PDA

View Full Version : Filme pe care le-am vazut in ultima vreme



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

irinaidu
16th May 2008, 00:31
doggy, foarte corect ce zici tu.
mie mi-a placut mult filmul dar m-a intristat si m-a si enervat. pt mine asta nu inseamna ca nu imi place un film. cand am vazut " ramasitele zilei " mi-am dorit sa il pocnesc pe anthony hopkins tot filmul , personajul lui m-a scos din sarite. dar filmul e f bine facut.

dar revenind la discutia despre domnul doctor fane si kitty. ce m-a deranjat e ca lui i-a placut o imagine, de fapt nu stia nimic despre ea , iar putinul pe care il stia de fapt nu era pe placul lui. asa ca atractia carnala din partea unui gentleman , pare o iubire duioasa. ea, o fata simpluta, e totusi capabila sa il iubeasca atunci cand il descopera, adica pt ea nu a fost o chestie carnala . pana aici e 1-0 pt ea. dar el totusi isi cere scuze in ultimul moment, deci e si el totusi baiat de treaba. hai fie 1-1 de la mine. :P

wow, 3 mesaje aproape simultane.
eu nu am nimic de baut pe placul meu in casa :( nimic nu e mai trist decat sa ai alcool in casa , dar doar din ala din care nu iti place.
nici eu nu am citit cartea " the painted veil " , asa ca vb doar de film.

asta e, eu nu ced in a iubi pe cineva pe care il consideri inferior. nu insemana ca trebuie sa avem acelasi nivel de cunostinte in toate domeniile, dar per total nu inteleg cum poti sa te gandesti despre cel care iti sta aproape ca e un retardat.
but hey, oameni diferiti , sentimente diferite. dar daca eu nu pot sa inteleg conceptul , atunci nu pot sa il accept ca adevarat.

bumbi, macar pe tine te apuca filosofia pe fond de bautura, nu e cinstit fata de colegii forumisti care sufera :P

Dogville
16th May 2008, 00:43
Poti iubi pe cineva inferior tie pt ca iubirea e oarba,


De fapt aici vroiam sa ajung dar ma luase somnul :D. Ce-i tot dai cu inferioritatea asta,dom'le ? Mie Kitty mi se pare o persoana ok dpdv intelectual.Ce rost are sa complicam un film care este destul de simplu,zic eu :drak: Adica,booon :D,fata pica ''din prima'' dupa ce-i sopteste ala la ureche cateva vorbe bine spuse...dar si el cata minte are sa tina prizoniera o femeie desi STIE ca aceasta nu-l iubeste? Ce spera? Ce vrea de fapt? Se crede Isus din Nazaret si vrea sa aduca tanara prostituata pe drumul cel bun??? Ca sa ce? Cat il ajuta coeficientul lui de inteligenta in acest moment?

luluta
17th May 2008, 00:42
luluta@ esti prea dasteapta si te "iubesc" prea mult ca sa polemizez prea mult cu tine pe tema asta. Daca vrei sa fii in ton cu marii critici care spun despre film "O calatorie initiatica in timpul careia tanara femeie va intelege adevaratul sens al vietii si al dragostei si va ajunge sa se descopere pe sine insasi.":D e treaba ta dar nu cred ca e cazul.
Nu vreau sa fiu in ton cu nimeni. Daca vroiam sa fiu trendy, acum eram emo. :D

Asa, despre film. Pe mine nu ma deranjeaza cum ai inteles tu filmul, ma deranjeaza faptul ca esti misogin, si ca te-ai legat de un film fain ca sa dai o replica ca aia de mai sus (prima ta replica). Si ca ai scos-o datoare numai pe ea. El, doctorasul frustrat, care o ia de nevasta cu speranta ca sentimentele ei or sa vina pe parcurs nu-i vonavat cu nimic?
Bun, am inteles, tu iti aperi saracia, si nevoile, si neamul :D, dar mai ho, pana la replici misogine, da? :D
Si intrebarea care ma roade de fapt este: de ce ai pus ghilimele mai sus? :mda:

Imi cerea TenisFan mai sus sa spun ceva de Barbierul din Siberia. Merita vazut macar pentru incapatanarea baiatului care a refuzat sa-si scoata masca de gaze pana cand comandantul a recunoscut ca Mozart e un mare compozitor. Zile, adica. Si pentru scena de la final din care curge siropul, dar e sirop din ala amestecat cu vodka, rrrașăn style. (sper ca ati inteles ca nu curge siropul de niciunde, era o metafora :D)

irinaidu
17th May 2008, 01:20
faza cu comandantul si mozart e una din cele mai amuzante intr-un film ever. si cum il adopta apoi comndantul pe mozart si mai si da informatii despre el mai tarziu. criminal. sunt multe faze f amuzante si e si mult sirop cu vodka, vb ta!!!!

The_Blonde
18th May 2008, 18:54
the aristocats :D desenele animate cele mai dragute ever

Dogville
18th May 2008, 19:58
Interesant :drak: Care-i actiunea? :D

irinaidu
18th May 2008, 20:06
aristocats, 101 dalmatieni si cartea junglei le vad macar o data pe an :P

am vazut 21. previzibil . nimic interesant in afara de, daca e sa-l cred pe nepotu', gagica.

Dogville
18th May 2008, 23:02
FARGO.O comedie neagra peste care s-a asternut praful.O brambureala cu ''peizani''americani.O ora jumate pierduta de pomana.Cica un goofy local (William H.Macy )e in mare criza de lovele si pune de-o rapire cu tuta de nevasta-sa in rol principal.Pentru asta angajeaza 2 pseudogangsteri tampiti (Buscemi si Stormare)care transforma totul intr-o baie de sange (vorba vine....).Bonus:un Columbo feminin (oscarizata Frances McDormand dar zau ca nu pricep de ce) rezolva cazul in doi timpi si trei miscari.Cam asta.Exceptand cateva gaguri mai rasarite mi s-a parut un film peste care se poate trece linistit.Nu mai mult de 6/10

buticut
19th May 2008, 22:33
^doar 6? :shocked:Blasfemie!

The_Blonde
19th May 2008, 22:34
nothing hill - un film amuzant si romantic deopotriva :D

Dogville
19th May 2008, 23:35
^doar 6? :shocked:Blasfemie!

ok,rectific, 10/10 cu felicitari :ok: ca tot zicea Bumbescu ca ma schimb dupa cum bate vantul :evil: (pentru statistica: di ce e blasfemie? :drak: )

TenisFan
20th May 2008, 12:43
ok,rectific, 10/10 cu felicitari :ok: ca tot zicea Bumbescu ca ma schimb dupa cum bate vantul :evil: (pentru statistica: di ce e blasfemie? :drak: )Mestere tu esti mai pussy decat returul lui Fedex contra lui Rafito pe zgura. :( Grow a pair or something! ;)
La dolce vita. Film trist si ciudat din punctul meu de vedere. Desi el nu este prezentat ca trist este trist din perspectiva personajului principal care, dupa mine, pluteste in deriva fara niciun tel dedicandu-si viata desfraului si distractiei. Cica e logodit dar nu-l intereseaza prea mult aspectul asta dovada ca scapa de "bagaj" pana la urma. ;) Jurnalistul Marcelo aflat la varsta a doua nu prea are bine definit un rol in viata asta. De altfel nu cred ca a descoperit sensul vietii altfel il urma. Este in cautari si la varsta asta saracutul. :o: Poate intalnirea cu Steiner sa-l fi marcat in vreun fel si stabilitatea sociala si echilibrul social al individului sa-i fi dat o idee despre ce ar trebui sa faca. N-ai sa vezi. He's not crazily impressed by that shit. :( Si apoi tragedia lui Steiner il bulverseaza cu totul. Film bun => bine realizat. Multe filosofii. Sa fie primite bogdaproste. 10/10 ;) Si la mai mare sa curga vinul dulce in pahare! :cry:

Dogville
20th May 2008, 20:42
Mestere tu esti mai pussy decat returul lui Fedex contra lui Rafito pe zgura. :( Grow a pair or something! ;)


:lol: Stiu ca esti in doliu dupa esecurile lamentabile ale campionului nepereche asa ca iti spun cu frumosul sa stai dracu-n banca ta linistit cu faze d-astea de 3 lei.Care e problema ? Nu mi-a placut un film si am spus civilizat acest lucru.Pa !
In rest nu s-a mai intamplat nimic interesant doar ca presedintele american a fost asasinat in timpul summitului Nato din Spania.Asasinat am spus? Hmmmmm...cred ca m-am grabit un pic :drak: Un puzzle de actiune destul de alert, care ar putea tine in priza antiestetii ce atipesc la filmele nota 10 :ok: Votati VANTAGE POINT si veti avea o ora jumate agreabila dupa o zi obositoare la serviciu:teroristi,conspiratii,o urmarire cu masini de nota 10 :ok: plus flashback garla. Desigur,un film util si carcotasilor ,care vor descoperi cateva ''lejeritati'' :D in scenariu dar.......7/10, fara pretentii,just 4 fun !

TenisFan
20th May 2008, 21:38
Esti mai varza decat salata de varza pe care o face maica-mea. :shocked: N-ai inteles nimic din ce-am zis. ;) Ceau!
Street Kings. Da da. Film cu politisti corupti. Da da. Stiam cu totii cum o sa se termine. Keanu joaca bine. La fel si Whitaker. Impuscaturi+urmariri+violenta+niste gagice mistoace. I was like whatever. But it was fun fool! :shocked: 7/10

Datenshi
22nd May 2008, 22:26
Indiana Jones 4 sau cat e. Amuzant, ii dau un 7. :)

Sir. Eko
23rd May 2008, 23:21
auzi unde l-ai vazut?daca l-ai vazut acasa nu imi lasi si mie un torrent ceva sa il descarc si eu

Catalanul
23rd May 2008, 23:24
slabe sanse sa fie torrente cu el si daca sunt cu siguranta au o calitate proasta deoarece filmul a aparut de abia ieri...:rolleyes: maine o sa merg si eu la cinema sa-l vad...

Dogville
25th May 2008, 13:15
Salutare ! Un film care datorita distributiei isi propune un loc de Champions League sfarseste,vai !,cu o participare onoranta in cupa Uefa.THE BUCKET LIST,o povestioara numai buna de urmarit la ceas de seara si numai dupa ce v-ati serbat aniversarea a 75 de primaveri.Ii regasim aici pe Jack Nicholson (cu acelasi rictus de hiena pe chip,aceleasi replici veninoase de crotal etc..)si Morgan Freeman (un fel de Dalai Lama de culoare sau uriasul bland...dupa preferinte :)) .Boooon...deci doi batranei care sufera de cancer in stadiu terminal alcatuiesc o lista cu ultimile lor dorinte inainte de a-si da duhul si apoi purced voiniceste la indeplinirea lor.Urmeaza apoi (cu mult prea multa rapiditate...) o succesiune de cadre cu cei doi amici ai nostri prin tot felul de locatii de pe glob (un tribut adus efectelor speciale de ultima ora de la Hollywood :)). Ce sa mai zic....se filozofeaza mult si plicticos,se musteste de previzibil si clisee...per total un film prost pe care jocul,totusi inspirat al actorilor, nu-l poate salva de recycle bin.Sorry folks....5/10 :drak:

pinki
28th May 2008, 14:32
mie mi s-a parut simpatic.

irinaidu
28th May 2008, 14:50
eu am vazut 27 de rochii. tot un film plin de clisee. nimic interesant in el. actorii principali sunt aratosi dar cam atat.

Datenshi
28th May 2008, 14:57
auzi unde l-ai vazut?daca l-ai vazut acasa nu imi lasi si mie un torrent ceva sa il descarc si eu

L-am vazut in Plaza, la lansarea formatului digital. Aparuse in aceeasi zi si pe torrente, dar eu zic sa astepti o calitate mai buna.

Dogville
28th May 2008, 17:20
3 bucati :D A.CANIBAL HOLOCAUST :ras-plans::ras-plans: dati-o dracului de treaba! Adica nu ma intelegeti gresit,nu e un film chiar de 1 dar....:happy (nu pot sa ma abtin ).Deci:incepe ca-n Jules (Bali)Verne:o expeditie dispare in jungla amazoniana,continua ca-n D-ale Carnavalului:obiceiuri si traditii :D tribale si se termina cu masa mare traditionala :drak: http://img252.imageshack.us/img252/2885/vlcsnap11060qc7.png


4/10 ca sunt boier !

B.EVIL DEAD 1 Din nefericire mi-am facut timp si pentru prima parte a trilogiei Evil Dead :D Pe scurt :cateva aventuri cu spirite,posedari,bla,bla,bla...nici n-am ce sa povestesc:porcarie memorabila .O singura sugestie:luati acest film ca pe o comedie si va veti simti mult mai bine.Scena in care o fatuca este viol(ent)ata de cativa pomi fructiferi face toti banii :D 2/10 in my opinion

http://img152.imageshack.us/img152/7930/vlcsnap15710vp5.png

YoYoyOi
28th May 2008, 17:33
io nu inteleg de ce te mai uiti la kkturile astea? :D

adica vezi din primele minute ca e o porcarie fara margini... de ce nu "schimbi canalul"?

Dogville
28th May 2008, 19:56
... de ce nu "schimbi canalul"?

Am ambitz mare :D ..si oricum nu-mi place sa trag concluzii pripite :drak: Boon..ramasesem la C (incepuse ploaia si stiti cum functioneaza clicknet-ul....:drak: ) THE BANK JOB .Un film nesperat de bun cu Jason Statham.3 agarici vor sa dea lovitura vietii asa ca planul de a jefui o banca ce le este oferit pe tava de o super tipa (fusese gagica unuia din ei.... ) pica cum nu se poate mai bine.Numai ca asta nu le spune chiar totul...:drak: si incepe un balamuc de nedescris Super film britanic,fratilor:umor fin si actiune cam de 9/10...parerea mea (ce sa va mai spun...am ras juma' de ora la o poanta celebra despre West Ham :happy si in plus Statham nu da cu pumnu' decat in ultimile 5 minute :D...) Hai,la treaba ca asa ceva nu se rateaza :ok:

http://img156.imageshack.us/img156/5153/vlcsnap22221lz7.png

http://img138.imageshack.us/img138/8414/vlcsnap22708dx0.png

http://img508.imageshack.us/img508/5316/vlcsnap23896bq2.png

White Shadow
28th May 2008, 20:02
eu am vazut 27 de rochii. tot un film plin de clisee. nimic interesant in el. actorii principali sunt aratosi dar cam atat.

draguta blonda din film :yes:............

Dogville
28th May 2008, 20:26
Vad ca pacatuiesti in continuare fiule :D...bine ca doar cu privirea,Doamne apara si pazeste :D

Sir. Eko
28th May 2008, 20:36
Splinter 8/10
mi-a placut http://www.imdb.com/title/tt0429115/

White Shadow
28th May 2008, 20:38
Dogule..urmeaza sa ma uit la 6 filme...nu am mai vazut de mult timp un film si trebuie sa recuperez..sa imi spui la care nu merita sa ma uit din astea 6

1.Jumper
2.Stret Kings
3.The Eye
4.Superhero Movie
5.Untraceable
6.Flash Point

Dogville
28th May 2008, 20:47
Haaaaaa...vezi daca nu citesti cu atentie ce mai scriu ''fratii'' pe acest forum de film? Jumper e slabuteanu (merg pe mana lu' frati-miu care l-a vazut :drak: ma rog,daca-ti plac filmele cu paladini et.comp.....:D),Untraceable l-am vazut personal...renunta,deocamdata :no: The Eye....am preferat originalul (care mi-a placut :ok: ) In rest..nu cunosc :D dar am citit cate ceva cateva pagini mai in spate (street kings).Vezi si tu......io am in plan Sweeney Todd si There will be blood dar nu prea sunt genu' meu :D

PS.Dar iti recomand The Bank Job...ce dracu' :ok:

TaciAcolo
28th May 2008, 22:46
http://www.youtube.com/watch?v=cMUFm7qibc4&feature=related cine vrea sa vada o porcarie de film

Poveste de Cartier 2008 , Calinescum , Tociu, Palade ...si inca cativa manelisti:D

relansat
28th May 2008, 23:13
unde gasesc si io filmu? :drak:

TaciAcolo
28th May 2008, 23:52
pe odc ..ori ca dai search guta sau filmu e la fel de raspandit:D

Datenshi
29th May 2008, 08:06
The Constant Gardener (Prietenie absoluta) - 7/10. Mi-a placut filmul. Nu stiu daca in cartea ecranizata se specifica pe undeva ca e bazata pe fapte reale, dar sunt convins ca lucruri de genul asta chiar se intampla prin Africa.

buticut
31st May 2008, 10:18
Vezi si tu......io am in plan Sweeney Todd si There will be blood dar nu prea sunt genu' meu :D



Sa te fereasca sfantu' sa comentezi de el, ca altfel vei avea aceeasi soarta precum TenisFan :drak:. Daca nu ti-l place, te sfatuiesc sa te abtii de la comentarii or you'll feel my wrath :evil:. Genul filmului este musical, asa ca sa nu ai pretentii sa fie mai mult de 25% din film fara dialoguri cantate.



