PDA

View Full Version : Filme pe care le-am vazut in ultima vreme



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

YoYoyOi
25th January 2008, 19:25
Daca vreodata vi se intampla sa dati peste Epic Movie, sa nu-l descarcati sa nu-l vizionati si de cum il vedeti sa treceti mai departe. E o prostie de neimaginat... la fel este si The Ten

Lavinia
25th January 2008, 19:32
in sfarsit vazui si yo brokeback mountain...k il am d mult da n'am avut tragere d inima sa ma uit ptr ca nu mi se parea nimic interesant...da acu k o murit heath:huhu: mi'am amintit si am zis sa ma uit....mai interesant decat ma asteptam..dar totusi nimic atat de deosebit...

Lover
25th January 2008, 19:59
S.O.S nu va uitati la Requiem for a dream. fuckin` disaster ( e vechi... da` asta e, l`am vazut doar acum o luna )

Lavinia
25th January 2008, 19:59
taci..e al 2'lea favorit al meu..asa ca ciocu' mic:P

Sasuke Uchiha
25th January 2008, 20:02
Requiem for a dream e un film excelent

Lavinia
25th January 2008, 20:04
vezi?:P..
ce sa stye lover?...e si el mic:happy:P

Lover
25th January 2008, 20:11
Requiem for a dream e un film excelent

ma rog... fiecare cu parerea lui :D
mie nu imi place sa vad cum 3 prosti se drogheaza zi de zi... si tot acelasi lucru se repeta la fiecare 5 minute :sleep: ma plictiseste

poate ca si prestatie a actorilor... da` eu nu prea urmaresc asta, nu ma intereseaza joaca bine/ joaca prost... ideea, scenariul sa fie bune

Lavinia
25th January 2008, 20:17
pey stii..si cartea e considerata o capodopera si o fo' best seller:P

Dani3l
25th January 2008, 20:46
Ocean 11 si ma pregatesc sa vad "meet the spartans" film luat de pe un torrent...
ps teapa cu "spartans" e rar si trebuie parola..:happy next: dc++

angel_with_tail
26th January 2008, 19:59
Underdog - mi-a placut, comedie cu un catelus:D e misto! 9.5:D

phyxius
27th January 2008, 02:45
Hitman - unul din filmele alea care sunt atat de proaste incat sunt chiar misto.

Lavinia
27th January 2008, 03:36
:cry::cry::cry:...asta'i cel mai tare lucru care l'am auzit vreodata legat de un film:ok:

Vlad
27th January 2008, 04:04
Invasion of the Body Snatchers - 1978

Prome
27th January 2008, 14:44
Hitman - unul din filmele alea care sunt atat de proaste incat sunt chiar misto.

:yeah: ce bine ai zis :D

cheliosu ala nu a facut nimic tot filmu decat sa se plimbe dintr-o parte in alta , ba chiar cand era sa o **** pe rusoaica aceea ii baga siringa in gat si ii zice pas :) asta m-a enervat la culme :)

alt fapt bizar dupa ce a omor el pe toti +1 mai ceva decat chuck norris , cine dracu si de ce mai vroia sa ii bage un glont in cap Ninei sau cum dracu o chema :D

Datenshi
27th January 2008, 15:46
The game plan - o comedie siropoasa, merge de plictiseala
Busola de aur - cam prea fantasy pentru gustul meu, astept insa si continuarea :)

A.k.a
27th January 2008, 17:02
:yeah: ce bine ai zis :D

cheliosu ala nu a facut nimic tot filmu decat sa se plimbe dintr-o parte in alta , ba chiar cand era sa o **** pe rusoaica aceea ii baga siringa in gat si ii zice pas :) asta m-a enervat la culme :)

alt fapt bizar dupa ce a omor el pe toti +1 mai ceva decat chuck norris , cine dracu si de ce mai vroia sa ii bage un glont in cap Ninei sau cum dracu o chema :D

Stii ca filmul e dupa un joc? Ai jucat jocurile? Joaca oricare dintre jocuri si zi-mi daca vezi ca umbla cu vreo femeie. E sociopat, si au vrut sa ilustreze asta in film, ca sa fie fideli jocului.

Prome
27th January 2008, 18:17
am jucat toata seria :)

pai in joc cum vrei sa umble cu femei ? cum ar putea sa faca asta si sa mearga actiunea pe fagasul corect ; dar in film mi s-a parut ca avea o atractie catre asta si cand sa... pauza :D

Lavinia
27th January 2008, 18:54
n'o fi avut omu cu ce:cry:...si voi acu:P

Datenshi
27th January 2008, 19:36
In the name of the king - penibil rau.

phyxius
27th January 2008, 19:37
:))... nu-i o mare surpriza avand in vedere cine-i regizorul.

Lavinia
27th January 2008, 20:25
pe imdb la message board e unu cik :Do you think people hire Boll to intentionally hide millions? [like in the movie "the producers"]:cry:

Sergio_D
27th January 2008, 20:28
Last Legion... slab de tot filmul, un scenariu cam aiurit, fara noima pe alocuri.

Datenshi
27th January 2008, 20:30
pe imdb la message board e unu cik :Do you think people hire Boll to intentionally hide millions? [like in the movie "the producers"]:cry:

Tare. :D Oricum, si prestatia actorilor e foarte slaba. Singurul care mi-a placut a fost Ron Perlman.

A.k.a
27th January 2008, 23:50
am jucat toata seria :)

pai in joc cum vrei sa umble cu femei ? cum ar putea sa faca asta si sa mearga actiunea pe fagasul corect ; dar in film mi s-a parut ca avea o atractie catre asta si cand sa... pauza :D

Bine acuma, daca ar fi avut vreo relatie cu ea, ar fi facut scandal astia obsedati de joc. Citeam pe IMDB, se plangeam ca zambeste in film, ceea ce e ireal, pt ca el nu zambeste niciodata, etc... :headbang:

TaciAcolo
28th January 2008, 00:12
Juno ..un film cu un final surprinzator

Hard
29th January 2008, 14:26
Beowulf , bunisor pt un film animat. Oare a avut un profit mai bun faptul ca l-au facut animat si nu un film real ? Eu cred ca avea mai mult succes daca jucau actori adevarati in el.

relansat
29th January 2008, 14:43
cand spui actori te referi la angelica, presupun :rolleyes:

mie mi s`o parut mai interesanta animata decat in realitate :D

Hard
30th January 2008, 12:10
Two weeks notice , o comedie de nota 9.5 , printre putinele filme la care nu am adormit :D

RockBerg
31st January 2008, 16:35
Rambo 4 - cel mai crud/violent film care a rulat la cinema.

EXCELENT.

http://www.moviegod.de/images/movies/00002/172/172_xxl.jpg

YoYoyOi
31st January 2008, 16:54
am vazut asa:

The Bucket List: 10/10
Blonde and blonder: 5/10
Next: 9/10
I know who killed me: 6/10
Smokin' Aces: 7/10
The Assasination of Jesse James: 8/10

Lavinia
31st January 2008, 17:12
Rambo 4 - cel mai crud/violent film care a rulat la cinema.
serios???:confused:

phyxius
31st January 2008, 19:01
filmul e rated R (de la 'restricted'). filmele care contin nuditate, sex, violenta multa, abuz de droguri si chestii de genul asta primesc un 'R rating'. si din cate am vazut in trailer, Rambo IV are multa violenta. ceea ce e un lucru bun.

ma indoiesc ca e cel mai crud/violent film care a rulat vreodata la cinema avand in vedere ca unele cinema-uri ruleaza si filme cu rating NC-17 (no one under 17 admitted) care contin chiar mai multa nuditate/sex/violenta multa/abuz de droguri decat filmele care au R rating. de exemplu... Irreversible cu Monica Bellucci, desi nu are niciun rating, in mod normal ar avea NC-17.

RockBerg
31st January 2008, 19:12
ma indoiesc ca e cel mai crud/violent film care a rulat vreodata la cinema avand in vedere ca unele cinema-uri ruleaza si filme cu rating NC-17 (no one under 17 admitted) care contin chiar mai multa nuditate/sex/violenta multa/abuz de droguri decat filmele care au R rating. de exemplu... Irreversible cu Monica Bellucci, desi nu are niciun rating, in mod normal ar avea NC-17.
Cauta Ichi The Killer.
Ala e mic copil pe langa Rambo 4...Irreversible e desen animat.

serios??? :confused:
Nu postez aiurea.

SPOILER !

Daca stie cineva vreun film RULAT IN CINEMA in care baga cineva un cutit intr-un copil si apoi il arunca in foc...va rog.Plus bucati de oameni in stanga si dreapta.Total Recall mai aduce a Rambo 4...dar putin.Poate alte filme facute de Paul Verhoeven.

Diferenta intre Rambo 4 si restul.

http://i26.tinypic.com/330eouc.gif

YoYoyOi
31st January 2008, 19:16
hai ca fazele cu camasa sau fara camasa sunt bestiale :cry:

TenisFan
31st January 2008, 20:16
Asa... Deci pe tracker-ul meu exista un torrent 10 Sickest Movies si e si un top acolo... Rambo4 e comedie pe langa astea... :(
10. Irreversible
9. Men behind the sun
8. Salo: 120 Days of Sodom
7. Ichi The Killer
6. Murder-Set-Pieces
5. Guinea Pig: Flower of Flesh and Blood
4. Cannibal Holocaust
3. Cutting Moments
2. Aftermath
1. August Underground's Mordum
Filmele am inteles ca sunt groaznice... 10 e cu viol restul se intrec in spurcasenii am inteles... Cine e pasionat de asa ceva... Go right ahead... ;)

RockBerg
31st January 2008, 20:51
Asa... Deci pe tracker-ul meu exista un torrent 10 Sickest Movies si e si un top acolo... Rambo4 e comedie pe langa astea... :(
10. Irreversible
9. Men behind the sun
8. Salo: 120 Days of Sodom
7. Ichi The Killer
6. Murder-Set-Pieces
5. Guinea Pig: Flower of Flesh and Blood
4. Cannibal Holocaust
3. Cutting Moments
2. Aftermath
1. August Underground's Mordum
Filmele am inteles ca sunt groaznice... 10 e cu viol restul se intrec in spurcasenii am inteles... Cine e pasionat de asa ceva... Go right ahead... ;)
Cannibal Holocaust si August Underground 1 si 2 sunt cele mai.

Totusi ziceam de filme care sunt la cinema si nu snuff movies.
(desi cred ca vechiul Cannibal Holocaust a fost la cinema dar acum zeci de ani nu conteaza :D)

NORGEMAN
31st January 2008, 21:04
Cannibal Holocaust:rolleyes: se vede ca pe vremea cand l-au filmat nu existau efecte speciale.:rolleyes:

phyxius
31st January 2008, 21:30
Totusi ziceam de filme care sunt la cinema si nu snuff movies.

Cannibal Holocaust chiar a "RULAT IN CINEMA". deci exista filme mai violente decat Rambo 4 care au fost la un moment dat vizionate si la cinema. evident ca in ultima vreme nu au aparut filme incarcate cu violenta in afara de Rambo, dar filme cu adevarat violente apar foarte rar.

buticut
1st February 2008, 00:32
Who cares RockBerg, Sweeeney Todd totally owns Rambo 4. :drak:.Cat despre statisticile Rambo, nu-mi vine sa cred ca cineva chiar a numarat toate alea :happy

relansat
1st February 2008, 01:27
buticut, ca fapt divers, tu ai vazut alt film afara de Sweeney Frog? :thinkso:

Hard
1st February 2008, 01:33
Ca fapt divers, l-o fi marcat filmul ala :)

buticut
1st February 2008, 03:10
buticut, ca fapt divers, tu ai vazut alt film afara de Sweeney Frog? :thinkso:

Frog...nice attept to be funny...but it didn't work.

