FCSB

Dragomir se ia de Rusescu: "E dolofan"

Presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, l-a criticat pe Raul Rusescu, sustinand ca acesta este prea gras pentru a face mare performanta.
"Campionatul se relanseaza doar daca Steaua bate pe CFR Cluj. Ilie Stan e un antrenor care strînge echipa langa el. L-a bagat pe «mascatul» ala care a fost ca un bezmetic primul sfert de ora, dar dupa a dat pasa de gol si a facut un meci foarte bun. Poate Rusescu sa fi sarit în ochi la impresari. Daca slabeste un picut poate sparge plafonul. E dolofan, dar are capacitate de efort. Are 3-4 kilograme în plus care nu-l avantajeaza", a spus Dumitru Dragomir la gsptv.

Steaua a castigat dupa o pauza de sapte ani in Stefan cel Mare, impunandu-se in derbiul Romaniei cu 3-1, datorita golurilor lui Raul Rusescu (2) si Mihai Costea.

Dupa acest rezultat, Steaua a urcat pe locul patru in Liga 1, la opt puncte in spatele lui Dinamo.

In acest sezon, Rusescu a marcat opt goluri pentru Steaua, dintre care sapte in Liga 1.