1.Jumper - nope
2.Street Kings - so-and-so
3.The Eye - doar daca poti trece peste faptul ca Jessica Alba can't act
4.Superhero Movie - daca esti fan Scary Movie,Epic Movie etc
5.Untraceable - nimic iesit din comun
6.Flash Point - nu l-am vazut

Un film recent vazut?Viridiana - estetica uratului - frumos si socant chiar si la peste 40 de ani de la aparitie. O palma data peste fata societatii pline de moravuri "discutabile" si un film in care dualitatea omului este exploatata la maxim.

YoYoyOi
31st May 2008, 10:23
Am vazut aseara "What happens in Vegas" o comedie romantica foarte draguta cu Cameron Diaz si Ashton Kutcher. Amandoi deceptionati de anumite aspecte ale vietii, se intalnesc in Vegas se imbata si se casatoresc. El castiga 3 milioane de verzisori dar cu moneda ei. Asa ca in privinta divortului, pe care-l doresc amandoi, ramane problema impartirii banilor. Cum reusesc o sa vedeti voi.
Un film extrem de amuzant si de relaxant 9/10.

Dogville
2nd June 2008, 22:27
Yoyo,ce inseamna "El castiga 3 milioane de verzisori dar cu moneda ei '' ? In fine,hai ca m-ai facut curios desi nu prea ''halesc'' comedii (faza aia cum ca se imbata si dupa aia se casatoresc m-a convins :drak: ).
Hai cu doua horroruri ca nu mai suport dulcegariile astea :

UNREST . Inca un productie din colectia ''Films to die 4 '' :drak:,o colectie ce se adreseaza impatimitilor genului horror.Pana acum am servit GRAVEDANCERS :ok: si REINCARNATION (cam naspa).Ontopic:O poveste simplutza cu un spirit care nu-si gaseste linistea :drak: Super ok,dar un film exclusiv pentru horr (or)cahoolics 7/10

http://img50.imageshack.us/img50/3268/vlcsnap38697iw1.png

http://img72.imageshack.us/img72/7978/vlcsnap39166mh7.png




FRONTIERE(S) varianta frantuzeasca pentru HOSTEL.Un horror sub orice critica dpdv al scenariului (nu ca acest gen de film ar excela dar..e prea cusut cu ata alba ) dar al dracului de terifiant in multe momente :ok: Aveam o parere asa de buna despre Samuel le Bihan.....chiar e surpriza neplacuta a filmului :( 6/10 pentru ca se scoate pe final cu cateva ''monstruozitati'' pe care le-am gustat din toata inima

http://img503.imageshack.us/img503/6209/vlcsnap47337ks6.png

http://img162.imageshack.us/img162/7119/vlcsnap49369eh1.png

Enjoy !!!

YoYoyOi
2nd June 2008, 22:45
pai la aparat din ala, cum dracu ii zice... slot machine :D

Dogville
2nd June 2008, 22:50
Ma,in cazu' asta ,io n-as divorta :D dar....in final se impaca,da ? :drak: Daca da....de ce sa ne mai uitam la film ca tocmai ni l-ai povestit pe tot :drak: Glumesc,desigur....Cameron e :ok: incestuosu' alalalt nu-mi place :D

Tyler Durden
3rd June 2008, 00:16
Am vazut un film aseara.

luluta
3rd June 2008, 00:43
Nu-i nimic, asteptam sa-ti aduci aminte si cum se cheama. :happy
Da' io cred ca n-ai vazut nimic. Vorbeste alcoolu' etilic din tine. :D

Tyler Durden
3rd June 2008, 00:52
Am atat de multe de spus nimanui...

luluta
3rd June 2008, 01:00
Daca incepi cu tristeti de-astea, nu mai vorbesc cu tine.

Tyler Durden
3rd June 2008, 01:04
Adica vrei sa spui ca urmeaza sa ma dai la porci (spre satisfactia meschina a lui Gica Chioru). :D

luluta
3rd June 2008, 01:24
Oai da chiar, tre sa ma mai intersectez cumva cu amiba mioapa, sa-i zic vreo doua. :D

Dogville
3rd June 2008, 06:58
Am atat de multe de spus nimanui...

EMOtionant :D Dar,hai,frate cu filmu' ala nu ne mai tine in tensiune....

Sasuke Uchiha
3rd June 2008, 19:10
the mist ... superb!

Dogville
4th June 2008, 20:08
Si un film istoric :

KATYN, nominalizat la ultimile Oscaruri, pentru film strain. O drama poloneza (marca Andrzej Wajda )despre atrocitatile comise de Uniunea Sovietica in timpul celui de-al doilea razboi mondial impotriva a peste 20.000 ofiteri si soldati polonezi in padurea Katyn (1940).Pe scurt: in '39,Germania si URSS isi impart gospodareste Polonia si apoi incep dure masuri de represiune impotriva opozantilor:nemtii pe linia Auschwitz-Birkenau,rusii,mai pragmatici din fire,rezolvand cu executii sumare problema intelectualitatii poloneze :drak: Dupa care incepe mascarada,cu cei doi invadatori acuzandu-se reciproc de crime de razboi.Sensibil,tulburator,cu mici soparle patriotarde (era nevoie ?).....sa zic 7/10 ca film artistic si poate mult mai mult ca documentar !

http://img293.imageshack.us/img293/5761/vlcsnap23214ir7.png

http://img186.imageshack.us/img186/8871/vlcsnap24229qc3.png

TenisFan
5th June 2008, 00:10
Ba dogville pe cand o caracterizare la Sweeney cu poze? Vad ca buticut arde de nerabdare sa afle cum l-ai gasit. Pe film nu pe Sweeney. :shocked: Si fii atent ca e musical da? ;) You shall feel her wrath anyways because... Well just because. :(

buticut
5th June 2008, 00:57
Ba dogville pe cand o caracterizare la Sweeney cu poze? Vad ca buticut arde de nerabdare sa afle cum l-ai gasit. Pe film nu pe Sweeney. Si fii atent ca e musical da? You shall feel her wrath anyways because... Well just because.

Because I'm meeeeean and you all deserve to die mwhahaha

Parca imi imaginez :rolleyes::


SWEENEY TODD: un inceput lent, nu stiu ce tot cantau aia acolo despre Londra :headbang:.Dupa aia mai apar si gandaci prin bucatarie, da' tipa aia da cu sucitoarea in ei si tot nu se opreste din cantat :(. Il duce sus pe Sweeney, ii povesteste ce s-a intamplat cu familia lui, el incepe sa le cante briciurilor un cantec despre prietenie si isi ridica asa frumos bratul completat :mda:. Parca-parca simt ca o sa fie ceva actiune pana la urma :yes:. Marinarul ala emo tot o simte pe Johanna.Apare si un copil ce promova un elixir miraculos pentru cresterea parului, are loc ceva concurs unde Borat ala in albastru cu pantaloni stramti tot se umfla in pene. Sweeney Todd e obsedat sa puna mana pe judecator si dupa multe asteptari,cam dupa o ora incepe in sfarsit sa curga ketchup :shocked:. Judecatorul se duce si el sa-si taie barba, lumea apreciaza placintele doamnei Lovett, Sweeney canta si ingenuncheaza plin de bucurie, mai curge nitel sange :drak:. Sa zic 6/10 :no:, pentru ca Johnny face un rol de exceptie, pentru By the sea si pentru final, ca in rest prea mult au cantat aia si m-au plictisit :sleep:. Mi-am pierdut 2 ore din viata :headbang:

Asta e un contra-exemplu.DON'T TRY THIS!

Dogville
5th June 2008, 01:01
Mda....Caius Iulius Germanicus era un tanar vlastar de nadejde al Imperiului Roman:traia cu sora-sa,ii placeau si barbatii,intr-un cuvant era un Penis Fan renumit.Cunoscutii ii spuneau CALIGULA (cizmulita)si,drept sa va spun,i se cam potrivea numele asta.Perspective la tron erau,slava tie Isis,preaslavita,dar baiatul nostru se gandeste sa urgenteze problema si pune de-un mic asasinat pentru unchiul sau,Tiberius.Proclamat imparat,si-a dorit sa fie ...rege :ok:.Chefliu renumit,criminal monstruos,nebun sadea...nici ca se putea gasi o persoana mai potrivita pentru a ilustra decaderea Imperiului Roman.Colac peste pupaza,nea regizoru' n-are de lucru si asesoneaza aceasta frumoasa fresca istorica cu largi scene pornografice,fapt care ar putea oripila pudibonzii care colcaie p-aici,dar daca asa s-au intamplat lucrurile e bine sa se respecte adevarul gol golut (nu e metafora....:D ). Malcolm Mc Dowell face o treaba foarte buna...un one man show,la naiba ! :D 8/10 sa fie !

http://img383.imageshack.us/img383/9444/vlcsnap207637ou3.png

http://img515.imageshack.us/img515/6425/vlcsnap209450dd4.png

PS. Buticut,te mananca ceafa ?

buticut
5th June 2008, 01:04
PS. Buticut,te mananca ceafa ?

*scratching my backhead

Nope, nici vorba :P

little_earl
6th June 2008, 21:12
Reign over me - 9/10

YoYoyOi
6th June 2008, 21:24
the mist ... superb!

deci tu esti ala care-mi datoreaza 2 ore din viata.
Doua ore pierdute deampixu pentru un film deampulea, cu un joc al actorilor execrabil, cu o idee tampita, si un personaj absolut enervant.
Deci nu va uitati la filmul asta nici daca ar fi ultimul film de pe lumea asta.

Brady_12
6th June 2008, 21:44
Am vazut in seara asta EuroTrip...o comedie de-a dreptu geniala!

Zabriskie
6th June 2008, 21:45
lol, poate ca nu e genul tau de film, dar the mist merita vazut.

YoYoyOi
6th June 2008, 21:50
de ce merita vazut? de la inceput e un fiasco. Acel proces/cearta/ce-o fi cu vecinul de culoare nu e explicat deloc pe parcursul filmului, cu toate ca pare a fi un element important in relatia dintre cei doi. Nebuna aia fanatica e bagata in seama de toti de parca ar fi Mesia in loc sa-i rupa capul dupa prima zi de stat in supermarket. Ataca goangele alea ca nebunele pe acolo si ei stau si se uita ca fraierii. Monologuri cretine, mai ales al nebunei din buda, fara nici un sens.
Asta ca sa nu mai zic ca interpretarea este specifica filemlor de categoria a noua...
Corect, nu-mi plac filmele de genul asta, dar am apreciat unele cu adevarat bune (Godzilla, Independence day, Cloverfield). Asta e de tot rahatul.

phyxius
6th June 2008, 21:51
Asta e de tot rahatul.

parerea ta...

YoYoyOi
6th June 2008, 21:53
parerea mea :D

Dogville
6th June 2008, 23:45
Parerea mea e ca avem de-a face cu un film foarte bun :ok:
Un SF de calitate desi bate moneda pe un subiect destul de tocit:interactiunea :drak: cu civilizatiile extraterestre.
Mai interesant mi s-a parut felul in care este descris comportamentul acelor persoane claustrate in magazin,duplicitatea lor,felul si usurinta cu care pot fi mani****ti,prostia,lasitatea..etc...Monstruletii aia care zburau au fost pretextul perfect pentru a scoate la iveala toata mizeria morala care se poate ascunde in oameni (baaaa...cam adanca asta...:groggy: ).
Cred ca filmul devine mai interesant pe masura ce inainteaza spre final iar ultimile secvente sunt cu adevarat sfasaietoare :( ..basca muzica aceea care pur si simplu te ravaseste :ok:
@yoyo : a)nu cred ca acel conflict era f.important pentru ce avea acest film de transmis dar nu e greu de presupus motivul (ce dracu'...toti avem vecini...mai ne certam,mai bem o bere,mai mergem pe la tribunal...:D )

b)monologul nebunei nu e fara sens...ea cita din Biblie (probabil Apocalipsa...chiar nu ma pricep....dar un personaj interesant a avut Marcia Gay Harden :ok: )

c) ''Doua ore pierdute deampixu pentru un film deampulea, cu un joc al actorilor execrabil, cu o idee tampita''

Esti sigura c-ai prins ideea ? :drak: In rest..esti prea categorica...:D

PS. Era sa uit....8/10 ( e un pic cam lung....)

relansat
7th June 2008, 00:09
Am incercat sa vad filmul care`ti poarta numele, dog, da` m`am plictisit pe la capitolul 2 si am bagat ceva lejer, What's happening in Vegas, o comedie draguta care a mers mult mai bine :D
Recomand tuturor iubitorilor genului filmul.

mikeyy
7th June 2008, 00:13
Am vazut The Jacket..e un film psihologic ( drama , thriller) care are ca tema principala calatoria in timp. E destul de ambiguu la inceput, nu intelegi mare lucru, dar pas cu pas misterul e dezlegat... mi-a placut, un film bun cu o prestatie pe masura din partea actorilor :ok:
L-a ma vazut cineva?

Dogville
7th June 2008, 00:23
L-a tot dat HBO-ul pana acum un an.Foarte sensibil film...mie mi-a placut :ok:

LE. Ieseanule,mai insista,mah...tre sa prinzi ideea :D

White Shadow
7th June 2008, 13:10
lol, poate ca nu e genul tau de film, dar the mist merita vazut.

merita vazut pe naiba...

Grinco
7th June 2008, 15:52
Corect, nu-mi plac filmele de genul asta, dar am apreciat unele cu adevarat bune (Godzilla, Independence day, Cloverfield). Asta e de tot rahatul.

Daca alea 3 filme sunt "cu adevarat bune" atunci The Mist ar trebui sa ia Oscarul, Palme d'Or si Ursul de Aur cativa ani la rand :D

YoYoyOi
7th June 2008, 15:59
ioi :groggy:

Dogville
7th June 2008, 16:01
merita vazut pe naiba...

