PDA

View Full Version : Filme pe care le-am vazut in ultima vreme



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Bumbescu
21st July 2009, 21:16
Cum adica "in genul"....?

Celso
21st July 2009, 21:25
am vazut azi Goal 3, hmmm... slabut, vreo 2 momente mai emotionante asa, in rest mai nimic ...5/10

Marius
21st July 2009, 21:28
Adica tot o poveste despre maturizarea unui individ dupa o serie de experiente si interactiuni cu diversi oameni. Si cu final neferit daca se poate.

Bumbescu
21st July 2009, 21:29
Celso@ Eu pe baza celor cateva secvente vazute i-as fi dat 0,5/10, asa....pt efort....

Marius@primul care-mi vine in minte e ultimul film despre che guevara....desi nu-i urmareste biografia pana la moarte...

Nole17
21st July 2009, 21:30
am vazut azi Goal 3, hmmm... slabut, vreo 2 momente mai emotionante asa, in rest mai nimic ...5/10

Slabut? mie mi sa parut foarte slab doar 3/10 din partea mea :D
Si 3/10 pentru fotbalisti care au filmat acolo, in rest apa de ploaie :sleep:

Marius
21st July 2009, 21:34
Marius@primul care-mi vine in minte e ultimul film despre che guevara....desi nu-i urmareste biografia pana la moarte...

Am citit vreo 3-4 carti despre Che scrise de prieteni ai doctorului :) Parca ar merge un film desi povestea pare acum mai mult folclor po****r decat biografie a unui om.

Bumbescu
21st July 2009, 21:39
Eu am vazut "Jurnalul de motocicleta", produs acum vreo 5 ani si a fost ok, dar a mai fost facut unul anul trecut cu benicio del toro...
"Diarios de motocicleta" il prezinta insa f tanar intr-o calatorie initiatica prin America de Sud, inainte de a fi celebru.

Bronco
22nd July 2009, 00:06
" Che "


Benicio Del Toro face un rol magistral, e aproape perfect in rolul lui Ernesto " Che " Guevara... Prima parte a filmului, care se axeaza pe revolutia cubaneza, este surprinzator. Mi-a placut la nebunie. Toti actorii sunt minunati, muzica, decorurile, si imaginea contribuie la descrierea unui Che Guevara nemilos cu inamicii dar grijuliu cu camarazii de arme, si care in acelasi timp se lupta cu astmul de care suferea.

Partea a doua a filmului te face sa ti se faca mila de Che. Revolutia boliviana e un esec inca din primele zile, dar Che nu renunta, si asta ii va aduce pieirea. La fel ca si in prima parte, Del Toro face un rol superb. Finalul care ii aduce moartea e bine surprins de regizor. Un film superb. 10 / 10

Sergiu
22nd July 2009, 00:26
Interesantă maturizare a avut și ăla în Into the wild. Adică și-a pus în cap o idee ca un copil răsfățat care să zicem la 10 ani vrea o mașină și apoi a ținut-o pe a lui. Nu conta cine ce-i spunea, el vroia să facă aia și ăsta era scopul lui în viață. La final și-a îndeplinit pofta, dar cum e foarte probabil ca un copil de 10 ani să facă un accident cu mașina și să moară, cam același lucru l-a pățit și el. Halal maturizare zic eu, un amărât de copil care și-a făcut moftul.

Q-Djyni
22nd July 2009, 00:41
Singurul film pe care-l poti incadra si in genul "actiune" la care ma gandesc in momentul asta ii "Man On Fire" cu Denzel Washington. Merita vazut, asta daca nu l-ai vazut deja.

Nu l-am vazut, mersi mult de el,

am vazut recent unul destul de misto cu el,


``Out of Time``

dar mai tarziu,mai intai ma uit la cele de care am spus inainte,is rau in urma :D

Dupa,voi face un report la toate ;)


Sanatate :bere:

Sir. Eko
22nd July 2009, 07:48
Man On Fire e foarte tare .
Am vazut The Bucket list eh a fost ok nimic special :)
Azi cred ca o sa ma uit la `Che` am auzit numai lucruri bune despre filmul asta :D

jo27
22nd July 2009, 07:55
Interesantă maturizare a avut și ăla în Into the wild. Adică și-a pus în cap o idee ca un copil răsfățat care să zicem la 10 ani vrea o mașină și apoi a ținut-o pe a lui. Nu conta cine ce-i spunea, el vroia să facă aia și ăsta era scopul lui în viață. La final și-a îndeplinit pofta, dar cum e foarte probabil ca un copil de 10 ani să facă un accident cu mașina și să moară, cam același lucru l-a pățit și el. Halal maturizare zic eu, un amărât de copil care și-a făcut moftul.

omg, cum zice cineva ceva de filmul asta, iti sare tandara....calmeaza-te

Celso
22nd July 2009, 09:54
Slabut? mie mi sa parut foarte slab doar 3/10 din partea mea :D
Si 3/10 pentru fotbalisti care au filmat acolo, in rest apa de ploaie :sleep:

poate ca sunt eu mai indulgent si am destula imaginatie:D ...macar pt tipele alea merita un 5:lol:

Sergiu
22nd July 2009, 10:05
omg, cum zice cineva ceva de filmul asta, iti sare tandara....calmeaza-te

Era doar o observație, dar e foarte interesant cum la o simplă observație deja începi să calmezi spirite. Stai liniștit nimeni nu era agitat, poate doar tu.

Urmuz
22nd July 2009, 10:09
Nuovo Cinema Paradiso si Girl with a Pearl Earing sunt ultimele filme vazute.

Amelie
22nd July 2009, 10:19
Eu am vazut "Jurnalul de motocicleta", produs acum vreo 5 ani si a fost ok, dar a mai fost facut unul anul trecut cu benicio del toro...
"Diarios de motocicleta" il prezinta insa f tanar intr-o calatorie initiatica prin America de Sud, inainte de a fi celebru.

Diarios de motocicleta e unul dintre filmele mele preferate all time. Imi place povestea si 'ritmul' in care e spusa, muzica e fantastica, iar de Gael Garcia Bernal ce sa mai zic. ;)

Lavinia
22nd July 2009, 12:15
nu pareai genul... sperios... en fine.

Stie cineva daca mai exista vreun film in genul "Into the Wild"?

nu sunt in general..da cand eram mica am fost la o manastire si am vazut..de 2 ori...un calugar si apoi o calugarita care faceau ca toatele cele si despre care spunea lumea ca ar fi posedati..aveam vreo 5 ani..deci da...destul de traumatizant...

Bronco
22nd July 2009, 14:26
Poate vazand " The Haunting in Connecticut " treci pestre trauma... Cui pe cui se scoate, si poate asta e solutia. Subiectul, in sine, e mai scary decat filmul.

alyosha_87
22nd July 2009, 16:05
"August Rush" o drama cu un deznodamant neasteptat. Impresionant film.

10/10

Lucian86
22nd July 2009, 16:31
"Otto e mezzo" de Federico Fellini
Filmul raspunde foarte bine unui concept personal a vietii
Nota: 9/10

Bumbescu
22nd July 2009, 18:23
Diarios de motocicleta e unul dintre filmele mele preferate all time. Imi place povestea si 'ritmul' in care e spusa, muzica e fantastica, iar de Gael Garcia Bernal ce sa mai zic. ;)

E interesant, are un aer psihedelic,iar muzica ajuta f mult(a luat parca si oscarul pt coloana sonora)....mi-a placut scena cu traversarea inot a raului ce separa satul de leprozerie.....cred ca a fost important si faptul ca au jucat numai actori de latino- americani

P.Cornel
22nd July 2009, 18:33
Ultimul film vazut fost Suprevietuitorul. Nu a fost cine stie ce...acum am de gand sa revad toate filmele lui Nicolaescu.;)

praf_de_stele
22nd July 2009, 23:22
"August Rush" o drama cu un deznodamant neasteptat. Impresionant film.

10/10
da, cu jonathan :cool: l`am vazut si eu. intr`adevar, superb film. dar de ce zici ca a avut final neasteptat ?

alyosha_87
22nd July 2009, 23:25
pai, n-am citit nimic despre film, chiar nu am vrut :P
si chiar ma gandeam ca nu o sa-si cunoasca parintii :) (sorry for the spoiler)

Lucian86
23rd July 2009, 10:52
Eu am vazut "Jurnalul de motocicleta", produs acum vreo 5 ani si a fost ok, dar a mai fost facut unul anul trecut cu benicio del toro...
"Diarios de motocicleta" il prezinta insa f tanar intr-o calatorie initiatica prin America de Sud, inainte de a fi celebru.

L-am vazut si eu acum vreo 4 ani....E foarte bun filmul...Ca tot mi-am amintit de el cred ca ma voi uita inca o data.:)

Amelie
23rd July 2009, 12:10
E interesant, are un aer psihedelic,iar muzica ajuta f mult(a luat parca si oscarul pt coloana sonora)....mi-a placut scena cu traversarea inot a raului ce separa satul de leprozerie.....cred ca a fost important si faptul ca au jucat numai actori de latino- americani

E si scena mea preferata. Iar melodia din acel moment imi face pielea de gaina (Al Otro Lado Del Río - Jorge Drexler).