1) Yep, I've seen quite a lot
2) Sweeney Todd e filmul meu preferat din 2007. Ai vreo problema cu asta?
3) Ca fapt divers, I'm a girl.

Stop dissing the movie and watch it. Pe bune, nu mai comentati ca sa va aflati in treaba, daca nu l-ati vazut.

relansat
1st February 2008, 03:46
Scuza`mi obraznicia, esti cumva genu` de fata care se uda cand il vede pe Johnny De(e)p? :D :drak: :lol:
p.s: hai ca asta a fost buna :happy

buticut
1st February 2008, 04:09
Scuza`mi obraznicia, esti cumva genu` de fata care se uda cand il vede pe Johnny De(e)p? :D :drak: :lol:
p.s: hai ca asta a fost buna :happy

1) Stiu sa apreciez un actor genial cand vad unul - Johnny a.k.a. cel mai versatil actor de la Hollywood e unul din ei
2) Nu-ti scuz obraznicia
3) It's Mr. Depp for you
4) Tu esti genu care "gets wet". Jeez, plangi la toate filmele
5) Cred ca 1), 2),3) si 4) sunt destul de clare

iuli
1st February 2008, 10:09
4) Tu esti genu care "gets wet". Jeez, plangi la toate filmele



p.s. hai ca asta a fost buna :happy

Hard
1st February 2008, 10:11
Incercati sa nu va mai atacati :)

iuli
1st February 2008, 10:13
Doar nu ma atac cu relansat...:|

Hard
1st February 2008, 10:14
Ma refeream la relansat si buticut.

irinaidu
1st February 2008, 10:25
nu stiu cu sweeney asta care o fi treaba. eu cand aud musical deja vreau sa fug. dar rambo???? really, nu mai bine hraneau ceva copii in africa decat sa faca asta. ma enervez numai cand aud de filme de genul rocky 150 toamna si rambo reloded again.

Prome
1st February 2008, 10:34
Who cares RockBerg, Sweeeney Todd totally owns Rambo 4. :drak:.Cat despre statisticile Rambo, nu-mi vine sa cred ca cineva chiar a numarat toate alea :happy

totusi violenta din Sweeney Todd este una mai mascata , sangele acela ce tasnea ca bulionul si parea destul de ireal ma rog poate asta fost si ideea :D

In schimb imaginea destul de buna , imi plac filmele cu o astfel de imagine , tot in acest stil a fost realizat si Perfume:The Story of a Murderer care daca nu ma insel l-a avut printre protagonisti pe Alan Rickman judecatorul din S.Todd :)

Lavinia
1st February 2008, 10:44
dintre rambo 324324324233 si orice alt film cred ca aleg orice alt film [indiferent ce actor/actrita pe care n'o sufar joaca in el....chiar daca e cu b. spears:cry:]...cel putin dupa ce l'am vazut p stalone mai-mai descompunandu'se:happy

unu_slab
1st February 2008, 11:10
prea mult sange in Sweeney Todd, parca te-ai uita la Kill Bill Vol1, cel mai fain film horror mi s-a parut Saw 1 (2004), mai ales faza de la sfarsit cum se ridica criminalul din mijlocul lor si pleaca :D
cel mai bun film dupa mine A Beautifull Mind (2001) sau Gladiatorul (2000) la care dupa ce lam vazut la cinema ii batem pe totzii de pe strada, in my mind :D

relansat
1st February 2008, 12:10
Doar nu ma atac cu relansat...:|

recunosc c`a fost buna, pun la bataie 100000 euro ca ea nu`i la fel de buna precum glumele sale :drak: :D

RockBerg
1st February 2008, 12:24
dintre rambo 324324324233 si orice alt film cred ca aleg orice alt film [indiferent ce actor/actrita pe care n'o sufar joaca in el....chiar daca e cu b. spears:cry:]...cel putin dupa ce l'am vazut p stalone mai-mai descompunandu'se:happy
EnyeGize_Malaik - Age: 17

E si normal fetito.La fel o sa-ti spuna altii peste 10 ani despre cei care ii crezi tu actori importanti,chiar daca au talent sau nu.

Cannibal Holocaust chiar a "RULAT IN CINEMA". deci exista filme mai violente decat Rambo 4 care au fost la un moment dat vizionate si la cinema. evident ca in ultima vreme nu au aparut filme incarcate cu violenta in afara de Rambo, dar filme cu adevarat violente apar foarte rar.
Cati ani aveai in 1980 ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Cannibal_Holocaust

De atunci rating system-ul s-a schimbat enorm.Multa lume s-a mirat cum de a reusit Rambo 4 sa apara in forma necenzurata in 2008.Daca nu esti fan al filmelor Rambo vechi,nu e nimic deosebit la el,nu e cel mai deosebit film...doar prin violenta acceptata la cinema in 2008.

---

Vorbind de restrictii,RIAA vrea sa ceara 15 milioane $,pe fiecare CD cu muzica piratat pe care il ai in casa.

kain
1st February 2008, 12:35
Hitman (2007) - 7/10 cu indulgenta :mda:

TenisFan
1st February 2008, 12:37
Hai sa-mi zic parerea despre Todd Sweeney... :shocked: Sau vitavercea... :(
Deci e musical deci trebuie ca melodiile sa fie mega ultra bune ca sa poata produce senzatie...Deci melodiile is catastrofale... :( Depp rappuieste p-acolo foarte interesant... Not... :( Melodiile is extrem de deranjante si puerile(adica par a fi construite de un copchil de 5-6 ani)... Povestea e previzibila... Cu ce ramanem? Cu genialitatea lui Burton si capacitatea sa de a pune pe pelicula niste imagini superbe... Primeste 8 doar pentru imagini... ;)

effect
1st February 2008, 14:11
Hitman (2007) - 7/10 cu indulgenta :mda:

o mare porcarie ...:rosu:

Vraciul
1st February 2008, 15:31
bai, faceti si voi un top al filmelor pe 2007. puneti 20-30 de filme si votati-le. la naiba, sa stiu eu ce descarc sau nu. :D

White Shadow
1st February 2008, 17:12
o mare porcarie ...:rosu:

hai ma serios ?....cel mai bun film facut dupa un joc din cate au fost facute pana acuma.....

Hitman - 8/10


bai, faceti si voi un top al filmelor pe 2007. puneti 20-30 de filme si votati-le. la naiba, sa stiu eu ce descarc sau nu. :D

Oare cine sa deschida un thread de genul asta ?....

Poate te ajuta threadurile deschise de mine :

Februarie 2007 :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=79437

Martie 2007 :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=91141

Aprilie 2007 :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=96583

Mai 2007 :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=106094

Iunie 2007 :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=114052

Iulie 2007 :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=125178


4) Tu esti genu care "gets wet". Jeez, plangi la toate filmele

super tare :happy...ai dreptate....asa e Relansat....

Prome
1st February 2008, 18:12
bai, faceti si voi un top al filmelor pe 2007. puneti 20-30 de filme si votati-le. la naiba, sa stiu eu ce descarc sau nu. :D

1.Ratatouille
2.No Country for Old Men
3.There Will Be Blood
4.Lives of Others, The
5.Diving Bell and the Butterfly, The
6.Bourne Ultimatum, The
7.Zodiac
8.Eastern Promises
9.Lookout, The
10.Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet
11.3:10 to Yuma
12.Knocked Up
13.Superbad
14.Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, The
15.American Gangster
16.Breach
17.Ocean's Thirteen
18.Kingdom, The
19.Shrek the Third
20.Astronaut Farmer, The
21.Bee Movie
22.Black Snake Moan
23.Golden Compass, The
24.Alpha Dog
25.Elizabeth: The Golden Age
26.Rush Hour 3
27.I am Legend
28.Alvin and the Chipmunks
29.City of Men
30.The Comebacks

etc etc astea sunt doar cateva din filmele ce mi-au venit acum in minte , cu siguranta au mai fost multe si bune... in lista postata de mine sunt toate genurile unele mai bune altele mai proaste :D acum depinde de gusturi

buticut
1st February 2008, 18:34
totusi violenta din Sweeney Todd este una mai mascata , sangele acela ce tasnea ca bulionul si parea destul de ireal ma rog poate asta fost si ideea :D


Asta era si intentia...it's an old fashion melodrama. Tim il considera un film facut in stilul filmelor horror clasice. Chiar nu m-a deranjat sangele, cuptorul a fost mai...ehem...

effect
1st February 2008, 20:01
hai ma serios ?....cel mai bun film facut dupa un joc din cate au fost facute pana acuma.....

Hitman - 8/10




Serios nenea , serios

White Shadow
1st February 2008, 20:05
ceva argumente ai pe langa afirmatia ta in legatura cu acest film ?

nu a fost prea multa actiune sau e din cauza ca nu a facut sex cu tipa aia ?....dupa cum se mai plangea cineva pe aici.....

ai jucat jocul ?

iuli
1st February 2008, 20:08
bai, faceti si voi un top al filmelor pe 2007. puneti 20-30 de filme si votati-le. la naiba, sa stiu eu ce descarc sau nu. :D

1. Bourne Ultimatum
2. No country for old men
3. Atonement
4. Michael Clayton
5. There will be blood
6. The kingdom
7. The bucket list
8. The brave one
9. American Gangster
10. Eastern promises
11. Fracture
12. The prestige
13. 88 minutes
14. Ratatouille
15. 3:10 to Yuma
16. Hot Fuzz
17. Juno
18. Disturbia

Nu mai stiu acum...astea mi-au venit in minte.