Te trezisi talica ? :D De fapt ai dreptate..monstruletii aia plini de maioneza din The Descent erau mult mai agreabili :D

Grinco
7th June 2008, 16:04
Dogville, cum ai caracteriza prestatia Danutei Stenka din Katyn? Nu de alta , dar e un fel de neam cu mine :D

Dogville
7th June 2008, 16:39
Sa-ti traiasca neamul,Grinco :D Cand m-ai intrebat habar n-aveam cine e Stenka asta :D...eu dintre actorii polonezi nu-i cunosc decat pe Daniel Olbrychski si pe gagica aia care a jucat in Contele de Monte Cristo,Dagmara Dominczyc.....ce sa zic,filmul nu e rau...nici actorii...dar daca nu esti implicat emotional intr-o poveste de genul asta parca nu te prinde :drak: Stenka ta vad ca e mult imbatranita in film(in realitate arata mai bine:D),foarte sobra....in film ea e nevasta unuia care-a fost omarat de rusi in padurea aia si incearca sa lupte impotriva ocupatiei sovietice pentru a scoate la iveala acele crime de razboi....cam patetic :evil: Dar daca e ruda cu tine.....:D o apreciez la superlativ :ok::D

Dogville
8th June 2008, 12:02
Nu stiu daca ati observat vreodata acele persoane care,aflate intr-o galerie de arta,sunt entuziasmate pana la paroxism de tablouri ciudate in care subiectele principale sunt trei linii verticale, doua puncte si alte cateva mazgalituri. :drak: Parca-i si auzi: ''ce sublim!...aceasta-i arta adevarata...observati estetica culorii,rafinamentul constructiei :D,sincretismul absurdului liric :D,onirismul densitatii....ma rog,si alte asemenea bazaconii pe care le-am apreciat intotdeauna la superlativ :drak:
Am facut aceasta lunga (si probabil neinspirata introducere) pentru ca tocmai am vazut Sweeney Todd,the demon barber of Fleet Street .Un film facut,probabil,pentru oricine,mai putin pentru public :drak: Trebuie sa recunosc...un film slaaaab cu o poveste subtire !
Ii regasim pe Johnny Depp,care pastreaza coafura din Calaretul fara cap si mimica inconfundabila Jack Sparrow,pe Helena Bonham Carter,femeia care nu-si aranjeaza niciodata parul :drak: dar si pe cretinoidul Borat,care se potriveste in rol ca nuca-n perete.Peste toate,insa,e muzica....un asediu continuu care te sufoca si-ti distrage orice farama de atentie (aici,din pacate,tre sa fiu de acord cu o persoana f.importanta de pe acest forum :evil: ).
In concluzie...un film experimental,probabil....care poate spune ceva criticii de specialiate (cunoastem povestea...asa s-a zis si la No country....alta catastrofa :drak: )si fanilor Depp.Cum nu fac parte din niciuna din categoriile susmentionate,nu am observat decat un film dezamagitor.Fara nota...just stay away !!!

Noroc cu IRREVERSIBLE,un thriller frantuzesc mai vechiut cu Vincent Cassel si Monica Belucci.O poveste interesanta si o maniera de filmat care m-a acaparat imediat (se incepe cu ...sfarsitul :drak: apoi inaintam in pasi de rac :D intru devoalarea povestii).Un film destul de dur,foarte alert...care ti se intipareste pe retina.
Buuun asa...8/10

luluta
8th June 2008, 12:54
Mai Dogville, e interesant ce zici tu mai sus, dar de ce pui atatia zambareti? Pentru desene animate avem Cartoon Network. :D
Irreversible e intr-adevar un film interesant. Nu mi-e greu sa-mi imaginez ce anume ti-a placut la el. :D

TenisFan
8th June 2008, 13:19
Irreversible e intr-adevar un film interesant. Nu mi-e greu sa-mi imaginez ce anume ti-a placut la el. :DFaptul ca Monica e violata in mod repetat? :yeah: Ah si faptul ca o vedem pe Monica goala. That's all we need. Ba dogville ai dat cu nuca-n perete precum a fost Boratinho potrivit pentru rolul din Sweeney. O sa fii executat, decapitat, ghilotinat(si celelalte parti ale corpului) apoi o sa te lipeasca la loc o sa te gazeze si o sa fii asasinat pe forumul asta de catre buticut. Si apoi o sa fii judecat. :( Si cand ai zis ca trebuie sa fii de acord(din pacate) cu un VIP(era clar ca era vorba despre je) de pe forumul asta m-am simtit atat de flatat si apoi m-am simtit emotionat in ultimul hal si nu mi-am putut stapani lacrimile. :( Oricum n-o sa traiesti prea mult deci bafta. Jesus Christ cand o pune buticut mana pe tine. :( Testamentul ti l-ai facut? I wish you the best of luck. :-s

White Shadow
8th June 2008, 14:29
Te trezisi talica ? :D De fapt ai dreptate..monstruletii aia plini de maioneza din The Descent erau mult mai agreabili :D

nu se compara The Descent cu tampenia aia de film dar na..cum aude lumea de Stephen King gata ii ...toti incep sa transpire...

Street Kings ...alt film tampit...acelasi subiect obosit cu politisti corupti...penibil.

phyxius
8th June 2008, 14:59
tampenia aia de film

hai frate, lasa-ma.

White Shadow
8th June 2008, 15:01
hai frate, lasa-ma.

dar cine are treaba cu tine ?.....

phyxius
8th June 2008, 15:03
trebuie cineva sa aiba treaba neaparat cu mine ca sa-mi zic parerea despre film?

ca altfel nici tu n-ai fi zis nimic despre el in primu rand...

White Shadow
8th June 2008, 15:11
alte pareri ale unor persoane care au vazut The Mist :

"cel mai prost scenariu si efecte proste si regie vai si amar"

"Nu cred ca exista film mai prost ca acesta .Mi-am irosit 117 minute pretioase din viata .Dezastruos.NU VA UITATI LA EL !(cel mai sincer sfat care il pot da):|"

"Ii dau o stea doar pt k e facut dupa Stephen King, in rest...groaznic!!!M-a exasperat tembela in rolul credincioasei.Sunt neplacut surprins de cum a regizat Darabont filmul.Pacat, pt ca ''the green mile'', a fost superb.Actorii au jukt lamentabil, ce mai, una peste alta va sfatuiesc sa sariti peste caricatura asta"

"Oribil !!!....efecte speciale proaste, o poveste destul de idioata...si un final...ciudat. Nu-l recomand"

"Filmul nu mi s-a parut chiar infricosator, nu stiu daca merita catalogat ca fiind horror. Nu mi-au placut decat doua lucururi :ideea de a-i tine pe oameni captivi fricii si terorii. Instinctul de conservare se trezeste si ii face sa comita lucruri reprobabile pe care poate nu le-ar comite intr-o societate cu norme morale si legale pe care ar fi obligati sa le respecte.
Al doilea lucuru care mi-a placut a fost finalul ironic.


In rest nu gasesc nimic interesant nici macar in jocul actoricesc si nici in efectele speciale.
Bucatica aceea de monstru care zacea in magazie a "asteptat sa fie vazuta de incredulii stransi in supermarket ca apoi in secunda doi sa se lichiefieze". C'mon! De ce nu i s-a intamplat nimic pana atunci?
Sau copilasul acela care il tot striga disperat pe tatal lui, iar un monstru care incerca sa il atace? Femeia care il avea in grija doar "parea" ca incerca sa impiedice inevitabilul!
A fost oricum mult mai slab decat m-as fi asteptat, desi trailerul parea chiar interesant."

si mai sunt destul de multe pareri de genul...dar nu mai are rost sa continui...fiecare cu preferintele lui.

phyxius
8th June 2008, 15:17
...

asa pot sa-ti gasesc si eu destule pareri ale celor carora le-a placut. dar ce rost are? ca sa-ti dovedesc ca unor oameni le-a placut? nu cred ca-i nevoie. asa cum nu era nevoie sa-mi arati tu ca sunt unii care cred ca-i un film prost. deja stiam asta.

horror nu e. stiu ca probabil tu ai vrut sa fii speriat de el, dar te-ai uitat la el asteptandu-te la altceva. a fost etichetat asa din cauza monstrilor din poveste. e mai mult un thriller psihologic decat orice altceva. daca nu-ti place, e treaba ta, dar e facut asa cum King scrie si multe romane - e axat pe personaje si pe relatiile dintre ele.

Zabriskie
8th June 2008, 16:05
ma amuza ca lumea se plange de efectele speciale, da-o dracu' de treaba...


sau ca finalul e ciudat. (scris cu alb, spoilere) ar fi fost excelent daca s-ar fi apucat sa se ia la bataie cu aia si sa doboare monstrul in stil war of the worlds, sau sa vina armata sa ii salveze exact in momentul in care o aratare din aia vroia sa le muste jugulara...

buticut
8th June 2008, 16:06
Sweeney Todd,the demon barber of Fleet Street .Un film facut,probabil,pentru oricine,mai putin pentru public Trebuie sa recunosc...un film slaaaab cu o poveste subtire !
Ii regasim pe Johnny Depp,care pastreaza coafura din Calaretul fara cap si mimica inconfundabila Jack Sparrow,pe Helena Bonham Carter,femeia care nu-si aranjeaza niciodata parul dar si pe cretinoidul Borat,care se potriveste in rol ca nuca-n perete.Peste toate,insa,e muzica....un asediu continuu care te sufoca si-ti distrage orice farama de atentie (aici,din pacate,tre sa fiu de acord cu o persoana f.importanta de pe acest forum ).
In concluzie...un film experimental,probabil....care poate spune ceva criticii de specialiate (cunoastem povestea...asa s-a zis si la No country....alta catastrofa )si fanilor Depp.Cum nu fac parte din niciuna din categoriile susmentionate,nu am observat decat un film dezamagitor.Fara nota...just stay away !!!

Dogville, just stay away from this forum :mda:. Filmul este facut pentru publicul care stie sa aprecieze arta - fiindca Sweeney Todd este artistic, este o capodopera a unui gen de filme care prinde greu la publicul adolescentin necopt si amator de comedii jalnice. Te plangi de poveste? E simpla si eficienta, fiind pusa in scena pentru prima data pe muzica lui Sondheim in urma cu aproape 30 de ani. Sweeney este un mit urban, nici acum nu se stie exact daca a existat in realitate sau nu.Si ce povestea lu' pește ti-ai dori cand actiunea e plasata in Londra victoriana?!Vroiai mutanti si extraterestri veniti sa terorizeze planeta?


pastreaza coafura din Calaretul fara cap si mimica inconfundabila Jack Sparrow

Am auzit multe bazaconii la viata mea, dar asta le intrece pe toate. Ma rog, fie, coafura are ceva din Ichabod Crane, doar ca mai are si o suvita alba care a accentuat starea de depresie in care s-a aflat personajul timp de 15 ani. Mimica inconfundabila Jack Sparrow?GOD! Urgent la control oftalmologic cu tine. In primul rand, nu are nici o farama de Jack Sparrow. Jack Sparrow - personaj comic, Sweeney Todd - personaj tragic. Manierismele lui Jack Sparrow - comparabile cu cele ale unei fete pre-pubertine :D, manierismele lui Sweeney Todd - subtile si chiar cu o alura eleganta. Jack Sparrow are un drunken accent, Sweeney Todd are cockney. Vad ca esti genul acela de om cu tendinte accentuate de a vedea in fiecare interpretare a unui actor acelasi personaj (memorabil).Helena Bonham Carter in rolul doamnei Lovett is a dark figure, obsedata si orbita de pasiunea pentru Benjamin Barker/Sweeney Todd, insa fara sa intre intr-o sfera vulgara.Borat...:rolleyes:. Il cheama Sacha Baron Cohen aka Signor Pirelli. Mai lipsea sa-i spui Professor Snape judecatorului Turpin. Iar, nu vad ce ti s-a parut nepotrivit la el. Avea doza perfecta de ridicol si banal necesara personajului si a facut chiar o treaba buna.


Peste toate,insa,e muzica....un asediu continuu care te sufoca si-ti distrage orice farama de atentie

Doamne, ia-ma acum :no:! SWEENEY TODD: THE DEMON BARBER OF FLEET STREET e musical. M-U-S-I-C-A-L. Miu-zi-căl! Pe dracu te sufoca si-ti distrage atentia. Cum ar putea sa ti-o distraga, cand versurile cantecelor "tell the story" si evidentiaza trasaturile personajelor?! Eu ce sa-ti fac daca te scarpinai in urechi in timp ce se derulau pe ecran? Numai un geniu putea sa scrie un cantec despre un om a carui minte o ia pe carari gresite (Epiphany) sau o "serenada" dedicata prietenilor care reprezinta legatura sa cu trecutul (My friends). De la acting/singing, pana la atmosfera totul e perfect.Filmul abunda de metafore, psihologii complexe ale personajelor si de aer gotic, exact ce avea nevoie filmul. Tim Burton stie sa spuna povesti si sa scoata in evidenta talentul actorilor (cea mai buna interpretare a lui Johnny Depp de la The Libertine incoace si cel mai bun film al lui Burton de la Ed Wood incoace). Filmul este un horror musical facut in stil clasic, ca un omagiu adus filmelor lui Boris Karloff. Sangele si violenta sunt over-the-top, tocmai pentru ca atentia sa ramana fixata asupra personajelor care au fiecare o "agenda personala" si care aparent diferite, au multe in comun.


....care poate spune ceva criticii de specialiate
Yes,yes! 2 Globuri de aur, 3 nominalizari la Oscar, cu un premiu castigat, critici mai mult decat favorabile. Macar aici ai nimerit :rolleyes:.


No country....alta catastrofa )
Si imi amintesc ca nici Fargo nu ti-a placut :rolleyes:. You deserve to die!



O sa fii executat, decapitat, ghilotinat(si celelalte parti ale corpului) apoi o sa te lipeasca la loc o sa te gazeze si o sa fii asasinat pe forumul asta de catre buticut. Si apoi o sa fii judecat.

Pe aproape,dar nu chiar. O sa-l decapitez, il faramitez, il bag in cuptor si ta-taaa! scot placinte cu carne cu numele lui pe ele :drak:! Pofta buna :D

Cat despre The Mist, doar pentru ca voua nu v-a placut nu va da dreptul sa-l disecati in bucatele-bucatele.Cand critic un film, spun doar ca mie personal nu mi-a placut si daca am chef spun si de ce, nu ma arunc in afirmatii de genu: "E o porcarie de film, nu stiu cum poate sa va placa". In fine...:rolleyes:

Dogville
8th June 2008, 22:08
Mda,buna ziua ti-am dat si mare belea pe cap mi-am luat . Teoria ta e impecabila....aproape m-ai convins ca acest film este o capodopera universala :ok: Din pacate am vazut si filmul si,repet,e groaznic :groggy: Ma lasa rece Sondheim si muzica aceea EMO :D.Londra victoriana,zici ? Eu credeam ca actiunea are loc la Stefanesti...sau Sintesti...nu-mi era prea clar,saru'mana de informatie :ok:
Cand am zis de mimica a la Sparrow n-am vorbit aiurea:este o faza cand Depp afiseaza acelasi ranjet tamp inconfundabil.N-o mai caut acum s-o postez pentru ca mi-e lene si de doua ori sila.Doamna Lovett nu e vulgara,ai dreptate...doar un fel de Alina Plugaru bruneta :evil: Iar faza cu Borat era o gluma...si dupa cum stii,astea nu se povestesc,se spun pur si simplu:cine pricepe,bine...cine nu,sanatate si virtute !
Numai un geniu putea sa scrie un cantec despre un om a carui minte o ia pe carari gresite Hmmm...cred ca si Freud a scris cateva ...dar nu le-a pus nimeni pe muzica :D
critici mai mult decat favorabile. Normal..asa cum am spus,e un film cu circuit inchis :D Oricum,inteleg logica ta: cui a placut acest film e cel mai frumos si destept,manca-l-ar mama pe el :D...iar cui nu...public adolescentin necopt si amator de comedii jalnice
Iar de Tim Burton m-am cam plictisit ... La el toate personajele arata la fel,mananca din gunoaie si-si taie venele :D Basca atmosfera gotica (sa te citez..)...bla,bla....
Cam asta.....am spus de ce nu mi-a placut,tu ai incercat sa ma indrepti pe calea cea buna cu rezultat 0 :D Terminam aici,da?

buticut
8th June 2008, 23:32
este o faza cand Depp afiseaza acelasi ranjet tamp inconfundabil
Asta cere pedeapsa capitala. Sa nu te legi de ranjetele lui,ai inteles? :evil:
Zambetele lui Sweeney sunt pur si simplu diabolice, provocate doar de prezenta "prietenilor" sai sau de gandul la razbunare, cu o singura exceptie, cand zambeste nervos fiindu-i teama ca Toby ar putea descoperi mana aceea lasata pe dinafara :P. Doamne, acuma ai ajuns sa te legi de Johnny ca zambeste la fel in filme :lol:



Iar de Tim Burton m-am cam plictisit ... La el toate personajele arata la fel,mananca din gunoaie si-si taie venele Basca atmosfera gotica (sa te citez..)...bla,bla....