Eddy DoubleD
23rd July 2009, 12:24
Up 9/10

Nu cred ca cineva are ceva impotriva daca spun ca Pixar este numarul unu in lume in ceea ce priveste animatiile. Inca un proiect scos parca din nimic ce are un succes enorm, iar filmul nu este decat dovada acestui succes. O poveste ce se adreseaza tuturor segmentelor de varsta, dupa parerea mea, o poveste ce captiveaza orice om, oricat de "insensibil" ar fi. Probabil ca acesta a fost si unul din punctele sensibile pe care filmul a vrut sa le atinga. Carl este doar intruchiparea omului adult ce a pierdut notiunea de "vis". Singurul lucru de care are nevoie este cineva care sa-i reaminteasca anumite lucruri pe care el le-a uitat cu mult timp in urma, lucruri cum ar fi prietenia, dragostea si spiritul de aventura. Russell este acel element lipsa, un pusti de 8 ani ce traieste intr-o lume in care aventura este un lucru primordial. Pe langa toate acestea, motivul erolului devenit antierou este doar un bonus care mai imbunatateste un pic povestea filmului. In concluzie, un film ce nu trebuie ratat pentru nimic in lume.

praf_de_stele
23rd July 2009, 15:33
pai, n-am citit nimic despre film, chiar nu am vrut :P
si chiar ma gandeam ca nu o sa-si cunoasca parintii :) (sorry for the spoiler)
pt mine ar fi fost neasteptat sa nu si`i cunoasca :P

am vazut si eu "up". foarte dragut :)

Bumbescu
24th July 2009, 09:04
E si scena mea preferata. Iar melodia din acel moment imi face pielea de gaina (Al Otro Lado Del Río - Jorge Drexler).

Taricel Drexler asta, un amestec de chitara clasica, folk, jazz, influente sud americane(milonga)......pacat ca nu e mediatizat mai mult....
In domeniul asta(chitarist latino), in continuare no 1 e considerat santana, care a ajuns o paiata(concertul de la bucuresti a fost aproape sinistru, de la public, pana la repertoriu)

Celso
24th July 2009, 17:20
The Haunting in Connecticut :ok: 8/10

mi-a placut, insa nu e chiar ca in documentar

Eddy DoubleD
24th July 2009, 17:27
The Haunting in Connecticut :ok: 8/10

mi-a placut, insa nu e chiar ca in documentar

Pai da, asta e un film, numai e documentar.

Celso
24th July 2009, 17:29
nu, ma refeream la poveste, au spus ca e bazat pe intamplari reale, dar nu si in ce proportie:D ... oricum, a dat bine

A.k.a
24th July 2009, 18:39
Pai da, asta e un film, numai e documentar.

M-am uitat si eu la el, dar nu imi place deloc. Credeam ca e ceva in genul The Exorcist

Gooner
24th July 2009, 18:41
Eu ieri m-am uitat la el ca am vazut ca ati scris de el. Filmul e ok, are faze bune o istorie cat de cat frumoase mai ales ca e inspirata din realitate. Dar in genul filmului asta intra si Shutter (2004) care a fost mult mult mult mai reusit......adica nu s-au pierdut faze, mai multa actiune mai multa spaima pe cand aici s-a pus accept pe poveste.

Bronco
25th July 2009, 16:10
" Carrie "

Regia : Brian De Palma

Cu: Sissy Spacek, Piper Laurie, Amy Irving


Un clasic al genului horror, un film cult. Nu-l mai vazusem de vreo 7 ani, si mi-a placut sa-l revad. Super! 10 / 10

A.k.a
25th July 2009, 23:25
17 again. A fost ma bun decat ma asteptam

Bronco
26th July 2009, 22:33
" Full Metal Jacket "

Un film genial... Prima parte a filmului, cu instructia de baza a puscasului marin, primul loc in care un tanar face cunostinta cu dezumanizarea... Cei slabi ajung sa plateasca pretul suprem... In partea a doua, avem razboiul din Vietnam, cu ororile sale, si cu victimile din propria tabara, care iti macina sufletul. Un film dur, si foarte realistic. Realizat de regretatul Stanley Kubrick. Un film superb! 9 / 10

Sir. Eko
27th July 2009, 14:54
I love you man ,simpatic :D 6/10

Amelie
27th July 2009, 17:45
- [REC] - 7.5/10 - undeva intre Blair Witch si Blindess, destul de scary. Mi-a placut.
- Transformers - 6.5/10 - Entertaining enough, ceva actiune, ceva umor... OK.

jo27
28th July 2009, 17:58
Scoop---7/10 si Company Man---8/10, ambele de Woody Allen :)

pinki
29th July 2009, 22:23
hai ma ca scoop e criminal, scenele alea cu moartea sunt priceless :D

cristi8
29th July 2009, 23:58
A vazut cineva Public Enemies?

Bronco
30th July 2009, 05:03
" Raging Bull "

1980, regia : Martin Scorsese

Cu : Robert DeNiro

Un singur lucru despre acest film: DeNiro. Magistral. Cred ca e cel mai bun rol pe care l-a facut. Iar Scorsese face un film superb. Bine filmat, regizat, cu o poveste dramatica. 10 / 10

phyxius
30th July 2009, 13:13
A vazut cineva Public Enemies?

da

Bronco
2nd August 2009, 03:59
"The Shining"


http://i27.tinypic.com/25tgv8j.jpg


Here's Johnny...!!!


Fantastic film, cu o muzica teribila, care te "piseaza" pe intrega durata, cu un Nicholson minunat, si o poveste inspirata din romanul lui Stephen King. Nici ca se putea un thriller mai reusit, care te tine cu adrenalina la maxim pina la final.
10 / 10

TeBat
2nd August 2009, 11:16
12 angry men,un film genial prin simplitatea sa.

Tyler Durden
2nd August 2009, 11:18
Incep sa cred ca asta nu-i chiar asa de prost daca i-a placut 12 angry men.

A.k.a
2nd August 2009, 13:47
12 angry men,un film genial prin simplitatea sa.

Si eu m-am uitat la el acuma cateva zile. E excelent filmul

TeBat
2nd August 2009, 18:10
Incep sa cred ca asta nu-i chiar asa de prost daca i-a placut 12 angry men.

as prefera sa ma ignori

Tyler Durden
2nd August 2009, 20:15
N-am sa-ti acord acest privilegiu, imi place sa stresez gibonii.

Amelie
3rd August 2009, 10:12
"The Shining"



Here's Johnny...!!!


Fantastic film, cu o muzica teribila, care te "piseaza" pe intrega durata, cu un Nicholson minunat, si o poveste inspirata din romanul lui Stephen King. Nici ca se putea un thriller mai reusit, care te tine cu adrenalina la maxim pina la final.
10 / 10

Si eu am vazut The Shining weekendul asta, un thriller in adevaratul sens al cuvantului, cu suspansul care se construieste treptat sie intretinut de muzica aceea tulburatoare, daca poate fi numita muzica. Iar Jack Nicholson intr-adevar iti da fiori, are niste expresii ale fetei... :scared:

Amelie
3rd August 2009, 10:18
A, si am mai vazut saptamana asta:

- Ghosts of Girlfriends Past - nu vad de ce i-as da mai mult de 4, plin de clisee si previzibil, aproape de loc amuzant, plus ca nici nu imi place Matthew McConaughey (cred ca mi-a placut intr-un singur film)
- Breakfast at Tiffany's - 7/10 - dragut, mi-a placut

A.k.a
3rd August 2009, 11:27
The China Syndrome. Destul de bun filmul, mi-a placut mai ales ca joaca Jack Lemmon in el

jo27
3rd August 2009, 12:54
Fahrenheit 9/11----7/10...interesant, insa in unele momente argumentele lui Moore semanau cu cele ale slugilor de pe A3
Nim's Island----5.5/10...mai placut oricum decit singura optiune sportiva de la acea ora, Ceahlaul-Steaua

irinaidu
3rd August 2009, 18:37
am fost si eu sa vad harry potter and the half blooded prince. da, imi place harry potter. da, am citit si cartile . da, aveti voie sa faceti misto de chestia asta.
filmul e foarte lung si cred ca daca nu esti hard core fan nici nu intelegi cine, ce si de ce si nici nu te tin nervii pana la sfarsit. dar mie firesc mi-a placut.

White Shadow
3rd August 2009, 18:55
harry potter :ras-plans:

Irina..eu te stiam ca femeie serioasa..

harry potter :ras-plans:

Eddy DoubleD
4th August 2009, 10:26
Just My Luck 8/10

jo27
4th August 2009, 10:27
Yakuza---8/10

Eddy DoubleD
5th August 2009, 22:15
Watchmen 9/10

A.k.a
6th August 2009, 22:16
Glengarry Glenn Ross. Superb filmul, mai ales scena lui Pacino cu Spacey

Eddy DoubleD
7th August 2009, 14:41
Race to Witch Mountain 7/10

Nu cred ca acest film merita sa intre in categoria filmelor cu extraterestri, deoarece e foarte departe. Mai degraba as spune ca este un film despre doi copii cu puteri supranaturale care cauta "ceva" si trec prin multe pericole pentru a avea acel "ceva". Prima parte a filmului m-a facut sa cred ca m-a captivat, insa a doua parte m-a trezit la realitate. Efecte destul de slabe(in niciun caz la nivelul celor ce se pot face in secolul XXI), o poveste destul de usor de anticipat si o regie care nu a prea fost. Singurele remarci pozitive le pot face la adresa actorilor: in primul rand Dwayne Johnson care nu s-a bagat degeaba in cinematografie dupa terminarea carierei de wrestler si Anna Sophia Robb care pare ca sa-si construiasca un drum foarte frumos la Hollywood cu un rol foarte bun care se alatura celui din "Charlie and the Chocolate Factory" unde am vazut-o prima oara. In concluzie un film ce merita vazut macar o data de curiozitate.

White Shadow
7th August 2009, 17:17
la Race to Witch Mountain pur si simplu nu am putut sa rezist pana la final.....cand am vazut acele efecte speciale super penibile...am renuntat sa mai ma uit......

Eddy DoubleD
7th August 2009, 20:14
la Race to Witch Mountain pur si simplu nu am putut sa rezist pana la final.....cand am vazut acele efecte speciale super penibile...am renuntat sa mai ma uit......

In general eu nu las filmele nevazute, oricat de mult m-ar enerva. Prefer sa-mi formez o parere corecta. Poate undeva filmul e bun, nu?:)

Bronco
7th August 2009, 20:29
In general eu nu las filmele nevazute, oricat de mult m-ar enerva. Prefer sa-mi formez o parere corecta. Poate undeva filmul e bun, nu?:)

Daca dupa 30 de minute, un film nu spune nimic, ar trebui sa renunti. Nu va spune nimic pina la final. E o mare pierdere de timp. Asa am patit cu Watchmen... cu Transformers... Dupa 10 minute, am oprit filmul. Simteam ca innebunesc... :mda:

Eddy DoubleD
7th August 2009, 20:50
Daca dupa 30 de minute, un film nu spune nimic, ar trebui sa renunti. Nu va spune nimic pina la final. E o mare pierdere de timp. Asa am patit cu Watchmen... cu Transformers... Dupa 10 minute, am oprit filmul. Simteam ca innebunesc... :mda:

La Race to Witch Mountain dupa 50 de minute te cam plictiseai. La Transformers nu mi s-a intamplat(chiar mi-a placut filmul, efectele sunt de nota 10;macar pentru asta tot te uiti), iar Watchmen chiar m-a captivat, desi nu a fost ceea ce ma asteptam.

White Shadow
7th August 2009, 21:11
Daca dupa 30 de minute, un film nu spune nimic, ar trebui sa renunti. Nu va spune nimic pina la final. E o mare pierdere de timp. Asa am patit cu Watchmen..cu Transformers... Dupa 10 minute, am oprit filmul. Simteam ca innebunesc... :mda:

eu la Transformers m-am uitat doar patru minute..si cand am vazut ce plictisitor e filmu...l-am oprit....

Eddy DoubleD
7th August 2009, 21:40
Daca dupa 30 de minute, un film nu spune nimic, ar trebui sa renunti.

Mi-a venit acum in minte un contraexemplu. "11:14" e un film vazut la TV saptamanile trecute. Pana la jumatatea filmului nu-ti dai seama ce au vrut sa zica cei care au facut filmul. Apoi, brusc, realizezi acest lucru. Filmul mi se pare genial pentru ca face dintr-o ideea simpla un film bun. Abordarea e geniala dupa parerea mea.:ok:

Bronco
7th August 2009, 21:47
eu la Transformers m-am uitat doar patru minute..si cand am vazut ce plictisitor e filmu...l-am oprit....

Asa am patit cu watchmen...n-a durat 5 minute, si imi venea sa sparg calcluatorul...noroc ca m-am calmat repede. :happy

Sergiu
7th August 2009, 22:24
Brusc ați început să urâți Transformers, țin minte cum era lăudat de White Shadow și de alții nu cu mult timp în urmă.

Acuma dacă filmul e unul mai special, ceva dramă, sau o metodă inedită de a spune povestea merită să te uiți la tot filmul, dar dacă e un film comercial (acțiune, comedie romantică) și te mai și plictisește poți să-l oprești liniștit după 5-10 minute.

jo27
7th August 2009, 23:41
nu pot ma :ras-plans:....zici ca s-au inteles.....sunt un grup unit care au ajuns la aceasi cocluzie....

eu am vazut filmul cu mai multi prieteni si dupa ce s-a terminat am ramas toti intr-un moment din asta...de pauza...de liniste.....foarte mirati de ce bijuterie am vazut.....si pe ols vezi pareri cum ca a fost mediocru....



deci....asta ai zis despre Transformers acum o luna si ceva. Azi ai zis:


eu la Transformers m-am uitat doar patru minute..si cand am vazut ce plictisitor e filmu...l-am oprit....

interesant

Q-Djyni
8th August 2009, 01:59
Posibil ca partea a doua sa ii fi placut,iar prima nu.

White Shadow
8th August 2009, 05:36
Jo.....am fost ironic cand am zis ca m-am uitat la Transformers doar patru minute..

Niciodata la nici un film nu m-am uitat doar patru sau zece minute dupa cum am vazut ca fac altii....ma interesez mult inainte de a viziona un film si in caz ca ma uit la el.....am nevoie de cel putin 30 de minute ca sa imi dau seama daca merita sa-l vad tot sau nu...pai in primele patru sau zece minute nici nu apuca bine sa prezinte personajele...asa se face in fiecare film...cum sa nu fiu ironic cand vad ca sunt persoane care se uita la un film doar patru sau zece minute ?

Pai la Transformers intervalul de timp 06:30 - 09:00 a fost suficient ca sa imi dau seama la ce sa ma astept de la acel film...adica un film cu multa actiune si efecte speciale foarte bine realizate....dar nu a fost doar atat...spre surprinderea mea a fost mult mai mult de atat...dar hai sa nu reincepem din nou discutia "Transformers"....

TeBat
8th August 2009, 20:03
Cool hand luke 10/10 :ok::ok:

Q-Djyni
8th August 2009, 20:11
Am reusit pana la urma sa vad cu iuby Marley & Me.


Concluzia: Cumpara tata caine :yeah:

Superb film,ne-a placut de la inceput pana la sfarsit,mi-a dat senzatia ca viata e atat de frumoasa,numai sa stii sa profiti de ea.

Dracos rau asta micu,ce pot sa spun,filmul iti da o stare de ``ma simt super`` deci cam antonimul genului emo.Exact ce-mi place,fire optimista ce sunt,mi-a placut la nebunuie filmul.

De obicei,cand analizez un film,spun despre ce e vorba,dar..credeti-ma,nu am pur si simplu,cuvinte.Doar ca un caine da( pozitiv) viata peste cap a unui cuplu,si faza cea mai tare e ca e dupa un caz real :)


5 stele,pentru faptul ca te face sa te simti foarte foarte bine :ok:

Eddy DoubleD
8th August 2009, 21:22
A Beautiful Mind- O Minte Sclipitoare---10/10

Acesta nu este un film, ci o calatorie intr-o minte geniala, sclipitoare dupa cum zice si titlul, insa foarte usor de destabilizat. Atunci cand ti se pare ca lucrurile merg foarte bine, de fapt ele merg foarte prost. Desi nu sunt fanul dramelor si a biografiilor, acest film mi-a fost recomandat de cineva si nu regret ca am luat in considerare "sfatul". Am puternica impresie ca acest film are ceva in comun cu "Eternal Sunshine of the Spotless Mind": aceeasi lupta cu propria minte, cu propriile ganduri, insa intr-o alta maniera, una mai profunda, ce lasa privitorului o impresie mult mai puternica, poate si din cauza faptului ca povestea filmului pare mult mai plauzibila. Russell Crowe face un rol de nota 10+, trebuind sa fie in pielea unui John Nash ce are un caracter dificil. Scenele in care Nash trebuie sa para un nebun sunt pur si simplu de nota 10. In concluzie un film ce lasa o impresie puternica. Cu siguranta merita cele patru Oscaruri.

A.k.a
9th August 2009, 08:04
The good, the bad, and the ugly. Mi-a placut ar avand in vedere locul de pe IMDB, ma asteptam la mai multe

TeBat
9th August 2009, 13:51
The good, the bad, and the ugly. Mi-a placut ar avand in vedere locul de pe IMDB, ma asteptam la mai multe

e un classic Clint Eastwood:cool:

zebe
9th August 2009, 15:17
Adventureland. Ma asteptam la altceva. 7.5/10

TeBat
10th August 2009, 01:09
Lock stock and two smoking barrels

Cel mai bun film al lui Guy Ritchie...

Eddy DoubleD
10th August 2009, 12:07
Knowing---7/10

A.k.a
10th August 2009, 21:19
A fistful of dollars. Bunicel, dar tot mai bun e The Good, the Bad, and the Ugly. Maine ma uit la For a few dollars more, sa termin cu trilogia asta. Am vazut si Unforgiven, si acela mi-a placut multe. Ce westernuri bune puteti recomanda? 3.10 to Yuma cum e?

Bumbescu
10th August 2009, 21:26
Twilight samurai, mi-a placut f mult.

http://www.imdb.com/title/tt0351817/

TeBat
10th August 2009, 21:32
A fistful of dollars. Bunicel, dar tot mai bun e The Good, the Bad, and the Ugly. Maine ma uit la For a few dollars more, sa termin cu trilogia asta. Am vazut si Unforgiven, si acela mi-a placut multe. Ce westernuri bune puteti recomanda? 3.10 to Yuma cum e?

care dintre ele?sunt doua...unul din 1957 si un remake din 2007(eu prefer originalul dar si remakeul este foarte bun;depinde de gusturi)
Iti pot recomanda "Once Upon A Time In The West"! E peste "The Good..."

Tyler Durden
10th August 2009, 22:14
Amatorilor de filme western le recomand El Topo al lui Jodorowsky, primul western metafizic din istoria filmului.

Sergiu
10th August 2009, 22:37
Să spun câteva:
Stagecoach (1939)
My Darling Clementine (1946)
Red River (1948)
High Noon (1952)
Shane (1953)
The Searchers (1956)
Rio Bravo (1959)
The Man Who Shot Liberty Valance (1962)
The Wild Bunch (1968)

Dar mai sunt o mulțime, oricum astea ar fi favoritele mele din cele nemenționate de voi înainte.
El Topo am înțeles că ar fi în spaniolă și evit să mă uit din cauza asta deși am auzit lucruri bune despre el.

Tyler Durden
10th August 2009, 22:43
High Noon e exceptional, ii placea mult si lui Borges. Sergiu, inteleg ca ai alergie la limba spaniola, dar nici macar la Bunuel nu te uiti?

TeBat
10th August 2009, 23:06
multumim pentru recomandari !

Datenshi
11th August 2009, 00:02
Amatorilor de comedii usoare, dar reusite, le recomand "Sex drive".

White Shadow
11th August 2009, 04:18
Am reusit pana la urma sa vad cu iuby Marley & Me.


Concluzia: Cumpara tata caine :yeah:

Superb film,ne-a placut de la inceput pana la sfarsit,mi-a dat senzatia ca viata e atat de frumoasa,numai sa stii sa profiti de ea.

Dracos rau asta micu,ce pot sa spun,filmul iti da o stare de ``ma simt super`` deci cam antonimul genului emo.Exact ce-mi place,fire optimista ce sunt,mi-a placut la nebunuie filmul.

De obicei,cand analizez un film,spun despre ce e vorba,dar..credeti-ma,nu am pur si simplu,cuvinte.Doar ca un caine da( pozitiv) viata peste cap a unui cuplu,si faza cea mai tare e ca e dupa un caz real :)


5 stele,pentru faptul ca te face sa te simti foarte foarte bine :ok:

nu...nu te face sa te simti mai bine...te face sa te simti foarte prost pentru ca inca o data
realizezi ca un caine are un suflet mai mare decat un om dar are o viata mai scurta decat un om...

sar peste momentele amuzante din film...
sar peste faptul ca filmul a durat extrem de mult...
sar peste momentele in care smecherul ala agata fete pe plaja cu ajutorul cainelui deoarece
nu inteleg ce rol avea el prin film...
sar peste faptul ca cei doi actori...Owen Wilson si Jennifer Aninston si-au jucat foarte bine
rolurile...
sar peste lacrimile pe care le-am scapat in unele momente extrem de emotionante...
sar peste multele scene care au fost doar asa de completare a celor 115 minute...

si trec direct la subiect :

este un film care parca iti demonstreaza ca un caine nu e doar un simplu caine...nu e doar o chestie
cu blana care are patru picioare, bun de paza, la care ii dai de mancare si pe care mai il scoti la
o plimbare...e mult mai mult de atat...

acel caine chiar te iubeste si se multumeste cu putin, vrea doar putina afectiune, nu vrea sa-l duci
in Bora Bora, sa-i cumperi zgarda cu bijuterii, sa-i dai de mancare doar sushi, sa-i cumperi un
dormitor de zece metri, sa-l plimbi cu masina toata ziua sau chestii de genul asta...

vrea doar putina afectiune...doar atat...atat vrea el de la viata asta...pe cand noi...oamenii...
ce vrem de la viata asta ?...s-a vazut si in film ca tipa aia avea planuri, toata viata ei era
calculata...oare la final dupa ce a tras linie....s-a simtit implinita ?

e pacat ca e nevoie de filme...e nevoie de documentare...e nevoie de intamplari adevarate
ca si cea de jos
http://www.urbaniulian.ro/2008/12/05/emotionant-si-pilduitor-un-caine-salveaza-viata-altui-caine-pe-autostrada-vezi-video/
pentru a respecta mult mai mult un caine
pentru ca un om simplu care nu are un caine...sa fie in stare sa respecte un caine.

nu este un film de oscar...nu este o comedie extrem de amuzanta...nu este o drama extrem de dramatica...
nimeni sa nu se astepte la nu stiu ce scenariu deosebit...fiecare trebuie sa inteleaga esentialul,
fiecare trebuie sa inteleaga mesajul filmului...nu este un film simplu la care sa te uiti, la final
zici "wow, a fost tare" si a doua zi deja l-ai uitat....

ultimile 15 minute din film iti dau de gandit...

ultimile propozitii din film iti dau de gandit...

ultimile intrebari din film iti dau de gandit...

ultima imagine din film iti da de gandit...

http://img232.imageshack.us/img232/456/vlcsnap345770.png (http://img232.imageshack.us/i/vlcsnap345770.png/)

jo27
11th August 2009, 07:59
Adaptation----10/10, vazut pt a treia oara, Charlie Kaufman e genial, iar Nicolas Cage joaca exceptional dublul rol C.K-D.K.

TeBat
11th August 2009, 09:39
Amatorilor de comedii usoare, dar reusite, le recomand "Sex drive".

neasteptat de amuzant:ok:

A.k.a
11th August 2009, 10:05
care dintre ele?sunt doua...unul din 1957 si un remake din 2007(eu prefer originalul dar si remakeul este foarte bun;depinde de gusturi)
Iti pot recomanda "Once Upon A Time In The West"! E peste "The Good..."

Mersi, ma refeream la remake. Am auzit de Once..., trebuie sa ma uit si la ala candva.

Sergiu
11th August 2009, 10:44
High Noon e exceptional, ii placea mult si lui Borges. Sergiu, inteleg ca ai alergie la limba spaniola, dar nici macar la Bunuel nu te uiti?

Am văzut câteva, dar de obicei erau în franceză în mare parte sau chiar fără sonor. Și nu e vorba de alergie la spaniolă, ci la toate limbile pe care nu le înțeleg. (mă rezum la engleză, franceză și italiană). Nu că nu mă uit și la filme în alte limbi, poate vreo 10-15 pe an, dar de obicei le cam evit.

Și alt western, mă rog cică se încadrează acolo e Butch Cassidy and The Sundance Kid, e super distractiv.

Tyler Durden
11th August 2009, 11:54
Naspa, inseamna ca n-ai vazut niciun film facut Andrei Tarkovski sau de Ingmar Bergman. :D

Sergiu
11th August 2009, 12:07
Am zis că văd totuși câteva, poate ar merita mai mult, dar asta e. Solyaris și Andrey Rublyov de rus și de Bergman am văzut 3.

Q-Djyni
11th August 2009, 17:26
Naspa, inseamna ca n-ai vazut niciun film facut Andrei Tarkovski sau de Ingmar Bergman. :D

Iti recomand Ivanovo Destvo,din anii 60,rolul jucat de baiat e exceptional :ok:

A.k.a
12th August 2009, 09:46
Marley and me. Am tot auzit despre el dar nu m-a impresionat cu nimic.

DanielAndrei
12th August 2009, 11:05
The Dreamers 8/10 - un film "bolnav" de interesant

irinaidu
12th August 2009, 11:43
The Dreamers 8/10 - un film "bolnav" de interesant

eu m-am tot chinuit sa ma uit la el. dar nu stiu de ce de fiecare data cand puteam sa il vad gaseam altceva de facut. mai zi ceva despre el, poate ma hotarasc pana la urma.

sergiu, ciudata faza asta cu filmele in limbi straine. dar eu am una si mai ciudata, de obicei evit filmele in romana, pt ca in 9 din 10 cazuri sonorizarea e asa de proasta ca ma face sa-mi doresc sa fii existat subtitrari.

DanielAndrei
12th August 2009, 15:00
E o transpunere a infantilitatii specifice copiilor la 3 tineri studenti (2 frati francezi si 1 american). Acesti tineri au o pasiune comuna - filmul clasic, lucru ce a dus la inchegarea unei prietenii "ciudate" (in opinia lui Matthew), dar ce a ramas ca o adevarata lectie de viata. Eva Green (Isabella) e superba, din toate punctele de vedere :P. Actiunea se petrece in perioada revoltelor studentesti din Paris, spre sfarsitul anilor '60. M-am decis sa nu ii acord nota maxima datorita finalului neinspirat, pacat! Pentru cei ce se hotarasc, vizionare placuta!!!

TeBat
12th August 2009, 22:50
Escape from Alcatraz 9/10
Clint Eastwood e mai tare ca Chuck Norris :cool: :D

A.k.a
13th August 2009, 10:40
Hai ca il iau si eu atunci :D

TeBat
13th August 2009, 22:34
eu zic ca merita...:D

A.k.a
13th August 2009, 23:58
L-am vazut desi l-am vazut si alta data. E bun

Vladek
14th August 2009, 12:12
"Twelve angry men", o capodopera a genului "drama juridica"

A.k.a
14th August 2009, 14:43
For a few dollars more. Mai slab ca The good, the bad and the ugly, dar mai bun ca A fistful of dollars

TeBat
14th August 2009, 20:28
A fistful of dollars este mult prea simplist,prestatia lui Clint Eastwood este mediocra,lucru destul de rar intalnit...

TeBat
14th August 2009, 20:32
"Groundhog day" 7/10
Un filmulet dragut marca Bill Murray,alaturi de o Andie MacDowell sublima.

Bronco
17th August 2009, 20:32
" The last house on the left "

Un film mai mult decat bunicel... O poveste bine spusa, bine regizata, cu cateva scene cu un impact vizual foarte dramatic ( scena violului din padure, a uciderii uneia din cele doua fete , scena din bucatarie ). Muzica mi s-a parut foarte bine transpusa in povestea filmului. Per total, 7,5 / 10

TeBat
19th August 2009, 16:24
Citizen Kane (1941);filmul acesta a fost o revelatie,Orson Welles aratandu-ne o munca cu adevarat inovativa.

A.k.a
19th August 2009, 19:12
Da, e foarte bun filmul.

A.k.a
20th August 2009, 09:29
Once upon a time in the West. Parca e cel mai bun dintre cele 4. Cheyenne mi-a placut foarte mult. Soundtrackul de asemenea e impresionant.

TeBat
20th August 2009, 09:51
Once upon a time in the West. Parca e cel mai bun dintre cele 4. Cheyenne mi-a placut foarte mult. Soundtrackul de asemenea e impresionant.

ti-am spu eu:D
"Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb" 10/10
Stanley Kubrick ne arata razboiul nuclear dintr-o perspectiva satirica,dovedindu-i absurditatea in modul sau caracteristic.

A.k.a
20th August 2009, 13:44
Vad ca avem acelasi filme in queue :D. IMDB top 50 movies pack cumva?

TeBat
20th August 2009, 14:31
nu:P,incerc sa vad toate filmele considerate bune,indiferent de anul lansarii sau distributie:)
urmeaza "To kill a mockingbird";revin cu pareri...

A.k.a
20th August 2009, 15:06
E foarte bun, citeste si cartea adca ai timp. Sa mai pui aici ce filme ai mai vazut :P

Sir. Eko
21st August 2009, 22:47
Am vazut pe Hbo acuma seara `Australia` ,frumos:ok:

A.k.a
22nd August 2009, 09:29
The Wolfman (1941) E OK, dar cred ca remake-ul va fi mai bun

Eddy DoubleD
22nd August 2009, 09:58
I Love You, Man 8/10 simpatica comedie

TeBat
22nd August 2009, 10:16
The Wolfman (1941) E OK, dar cred ca remake-ul va fi mai bun

sincer...ma indoiesc de asta:rolleyes:

Eddy DoubleD
22nd August 2009, 10:22
sincer...ma indoiesc de asta:rolleyes:

Ar trebui. Posibilitatile din 2009 sunt cu siguranta mult mai mari decat cele din 1941. Insa nu va fi primul remake care va dezamagi, daca o va face.

TeBat
22nd August 2009, 10:32
Ar trebui. Posibilitatile din 2009 sunt cu siguranta mult mai mari decat cele din 1941. Insa nu va fi primul remake care va dezamagi, daca o va face.

corect,regizorii de astazi parca nu mai pun pasiune in munca lor si astfel dau nastere unor dezastre veritabile

Eddy DoubleD
22nd August 2009, 10:44
corect,regizorii de astazi parca nu mai pun pasiune in munca lor si astfel dau nastere unor dezastre veritabile

Asta nu din cauza ca nu ar fi talentati, insa parca e mai bine sa ai buzunarele pline. Se urmareste mereu sa se castige cat mai multi bani si din aceasta cauza nu-si dau seama ca ceea ce au realizat este un film-dezastru(cum zici tu).

Ce parere aveti de "Avatar"? Banuiesc ca ati vazut trailer-ul. Sunt foarte multe voci care spun ca va revolutiona cinematografia(poate am fortat un pic exprimarea).

alyosha_87
22nd August 2009, 11:39
"pursuit of happyness" 10/10
nu ma asteptam ca will smith sa faca asa un rol serios. emotionant film.

Eddy DoubleD
23rd August 2009, 10:52
"Seven pounds" 9.5/10 In ultimul timp, Will Smith este exceptional in niste filme exceptionale. Trebuie sa vad si "Pursuit of happyness":D
Death at a funeral" 9/10 O comedie atipica, englezeasca, care garanteaza rasul.:D "Totul e al dracu' de verde!":happy Urmariti-o si veti intelege.:happy

Cristina
23rd August 2009, 11:36
Dintre "Pursuit of Happyness" si "Seven Pounds" nu pot sa spun care mi-a placut mai mult!In ambele filme Will Smith face doua roluri de exceptie!M-a impresionat foarte mult si prestatia fiului sau in "Pursuit of Happyness"!A mostenit calitatile parintilor se pare!:)

rob_din
23rd August 2009, 12:53
Asta nu din cauza ca nu ar fi talentati, insa parca e mai bine sa ai buzunarele pline. Se urmareste mereu sa se castige cat mai multi bani si din aceasta cauza nu-si dau seama ca ceea ce au realizat este un film-dezastru(cum zici tu).

Ce parere aveti de "Avatar"? Banuiesc ca ati vazut trailer-ul. Sunt foarte multe voci care spun ca va revolutiona cinematografia(poate am fortat un pic exprimarea).

Poate o va revolutiona in sensul ca o va impinge sa produca si mai multe idiotenii. Ar trebui sa fiu platit cu bani buni ca sa vad Avatar.

Vorbind de idiotenii: The Hangover 3/10 cu indulgenta. M-am chinuit sa rezist pana la final si tot n-am reusit. Mult, mult mai bun I love You Man 8/10

A.k.a
23rd August 2009, 14:51
sincer...ma indoiesc de asta:rolleyes:

Ar trebui sa vezi originalul. Pe mine nu m-a impresionat cu nimic, oricum tehnologia era foarte limitata atunci. De asemenea actorii ce vor juca in remake imi plac destul de mult. Vom vedea oricum

TeBat
23rd August 2009, 20:58
Ar trebui sa vezi originalul. Pe mine nu m-a impresionat cu nimic, oricum tehnologia era foarte limitata atunci. De asemenea actorii ce vor juca in remake imi plac destul de mult. Vom vedea oricum

corect...pana nu vedem nu putem sa ne dam cu parerea

Nole17
24th August 2009, 21:40
Outlaw 8.5/10 :)

White Shadow
26th August 2009, 00:41
ceva filme horror au mai aparut ?....ceva proaspat ?...nou-nout ?.....ati mai vazut ?....sau e criza ?

Bronco
26th August 2009, 01:50
" Gothika "

Un film de Matthieu Kassowitz, cu Halle Berry, intr-un rol impresionant. Filmul e genial, atmosfera e super pusa in scena, efectele si imaginea sunt foarte bune. Pacat de finalul filmului, atat de previzibil si banal. Mi-ar fi placut un alt final, dar pe ansamblu filmul e OK, mai ales pentru muzica, imagine si interpretare. 8,5 / 10

dede
26th August 2009, 01:55
ceva filme horror au mai aparut ?....ceva proaspat ?...nou-nout ?.....ati mai vazut ?....sau e criza ?
cica apare twillight 2 in curand :D :happy

Eddy DoubleD
26th August 2009, 10:18
cica apare twillight 2 in curand :D :happy

Cel mai horror film horror dintre toate filmele horror existente.

TeBat
26th August 2009, 11:53
" Gothika "

Un film de Matthieu Kassowitz, cu Halle Berry, intr-un rol impresionant. Filmul e genial, atmosfera e super pusa in scena, efectele si imaginea sunt foarte bune. Pacat de finalul filmului, atat de previzibil si banal. Mi-ar fi placut un alt final, dar pe ansamblu filmul e OK, mai ales pentru muzica, imagine si interpretare. 8,5 / 10

Superb...intradevar finalul a cam"rasturnat" tot ce a "cules" pe parcurs acest film.

Q-Djyni
26th August 2009, 19:25
Cel mai horror film horror dintre toate filmele horror existente.


Pentru inimi frante de teenageri :D

in rest, bullshit anyway :sleep:

Eddy DoubleD
26th August 2009, 19:32
Pentru inimi frante de teenageri :D

in rest, bullshit anyway :sleep:

Completare frumoasa.:ok:

TeBat
26th August 2009, 21:07
e prea abject "filmul" acela ca sa se discute aici despre el...

TheMentalist
26th August 2009, 22:04
Am vazut in ultima perioada Glory Road si Rebound. Amandoua sunt despre baschet. Merita vazute;)

Sasuke Uchiha
27th August 2009, 00:36
ong bank 2 4/10 puffffffffffff

TeBat
28th August 2009, 22:36
"2001: A Space Odyssey",un film magnific

Marius
28th August 2009, 23:21
Che part one si part two

9,8/10... fara cuvinte.

Eddy DoubleD
29th August 2009, 10:20
Che part one si part two

9,8/10... fara cuvinte.

Nu au prea avut succes in Romania...

Sasuke Uchiha
29th August 2009, 13:42
am caut dar nu am gasit mesajul sa dau reply , nu cine dadea 8/10 la i love you man si 4/10 la the hangover ... exact invers , i love e normal , nimic surprinzator chiar previsibil cu cateva faze comice in schimb the este ceva noul , destule faze comice si foarte interesant , eu il recomand

Grinco
29th August 2009, 14:43
Am fost la premiera la Inglorious Basterds care merita nota 11-12. Tarantino nu dezamageste nici acum, iar Brad Pitt e super in rolul asta. Totusi, cea mai buna prestatie o are Christopher Waltz, care e genial in rolul de nazist psihotic si poliglot:D

Zabriskie
29th August 2009, 14:54
am caut dar nu am gasit mesajul sa dau reply , nu cine dadea 8/10 la i love you man si 4/10 la the hangover ... exact invers , i love e normal , nimic surprinzator chiar previsibil cu cateva faze comice in schimb the este ceva noul , destule faze comice si foarte interesant , eu il recomand

corect, i love you man e genul de comedioara care iti provoaca mai multe grimase decat zambete.

rob_din
29th August 2009, 15:08
am caut dar nu am gasit mesajul sa dau reply , nu cine dadea 8/10 la i love you man si 4/10 la the hangover ... exact invers , i love e normal , nimic surprinzator chiar previsibil cu cateva faze comice in schimb the este ceva noul , destule faze comice si foarte interesant , eu il recomand

As fi preferat si Hangover sa fie "previzibil" decat sa fie o comedie care iti provoaca zero zambete. De fapt ar fi fost acceptabila si faza cu 0 zambete, problema e ca mi-a provocat cateva senzatii de greata, poate ca horror ar fi fost mai reusit

NORGEMAN
29th August 2009, 15:15
The Damned United :ok:

Sasuke Uchiha
29th August 2009, 16:05
As fi preferat si Hangover sa fie "previzibil" decat sa fie o comedie care iti provoaca zero zambete. De fapt ar fi fost acceptabila si faza cu 0 zambete, problema e ca mi-a provocat cateva senzatii de greata, poate ca horror ar fi fost mai reusit

zero zambete... nu stiu ce simnt al umorului ai tu :D:D filmul este o comedie excelenta , cu siguranta dintre cele mai bune din ultimii ani

YoYoyOi
31st August 2009, 20:36
mie mi-a placut The hangover :D Probabil si compania a contat... 8/10

Am mai vazut
Gifted hands - foarte bun doctorul Cuba Gooding si povestea la fel - 9,5/10,
Miss March - prostie fara margini...comedie pentru retarzi - 3,7/10,
Harry Potter blablabla ...prince - same all shit - 7/10
I love you man - mi-a placut mai mult Sydney si replicile lui mortale - 8/10
Ice age 3 - bunicel, dar parca m-am plictisit de continuarile astea - 7.8/10
Knowing - interesata abordare si incitant subiect - 8,5/10
Labor Pains - comedie relaxanta, fara prea multe condimente dar nici fada 7,5/10
The haunting of Molly Hartley - nu-s fan al genului, dar e un semi-horror digerabil; plus ca are in distributie niste actori consacrati ai serialelor momentului -7,5/10

Ah si am mai vazut The haunting in Connecticut pentru fix si exact 20 de secunde. Mai departe n-am putut sa ma uit :D Prietenii stiu de ce :D

Bumbescu
1st September 2009, 15:36
Lemon tree, un film foarte frumos.

http://www.imdb.com/title/tt1172963/

TeBat
1st September 2009, 16:10
"Psycho"-classic:rolleyes:

TeBat
3rd September 2009, 10:20
"To kill a mockingbird"; m-a impresionat acest film,in special mesajul extrem de bine exprimat prin atingerea corzii sensibile umane si taria de caracter aratata de "nigger defender".

A.k.a
4th September 2009, 23:12
1984. E mult mai buna cartea. Public Enemies: mi-a placut mult mai ales personajul Dillinger.

Kooler
5th September 2009, 06:23
American High-School. Comediile astea americane cu liceeni nu mai sunt ce-au fost odata. 5, cu indulgenta.

irinaidu
5th September 2009, 22:30
am vz si eu public enemies si noroc ca nu mi-era somn pt ca altfel clar adormeam.

si aseara am vz inglorius bastards. filmul nu are vreun point ca toate filmele lui tarantino dar e f fain facut. personajele, in special cele negative sunt formidabil realizate.

A.k.a
6th September 2009, 00:17
Da, e plictisitor in unele momente, asta e singura problema

rob_din
6th September 2009, 00:28
Zau de mai scot americanii astia vreun film bun de cateva luni incoace, cel mai mult am ajuns sa sper sa nu mai ia somnul.

TeBat
6th September 2009, 16:21
Zau de mai scot americanii astia vreun film bun de cateva luni incoace, cel mai mult am ajuns sa sper sa nu mai ia somnul.

americanii nu au fost niciodata cei mai buni regizori

A.k.a
6th September 2009, 16:26
District 9. Mi-a placut foarte mult. Uitati-va la el

phyxius
6th September 2009, 16:34
americanii nu au fost niciodata cei mai buni regizori

da' care au fost?

TeBat
6th September 2009, 18:53
da' care au fost?

Frank Capra-origini italiene
Alfred Hitchcock-britanic
Stanley Kubrick-american,insa cu origini austriece
Jean-Luc Godard-francez
Sergei Eisenstein-rus
Charlie Chaplin-britanic
Federico Fellini-italian
Martin Scorsese-radacini italiene
Ingmar Bergman-suedez
Coppola-radacini italiene
Ernst Lubitsch-neamt

si mai sunt foarte multi(desigur in lista mea sunt si regizori care au cetatenie americana,insa toti provin din nationalitati diferite fata de cea americana)

irinaidu
6th September 2009, 19:00
oricum chestia asta cu nationalitatea americana e cam tricky, nu crezi??? :P

rob_din
6th September 2009, 19:55
Eu ma refer la filmele comerciale, alea care apar weekend de weekend, in anii trecuti erau macar 2-3 bune luna de luna, anul asta poate 2-3 bune in tot 2009

TeBat
6th September 2009, 19:57
Nationalitatea este un termen cu mai multe sensuri:
in sens demografic/etnografic: apartenenta unei persoane la un grup etnic,fara legatura neaparata cu cetatenia
.................................................. .................................................. .................................................. .


depinde din ce parte privesti lucrurile,din "tricky" se pot transforma in "slippery":D

irinaidu
6th September 2009, 20:03
Nationalitatea este un termen cu mai multe sensuri:
in sens demografic/etnografic: apartenenta unei persoane la un grup etnic,fara legatura neaparata cu cetatenia
depinde din ce parte privesti lucrurile,din "tricky" se pot transforma in "slippery":D

exactly. asa ca orice persona din sua in afara de indieni are radacini evident in alta parte :P

TeBat
6th September 2009, 20:15
da;indienii sunt "originalul";totusi e cam mult sa-i fac pe americani "corcituri"nu?:D de aceea nu o fac:ras-plans:

phyxius
6th September 2009, 20:15
Frank Capra-origini italiene
Alfred Hitchcock-britanic
Stanley Kubrick-american,insa cu origini austriece
Jean-Luc Godard-francez
Sergei Eisenstein-rus
Charlie Chaplin-britanic
Federico Fellini-italian
Martin Scorsese-radacini italiene
Ingmar Bergman-suedez
Coppola-radacini italiene
Ernst Lubitsch-neamt

si mai sunt foarte multi(desigur in lista mea sunt si regizori care au cetatenie americana,insa toti provin din nationalitati diferite fata de cea americana)
3 din aia sunt americani... born and raised in SUA, indiferent de cum o invarti. "radacini"... :lol:... daca o luam asa toti americanii au radacini in alte popoare

si oricum, ar mai fi... Spielberg, Aronofsky, Fincher, Mann, PT Anderson, Tarantino, Carpenter, Cronenberg, Eastwood, Peckinpah, Cameron, Altman, McTiernan, Welles, Hawks, John Huston, fratii Coen, Malick, Wyler, Ford, Lumet si inca cativa...

TeBat
6th September 2009, 20:20
am spus mai sus ce am avut de spus...restul "e vorbe"...

phyxius
6th September 2009, 20:23
......ok?!

oricum, foarte amuzant/ironic cum ai spus ca cei mai bun regizori nu au fost niciodata americani si dupa aia ai listat 3 american printre cei mai buni.

TeBat
6th September 2009, 20:30
ok
deja batem apa in piua;eu zic sa o lasam asa pt ca in seara asta nu vom ajunge pe aceeasi lungime de unda;o seara buna:)

Nole17
6th September 2009, 23:44
Se7en 9.5/10
Identity 9/10
Primal Fear 10/10 :ok:

jo27
7th September 2009, 00:40
Frank Capra-origini italiene
Alfred Hitchcock-britanic
Stanley Kubrick-american,insa cu origini austriece
Jean-Luc Godard-francez
Sergei Eisenstein-rus
Charlie Chaplin-britanic
Federico Fellini-italian
Martin Scorsese-radacini italiene
Ingmar Bergman-suedez
Coppola-radacini italiene
Ernst Lubitsch-neamt

si mai sunt foarte multi(desigur in lista mea sunt si regizori care au cetatenie americana,insa toti provin din nationalitati diferite fata de cea americana)

ai uitat sa-l treci in lista pe Sergiu Nicolaescu :D

Eddy DoubleD
7th September 2009, 09:55
Sweeney Todd 9/10
17 Again 7/10 Recomand filmul celor care vor sa-l vada pe Zac Efron primind 9-10 palme in decurs de 3 minute.:DE foarte amuzant.:happy
Yours, mine and ours 8/10

A.k.a
7th September 2009, 13:57
Va merge filelist?

jo27
7th September 2009, 17:09
aici da

Urmuz
7th September 2009, 17:20
The Counterfeiters...nota 9

Amelie
8th September 2009, 11:50
- Crank 2 - 4/10
- Rachel Getting Married - 5/10
- Igor - 5/10
Slabut weekendul asta...

Sir. Eko
8th September 2009, 12:06
Bruno- 6/10 ciudat film :D

TeBat
8th September 2009, 12:10
la fel ca Borat

Amelie
8th September 2009, 14:07
A, si A Clockwork Orange, stiam eu ca am vazut si un film bun! 8.5/10, interesant realizat, putin teatral.
In paranteza: mi-a placut mai mult cartea.

Bronco
8th September 2009, 15:27
" Night at the Museum : Battle of the Smithsonian "

8 / 10
Nu ma asteptam ca acest sequel sa fie asa amuzant si chiar interesant. Ma asteptam la o poveste mult mai proasta , in genul sequel-urilor americane, dar filmul asta chiar m-a amuzat. Scenariul e bun, efectele speciale sunt minunate, iar personajele superbe. A fost filmul ideal pentru o dimineata racoroasa. M-a incalzit de cat am ras...

RockBerg
8th September 2009, 15:41
District 9 - superb
The Final Destination - gunoi
Ju-On 3 - gunoi

TeBat
8th September 2009, 15:55
A, si A Clockwork Orange, stiam eu ca am vazut si un film bun! 8.5/10, interesant realizat, putin teatral.
In paranteza: mi-a placut mai mult cartea.

un film din topul meu personal; sunt constient ca in fiecare din noi se ascunde un potential major de violenta,care la unii rabufneste iar la altii mai norocosi ramane acolo "adanc ascuns"

Datenshi
8th September 2009, 18:09
The Final Destination - gunoi



Excellent, Brilliant, Entertaining,.....NOT..., 30 August 2009
1/10
Author: prashu_225 from United States

I have watched the movie in 3D yesterday, couldn't stop thinking how foolish and ridiculous the movie was. Really bad acting. Not much of effects, just had lot of gore. The bloody and meaty scenes were awful. No true difference in 3D and non-3D, so you have an option to save about 5$. There's no genre for this movie, its not scary, horrific, suspense, thriller or even comedy. There are plenty good movies which released recently, its better to watch em twice or thrice, rather than going for super-claimed, Final destination 4 in 3D, last of the series(thank god).

Finally, i would rate it 1/10 just for 3D effect. Nothing left for actual movie.

Hmm, eu as fi vrut sa ma duc sa-l vad 3D. Dupa ce am citit aici si pe IMDB, renunt la idee.

phyxius
8th September 2009, 18:42
din pacate marea majoritate a filmelor care apar in 3D sunt animatii si horror-uri de 2 bani

poate o sa fie ceva de capul lui 'Avatar'...

Eddy DoubleD
8th September 2009, 18:44
Pai degeaba va duceti la The Final Destination daca nu ati vazut precedentele parti si nu le-ati apreciat. Eu de abia astept sa-l vad.

phyxius
8th September 2009, 19:17
dar daca am vazut precedentele parti si tot nu le-am apreciat? :thinkso:

Eddy DoubleD
8th September 2009, 19:21
dar daca am vazut precedentele parti si tot nu le-am apreciat? :thinkso:

Pai chiar daca le-ati vazut de plictiseala si nu le-ati apreciat, nu cred ca are rost sa vizionezi acest film...Totusi mi s-ar parea naspa sa te fi uitat la primul film, sa nu-ti fi placut si apoi sa te fi uitat si la urmatoarele.

praf_de_stele
8th September 2009, 19:28
de multe ori o a 2`a parte poate fi mai interesanta decat prima
de exemplu, "the grudge" a fost bun, dar "the grudge 2" a fost mai mai reusit. asta in opinia mea. iar partea a 3`a mi s`a parut cea mai urata

YoYoyOi
8th September 2009, 20:08
Hmm, eu as fi vrut sa ma duc sa-l vad 3D. Dupa ce am citit aici si pe IMDB, renunt la idee.

Mie mi-a placut la nebunie Final Destination. Asta ultimul nu l-am vazut inca, dar urmeaza.

Bronco
8th September 2009, 20:15
Primul a fost si cel mai misto, si chiar si al doilea mi-a placut... Insa deja au ajuns mult prea departe, incepe sa devina un fel de telenovela. La fel ca " Saw ". Deja incepe sa ma plictiseasca de fiecare data cand vad un film aflat la al 4-lea sau al 5-lea episod... Ce-i prea mult strica uneori.

Grinco
8th September 2009, 20:24
Mergeti si voi la ceva care chiar merita...Inglorious Basterds :D

A.k.a
9th September 2009, 09:29
Astept sa apara si aici :)

TenisFan
9th September 2009, 13:27
Hai sa fac valuri...
Reservoir Dogs - Film cu buget mic de-al lui Tarantino. Nu-mi vine sa cred cat de umflat este filmul asta pe imdb. E strigator la cer. Primele 10 minute exceptionale apoi doar mediocritate. Jocul actorilor este exagerat pe alocuri. Incearca prea mult si rateaza complet tinta. Daca poti lua ceva bun din filmul asta este doar prestatia curata si solida a lui Tim Roth. Nu pot sa inteleg cum fanboyism-ul dus la extrem fata de Tarantino intuneca mintile in ceea ce priveste filmul asta. In fine 3/10.
Mr. Hobbs takes a vacation - Comedie cu James Stewart. Simpatic filmul si emana si valori morale demne de urmat. 7/10
Ladri di biciclette - Din categoria "nu se mai fac filme ca altadata" va aduc pe platou acest film italian din 1948. Extrem de simplu facut si la obiect. Finalul este incredibil de trist. Enjoy! :(

DanielAndrei
9th September 2009, 15:30
de multe ori o a 2`a parte poate fi mai interesanta decat prima
de exemplu, "the grudge" a fost bun, dar "the grudge 2" a fost mai mai reusit. asta in opinia mea. iar partea a 3`a mi s`a parut cea mai urata

tin sa te contrazic. Majoritatea continuarilor au fost esecuri totale, poate exemplul tau e exceptia de la regula.

A.k.a
9th September 2009, 15:52
tin sa te contrazic. Majoritatea continuarilor au fost esecuri totale, poate exemplul tau e exceptia de la regula.

Terminator 2 e de asemenea o mare exceptie

TeBat
9th September 2009, 17:25
Terminator 2 e de asemenea o mare exceptie

probabil cea mai mare

Grinco
9th September 2009, 17:45
Hai ca si The Dark Knight a fost mai bun ca Batman Begins ;)

TeBat
9th September 2009, 17:52
a fost;da' mai mare e diferenta inte T1 si T2 decat BB si TDN,intelegi?:D

Grinco
9th September 2009, 17:54
Corect...Eu doar am mai dat un exemplu de sequel mai bun. Si mai sunt si altele;)

jo27
9th September 2009, 20:10
Hai sa fac valuri...
Reservoir Dogs - Film cu buget mic de-al lui Tarantino. Nu-mi vine sa cred cat de umflat este filmul asta pe imdb. E strigator la cer. Primele 10 minute exceptionale apoi doar mediocritate. Jocul actorilor este exagerat pe alocuri. Incearca prea mult si rateaza complet tinta. Daca poti lua ceva bun din filmul asta este doar prestatia curata si solida a lui Tim Roth. Nu pot sa inteleg cum fanboyism-ul dus la extrem fata de Tarantino intuneca mintile in ceea ce priveste filmul asta. In fine 3/10.
Mr. Hobbs takes a vacation - Comedie cu James Stewart. Simpatic filmul si emana si valori morale demne de urmat. 7/10
Ladri di biciclette - Din categoria "nu se mai fac filme ca altadata" va aduc pe platou acest film italian din 1948. Extrem de simplu facut si la obiect. Finalul este incredibil de trist. Enjoy! :(

se pare ca valurile facute de tine sint mici, Grudge a provocat un tsunami si ale tale au trecut neobservate :D. mie mi-a placut RD,insa intr-adevar, parca pe alocuri jocul pleiadei de vedete este cam exagerat.

ultimul film vizionat Bruno, cred ca e primul film caruia nu stiu ce sa-i dau...combina anumite secvente excelente, cu altele de o imbecilitate caruia pur si simplu nu i-am inteles rostul. ma rog.....?/10

zebe
12th September 2009, 15:03
Into The Wild. Foarte bun, 9.5/10. Soundtrack-ul e exceptional, si felul in care se potriveste filmului la fel. Emile Hirsch (pe care il stiu din The Girl Next Door) si Kristen Stewart (pe care toata lumea o stie din Twilight) arata ca pot juca si roluri mai profunde.

jo27
12th September 2009, 15:06
Into The Wild. Foarte bun, 9.5/10. Soundtrack-ul e exceptional, si felul in care se potriveste filmului la fel. Emile Hirsch (pe care il stiu din The Girl Next Door) si Kristen Stewart (pe care toata lumea o stie din Twilight) arata ca pot juca si roluri mai profunde.

oooo nu.......vine Sergiu :D

A.k.a
12th September 2009, 15:06
The Ugly Truth: 7/10. Imi plac mult ambii actori
Gamer 4/10: foarte, foarte slab

pinki
12th September 2009, 19:37
Hai sa fac valuri...
Reservoir Dogs - Film cu buget mic de-al lui Tarantino. Nu-mi vine sa cred cat de umflat este filmul asta pe imdb. E strigator la cer. Primele 10 minute exceptionale apoi doar mediocritate. Jocul actorilor este exagerat pe alocuri. Incearca prea mult si rateaza complet tinta. Daca poti lua ceva bun din filmul asta este doar prestatia curata si solida a lui Tim Roth. Nu pot sa inteleg cum fanboyism-ul dus la extrem fata de Tarantino intuneca mintile in ceea ce priveste filmul asta. In fine 3/10.
:(

in sfarsit cineva caruia nu i-a placut filmul asta. cred ca e printre cele mai nereusite ale lui tarantino :)

TeBat
13th September 2009, 21:25
"Goodfellas",bun-8/10

Marius
13th September 2009, 22:49
District 9

In sfarsit un SF chiar bun... singurul regret e ca, daca aveau putina atentie la unele detalii, il puteau face mult mai bun :)

Marius
13th September 2009, 22:52
Into The Wild. Foarte bun, 9.5/10. Soundtrack-ul e exceptional, si felul in care se potriveste filmului la fel. Emile Hirsch (pe care il stiu din The Girl Next Door) si Kristen Stewart (pe care toata lumea o stie din Twilight) arata ca pot juca si roluri mai profunde.

Bravo ma, stiam eu ca nu degeaba te am lista de prieteni pe eRep. :D

JJ
13th September 2009, 23:32
Ma uit la Team America-World Police. Cliseele sunt mult prea exagerate, umorul e cam amar.

Grinco
14th September 2009, 03:43
District 9...Da' shit...10/10 :D

Eddy DoubleD
14th September 2009, 08:36
The Da Vinci Code 7/10
Angels & Demons 8/10

jo27
14th September 2009, 09:48
Frozen River----7.5/10 Melissa Leo a meritat pe deplin nominalizarea la Oscar

Amelie
14th September 2009, 10:20
- Paris Je T'aime - 7.5/10 - mi-au placut povestile, unele sensibile, altele amuzante, frumos construite
- Confessions of a Shopaholic - 3/10 - absolut painful to watch
- True Lies - o sa ii dau 6.5/10, desi cand l-am vazut prima data mi-a placut ai mult

zebe
14th September 2009, 10:51
Good Will Hunting - 8/10 - bun film, insa cam fumata povestea cu underdog-ul care, ajutat de cineva, isi scoate la iveala calitatile.