Hopshio
1st February 2008, 20:29
mie mi'a placut High School Musical 2:D

NORGEMAN
1st February 2008, 20:30
WAR mai e facut in 2007

irinaidu
1st February 2008, 21:17
ok, am vazut juno. astept sa-mi explicati cum sunt mai proasta decat lemnul dar mie nu mi-a placut.
mi s-a parut f nerealist. asa ca o poveste draguta e ok dar ca filmul poate cel mai laudat de anul asta nu. posibilitatea sa ramai insarcinata la 16 ani si sa nu te marcheze treaba asta nu cred ca exista. si daca tipa era asa desteapta si deosebita si cool cum dracu a fost asa de proasta de a ramas insarcinata.
personjele parintilor lui juno si al parintilor adoptivi mi-au placut , dar juno e so not beliveble.
plus, dupa ce mi-a spus toata lumea ca e little miss sunshine de anul asta, ma asteptam sa nu-mi placa.

cred ca acum o sa caut un film fara dialog si cu ceva mai multe explozii, wow, parca auzim ca a iesit rambo 4!!!!!! :P

buticut
1st February 2008, 21:22
Hai sa-mi zic parerea despre Todd Sweeney... :shocked: Sau vitavercea... :(
Deci e musical deci trebuie ca melodiile sa fie mega ultra bune ca sa poata produce senzatie...Deci melodiile is catastrofale... :( Depp rappuieste p-acolo foarte interesant... Not... :( Melodiile is extrem de deranjante si puerile(adica par a fi construite de un copchil de 5-6 ani)... Povestea e previzibila... Cu ce ramanem? Cu genialitatea lui Burton si capacitatea sa de a pune pe pelicula niste imagini superbe... Primeste 8 doar pentru imagini... ;)

Jeez people, muzica e tot farmecul (tin sa precizez ca nu sunt un fan al musicalurilor, dar asta e diferit fata de tot ceea ce ati vazut). Nu e Hairspray, nu e Dreamgirls, e mai degraba Sunetul Muzicii cu sange. C'mon, chiar nu te poti plange de Johnny Depp sau de vreun alt actor. Doar Laura Michelle Kelly e cantareata profesionista, iar pt ceilalti nici nu s-au folosit audio software-uri&shit, tocmai pt ca sa sune vocea lor cat mai rough. Cat despre melodii, nu sunt catchy, ci sunt grele de interpretat si geniale. Melodii puerlile?Spune-i asta lui Sondheim (http://www.imdb.com/name/nm0814227/). Cat despre poveste, esti sigur ca ne-am uitat la acelasi film??Toata lumea care nu stia nimic despre film a ramas :shocked: la final.
E funny, e gory,e dark, e fascinant, in plus ultimele 20 de minute te tin in suspans. Povestea e veche de 200 de ani, e necomplicata si e pusa in scena de peste 30 cu melodiile lui Sondheim.
Cantitatea de sange nu mi se pare exagerata, I mean...e un criminal si cand omori oameni, curge sange, nu?In plus felul artistic in care e realizata taierea gaturilor face vizionarea chiar placuta.

In alta ordine de idei, filme worth seeing:

1) Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
2) The Diving Bell and the Butterfly
3) The Great Debaters
4) Atonement
5) No Country for Old Men
6) There will be blood
7) Eastern Promises
8) Zodiac

Si mai sunt multe...2007 a fost un an bun pt filme

effect
1st February 2008, 22:03
ceva argumente ai pe langa afirmatia ta in legatura cu acest film ?

nu a fost prea multa actiune sau e din cauza ca nu a facut sex cu tipa aia ?....dupa cum se mai plangea cineva pe aici.....

ai jucat jocul ?

L-am jucat si tocmai de aceea mi se pare plicticos . Si nu-mi place nici actorul . Probabil ca mi-a displacut si pentru ca am pornit cu aceste prejudecati . O sa-l urmaresc a doua oara mai cu obiectivitate

Eu va recomand 3:10 To Yuma . Super film , mai ales daca va plac westernurile

Prome
1st February 2008, 23:12
L-am jucat si tocmai de aceea mi se pare plicticos . Si nu-mi place nici actorul . Probabil ca mi-a displacut si pentru ca am pornit cu aceste prejudecati . O sa-l urmaresc a doua oara mai cu obiectivitate

Eu va recomand 3:10 To Yuma . Super film , mai ales daca va plac westernurile

Parca mai bun este Assasination of Jesse James in materie de westernuri :) , dar nu este rau nici 3:10 to Yuma , dar cam siropos la final cand Russel Crowe se transforma din ucigas si talhar intr-un exemplu de moralitate si se trimite singur la puscarie :D

TenisFan
1st February 2008, 23:42
Jeez people, muzica e tot farmecul (tin sa precizez ca nu sunt un fan al musicalurilor, dar asta e diferit fata de tot ceea ce ati vazut). Nu e Hairspray, nu e Dreamgirls, e mai degraba Sunetul Muzicii cu sange. C'mon, chiar nu te poti plange de Johnny Depp sau de vreun alt actor. Doar Laura Michelle Kelly e cantareata profesionista, iar pt ceilalti nici nu s-au folosit audio software-uri&shit, tocmai pt ca sa sune vocea lor cat mai rough. Cat despre melodii, nu sunt catchy, ci sunt grele de interpretat si geniale. Melodii puerlile?Spune-i asta lui Sondheim (http://www.imdb.com/name/nm0814227/). Cat despre poveste, esti sigur ca ne-am uitat la acelasi film??Toata lumea care nu stia nimic despre film a ramas :shocked: la final.
E funny, e gory,e dark, e fascinant, in plus ultimele 20 de minute te tin in suspans. Povestea e veche de 200 de ani, e necomplicata si e pusa in scena de peste 30 cu melodiile lui Sondheim.
Cantitatea de sange nu mi se pare exagerata, I mean...e un criminal si cand omori oameni, curge sange, nu?In plus felul artistic in care e realizata taierea gaturilor face vizionarea chiar placuta.Muzica intr-adevar e totul... Daca poti sa treci peste ea ai sansa sa te uiti la film... Dar muzica nu te lasa ea te urmareste, te chinuie vrea sa-ti strice tot cheful de a te uita la film incearca din rasputeri pentru aia mai slabii de inger reuseste iar in ceea ce-i priveste pe altii esueaza dar oamenii respectivi ramani cu sechele si-si trag pumni in gura... :( Deci pot sa spun ca habar nu ai despre muzica daca afirmi ca muzica din filmul asta este geniala... Este execrabila chinuitoare si suna mai prost decat opera lui Mozart la 5-6 ani care cica era mega naspa... :( Eu nu m-am plans despre niciun actor asa ca partea asta cade... Depp scoate tot ce poate din rahatul ala de muzica... Congrats to him for that! ;) Nu intelegi ce-i aia poveste? Ii previzibila... :( Less funny perhaps more gory... Mie afirmatia de genul " In plus felul artistic in care e realizata taierea gaturilor face vizionarea chiar placuta." mi se pare ultra mega genial de comica... :cry:
Incerci prea mult si esuezi lamentabil sa aperi un film care este bun doar din cauza faptului ca regizorul a stiut cum sa-l puna pe pelicula si tot regizorul a reusit sa creeze niste imagini absolut superbe despre care tu habar nu ai ca exista... Pe tine te intereseaza faptul ca taierea gaturilor intr-un mod artistic produce o vizionare mai placuta... :cry: Amen sista!

buticut
2nd February 2008, 00:02
Taierea gaturilor nu are ca scop "ingretosarea" audientei, sangele arata asa tocmai fiindca partea asta cade oarecum pe un plan secund, pe primul plan sunt trairile interioare ale lui Sweeney, demonii sai.In stage production, Mrs. Lovett este personajul principal, dar Tim s-a gandit ca Sweeney e mult mai complex si ca el merita sa fie in centrul atentiei mai mult decat Mrs. Lovett si mai mult decat sangele.

In principiu spui ca eu, ceilalti zeci de mii de fani (majoritatea celor care sunt fani ai musicalului de pe Broadway au apreciat adaptarea) si cei 148 de critici care au dat review-uri mai mult decat pozitive filmului pe rottentomatoes.com suntem prosti?
Cat despre poveste...*WARNING - BIG SPOILERS - Spune-mi pe bune, you knew she lives?Nu te gandeai ca o va omori pe Johanna sau te gandeai ca Toby va fi cel care il va omori?Nu te gandeai ca pana la urma va ramane cu Mrs. Lovett?

Mie chiar mi s-a parut amuzant in multe faze...poate ca apreciez eu umorul negru mai mult, dar scenele astea chiar m-au amuzat *SPOILERS:
- Chipul ingretosat a lui Sweeney de la inceput, cand ii gusta placintele doamnei Lovett sau cand ridica degetul incercand sa spuna ceva, dar isi da seama ca nu are cu cine vorbi :happy
- Cand Anthony intra in incapere si le povesteste despre Johanna, Lovett spune: "Oh this is very romantic", iar Anthony raspunde foarte senin: "YES!"
- During "A Little Priest" - chipul lui Sweeney e nepretuit: "What is this??". De fapt tot cantecul e amuzant
- Cand Beadle Bamford intra in shop, dupa ce Sweeney ii spune ca ii va oferi ceva mult mai indicat pentru un gentleman ca el si ca doamnele vor aprecia foarte mult asta, mi se pare funny cum se uita la el, de parca ar spune: "ARE YOU SERIOUS?"
- The contest and before the contest (What is this?Smells like piss) - funny as hell.Sacha Baron Cohen e genial.:happy
- Dialogul intre Mrs Lovett si Toby, cand ii spune ca Albert nu a avut parul lui,iar Toby isi da jos peruca deranjanta .
- By the sea totally owns - Helena fura scena
- Alt moment amuzant e dupa Epiphany, cand Sweeney sta in genunchi cu cele 2 briciuri in mana, complet pierdut in lumea sa, iar Mrs. Lovett se uita la el cu o fatza de genu: "WTF are you doing??!"
- Chiar si Johanna mi s-a parut amuzant, nu atat faptul ca taie gaturi, nu sunt chiar sadica, ci mai degraba fatza lui distrasa de la inceput, taia gaturi si nici ca-i pasa :happy.


Si imi spui ca n-a fost funny? :rolleyes:. Daca tie nu iti plac musicalurile (sau poate nici n-ai inteles ce spuneau in sing-talking- forma de dialog cantat pe care o folosesc in cea mai mare parte a filmului), nu inseamna ca Sweeney Todd e un film prost. Va fi un punct de referinta pt musicalurile ce vor mai urma, Tim a ridicat sus stacheta cu adaptarea asta.


WARNING - NU CITITI POSTUL COLEGULUI DE JOS \/. E PLIN DE SPOILERE

TenisFan
2nd February 2008, 00:15
Sista nu stiu cine sunt criticii de film despre care vorbesti tu probabil sunt toti cam usor influentabili sau ceva... :( Eu iti spun ca m-am prins de evenimente cu mult inainte de a se intampla... :( Nu am citit nimic despre Sweeney Todd nu stiu nimic despre legenda lui sau ce este... Io-ti zic ca mi-am dat seama cu mult inainte de faptul ca tipa aia blonda era nevasta-sa si ca avea sa se intample tragedia respectiva cand o sa-i taie si ei gatul... Stiam ca pana la urma o s-o omoare si pe aia de facea placinte... Cand am vazut briciul pe jos mi-am dat seama ca o sa-i ia careva gatul pentru ca numai asa putea sa se termine... De fapt faza cu briciul reprezinta pentru mine un mega cliseu... :( Simtul tau al umorului nu coincide cu al meu... Sunt unele faze ok dar nu sunt incredibil de amuzante asa cum le ridici tu in slavi... Am zis "less funny" asta nu inseamna ca nu am zis ca "umorul" ar lipsi cu desavarsire... Tu consideri amuzanta faza cu "what is this?Smells like piss?" :shocked: Mi se pare de prost gust si fortata... Dar ma rog aia de pe rottentomatoes stiu mai multe decat mine... :(

buticut
2nd February 2008, 00:19
Pune si tu spoilerele cu text alb, strici tot fun-ul pt cei care nu l-au vazut.

TenisFan
2nd February 2008, 00:25
N-au ce sa vada le-am explicat si de ce... ;) Si-n plus nu cred ca pot sa treaca peste muzica ceea chinuitoare... :(

buticut
2nd February 2008, 00:27
De unde stii tu asta? Ai cumva un bol de cristal si eu nu stiu?
Gata....mi-a ajuns. N-are rost sa-mi pierd timpul cu oameni ignoranti.

relansat
2nd February 2008, 03:08
buticut, m`ai convins ... o sa ma uit si io la film cat de curand, in 3-4 zile ai si umila mea parere :D :ok:

buticut
2nd February 2008, 03:48
^Parca vad ca o sa plangi si la asta :D
Pierzi doar 1 ora si 57 de minute din viata...nu e atata.

TenisFan
2nd February 2008, 08:07
De unde stii tu asta? Ai cumva un bol de cristal si eu nu stiu?
Gata....mi-a ajuns. N-are rost sa-mi pierd timpul cu oameni ignoranti.Daca eu sunt ignorant tu esti la fel de ignoranta ca si mine... :( De fapt am un glob de cristal si-un pachet de carti plus ca am dat in cafea si pe langa numerele de la loto mi-o iesit si respectiva concluzie... :cry: Eu personal nu te-am jignit pe tine in niciun fel tot ceea ce am zis este ca habar nu ai despre muzica... Oricum tu esti fanatica si nu accepti parerea altora ceea ce te incadreaza in categoria unor oameni mult mai periculosi si mult mai "cu capul" decat ignorantii... :( Daca te legai de alt film poate mai intelegeam dar in niciun caz de asta... :(
We own the night 7.5/10 Povestea nu-i cine stie ce poate parea un pic plictisitor filmul pe alocuri dar regizorul se scoate cu vreo 2 scene senzationale... :shocked: Phoenix joaca bine si cam atat...

Datenshi
2nd February 2008, 13:30
We own the night - tot 7.5/10 i-as da si eu. :)
Carandiru - 9/10. Un film extrem de interesant, bazat pe fapte reale.

effect
2nd February 2008, 16:05
Chiar asa de slabut a fost "We own the night" ? trailerul parea interesant

Datenshi
2nd February 2008, 16:49
Nu e slabut, e ok. Doar ca nu te da cu nimic pe spate.

White Shadow
2nd February 2008, 17:39
Eva Mendes cu siguranta te da pe spate...inca nu l-am vazut...urmeaza sa ma uit la el probabil astazi...

irinaidu
6th February 2008, 03:18
am vazut un filmulet numit " billy elliot ". ce sa zic filmul are nenumarate defecte si cu toate astea mi-a placut.

YoYoyOi
6th February 2008, 09:23
The Holiday si PS I love you, doua comedii romantice foarte dragute.

Bumbescu
6th February 2008, 09:34
am vazut un filmulet numit " billy elliot ". ce sa zic filmul are nenumarate defecte si cu toate astea mi-a placut.

L-am vazut si eu, e simpatic filmul.

Am vazut We own the night, nu m-a impresionat cu nimic, un film absolut banal.

pinki
6th February 2008, 12:58
meet the spartans. avand in vedere ca 300 mi s-a parut o porcarie m-am amuzat :D

juno. interesant, totusi nu inteleg de ce era clasificat pe imdb "comedy", ca nu mi se pare.

Prome
6th February 2008, 13:27
we own the night : inceput bun dar devine un film banal 6/10
no country for old men : mi se pare cel ce merita oscarul , pacat ca nu am vazut si there will be blood :( 8/10

irinaidu
6th February 2008, 16:31
eu una dupa ce am vazut cateva din filmele pt oscar de anul asta imi vine sa nu ma mai uit la restul.

Cneazul
7th February 2008, 00:03
Copland. tocmai s`a terminat la Tv

Bumbescu
7th February 2008, 09:52
Ocean 13, o mizerie, o parodie; nu-mi vine sa cred ca al pacino, unul din cei mai mari actori ai tuturor timpurilor a acceptat un asemenea rol intr-un asemenea film.

Prome
7th February 2008, 16:00
ca tot se vorbeste de al pacino

http://www.88minutestolive.com/ astia au innebunit ???? WTF!?! IN THEATERS APRIL 18 2008 :lol: :lol: :lol:

NORGEMAN
7th February 2008, 16:40
Care cinematografe? alea din Somalia?:D eu prin vara am vazut filmul, si mi s-a parut reusit.

Ieri seara m-am uitat la Rendition (Transfer de captivi). Destul de bine gandit filmul, dar era loc de si mai bine.

phyxius
7th February 2008, 16:48
in SUA n-a rulat deloc in cinematografe de cand a fost facut

NORGEMAN
7th February 2008, 16:50
Mai rar asa ceva. Stii si de ce?

phyxius
7th February 2008, 17:09
simplu... n-a avut un buget foarte mare si a fost filmat prin Canada. unele filme care au buget de 20-30 mil $ nu sunt facute pt a rula in cinematografele din SUA. sau daca apar, numarul cinematografelor e destul de limitat si dupa ai trec direct pe DVD.

cred ca intentia era sa ruleze in afara SUA, dar dupa aia Sony a achizitionat drepturile de distributie, l-a mai editat si l-a facut disponibil pt un numar mai mare de cinematografe din america. (toate astea probabil pt era Al Pacino in rolul principal). Equilibrium a patit cam la fel... a fost filmat prin Europa, a aparut prin cateva cinema-uri prin SUA, dupa aia a rulat mai mult prin alte tari si in sfarsit a fost lansat pe DVD.

de obicei filmele carora nu li se face multa publicitate nu sunt distribuite prin SUA pt ca lumea nu stie despre ce e vorba si nu merge sa le vada. de-aia probabil a si cumparat Sony drepturile de distributie - pentru ca lumea ar merge sa vada un film cu Al Pacino daca ar sti de el.

Vraciul
7th February 2008, 18:59
interesant este faptul ca pacino destul de rar a jucat in filme cu bugete mari. calitatile lui de actor extraordinar face ca un film sa se vanda.
ma mir ca nu a rulat pana acum in sua.

Prome
8th February 2008, 03:04
totusi acest film este disponibil pe format DVD si in SUA . Totusi mi se pare o greseala imensa lansarea acestui film la cinema , si o pierdere de timp si de bani , vorbim despre un film ce a fost dat la Pro Tv , chiar daca protagonist este unul dintre cei mai mai actori

Bumbescu
8th February 2008, 09:54
88 de minute:D(mi-ati facut pofta ieri)......nu m-a impresionat, tr sa fac o pauza de al pacino si pe urma sa revad nasul si "Looking for Richard" ca sa revin la sentimente mai bune.

irinaidu
8th February 2008, 11:48
bumbi si al pacino trebuie sa isi plateasca ratele la casa :P ca eu altfel nu-mi explic de ce a jucat in ocean 13. de altfel nu-mi explic de au jucat nici clooney , nici pitt nici cine a mai fost pe acolo.

eu am vazut intre timp : bucket list, martian child. amandoua ar fi putut fi filme bune dar sunt mult prea hollywood.
bucket list e cu morgan freeman si jack nicholson. cei 2 sunt simpatici ca de obicei, sunt si ceva glume dragute dar filmul se cam fasaie pana la sfarsit.
martian child e cu john cusack si un pusti f dulcel. prima parte a filmului e emotionanta dar apoi a simtit hollywoodul nevoia sa ii urce pe nu stiu ce cladire inalta , care la ora aia ar fi trebui sa fie inchisa si nu poti gasi nici o explicatie plauzibila cum a ajuns un copil acolo si apoi il mai pun si pe cusack sa tina un speech pe marginea cladirii. of,of. pacat de ala micul care e adorabil!!!!!

Hard
8th February 2008, 11:58
The Rundown , un film bun,dar nu deosebit.

irinaidu
8th February 2008, 12:03
hard, dupa cum zicea un coleg pe aici, zi si tu ceva despre film , cine joaca ca sa stim si noi daca sa aruncam un ochi sau nu.

Hard
8th February 2008, 12:08
Ce coleg ? Filmul e mai vechi.Eu zic ca nu e greu sa te uiti pe imdb pt informatii.:P Actorii principali sunt Seann William Scott si Dwayne Johnson , actiune si comedie in padurea amazoniana :) Vizionare placuta!

irinaidu
8th February 2008, 15:15
bineinteles ca nu e greu, dar aici se scriu multe titluri si nu o sa ma apuc sa le caut pe toate. dar daca e un actor care ma intereseaza atunci poate caut.
oricum daca nu vrei sa zici nimic despre film atunci am putea cu totii sa ne uitam direct pe imdb, care mai e pointul threadului???

White Shadow
8th February 2008, 18:23
The Rundown , un film bun,dar nu deosebit.

super tare filmul...cu The Rock :ok:

Hard
8th February 2008, 18:27
Da :)Si mie imi place actorul.Il prinde bine in filme de comedie,sa faca mai multe. La filmul asta ar fi putut face o urmare. cred ca ar fi iesit bine.

pinki
8th February 2008, 21:56
mie mi-a placut bucket list :D poate pt ca joaca morgan freeman si jack nicholson in el :D

NORGEMAN
8th February 2008, 22:31
Azi am vazut New York Gangs, cu Leonardo DiCaprio si inca o actrita foarte cunoascuta, dar imi scapa numele ei acum. Este mai vechi filmul, de prin 2003 parca, dar foarte interesant.

little_earl
8th February 2008, 23:50
Gangs of New York :D, Cameron Diaz mai joaca in film, dar si mai important .. Daniel Day-Lewis

NORGEMAN
8th February 2008, 23:57
Asa, Cameron Diaz. Celalalt pe cine a interpretat?

Vlad
9th February 2008, 00:03
pe 'The Butcher'

The Usual Suspects - am revazut filmul pentru ca e prea tare

A.k.a
9th February 2008, 09:40
Juno. Nu mi s-a parut nu stiu ce, poate pt ca l-am tot vazut cu pauze. Ma mir ca e pe 130 pe imdb

Prome
9th February 2008, 14:39
Nu e rau Juno dar cam usurel asa :D

Datenshi
10th February 2008, 10:38
Dead Time: Kala - 7.5/10. Un film indonezian, politist si fantasy in acelasi timp. :) Interesant.

Grinco
10th February 2008, 12:28
The Assassination Of Jesse James By The Coward Robert Ford. Casey Affleck face un rol super, reusind sa dea viata unuia dintre cele mai enervante personaje pe care le-am vazut. Cam mare diferenta de talent dintre el si fratele lui :D

Cristian
10th February 2008, 13:50
Am revazut seria de filme Chucky...

Hard
10th February 2008, 14:10
Ai vazut si Seed of Chucky ? Ultimul ?

Cristian
10th February 2008, 14:16
Toate cele 5 serii.

kain
10th February 2008, 14:17
Am vazut aseara Ocean's Thirteen :P

E frumusel, dar nu m-a impresionat, mult mai reusit mi se pare Ocean's Twelve :mda:

Nota : 7/10 :rolleyes:

Hard
10th February 2008, 14:25
Toate cele 5 serii.

Idolul tau , Chucky :drak:
Serios vorbind,ai avut ceva rabdare sa vezi astfel de serie. :D

angel_with_tail
11th February 2008, 22:38
Aseara am terminat de vazut The Guardian - nota 9.5. Mi-a placut foarte mult filmul insa finalul e trist:(
Am vazut azi: Batchelor Party - super film!!! 9/10.
Perfect creature - 7/10

Cneazul
11th February 2008, 22:56
sweeney todd. mi`a placut filmul, insa finalul putea fi altul.
ma rog, nici nu au mai aratat ce s`a intamplat cu anthony si cu johanna. asta deoarece sweeney todd era personajul principal, iar fara el, nu mai avea importanta ce fac celelalte persoane.

Jerry20cm
11th February 2008, 23:05
Am vazut, aseara, Cloverfield.

Atat pot sa zic: un film care cu siguranta nu-l veti uita.

irinaidu
11th February 2008, 23:49
eu am vazut " lars and the real girl ".
nu stiu ce sa va spun despre filmul asta pt ca nu m-am hotarat inca daca mi-a placut sau daca a fost una din cele mai mari porcarii. faza e ca i-as intelege si pe cei carora le-a placut cat pe cei carora le-a displacut teribil.
din motive pe care nu le-am inteles la film scrie comedie si nu e nimic de ras in el.
trecand peste asta ( si la moartea domnului lazarescu scria comedie ) filmul daca vrei sa il iei ca ceva plauzibil si care are ferme legaturi cu realitatea nu o sa placa. daca insa il iei ca o fantezie ce incearca sa vorbeasca despre iubire, acceptarea bizareriilor aproapelui doar pt ca il iubesti , atunci filmul e chiar placut. chiar daca e previzibil si cu destule clisee, filmul nu incearca sa dea in tine cu moralitatea ( genul multora de la hollywood ) si nici nu tine mortis sa te faca sa plangi cu lacrimi de crocodil, e destul de delicat facut.
ryan gosling joaca bine si cu toate ca are o freza ce nu il prinde, si prea mult par pe fata si haine ce ii stau aiurea tot arata bine.

sunt curioasa daca l-a mai vazut cineva???

YoYoyOi
11th February 2008, 23:51
acum l-am luat si eu Cloverfield, ca de mult ma batea cineva la cap cu el :D

cred ca azi ii vine randul :D

Sasuke Uchiha
12th February 2008, 01:02
REC 9.9/10

de departe cel mai bun film horror in foarte foarte mult timp
absolut genial

Lavinia
12th February 2008, 18:57
eu am vazut " lars and the real girl ".
nu stiu ce sa va spun despre filmul asta pt ca nu m-am hotarat inca daca mi-a placut sau daca a fost una din cele mai mari porcarii. faza e ca i-as intelege si pe cei carora le-a placut cat pe cei carora le-a displacut teribil.
din motive pe care nu le-am inteles la film scrie comedie si nu e nimic de ras in el.

si the eternal sunshine of the spotless mind cik e tot comedie...o fo' si nominalizat la globurile de aur parca ptr cea mai buna comedie...si dak si aia o fo' comedie yo's preot...easa..ma rog..
cat dspre moartea...poate fi totusi considerat comedie neagra da'..ma rog....yo nu prea inteleg criteriile lor:confused:

TenisFan
12th February 2008, 19:46
eu am vazut " lars and the real girl ".
N-am mai dat quote la restul... Dar problema sta in felul urmator:
http://video.google.com/videoplay?docid=3710987618964917848

Morom3t3
12th February 2008, 22:56
Zeitgeist
Inelul Nibelungilor

irinaidu
12th February 2008, 23:08
N-am mai dat quote la restul... Dar problema sta in felul urmator:
http://video.google.com/videoplay?docid=3710987618964917848

e prea lung sa ma uit pana la capat dar inceputul e so creepy :shocked: removable tongue!!!! really???? nu mi-ar ajunge spatiul sa spun tot ce-mi trece prin cap. de ce dracu daca ai 4000 de dolari nu platesti macar o prostituata???
cu siguranta guys and dolls e mai mult decat pot eu intelege.

TaciAcolo
13th February 2008, 04:15
Wristcutters.A.Love.Story nu va uitati o pierdere de timp 1/10

pinki
13th February 2008, 11:58
into the wild. bun, sa zicem ca ideea este interesanta, ca realizarea este interesanta, dar pe mine m-a enervat la culme filmul asta. nici nu pot sa spun ca a fost naspa, ca e frumos realizat.... dar e stupid.

Delia
13th February 2008, 12:32
M-am intors la alea old school: From here to eternity. As mai scrie de el, da' mi-e lene si cred ca lumea il cam stie, numai eu l-am vazut asa tarziu. :D

little_earl
13th February 2008, 19:18
Apocalypse now - 9/10
One flew over the cuckoo's nest - 8/10

Lavinia
13th February 2008, 19:21
over her dead body...desi nu o sufar e dna eva[cu toate k e sotia lu tony parker p care il admir si care imi place] mi'o placut filmu...8/10.

irinaidu
14th February 2008, 04:40
30 days of night - doar daca chiar nu aveti altceva de facut. vampiri, sange si iar vampiri si cam atat.
de ce, de ce nu poate sa joace josh hartnett in ceva fain???? si ben foster, oare a pierdut un pariu, de ce o fi jucat in filmul asta???

YoYoyOi
14th February 2008, 10:12
am vazut si eu Cloverfield. E formidabil filmul. Ceva in genul Godzilla, dar mult mai palpitant. Modul de filmare e pur si simplu extraordinar. Chiar daca nu am fost niciodata adepta SF-urilor, filmul asta m-a cucerit. 10/10

TenisFan
14th February 2008, 12:32
Charlie Bartlett - Film cu si despre adolescenti... In mod normal n-ar fi nimic nou aici deci ar trebuia sa primeasca o nota mediocra de la mine... Totusi filmul e putin diferit(meritele is ale lui Yelchin adica actorul principal) si e mai serios si poate un pic mai destept decat alte filme de gen... De asemenea il avem pe Downey Jr in zi buna deci per total cam 7.5 sau ceva... :(
Cashback... Na filmul asta e la limita...Regizorul e la limita...Limita dintre prost si bun gust...Le impleteste el... Pe mine m-o pacalit deoarece a inserat ceva imagini mistoace pe acolo si am trecut cu vederea defectele astfel primeste 7... Ah si le-am trecut si pt ca am o minte perversa... :( Daca va uitati la el o sa stiti despre ce vorbesc...
Into the wild - Na uite aici film ce ataca Oscarul care mi-o zis un prieten ca ar trebui sa se duca la Jesse James (si le-o vazut pe toate nominalizate mai putin There will be blood)... Mie filmul asta mi-a placut mega mult nu atat prin subiectul ce ne era prezentat cat mai degraba prin infinitatea de peisaje absolut fantastice ce sunt reliefate... :( 8.5/10 :shocked:

irinaidu
14th February 2008, 16:21
vreau si eu sa vad charlie bartlett. anton yelchin e adorabil. sunt curioasa daca o sa aiba parte de o cariera si cand figura i se va maturiza. dar acum imi place foarte mult si chiar aseara am vazut trailerul si parea fain.


tenisfan daca poti trimite-mi si mie un pm sa-mi spui cum ai facut rost de film. mersi fain!!!

Lavinia
14th February 2008, 17:09
eu nu'l sufar p'ala...pe anton ala:o:

Hard
14th February 2008, 18:35
Lala,incearca te rog sa renunti la limbajul de mIRC.

White Shadow
14th February 2008, 20:25
tu vorbesti serios Hard ?

Hard
14th February 2008, 20:32
De data asta,da :D
A trecut ceva timp de cand a aparut asta ... http://www.onlinesport.ro/forum/announcement.php?f=171 . Mi se pare ceva normal.

White Shadow
14th February 2008, 20:41
e aiurea...pt ca eu inteleg ce scrie si nu am folosit niciodata acel limbaj de mirc...plus ca ne aflam pe un forum unde fiecare e liber sa se exprime cum vrea si cat timp se gaseste doar o singura persoana care sa nu inteleaga ce a scris atunci chiar ca nu are rost sa-si schimbe stilul ....daca mai vine inca o persoana in afara de tine care sa spuna ca nu a inteles nimic atunci sa-l schimbe..dar na ...in fine......nu mai continui ca deja am avut prea multe certuri in ultimile 2 zile........si bateriile Duracell sunt pe terminate...hai noroc.

Hard
14th February 2008, 20:49
Da,nu cred ca mai trebuie sa iti spun ca exista sectiunea Administrativ pentru posturi de genul celor de mai sus ... daca esti nemultumit de faptul ca am editat un post si am avertizat userul respectiv,poate gresesc,dar prefer sa avertizez intai pentru ca lumea nu stie.Altii sanctioneaza fara discutii. Sunt cateva forumuri in Romania care sanctioneaza astfel de limbaj deja.

White Shadow
14th February 2008, 20:50
si tu puteai sa-i trimiti un pm ...nu aici unde se posteaza despre ultimile filme vazute dar na...si tu gresesti...si eu...nimeni nu-i perfect.

Hard
14th February 2008, 20:58
Am postat aici,unde se discuta despre ultimele filme, ca sa vada toata lumea ,am considerat ca procedez cel mai bine astfel.suntem o comunitate,totul se discuta la vedere in limitele bunului simt.important e ca s-a invatat ceva: userii care vor posta pe Film nu vor folosi un limbaj mIRC de acum incolo,ceea ce este foarte bine :ok:
Shadow,daca ai nelamuriri,posteaza cu incredere pe Administrativ,asta fiind ultimul post off-topic pentru seara asta aici :ok:

Lavinia
14th February 2008, 21:02
De data asta,da :D
A trecut ceva timp de cand a aparut asta ... http://www.onlinesport.ro/forum/announcement.php?f=171 . Mi se pare ceva normal.

care era limbaju d mirc?acolo zice sa folosim cuvintele cum sunt in limba romana...yo cum dracu le'am folosit?n'am voie sa pun apostrof in loc de cratima?k aia e singura diferenta....probabil habar n'ai ce'i ala limbaj de mirc...

Hard
14th February 2008, 21:05
Lala,ti-am editat eu post-ul. Te mai rog o data,incearca sa renunti la "s", "d","yo","tz","sh", macar aici.

White Shadow
14th February 2008, 21:07
Nu mai intru pe acolo ca iar primesc ban :yes:..si acea sectiune nu imi inspira absolut deloc incredere :yes:

Arctic Tale - este povestea lui Nanu, un pui de urs polar si a Seelei, un pui de foca de la nastere, prin adolescenta si terminund`se cu etapa in care si acestea devin la randul lor mame in desertul arctic.
Documentarul, realizat de National Geographic, este narat de Queen Latifah si are o coloana sonora extraordinara. Povestea este induiosatoare si ne arata inca o data ce impact are incalzirea globala asupra mediului natural al animalelor si in special al celor de la poli.

Am vazut acest documentar si chiar am fost impresionat de el :ok:

Cica macar aici...zici ca aici e regatul florilor :happy

Lavinia
14th February 2008, 21:13
Lala,ti-am editat eu post-ul. Te mai rog o data,incearca sa renunti la "s", "d","yo","tz","sh", macar aici.

ok...daca voi considerati ca intelegi mai usor asa alea,alea...nu vad diferenta dar ma rog...si tz nu cred ca am folosit eu...

Hard
14th February 2008, 21:15
E o sectiune mai "curata" :yes:

Eu am vazut American Pie 6-Beta House dar imi e rusine sa spun prea multe despre el :cry: ... o caterinca de film.

White Shadow
14th February 2008, 21:15
si am mai vazut Martian Child...mi-au curs la final cateva lacrimi..ciudat :shocked:

White Shadow
14th February 2008, 21:58
Eu am vazut American Pie 6-Beta House dar imi e rusine sa spun prea multe despre el :cry: ... o caterinca de film.

da..e penibil.....cred ca in American Pie 7 vom vedea doar faze porno...nu se compara cu primele 3 parti care au fost mult mai bune...

Sasuke Uchiha
14th February 2008, 23:51
3:10 to yuma
frumos, mai ales finalul

messi19
15th February 2008, 03:23
imi poate spune si mie cineva unde pot gasi subtitrarea la "charlie bartlett" ??

kain
15th February 2008, 13:04
In The World of Women - 7/10 :P

The Notebook - 9/10 (o impresionanta poveste de dragoste) :rolleyes:

Zabriskie
15th February 2008, 13:39
imi poate spune si mie cineva unde pot gasi subtitrarea la "charlie bartlett" ??

nu cred ca o gasesti nicaieri, nu a aparut nici aia in engleza, lansarea oficiala a filmului e pe 22.
filmul e interesant, merita vazut.

pinki
15th February 2008, 15:07
sweeney todd. filmul, comparativ cu alte filme de-ale lui tim burton, e mai naspa. e interesant facut totusi, si-mi place ideea sa faci un musical (care ar trebui sa fie all happy and joy) cu cadre intunecate si pe o asemenea tema. :D mi-a placut, dar ma asteptam la mai bine :) oricum, tim burton ruleaza :D

messi19
15th February 2008, 16:19
nu cred ca o gasesti nicaieri, nu a aparut nici aia in engleza, lansarea oficiala a filmului e pe 22.
filmul e interesant, merita vazut.


da merci.mi-a mai zis cineva ca nu o gasesc nicaieri.o sa trebuiasca sa mai astept pana sa vad filmul.

TenisFan
15th February 2008, 22:35
In The World of Women - 7/10 :P Cred ca se numeste In the land of women... ;) Referitor la 3:10... Filmul a fost ok iar finalul catastrofal... :shocked:

little_earl
16th February 2008, 11:59
The deer hunter - 10/10
Apocalypto - 8/10
Reservoir dogs - 8/10
Juno - 7/10

kain
16th February 2008, 19:19
Cred ca se numeste In the land of women... ;) Referitor la 3:10... Filmul a fost ok iar finalul catastrofal... :shocked:

Da asa e, my mistake :rolleyes:

YoYoyOi
16th February 2008, 20:20
Eastern promises 6/10

filmul este recomandat celor care chiar nu au ce face o ora si jumatate... o poveste cam tampitica despre mafia ruseasca din Londra.

Cneazul
16th February 2008, 20:57
3:10 to yuma
frumos, mai ales finalul

aceeasi parere

Hard
16th February 2008, 21:20
am vazut si eu azi 3:10 to yuma ,mi-a placut,rar vezi in ultima vreme un film western nou,un film interesant dupa parerea mea. 9/10 . si mie mi-a placut finalul.

YoYoyOi
16th February 2008, 22:28
o superbitate de film Dan in real life, o comedie romantica minunata, la care chiar am ras :D

10/10

Lavinia
17th February 2008, 09:27
am vazut georgia rule...nu m'a impresionat prea mult...poate doar rolul lui l. lohan care e diferit fata de ce a facut pana acum...7.5/10

Prome
17th February 2008, 12:21
Eastern promises 6/10

filmul este recomandat celor care chiar nu au ce face o ora si jumatate... o poveste cam tampitica despre mafia ruseasca din Londra.

e pe dracu tampitica , filmul este destul de solid si compact pentru a nu a deveni plictisitor , iar Vigo chiar joaca bine , nu de prosti nominalizau acest film la premiile academiei. Oricum fiecare cu parerea sa :D

YoYoyOi
17th February 2008, 12:29
eu chiar nu iau in considerare nominalizarile sau premiile unui film. Am vazut destule caricaturi de filme luand premii marete ca sa ma conving sa nu le mai iau in considerare.

A.k.a
17th February 2008, 12:40
Rounders 9/10. Foarte tare filmul

irinaidu
17th February 2008, 13:54
vigo a jucat bine. dar filmul eastern promisses si mie mi s-a parut slabut.

irinaidu
18th February 2008, 02:04
am vazut charlie bartlett si mi s-a parut foarte simpatic. anton e un dragut . un film foarte agreabil, fara pretentii.

de asemenea am vazut " notes on a scandal " care mi-a placut foarte mult. cate blanchett si judi dench joaca foarte bine. subiectul ( subiectele ) filmului e ciudat, dar filmul il trateaza intr-un mod care te tine in fata ecranului ( sau cel putin pe mine m-a tinut ). in cel putin o privinta mi s-a parut foarte de parte de sabloane. nu vreau sa zic prea mult despre subiect pt ca merita sa-l descoperiti. inclin totusi sa cred ca fetelor o sa le placa mai mult decat baietilor.

si am vazut si into the wild . am inceput sa ma uit la film destul de hotarata sa nu-mi placa si cu o idee despre ce credeam eu ca va fi ideea filmului. ei bine filmul a fost cu totul altfel decat ma asteptam, ideea cu totul alta decat credeam eu si filmul mi-a placut foarte mult. emile hirsh pe langa faptul ca arata foarte bine , joaca foarte bine. filmul e frumos , peisaje superbe si iti transmite ideea sa fara sa vrea sa te bata peste ochi cu ea.
nu stiu daca seam penn a mai regizat ceva, dar filmul asta mi se pare ca i-a reusit foarte bine. un film in care nu se intampla aproape nimic si e si lung si cu toate astea nu e deloc plictisitor.
eu m-am si bocit. si nu datorita sfarsitului, care sincer mi s-a parut un sfarsit frumos si chiar optimist ( stiu ca suna ciudat ce zic , dar mie asa mi s-a parut ). dar am plans pt ca filmul asta pur si simplu parca a vorbit cu mine si mi s-a parut foarte frumos.
din nou, eu totusi sunt fata si am observat ca baietii tind sa aiba alte pareri :P

all in all, ma bucur ca m-am uitat la toate aceste filme.au facut calatoria cu trenul mult mai putin neplacuta si nici un vecin de bancheta nu a simtit nevoia sa vorbeasca cu mine. :P

TheUndertaker
18th February 2008, 11:53
Ultimul film pe care l-am vazut a fost Soldatul Universal 2 sambata pe PRO TV. Cu Bill Goldberg in rolul lui Romeo,una din unitatile UNISOL.

realmadrid.com
18th February 2008, 12:27
Beowulf 1/10 :ok:, cel mai prost film din ultimul timp :D

Rendition 9/10

We Own The Night 7/10

A.k.a
18th February 2008, 15:13
Death Proof, l-am vazut azi noapte pe Pro TV. Foarte tare filmul, desi vad ca a primit multe reactii negative pe IMDB.

luluta
18th February 2008, 16:47
Am vazut aseara Michael Clayton. Ma enerveaza filmele astea la cate te uiti o ora ca prostu', nu intelegi nimic si la final in 10 minute se lumineaza totul.
Altfel, George Clooney mi-o placut cum o jucat. Are asa niste ochi tristi in filmul asta, au mama!

Si-am mai vazut saptamana trecuta Martian Child. Foarte fain, te prinde. John Cusack ruleaza rau di tat!

YoYoyOi
18th February 2008, 18:15
si, luminata fiind pe final, ti-a placut filmul, au ba? :D

TenisFan
18th February 2008, 19:16
Michael Clayton... Foarte solid filmul foarte bine facut... Jocul actoricesc foarte bun si el => candidat serios la Oscar in opinia mea... Elementul mistic ajuta foarte mult filmul... 8.5/10 :shocked:

luluta
18th February 2008, 23:08
si, luminata fiind pe final, ti-a placut filmul, au ba? :D
Pai in afara de momentul deznodamantului am fost mai mult nervoasa ca totul era asa ambiguu. E cam stresant.
Nu e un film super-ultra-mega fain, asa cum citisem inainte ca ar fi. Dar pentru Clooney merita sa-l vezi.

Are o masinuta Clooney in filmul asta, oalelei... :D

YoYoyOi
18th February 2008, 23:09
Lula mica sa te uiti la August Rush :D

cred ca am scris pe mai multe threaduri despre filmul asta... nu exista superlative sa-l descriu :D

o sa ma uit si eu la Clooney, doar sa vie pe tava :D

aseara l-am vazut in The good german, fainut film dar cam plicticos, mai ales ca e alb-negru...

effect
18th February 2008, 23:11
Are o masinuta Clooney in filmul asta, oalelei... :D

Bine ca i-au pus bomba , ca eram prea invidios :D

YoYoyOi
18th February 2008, 23:15
shhhht taci mai, nu-mi zice :P

luluta
18th February 2008, 23:19
Lula mica sa te uiti la August Rush :D
L-am catat pe imdb, e cu Robin Williams, sigur ma uit.

Fa-mi si mie un rezumat cu niste filme bune recomdate pe aici, ca mi-i greu sa recuperez cate s-o scris pe aici. :D

Pff, effect, ce facusi?

Catalanul
18th February 2008, 23:20
yoyoyoi da' ne'ai innebunit azi cu August Rush... pe tot forumul vorbesti despre el :P

YoYoyOi
18th February 2008, 23:24
pfff m-ai prins intr-un moment...

hai sa ma uit sa vad ce-am vazut :groggy:

Mongol
Dan in real life
Cloverfield
PS i love you
Assasination of Jesse James
The bucket list
The holiday
We are Marshall


PS... Catalane, e prea splendid ca sa nu vorbesc peste tot despre el ;)

luluta
18th February 2008, 23:28
Assassination of Jesse James l-am vazut, The Bucket la fel. Am avut timp, am fost in sesiune. :D
Cloverfield il am in calculator, da' nu m-am indurat inca de el.
Restul sa videm. :rolleyes:

YoYoyOi
18th February 2008, 23:38
ti-as mai recomanda vreo doua, dar acum sunt prea prinsa in razboaie forumistice :D

dar vezi-le pe alea si mai vorovim :D

irinaidu
19th February 2008, 00:14
yoyo si eu stateam in cumpana gandindu-ma daca sa download august rush sau nu. acum m-ai convins.

YoYoyOi
19th February 2008, 00:18
vai tiza, o sa-mi pupi fruncea dupa aia :D

Lula mica, habar nu stiu... :groggy:

irinaidu
19th February 2008, 00:43
yo, lasand cat de hot e la o parte ( da stiu ca nu prea e posibil ) am vazut pe imdb ca zegers a facut ceva filme faine anul asta. chiar vreau sa le vad!!!! :)
yo, daca tie ti se pare ca zegers e cam minor pt noi stai sa vezi ce mai imi place mie, ca uneori ma intreb serios daca nu ar trebui sa seek profesional help. mie chiar imi place anton yelchin. da, ai voie sa razi de mine ( dar doar tu :P ).

auzi, dar in jane austen book club, hugh dancy nu ti-a placut deloc?

si ai vazut " notes on a scandal "? asta apropo de minori si femei mai mature :P ?

YoYoyOi
19th February 2008, 10:01
vazut si notes on a scandal, de 3-4 ori chiar :D

pe Anton ala nu-l stiu, dar il caut acusica :D

Prome
19th February 2008, 13:10
The Darjeeling Limited un film bun, chiar daca nu iese cu nimic din normal 8/10

YoYoyOi
19th February 2008, 13:20
Charlie Wilson's war (http://www.imdb.com/title/tt0472062/), un film interesant, bazat pe fapte reale. Cu Tom Hanks, Amy Adams si Julia Roberts. 8,5/10

effect
19th February 2008, 16:28
Charlie Wilson's war (http://www.imdb.com/title/tt0472062/), un film interesant, bazat pe fapte reale. Cu Tom Hanks, Amy Adams si Julia Roberts. 8,5/10

Si l-ai uitat pe Philip Seymour Hoffman care face un rol de exceptie ,parca a si fost nominalizat la Oscar pentru cel mai bun actor in rol secundar

"Charlie Wilson: You mean to tell me that the U.S. strategy in Afghanistan is to have the Afghans keep walking into machine gun fire 'til the Russians run out of bullets?
Gust Avrakotos: That's Harold Holt's strategy, not U.S. strategy.
Charlie Wilson: What is U.S. strategy?
Gust Avrakotos: Most strictly speaking, we don't have one. But we're working on it.
Charlie Wilson: Who's 'we'?
Gust Avrakotos: Me and three other guys. "

de departe , personajul meu preferat in 2008 :ok:

si inca una tare
Charlie Wilson: You're no James Bond.
Gust Avrakotos: You're no Thomas Jefferson, either. Let's call it even.

:happy

pinki
19th February 2008, 17:13
transamerica. bolnav rau filmul, altfel ala micu' e dragut si tipa joaca super bine rolul de transsexual, cred ca e o provocare interesanta....

irinaidu
19th February 2008, 17:39
mie ce mi-a placut la transamerica e tocmai ca in ciuda subiectului dificil , filmul nu mi s-a parut bolnav. cei 2 actori principali mi-au placut foarte mult.

pinki
19th February 2008, 17:56
nu m-am exprimat bine, scenariul mi s-a parut bolnav. altfel filmul e interesant.

YoYoyOi
19th February 2008, 18:45
corec effect, amu uitat de mustacios. Splendid a jucat in filmul asta, am ras cu lacrimi la unele dintre faze, mai ales cea in care tot intra si iesea din biroul lui Charlie :cry:

iuli
20th February 2008, 17:30
Cloverfield sucks !!! Off, ce film, ce asteptari aveam, dezamagitor.

Cei care l-ati vazut, chiar nu stiu ce a putut sa va placa; faptul ca vrea sa fie filmat tremarand, cat mai "real"? Damn, so bad.


PS. Am auzit lucruri bune insa de Charlie`s war. Si acum de la cineva care stie cum sta treaba.

YoYoyOi
20th February 2008, 17:36
am vazut aseara Music&lyrics. Cu Hugh Grant si Drew (parca). Dragut filmul. Cam muzical, dar per total un film placut. 8/10

irinaidu
21st February 2008, 14:33
the girl next door - stiu ca e de acum 100 de ani dar eu acum l-am vazut. e un film fara pretentii dar care chiar e amuzant.

Hard
21st February 2008, 19:02
Cine a mai avut rabdare sa vada pana la capat "Meet the Spartans" ? A fost film ? Recunosc ca m-am uitat la el datorita Reginei Margo.

YoYoyOi
21st February 2008, 19:16
Elizabeth, the golden age... slabut film 7/10

TenisFan
21st February 2008, 19:32
Jesse James...Nu mai scriu toata denumirea... Film mega artistic si mega meticulos... Mie mi-a placut foarte mult... Unele dintre peisaje sunt excelente... Jocul lui Affleck este nespus de bun... E chiar "bolnav de bun"... :cry: Nota 9. Pt mine mai bun decat Michael Clayton ceea ce inseamna ca e cel mai bun film al anului... De mentionat ca n-am vazut Atonement si There will be blood... :shocked: :groggy:

Celso
21st February 2008, 19:49
JUMPER....6.5/10 ...nu prea extraordinar:groggy:

Cneazul
21st February 2008, 20:27
Cine a mai avut rabdare sa vada pana la capat "Meet the Spartans" ? A fost film ? Recunosc ca m-am uitat la el datorita Reginei Margo.

la ce te`ai asteptat de la el? in fond, e o parodie. chiar au reusit sa parodieze destul de bine, atat filmul 300, cat si alte emisiuni din SUA

buticut
21st February 2008, 22:18
Am vazut aseara Michael Clayton. Ma enerveaza filmele astea la cate te uiti o ora ca prostu', nu intelegi nimic si la final in 10 minute se lumineaza totul.

Imi aminteste de Femme Fatal. Am fost obligata sa-l vad in urma cu cativa ani, eram pe autocar si cum bineinteles nu aveam somn, n-am avut altceva de facut decat sa ma uit la film. Inceputul mi s-a parut cam...weird, apoi plotul a fost foarte confuz si la final (care a fost destul de dezamagitor, insa cam asta e stilul lui De Palma), care iti transmite o stare de deja-vu, se elucideaza totul.

Un alt film ar fi Magnolia, tot asa confuz pana cand spre final toate se leaga.

Ce film mi-a placut destul de mult.... À la folie... pas du tout (He Loves Me... He Loves Me Not). Aparent e un banal film romantic, insa pe masura ce povestea evolueaza, filmul ia o intorsatura interesanta.

Hard
21st February 2008, 22:35
la ce te`ai asteptat de la el? in fond, e o parodie. chiar au reusit sa parodieze destul de bine, atat filmul 300, cat si alte emisiuni din SUA

cea mai proasta Parodie,dupa parerea mea.macar de reuseau sa faca un film normal de 90 de minute.

TenisFan
21st February 2008, 23:34
La insistentele unui coleg de serviciu care mi-a zis ca The heartbreak kid ar fi o comedie buna am facut greseala sa ma uit la acest film... Un film catastrofal cu glume de prost gust si care-ti insulta inteligenta... As fi vrut ceva usor dar filmul e de-a dreptul catastrofal... :( 1/10 doar pentru gagica... ;)

buticut
21st February 2008, 23:49
cea mai proasta Parodie,dupa parerea mea.macar de reuseau sa faca un film normal de 90 de minute.

Eu ignor filmele de genul Meet the Spartans, Epic Movie...Nu digerez deloc umorul asta ieftin si absurd.

Prome
22nd February 2008, 00:34
Ce parere aveti de scurt metrajul ce insoteste Darjeeling Limited , anume Hotel Chevalier ?? Mie mi s-a parut foarte tare , chiar as dori sa aflu parerea voastra.

Il puteti viziona aici (http://madwell.com/flash/hotel.htm)

Doctor_Satan
22nd February 2008, 09:49
Eu ignor filmele de genul Meet the Spartans, Epic Movie...Nu digerez deloc umorul asta ieftin si absurd.

Nu stiu cum poti ignora parodiile geniale ale lui Mel Brooks! Omul ala e fantastic si un actor destul de bun!

YoYoyOi
22nd February 2008, 13:26
am vazut si eu aseara The heartbreak kid, o mare tampenie... imi pare rau ca am pierdut vremea cu el :(

pinki
22nd February 2008, 13:38
mie mi s-a parut ok meet the spartans, adica te astepti de la inceput sa te uiti la un film de kk, deci il privesti stiind asta :D


am vazut abre los ojos, cica varianta initiala de vanilla sky, interesant pana aproape de final, cand e cam romantat asa. vanilla sky eu nu l-am vazut pe baza principiului meu solid ca orice film cu tom cruise e naspa :happy dar o sa-i dau o sansa acum :)

si intr-un final s-a terminat si pt mine the o.c. :D

TaciAcolo
22nd February 2008, 13:59
The Counterfeiters un superb film german... In anii premergatori celui de-al doilea razboi mondial, Salomon Sorowitsch este cel mai mare falsificator din intreg Berlinul. Prin de politia nazista, acesta este trimis intr-un lagar de concentrare. Acolo, impreuna cu o mana de evrei, este pus sa lucreze la un plan diabolic al nazistilor: falsificarea lirei sterline si a dolarului, care daca ar fi reusit ar fi subminat economia engleza si americana si ar fi salvat cel de-al Treilea Reich de la dezastru.

angel_with_tail
22nd February 2008, 14:00
Blonde Ambition - 9 - o comedie romantica, asa cum imi place mie:D

YoYoyOi
22nd February 2008, 14:28
Angel, ai vazut August Rush?

irinaidu
22nd February 2008, 16:23
yo, in sfarsit l-am luat si eu. ma voi uita in weekendul asta.

Celso
22nd February 2008, 19:43
Charlie Wilson's War -5/10-, film fara sare si piper din punctul meu de vedere...:(

YoYoyOi
22nd February 2008, 19:46
vai mai celso... macar mustaciosul de Gus putea sa sareze si sa pipereze suficient filmul...

Celso
22nd February 2008, 19:52
daca nu mi'o placut ce sa ii faci:P, eu sunt mai exigent:> nu dau una doua nota mare la un film:drak:

YoYoyOi
22nd February 2008, 19:56
macar bine ca ai dat nota de trecere :P

effect
22nd February 2008, 22:01
Ce aveti mai cu The Heartbreak kid ? Multumiti-va ca apare Eva Longoria la final :P

Acu descarc de pe torrent, continuarea de la Step up :ok:

Cneazul
22nd February 2008, 23:50
No country for old men 7/10

Datenshi
24th February 2008, 10:51
Atonement - 7/10 (interesant, dar ii liseste totusi scanteia)
Michael Clayton - mi s-a parut foarte plictisitor, 6/10.
Jumbo - 8/10 (dialogurile sunt geniale)
No country for old men - 8/10 Mai jos ceva interesant despre acest film.

NO COUNTRY FOR OLD MEN is an ALLEGORY.

The title is from the first line of Sailing to Byzantium by William Butler Yeats, a poet classically trained and considered by many to be the greatest 20th Century poet.

Death is Anton Chigurh. His hair style (hood-ish, shroud-ish) and black clothing suggest Death. Death kills the innocent as well as the guilty and has his own set of rules. When the witness to the high-rise killing asks, “Are you going to kill me?” Death answers, “It depends. Do you see me?” When the kids on the bicycles help him after the car accident he tells them, “You didn’t see me.” If you see Death, you die; if not, you may live. Chigurh seems to come and go at will and seems to know where Moss is without trying very hard. His rules are his rules and they seem arbitrary and random. He is referred to by the sheriff as a “ghost” and he seems to be able to go wherever he pleases.

Death kills with a cattle stun gun, almost like a member of the clergy administering a cross to the forehead of a parishoner. Death is often portrayed as a hooded figure with a scythe; in this case he’s a “hooded” figure with a cattle stun gun.

Man is Llewellen Moss, part sinner, part saint. He is offered a deal with Death when Death offers to ignore his wife but take him. Instead, Llewellen challenges Death and chooses declines the offer. This is straight Faustian bargaining. By declining Death’s “This is the best deal you’re gonna get” Moss signs not only his own death warrant but his wife’s, too.

Llewellen challenges Death to a showdown and when his wife tells the sheriff, “He won’t quit, neither. Never has.” the audience expects a later showdown because we’ve been trained to see the protagonist take on the antagonist at the climax of a story — but before that can happen life’s randomness gets in the way and the Mexicans kill him. This is the major turn in the movie and the one that takes the sail out of the audience, which has been cheering for Man in his struggle against Death without realizing it.

Free Will is Carla Jean. She chooses at the end of the film not to allow Death to be random. She has a 50% chance of saving herself but chooses not to avail herself of the opportunity. She is the bravest of the lot, choosing to die by her own decision and not the randomness of Death.

The sheriff is the philosopher trying to understand the universe. He cannot and is defeated by Death in his attempt. At the movie’s end the Sheriff bemoans the fact that God never entered his life. One of God’s creatures, Death, was in the Sheriff’s life but he didn’t realize it (see “Scene with Sheriff” below). The story is the Sheriff’s, his quest to understand Life, and the dream he tells at the end of the movie explains that his own father, long dead, has gone before him into the darkness of death and awaits him.

Interesting parallel — Moss pays money for a coat as he crosses into Mexico; Chigurh pays the kids money for a shirt after his accident. What is meant by that? Cannot be a coincidence.

Chigurh walking away from the accident at the end shows that Death cannot be stopped. It will always walk the streets. It is a part of our existence forever.

Scene with the Sheriff and Death at the same hotel room at the same time but the Sheriff does not see Death. This scene is vital — it solidifies the allegory. The Sheriff enters the room but does not see Death and so he does not die. Death sees the sheriff but chooses not to kill him because he’s not seen in return. This scene is the “supernatural” scene which signals that we’ve watching an allegory, that what we’ve been watching is more than it appears.

Why 1980 for the book/film when it was written in 2005? Could it be it was begun then and the author simply chose not to update it? What is the reason? Must be one. Might be nothing more than the author started this 25 years ago and didn’t feel like updating it to present times.

Trebuie sa vad si "There will be blood" azi. :D

angel_with_tail
24th February 2008, 12:22
Saptamana trecuta am vazut un film, Slighter parca se chema, cica de groaza. Cel mai scarbos film pe care l-am vazut vreodata. Oribil. 5 cred ca i-as da. Scarbos in sensul in care nu te speria, dar ti se intorcea stomacul pe dos.
Ieri am vazut Ice Princess - e frumos filmul. 9.
Am vazut azi-noapte "I am a legend"- nu e cine stie ce. 8.
Astazi am vazut "A night at a museum" - comedie, nu ma asteptam sa fie asa bun. 9.5. Nu am mai ras de mult asa la un film. Merita vazut.

YoYoyOi
24th February 2008, 12:27
am vazut aseara Awake. Foarte bun film. Chiar m-a impresionat, cu toate ca in unele momente e prea "fantastic". 9,5/10
apoi am vazut Charlie Bartlett, dragut film, dar nu m-a dat pe spate. 7,5/10

irinaidu
24th February 2008, 23:27
ma poate ajuta si pe mine cineva cu un link pt " running on empty " si " dogfight " ???
cred ca am mai intrebat dar cine stie poate de data asta e cu noroc.

iuli
25th February 2008, 02:04
Pt Running on empty.

http://www.mininova.org/search/?search=running+on+empty

irinaidu
25th February 2008, 02:37
mersi dar din pacate e o coincidenta de nume. eu caut filmul cu river phoenix.

A.k.a
25th February 2008, 12:19
Mr. Brooks. Mi-a placut destul de mult, finalul ar fi fost mai interesant daca nu ar fi fost un vis.

Sir. Eko
25th February 2008, 20:42
The Hunting Party- foarte interesant
Lars and the Real Gril-excelent

Hard
26th February 2008, 14:03
Aseara am vazut The Game Plan cu Dwayne Johnson,o comedie reusita si un actor foarte bun.o vedeta de fotbal american se trezeste cu o fetita ,fiica lui,in varsta de 8 ani,de care nu stia,si trebuie sa aiba grija de ea timp de o luna... :) mi-a placut foarte mult,finalul cam tras de par... 9/10

TenisFan
26th February 2008, 15:38
Mai mult de 5 hai 5.5 cu mega multa indulgenta nu ai cum sa dai la The game plan...
Am vazut Gone baby gone... Film bun cu multe intorsaturi de situatie si cu un final mai bun decat ultimele filme vazute... 7.5/10 ;)

kain
26th February 2008, 23:53
Am vazut acum "Into the wild" si as zice ca merita o nota de 8/10 :ok:

E un film deosebit cu o idee originala, cu multe replici despre viata, etc. :)

Merita vazut :P

relansat
27th February 2008, 00:27
Terminus Paradis, simpatic desi e un pic cam vechi. Imi plac filmele romanesti, merita vazut.

TenisFan
27th February 2008, 08:54
Am vazut There will be blood... :shocked: Concluzie: there is no blood... :( Ok => lacomia lui Day Lewis, face orice ca sa se inavuteasca, omoara si se injoseste pentru a putea sa-si puna in aplicare planul... Filmul este ok dar n-am vazut nimic fantastic la el... Day Lewis da a jucat bine dar eu Oscapul tot lui Casey Affleck l-as fi dat... De fapt lui Jesse James i-as fi dat regie,film si cel mai bun actor de departe... :(

A.k.a
27th February 2008, 11:51
One flew over the cuckoo's nest. Superb filmul 9/10

irinaidu
1st March 2008, 01:25
am vazut un fil foarte frumos " rocket science ". tot ce imi explica toata lumea ca sunt " little miss sunshine " si " juno " , iar eu nu am descoperit deloc, filmul asta chiar este si reuseste intr-un mod atat de natural ca e surprinzator.
e un film despre adolescenta si despre viata. e film dragut fara sa dea in sentimentalisme jenante. are si momente de umor. ce e de apreciat la acest film e ca de cate ori crezi ca o sa se intample ceva exact ca in alte filme de gen . " rocket science " te surprinde si reuseste sa ocoleasca cliseele fara sa-ti dea senzatia ca asta se straduie sa faca ( acesta fiind motivul pt care nu mi-a placut juno si little miss sunshine ).

TheUndertaker
4th March 2008, 10:40
Am vazut ieri seara pe PRO TV un film super.Explozie Solara.

TenisFan
4th March 2008, 15:25
am vazut un fil foarte frumos " rocket science "Asta-i ala cu balbaitul nu? Care devine extrem de enervant ca se balbaie tot timpul si nu poate sa scoata un cuvintel... For fuck sake... Rosteste-l o data! Dar mie mi-a placut de ala care le zicea bine la "debate"... :(
Am vazut Rambo IV... De ce nu l-au intitulat pe Rambo There will be bloood si vitavercea? :shocked: Violenta multa... Actiune pe tot parcursul filmului... I like... :( Adica i-o bagat unuia cutitul in stomac si apoi i-o retezat stomacul si i-or cazut intestinele afara si cea mai avea el pe acolo... :rolleyes: Plus alte faze misto... Filmul e scurt si la obiect asa cum imi plac mie... 7.5/10 :shocked:

Hard
5th March 2008, 14:45
No country for old men (2007) - un film bunicel :D , 8.5 / 10 dupa parerea mea .

pinki
5th March 2008, 20:41
un film si mai plictisitor decat assassination of jesse james: california dreamin' . chiar ca endless.

luluta
5th March 2008, 21:46
TenisFan, apropo de semnatura, ti-a placut The Ice Harvest sau iti place melodia?
Daca-i vorba de film, tocmai ce l-am vazut si pe la jumate i-am dat delete ca se scorojeau si peretii de plictiseala.
Pacat de John Cusack si de timpul lui, putea sa faca un film mai fain in timpul asta.

TenisFan
6th March 2008, 08:56
luluta eu in schimb am vazut tot filmul pentru ca mi-s mega fan John Cusack... Da filmul e nasol in unele parti... Comedie neagra se vrea si nu prea se ridica la nivelul lu' Grosse Pointe Blank... :shocked: Cat despre acel dicton mi s-a parut inteligent din mai multe puncte de vedere... Apoi am descoperit ca exista si un album cu numele asta si l-am achizitionat si pot spune ca e superb... ;) Si cam asta ii povestea... :shocked:

legendboy88
6th March 2008, 11:30
Va salut pe toti, sunt nou pe aici si in continuare am sa imi las si eu amprenta pe forum si am sa va spun ce fime amvazut eu in ultimile zile si ce impresii mi-au lasat, asadar as incepe cu cateva filme in care joaca George Clooney, imi place la el modul lui calm de a vorbi:
1 Ocean's 13
2 Michael Clayton (daca nu il priveam atent trebuie sa recunosc ca nu intelegeam mare lucru, dar e un film ok cu toate k ma asteptam la mult mai multe)
3 Out of sight (Un film vechi dar bun, chiar m-am uitat cu placere la el, cu toate k trebuiau sa continue putin ultima scena)
Alte filme: Primul meu film muzical Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street, interesant film, la inceput nu vroiam sa ma uit la el dar a fost ceva care ma facea sa il privesc in continuare, pot spune k filmul fara acea muzica era un film horror de duzina, muzica la facut mai special mai deosebit, mai mentionez k filmul la inceput mi-a amintit de Contele de Monte Cristo(poate ve-ti rade de mine dar asta e).
Rambo IV Mi-a placut filmul, mai ales k am crescut cu acest film si cu actori precum Stalone, Jean-Claude Van Damme, Arnold etc, revenind la Rambo nu inteleg de ce spuneti k a fost cel mai violent film de la cinema, sunt altele si mai violente si ganditiva k astfel de lucruri se intampla in realitate de ce sa nu incerce cativa regizori sa arate lumea asa cum e ea, va plangeti k a fost filmul prea violent dar ce sa mai spunem de realitate.
Hitman, ma asteptam la mai mult, parca a fost un fel de James Bond care s-a plimbat de colo colo, totusi a fost captivant, eu nu inteleg un lucru...de ce nu i-a puso Ninei(sau cum o chema)? inteleg a pastrat elementele jocului dar macar la sfarsit puteau si ei sa faca altfel.
Ireversible Nu am cuvinte aici, au fost prea buni actorii sa simuleze astfel de scene, un film sadic si violent dar chestiile astea se intampla in realitate la orice pas nu e nimik iesit din comun, numai ca pt un film este prea dur.
Ichi the killer :))) Un film plin de chinezi idioti....asta da film sadic si violent, nu mi-a placut
Antikiller primul meu film rusesc la care m-am uitat cu placere...e vb despre mafia ruseasca
.....cam astea au fost filmele care le-am vazut eu in ultimele zile...acum, dupa ce am scris imi cer si scuze pt limbaj si pentru greselile de gramatica.

Prome
6th March 2008, 12:07
Hitman, ma asteptam la mai mult, parca a fost un fel de James Bond care s-a plimbat de colo colo, totusi a fost captivant, eu nu inteleg un lucru...de ce nu i-a puso Ninei(sau cum o chema)? inteleg a pastrat elementele jocului dar macar la sfarsit puteau si ei sa faca altfel.


Haha si eu mi-am pus aceeasi intrebare :D

Bine ai venit , si asteptam cat mai multe posturi din partea ta :ok:

TenisFan
6th March 2008, 12:58
legendboy88 bine-ai venit pe forum... Invata sa scrii corect te rog eu frumos... Pentru mine greselile tale de scriere sunt mai vulgare si mai violente decat Ichi the killer si Irreversible la un loc... :(

luluta
6th March 2008, 15:04
luluta eu in schimb am vazut tot filmul pentru ca mi-s mega fan John Cusack... Da filmul e nasol in unele parti... Comedie neagra se vrea si nu prea se ridica la nivelul lu' Grosse Pointe Blank... :shocked: Cat despre acel dicton mi s-a parut inteligent din mai multe puncte de vedere... Apoi am descoperit ca exista si un album cu numele asta si l-am achizitionat si pot spune ca e superb... ;) Si cam asta ii povestea... :shocked:
Pai si io-s fana John Cusack, de asta am si dat peste film, ca nu mi-l recomanda nici naiba la ce ciudat ii.
Am in program diseara The Contract, tot cu el. Sper sa merite.