Handbal

CSM Bucuresti obtine prima victorie in Champions League

Rabufnire de orgoliu din partea “tigroaicelor” de la CSM Bucuresti in deplasare cu Podravka Vegeta.

Campioana Romaniei a castigat meciul disputat in deplasare, cu 36-31, obtinand astfel prima victorie a sezonului in grupa de Champions League.

Un meci in care Cristina Neagu a fost jucatoarea pe care o cunosteam, in mare forma, cu nu mai putin de 14 goluri marcate.

Dupa doua infrangeri la rand CSM Bucuresti a inceput in genunchi partida cu Podravka, echipa gazda conducand cu 4-0 in primele minute.

CSM Bucuresti a echilibrat disputa pe masura trecerii timpului si la pauza formatia pregatita de Adrian Vasile a intrat cu un gol avantaj la cabine.

Reprezentanta Romaniei a pus presiune in partea secunda si s-a desprins in castigatoare, dupa ce la un moment dat Podravka revenise pe tabela (24-24).

Finalul a fost unul lipsit de emotii pentru CSM Bucuresti, formatie care urca pe locul patru in clasamentul Grupei A.

Podravka a coborat pe locul 7 la diferenta de golaveraj.