N-ai mai auzit de "director trademark"? Asta e stilul lui si gata. A dovedit insa ca nu se pricepe doar la a crea filme cu atmosfera intunecata si cu decoruri gotice, ci si la filme care abunda de culori (vezi Big Fish, Charlie and the Chocolate Factory) sau chiar filme alb-negru (genialul Ed Wood).Personajele ar fi emo doar daca s-ar sinucide/si-ar taia venele, dar ele taie capete/gaturi :D.Oricum termenul asta "emo" e overrated :D.Sigur,ii plac personajele neintelese si "batute" de societate, pentru ca acelea sunt cele mai complexe.Sweeney involueaza de-a lungul filmului si trece prin multe stari sufletesti (teama, nesiguranta, scarba, tristete, furie, culminand cu moartea sa interioara).


Oricum,inteleg logica ta: cui a placut acest film e cel mai frumos si destept,manca-l-ar mama pe el ...iar cui nu...public adolescentin necopt si amator de comedii jalnice

Vezi, te-ai prins!Manca-te-a mama pe tine :P.


tu ai incercat sa ma indrepti pe calea cea buna cu rezultat 0
Hey, apreciez ca macar ai recunoscut CA CAlea mea e cea buna :yes:.

Dogville
8th June 2008, 23:43
Ufffff....am scapat ieftin :P

Neeeeeext? There wil be...whaaaaat? :evil: Altadata, ca tare m-a tinut azi in tensiune Buticut :P

buticut
9th June 2008, 00:32
Ufffff....am scapat ieftin :P

Crezi tu.Imediat ma duc sa-mi scot briciul de la naftalina, ca m-ai enervat destul :drak:. Sweeney Todd e cel mai fine exemplu de "this is how you should do it".Sa faci un musical implica de la bun start anumite riscuri, dar pe deasupra sa mai fie si classic horror...si sa iasa asa...jos palaria tuturor celor implicati!



Neeeeeext? There wil be...whaaaaat? :evil: Altadata, ca tare m-a tinut azi in tensiune Buticut :P

Aici te ciopartesc daca ti-l va placea :lol:. Stiu ca sunt cam singura in asta,dar nu mi-a placut deloc There will be blood. Ca mie sa-mi placa un film, trebuie sa-mi pese. De un personaj, de doua, de cainele vecinului, nu conteaza, de cineva. In There Will Be Blood, Daniel Plainview putea sa se duca naibii, ca nu mi-a pasat (idem Eli). Nicio actiune de a sa nu m-a facut sa simpatizez cu el, nu mi-a permis sa-i vad latura umana.Mi s-a parut un personaj dominat de setea de putere, opac si "plat" precum numele sau. A fost departe de acel "cool factor" al personajului negativ, pe care l-a avut Javier Bardem in No Country For Old Men.Da,da,stiu, marele Daniel Day-Lewis, care a luat enshpe mii de premii pentru rol...e bun, dar mi se pare ca face prea mult over-acting, pe scurt striga de multe ori ca nebunul in film.In general prefer interpretarile mai subtile, unde dialogul e de prisos pentru a contura trasaturile personajului. Scena de la final unde Daniel face pe maimutoiul imi aminteste de clasicul The Shining, unde Jack Nicholson overacts la greu. Cum spuneau fanii nemultumiti, personajul lui Jack nu a surprins cand a innebunit. Revenind la There Will Be Blood...nu mi-a placut si gata, slit my throat :D! E prea lung, prea multe "long shots", un subiect neinteresant din punctul meu de vedere...

Fabiusd
9th June 2008, 05:49
Am vazut de curand United 93, un film despre atentatele de la 11 septembrie asupra turnurilor gemene, in special despre singurul avion care nu si-a atins tinta, si se spune ca tinta lui ar fi fost casa alba.
Foarte interesant filmul, urmariti-l.

TenisFan
9th June 2008, 12:51
Basca atmosfera gotica (sa te citez)Rectific: mega gotica. Fixed. :shocked: ;)
buticut cand formatia "Garbage" a facut cantecul ala "Paranoid" cred ca dupa tine s-a inspirat. Oricum dementa ta ma induioseaza. ;)

buticut
10th June 2008, 00:45
Rectific: mega gotica. Fixed. :shocked: ;)
buticut cand formatia "Garbage" a facut cantecul ala "Paranoid" cred ca dupa tine s-a inspirat. Oricum dementa ta ma induioseaza. ;)

God, iar incepi :rolleyes:?Sa-ti pice degetele ca sa nu mai tastezi niciodata cuvantul "dementa" cu o referire directa la propria mea persoana. Nu de alta, dar am ramas fara material pentru placinte :drak:.Daca imi amintesc bine, nici tie nu ti-a placut There Will Be Blood, asa ca shut up :P.Apropo, cu ce ocazie ai ascultat melodia?Spune, spune!:D

rob_din
10th June 2008, 02:16
Efectele speciale din The Mist sunt de o penibilitate absoluta. Eu nu zic sa fie efecte speciale ultimul racnet, dar nici chiar asa

TenisFan
10th June 2008, 08:59
God, iar incepi :rolleyes:?Sa-ti pice degetele ca sa nu mai tastezi niciodata cuvantul "dementa" cu o referire directa la propria mea persoana. Nu de alta, dar am ramas fara material pentru placinte :drak:.Daca imi amintesc bine, nici tie nu ti-a placut There Will Be Blood, asa ca shut up :P.Apropo, cu ce ocazie ai ascultat melodia?Spune, spune!:DNu mi-a placut There will be blood corect. Mi s-a parut fad si neinteresant avand in vedere lungimea filmului. Am apreciat ce-a vrut sa se faca dar pur si simplu nu m-a atras prea mult. A ramas din el doar rolul lui Daniel Day Lewis. Nu mai stiu in ce context am ascultat ultima data melodia. Am ascultat-o cu foarte mult timp in urma dar sunt sigur ca era pe un fond de relaxare sau ceva. :cry: De ce sa-mi pice degetele? :( Am maini de fotomodel ca George din Seinfeld. De fapt asta mi-e slujba de zi cu zi ce-mi asigura X5 si Q7 in fata scarii. :cry: :( Si oricum dementii si ciudatii fac lumea sa se invarta asa ca nu te mai plange prea mult si nu ma mai ameninta cu masina de tocat carne ca te amenint cu alte melodii. Posibil exemplu: bullet with the butterfly wings. :shocked:

buticut
10th June 2008, 15:57
Am maini de fotomodel ca George din Seinfeld. De fapt asta mi-e slujba de zi cu zi ce-mi asigura X5 si Q7 in fata scarii.
Sa inteleg ca esti ca un magnet pentru fete? :)


Posibil exemplu: bullet with the butterfly wings. :shocked:

Gata m-am prins! Esti emo! :D

Maine o sa vizionez in sfarsit In Bruges asa cum se cuvine. Am mai avut o tentativa cu cateva saptamani inainte, dar se vedea execrabil si am renuntat.

TenisFan
10th June 2008, 16:25
Gata m-am prins! Esti emo! :DAti auzit-o prima data de la buticut. Smashing Pumpkins sunt emo! :shocked: :(

Dogville
10th June 2008, 17:11
Macar chitaristul ala japonez :D

buticut
10th June 2008, 20:21
Ati auzit-o prima data de la buticut. Smashing Pumpkins sunt emo! :shocked: :(

NO! I was just saying that you are!:D
Citez din posturile tale anterioare:
"ma induioseaza", "m-am simtit emotionat in ultimul hal si nu mi-am putut stapani lacrimile.", "bullet", "[...]sunt emo" :ras-plans:

TenisFan
11th June 2008, 12:33
Deci pana acum am descoperit ca sunt o fire sensibila. :rolleyes: Si mi-s slab de inger si am frica de D-zeu. :shocked: Restul totusi nu ma incadreaza in curentul emo. Ascult drum and bass, am treaba cu lamele doar cand ma rad, am freza normala si nu prea ma imbrac precum aia ci ma imbrac :cool: . Nici filme emo nu prea privesc. :o: Ba stai. De fapt sunt emo. :D Am inteles ca prinde la pustoaicele de liceu. Vorba aia: eu imbatranesc dar fetele de liceu au aceeasi varsta. :yeah: :yes:

buticut
11th June 2008, 14:14
There are no such things as emo movies,dear ;).Sau cel putin nu-mi amintesc eu sa fi vazut unul care sa ma faca sa am pofta de taiat o vena,doua :thinkso:.Btw am inceput sa vad In Bruges ieri, nu l-am vazut pe tot fiindca nu mai lipsea mult sa aiba capul meu un rendez-vous cu tastatura de oboseala :lol:. E cool :D, mi-am dat seama ca are talent Colin Farrell :shocked:, doar ca din pacate a jucat in destule filme "dubioase" care nu m-au convins.

Looking forward to seeing Vicky Christina Barcelona soon :D!

A.k.a
13th June 2008, 17:08
Indiana Jones 4. Merge, desi unele faze sunt prea exagerate

phyxius
13th June 2008, 17:48
^^^

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=nuke+the+fridge

Dogville
13th June 2008, 22:55
Michael Clayton poa' sa fie un film bun daca va plac povestile (aparent) intortocheate cu final fericit (tot aparent):D.
Clooney,un ''jack of all trades'':D talentat, cu multe conexiuni,lucreaza la o firma de avocatura unde rezolva neoficial neortodox :D diverse probleme:mai un trafic de influenta,mai un lobby,mai o musamalizare...faze d-astea :drak: Gambler vicios,personajul nostru involueaza incet dar sigur ...pana intr-o zi, cand este pus in fata unui caz cu adevarat important:unul din avocatii straluciti ai firmei trece de partea ''ailalta'' a baricadei si pericliteaza castigarea unui proces foarte important pentru firma.Cre' ca povestea aduce bine,bine :D cu Erin Brokovich...da' acolo personajul principal era mult mai umanizat,mai bine conturat,mai carismatic :drak:.Clooney,la costum negru,mereu impecabil :D face o treaba excelenta dar scenariul sufera din lipsa originalitatii.Ce mi-a placut, a fost monologul de inceput a lu' Tom Wilkinson care-ti taie rasuflarea (te ia durerea de cap cand vezi cine-a castigat Oscaru' pentru rol secundar masculin...Wilkinson e cu doua clase peste,si asta cand tace....:drak:).Tilda Swinton,oscarizata filmului,vrea sa para malefica (reuseste doar prin look..:drak:)dar trece aproape neobservata....
Cam asta....8/10 pentru un film care tre'ea sa fie, ACOLO, sus.....:drak:

buticut
14th June 2008, 02:53
Mai sa fie, da' esti plin de draci azi (ieri) :lol:

A.k.a
14th June 2008, 13:56
^^^

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=nuke+the+fridge

Stiu :happy Si faza cu maimutele e realista :groggy:

luluta
14th June 2008, 14:47
Michael Clayton

Cam cate minute din film n-ai avut habar despre ce se vorbeste acolo?
Pentru mine a fost foarte stresant filmul asta.

Dogville
14th June 2008, 15:46
Cam cate minute din film n-ai avut habar despre ce se vorbeste acolo?

Ca sa fiu sincer...foarte putine :evil: Am fost foarte atent(....:de la tenis mi se trage...:lol:) la monologul de inceput,am citit printre randuri, si,cum am spus,mi s-a parut ca actiunea aduce nitel cu Erin Brokovich(tot ceva legat de o companie acuzata de diverse chestii..poluare..etc..) asa ca am fost foarte linistit pe toata durata filmului.



Pentru mine a fost foarte stresant filmul asta.

:shocked::shocked: Cum asa? Te da pe tine gata,o cinefila inveterata,un ''amarat'' de thriller clasic cu flashback ? Hmmmmm.....

irinaidu
14th June 2008, 17:36
nu am mai vazut un film nou ( prin nou nu creau sa zic neaparat nou facut ci nou pt mine ) de ceva vreme. si nu stiu ce sa vad. sugestii?

Dogville
14th June 2008, 22:01
nu am mai vazut un film nou de ceva vreme. si nu stiu ce sa vad. sugestii?

E greu ,ca esti pretentioasa :D Poa' sa fie SEVERANCE ? O parodie britanica la adresa filmelor horror destul de reusita.Ca fan al genului ,eram destul de sceptic insa a iesit o comedioara acceptabila.Pacat de partea de final care treneaza lamentabil...pana atunci era de nota 8 ....plus 4...hmmmm,avem un film de 6/10 fratilor !!!!

PS.Da plot is: un team building weekend se transforma in team killing weekend :D Enjoy si nu prea !!:drak:

TenisFan
15th June 2008, 14:34
nu am mai vazut un film nou ( prin nou nu creau sa zic neaparat nou facut ci nou pt mine ) de ceva vreme. si nu stiu ce sa vad. sugestii?In Bruges. Filmul asta mi se pare excelent. Incepe plictisitor apoi oamenii principali se angreneaza in tot felul de scene bizare spun eu In Bruges. Apropos de Bruges este un oras fabulos si regizorul a avut grija sa ne arate asta. Apoi lucrurile incep sa prinda viata ritmul este din ce in ce mai alert si se incheie cu aparitia lui Ralph Fiennes care presteaza frate! :yeah: Nu zic mai multe. 8.5/10 :shocked: ;) Ah am uitat sa zic e dark comedy filmul. ;)

irinaidu
15th June 2008, 14:57
eu in dorinta de a vedea azi un film am pus aseara la downloadat cateva, poate, poate o fi vreunul bun de ceva. dupa care am inchis calculatorul si am dormit.:ciocan: asa ca firesc azi nu aveam nici un film de vazut :groggy:

Sasuke Uchiha
15th June 2008, 15:02
in bruges in descarc chiar acum , nu prea mai stiu ce filme sa descarc
doomsday , slab

Dogville
15th June 2008, 15:59
SLITHER este,probabil,inca unul din ''puisorii''aparuti dupa Alienu' lu' Ridley Scott.Alte variatiuni pe aceeasi tema tocita...bla,bla 3/10

buticut
15th June 2008, 18:38
In Bruges. Filmul asta mi se pare excelent. Incepe plictisitor apoi oamenii principali se angreneaza in tot felul de scene bizare spun eu In Bruges. Apropos de Bruges este un oras fabulos si regizorul a avut grija sa ne arate asta. Apoi lucrurile incep sa prinda viata ritmul este din ce in ce mai alert si se incheie cu aparitia lui Ralph Fiennes care presteaza frate! :yeah: Nu zic mai multe. 8.5/10 :shocked: ;) Ah am uitat sa zic e dark comedy filmul. ;)

Suntem pe felie aici! :D

grande
15th June 2008, 19:53
Unde pot sa trag si eu filmul ,,Il bisbetico domato ,, cu A Celentano si O Mutti ,versiunea in franceza ?

este un film destul de vechi ,cred ca de prin anul 1982 :ok:

luluta
15th June 2008, 20:26
Ca sa fiu sincer...foarte putine :evil: Am fost foarte atent(....:de la tenis mi se trage...:lol:) la monologul de inceput,am citit printre randuri, si,cum am spus,mi s-a parut ca actiunea aduce nitel cu Erin Brokovich(tot ceva legat de o companie acuzata de diverse chestii..poluare..etc..) asa ca am fost foarte linistit pe toata durata filmului.


:shocked::shocked: Cum asa? Te da pe tine gata,o cinefila inveterata,un ''amarat'' de thriller clasic cu flashback ? Hmmmmm.....
Erin Brockovich e usurel, nu merge comparatia. Acolo actiunea are loc sub ochii tai, pe cand in Michael Clayton faptul e deja consumat si tu tre sa fii atent si la actiunea curenta si tre sa intelegi si ce s-a intamplat de fapt. Si-n plus, Erin Brockovich nu era avocat si actiunea se simplifica mult, iti prezinta totul prin ochii ei de "om simplu". In astalalt nici nu mai zic. :headbang:
Deci m-a enervat groaznic filmul. Singurul lucru care mi-a placut e ca l-am vazut pe Clooney la costum si usor neras, cum imi place mie. :D

Irina, iti recomand Chocolat, daca nu l-ai vazut deja.

irinaidu
15th June 2008, 20:31
mersi luluta dar l-am vazut chiar la cinema .
am pus 4 filme sa se downloadeze dar vad ca dureaza 100 de ani.

luluta
15th June 2008, 20:35
Atunci nu-ti mai recomandam nimic, ca tu oricum le-ai vazut pi tati. :P

irinaidu
15th June 2008, 21:20
mi-a mai scapat cate unul pe ici pe colo :P de exemplu nu am vazut nici in bruges , nici michael clayton.

jesus supremu
15th June 2008, 22:17
irina pana la urma ai gasit en la cama? e chilian filmul.ti-am zis ca mi-a facut o impresie deosebita.si va recomand un film de care imi aduc aminte de la 8 ani.e japonez si e despre un caine al carui stapan moare insa el se duce si-l asteapta in locul obisnuit din gara pana la moarte.se numeste hachiko monogatari si este inspirat de un caz real cainele are azi o statuie in tokyo in fata garii.deosebit filmul:ok:

adi_sampon
15th June 2008, 22:19
Acuma a fost pe HBO :In cautarea fericirii cu Will Smith ,o oveste a unui negru ,fara sa fiu rasist care este nevoit sa se intretina impreuna cu copilul sau lipsit de ajutorul nevestei si far ao slujba .Se angajeaza ca broker dupa o lupta grea cu greutatile vieti (doarme la camine ,etc ) foarte interesant ,merita vazut pentru a va forma o idee despre el
un 8/10 merita ,poate chiar mai mult

jesus supremu
15th June 2008, 22:19
irina pana la urma ai gasit en la cama? e chilian filmul.ti-am zis ca mi-a facut o impresie deosebita.si va recomand un film de care imi aduc aminte de la 8 ani.e japonez si e despre un caine al carui stapan moare insa el se duce si-l asteapta in locul obisnuit din gara pana la moarte.se numeste hachiko monogatari si este inspirat de un caz real cainele are azi o statuie in tokyo in fata garii.deosebit filmul:ok:
hopa am gasit si un linkhttp://http://www.youtube.com/watch?v=P3s11acb7Z8
am mai gasithttp://http://www.youtube.com/watch?v=UywMQa3Ic2Y
enjoy

irinaidu
15th June 2008, 22:41
nu l-am vazut. dar am gasit acum un link si l-am pus si pe asta la download. acum mi s-a terminat de downloadat un film pt care am vz cuvinte de bine pe aici. ma bag sa ma uit.

luluta
15th June 2008, 23:45
Aoleu ce frumos suna filmul cu cainele!! Tre sa-l vad si eu.

Sasuke Uchiha
16th June 2008, 00:03
irina pana la urma ai gasit en la cama? e chilian filmul.ti-am zis ca mi-a facut o impresie deosebita.si va recomand un film de care imi aduc aminte de la 8 ani.e japonez si e despre un caine al carui stapan moare insa el se duce si-l asteapta in locul obisnuit din gara pana la moarte.se numeste hachiko monogatari si este inspirat de un caz real cainele are azi o statuie in tokyo in fata garii.deosebit filmul

jesus... orochimaru ehhh...:D:D:D

in bruges , tare filmul

irinaidu
16th June 2008, 00:21
vazut kiss kiss bang bang. noroc ca robert downey si val kilmer sunt simpatici ca altfel filmul e cam plictisitor dupa prima 1/2.

ps: mircea nu pot sa vd linkurile de pe youtube pe care le-ai pus. oare de ce?

pps: m-am apucat sa downloadez en la cama, dar unde gasesc subtitrari???

luluta
16th June 2008, 01:06
Singurul lucru care m-a enervat la Kiss Kiss Bang Bang e cliseul clasic "era tac'su, ma!!". In rest e de urmarit, e fain.

irinaidu
16th June 2008, 02:19
aoleu tocmai am vazut un film groaznic de prost. stiu e vina mea ca m-am uitat. "made of honour " - ar merge mai repede made of horror. orice cliseu iti trece prin minte despre comediile romantice se regaseste in filmul asta. si eu sunt de obicei indulgenta cu genul asta de filme pt ca sunt unele fara pretentii, dar asta e insultator.:headbang:
plus tipa din filmul asta mai jucase si in ala pe care tocmai terminasem sa il vad.:groggy:

jesus supremu
16th June 2008, 07:58
sa vedem daca mergehttp://http://www.youtube.com/watch?v=P3s11acb7Z8
hm iar incepe cu intranet settings ce naiba mai e si asta?in orice caz intrati pe google si cautati hachiko monogatari daca vreti un preview

buticut
16th June 2008, 13:35
aoleu tocmai am vazut un film groaznic de prost. stiu e vina mea ca m-am uitat. "made of honour " - ar merge mai repede made of horror.

Ti-a facut Patrick Dempsey cu ochiul? :D

Dogville
16th June 2008, 20:04
Baaaaa....eu de obicei nu recomand filme ,dar IN BRUGEStrebuie vazut,revazut,rasvazut si apoi bagat la insectar :D Pur si simplu BESTIAL ! Pustanului asta cordit :D de Colin Farrell ii vine manusa un scenariu care serveste poante de categorie grea in fiecare minutel din film...pe final,un menage a trois splendid :D Basca muzica aia...so fuckin' Bruges :D. Dupa mine,cel mai tare din 2008 pana acum ...10/10

irinaidu
16th June 2008, 20:48
atata reclama ii faceti ca mi-e teama ca nu o sa se mai ridice la asteptari cand o sa-l vad.

buticut, imi recunosc greseala. mi-a facut patrick cu ochiul. my bad !!!! :P

Dogville
16th June 2008, 21:18
Adica n-ai incredere in puhoiul de forumisti (numa' unu' si unu' :D )care ti-l recomanda la unison ? Mergi pe mana noastra :ok:

buticut
16th June 2008, 21:34
Adica n-ai incredere in puhoiul de forumisti (numa' unu' si unu' :D )care ti-l recomanda la unison ? Mergi pe mana noastra :ok:

I was the first! In buticut we trust! :D

Dogville
16th June 2008, 21:37
La clatite inainte....:D

PS. Nici la razboi nu mi-e rusine cu tine :D

TenisFan
16th June 2008, 22:55
Ba cand faceti schimb de id-uri si conferinta pe mess? :shocked:

buticut
17th June 2008, 02:06
Cred ca ar fi distractiv. Anarhie totala! :cry:

Btw pe front nu misca nimeni in fata mea!:cool:

The_Blonde
17th June 2008, 07:01
sex and the city .... e un fel de creme de la creme :D

TaciAcolo
17th June 2008, 14:21
Zeitgeist exceptional documentaru`

Grinco
18th June 2008, 15:04
Ce este asa exceptional in Zeitgeist? Chestiile alea sunt dezbatute deja de o gramada de carti si documentare mult mai bine realizate.
Am vazut si eu In Bruges. Superb. Plus ca m-a facut sa mai trec un oras pe lista celor pe care vreau sa le vad.
Mai recomand si The Kite Runner care e dovada ca, uneori, niste baieti de 12-13 ani din Kabul le pot da lectii de actorie figurantilor de la Hollywood

Sasuke Uchiha
18th June 2008, 19:12
misery si Perfect Blue , excelente ambele

Dogville
18th June 2008, 19:59
PENNY DREADFUL spune povestea unei adolescente (Rachel Miner)care,in copilarie,isi pierde parintii intr-un accident de circulatie.Incercand sa refaca traseul mortal de odinioara pentru a scapa de fobia de care sufera (teama de masini),impreuna cu terapeutul sau (Mimi Rogers),accidenteaza usor un tanar.Ei,si in continuare este pus in scena un intreg carusel al terorii care inainteaza,gradat,spre ceea ce parea un thriller de calitate.In mare parte a si fost,dar,ce pacat !,dupa ce construieste cu migala o intreaga metamorfoza a personajului principal(actiunea se desfasoara majoritar intr-o masina,deci claustrofobia e la ea acasa...),dupa ce-ti storci creierii incercand diverse teorii inteligente,scenaristul o coteste decisiv spre un final cliseistic,incheind lamentabil un film care TREBUIA si PUTEA sa fie mai inspirat (cel putin finalul..).Din pacate ultima impresie conteaza: 6,5/10

http://img91.imageshack.us/img91/5176/vlcsnap9929qb9.png

http://img110.imageshack.us/img110/2421/vlcsnap9429fw2.png

MEMOIRS OF A GEISA marcheaza inceputul sfarsitului traditionalismului de moda veche.Imposibil de descris in cuvinte,un film in care culorile colpesesc si hinotizeaza . Nici pe departe o capodopera,totusi un film puternic despre vointa,iubire si destin .Parerea mea...:D ).Si ce rost mai au alte comentarii,de vreme ce personajul principal se descrie atat de bine ? '' O gheisa nu are voie sa vrea,nu are voie sa simta.Gheisa este o artista a lumii plutitoare.Ea danseaza,canta,te distreaza...orice vrei....restul este in umbra,restul este secret...'' Da,domnilor,in aceasta seara ne delectam cu cateva trufe absolut unice:Ziyi Zhang,Michelle Yeoh,Gong Li....:ok: Enjoy !!!

PS. Si o mica carcotasie din partea mea:nu inteleg de ce trebuia vorbit in engleza acest film:anacronismul e infiorator si te calca pe timpan ....8/10

http://img521.imageshack.us/img521/6073/vlcsnap23358gj9.png

http://img229.imageshack.us/img229/7822/vlcsnap24729ze1.png

http://img229.imageshack.us/img229/2061/vlcsnap26149kb4.png

http://img299.imageshack.us/img299/713/vlcsnap27305bs6.png

http://img508.imageshack.us/img508/3311/vlcsnap27663js1.png

http://img374.imageshack.us/img374/6945/vlcsnap28150ql4.png

Vraciul
18th June 2008, 21:37
Ce este asa exceptional in Zeitgeist? Chestiile alea sunt dezbatute deja de o gramada de carti si documentare mult mai bine realizate.


mai zi-ne cateva documentare in afara de illuminati, fahrenheit 9/11, cantec pentru masacru, sicko, zeitgeist precum si cateva carti in romana care le-ai vazut si citit. chiar sunt interesat.

luluta
19th June 2008, 00:29
Mda, mult laudatul Zeitgeist! Mai multe lucruri noi aflu de la MythBusters decat din documentarul asta.

Dogville, nu sunt de acord cu tine intr-un punct. Memoirs of a geisha e mult mai dramatic in engleza decat ar fi fost in japoneza. Au ei un fel de a vorbi de parca rad mereu. Nu cred ca ar fi fost la fel filmul.

luluta
19th June 2008, 00:53
Si inca ceva: nu pot sa cred ca ai dat pentru "In Bruges" 10/10 si pentru "Memoirs of a geisha" 8/10. Huooo! :D

Am vazut si eu In Bruges, ca m-ati imbatat de cap pe aici. Ce v-a dat chiar asa pe spate la el? Poate doar accentul irlandez al lui Farrel sa-l mai fi salvat, in rest, scena cu piticul de la sfarsit mi s-a parut previzibila. Prea se batea moneda ca piticii mor, trebuia sa crape si asta din film.

phyxius
19th June 2008, 01:08
pt ca In Bruges e una din cele mai amuzante comedii negre din ultima vreme. nu bate War. Inc (continuarea spirituala a lui Grosse Point Blank) cu John Cusack, totusi.

eu nu i-as da 10/10. dar eu nu dau niciodata note d-astea ca si cum as corecta o lucrare de control...

irinaidu
19th June 2008, 02:14
Mda, mult laudatul Zeitgeist! Mai multe lucruri noi aflu de la MythBusters decat din documentarul asta.


hei , eu am aflat foarte multe lucruri importante de la mythbusters :P

buticut
19th June 2008, 03:10
Si inca ceva: nu pot sa cred ca ai dat pentru "In Bruges" 10/10 si pentru "Memoirs of a geisha" 8/10. Huooo! :D

Am vazut si eu In Bruges, ca m-ati imbatat de cap pe aici. Ce v-a dat chiar asa pe spate la el? Poate doar accentul irlandez al lui Farrel sa-l mai fi salvat, in rest, scena cu piticul de la sfarsit mi s-a parut previzibila. Prea se batea moneda ca piticii mor, trebuia sa crape si asta din film.

Acea faza era mai mult pentru a sublinia faptul ca si hitmenii au principii si se tin de ele fara sa conteze pretul pe care il au de platit. SPOILER: Harry crede ca a impuscat un copil, in timp ce Ray incerca sa-i spuna ca de fapt e un pitic. Harry mentionase mai devreme in film ca de va omori vreodata un copil se va impusca pe loc - irony, isn't it? Finalul e oarecum ambiguu, presupunem ca Ray a murit desi nu se stie clar. Cert este ca Bruges a fost ca un iad pe pamant pentru el.

Pe langa umorul negru, e si genul acela de hit-men buddy movie care-mi place :D.Overall, In Bruges e awesome si e unul dintre cele mai bune filme ale anului pana acum.

Grinco
19th June 2008, 14:17
mai zi-ne cateva documentare in afara de illuminati, fahrenheit 9/11, cantec pentru masacru, sicko, zeitgeist precum si cateva carti in romana care le-ai vazut si citit. chiar sunt interesat.

Documentare vad ca ai enumerat si tu destule in afara de Zeitgeist. Ar mai fi Loose Change, In Plain Sight etc ( pe astea mi le aduc aminte acum). Cat despre carti...depinde la ce parte din Zeitgeist te referi. De ex, legat de partea cu religia, poti citi Istoria Religiilor de Eliade :D Daca te pasioneaza conspiratiile poti citi si cartile lui Jan van Helsing. Ultima carte citita de mine cu privire la ''stapanii lumii'' e "Clubul Bilderberg", aparuta cu Saptamana Financiara acum cateva luni.

TenisFan
19th June 2008, 18:05
Si inca ceva: nu pot sa cred ca ai dat pentru "In Bruges" 10/10 si pentru "Memoirs of a geisha" 8/10. Huooo! :DNu e de 10. Asta-i clar. E de 8.5. :cry: Asta-i si mai clar ca am zis eu. :happy Dar de 10 ii Fiennes. De fapt Fiennes e intotdeauna de 10. De 10 e si orasul. Dar si multe dialoguri de pe acolo sunt de 10. Oricum 10 nu dau decat la Fight Club si d-astea. Trebuie sa fie mega solidddddddd. :shocked:

Lover
19th June 2008, 18:51
mai zi-ne cateva documentare in afara de illuminati, fahrenheit 9/11, cantec pentru masacru, sicko, zeitgeist precum si cateva carti in romana care le-ai vazut si citit. chiar sunt interesat.

Bowling for Columbine
un documentar despre 2 baieti care au fost dimineata la bowling si apoi s`au dus la liceul lor/colegiu si au impuscat o gramada de elevi si profesori. Facut de acelasi regizor care a facut Fahrenheit 9/11, Sicko.

Grinco
19th June 2008, 21:19
Ala e "Cantec pentru masacru" :D

luluta
19th June 2008, 21:21
Ia ce i-am atins pe unii cu "In Bruges"-ul vietii. Calm, e ok dar nu e extraordinar cum il faceati voi pe aici.

The other Boleyn girl - vazut, placut. Un film de vazut pentru amatorii epocii elisabetane, desi vine cam tarziu tinand cont ca e prima parte dintr-o serie de 3 filme de acest gen. Deci, ordinea cronologica ar fi: The other Boleyn girl, Elizabeth: the virgin queen si Elizabeth: the golden age.

Lover
19th June 2008, 22:42
Ala e "Cantec pentru masacru" :D

ce traducereee ... mamaaaa :ras-plans: te apuca rasu`... sau plansul ?!?!
parerea mea, nu ar trebui sa se mai traduca titlurile filmelor. daca nu se pot traduce mot a mot si sa se inteleaga, mai bine nu se traduc.

Dogville
19th June 2008, 23:31
Ia ce i-am atins pe unii cu "In Bruges"-ul vietii. Calm, e ok dar nu e extraordinar cum il faceati voi pe aici.


Huo sa fie si la tine atunci...:D

buticut
20th June 2008, 02:03
Ia ce i-am atins pe unii cu "In Bruges"-ul vietii. Calm, e ok dar nu e extraordinar cum il faceati voi pe aici.
Yes, I am calm, doar ca ai interpretat cam superficial sfarsitul,atata tot :cry:

Vreau neaparat sa vad The Visitor si Snow Angels,dar nu le gasesc :(

Lover
20th June 2008, 02:31
am vazut atatea filme in ultimele zile... incat nici ce am vazuta alaltaieri nu`mi mai amintesc :headbang:

anyway, cele mai memorabile au fost

21 - Imi place genul asta de film, poker, LA, femei... bla bla. Un final destul de surprinzator...ar spune unii ( inclusiv pe imdb ), dar nu stiu cum, mi`am dat seama de fiecare data ce o sa se intample, mai ales pe final. :(
8.5/10 .

Jack and Jill vs. the world - l`am vazut chiar acum, desi nu`s mare fan al genului ( http://www.imdb.com/title/tt0475252/ ) mi s`a parut foarte bun filmul; ideea transmisa, energia lui "Jill" ( Taryn Manning ), Freddie Prinze Jr. , unul din actorii care imi plac ( nu sunt prea multi, de fapt nici unul in afara de arhicunoscutii Adam Sandler, Jim Carrey sau Steve Martin ).
9/10 . merita vazut... cand ai chef de ceva "touchy"

si un "oldie" ( totusi nu chiar) vazut de toata lumea, in afara de mine... Scary Movie... probabil l`ati vazut toti.

Above the rim - cu Tupac, bla bla, baschet, hip hop... my kind of movie ( nu neaparat cu tupac ! oricum n`a avut rolul cel mai important... ) ! Nu pot sa`i dau nota... pentru ca este pur si simplu vorba de gusturi aici.


Bill ( aka Meet Bill ) - nu foarte bun...dar nici deranjant. bun sa`l vezi cand ai 2 ore libere. poate daca nu era cu Alba aveam alta parere :evil:
8/10 ( +2 pentru Alba, nu ca ar fi fost un film foarte bun ).


13 going on 30 - funny ! merita vazut. daca nu l`ai vazut, fa`ti timp :D


Bringing down the house - un barbat are ghinionul/norocul ?! ca o fosta puscariasa sa dea peste el, apoi nu`l mai lasa sa scape, il urmareste peste tot si ii face viata cam grea... pana la urma, ...vedeti voi :D ( no, not that ! )
8/10 cu Steve Martin, Queen Latifah si baiatu din two and a half men


Bring it on - cheerldeader things... bun de vazut cand te plictisesti.
7/10


bla bla... and the list goes on and on...

irinaidu
20th June 2008, 13:04
Vreau neaparat sa vad The Visitor si Snow Angels,dar nu le gasesc :(

si eu vreau sa vad snow angels :shocked: dar cred ca nu a avut inca o lansare in cinematografe si de asta nu-l gasim.

Sasuke Uchiha
20th June 2008, 18:55
mongol - toti se culcau cu nevastasa in afara de el... din nimic reuseste sa stranga o intreaga armata... 5,5/10
Memoirs of a Geisha - cat de frumoasa poate fi actrita, filmul destul de slab , fara nici o scena de sex..probabil ca am descarcat eu varianta cenzurata ca altfel nu inteleg.. 6/10

Datenshi
20th June 2008, 19:15
mongol - toti se culcau cu nevastasa in afara de el... din nimic reuseste sa stranga o intreaga armata... 5,5/10


Interesant rezumat. :headbang:

Lavinia
20th June 2008, 23:02
mongol - toti se culcau cu nevastasa in afara de el... din nimic reuseste sa stranga o intreaga armata... 5,5/10
Memoirs of a Geisha - cat de frumoasa poate fi actrita, filmul destul de slab , fara nici o scena de sex..probabil ca am descarcat eu varianta cenzurata ca altfel nu inteleg.. 6/10

obsedat sexual:o::P

am vazut made oh honor...dragut...hairspray...nu mi'a placut travolta in rest e mishto filmu....superbad, nu prea mi-a placut asa mult...ma asteptam sa fie mai amuzant da mi s-a parut cam..rasuflat asa...si comercial....the bank job, mi-a placut...am revazut closer si the big lebowski...si man on the moon aseara la tv... house of sand and fog care chiar mi'a placut foarte mult...si everything is illuminated care iar mi'a placut mult, mai ales prima jumatate

Dani3l
21st June 2008, 00:06
Acum ma uit la prima parte din trilogia:D "lost room".Interesant film....merita downlodat de pe net.Hai ca ma intorc la film,am ajuns doar la minutul 16!:D

Dogville
21st June 2008, 00:36
Pentru Sasuke,un film sensibil si romantic si cu cateva scene de sex este CENUSAREASA,o foarte interesanta adaptare dupa Perrault,marca Titus Steel.Le-am apreciat la superlativ pe Jasmine in rolul fetitei cu chibrituri dar si pe Leelee :D interpreta magistrala a Zanei Maseluta :D Enjoy draga Sasuke 7/10 :D

Sasuke Uchiha
21st June 2008, 01:05
ma dogvile , dupa ce ai spus ca reservoir dogs e un film slab , parerea ta despre filme nu o i-au in seama
lalaaa, eu la superbad m-am tavalit de ras iar big lebowski a fost genial
acum am sa ma uit la Cassandra's Dream , farrell si mcGregor promite promite...

phyxius
21st June 2008, 01:51
Fuck it, dude. Let's go bowling.

Dogville
21st June 2008, 10:14
ma dogvile , dupa ce ai spus ca reservoir dogs e un film slab , parerea ta despre filme nu o i-au in seama


Prietene,nu mai bate campii,ca nu stii ce vorbesti ! N-am spus niciodata asa ceva.Dimpotriva,am intervenit in discutie pentru ca cineva asezase Rezervoir Dogs alaturi de Troia si Alexander si le catalogase la gramada drept filme proaste :groggy:.Pentru ultimile doua cred ca a fost destul de aproape de adevar,Rezervoir insa.....e altceva ! Punem mana pe carte,da ?

Lavinia
21st June 2008, 12:07
ma dogvile , dupa ce ai spus ca reservoir dogs e un film slab , parerea ta despre filme nu o i-au in seama
lalaaa, eu la superbad m-am tavalit de ras iar big lebowski a fost genial
acum am sa ma uit la Cassandra's Dream , farrell si mcGregor promite promite...

the big lebowski a fost intr-adevar super tare, insa superbad chiar mi s-a parut un pic rasuflat...prea ieftin umoru

Sasuke Uchiha
21st June 2008, 12:50
The Warlords
The Forbidden Kingdom , un film cu jet li si jackie chan trebuia sa fie mult mult mult mai bun , nu am reusit sa-l vad pana la sfarsit
dogville , poate ai dreptate insa parerea mea despre tine tot aia e... multumesc pt sfat dar cred ca si tu ai mare nevoie poate asa vei scrie numele filmului corect

Dogville
21st June 2008, 16:02
.... poate asa vei scrie numele filmului corect

Da,dom'le,am scris gresit (Z in loc de S).O bagatela in comparatie cu,sa zicem :


... parerea ta despre filme nu o i-au in seama


:mda: Asa sa faci !

BAK
21st June 2008, 21:43
The Big Lebowski poti sa il vezi in fiecare zi ca nu te plictisesti....in rest filmele lui George Romero sunt mortale:D...cam toate sunt la fel dar dupa fiecare vizionare ma duc la wal-mart si mai imi iau un shotgun:D( glumesc desigur). Nu mergeti la The Happening...nu merita.

btw, check this out, this is for all the Coen fans

http://www.youtube.com/watch?v=2tEDPZNWG4o

Sasuke Uchiha
22nd June 2008, 00:52
dogville cand iti citeam mesajul mi sA stins ecranU, am crezut ca sa ars tocmai acum am resit sa-l fac, nIci ecranul nu rezista posturilor tale :D

nu e bun the happening ?? la cata publicitate i sa facut pe mine ma convins sa ma duc la cinema sa-l vad :D

phyxius
22nd June 2008, 00:59
bai... eu am aflat fara sa vreau surpriza obligatorie de la finalul filmului, marca 'Shyamalamalan' si mi s-a parut cea mai stupida intorsatura posibila pt un film al lui Shyamalan.

si in general din cate am citit pe net majoritatea oamenilor au spus ca e praf. multi au zis ca e amuzant in mod neintentionat.

Sir. Eko
22nd June 2008, 12:21
Am vazut ala cu What Happens in Vegas ...a fost destul de dragut :)

the_dogville in afara ca stai si te uiti la filme mai faci ceva ?

Lover
22nd June 2008, 13:34
Am vazut ala cu What Happens in Vegas ...a fost destul de dragut :)

the_dogville in afara ca stai si te uiti la filme mai faci ceva ?


un film sensibil si romantic si cu cateva scene de sex este CENUSAREASA,o foarte interesanta adaptare dupa Perrault,marca Titus Steel.Le-am apreciat la superlativ pe Jasmine in rolul fetitei cu chibrituri dar si pe Leelee :D interpreta magistrala a Zanei Maseluta :D Enjoy draga Sasuke 7/10 :D

ti`am raspuns ? :D

The_Blonde
22nd June 2008, 14:13
What Happens in Vegas - prea tare , am ras 1 ora si 40 min :)

White Shadow
22nd June 2008, 14:24
Superhero Movie - 4/10..penibil, absolut penibil...

What Happens in Vegas - 8/10..superb, absolut superb...de mult timp nu am mai vazut o comedie romantica asa de reusita, au mai fost multe tentative dar majoritatea au esuat..

Dogville
22nd June 2008, 15:19
@ Arsenal & Lover :you're on the edge,guyzzz ! :evil:

Boooon... I have a dream ! Se facea ca doi frati plictisiti de vietile monotone si fara orizont pe care le traiau,intra concomitent intr-un mare rahat,din motive diferite insa:Ian (E.McGregor) cunoaste o parasuta (actrita de teatru,deh..:D ),se indragosteste (dragostea-i o cuurvaaaa...:D)si constata ca existenta-i modesta va fi un impediment serios in continuarea relatiei lor.He needs money ! Terry (Colin Farrell),gambler addict,dupa cateva succese marunte la poker intra la apa rau de tot (90.000 pounds :sleep:) and,of course,he needs money ! :D La tzanc intra-n scena un unchi (Tom Wilkinson,my favourite :ok:) bine pozitionat abroad dar,stiti cum se spune la geografie :do ut des :D (pentru statisticieni:dau ca sa-mi dai).El da banu' ...dar oare baietii nostri sunt pregatiti sa-si aduca aportul in toata aceasta afacere de familie ? :drak: Cam asta despre CASSANDRA'S DREAM,o drama made by Woody Allen,undeva de la bunicel spre bunut. 8/10 zic !
Primiti si cu filme de categorie B ? THE HAMILTONS,o scurta saga despre familie,celula de baza a societatii,desigur :D Evident face parte din echipa de baza a primei editii AFTER DARK horror fest asa ca nu puteam rata :D Mi-a placut fix de 6/10

White Shadow
22nd June 2008, 15:23
Dogule..ceva filme horror ai mai vazut ?

Lover
22nd June 2008, 15:58
Superhero Movie - 4/10..penibil, absolut penibil...

What Happens in Vegas - 8/10..superb, absolut superb...de mult timp nu am mai vazut o comedie romantica asa de reusita, au mai fost multe tentative dar majoritatea au esuat..

uita-te si la Jack and Jill vs. the world. desi n`am vazut What happens in Vegas, cred ca`i face fatza :P o sa `l vad si pe ala diseara... daca il laudati asa de mult.

Dogville
22nd June 2008, 15:59
Vazut,vazut, dar nu e ceva de lauda in toata povestea asta :D Incearca-ti norocul singur...hmmm :mda: parca ti-am mai zis asta odata dar in alt context :D

TenisFan
22nd June 2008, 17:25
Ba deja chestia cu emoticoanele ma deranjeaza in mod vizual. ;)
Am vazut 3 filme. Daca zic doar atat se considera off-topic?
Chaos Theory - Mie mi-a placut foarte mult filmul. Si incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult Ryan Reynolds. Placut film. Si cu un mesaj foarte bun. Si care trateaza ceva subiecte numai bune de discutat. 7.5 chiar spre 8 din 10.
Van Wilder - Din nou Ryan Reynolds. Glume mega vulgare pe alocuri dar totusi nu e film dintr-ala vulgar si nici cu penibilitati si nici cu clisee. Pana la urma e onest. 6.5 chiar spre 7 tot din 10.
21 - Nu a fost ceea ce ma asteptam. Poate ma asteptam la altceva. E ceva gen: bitches, drinks, gambling and Vegas. Credeam ca oamenii au un plan bine definit sa se scoata ca "gambleri". Adica ai posibilitatea sa dai lovitura te concentrezi asupra acestui lucru nu te bagi la bitches si chestii in Vegas. Tot Damon cu Rounders tabaceste funduri in departamentul asta. :shocked: 6 din 10.

irinaidu
22nd June 2008, 19:51
mircea, am vazut si eu " en la cama ". mi-au placut mult actorii dar povestea parcanu prea a avut sens. insa pana la sfarsit e un film pe care nu iti pare rau ca l-ai vazut.

Sir. Eko
23rd June 2008, 12:50
The World's Fastest Indian -superb 10/10

Kainsashiki
23rd June 2008, 12:52
The Happening - De mult n-am mai vazut un film atat de penibil si care practic se termine fara sfarsit. Nu e bun sa-l vezi nici macar cand te plictisesti maxim.

21, What happens in Vegas, Jumper....mi-au placut.

jesus supremu
23rd June 2008, 15:42
mircea, am vazut si eu " en la cama ". mi-au placut mult actorii dar povestea parcanu prea a avut sens. insa pana la sfarsit e un film pe care nu iti pare rau ca l-ai vazut.

mda banuiam ca tipul o sa-ti placa:happy(sau si tipa?:drak:).a fost un fel de teatru tv la ce buget a avut nu prea avea ce sa faca asa ca metafore peste metafore.deci se poate si fara bugete de sute de milioane:D
P.S. special ptr actorul ala ti-am recomandat filmul prea suspinai dupa suedezi:evil:

White Shadow
23rd June 2008, 15:49
How to Rob a Bank - 6/10

The Bank Job - 7/10 ...mersi fain Dogule pt recomandare, e chiar tare filmul si Jason Statham e chiar un actor de nota 10..isi joaca superb rolul.

irinaidu
23rd June 2008, 20:44
mda banuiam ca tipul o sa-ti placa:happy(sau si tipa?:drak:).a fost un fel de teatru tv la ce buget a avut nu prea avea ce sa faca asa ca metafore peste metafore.deci se poate si fara bugete de sute de milioane:D
P.S. special ptr actorul ala ti-am recomandat filmul prea suspinai dupa suedezi:evil:

chiar mi-au placut cum au jucat atat el cat si ea. dar pe el l-am apreciat si din alte motive trebuie sa recunosc. mutumesc frumos :bere::kiss:

Datenshi
24th June 2008, 08:25
The ruins - horror cu niste plante carnivore. Nu ofera aproape niciun pic de tensiune, 5/10.
10000 BC - asta stiam ca e prost, dar am tinut neaparat sa-l vad. Se putea si mai rau. 5/10 si el.

Sir. Eko
26th June 2008, 00:48
Superhero Movie 6/10 ...slabut

cristi8
28th June 2008, 00:05
Cam astea sunt filmele pe care le-am vazut in ultima vreme

21-7/10
Jumper-6/10.Ma asteptam la mai mult
Superhero Movie-6/10.Se putea mai bine...
What Happens in Vegas-8/10 Filmul asta chiar nu m-a dezamagit

Dogville
28th June 2008, 00:18
Ca TVR da cele mai bune filme se stie.Ca asta seara la '' Filme soc si filme sic'' a rulat GODSEND probabil ca n-a convins prea multa lume (a fost si tradus,tampit ce-i drept,''Experiment mortal'').Tocilescu l-a prezentat la superlativ dar dracoteiul din mine nu-mi dadea pace asa ca l-am cautat si pe imdb.4,7. :groggy:.Clar,pentru mine ultima data cand mai dau pe-acolo.Filmul e foarte interesant si pe un subiect care te prinde din zbor:clonare umana.Cu Greg Kinnear,Rebecca Romijn :sleep: si De Niro. Cel putin 8/10

TenisFan
28th June 2008, 09:43
Ba de obicei cand aia de imdb zic ca un film e praf inseamna ca asa e. ;) Acolo nu au de ce sa se insele. In schimb se inseala la celelalte filme cu nota mare. Asta-i altceva. Dar cine rahat sa vina si sa dea o nota mica la un film care nu a fost agreat? Wow. Ce film prost am vazut ma duc pe imdb sa postez ca e praf. Sau wow e super bun filmul dar ma duc repede pe imdb sa votez nota mica sa-l denigrez. :headbang: That's retarded. Apropos eu am auzit ca filmul asta e praf. :(

Dogville
28th June 2008, 11:17
Esti praf (metaphorly speaking :D ) ! Cum am spus,daca Tocilescu l-a prezentat ca fiind un must seen movie (si,din experienta serilor de vineri,panie rejisior nu prea da gres,pentru mine a fost un motiv suficient sa-l urmaresc.Dupa care l-am cautat repede pe imdb sa vad ce parere are ''turma'' :D.In final am ajuns tot la concluzia ''maestrului'' :un film bun! Uite chiar acum citescun comentariu al unuia pe imdb :The movie does not shows moral conflicts about the clones.Asta sigur e de la biserica evanghelica de ziua a 7-a :happy. E o fictiune,la dracu' ! Si mie mi-a placut :drak:

YoYoyOi
28th June 2008, 11:30
Am vazut asa: Graduation, un film... normal, sa-i zic, foarte putin condimentat, doar pe final ce-a fost mai interesant, in sensul ca nu am chiar adormit la el 6,5/10.

Apoi Gray Matters, o comedie romantica draguta, insa nu e ceva care sa-ti ramana in memorie prea mult timp... 8/10

Mr. Woodcock... cica e comedie, dar nu m-a prea trecut rasul si am si atipit de vreo 2 ori in timpul filmului.... e genul ala de film cu prosti... gen care ma enerveaza la culme 6/10

Bordertown cu J Lo, interesant film si o poveste care te prinde 9/10

TenisFan
28th June 2008, 13:25
Esti praf (metaphorly speaking :D ) ! Cum am spus,daca Tocilescu l-a prezentat ca fiind un must seen movie Vezi...Tu aici faci o greseala. Adica atunci cand faci pe cineva praf trebuie sa vii cu un post solid. Eu m-am intrerupt dupa prima propozitie. Si nu numai ca am vazut cat esti de praf dar stii tu vorba aia: prostul nu e prost destul pana nu e si fudul. "Metaphorly" asta produce ilaritate. De ce? Pentru ca nu e nici macar aproape de adevar. Adica daca ai tasta asta in word programul nici macar n-ar stii cum sa te ajute. Nu ar cunoaste ce vrei tu sa scrii. Te-ar numi semi-analfabet si ti-ar inchide documentul pentru ca nu meriti sa scrii ceva acolo. Concluzie: se zice si se scrie "metaphorically"(de fapt doar se scrie ca de zis se zice altfel). Mergem in continuare catre un "must seen movie". Oricine are vagi cunostinte despre limba asta ar rade de tine si cu dosul. :( Must seen movie inseamna un film vazut deja ce trebuie vazut. Si in engleza e o prostie pentru ca nu este imperios necesar sa vezi un film pe care l-ai vazut. Corect ar fi: a must see movie. Un film ce trebuie vazut. Deci tu impreuna cu Tocilescu ala(ce are nume predestinat) puteti sa va uitati in continuare la filme de tipul asta pentru ca sunteti mai praf decat coca si ina inhalata de Mutu. Is doar fetele lui. ;) Hai sictir!
Later edit: ti-am zis ca am citit doar prima propozitie. Cu mare greu am reusit sa le citesc si pe celelalte. Corect s-ar zice: the movie does not show... bla bla bla. De ce insisti sa mergi pe alta limba cand ar trebui macar s-o stapanesti pe a ta cat de cat? :(

phyxius
28th June 2008, 13:35
bai TenisFan, nu stiu ce versiune de Word ai tu care nu numai te numeste semi-analfabet cand macelaresti un cuvant, da' mai si iti inchide documentul pe deasupra, da' banuiesc ca e ceva super avansat. poate ceva adus de "The Guvernator" din viitor. aa, da' stai ca nu putea aduce chestii care nu erau acoperite de un invelis organic. eh, poate Guy Pearce din aventurile lui cu morlocii si toate cele.

TenisFan
28th June 2008, 13:38
E mega versiune de Word. Au gandit-o astia si-o aparut in premiera intergalactica in Godsend. ;)

Dogville
28th June 2008, 14:24
Ba,da' esti megaprost,pe cuvantu' meu ! Nici macar n-ai vazut filmul dar ai tupeul ordinar sa comentezi si sa te contrazici aiurea-n tramvai.A fost greseala mea ca te-am bagat in seama desi promisesem sa n-o mai fac.'ti-ai dreacu' de intelectuali :D

PS. Si in plus,cat de retard poate fi cineva sa vina si sa comenteze sfertdoct o glumita cu un emoticon verde la final ? :D Propozitia cu rosu nu-mi apartine mie (inca n-am ajuns sa ma citez ): ci unui individ care infiera proletar (dar ala macar vazuse filmul...cel putin asa sper) Godsend pe imdb.

TenisFan
28th June 2008, 14:57
Iti multumesc pentru neatentia acordata cretino-idiotule. :D

buticut
28th June 2008, 20:17
Tocilescu ala de la TVR 1 (n-am stiut ca asa il cheama, am prins o singura data o recomandare de a sa si era ultima fraza :lol:) probabil e in stare sa recomande filmul chiar daca lui personal nu i-a placut. Cum ar fi sa dea TVR 1 un film si sa-ti zica dinainte: "Evitati filmul! E un esec total!" ? Doar cineva trebuie sa le promoveze marfa :D.

Cat despre filme vazute in ultima vreme....n-am vazut niciunul in ultimele 4 zile :D

Adevarul e ca si eu am intalnit cazuri in care mi-a placut un film si pe IMDB avea nota 5 sau 6. Chiar cateva dintre filmele mele preferate au note destul de mici, but who cares? Gusturile...

A.k.a
28th June 2008, 21:55
The Hulk, asta din 2008, din cate am inteles e mai reusit decat versiunea din 2003 sau cat.

Sir. Eko
28th June 2008, 22:56
am vazut You don`t mess with the Zohan 7/10,generos :)

Dogville
29th June 2008, 00:10
... probabil e in stare sa recomande filmul chiar daca lui personal nu i-a placut...

Probabil,dar din cate stiu,playlistul de vineri seara e facut chiar de ''maestru''.Apropos,tot partenerul meu de tras pe nas (Tocilescu) recomanda acum ceva timp The Machinist.Dar ce stim noi....

TenisFan
29th June 2008, 18:25
Da. Recunosc. Am vazut d-abia acum La vita e bella. Recunosc. Catastrofal(eu nu filmul). Hai totusi sa vorbim despre film care e nerealist da, tras de par da si alte probleme pe care le are cu actorii in sensul ca unii sunt cam slabi. In ciuda tuturor acestor lucruri filmul este excelent. :cry: Benigni este incredibil de bun si atmosfera pe care o creaza e superba. Nota: 9.5/10. :shocked:

pinki
29th June 2008, 19:32
sheitan. prima impresie a fost wtf is that? asa ca m-am mai uitat inca o data la el :D la a doua impresie e interesant realizat, dar in afara de vincent cassel si tipa care o joaca pe eve, actorii sunt foarte prost alesi. strica filmul. vincent si tipa aia nota 10.


cassandra's dream, nice.... exceptand cateva faze si in special finalul. funny ca tocmai pe collin farrel, marele bad boy l-au pus in asa rol de plangacios.

luluta
29th June 2008, 21:08
Stai sa vezi in "In Bruges" ce se smiorcaie.

Am vazut si eu Cassandra'a dream dupa ce am vazut ca a scris dogville despre el pe aici. Hmm, e slabut.

irinaidu
30th June 2008, 01:49
mai am vazut acest godsend dar acum ceva vreme. problema acestui film e ca e o facatura dupa o carte. problema mea e ca nu imi aduc aminte titlul cartii ( era ceva ce am luat sa citesc in sesiune. si in sesiuni luam doar carti horror, pe care puteam sa le citesc din 10 in 10 pagini :P . daca as putea sa imi aduc aminte titlul cartii atunci v-as ruga sa va uitati in ea sa vedeti in ce fel a luat regizorul subiectul de acolo si a incercat sa faca ceva mai putin penibil decat cartea dar nu i-a reusit prea bine. )

de acord ca tvr 1 da multe filme bune. si daca nu neaprat toate bune, macar da multe filme ce nu sunt blockbustere. eu chiar am reusit sa vad un film pe care ma chinuiam de f multa vreme sa il gasesc undeva. dar tocilescu nu m-a impresionat cu nici un comentariu.

pinki
30th June 2008, 12:22
ah, si am vazut si chaos theory, care in afara de multele momente de drama penibile si hollywoodiene e funny asa. dar recunosc ca i-am dat fast forward de multe ori :D

buticut
30th June 2008, 19:31
OMG :shocked::shocked:! Gata, vreau sa vad WALL-E!:D
http://img166.imageshack.us/img166/451/ffdsfdab0.jpg

Datenshi
30th June 2008, 21:47
War, Inc. - Sunt nevoit sa-i dau un 9. :D

Dogville
1st July 2008, 21:24
Dintre legile lui Ed Murphy,printre favoritele mele se numara si aceasta :Nu spune nimic pana cand intalnirea nu trece de jumatate; vei fi etichetat ca intelept :D Ce-ai putea spune,de exemplu, urmarind prima jumatate a filmului ZODIAC ? Plictiseala e la ea acasa,va garantez.Avem un asasin in serie (scenariul preferat a lu' Fincher,se pare...) care-si face treaba constiincios,cativa politisti care se-nvart in jurul cozii , doi reporteri bagaciosi plus o avalansa de dialoguri care te sufoca.Ancheta treneaza,timpul trece,se asterne praful...Nu inainte ca personajele principale sa fie ''devorate '',sa se alieneze realmente (coool ,man :evil:aici e tare de tot Fincher ) in urma nereusitei de a prinde criminalul.Thrillerul insa isi face toti banii abia in repriza a doua,cand intra in scena Jake Gyllenhaal,un gazetar care iese din obscuritate impins de obsesia maladiva de a rezolva misterul.La final aflam ca filmul a avut la baza un caz real si ca scenariul s-a bazat pe doua carti publicate de Robert Graysmith,chiar personajul lui Gyllenhaal.In fine,intelegem exaltarea personajului dar in practica nu a avut niciun efect pentru ca.....:evil: daca aveti rabdare doua ore jumate o sa aflati atunci ! 8/10


In schimb ,The barber of Siberia il surclaseaza pe Fincher (tine 3 ore :D) si ne duce inapoi timp un secol jumate cu o interesanta poveste de dragoste intre un tanar subofiter rus si o misterioasa calatoare americana (Julia Ormond,care,servita bine de acest scenariu,este o actrita exceptionala ).Ce mi-a placut a fost umorul fin de pe tot parcursul filmului,pe undeva anacronic avand in vedere ca actiunea se petrece in Imperiul Rus.Un pic minimalist Mihalkov (si aici trebuie sa-i fac cinste lu' Tyler,ca de la el am preluat acest minunat cuvant :D ) dar un film agreabil,cam de 8,5/10


PS. Va rog eu,nu-mi mai reprosati notele.Ele sunt,logic,subiective ,si reprezinta doar o modalitate a cinefilului amator (uneori nereusita ) de a trece la catedra.:ok:

Lover
1st July 2008, 21:37
ieri am vazut un film atat de prost, incat nu exista nota pentru el.
se numeste Popcorn... ceva low-budget englezesc. toata actiunea se petrece intr`un cinema... actori slabi, scenariu slab, etc.
0.1/10

jesus supremu
1st July 2008, 21:42
am vazut si eu zodiac dar ca film politist mi s-a parut penibil.genul de film in care regizorul vrea sa faca si film politist si psihologic si thriller si moralist etc si nu-i iese nimic.imitatie de twin peaks.il recomand doar daca nu aveti nimic altceva de facut si vreti sa "kill some time".
am vazut in autocar un film cu tommy lee jones si benicio del toro(n-am retinut numele parca the hunted?).mi-a lasat un gust amar sa-i vad pe amandoi incercand sa para credibili intr-un scenariu de tot rahatul:angry:. prefer sa nu mai zic nimic ptr ca-l admiram pe benicio dar ce dracu sa joci intr-un film in care chipurile te vaneaza un bosorog la 75 de ani si-ti arata ce tare e la taijutsu!? regizorul ar trebui castrat sa nu se inmulteasca prostii.huoooo:ciocan:

Lavinia
1st July 2008, 22:42
eu legat de zodiac atat pot sa zic: s-a ales prafu de dorinta "bietului" asasin :(

TaciAcolo
1st July 2008, 23:09
ce film porcarie am vazut aseara

luluta
4th July 2008, 23:40
Un film pentru pudici: Kinsey.

iuli
5th July 2008, 16:02
Deci am vazut aseara cel mai prost film ever: Samhain. Mi-a zis un prieten sa ma uit la el, ca e un horror bun. Doamne fereste, m-am uitat la o gramada de filme dar asta, fara nicio discutie, cel mai slab dintre toate. Au murit toti actorii si nici macar un tresarit nu am mimat pe tot parcursul filmului. Doar doua senzatii de greata, cand le-a scos matele unora (cica horror). Actorii infecti, dialogurile la fel (god, ce replici)...nu mai are rost sa zic nimic. Samhain 0/10

Apoi am vazut The Messengers...desigur, asta mi s-a parut excelent dupa ce urmarisem cu cateva minute inainte. Chiar mi-a placut, multe momente bune, nu mai vazusem de mult timp un horror (ala de mai sus nu poate fi catalogat horror), asa ca, ok. The Messengers 7.5/10

Astept niste recomandari, acelasi gen, horror :)

YoYoyOi
5th July 2008, 17:04
am vazut Wall-E. Foarte draguta povestea de dragoste dintre doi robotei :) Chiar daca nu prea imi plac SF-urile, filmul asta mi-a ajuns la suflet.

Apoi am vazut Definitely, maybe, o comedia romantica extrem de reusita si ca poveste si ca realizare. O dedicatie pt tiza, lula mica si dulcineea :floricica:

iuli
5th July 2008, 17:12
Doar e in top 10 all-time pe imdb...sigur e ceva de capul lui...

irinaidu
5th July 2008, 17:13
multam frumos yo !!! nu am vazut filmul dar acum o sa il caut !!!!

YoYoyOi
5th July 2008, 18:23
eu nu prea iau in considerare topurile astea, iuli. De exemplu Pulp Fiction si Star Wars mi se par cele mai cretine filme de pe primele locuri din topul ala...

Lover
5th July 2008, 18:39
nu inteleg ce vede lumea la star wars, lord of the rings, harry potter... mi se par foarte urate :D

phyxius
5th July 2008, 20:06
normal ca vi se par...

iuli
5th July 2008, 23:42
eu nu prea iau in considerare topurile astea, iuli. De exemplu Pulp Fiction si Star Wars mi se par cele mai cretine filme de pe primele locuri din topul ala...


:shocked::shocked::shocked:

irinaidu
6th July 2008, 00:58
eu nu am avut curiozitatea sa vad star wars.

Sir. Eko
6th July 2008, 10:48
nici eu nu am vazut Star Wars :)
ultimul film vazut a fost Kung Fu Panda 6/10 ...dragut dar nimic mai mult

Grinco
6th July 2008, 12:41
eu nu prea iau in considerare topurile astea, iuli. De exemplu Pulp Fiction si Star Wars mi se par cele mai cretine filme de pe primele locuri din topul ala...
E o blasfemie sa spui despre "Pulp Fiction" ca e ''cretin''. E ca si cand ai spune ca "Barbierul din Sevilla" suna ca o manea...nu se zice asa ceva :D Legat de topul IMDb...eu sunt de acord in mare parte cu el. E adevarat ca LOTR sau Harry Potter nu au ce cauta acolo. Iar WALL:E o va lua in jos incet-incet

YoYoyOi
6th July 2008, 12:56
asa cum spui tu ca LOTR sau Potter n-au ce cauta acolo asa spun si eu ca Pulp Fiction e un film cretin... tine de gusturi si stii ca in gusturile omului....

Grinco
6th July 2008, 13:29
Tot blasfemie e :D

irinaidu
6th July 2008, 13:53
hei, mai incet cu harry potter :P este un film extraordinar :D

nu stiu ce rost are discutia despre topuri. nu vad cum s-ar putea determina cel mai bun film, nu exista asa ceva. eu una nu am asa o problema cu lotr sau star wars, chiar daca nu sunt fan, dar eu nu inteleg cum pot sa fie westernuri in top 250 sau musicaluri. eu nu pot sa privesc nici un film in care cineva in loc sa vorbeasca canta si in care se plimba calare in vestul salbatic.

oricum legat de pulp fiction, e un mod dragut de a iti petrece 1 ora si ceva, dar nu vad cum poate sa fie in fata unui film ca zbor deasupra unui cuib ce cuci sau american history x.

alt film care nu inteleg prin a impresionat ( in afara de ochii albastri ai lunetistilor ) e saving private ryan. in afara de faptul ca vezi diversi oameni dezmembrati , cu ce e diferit de celelalte milioane de filme despre razboi ( de mentionat ca ma seaca filmele despre razboi in general ).

un alt film care nu m-a impresionat deloc din topul 250 e a touch of evil. de asemenea the sting, e un film amuzant si cu actori deosebiti dar subiectul e asa si asa. si sa nu incep sa vorbesc despre braveheart sau indiana jones.
indiana jones e pt mine mult mai penibil decat harry potter.

dar e firesc sa nu ma luati prea tare in seama pt ca mie mi se pare " finding nemo " un film meritoriu :D

Grinco
6th July 2008, 14:03
alt film care nu inteleg prin a impresionat ( in afara de ochii albastri ai lunetistilor ) e saving private ryan. in afara de faptul ca vezi diversi oameni dezmembrati , cu ce e diferit de celelalte milioane de filme despre razboi ( de mentionat ca ma seaca filmele despre razboi in general ).

E regizat de Spielberg si toti cad pe spate cand aud de acest colosal regizor :D The Thin Red Line, aparut in acelasi an cu Saving Private Ryan, e cateva clase peste acesta, dar normal ca are mai mult succes filmul imensului regizor favorit al producatorilor evrei de la Hollywood

iuli
6th July 2008, 14:26
E o blasfemie sa spui despre "Pulp Fiction" ca e ''cretin''. E ca si cand ai spune ca "Barbierul din Sevilla" suna ca o manea...nu se zice asa ceva :D Legat de topul IMDb...eu sunt de acord in mare parte cu el. E adevarat ca LOTR sau Harry Potter nu au ce cauta acolo. Iar WALL:E o va lua in jos incet-incet

No way, LOTR is f`ckin great

TenisFan
6th July 2008, 14:31
nu stiu ce rost are discutia despre topuri. nu vad cum s-ar putea determina cel mai bun film, nu exista asa ceva. Nici eu nu vad rostul discutiei. Der untergang. Eassssyyyyyyyyyy. ;)

irinaidu
6th July 2008, 14:55
tenis fan, opinia ta ma duce cu gandul la o melodie de la kaiser cheifs ( daca tot e best festul ) : love is not a competition but i'm winning :P

TenisFan
6th July 2008, 15:02
tenis fan, opinia ta ma duce cu gandul la o melodie de la kaiser cheifs ( daca tot e best festul ) : love is not a competition but i'm winning :PO stiu. E ok. Eu glumeam. Deal with me. :(

Grinco
6th July 2008, 15:25
Am revazut Oldboy si Chinjeolhan geumjassi (Sympathy for Lady Vengeance) si am inceput sa caut cat mai multe filme regizate de Chan-wook Park. Mi se par geniale. Nu-mi vine sa cred ca americanii chiar vor sa faca remake dupa Oldboy. Ar trebui ars tot Hollywood-ul dar ar comite asa un sacrilegiu :D

luluta
6th July 2008, 15:32
Mda, si mie mi se pare cam dubios topul ala. Din punctul meu de vedere, SF-urile n-au ce cauta acolo. Adica na, pe mine la un film nu ma intereseaza ce calculator fain au producatorii si ce efecte speciale pot face cu el.

Mi se pare nedrept ca Cidade de Deus a cazut atat de mult. Iar Memento e mult prea sus in comparatie cu The Pianist sau Hotel Rwanda, sa zicem.
Irina, despre westernuri sunt perfect de acord cu tine. Dar musicalurile lasa-mi-le in pace. :P

Asa, si acum ce-am mai vazut in ultimul timp:

I’m not there – l-am abandonat de 2 ori. Mi se parea greoi si aveam si o subtitrare grav defazata. Nu puteam urmari povestea filmului ca trebuia sa sincronizez nenorocita de subtitrare. Ma rog, pana la urma l-am vazut. Mi-a placut. E despre Bob Dylan. 6 x Bob Dylan, mai exact. 6 personaje diferite puse in pielea cantaretului. De departe Cate Blanchett are cel mai fain personaj.

The departed – bun film. Combinatia Matt Damon si Leonardo DiCaprio e interesanta. Mai ales ca e fix invers de cum imi imaginasem. DiCaprio e baiatul bun iar Damon cel rau. Pe scurt: amandoi sunt absolventi ai Academiei de Politie, Damon reuseste sa intre in politie (si inca pe un post mare in sectia de investigatii speciale), DiCaprio este suspectat ca ar intra pe post de "cartita" din cauza trecutului familiei sale (mai exact al tatalui, un fost gangster). Paradoxal, Damon e informatorul din interior al gangsterului cautat de politie. DiCaprio accepta sa lucreze sub acoperire si astfel devine "cartita" politiei in cazul Costello (Jack Nicholson). Si de aici incepe balciul: Damon si DiCaprio incep sa se urmareasca unul pe altul, politia stie ca are un informator in interior si sarcina de a-l deconspira ii revine lui Damon (culmea!), Costello stie ca are un informator in grupul lui si de aici incep greutatile pentru DiCaprio... pana la urma Costello ii facea pe toti, el fiind informator FBI (pam-pam!). Sfarsitul nu-l spun. Ii las si pe altii sa-si faca nervi, ca si mine.

Sa revin la Kinsey despre care ziceam ceva mai sus. Filmul e unul autobiografic. Pentru cine nu stie, Kinsey a fost un profesor de biologie american care s-a specializat mai apoi pe cercetarile in domeniul sexului si a socat pe toata lumea atunci cand a scos o carte despre comportamentul sexual la barbati. De asta americanii is atat de deschisi la subiectul sex si noi atat de incuiati. Adica voi, eu nu.
Filmul e destul de interesant, mai ales ca face asa un scurt rezumat pentru toate cercetarile lui Kinsey. Bine, pe alocuri nenea asta o cam ia razna (mai ales cand incepe sa se documenteze despre comportamentul sexual al femeilor), dar in mare parte Kinsey a revolutionat conceptia despre sex.

Love in the time of cholera – slab. Actorii foarte prost alesi. Fermina e prost interpretata, plus ca nu aduce deloc a columbiana. Mai bine o puneau pe Shakira, asa cum s-a vrut de la inceput. Florentino e ok, cu toate ca personajul lui pare mai babalau ca cel din carte. Oricum, pe mine nici cartea nu m-a dat pe spate. Poate de asta nici nu mi-a placu filmul, pentru ca stiam la ce sa ma astept. (cine a ajuns cu cititul pana aici are o bere) Florentino, asa cum e el conturat de Marquez in carte, nu e unul care sa impresionaze. Adica na, cine s-ar indragosti de un baiat timid care odata ce a fost indepartat de fata iubita, ii promite ca o sa ramana virgin pentru ea, dar odata ce da de sex, o face mai ceva ca iepurii?

Yoyo, merci pentru dedicatie. Iti dedic si eu P.S. I love you. E relaxant. Si daca-ti plac barbatii cu accent, atunci da-i batai. Is 2 tipi in filmul asta de au mama. :D
De asemenea dedicatia e si pentru Irina si Dulcineea (Luma??).

Lavinia
6th July 2008, 15:57
alt film care nu inteleg prin a impresionat ( in afara de ochii albastri ai lunetistilor ) e saving private ryan. in afara de faptul ca vezi diversi oameni dezmembrati , cu ce e diferit de celelalte milioane de filme despre razboi ( de mentionat ca ma seaca filmele despre razboi in general ).


nici yo nu prea inteleg...mie mi s-a parut o tampenie de film...letters from iwo jima de exemplu e pe 160 si ceva si mi s-a parut mult mai bun...asta ca sa mentionez un film facut de un alt regizor f celebru...
oricum topu e o tampenie...trainspoting nu e in top 150..citade de deus nu e in top 10 ... hotel rwanda pe 82 doar...iar philadelphia nici nu e in top da' sunt alte filme de 452376542745724532 de ori mai proaste...cat despre weternuri, ca tot zicea cineva ceva de ele...singuru care ar merita un loc, si am vazut ca si este in top e unforgiven al lu' eastwood

phyxius
6th July 2008, 16:45
nicio dragoste pt. westernurile lui Leone? :(

Dogville
6th July 2008, 17:06
He,he,he..ce discutie interminabila ! Nu va place tenisul,a ? Nici mie....:sleep: Sunteti rai cu Saving private Ryan,filmul e superb.Nu sunt un fan neconditionat al lui Spielberg dar aici chiar a facut o treaba excelenta.Cred ca a prins in primul rand povestea, care este reala.Apoi Tom Hanks,un megafavorit al publicului american.Si efectele,bune de tot.Impreuna pe locul 57.Cam jos,daca ma intreaba cineva.De fapt,un top este subiectiv prin insasi natura lui.Intrebarea care se pune nu este daca vreunul din filme este mai jos sau mai sus decat merita (si aici ne invartim in jurul cozii) ci daca e vreunul care-a scapat si-ar fi trebuit sa fie acolo.Si daca ma uit bine,observ ca mai mult de jumate sunt productii de pana in anii 60.wtf ? Snobii sa stea linistiti,sunt bine reprezentati...:D

YoYoyOi
6th July 2008, 17:13
am vazut mai demult P.S i love you :) chiar e bun :D si filmul si accentul si... :rolleyes:

acum am terminat Killing me softly... mamiciulo ce film :rolleyes:... foarte "intens" film pana intr-un punct :groggy:... parca m-as fi apucat si eu de alpinism, macar asa la perete artificial :D. Pe final s-a bulit filmul... au omorat toata actiunea cu crime mai mult sau mai putin imaginare si o investigatie aiurea...

iuli
6th July 2008, 19:08
Am revazut Oldboy si Chinjeolhan geumjassi (Sympathy for Lady Vengeance) si am inceput sa caut cat mai multe filme regizate de Chan-wook Park. Mi se par geniale. Nu-mi vine sa cred ca americanii chiar vor sa faca remake dupa Oldboy. Ar trebui ars tot Hollywood-ul dar ar comite asa un sacrilegiu :D

Am inteles ca nu se mai face remake.

Dogville
6th July 2008, 19:35
Ce le-o place unora sa faca filme atat de incalcite si confuze ca A TALE OF TWO SISTERS, nu inteleg.De fapt ma pregatisem pentru asa ceva, cand,dupa 5 minute de film,tatal se-apropie de usa din spate a masinii si spune : '' Nu cobori ?'' si,evident, coboara doua fete :groggy: Si asa o tine tot filmul,lupa constituind principala ustensila a privitorului.Se vrea a fi un film destept cu un mare clou pe final...reuseste doar sa emotioneze prin dramatismul intamplarii.Tai,impart,adun...hmmm,imi da cu virgula din pacate :6,5/10 :evil:

irinaidu
7th July 2008, 00:09
luluta, mersi de dedicatie. am vazut ps:i love you si ai mare dreptate cu barbatii respectivi. iar eu mor dupa barbatii cu accent .

si mie mi s-a parut interesant kinsey. nu stiam despre tip inainte sa vad filmul.

luluta, astept o bere ca am citit tot :D

Datenshi
7th July 2008, 00:54
asa cum spui tu ca LOTR sau Potter n-au ce cauta acolo asa spun si eu ca Pulp Fiction e un film cretin... tine de gusturi si stii ca in gusturile omului....

Sa zici asa ceva despre Pulp Fiction... :no:

YoYoyOi
7th July 2008, 09:25
o sa ajung in iad, stiu :D

iuli
7th July 2008, 14:49
Multe multumiri pentru recomandarile de filme horror pe care le-ati facut :shocked:

dumboss_yo
7th July 2008, 21:51
Hancock 8/10 --> Un film ceva mai diferit fata de obisnuitele pelicule cu supereroi. Cred ca merita vazut.

Dogville
7th July 2008, 23:01
Trilogia de actiune cu Jason Bourne varf impins e de poveste.Avem The Bourne identity in care luam la cunostinta despre proiectul Treadstone,cauze,efecte....apres The Bourne supremacy unde eroul nostru (rol venit manusa lu' Matt Damon :ok:) e ajuns din urma de pacatele trecutului ...si,in fine sper,The Bourne ultimatum,in care gustam victoriosi din cupa razbunarii caci,nu-i asa ?,binili invinge ! :ok: Una peste alta,3 filme excelente pe felia lor de action movies.9/10 la pachet

iuli
7th July 2008, 23:04
Dog, 10/10 te rog, doar sunt filmele mele favorite :D Cele mai bune filme de actiune ever, mult mai bune decat Bond.

Dogville
7th July 2008, 23:20
Ai dreptate,muuult,incomparabil mai bune. Nu mi-a placut ca n-au pus punct (ma-ntelegi :evil:) desi aveau ocazia perfecta sa faca un final memorabil.Mi-e teama de-o continuare (inutila) pentru ca am avut impresia ca blonda il stia pe Jason de undeva si n-a spus exact ce si cum.Povestea a fost buna...dac-o mai dilueaza c-un episod nu stiu ce va iesi.Si la ce horror-uri spuneai c-ai plans ? :D

PS. 9,5 ultima strigare :D (puteau s-aleaga o gagica mai draguta ca Stiles.Franka e tare,tare...:ok: )

iuli
7th July 2008, 23:32
Am zis ca am plans? (damn, m-ai prins :D) Am vazut doar 2, de fapt 1 horror ok si am mai rugat pentru niste recomandari. De atunci s-au scris 2 pagini si nici macar un horror. Na, daca e bannat umbra...

Tu recomanzi ceva? :)

YoYoyOi
7th July 2008, 23:38
acum am terminat Happening... ce sa zic? Foarte tare frate. M-a tinut asa :shocked: pana la final... de acum o sa fiu atenta cand bate vantul mai tare sa-mi tin respiratia :scared:
Sa fie teroristii, sa fie plantele, extraterestrii? dracu stie... sa fie dracu? :shocked:

Dogville
8th July 2008, 00:04
Iuli,am 7 nu unul. Ureaza-mi multi kilobitzi pe secunda din pupa si n-o sa regreti.:D Vezi si tu DEVOUR ca asta-mi vine-n minte acuma.

iuli
8th July 2008, 00:45
Sa mai imi zici si altele.

Kilo? Ce net ai? Nu tragi si tu cu mega pe secunda? :(

irinaidu
8th July 2008, 02:47
mega pe secunda??? sunt geloasa. foarte geloasa.

am fost la cinema la " sex and the city ". clar nu e un film pt toata lumea. daca esti barbat nu are rost sa te uiti. si daca esti fata, in functie de dispozitie si daca ai fost sau nu fan al serialului.
eu am fost fan al serialului si filmul mi-a placut f mult. adaugand si faptul ca trebuie sa ma mut din orasul meu si de langa cele 4+1 prietene ale mele , filmul m-a lovit in plin. m-am bocit . asta e.

dar in caz ca l-ati vazut si vi s-a parut o porcarie pot sa inteleg si punctul asta de vedere.