow..cat de prost , chiar nu mai credeam ca se poate face un film in asa hal...1/10

jo27
15th January 2010, 08:46
Armored - multi actori cunoscuti insa foarte foarte dezamagitor 4/10
Sorority Row - wow..cat de prost , chiar nu mai credeam ca se poate face un film in asa hal...1/10


am vazut si eu Armored aseara.....nu a fost chiar asa dezamagitor (ce-i drept nici nu aveam asteptari foarte ridicate)----6/10

The Men Who Stare At Goats---7/10, destul de amuzant

Sir. Eko
15th January 2010, 09:15
Sherlock Holmes - Nu mi-a placut deloc, prea lung, prea lent, prea fantezist. De abia asteptam sa se termine

Pfff ,asteptam sa il vad ...dar ma speriati cu asa comentari :D ..asa rau ii ?

regele
15th January 2010, 10:29
Pfff ,asteptam sa il vad ...dar ma speriati cu asa comentari :D ..asa rau ii ?

varza film

Denis
15th January 2010, 13:58
Am vazut si eu Avatar, 3D. Sincer, din instinct m-am ferit de vre-o doua ori cand trageau aia cu pistoalele spre camera de filmat.:D

9,5/10 Finalul putin previzibil, dar in rest foarte inspirat J.C. iar imaginile video foarte, foarte bine realizate.

A.k.a
15th January 2010, 15:10
Pfff ,asteptam sa il vad ...dar ma speriati cu asa comentari :D ..asa rau ii ?

Am vorbit cu unele persoane care l-au vazut si au zis ca le-a placut. Nu stiu ce sa iti zic. Du-te sa il vezi

TenisFan
15th January 2010, 16:02
Eu daca as avea posibiltatea sa vizualizez un film la o calitate sa zicem ridicata adica gen "cinema city" sau ceva apai m-as duce la film. Prefer sa vad un film la cinema decat sa astept sa vina dvdrip-ul sau hd-ul sau alte smecherii ditntr-astea. But that's just me.

relansat
15th January 2010, 18:51
io ma duc la cinema in ultima vreme doar la 3D`uri. nu prea am vazut nimic 3D la avatar, da nah ... ah, si inca ceva: sa vezi o comedie la cinema e super misto :ok:
p.s: probabil cea mai meseriasa comedie pe care am vazut`o la cinema si la care s`a ras aproape non stop a fost the hangover .

praf_de_stele
15th January 2010, 20:44
si mie mi-a placut mult "the hangover"

am vazut mai devreme "the good shepherd". nu mai are rost sa comentez. extraordinar!!! si desi nu e tocmai genul meu de filme preferat, trebuie sa recunosc ca ce e bun, e bun !

Denis
16th January 2010, 09:06
Niste comedii tari din ultimii 3-4 ani care merita vazute:

Step Brothers - 9/10 - multe faze in care faci pe tine de ras:D
Wedding Crashers - 8/10 - Will Ferrell, Owen Wilson, Vince Vaughn, Bradley Cooper
Idiocracy - 8/10 - Foarte creativi directorii :D
Get Smart - 8,5/10 - Steve Carrel = SUPER FUNNY
The Proposal - 7/10 - Comedie romantica

TeBat
16th January 2010, 13:00
Step Brothers - 9/10 - multe faze in care faci pe tine de ras:D


asta si mie mi s-a parut bunicel

praf_de_stele
16th January 2010, 14:32
apropo de comedii bune... mi-am amintit ca am vazut anul trecut "Death at a Funeral". englezii astia fac ce fac si reusesc niste filme de comedie de nota 10! trebuie sa-l revad ca prea mi-a placut

Prome
16th January 2010, 14:43
Brothers - Un film destul de solid din toate punctele de vedere. Jocul actorilor foarte bun. Si-n film apare Natalie Portman. De fapt asta singur ar trebui sa reprezinte un motiv pentru care sa te uiti la el. :( 8/10


Si BAD pe OST, piesa care i-a adus pe U2 unde sunt astazi :D

Lucian86
16th January 2010, 19:23
"Crouching tiger, Hidden Dragon" 6,5/10
Mi-a placut scenografia filmului, actorii si efectele speciale. Scenariul in schimb nu m-a entuziasmat prea tare desi sunt multe elemente care pot fi interpretate in diferite moduri.

"Bringing up Baby" 7/10
Comedie americana de prin 1938. Relativ amuzant!!!

"Bonnie & Clyde" 6/10
Nu-l vazusem pana acum desi auzisem de el fiind stra-mentionat in multe filme vazute pana acum.
Nimic special!!! Doar finalul e bine ales :drak:


Tonight is "Avatar" night la cinema in 3d:ok:

Eddy DoubleD
17th January 2010, 14:21
Fear and Loathing in Las Vegas---7.5-8
Il recomand daca doriti sa vedeti un film atipic!:ok:

dumboss_yo
17th January 2010, 16:00
si mie mi-a placut mult "the hangover"


Mi se pare poate cea mai reusita comedie din ultimii ani ...

zebe
17th January 2010, 16:23
Subscriu si eu parerilor despre The Hangover. In general nu prea gust comediile mai noi, parca e alt stil care nu imi place. Hangover, in schimb, ii foarte bun pentru o comedie.