Sergiu
14th September 2009, 12:22
oooo nu.......vine Sergiu :D

Da, ce să zic, e foarte profund să te doară în cot de lume și să te duci să faci ce ai chef mai ales dacă nu are niciun rost și nimeni nu înțelege rostul în afara tipului.

pinki
14th September 2009, 15:36
inglorious basterds. :D super tare, in sfarsit un film pe care nu-mi pare rau ca-l vad la cinema,.

Eddy DoubleD
14th September 2009, 20:42
Fired Up---6/10 Desi filmul mi-a creeat o foarte buna dispozitie, unele scene au fost "criminal" de amuzante, iar cei doi actori principali chiar au jucat bine, desi pana acum nu am auzit de ei, lipsa totala de originalitate a filmului m-a facut sa scad drastic nota.

Dogville
15th September 2009, 21:19
Antichrist. Wow! :cool: Subiect oarecum banal, excelent dozat c-o violenta ce aduce aminte de The Isle, Kim Ki-Duk. Nu, bre, Tailare? :D In a place called Eden, blessed are the sick! :rolleyes: 8/10

Horsemen. Thriller politist clasic, profund overrated pe imdb, insa. Mi-a placut. 7/10

Dogville
15th September 2009, 22:31
Underrated, adica. :D

irinaidu
15th September 2009, 23:02
doggy , you're alive????

Dogville
16th September 2009, 07:53
Un petit peau :D Merge treaba?

zebe
17th September 2009, 12:39
Boy A. Ii dau undeva pe la 7.5/10, nici nu m-a fascinat, nici nu mi-a displacut...Oricum, intunecat film (nu gasesc alt epitet).

Bumbescu
17th September 2009, 13:21
"Goya's ghosts" de Milos Forman-nu mi-a placut, pare un film rupt in doua, cu o prima parte promitatoare si cu o a doua parte f subtire.

TenisFan
17th September 2009, 14:26
District 9 - Din capul locului vreau sa mentionez faptul ca nu mi s-a parut fabulos. E un film bun insa. Un SF construit destul de simplu. Mi-au placut foarte mult mizeria si decadenta din "societatea" nou creata. Sunt o gramada de subiecte abordate care te pun pe ganduri... Un punct pozitiv l-a reprezentat jocul excelent al actorilor "anonimi". 8-8.5/10. Enjoy! ;)

irinaidu
18th September 2009, 15:16
Boy A. Ii dau undeva pe la 7.5/10, nici nu m-a fascinat, nici nu mi-a displacut...Oricum, intunecat film (nu gasesc alt epitet).

pe mine m-a fascinat cat de bine a jucat baiatul. aveam senzatia ca urmaresc ceva f intim tot timpul filmului. clar " placut" nu e cuvantul potrivit pt filmul asta, dar l-am apreciat f mult.

zebe
18th September 2009, 17:02
pe mine m-a fascinat cat de bine a jucat baiatul. aveam senzatia ca urmaresc ceva f intim tot timpul filmului. clar " placut" nu e cuvantul potrivit pt filmul asta, dar l-am apreciat f mult.

Mie mi-o placut si ideea filmului, una pe care nu am mai vazut-o. Adica vorbim aici de un criminal care a ucis intr-un mod brutal pe cineva, si totusi, personajul asta ii cel mai "nevinovat", cel mai pur dintre putinele personaje care apar pe parcursul filmului.


District 9 - Din capul locului vreau sa mentionez faptul ca nu mi s-a parut fabulos. E un film bun insa. Un SF construit destul de simplu. Mi-au placut foarte mult mizeria si decadenta din "societatea" nou creata. Sunt o gramada de subiecte abordate care te pun pe ganduri... Un punct pozitiv l-a reprezentat jocul excelent al actorilor "anonimi". 8-8.5/10. Enjoy! ;)

Am vazut si eu District 9. Un film foarte ciudat, care, daca ii privit ca un simplu SF cu extraterestri ii foarte slab, asta in principal din cauza stereotipurilor in jurul carora ii construit (extraterestri care aduc a oameni, cu maini, picioare, ochi, degete etc. Chiar si gesturile is foarte umane). Mai sunt si cateva chestii aproape ridicole, cum ar fi alienul care poarta sutien sau cel cu casca de biciclist pe cap, faptul ca extraterestrii se hranesc cu mancare de pisica sau faza cu "inter-species prostitution". Odata interpretat filmul si vazut un pic la un nivel mai profund, se schimba situatia. Eu nu am putut sa-l vad asa, astfel ca nu pot sa-l apreciez.

Interesant e ca actiunea se petrece in Africa de Sud, o zona cu probleme in trecut legate de integrare.

Grinco
18th September 2009, 21:45
Am fost iar la Inglorious Basterds. A doua oara parca e si mai fain, deci, probabil, va fi si o a treia oara:D

Eddy DoubleD
20th September 2009, 20:16
The Pursuit of Happyness---8/10

zebe
21st September 2009, 02:51
A Bronx Tale - Desi bun pe parcurs, finalul e destul de sec. 7.5/10

TeBat
21st September 2009, 10:26
A Bronx Tale - Desi bun pe parcurs, finalul e destul de sec. 7.5/10

desi nu pot spune ca este un film rau,povestea mi se pare cam superficiala,nici macar De Niro nu se incadreaza in nota s-a obisnuita . 7/10

jo27
21st September 2009, 10:32
District 9----7.5/10

Prome
21st September 2009, 11:42
The Million Dollar Hotel
foarte tare 7/10

luluta
21st September 2009, 15:19
Am vazut si eu Inglorious Basterds ala. Mna, ce sa zic? Unele scene is luuuuungi cat o zi de post, dar all in all ii fainut. Oricum, nu m-as duce ca Grinco de 3 ori la el. :D

Bumbescu
21st September 2009, 19:00
The Million Dollar Hotel
foarte tare 7/10

Frumos filmul, intr-adevar......imi aduc aminte ca si coloana sonora era excelenta

irinaidu
21st September 2009, 21:12
he,he. si eu l-am vazut intamplator intr-o noapte, cred ca pe prima. interesant. si eu am retinut ca mi-a placut coloana sonora.

TeBat
21st September 2009, 21:53
"Paths of glory",excelent,insa trebuie sa recunosc ca finalul m-a surprins un pic
"Sometimes I am ashamed to be part of this human race"...asta mi-a placut

Bumbescu
21st September 2009, 22:00
he,he. si eu l-am vazut intamplator intr-o noapte, cred ca pe prima. interesant. si eu am retinut ca mi-a placut coloana sonora.

Predomina U2, insa sunt cateva melodii senzationale din cate imi aduc aminte, intr-una din ele canta chiar Mila Jovovich parca....

Am avut si caseta, stiu ca-mi placea f mult coperta:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Mdhostcover.jpg

irinaidu
21st September 2009, 23:17
ai avut caseta???? dar cand ai vz tu filmul?
mie mi s-a parut fain pt era asa de potrivit pt ora la care l-am vazut. cred ca era in reluare, era pe la 1 noaptea. si e genul ala de film la care nu trebuie sa stai sa-l diseci prea mult pt atunci clar ii gasesti defecte si inceteaza sa mai fie frumos. si de asemea e genul de film de care nu auzi, il vezi din greseala si apoi te miri cand vezi ca l-au mai vz si altii. eu numai mel de la u2 le-am ascultat dar pe youtube .

vlad1607
21st September 2009, 23:33
Inglorious Bastards :ok: superb .

Prome
22nd September 2009, 00:23
Predomina U2, insa sunt cateva melodii senzationale din cate imi aduc aminte, intr-una din ele canta chiar Mila Jovovich parca....

Am avut si caseta, stiu ca-mi placea f mult coperta:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Mdhostcover.jpg

Satellite of Love, dar in film apare o alta versiune(Bono)

http://www.youtube.com/watch?v=D-czfk23ovw

Bumbescu
22nd September 2009, 08:05
ai avut caseta???? dar cand ai vz tu filmul?
mie mi s-a parut fain pt era asa de potrivit pt ora la care l-am vazut. cred ca era in reluare, era pe la 1 noaptea. si e genul ala de film la care nu trebuie sa stai sa-l diseci prea mult pt atunci clar ii gasesti defecte si inceteaza sa mai fie frumos. si de asemea e genul de film de care nu auzi, il vezi din greseala si apoi te miri cand vezi ca l-au mai vz si altii. eu numai mel de la u2 le-am ascultat dar pe youtube .

Prin 2000 sau 2001, dupa care am cautat cateva luni caseta sau cd-ul cu soundtrack-ul.

Prome:ok:

TeBat
22nd September 2009, 22:48
"American history X"...absolut superb! 9/10:ok:

zebe
24th September 2009, 00:25
Entre les murs - Foarte bun, 9/10. Actorii sunt extraordinari, mai ales in conditiile in care, practic, au fost culesi de pe strada. Problemele pe care le trateaza filmul le intalnim si in Romania, deci se pot face usor paralele. Plus faptul ca producatorii au reusit sa aduca impreuna cam tot ce inseamna Parisul, un Paris foarte divers, inghesuit intr-o sala de clasa.

irinaidu
24th September 2009, 00:44
am tot vrut sa vad filmul asta zebe si cumva nu am resit pana acum.

zebe
24th September 2009, 00:50
Si eu il aveam in lista de mult timp. Uita-te.. :P

irinaidu
24th September 2009, 01:00
daca nu as avea blocata reteau pe parte de " imprumutat " :P filme l-as lua acum. sunt f nefericita din punctul asta de vedere. :(

Prome
24th September 2009, 19:03
The Fountain
Nu vreau sa ma arunc la vorbe mari, dar este unul dintre cele mai bune filme din ultimii ani.

irinaidu
25th September 2009, 17:00
eu am vz " harvey " . hmmm, e dragut dar creepy.

Bumbescu
26th September 2009, 21:16
"Good"-very good:D