Eddy DoubleD
17th January 2010, 17:37
Ce ciudat, eu consider ca The Hangover a fost slab rau pentru ce mediatizat a fost. Adica in afara de faza cu tigrul in baie la care am ras bine, in rest decat am "zambit". Si eu vad foarte multe comedii si stiu sa le apreciez.

TenisFan
17th January 2010, 19:22
Eddyshor sunt mai multe tipuri de umor. Tu-l preferi pe ala clasic: comic de situatie plus glume gandite sa-nteleg. Ia uita-te la "The party" si zi-mi cum iti pare. Ei au folosit comicul de situatie bineinteles dar mai mult au mers pe ceea ce se numeste comicul "retarded". Asta inseamna glume tampite si idioate care fac granita cu indecenta si vulgaritatea de orice soi. Asta nu inseamna ca gluma nu e desteapta doar pentru ca face referire la ceva injositor. Trebuie sa ai ceva in cap, sa-ti functioneze mintea ca sa poti face si asa ceva.
Spre exemplu hai sa-ti zic ceva de un comedian pe numele sau Dave Attell: el zicea intr-un show ca lui ii plac filmele porno. A vazut multe filme porno. A vazut asa de multe filme porno incat le-a terminat pe alea hetero si s-a dedat la filme porno cu homosexuali. Iata cum interpreteaza el filmele porno cu homosexuali. El se gandeste ca-i vorba tot de-un film porno hetero dar cu 2 tipi care au ajuns acolo extrem de devreme. Ce zici de poanta asta?
Amintiri din epoca de aur - Prima parte facuta in stil parodie dar care e extrem de antrenanta si distractiva iar partea a doua un pic mai serioasa si mai cu substanta. Mi-a placut per total si-i dau un 8.

TeBat
17th January 2010, 19:24
Eu nu mai pot sa rad la filme,inainte radeam la filme de genul Home Alone sau Police Academy;acum orice comedie imi scoate maxim un zambet....mai tare ma amuz la filmele horror.

Ted
17th January 2010, 19:40
geez,eu as rade si acum daca m-as uita la Home Alone.in hohote :)

TeBat
17th January 2010, 19:54
Cand vad in ce lume traiesc nimic nu ma mai amuza:D

Eddy DoubleD
17th January 2010, 19:55
Eddyshor sunt mai multe tipuri de umor. Tu-l preferi pe ala clasic: comic de situatie plus glume gandite sa-nteleg.

E adevarat, insa acum ceva timp vedeam mai des comedii de acelasi tip ca The Hangover, cu glume vulgare,etc, insa The Hangover nu m-a impresionat.:mda:

White Shadow
17th January 2010, 20:10
Avatar - cel mai bun film de la Gladiatorul incoace....

Lucian86
17th January 2010, 20:50
Avatar - cel mai bun film de la Gladiatorul incoace....

Prea "eroic", exact ca Gladiatorul

Una peste alta

"Avatar" 8,5/10

"Efectele speciale" din film sunt ultima frontiera in materie. Un adevarat spectacol care te intretine pe toata durata filmului, mai ales daca e in 3D. Incepusem sa urasc filmele prea mult "digitalizate" insa Avatar ma face sa-mi mai schimb parerea din punctul asta de vedere. Grafic filmul este realizat excelent.
Apropo de 3D, am avut un simt "claustrofobic" in unele imagini di film. Personajele (umane) mi se pareau mult prea mari pentru incaperile in care acestia se aflau. 3D nu ar trebui sa fie asa ci dimpotriva ar trebui sa respecte proportiilel. In fine, poate ca a fost doar un simt de-al meu
Cat priveste scenariul filmului, idea de baza imi place desi nu e nimic suprinzator (cum a fost Matrix de exemplu). Nu mi-a placut in schimb "naivitatea" desfasurarii filmului in a doua jumatate a sa. Totul s-a derulat practic dupa toate cliseele cinematografice hollywoodiene.
Per total, e un spectacol de urmarit sub orice pret

zebe
17th January 2010, 20:53
Eu nu mai pot sa rad la filme,inainte radeam la filme de genul Home Alone sau Police Academy;acum orice comedie imi scoate maxim un zambet....mai tare ma amuz la filmele horror.

Cam asa si eu, doar ca as mai adauga si Ace Ventura lui Jim Carrey. :D

Am vazut Atonement. Incepe intr-o anumita nota, iar pe masura ce se apropie de mijloc incepe sa arate ca un film complet. E foarte bun, interpretabil intr-un fel, moralizator intr-altul (se relateaza consecintele, urmarile unei greseli), una peste alta mai mult decat interesant. 8.5.

PS: Keira Knightley :floricica: